Lancé AGENDA BIOSCOPEN TE LEIDEN WOENSDAG 15 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 IETS KOUDER. De Bill seint i Verwachting: Matige tijdelijk toenemen de Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ringen, kans op regen of natte sneeuw buien, iets kouder. Hoogste barometerst.: 768.3 te.Isafjord. Laagste barometerst.: 743.0 te Wiek in Schotland. De hoogeluchtdruk in het Noord-Westen nam nog toe, ook in het Zuid-Westen op den Oceaan steeg de luchtdruk. Daartus- schen bleef echter de luchtdruk betrekke lijk laag, ver in het Westen op den Oceaan nadert een nieuwe depressie. De depressie over de Britsche Eilanden is bezig op te vullen, het centrum trok nog iets doch zeer weinig Oostwaarts. Toch staat vrijwel Let geheele waarnemingsgebied nog onder invloed van deze depressie. Op de Britsche Eilanden en langs de Fransche Westkust waait het krachtig tot stormachtig uit het Nuord-Westen met gedeeltelijk bewolkte lucht en plaatselijk regen of sneeuwbuien. Overigens is de wind meest zwak uit Zui delijke richtingen met in Duitschland veel nevel of mist, overigens plaatselijk regen in het Noorden ook sneeuw. In Midden- Zweden nam de vorst iets toe, ook in Mid den-Europa daalde de temperatuur tot onder het vriespunt. Rond het Zuidelijk deel van de Oostzee werd het echter war mer, in Oost-Pruisen, Lithaüen en Leth- land verdween de vorst vrijwel geheel. Voor onze omgeving wordt toe nemende en naar Noord-West rui mende wind verwacht met afwis selende bewolking en kans op re gen of natte sneeuwbuien. De tem peratuur zal vermoedelijk iets da len waarbij zij des nachts plaat selijk tot onder het vriespunt kan dalen. LUCHTTEMPERATUUR. 5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.ï Van Woensdagnam. 4.18 uur tot Don derdagmorgen 7.35 uur. HOOG WATER Te Katwyk aan Zee op Donderdag 16 Dec. v.m. 0.45 uur en nam. 1.10 uur. Maan op 13.54 uur, onder 6.19 uur (Don derdagochtend). (17 Dec. volle maan). OPEN BRIEF AAN DE LEIDSCHE KINDEREN. Beste jongens en meisjes. Jullie weten natuurlijk al heel lang, dat het Zaterdag weer pondjesdag is; dat deze pondjesdag een inzameling is, om de arme menschen een heerlijke Kerstdag te bezor gen, weten jullie ook heel goed. Kerstdag.... en nu denken jullie aan al de heerlijkheden van dezen dag, het prach tige stalletje met het lieflijk Jezuskindje, de groote schitterende kerstboom met de vele kaarsjes en kleurige versiersels, de heerlijke smulpartijen, 's morgens, 's mid dags en 's avonds als alle lichtjes branden. Maar nu wil ik jullie even zeggen, dat lang niet alle kinderen zoo'n heerlijke dag hebben; er zijn vele, heel vele arme kin deren, die niet alleen geen stalletje en geen kerstboom en geen smulpartijen hebben, doch die ook op dien dag tevreden moeten zijn met een karige maaltijd zonder heer lijke en feestelijke dingen. Dat zullen jullie, kinderen van Leiden, nu eens anders maken. Weten jullie wat je doen moet? Jullie vragen allemaal aan moe der je spaarpot, schud hem dan goed leeg, want in de verborgenste hoekjes, zitten dikwijlsde grootste schatten; dan ga je met moeder naar de winkel en moet je allerlei lekkere dinken als: pondjes abrikozen en pruimen, appelen, vijgen en noten, doosjes koekjes, kerstkransjes en chocolaadjes, kortom al d i e dingen koopen vooral, die je zelf zoo heel lekker vindt; want de groote menschen zorgen wel voor vleesch, worst, groenten, rijst en boonen. Weten jullie wat je daarvoor inplaats krijgt? Luistert dan. Alle menschen en vooral alle kinderen, die wat goeds gedaan hebben voor anderen, krijgen op den Heili gen Kerstdag een klein lichtje in hunne harten en door dat lichtje schijnt de kerstboom veel en veel schooner, en door dat lichtje lacht het Jezuskindje in zijn kribbetje nog lieflijker en door datzelfde lichtje smaakt alles eens zoo fijn en lekker. Trotsch op goede daden mogen jullie na tuurlijk nooit zijn, want we zijn dat eigen lijk heel gewoon verplicht, maar op Kerst dag mogen jullie er heel en heel blij mee zijn, en een heel, heel klein beetje trotsch met te denken, dat de arme kindertjes door jullie spaarpot nu ook een echte groote feestdag hebben en wat denken jullie? is dat niet veel heerlijker dan een volle spaar pot. En nu vooruit: direct de spaarpot voor den dag en dan met moeder er op uit. Ik wensch jullie een heerlijk Kerstfeest. Jullie Kersttante, B. R. Naar aanleiding van ons verzoek als Kerstgave één pondje levensmiddelen be schikbaar te stellen op a.s. Zaterdag, den Pondjesdag, werd ons de vraag gesteld of het de bedoeling was, dat slechts één pond en niet meer ter beschikking gesteld mocht worden. Voor degenen, die hun medewer king zoo serieus opvatten zij tot hun ge ruststelling medegedeeld, dat zij ook twee, drie of meer ponden, zelfs een heel pak huis kunnen geven. Zelfs een pakhuis vol zou zijn weg wel vinden, want er zijn zoovele mondjes open te houden. St. Vincentius Vereeniging. HET SPEELTUINWERK. Propaganda-vergadering der Leidsche Speeltuin-Centrale. Gisteravond werd in café-rest. „Zomer- lust" een propaganda-bijeenkomst gehou den door de Leidsche Speeltuin-Centrale welke slechts matig was bezocht. De heer C. F. Lardee, voorzitter der Cen trale, heette in zijn openingswoord de aan wezigen welkom en drukte er zijn spijt over uit, dat de opkomst zoo klein was, temeer wijl het speeltuinwerk van zoo' groot belang is. Spr. gaf hierna een stukje historie over het onderwerp: „Tien jaar Leidsch Speel tuinwerk". Na er aan herinnerd te hebben hoe 'n twaalftal jaren geleden eenige dames en heeren bijeenkwamen om te komen tot de stichting van een buurtvereeniging, kwam men eerst daarna tot de oprichting van de speeltuinvereenigingen in de verschillen de kwartieren der stad en zoo verrezen achtereenvolgens Zuider-, Wester-, Noor der- en Oosterkwartier. De heer Lardee wees er vervolgens op hoe na veel zorgen en werken alle ver- eenigingen haar speeltuinen verkregen. Het was echter niet voldoende den kin deren gelegenheid te geven tot spelen; daarnaast stond in de statuten vermeld, dat een ander doel was het moreel der kin deren op een hooger plan te brengen. Daar voor moesten clubs gevormd worden, doch ook daarvoor was actie noodig, men moest de beschikking krijgen over zalen, enz. Daaraan waren echter evenwel ook weer financieele lasten verbonden, zoodat ver schillende clubs weer ontbonden moesten worden. Een eigen huis voor de Speeltuin- Centrale is een andere vrome wensch, welke nog steeds niet in vervulling is ge gaan. Is dit eigen huis tot stand gekomen, dan kunnen ook de clubs gevormd wor den. Amsterdam stelt jaarlijks een subsi die van rond 50.000 ter beschikking van den Amsterdamschen Bond. Amsterdam be taalt ook de loonen van de 29 portiers op de speeltuinen a 26.per week, terwijl voor deze menschen tevens een pensioen regeling is ontworpen. Spr. betreurt het, dat geen gemeente lijke autoriteiten aanwezig zjjn, doch ver heugt er zich over, dat wel verschillende oudercommissies vertegenwoordigd zijn. Daardoor hoopt spr., dat het speeltuin werk toch nader onder de oogen zal wor den gezien. Met nadruk vestigde spr. er de aan dacht op, dat de speeltuinvereeniging meer wil beteekenen dan een buurtvereeniging. De kinderen moeten daarom geestelijk en moreel gevormd worden. Spr. stelt daar bij voorop, dat het speeltuinwerk vrij van alle politiek of religie moet staan. Dit speeltuinwerk wil volkomen neutraal zijn. Hierna volgde vertooning van de film der Speeltuinvereeniging Crooswijk te Rotter dam toegelicht door den he„r C. Bosch, 2e voorzitter van de Ned. Unie van Speeltuin- Organisaties. Deze film geeft weer het werk, door deze Rotterdamsche speeltuinvereeniging ver richt om te komen tot den tweeden speel tuin „Crooswijk", welke kwam in de plaats van de oude, die moest verdwijnen om ergens anders opnieuw ingericht te worden, toen de gemeenteraad besliste, dat een nieuwe weg moest komen juist op de plaats waar de speeltuin lag. Deze film brengt den geheelen opbouw van dezen speeltuin in beeld, tot stand gekomen door noesten vrij willigen arbeid der leden van de vereniging. Toen het applaus na de vertooning ge luwd was sprak de heer J. Dubois, voorzit ter van de Ned. Unie van Speeltuinvereeni gingen, over de gemeentelijke bemoeiingen met het speeltuinwerk. Spr. schetste hoe men in Amsterdam reeds meer dan dertig jaar geleden met het speeltuinwerk werd begonnen. De speeltuin moest er komen, omdat het met het steeds toenemend snelverkeer voor de jeugd niet meer veilig was op straat te spelen. Het gemeentebestuur van Amster dam heeft deze taak dadelijk begrepen, en behalve voor het onderwijs voor de jeugd zorgde het ook voor ontwikkeling en ver maak buiten den schooltijd. Behalve voor het aanleggen van speeltuinen zorgde Am sterdam ook voor een subsidie, om de tui nen zoo goed mogelijk in te richten. Zonder steun is het speeltuinwerk ner gens te volbrengen en daarom ligt het al lereerst op den weg dei gemeenten om hulp te verleenen. Hoe het in verschillende plaatsen des lands geschiedt, lichtte spr. nader toe. Ook hier ter stede moet het speeltuin werk kunnen floreeren, maar daarvoor is ln de allereerste plaats de belangstelling der gemeente en der gemeentelijke instan ties noodig. Daarom wekte spr. de Leidsche speel tuinvrienden op het nuttige speeltuinwerk meer bekendheid te geven en contact te zoeken bij de NUSO, de Ned. Unie van Speeltuin-Organisaties. De kosten daarvan zullen zeker resultaat afwerpen. Ten slotte eindigde spreker met de hoop uit te spreken, dat van deze vergadering werkelyk propaganda zal mogen uitgaan en dat er ook in Leiden gezegd zal kunnen worden: de ouders tezamen.... voor het geluk en de gezondheid van de kinderen. Na een dankwoord tot de heeren Bosch en du Bois gaf de heer Lardee de verze kering, dat op den ingeslagen weg zal worden voortgegaan en dat waarschijnlijk zeer spoedig tot aansluiting bij de NUSO zal worden besloten, om daardoor een .goe den steun in den rug te krijgen. REORGANISATIE HORTUS BOTANICUS Vanweg den rijksgebouwendienst te Den Haag is heden aanbesteed, het maken van den onderbouw met rioleering, cen trale-verwarmingsschoorsteen, enz. van een kassencomplex in den Hortus Botanicus te Leiden Laagste inschrijver was I. Th. Cornet alhier, voor 43.471. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Lezing van dr. F. Fremersdorf over: „Das römische KÖln" Over bovenstaand onderwerp hield Dr. Fremersdorf uit Keulen Dinsdagavond een lezing in het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. Keulen is een van de belangrijkste cen tra van Romeinsche cultuur in het Rijn land geweest. Helaas is er van bouw werken uit dien tijd echter heel weinig bewaard gebleven, maar desniettegen staande is de geschiedenis van de stad toch heel goed te vervolgen. In den Augusteïschen tijd lag er in of bij het tegenwoordige Keulen een castel- lum voor twee legioenen, bij het Oppidum Ubiorum, de stad der Ubiërs. Agrippa stichtte daar als godsdienstig middenpunt voor het Romeinsche Germanië het Ara Ubiorum, een altaar, als het ware een pen dant voor het altaar van Lyon, het gods dienstig middenpunt van Gallië Omstreeks 30 n. Chr. stichtte Agrippina, de gemalin van keizer Claudius, die in het Oppidum Ubiorum geboren was, de vete- ranencolonie Colonia Claudia Ara Agrippi- nensium, die weldra de belangrijkste ha venstad van het Rijnland werd. De omvang van deze stad, met het ver loop van haar ringmuur is volledig bekend. Ook herkent men in het latere, middel- eeuwsche stratennet nog veel van het recht hoekige schema van het Romeinsche stra tenplan. Romeinsche vondsten zijn in Keulen bij zonder talrijk. Uit den oudsten tijd stamt o.a. een meer dan levensgroote portretkop, waarschijnlijk van Agrippa, van het Ara Ubiorum afkomstig en een aantal uit stekend bewaarde grafsteenen van solda ten. Uit lateren tijd zijn onder de monu mentale vondsten o.a. een paar prachtige mozaieken te noemen. Tot het midden van de derde eeuw heeft Keulen een vredesperiode gehad, daarna kwam het gevaar met de telkens herhaal de invallen der Barbaren en de oude stads muur kreeg wezenlijke beteekenis als ver dedigingsmiddel. In het begin van de vier de eeuw werd de overzijde van den Rijn, met de stad verbonden door een steenen brug, die daar tevens aan den overkant door een sterk castellum verdedigd werd. Nog een eeuw lang kon toen het Ro meinsche gezag zich in Keulen handhaven, in het begin van de 5e eeuw werd het door de Franken veroverd. Na tenslotte nog gewezen te hebben op de talrijke Romeinsche grafvelden rondom Keulen, met hun kostbaren inhoud aan' ceramiek en glaswerk, een onderwerp, dat op een volgende lezing nader ter sprake zal komen, besloot spr. zijn interessante, door talrijke lichtbeelden geïllustreerde voor dracht. St Jozef-Gezellen-Vereeniging. Alle retraitanten worden herinnerd aan de novene, welke Donderdag begint ter eere van den H. Clemens Maria Hoff- bauer. De novene sluit op lsten Kerstdag. Contact-Commissie. Het Bestuur van de Contact-Commissie bericht ons, dat thans tot deze Commis sie is toegetreden de Vereeniging Katho liek Leiden, bij welke vereeniging de verschillende Leidsche Katholieke ver- eenigingen en organisaties zijn aangeslo ten. Handersregister K. v. K. Wyziging. 5474. C. J. de Goede en Zonen. Leiden, Heerensingel 27G. Wassche- rij- en bleekerijbedrijf. Overl. venn.: C. J. de Goede, Oegstgeest, d.d. 8 Dec. 1937. Nieuwe inschrijving. 7076. N.V. Binnenlandsche Vaart Risico Sociëteit. Leiden, Alphen a. d. Rijn. Hoofdz.: Am sterdam, Muntplein 2. N.V. Handelsagen ten: Tolk en Co., Alphen a. d. Rijn. Alg. Assurantiek. Haaksma en Co., Leiden. Im. Noomen v.h. J. Goedbloed, Leiden. De Twentsche Bank N.V., Leiden. E. W. Wi- chers Rollandet, Leiden. Wij verwyzen naar een annonce in dit nummer, waarin mej. J. v. d. Pluym een danscursus uitsluitend voor Katholieken aankondigt in de Leidsche Dansacademie „Naast Den Burcht", Burgsteeg 12. WIJ GAAN TE VEEL JUBELEN1 „17 December a.s. zal de heer.... lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, te...., zijn vijftigsten ver jaardag vieren." Aldus een gisteravond door de Telex doorgegeven bericht, waarin wij slechts een paar woorden door hebben vervangen. Wij gunnen dengene, die in dit bericht genoemd werd, gaarne een heel prettigen verjaardag met heel veel belangstelling. Maar: is 't nu toch niet een beetje gek, om in de courant te gaan vermelden, wan neer de Kamerleden, de burgemeesters, de wethouders, enz. enz. 50 jaar worden! Vroeger werd de 70ste verjaardag ver meld. later de 60ste, nu de 50ste ook al. Men kan ook te veel gaan jubileeren en jubelen! Voor het machinistenexamen diploma A zijn te 's-Gravenhage geslaagd de heeren J. Beyer en J. Piket, beiden alhier. Door de politie alhier is aangehouden de 18-jarige J. T. uit Oegstgeest, verdacht van diefstal van een rijwiel van de HolL Constructiewerkplaatsen. Uit Leiden vertrokken. A. J. M. Bakkeren en Familie, Breda, Baronielaan 62. J. Bommezijn, Den Haag Carpentierstraat 71. E. H. v d. Bosch en Fam. Oegstgeest, Rynzicht- weg 9. H. W. v. d. Bosch, Haarlem, Ver- spronckweg 66. G. H. Broekeman en Fam., Den Haag. Boddaertstr. 44. P. J. J. de Bruyn, Noord wij kerhout, Haven straat 6. H. Dam, Haarlem, Spaarne- Iaan25. C. S. Rodenburgv. Dommelen, Amersfoort, Spaarnestraat 128. W. H. v. Dommelen, Oegstgeest, L. de Colingy- laan 28. H. B. M. Dijk, Groningen, A Kerkhof 11a. E. GoethartFasseur en Fam., Rotterdam, Oranjeboomstraat 277a. J. Flentge, Utrecht, Brigittenstr. 20a. G C. Foeken, Utrecht, v. Speijkstr. 3. W. A. J. Fontijn, Zoeterwoude, Noordbuurt' C 148. L. W. J. v. EverdingenGeboers, Maartensdijk (U.), Prof. Dr. Magnus- laan 20. J. B. Hermans, Delft, Oude Delft 18. E. Janssen, Oss, Peperstr. 21. F. Kerkhoven, Bloemendaal, Midden Duin en Daalscheweg 9. G. Kleinveld, Am- sterdarrv Nw. Prinsengracht 54. A. M. Kok, Alphen a/d Rijn, Raadwijkstr. 4. W. H. v. d. Kraan en Fam., Alphen a/d Rijn. Dwarsstr. 7. D. Kralt, Oegstgeest, Rijnzichtweg 9. W. F. Kret, Den Haag, Albertinestraat 11a. M. J. Ladage, De venter, v. Twickelostraat 10. J. M. v. Leeuwen, Leiderdorp, Hoofdstraat 4. J. Link, Den Burg, Hotel de Lindeboom. E. Meijer, Bern, Jubilaumstraat 88. M. P. Mooten, Rijnsburg, Hofstraat 44. B. L. H. Morsink, Den Haag, Spui 216. J. C. v. d. Pluijm, Den Haag. Bezemstr. 10. P H. F. Renon, Den Haag, v. Zeggelen- laan 120. A. D. Rovers en Fam., N. O.- Indië. J. Sampion, Den Haag, A. v. Sak senstraat 10. L. H. Schipper, N. O.-Indië. L. F. Spies, Oegstgeest, Duivenvoorde- straat. 25. F. Vaderloos en Fam., Den Haag, Carpentierstraat 71. A. G. v. Velzen, Noordwijk, Voorstraat 76 A. Verstraaten, Batavia. A. M. A. Th. Wae- gemans, Voorburg, Park Vronestein 33. Wed. M. HagemanWelle, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 87. M. C. v. d. Werf, Ha- zerswoude, Dorp D 199. J. C. Weijkman, Breskens, Dorpsstraat 31. C. v. d. Wilk en Fam., Den Haag, Chrispijnstraat 48. E. Th. P. Zaaijer, Voorburg. Laan v. Leeu- wenstein 49. G. v. Zuijlen, Rotterdam, Poortstraat 11a. In Leiden gevestigd. H. L. Amweg, Kam. Onnesiaan 7 J. M. A. Bergsma, kapster, Wald. Pyrmontstraat 9 A. M. Berlemon en Fam., brievenbest., Utr. Jaagpad 14a A. de Tombe-Le Blanc, Rijnsb.weg 118 J. R. G. Boekwijt, opti cien, Heerengracht 83 R. Verheij-v. Wijk Boelstra, Tib. Siegenbeekstraat 4 1. Geel- kerken-Brussee, Zoeterw. singel 44 A. de Bruijn, winkelbediende, K. Hansen straat 7 L. A. Bijholt, boekhoudster, Tib. Siegenbeekstraat 10 H. H. Dingemans, contr. BB, Kagerstraat 4 A. v. Egmond Aspirin is é'eh-»0«yc%.-product. Oranjeband en •fioyc*«-kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid Woensdag. Bridgecursus. Restaurant Zarse, Stationsweg 2, 8.15 uur. Woensdag, Jongerenafd. R.K. Staatsparty, spreker Hans Hermans, „Royal" Doezastraat 8.30 uur. Donderdag. Geloof en Wetenschap, „Ja- vaansche kunst in het licht der Ja- vaansche beschaving gezien", le zing prof. dr. C. C. Berg (toelich ting door gramofoonplaten); den Burcht te 8.15' uur: Donderdag. Derde lezing van Prof. Cleo- phas over de Encycliek „Casti con- nubii"; 's avonds 8.15 uur, St. An- tonius-patronaat, Mare, voor de R. K. Ver. van Gezinshoofden, al leen voor personen boven 18 jaar. Donderdag. R.K. Reclasseeringsvereeniging, afd. Leiden, zitting gebouw St. Vine. Vereen. Hoogl. Kerkgr. 32, 8—9 uur. Vrijdag, „St. Christoffel", Ledenvergade ring in „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 11 tot en met Vrijdag 17 Dec. a.s. waarge nomen door de apotheken; G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136, en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. en Fam., reiziger, Apothekersdijk 10 C. M. v. Geel, korp. Militaire Politie, Wedde- steeg 2 Th. Greve, preparatrice, Rijnsb. weg 111 M. G. de Groot, dienstbode, Oranjegracht 40 A. P. van der Haas, Vreewijkstraat 10 S. Hamzah, Buiten ruststraat 8 L. W. Hei en Fam., lytho- fotograaf, Jac. Catslaan 50 E. M. v. Huijksloot, dienstbode, Hooigracht 31 F. v. Iterson, arts, Fagelstraat 41 H. de Jong, etaleur, Schelpenkade 41 J. Knoes- ter, dienstbode, Mare 22 P. L. F. Kramer, Hoogewoerd 27a A. Kuperus, J. Lieven- straat 5 C. Th. J. v. Leeuwen, Zoeterw. weg 68 J. H. v. Leeuwen, slager, Mariën- poelstraat 19a J. v. d. Meij, loswerkman, Hansenstraat 10 P. W. Ken tie, chauf feur, Steenstraat 35 L. G. Peper, boeren knecht, Ter Haar kade 12 L. M. v. Ree- nen, kantoorbediende, Steenschuur 11 T. Rietkerk, Morschweg 79a H. Sanders en Fam., Rijn en Schiekade 116f H. C. van Seggelen en Fam., chauffeur, Alexan- derstraat 50 A. Spier, dienstbode, Ka naalstraat 50 A. Stouten, schoenmaker, Bankastraat 3 N. Taat en Fam., Tib. Siegenbeekstraat 6 H. de Vos en Fam., assuradeur, Kanaalstraat 6 E. J. J. Wil- lemsen, Kam. Onnesiaan 21 A. C. M. J. W, Elberg-Zégers, Kagerstraat 8. THEATER HOOFFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Theodora maakt schandaal. (Irene Dunne. Melvyn Douglas). Brandende dollars (Barbara Stanwyck, Joel Mc Grea). Komische film. Speelfilm Dag. 811 uur, Zon dags bovendien van 2—7 uur. Matinée Zaterd. en Woensd. 2 uur. Goedgekeurd voor volwassenen Lido: Vorstelijke emigran ten (Irene de Zila- hy, André Laf our). Opstandige harten (Katharina Hep burn, Charles Boyer). Speelfilm Romantischi film. Dag. 8.1511.15 uur i ag? bovendien 27 uur. Matinée Zat. en Woensd 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen. Casino: De laatste dagen van Pompeji (Preston Forster). Het geheimzinnige Sanatorium (Ri chard Talmadge). Historisch- sensationele film. Sensatie film. Dag. 8—11. Zondags .ovendien 47 en 811 uur. Matinée Zatei\i Woens dag 2.30 uur. Goedgekeurd voor volwassenen Luxor: Afgekeurd. Laat ons toch ver standig zijn en bij een opkomende verkoudheid zonder aarzelen direct ASPIRIN nemen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2