OMGEVING WOENSDAG 15 DECEMBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Korenbond „St. Wilïibrordus". Aan ale de leden wordt bekend gemaakt, dat hedenavond het Lof in de Parochiekerk te Katwijk niet te ly2, maar om 7 uur aan- vangt. De liturgische gezangen zullen wor den uitgevoerd door het koor der Parochie. In het Parochiehuis zal daarna een ad- ventavond worden gehouden onder leiding van den Weleerw. heer Paap. In het eerste gedeelte zullen de deelnemende koren ver zocht worden een of ander gregoriaansche zang uit de Advent te zingen, waarover Kapelaan Paap een algemeen oordeel zal uitspreken. En in het tweede gedeelte za hij een uiteenzetting geven over de Ad-.eni met muzikale toelichting, niet door zijn jongenskoor, zooals vermeld werd, maar door gezamenlijke zang van alle aanwezige leden onder zijn leiding. Wij rekenen op een goede opkomst. HILLEGOM. Ontspanningslokaal voor werkioozen. Dinsdagmorgen te 10 uur had op eenigs- zins plechtige wijze de opening plaats van de lokaliteit van den Ned. R-K. Volks- bon<L-voor de georganiseerde R.-K. werk ioozen. Behalve een zeer groot aantal werkioo zen waren hierbij tegenwoordig: het be stuur van den R.-K. Volksbond, de direc teur der Arbeidsbemiddeling, de heer Voor- twist, de geest. adv. van den Volksbond, de heer B. N. Loerakker, voorz. van Eens gezindheid, wethouder J. O. Vermeer na mens het gemeentebestuur e.a. De straatverlichting. In de toelichting op de gemeentebegrooting schrijven B. en W.: Ten aanzien van de post straatverlich ting valt op te merken, dat met ingang van 1 Jan. weer een bescheiden uitbreiding kan plaats hebben. Wij vertrouwen, dat uw Raad overtuigd is, dat wij geen pogingen onbenut zullen laten, om de straatverlich ting zoo goed mogelijk te doen zijn. Werd echter de post overschreden, dan zou dat bedrag ten laste komen van die leden van het gemeentebestuur, die tot deze verhoo ging hebben medegewerkt. KATWIJK. Het te Egmond aangespoelde lijk. Het gisterenmorgen te Egmond aange spoelde lijk is door de familie herkend. Het blijkt, gelijk werd vermoed, van den opvarende P. Pronk van de motorlogger Geertruida Jacoba Sch. 37 te zijn. Heden zal het stoffelijk overschot in een looden kist naar Katwijk aan Zee worden vervoerd, waar hei ter aarde zal worden besteld. KATWIJK AAN DEN RIJN. Korenbond. Men verzoekt ons te wil len melden, voornamelijk voor leden van den Korenbond, dat het plechtig Lof in de parochiekerk, vóór den zangersavond niet is te half acht doch te 7 uur. LIS SE. Aanbesteding. Gistermiddag had in „De Wite Zwaan" alhier de aanbesteding plaats van den verbouw onder architectuur van den heer L. Tol wegens uitbreiding van het winkelpand van de N.V. voorheen E. Tissing aan de Kanaalstraat alhier. Inge komen waren 7 biljetten en wel als volgt: B. v. d.' Zaal te Lisse 27,199; A. J. Seise- naar te Hillegom 24.729; A. Leenheer te Koudekerk aan den Rijn J 24.080; J. War- naar te Den Haag 23.590; Daudij en Co. te Lisse 23.500; L. Schreuder en H. v. Dille te Wassenaar ƒ22.985; E. Schrut te Hillegom 22.2649. De gunning is aange houden. „Theorie en Practijk". In verband met het feit, dat nu de Kerstdagen weer vele menschen uit het Bloembollenbedrijg op buitenlandsche reis gaan, werd gister avond in de „Nachtegaal" de laatste ver gadering in dit seizoen gehouden door de Vereeniging van „Theqrie en Practijk", oud leerlingen der Rijkstuinbouwschool voor de Bloembollenstreek. De belangstelling was groot, mede waren aanwezig de voor zitter der Alg Vereeniging van Bloembol lencultuur, dr. J. A. J. Verhage, ir. K. Vol- kersz, directeur der Rijkstuinbouwschool en andere bekende personen in het bollen- bedrijf. Na opening en lezen der notulen verkreeg de heer J. W. Fransen uit Noord- wijkerhout het woord, die als onderwerp had gekozen: „De zoo noodzakelijke ver betering der schuurbehandeling, bereikt door „Rotor, Atmosfeer-Klimatiseering". NOORDWIJK. Vereen, van het H. Sacrament. De ver eeniging van het H. Sacrament, welke zich ten doel stelt, hulpverleening aan arme en behoeftige kerken, zoowel in eigen land als daarbuiten en door haar tentoonstellin gen in Noordwijk een goeed reputatie ver kreeg, heeft gisterenavond in het Juvenaat een uitvoering gegeven, eerstens om nog meerdere beekndheid te geven aan het stre ven der vereeniging, en tweedens om de noodige gelden bijeen te zamelen, om dit werk zoo goed mogelijk voort te kunnen zetten. Voor dezen avond bestond groote belangstelling. De hoogeerw. Deken sprak vooraf nog een opwekkend woordje en bracht dank aan de dames der vereeniging voor haar prijzenswaardig werk. Spr. was dankbaar, dat hij deze avond aan zoovelen kon vra gen de dames toch vooral daadwerkelijk ter zijde te staan, om ook daar waar de nood hoog is, meerdere luister aan Gods Huis te kunnen verstrekken. Het program van dezen avond was uniek door zang, spel, muziek, film en revue. Ontroerend was de zang en een heerlijk Kerstspel van de kin deren der Congregatie onder leiding van de Eerw. Zusters, waarop de film van Noord- wijk werd vertoond. Het is en blijft steeds aantrekkelijk als men uit eigen leven en omgeving kan aanschouwen. De zangclub, onder leiding van den heer Th. Polman, bracht op verdienstelijke wijze een vijftal liederen ten gehoore, met als afwisseling eenige rhytmische dansen door enkele da mes van dit koortje. Na een korte pauze kreegn wij nog een vermakelijke Atisten-revue, eveneens door de dames van genoemd koortje, waarvan volop is genoten. Onder geweldig applaus werd den heer Polman en den leider van deze revue een bloemenhulde gebracht. Moge deze schoone avond goede vruchten afwerpen voor de vereeniging van het H. Sacrament, opdat deze vereeniging ook in de toekomst haar loffelijk werk kan voort zetten en uitbreiden tot meerdere glorie van Gods huis. STOMPWIJK. Verkooping. Hedenmorgen had ten overstaan van de notarissen K. Zeevat te Haastrecht en H. Houtzagers ie Boskoop de verkooping plaats van een Bouwmans woning met 2 hooibergen, schuren, erf, wa ter en eenige perceelen Weiland, samen groot 8.34.00 H.A., aan den Westeinderweg No. 16 te Stompwijk. De boerderij werd toegewezen voor de somma van 16.800, aan J. Kool te KetheL SASSENHEIM Bloembollencultuur. Onder voorzitter schap van den heer G. Vlasveld vergaderde Dinsdagavond de plaatselijke afdeeling van Bloembollencultuur, hoofdzakelijk ter be handeling van de beschrijvingsbrief voor de a.s. Algemeene Vergadering. Ruim 60 leden waren aanwezig. In zijn openingswoord wierp de voor zitter allereerst een terugblik op het bijna afgeloopen jaar 1937, waarvan de uitkom sten nog verrassingen zullen geven. Dat niettegenstaande het slechte gewas de totale export met 4.717.000 Gulden voor uit ging stemt tot verheugenis. De groote vraag is thans: hoe zal het buitenland op onze hoogere prijzen '•ea- geeren? Veel hangt natuurlijk af van de meer of minder gunstige bloemenverkoop voor onze afnemers. Spr. wijst nog op de teekenen van terugloopende conjunctuur in Amerika. Spr. memoreerde het overlijden van den heer Jan Philippo. Van dezen man kon men terecht zeggen dat h(j gewerkt heeft zoo lang het dag was. Spr betuigt zijn medelijden met de fa milie en ging na wat hij in de 35 jaar dat hij aan zijn zaak gearbeid heeft, heeft tot stand gebracht. Zijn nagedachtenis zal steeds door het geheele vak in eere worden gehouden. Hij ruste in vrede. Het laatste gedeelte vdn ae openingsrede werd staande aangehoord. De heeren G. Zandbergen en J. Rotteveel wer den als afgevaardigden naar Haarlem aan gewezen. Secundi de heeren Wijntjes en C. Westerbeek. Na schriftelijke stemming werden de heeren Avis, Koog en van Dijk door de afdeeling gecandideerd als leden van het Hoofdbestuur. De verhouding tusschen pro- en anti saneerders was 35 26. De anti-saneerders brachten allen hun stem uit op de heeren Ruiter, Bijvoet en de Jong. Punt 6 der beschrijvingsbrief: Voorstel der afd. BennebroekVogelenzang de reor ganisatie-voorstellen en bloc goed te keu ren. Reeds 2 maal zijn deze door de Alge meene Vergadering verworpen, het is thans de laatste kans. Zonder discussie werden de reorganisatie-voorstellen aangenomen met 42 stemmen voor en 22 stemmen tegen. De overige punten van den beschrijvingsbrief werden allen, na toelichting door den voor zitter, aangenomen. Bij de rondvraag stelde de heer C. Wes terbeek voor adhaesie te betuigen met het voorstel van de afd. Lisserdijk om de a.s. tentoonstelling in Februari te Haarlem te houden, des Zondags gesloten te houden. Met 34 tegen 15 stemmen werd besloten adhaesie te betuigen. Het bestuur zal een verzoek van. het H.B. afdoen om een medaille of geldprijs voor die tentoonstelling beschikbaar te stelien. Bloembollen-export. Het aantal kis ten bloembollen, uitgevoerd vanaf Sassen- heim, gedurende de maanden Augustus en September: 1935 1936 1937 Engeland 25735 20837 27464 Amerika 13292 13762 15102 Canada 2970 2550 3538 Zweden 4712 4721 4523 Duitschland 4556 3856 4485 Diverse landen 4325 3788 3563 Totaal 65590 59514 58675 Biljarten om het Pers. Kamp. Er was niet veel nieuws dezen avond, alle pra- tijen werden normaal gewonnen. De over winning van Zandbergen bracht dezen spe ler aan den kop, met slechts één verloren VEREENIGING VAN STOMPWIJK EN VEUR De Memorie van Antwoord Aan de memorie van antwoord in zake het wetsontwerp tot vereeniging van Veur er. Stompwijk wordt ontleend: De regeering staat in dit geval niet, gelijk anders veelal bij samenvoegingen, voor de vraag: moet van deze twee ge meenten een worden gemaakt, doch veeleer voor deze: moeten van deze van zelf gegroeide eenheid twee deelen worden gemaakt. Zoo gesteld beantwoordt de vraag zich zelf. Voorkomt men door samenvoeging de uitgaven, welke een splitsing nood zakelijkerwijs meerbrengt, de minis ter meent, dat een samenvoeging boven dien nog uitgaven en beslommeringen, die aan den huidigen tóestand kleven, kan ler zijde stellen. Gewezen moge worden op het ge makkelijker functioneeren van het ge heele bestuur, wanneer de extra-be moeiing, welke thans nog steeds de ad ministratieve scheiding meebrengt, komt te vervallen. Voor het politieapparaat valt dit voor deel sterk in het oog, terwijl tijdroo- vende verrekeningen b.v. op het gebied van uitvoering van de onderwijswet- geving tot het verleden zullen behoo- ren. Bestonden er zulke verschillen in aard en leven der bevolking, dat een samenvoeging geheel ongelijksoortige groepen bij elkaar zou brengen, dan zou, naar de metning van den Minis ter, het nimmer mogelijk zijn geweest, tal van jaren zonder moeite zoo nauw samen te werken, als Veur en Stomp wijk tot dusver hebben gedaan. Het be staan van onvereenigbare groepen moet de Minister van ook ontkennen. Evenmin kan de Minister het bezwaar erkennen, dat in de financieele positie tusschen de samen te voegen gemeen ten aanmerkellja verschil bestaai. In geen van beide zijn de financiën roos kleurig, de belastingdruk, welke het maximum heeft bereikt, is in beide gelijk. partij. Uit onderstaanden stand blijkt wel, dat het gaat tusschen de twee bovenstaan de spelers en dat de overige voor de zoo begeerde titel zoo goed als uitgeschakeld zijn, hoewel Duivenvoorde op papier nog wel een kansje heeft. Hier volgt de stand: gesp.gew. gel. h.s. pnt. Gr. Zandbergen 9 8 16 J. Diederiks 8 7 14 P. Duivenvoorde 9 7 41 14 J. v. Reisen 9 6 12 C. Guiedmond 9 6 12 B. Schreuder 8 4 8 A. J. v. d. Wiel 10 48 Th. Landweer 10 3 6 Chr. Homan 7 2 4 B. de Zwart 8 1 2 Jac. Dannijs 9 0 0 De hoogste serie en het hoogst moy. staan nog op naam van Duivenvoorde met 41 en 11.36. Nagekomen party voor de L.R.K. van Woensdag 8 Dec.: car. brt. moy. C. Faas (Luto) 200 37 5.40 C. Guldemond (O.P.) 190 37 5 13 Zoodat de volledige uitslag was O.P. 4 pnt.; Luto 4 pnt. Voor „Herwonnen Levenskracht". Ten bate van „Herwonnen Levenskracht" werd een groote konijnenverkoop gehouden, waarvoor groote belangstelling bestond. In het geheel werden 87 konijnen ver kocht, welke opbracht 1.tot 1.40. 'OORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 21 Decem ber 1937, des namiddags 8 uur. Agenda: 1. Notulen, 2. Ingekomen stukken. 3. Onttrek king bestemming ambtswoning hoofd O.L. School Rijndijk, 4. Renteverrekening met bedrijven. 5. Opheffing erfdienstbaarheid. 6. Overname grond Leidscheweg. 7. Ge meentebegrooting 1938. 8. Vaststelling be drag per leerling kosten openbaar onder wijs 1938. 9. Onderhoud en onderhoudfonds gemeentewoningen. 10. Wijziging rekening courant-overeenkomst Bank Ned. gemeen ten. 12. Kwijtschelding te weinig betaalde pensioensbijdragen. 13. Verlenging weg lang Leidscheweg tegenover Berestein. 14. Aanleg weg tusschen Wijngaardenlaan en Julianalaan. 15. Crediet herziening uit breidingsplan. 16. Crediet bebouwingsvoor schriften bebouwde kom. 17. Comptabili teitsbesluiten. 18. Rondvraag. Bijz. Vrijw. Landstorm. Gisteravond hield de B.V.L. alhier een landstormavond in het gebouw van Christelijke belangen 'onder leiding van burgemeester M. F. Berk hout. Deze landstormavond was goed be zocht. Het harmoniegezelschap „Benvenu- to" verleende met een 12-tal leden van het korps hare medewerking. Verschillende autoriteiten waren aanwezig o.a. Pastoor P. I Meijer en Ds. H. P. Fortgens, predikant. De voorzitter opende dezen avond met een woord van welkom en in 't by zonder tot ds. Bootsma, legerpredikant, en kolonel R. v. d. Ende, de sprekers voor dezen avond. Onder begeleiding van de harmonie zon gen de aanwezigen het eerste couplet van het Wilhelmus. Nadat de harmonie nog een nummer had gegeven, trda ds. P. Bootsma, legerpredikant, op, met het onderwerp „In het oude spoor". In een van humor tinte lende rede deed spr. uitkomen wat het Ne- derlandsche volk aan het Huis van Oranje te danken heeft. De vrijheden, waarover ons volk beschikt. Om steun te verleenen aan het wettig gezag, ter bewaring onzer geestelijke vrijheden, daarvoor is de land storm. Aan het einde van zijne rede ver zocht de spreker met klem dit instituut te steunen. Tijdens de pauze kwamen Overste Dingemans, inspecteur van de B.V.L., Over ste Boots en Kapitein Karres de zaal bin nen en werden welkom geheeten door den voorzitter. Deze heeren waren reeds aan wezig geweest op een gehouden landstorm- avond te Valkenburg, waardoor het hun niet mogelijk geweest was eerder alhier aan te komen. Door Overste Boots werden de gedenkplaten aan de landstormers uitge reikt en Kapitein Karres reikte de prijzen uit, behaald door de leden van den land storm op den wedstrijd van 30 November j.l. De heer R. van den Ende, lid van de plaatselijke commissie, hield een causerie over de vaandeluitreiking in het jaar 1786, welke plaats had alhier op ter Horst. Mevrouw M. Secrève, leerares declamatie aan het Haagsch conservatorium, decla meerde verschillende verzen en liederen, die met aandacht werden beluisterd. Onder de pauze werden ververschingen aangebo den. Het harmoniegezelschap gaf onder lei ding van den directeur, den heer J. Wakker, verschillende muzieknummers. Met een woord van dank tot allen, die hunne mede werking hadden verleend voor dezen avond, sloot de voorzitter dezen goedgeslaagden landstormavond. Inbraak. Gisternacht is ingebroken of heeft men zich toegang verschaft tot het perceel van den heer A. de W. alhier. Ont vreemd zijn twee portemonnaies met onge veer 12. Voetsporen en vingerafdrukken zijn gevonden. I VOORHOUT. Opening verpoozingslokaal werkioozen. Gistermorgen omstreeks 11 uur is het verpoozingslokaal vor de werkioozen alhier geopend. De heer P. L. v. d. Hulst, voorzit ter van het comité voor werkloozenzorg, sprak een toepasselijk woord. Hierna werd nog het woord gevoerd door den eerw. heer pastoor. De heer P. L. v. d. Hulst dankte den eerw. heer pastoor en het kerkbestuur voor beschikbaarstelling en wekt van zijn plaats alle gemeentenaren op om eens een bezoek te komen brengen in d° morgen uren, wanneer de werkioozen bijeen zijn. De heer v. d. Lubbe vraagt thans ook weer de volle medewerking der werkioozen, evenals de vorige jaren. Het geheel werd met een dankbaar applaus door de aanwe zige werkioozen beantwoord. WARMOND. Gemeente begrooting. Aan de door bur gemeester en wethouders aan den Raad aangeboden begrooting voor het dienstjaar 1938 ontleenen wij het volgende: De begrooting is slechts sluitend gemaakt kunnen worden mei een extra bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds tot een be drag van 11000.— terwijl deze bijdrage voor 1937 bedroeg 8700.De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van 135147.27 dit voor wat betreft den gewonen dienst. De Kapitaaldiensi geeft een ontvang van 14457.47 en een uitgaaf van 12000 alzoo een batig slot van 2457.47. Algemeen beheer vordert in uitgaaf i 21126.39 terwijl als ontvangst is geraamd 18266.94 Kosten van openbare veiligheid z (jn geraamd op 9716.48 terwijl als ont vangst is geraamd een bedrag van 461.40. Volksgezondheid ontvang 2700.uitgaaf 4980.50 Volkshuisvesting ontvang i 14862.08 uitgaaf 24809.98. Openbare wer ken ontvang 1764.80 uitgaaf 18473.04. Eigendommen niet voor den publieken dienst bestemd ontvang 552.32 uitgaaf 2948.55 Openbaar gewoon lager onderwijs uitgaaf 1080.Bijzonder gewoon lager onderwijs ontvang 200.— uitgaaf 9875.39. Eijzonder uitgebreid lager onderwijs uit gaaf 600.—. Middelbaar onderwijs uitgaaf 510.70. Hooger onderwijs 496.77 in uit gaaf. Nijverheidsonderwijs in uitgaaf 1062. Ondersteuning aan behoeftigen in ontvang 3509.44 in uitgaaf 10172.50. Ondersteu ning aan werkioozen in ontvang 14919.67 in uitgaaf 16046.46. Landbouw ontvang 187.27 uitgaaf 192.27. Handel en Nijverheid ontvang 72.90, uit gaaf 2596.75. Belastingen ontvang 66162.52, uitgaaf t 32.50. Bedrijven ontvang 6894.54, uitgaaf 5714.31. Voor onvoorziene uitgaven is geraamd een bedrag van 1500.hetgeen zal wor den aangewend toi opvanging van tegen vallers in de belasting. Gevestigd: L. v. d. Pluijm, komende van Zeist. C. J. J. Woudenberg, komende van Zeist. J. M. Breedijk, komende van Aalsmeer. A. M. Moerkerk, komende van Rijswijk. N. Schellingerhout, komende van Sassenheim. J. M. van Kins, komen de van Soerabaja. Vertrokken: M. Meijer naar Rotter dam. W. Dahmen naar Diemen. J. H. Nasveld naar 's-Gravenhage. C. C. M. Hekker naar Amsterdam. H. C. van Seg- gelen naar Leiden. R. C. Staverman naar Amsterdam. E. R. Klaver naar Stomp- i wijk. WASSENAAR. Hanze. Dinsdagavond vergaderde in het R.-K. Vereenigingsgebouw de afd. van de Hanze, onder leiding van den voorzit ter, den heer H. C. J. van Os, die de min der goede opkomst betreurde. Medegedeeld werd, dat aan B. en W. een adres is gezonden, verzoekende verlaging van de tarieven voor gas- water en electri- citeit. Aan de orde kwam hierna bespreking verkoop-actie. De bedoeling is hier gedu rende eenige maanden een actie te voeren als in A1 p h e n a. d. R ij n, waar men uit nemend geslaagd is. Deze actie betreft het beschikbaar stellen van 1 punt voor iedere aankoop voor ƒ1.of gedeelte daarvan, dus bijvoorbeeld 1/4 punt of 1/2 punt De bezitters(sters) van een bepaald aantal punten zullen dan kunnen deelnemen aan ts organiseeren heisjes. Op de gecombineer de bestuursvergadering had men dit plan besproken en was men er voor. Het voorgestelde plan verwierf de alge meene instemming der aanwezigen. De heer J. N. Beuk bracht hierna een keurig en welverzorgd verslag uit van de laatst gehouden vergadering van den Cen- tralen Raad. Het hartelijk opplaus en de dankwoorden van den voorzitter, waren al leszins verdiend. De geest, adv., kapelaan Kraakman, wek te op tot geestelijke verdieping en deelde mede, dat het bestuur voornemens is om vóór Paschen wederom een triduum te doen houden over de noodzakelijkheid van een godsdienstige basis, ook in het zaken leven. De zeereerw. father Kroon hield vervol gens aan de hand van lichtbeelden, een causerie over het Missioneeringswerk in de Congo. Het was een causerie van „een lach en een traan", want nevens de ernst ontbrak de luim niet. Vol aandacht volg de men hetgeen te hooren en te zien werd gegeven, waarna een hartelijk applaus den dank der aanwezigen vertolkte. Na dank woord en rondvraag sluiting. ZOETERMEER. Vergadering „Eierveiling". De eiera» veilingvereeniging „Zoetermeer en Om streken" hield gisteravond in hotel „De Gouden Leeuw" alhier, haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering. Door 16 leden werd bljjk van belangstelling in het werk der vereeniging gegeven, waaronder nog 6 bestuursleden. De voorzitter, de heer G. van Staalduinen, opende met een enkel woord tot de aanwezigen, de vergadering en verzocht daarna den secretaris, den heer J. Akkerman, de notulen der vorige alge meene vergadering te lezen. De uitgebrei de notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld, met een woord van dank door den voorzitter aan den sa mensteller. Vervolgens werd door het bestuur, by monde van den secretaris, verslag uitge bracht over het afgeloopen vereenigings- jaar, hetwelk loopt van 1 November tot 31 October. Hieruit noteeren we, dat in totaal werden aangevoerd 327.958 eieren, met een opbrengst van 11.400.13. Vorig jaar wer den 72.789 eieren minder aangevoerd. Door de meerdere aanvoer was de opbrengst 3286.17 hooger dan vorig boekjaar. Gemid deld was de eierprijs 3.47 Hof 0.30 per 100 stuks meer dan vorig boekjaar. Groot ste aanvoer van eieren had plaats op 14 April 1937, n.l. 12.139; kleinste aanvoer op 11 November 1936, n.l. 3007 stuks. Hoogste prijs werd besteed op 11 November 1936, er werd toen 6.55 per 100 stuks betaald; op 11 April 1937 de laagste prijs betaald en wel 2.50 per 100 stuks. Het finantieel verslag van den penning meester, den heer J. Akkerman, werd hier na aan de goedkeuring van de vergadering onderworpen. De heeren D. Hulst en J. Kneppers werden door den voorzitter aan gewezen om de bescheiden en boeken van ren penningmeester te controleeren. Na deze controle werd bij monde van den heer D. Hulst verklaard, dat boeken en beschei den in orde waren. Voor zijn gehouden fi nantieel beheer werd de penningmeester gedéchargeerd. De aftredende bestuursleden, de heeren G. van Staalduinen en J. Spruit, werden herkozen en namen hunne benoeming aan. Besloten werd een bedrag van 5.be schikbaar te stellen voor de te houden pluimveetentoonstelline der vereeniging „Door Veredeling Verbetering" alhier. Vervolgens zou de traditioneele verloting onder de vergaderingbezoekers plaats heb ben. Voor deze verloting waren 12 prijzen beschikbaar gesteld. Om echter allen een verrassing te doen toekomen, werden nog een 4-tal prijzen aangekocht. De heeren J. Akkerman en E. Akker man werden opnieuw benoemd, resp. tot afslager en eierophaler. De vergadering, die zeer geanimeerd was en een vlot verloop had, werd met een dankwoord door den voorzitter gesloten. 'fwm- 't Ia een schandaal, dat de Mi nister van Waterstaat mij niet gehoord heeft, alvorens z|jn Wetsontwerp op het Verkeers- fonds in te dienen. Hebben wij paarden dan zelfs geen oudere rechten op de uitoefening van het verkeer, dan de locomotie ven. (Canard Enchainé).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9