DONDERDAG 16 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 NOOTDORP. Winterhulp-damescomité. Zaterdag 18 dezer, aanvang half acht, zal de trek king van de verloting, waarvan de op brengst ten bate van het Winterhulp-dames comité komt, plaats hebben in de zaal van den heer C. M. Sluijs. Het comité, dat bij gebrek aan kasmiddelen niet in de nooden heeft kunnen voorzien, zooals wenschelijk is, zag gaarne zijn kas versterkt. Te dien einde zal Zaterdagavond de gelegenheid worden opengesteld door het beoefenen van eenige vermakelijkheidsspelen, zooals sjoel bakken, rad van avontuur, vogelpik, nog iets aan het comité te offeren. Door op ruime schaal van de gelegen heid gebruik te maken geeft men uit voor een goed doel en bezorgt zichzelf tevens een gezellige avond. Ook zijn er nog velen, die, doordat de lo ten zoo spoedig uitverkocht waren, geen lot meer konden koopen en van hen wordt ver wacht, dat zij van de kans om het comité hun offer te doen toekomen, zullen profi- teeren. Wij wekken gaarne onze lezers op allen op dezen avond te komen en er aan mede te werken, dat het een geslaagde avond wordt, waardoor het comité in staat is daar, waar noodig, de helpende hand te reiken. Paal van het electriciteitsnet omvergere den. Woensdagmiddag omstreeks 5 uur fietsten de Rijksveldwachter Gerdingh en de Gemeenteveldwachter Bolk op den Ach terweg, toen zij eensklaps achter zich een klap hoorden en omkijkende zagen zij een fel blauw licht. Onmiddellijk begaven zij zich naar de plaats, waar zij dit licht had den gezien. Daar ter plaatse ter hoogte van de woning Ruimzicht bleek, dat een vrachtauto bij het passeeren van een aldaar op den weg stilstaande vrachtwagen tegen een paal van het electrisch net was gereden, waardoor deze paal geheel afge broken was en kortsluiting veroorzaakt werd. Van het bovengrondsch net is naar een der gebouwen bij Ruimzicht een af takking gemaakt, welke aftakking ter hoogte van ruim een meter over den weg kwam te liggen. Onmiddellijk werd door den Rijksveldwachter het verkeer stopge zet, terwijl de Gemeenteveldwachter zich verwijderde om maatregelen te nemen de electrische stroom te doen afsluiten. Sooedig waren tal van menschen, die reeds aan hun licht hadden gemerkt, dat er iets bijzonders aan de hand was, op de plaats des onheils. Zoowel op den weg vóór de stilstaande vrachtauto als op het ter rein bij Ruimzicht voor een auto stond een persoon, die beiden de onder stroom staan de draden op een halve meter afstand naast zich zagen neervallen. Het mag wel een groot wonder heeten, dat bij dit ongeval geen personen getroffen zijn door den stroom. Nadat nog eenigen tijd de nieuwsgierigen door de beide genoemde veldwachters en den onbezoldigd gemeenteveldwachter van der Kooij op een behoorlijken afstand wa ren gehouden, kwam de monteur van het Electriciteitsbedrijf, die onmiddellijk over ging tot het afsluiten van den stroom. Het gevolg van dit ongeval was, dat>,een groot deel der buitengemeente den avond van electriciteit verstoken was. NOORDWIJKERHOUT. Groote propaganda vergadering R.K. Volksbond. Pater Borromeus de Greeve spreekt. In de groote zaal van café „De Zwaan" hield de R.K. Volksbond, afdeeling Noord- wijkerhout een groote propaganda vergade ring. De zaal was flink bezet toen tegen 8 uur de voorzitter de heer M. v. d. Togt opende met den Chr. groet en allen welkom -toeriep. In het bijzonder verwelkomt hij den spreker van den avond Pater Borromeus de Greeve en de Geest. adv. kapelaan de Kleermaker. De voorzitter hield een korte inleiding waarna de begaafde redenaar het spreekgestoelte betrad. Het onderwerp: „Het godsdienstig element in het vereenigingsle ven" werd .hierna door den spreker zeer duidelijk uiteengezet. Hij begon met te zeg gen, dat een propagandistisch woord voor ihet vereenigingsleven" meer dan ooit nü noodig is. We moeten toegeven, aldus spre ker, dat het vereenigingsleven den laatsten tijd een teringachting bestaan lijdt. Er is een angst over de menschen gekomen dit laat zich voelen, ja zeer gelden, in het soci aal leven. De internationale en nationale toestand is niet bevordelijk voor den bloei van het organisatieleven. Wat de toestand cp nationaal gebied betreft, de magere grijphand van de ellende onder alle klassen begint steeds vaster te klemmen. Op het ar ij n wezen is grooten achterstand en in Lim burg wordt groot gebrek geleden. Opze ha vens zijn nog voor het grootste gedeelte leeg kapitalen zijn verdwenen en vooral de mid denstand is het ergst getroffen. Faillisse ment op faillissement volgt, ja wie kunnen zeggen er heerscht in Nederland een nood toestand. En dan heb ik het nog niet over de grootste ramp van onzen tijd de werkloos heid. Honderdduizenden in ons vaderland gaan onder dezen ramp gebukt. Het wil nog niet zeggen dat ik'opstandigheid wil predi ken, maar we moeten het er over eens zijn, dat de steun dikwijls veel te weinig is voor de gezinnen. Doch de ramp van de werk loosheid doet zich echter meer voelen op Ihet terrein van het geestelijke dan op dat van het stoffelijke. Taze ramp is erger te noemen dan het millioenen tekort op de staatsbegrooting. Na deze kijk op den na- tionalen toestand ging de spreker over op den internationalen toestand en liet duide lijk uitkomen, dat in vele landen o.a. in Rusland en Spanje de menschen veranderd, zijn in beestmenschen. Niets is meer velilig, of heilig, straks zei spreker, omdat de menscheid de gaven Gods misbruikt op een gruwelijke manier. In ons land zijn we tot heden nog gelukkig, ver volgde de begaafde redenaar, doch de toe komst ziet er donker uit. De sociale bonden staan bijna machteloos tegen de duistere elementen en daarom is nü propaganda voor het vereenigingsleven meer dan ooit noodig. Wij Katholieken moeten behouden wat we hebben en redden wat noodig is om stand te houden en mochten wij ooit moe ten wijken voor overmacht dan moeten wij de overtuiging hebben, dat we hebben ge daan wét we konden. Wij moeten het gods dienstig element in 't vereenigingsleven ver sterken en gaan begrijpen, dat dit element het voornaamste is en de noodzakelijkheid ervan inzien. Het geluk bestaat niet in het opvoeren van materieele behoeften. De be hartiging alleen van het materieele voert verder van ons doel af. Spreker vergeleek hierna de oude met den nieuwen tyd en liet zeer goed uitkomen, hoe de wereld tech nisch en practisch enorm is vooruitgegaan. Wat zijn we met al de moderne uitvindingen toch gelukkig, roept spreker uit en toch eigenlijk ongelukkig, want de ongerustheid is er mee in de wereld gekomen, nog nooit is er zulk een rebellie onder de menschheid geweest als thans het geval is. De wereldbouw kraakt onder de oproer kreten der menschen. Verwaarloozing van het materieele zou echter ook geen- uitkomst brengen zei spreker en haalde hierbij een uitspraak van St. Thomas aan: „Een menschwaardig bestaan is noodig om deugd zaam te leven." Wij katholieken doen niet aan klassenstrijd. In den socialen wereld- bouw heeft zoowel het intellect als de werk kracht elkaar noodig. Duidelijk liet de ge wijde spreker uitkomen, dat we de luxe van de meer bedeelden niet kunnen missen en dat de andere standen het recht hebben op welstand. Wij moeten er van overtuigd zijn dat het ware geluk bestaat in tijds- en eeuwigheidsbelang. Het groote maatschap pelijk vraagstuk is het godsdienstige vraag stuk, we zijn meer dan materie, we hebben een ziel. We moeten onze ziel laten wer ken in ons particuliere persoon doch ook als lid van de maatschappij. Wat zou het een ramp worden, riep spreker uit, als we het godsdienstige element uit ons vereeni gingsleven zouden banen. De hartstocht zou dan vrij spel krijgen; zonder het gods dienstige element zit het kwaad in den mensch. Spreker sprak nog over het veel voor komende gezegde: „van de kerk kunnen we toch niet leven?", doch ik zeg U, vervolgde spreker, zonder de kerk kunnen wij niet leven in eeuwigheid. Men kan misschien wel leven zonder godsdienst, doch het is o zoo moeilijk zonder godsdienst te ster ven. Hü wees op de noodzakelijkheid georga niseerd te zijn en noemde een ongeorgani seerde een muis, die op de graanzolders van het sociale leven leeft. Wij moeten trouw blijven aan onze organisatie en de genen die de organisatie verlaten omdat deze thans niet zoo goed meer kan zorgen voor het materieele, noemde spreker ge lijkwaardig aan socialisten en communis ten. Aan het eind van zijn rede toonde spreker aan hoe we het godsdienstige ele ment moeten betrachten n.l. door de men schen meer apologie bij te brengen. Hij- propageerde het werk der besloten retrai- ten. De retraite geeft kernvorming aan de sociale organisaties en daarom moeten de organisaties steeds de retraite blijven aan bevelen, Spreker brak hierna een lans voor de ka tholieke lectuur en spoorde de aanwezigen in het bijzonder aan steeds alleen te lezen wat katholiek is. Ten laatste zei spreker: viert uw vereenigingsfestiviteiten, doch voornamelijk de kerkelijke feesten die be trekking op uw organisatie hebben. Onder donderend applaus verliet de Pater den katheder waarna de voorzitter namens de vergadering dank bracht voor de mooie rede. Sluiting volgde met den Chr. groet. Kerstactie voor de armen door de „K. J. M. V.". We vernemen dat de K.J.M.V. hier ter plaatse een actie organiseert om de St. Elisabeth-vereeniging in de beide paro chies in staat te stellen aan de armen een kerstgave te verstrekken. 20 December a.s. houdt de K.J.M.V. hiertoe een avond welke tegen entrée voor een ieder open gesteld wordt. De opbrengst komt dan geheel ten goede ^aan de Kerstgave voor de armen. Daar in onze gemeente nog in vele gezinnen bittere nood heerscht, hoopt de K.J.M.V., doorspontane medewerking van alle paro chianen daartoe in staat gesteld, de nood eenigszins in vele gezinnen te verlichten. De Kerstgave zal door de hulp van de St. Elisa- bethvereenigingen komen daar, waar het het meeste noodig is. We hopen dat velen aan de oproep van de K.J.M.V. zullen ge volg geven. Op het programma van den avond komen we nader terug. SASSENHEUVI. Biljarten om het Pers. Kamp. Giste renavond werd in „De Oude Post" voor dezen titel een feilen strijd gespeeld tus- schen de heeren Schoo en Haver. De heer Haver, die al een partij verloren had, slaag de er zoowaar is na een spannende strijd op het laatste moment de overwinning te be halen en ook de heer Schoo, die nog onge slagen was, zijn eerste partij te doen ver liezen. Zoo kwam de spanning ook in deze afd., waar het gaat tusschen deze twee heeren, die momenteel gelijk staan en dus een barrage-partij zullen moeten spelen, wat waarschijnlijk direct na de Kerstdagen zal gebeuren. De partij van gisterenavond was als volgt: car. brt. hs. moy. R. Haver 100 34 10 2.94 H. Schoo 84 34 10 2.47 De volledige stand in afd. II is nu: gesp. gew. gel. h.s. pnt. H. Schoo 7 6 24 12 R. Haver 7 6 12 Joh. Wolvers 6 4 1=9 J. Hoogervorst 6 2 1 5 Jac. Karremans 7 2 1=5 Chr. Zandbergen 6 1 1 3 A. Hoogervorst 6 1 2 L. Guldemond 3 0 0 De heer Schoo, die verleden week het hoogst moy. in een partij behaalde, is hou der van hoogst moy. en hoogste serie, resp. van 4.54 en 24, zoodat deze speler wel wat belooft in zijn barrage-partij. VOORSCHOTEN. Geboren: Bernard us Edmondus Petrus Nicolaas, z. van B. P. de Kousemaeker en P. G. M. van de Laar Johannes Martinus, z. van L. Bouthoorn en J. van Schuppen Rainer Richard, z. van J. H. Bredow en D. A. H. Flipse. Gehuwd: H. R. A. Vink 27 j., wonen de te Maasland en J. M. Valk 36 j., alhier. Overleden: S. Chr. Vrijbloed 83 j., wede. van P. D. van Noest, alhier T. de Geus 62 j., echtgenoote van L. J. de Nobel, alhier. Gevestigd: Mej. W. de Jong van Kerkrade, Wijngaardenlaan 48 A. J. Groenestein en gez. van 's-Gravenhage, Oranjekade 37 Mej. A. J. C. Kersten van Rijswijk, Veurscheweg 3 Mej. J. C. F. Kersten van Rijswijk, Veurscheweg 3 H M .Vintges van 's-Gravenhage, Veursche- weg 36 Mej. C. P. W. van Rossem van 's-Gravenhage, Veurscheweg 36 G. de Jong van Noord wijk, Leidscheweg 548. Vertrokken: Mej. C. O- Varkevisser van Vinkweg 1 naar Katwijk, E. A. Bor- gerstraat 20 N. Noort van Bijdorpstraat 65 naar Wassenaar, Rijksstraatweg 229 J. Bekker van Molenlaan 10 naar 's-Gra venhage, Kempenstraat 109 J. Weekhout en gez. van Papelaan 156 d naar Wassenaar, van Zuijlen van Nijeveltstraat 236 Mej. E. E. M. Langendam van Veurscheweg 3 naar 's-Gravenhage, Alkemadelaan 12 J. C. M. Willemse-Eijsvogel van Donklaan 27 naar Arnhem. Steenstraat 66a A. Geene. van Rijndijk 231 naar Alphen a. d Rijn H. Brander van Leidscheweg 227 naar Amsterdam, Sloterdijk, Osdorperweg 697 Mej. M. L. J. Goethals van Papelaan 110 naar 's-Gravenhage, Edisonstraat 145 Mej. K. Schmidt van Veurscheweg 3 naar Schiedam, Rotterdamschedijk 208 d Mej. A. J. van Giezen van Rijndijk 102 naar Monster, Choorstraat 149 E. Oorschot, van Donklaan 58 naar Amsterdam, Pieter de Hooghstraat 5 Mej. M. A. Gieske, van Leidscheweg 236 naar Leiden, Weideck Pyrmontstraat 25. WASSENAAR. Altaarwacht. Dinsdagavond vond in het Parochiehuis de feestelijke jaarverga dering plaats van de Altaarwachtvereeni- ging. Ongeveer half acht opent de voorzit ter, dr. Post Uytterweer, de vergadering met den christelijken groet en heet de zeer weinige aanwezigen van harte welkom. De geestel. adviseur was dezen avond wegens een lichte ongesteldheid verhinderd, zoo dat de lezing over dr. Ariëns ook geen door gang kon vinden. De voorzitter herdacht het eerste lus trum; als wij zien, aldus spr., dat in ver schillende dorpen inbraken en diefstallen in kerken hebben plaats gehad, begrijpen wij het groote nut van zoo'n vereeniging en mogen wij dankbaar zijn, dat wij een zoo flinke -wacht kunnen in stand -houden -en- betalen. Zij schrikt de dieven af en zij zul len het niet eens probeeren om in te bre ken. De voorzitter dankte alle parochianen, die wel niet allen, maar toch grootendeels lid zijn, voor hun bijdragen; door dat vrij willig afgestane offer worden wij in staat gesteld, het H. Sacrament te vrijwaren voor heiligschennis. Hierna heet spr. de plaatsvervangend geestel. adv., Kap. Groen, welkom en bracht dank aan de bestuurs leden voor het ophalen der gelden. De notulen der vorige vergadering wer den daarna door den secr., den heer W. Togni, voorgelezen. De penningmeester, de heer H. v. d. Kroon, brengt daarna een verslag uit over het gevoerde beleid, waar uit wij aanstippen, dat ontvangen was 606.84 en uitgegeven 856.54, alzoo een nadeelig saldo van 249.70, dit is ongeveer ƒ10.meer dan in het vorige jaar. De boeken en bescheiden werden door de con trolecommissie, bestaande uit de heeren J. Volgering en R. Q. Stijnman, nagezien. De drie periodiek aftredende bestuursle den t.w. H. v. d. Kroon, M. v. d. Weyden en W. Togni, werden bij acclamatie herko zen. Hierna sluiting. Schapen in de dood. Op een weide land aan de Rust en Vreugdlaan heeft een hond gejaagd achter de schapen van den heer v. P. Het gevolg was, dat 2 schapen werden gedood, 3 worden vermist en 1 zoo ernstig werd gewond, dat het zal moeten worden afgemaakt. Personalia. Voor het examen apothe kersassistente is geslaagd mej. W. J. van den Broek; voor het examen staathuishoud kunde M. O. is geslaagd de heer W. H. Acksen. Tuinbouwvereen. In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Omstreken een huishoude lijke vergadering. Tot leden der jury om het in gezondene te keuren werden benoemd de heeren J. R. Laarman, H. Schipper en W. M. van Tol. Hierop werd door den secretaris het jaar verslag uitgebracht, waaruit bleek dat het ledental vrijwel gelijk bleef en dat de ver eeniging kerngezond is. Aan het verslag van den penningmeester, dat hierop werd uitgebracht, ontleenen wij oat de inkomsten hadden bedragen 1317.73 en de uitgaven 1634.51 1/2, een nadeelig saldo van 316.78 1/2. Dit bedrag kon ech ter worden weggewerkt met de batige slo ten van vorige jaren ad 352.66 1/2, zoodat ae penningmeester weder aanvangt met een kas van 35.88. De verhoogde uitgaven van dit jaar had den betrekking op de gehouden jubileum tentoonstelling ter gelegenheid van de her denking van het 25-jarig bestaan der ver eeniging. Bij monde van den heer Marbus bracht de controlecommissie gunstig rap port uit. Na de pauze bracht de heer Laarman ver slag uit van de gehouden keuring. Voor prijsvraag I luidende: Een kerststukje wer den toegekend aan G. Verlind 27 punten, le prijs; aan G. van Egmond 22 punten, 3e prijs. Voor prijsvraag II luidende: 3 Poin- setiia's in pot behaalden J. Weekhout 30 ZOETERMEER. DE VERVUILING VAN POLDER WATEREN. Nog geen maatregelen getroffen» Aan de Melkproducten-fabriek „Zee= landia" te Zoetermeer Is, gelijk wij ge- ruimen tijd geleden uitvoerig mede deelde, de verplichting opgelegd aan de vervuiling van de boezemwateren van den Palensteinschen polder een einde te maken, door den aanleg van een vrij kostbare zuiveringsin stallatie. Deze installatie zal op 1 Februari ge reed moeten zijn, wil aan de bepalingen van de Hinderwet zyn voldaan. Naar wij echter vernemen is zelfs nog niet een begin gemaakt met den aanleg van deze zuiveringsinstallatie, zoodat de termijn, aan de firma toege meten om eigener beweging de water vervuiling stop te zetten, zeer krap begint te worden. Pluimveetentoonstelling. Woensdag avond 7 uur werd door den heer burge meester dezer gemeente, den edelachtb. heer L. R. Middelberg, de tentoonstelling van de pluimveevereeniging „Door Vriend schap Verbetering", welke gehouden wordt in het gymnastiekgebouw, alhier, geopend. Allereerst nam de voorzitter der ver eeniging de heer J. C. Swart, het woord, sprak een woord van welkom aan de in zenders en vele belangstellenden, in 't bij zonder tot den burgemeester, als bescherm heer der vereeniging. Spr. memoreerde, dat deze tentoonstelling werd gehouden, ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan, de 3de lustrumtentoonstelling dus. Terug gaande naar de oprichting, maakte spr. een verlijking tusschen de eerste tentoonstel lingen en deze. Bij de eerste tentoonstel lingen domineerde het pluimvee, terwijl thans de konijnen overheerschen. De tijds omstandigheden, hebben aan een ander medegewerkt. Verblijdend is mede te kunnen deelen, dat alle inschrijvers hunne inzendingen Rebben toegezonden. Wat de kwaliteit der inzendingen betreft, kan spr. meedeelen, dat de keurmeester zeer te vreden was. Spr. wees vervolgens op een met groen versierde kooi, waarin de mooi ste konijn der tentoonstelling was gebor gen, (eigenaar de heer M. J. Moerland). Deze konijn, zou volgens verklaring van den burgemeester mooie kansen hebben op een internationale tentoonstelling. Hierna verzocht de voorzitter den burgemeester de tentoonstelling wel te willen openen. De burgemeester hierop het woord ver krijgende, zeide, dat het hem een groot ge noegen was, deze tentoonstelling te mo gen openen. Het verheugde spreker, dat er zobveel inzendingen waren, de kwaliteit zoo goed was, dus het doel der vereeni ging, belichaamd in haar naam, tot haar recht kwam. Spr. vond het een prettig ge hoor, het gekakel en gekwaak, waarmede hij echter niet de woorden van den voor zitter bedoelde. Hij hoopte, dat de ver eeniging op den ingeslagen weg mocht blij ven voortgaan, blijde dat in zijn gemeen te kampioensdieren werden gehouden en wenschte verder dat de tentoonstelling in alle opzichten mocht slagen. Hiermede ver klaarde de burgemeester de tentoonstelling voor geopend. Dé bekroningen. De keurmeesters A. P. HÖrters alhier, voor pluimvee en den heer Jac. van Kooten te Rotterdam voor konijnen, kenden de volgende prijzen toe: Afdeeling pluimvee, hoofdeereprijzen: Wisselbeker, uitgeloofd door de H. M. v. L. definitief gewonnen door A. J. van Reeuwijk alhier in de afdeeling witte leg horns. Medaille uitgeloofd door de fa. Brinkers voor de mooiste woerd, gewonnen door C. Lagerwaard. Medaille uitgeloofd door Rotterd. Nieuws blad, mooiste inzending krielen, gewonnen door C. M. v. d. Graaf. Medaille uitgeloofd door C. Noordanus, mooiste inzending leghorns wit, jong, ge wonnen door A. J. van Reeuwijk. ƒ2.50 uitgeloofd door R. Visser, hoog ste aantal punten van één ras, één kleur en één type, gewonnen door C. M. v. d. Graaf. 1.50 uitgeloofd door J. Akkerman voor het hoogste aantal punten afd. pluimvee, gewonnen door A. J. v. Reeuwijk. Lauwerkrans voor het mooiste paar goud fazanten, gewonnen door P. Boon Azn, Afdeeling Konijnen: Wisselbeker, uitgeloofd door „Het Nieuws punten met lof der jury, lt prijs en D. A. de Rooij 24 punten, 2e pr. en voor prijs vraag III luidendende: 3 Solanum of Cap sicum in pot, D. A. de Rooy met 27 punten le prijs en P. Kelderman met 24 punten 2de prijs. Voor het puntenstelsel was ingezonden een pot bloeiende Romemsche Hyacinthen, deze werden toegekend 9 punten, inzender was de heer P. Kelderman. Overgegaan werd vervolgens tot verkie zing van een bestuur dat ieder jaar in het geheel aftreedt. Alle bestuursleden werden in gelijke functies herkozen en namen des gevraagd de benoeming aan. Overleden: Bernardus Kemme 58 j. eehtgen. van J. Koppers. Hendrika Ma ria Elisabeth Vuijk 23 j. ongeh. Alida Gijsberta Geysendorpher 70 j. eehtgen. van H. Geijsendorpher. Barera van der Meer 78 j. wed. van H. van Rijn. Johan na Elizabeth Hirnly 67 j. wed. van R. W. van Stolk. Ondertrouwd: G. A. Fehmers en Y. E E. Horstmann. Getrouwd: R. C. Wilson en A. E. Horstmann. P. A. den Ouden en M. J. E. J. Hodes. van den Dag" voor het mooiste konijn der tentoonstelling, gewonnen door M. J. Moere- land met Black and Tan-konijn, die tevens de herinneringsmedaille won, uitgeloofd door Leidsch Dagblad. Lauwerkrans, uitgeloofd door Heinekens Brouwerijen voor het mooiste konijn op één na, gewonnen door Jac. M. Kerkhoven met Lotharinger konijn, voedster jong. Medaille uitgeloofd door burgemeester Middelberg voor het mooiste konijn jong, gewonnen door A. Hoogendoorn. Medaille van den heer Blaauwhof voor het mooiste konijn, Lotharinger voedster, gewonnen door Jac. M. Kerkhoven. Medaille uitgeloofd door de fa. C. Misset Doetinchem voor het mooiste konijn in de kleine rassen, gewonnen door M. J. Moer land. Medaille uitgeloofd door den heer M. J. Moerland voor de mooiste Vlaamsche Reus, haaskleur. gewonnen door A. Hoogendoorn. Medaille uitgeloofd door den heer T. Klos Gzn. voor het mooiste Ween er konijn, ge wonnen door M. J. Moerland. Med. van J. A. Pieterse, voor het mooi ste blauwe Weener konijn, gewonnen door S. C. J. v. d. Burg. Med. van J. A. Pieterse voor het mooiste konijn haaskleur, jong dier, gewonnen door A. Hoogendoorn. Med. van „De Leidsche Courant" voor de mooiste Lotharinger ram, gewonnen door O. van Leeuwen te Leidschendam. Med. van R. van Kerkhoven voor het mooiste konijn Black and Tan, gewonnen door J. C. Swart. Een paar kunstschaatsen, uitgeloofd door W. du Clou voor het mooiste konijn Alaska jong, gewonnen door M. J. Moerland. 2.50 uitgeloofd door dr. Palte voor het hoogst aantal punten 1 kleur en 1 ras, gewonnen door J. van Maanen. 1.50 uitgeloofd door G. H. Coops voor het hoogst aantal punten afdeeling konij nen gewonnen door S. J. C. van der Burg. Verder werden nog de volgende eerste prijzen toegekend: Afd. Hoenders: Leghorns wit hen oud P. Boon Azn.; hen jong A. J. van Reeuwijk. Wyandottes zwart, haan jong C. M. v. Graaf, hen jong C. M. v. d. Graaf. Fazanten (goud) Paren oud P. Boon Azn.; Lady Amkerst haan L. T. J. v .d. Tol. Pekingeenden woerd jong C. Lagerwaard; eend jong dezelfde. Kahki Campbell woerd jong C. M. v. d. Graaf. Loopeenden wit paar oud A. J. van Reeuwijk. Kwaker eenden woerd jong P. Boon Azn. Ganzen wit paar M. Heemskerk. Afdeeling Konijnen: Vlaamsche Reuzen Haaskleur ram oud J. van Maanen, idem voedster jong dezelfde. Idem geel, ram jong W. Bol, voedster jong dezelfde. Idem blauw, voedster jong A. van de Zalm. Lotharingers, zwartbont voedster oud M. M. v. d. Velden, idem ram jong T. Klos, Idem voedster jong Jac, M. Kerkhoven. Idem blauwbont voedster oud J. A, Pie terse. Belgian Mare ram R. Kerkhoven; Rijn lander ram oud J. C. Swart; Alaska ram oud W. du Clou, ram jong M. J. Moerland; Gouwenaars voedster oud S. J. v. d. Burg, voedster jong dezelfde; Weeners wit S. J. C v. d. Burg ram oud, dezelfde met voed ster oud; ram jong M. J. Moerland, voed ster jong dezelfde; Weeners zwart ram oud S. J. C. v. d. Burg, voedster oud, dezelfde, ram jong H. B. de Graaf. Idem blauw voed ster oud P. Havenaar. Zilverkonijn ram oud N. D. Bakker, voedster oud dezelfde; ram jong dezelfde; Tan-Konijnen voedster oud C. M. v. d. Graaf, idem ram jong M. J. Moerland, iedem voedster jong R. Kerk hoven. Afdeeling Jongdierenklasse: Vlaamsche Reuzen Haaskleur, ram A. Hoogendoorn, idem voedster dezelfde. Idem geel voedster J. A. Koot. Idem Wit ram J. A. Koot. Idem voedster T. Klos. Lotharin gers zwartbont ram O. van Leeuwen, idem voedster Jac. M. Kerkhoven. Groot Chin chilla ram W. du Clou, voedster W. du Clou. Alaska ram en voedster W. du Clou. Gou wenaars ram S. J. C. v. d. Burg. Weeners wit ram S. J. C. v. d. Burg, voedster W. du Clou; idem blauw voedster S. J. C. v. d. Burg. Ned. Havanna's ram J. A. A. Koot Tan-konijnen ram en voedster J. C. Swart Iedem blauw ram J. C. Swart. Alaska W. du Clou. Verder werden nog vele 2e, 3e prijzen en Eervolle vermeldingen toegekend die alle door middel van een beoordeelingskaarfc aan de kooien was bevestigd. Een woord van hulde komt zeker toe aan de tentoonstellingscommissie, die de organisatie op zich nam en die alles tot een goed einde heeft gebracht We wenschen hen veel bezoek toe. Geboren: Lammert z. van M. Brand horst en P. Verschool. Hendrika Chris tina d. van J. Muijen en H. Broodman. Ondertrouwd: J. F. Intveen 20 j. en P. J. Luiten 21 j. Ingekomen: E. Jelinski van 's-Gra venhage. P. J. Luiten van Stompwijk. Vertrokk en: M. M. Struik naar Pijnacker. A. Bos naar Bergschenhoek. Het hondje was onderweg toch too moe geworden. (Lachende Welt)

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7