KERSTDINER Restaurant „In den Vergulden Turk" DE NIEUWE WEG ALPHEN—UITHOORN AGENDA Academienieuws STADS NIEUWS DINSDAG 14 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? KANS OP NATTE SNEEUW- De Bilt seint t Verwachting: Krachtige tot matige Zui delijke tot Westelijke of Noordwestelij ke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke op klaringen, kans op regen of natte sneeuw buien, temperatuur om het vriespunt des nachts, o/erdag weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 761.8 Isafjord. Laagste barometerst.: 733.3 te Holyhead. In de luchtdrukverdeeling kwam betrek kelijk weinig verandering. De hooge druk in het Noord-Oosten trok zich nog iets terug, die in het Noord-Westen nam in be- teekenis toe. De depressie over de Britsche Eilanden werd dieper en verplaatste zich iets Oostwaarts, de laagste barometerstand meldde hedenmorgen Holyhead met 733.3 m.m., de hoogste werd gevonden te IJs land met 761.8 m.m., te Isafjord. Vrijwel het geheele waarnemingsgebied verkeert onder invloed van de depressie. In de Oos telijke helft waaien Zuidelijke, in de Wes telijke helft Noordelijke winden. De lucht is zwaar bewolkt tot betrokken met in Frankrijk en op de Britsche Eilanden re genbuien. De hooge Alpentoppen zijn door wolken omgeven met sneeuw en ma tige winden, de temperatuur is er -4 14 graden onder nul. De vorst trok uit Frank rijk geheel terug, overigens kwam in de temperatuurverdeeling niet heel veel ver andering. Voor onze omgeving werd aan vankelijk afnemende en tot Weste lijke of Noordelijke ruimende wind verwacht met kans op natte sneeuwbuien. Des nachts bestaat de kans, dat de temperatuur plaat selijk onder het vriespunt daalt, overdag wordt weinig verandering In temperatuur verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 4.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 4.17 uur tot Woensdagmorgen 7.33 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Woensdag 15 Dec. ham. 12.22 uur. Man op 13.17 uur, onder 5.00 uur (Woens dagochtend). Storm waarschuwingsdienst. Geseind 14 Dec. te 11.36 uur aan de posten van Hoek van Holland tot de Bel gische grens: „Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede." Tuindersvakbond L.T.B. Aan de praeadviezen, uitgebracht door het bestuur van den Tuindersvakbond L.T.B. op de door de afdeelingen ingedien de voorstellen, is het volgende ontleend. Den kleinen kweekers vrijheid geven voor 400 roe of meer, (voorgesteld door de Venen) acht ons Bestuur reeds daarom onmogelijk, omdat toch niet aan de eene groep vrijheid gegeven kan worden en aan de andere niet. Bovendien worden hier cijfers genoemd, die het areaal geweldig zouden uitbreiden; dat is zonder meer dui delijk als men weet, dat van de 13000 aan geslotenen er slechts 2000 zijn, die over een teeltrecht van 1 H.A of meer beschik ken. Bij de mogelijkheid van uitbreiding van het areaal dient in overweging te worden genomen dat de huidige maatregelen uiter aard het meest drukken op de bedrijven, die geheel van de bollenteelt moeten be staan. Doch zeer zeker óók allen die een deel hebben moeten beperken en niet het minst daarbij de z.g.n. kleine kweekers; kortom allen voor wie de bollenteelt nood zakelijk is, om in hun gemengde tuinbouw- en sierteeltbedrijf een bestaan te vinden. Een billijke en rechtvaardige verdeeling in deze zal ons bestuur steeds voorstaan. Onze organisatie, waarin alle soorten van het be drijf vertegenwoordigd zijn, geeft daarvoor zeer zeker de beste waarborg. Inzake tuinbouwteeltvergunning voor krachten in het eigen bedrijf (groote ge zinnen), voorgesteld o.a. door de Venen en Noorden luidt het praeadvies: Aangezien de onvolkomenheden van de basis 1933 het scherpst worden gevoeld in de groote gezinnen, zou het ongetwijfeld een verruiming van teeltrecht voor deze bedrijven op zich reeds uitkomst bieden. Het voordeel hiervan is verder nog, dat het aan dezen gegeven meerdere teeltrecht, later, wanneer de zoons een eigen bedrijf gaan stichten, op hen zou kunnen worden overgeschreven. Hierdoor behoeft dan min der te worden gegeven aan wat thans aan jonge tuinders wordt gegeven. Door de kring De Venen was voorge steld een verhooging van richtprijzen (we gens de munt-correctie) en in verband hier mede een verhooging van het bedrag van y 12.000.000. De afd. Langeraar en Leidschendam vroeg uitbetaling van steun tot 100% van den kostprijs. In het praeadvies zegt het Hoofdbestuur, dat het zal blijven ageeren voor een 6teun- verleening tot de werkelijke kostprijs der producten. Inderdaad zijn voor het eene product meer en voor het andere minder de kost prijzen als gevolg van de muntcorrectie ge stegen; daarmede dient dus rekening te worden gehouden. Een groot hiaat blijft in deze dat èn richt prijs èn gemiddelde opbrengstprijs op een zeker landsgemiddelde worden gebaseerd. Daardoor komt het veel voor, dat de steun op bepaalde producten voor sommige stre ken, waar de productiekosten boven dit ge middelde liggen, zeer tegenviel en bepaald onvoldoende was. Het aangegeven en ook steeds door ons verdedigde middel van ge westelijke richtprijzen en gewestelijke be rekening is in de practijk echter zeer moei lijk uitvoerbaar, zoo niet onuitvoerbaar, al leen al omdat het niet mogelijk is juiste grenzen te trekken. Daarom zou ons be stuur willen aanbevelen in deze gevallen een extra-toeslag voorbepaalde streken te bepleiten. Op spoedige voorschotuitkeeringen heeft ons Bestuur steeds aangedrongen en wij meenen, dat hieraan jaarlijks een beter ge volg wordt gegeven. Of het noodig zal zijn de 12.000.000. voor dit jaar te vergrooten, kan het be stuur onmogelijk beoordeelen. Het ver- tiouwt dat de verdeeling van dit bedrag zoodanig zal zijn, dat later geveilde pro ducten een naar verhouding even groote uitkeering zullen krijgen als die, waarop reeds uitkeeringen zijn gedaan Zou dit niet zoo zijn, dan zal er krachtig voor gepleit worden om het beschikbare steunbedrag te vergrooten. Geen steun bij misoogst. De kring De Venen had gevraagd: Hoe zal de steun uitkeering 1937 er uitzien hij geringe oogst, als het geleverde product ge steund wordt? Het praeadvies luidt: De regeling voor in Op beide feestdagen speciaal verzorgd KERSTMENU a 5.00 per couvert Tzigane-Orchestre: BéLA HORVATH GELIEVE TIJDIG TAFELS TE RESERVEÈREN (Telefoon 241) Menu's worden gaarne op verzoek toegezonden Ook op Oudejaarsavond worden koude schotels thuisbezorgd, o.a. Paté de Foie Gras, Hors d'Oeuvres, Zeeuwsche Imperiale Oesters, Malossol Caviar, Kreeft enz. 8269 tuinbouwsteun houdt inderdaad geen reke ning met door misoogst getroffenen; het stelsel bepaalt zich tot steunverleening op geleverde producten. De Regeering neemt het standpunt in dat met bedrijfsrisico's geen rekening kan worden gehouden. Ons bestuur erVent dit beginsel, doch moet er op wijzen dat door de jarenlange nood, gepaard aan voldoende steun, bij zeer velen een uitputtingstoestand is ont staan, die niet mogelijk maakt catastrophale verliezen door misoogst e.d. te boven te komen. Wordt in deze gevallen door de Overheid niet de helpende hand geboden, dan beteekent dit dat het betrokken be drijf niet in stand kan blijven. Het is bekend hoeveel de L.T.B. heeft gedaan om op dezen grond steun te ver krijgen voor de in dit jaar te Roelofarends- veen zoozeer getroffen tuinbouwbedrijven. Deze actie is teluerstellend verloopen, doch dit wil niet zeggen, dat wij toch nog niet al het mogelijke willen doen om uitkomst te verkrijgen. DE BELANGEN DER AAN LIGGENDE GEMEENTEN Het bericht over het plan van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland om de voor malige spoorbaan van Alphen a. <L Rijn naar Uithoorn (Utrechtsche grens) tot pro vinciale weg te promoveeren, roept enkele herinneringen in ons wakker en geeft ons tevens stof tot nadere overweging. Toen 31 December 1935 de laatste trein had geloopen, was daarmede een stuk his torie voor de streek afgesloten. Na een ruim 15-jarig bestaan werd toen een -eind ge maakt aan iets waarvoor een geweldige strijd was gevoerd. Betrokken gemeente en polderbesturen hebben geconfereerd, ge cijferd, vergaderingen bijgewoond enz., dat alles, om een „eigen spoor" te krijgen, dat gekomen is onder de benaming van de Haarlemmermeerlijnen. Wij herinneren ons niet meer, of de ver wachtingen hoog gespannen waren, maar een zoo'n tragischen afloop als wij hebben beleefd, zal toch wel nooit zijn verwacht. Het is steeds bergafwaarts gegaan en elk jaar kwam er een getal met enkele nullen bij het deficit. De exploitatie heeft nooit eenige winst gegeven en met een ongeveer 2 1/2-millioen tekort is ze beëindigd. Een schrik achteraf. Alle betrokken besturen van gemeenten en polders droegen jaarlijks bij in het ex- p'loitatie-tekort in den vorm van een rente garantie. Die bijdrage was contractueel nie't verschuldigd, als de exploitatie rendabel was. Geen enkel jaar echter ontkwam men aan zijn bijdrage; nu de lijn is opgeheven, zijn enkele besturen nog weer eens aan het rekenen gegaan en als men zijn bijdrage dan kapitaliseerde, schrok men van het be drag, dat feitelijk in een spoorweg-maat schappij was gestoken, die nooit eenige kans tot rendabiliteit had gezien en bij het groo- ter-worden van de strop geen betere troost bad dan voor te stellen de lijn op te heffen. Eerst toen van verschillende zijden getracht werd iets te behouden, kwam de laconieke mededeeling: goed, mits u samen het tekort draagt! Zooiets mag alleen een groot spoor weglichaam zeggen; men is er blijkbaar al leen om winst te incasseeren, maar niet als overheidslichaam de streekvoorziening te behartigen. Dit alles is echter nu voorbij. De Provincie kocht de oude baan. Dat douceurtje gunnen we de maatschappij en we zullen ons maar niet scharen bij de groep nieuwsgierigen, die zoo graag zouden uit- visschen, wat men er voor gekregen heeft. Wij stellen op prijs het doel, dat bij de Provincie bij dezen aankoop heeft voorgeze ten. Men wil een streek voorzien van iets waaraan behoefte bestaat nu een deel daar van min of meer geïsoleerd is ten opzichte van de buitenwerld. Gedep. Staten overwogen dit blijkbaar ook. Zoodra de plannen in 1936 ontstonden, is dat college er toe overgegaan de gemeen tebesturen in de Rijnstreek, die er bij be trokken waren, n.l. Alphen aan den Rijn, Nieuwkoop, Ter-Aar, Nieuwveen en Zeven hoven, daarmee op de hoogte te brengen, met de bedoeling hen er ook voor te win nen en hen van het streekbelang te over tuigen. Die gemeentebesturen staken de hoofden bij elkaar en daarbij bleek al spoedig, dat de meenigen nogal uiteen liepen. Een nieu we weg stelt men altijd op prijs, maar als een geldelijke bijdrage gevraagd wordt, schijnt dat altijd van invloed te zijn op iemands meening en dan is dikwyls moei lijk uit te maken wat het zwaarste weegt. In het onderhavige geval spreken mee het plaatselijk- en het streekbelang en de fiïian- cieele toestand van elk der gemeentebestu ren. Oorspronkelijk hebben Gedep. Staten zich gehouden aan een bijdrage naar 600 per K.M. voor ieder der gemeenten, naar het J aantal K.M., dat zich op haar grondgebied bevindt. Voor enkele kwam dat op een vrij hoog bedrag; Alphen aan den Rijn b.v. is (Aar- landerveen daarbij inbegrepen) zoo geluk kig ongeveer 5 K.M. te hebben; Zevenhoven ongeveer 2,5 K.M.; Ter-Aar mei de zijtak naar de groentenveiling vanaf Nieuwveen had ook een betrekkelijk groot aandeel, ter wijl het oogenschijnlijk enkel voor die vei ling van belang is. Alphen aan den Rijn stond er afwijzend tegenover, daarbij wijzende op de vele goe de toegangswegen, welke het reeds heeft, en daarbij den nadruk erop leggende, dat men niet meer de minste behoefte heeft van nog een weg vanuit Oosielijke richting. Men vraagt zich af, of niet verkeerd is gezien. Is men er in Aiphen van overtuigd, hoevelen gebruik maken van scholen, winkels enz. in die plaats? Bij een nog betere verbinding neemt dat ongetwijfeld toe. Wij geven toe, dat het een en het ander niet tegen elkaar is af te wegen, maar men kan hier door me dewerking een streekbelang steunen en die nen. Tot 1936 waren de bijdragen voor de ga rantie der renten toch ook vrij hoog; con tractueel zat men daaraan veertig jaar lang vast. Nog slechts ongeveer vijftien maal w'as betaald. Voor de nieuwe bijdrage kan dat bedrag toch gerustelijk in mindering ge bracht worden. Nieuwkoop was ook niet enthousiast. De weg gaat te veel van het dorp af. De ga- rantiebijdrage is van de begrooting ver dwenen en dus feitelijk reeds verwerkt, om er nu nog weer rekening mee te gaan hou den. Bovendien ligt er altijd nog een Rijks wegenplan en de hoop op een groote weg, hetzij langs de Ziende of door de Plas is nog niet opgegeven. In dat geval zou inderdaad voor Nieuwkoop een provincialen weg, als gedacht overbodig zijn. Nu echter zoo goed als vaststaat, dat dat plan van de baan is, of naar de verre toekomst is verschoven, staat de zaak voor die gemeente ook wel wat anders. Een belangrijke bijdrage wordt daar niet gevraagd, bijna evengroot als de rentegarantie was, die 800 bedroeg. Zevenhoven ligt wel het meest wegge stopt in den Zuid-Oosthoek van Zuid-Hol land; dit is dan ook het meest gedupeerd geweest bij de opheffing der spoorlijn. Hier stelde men zich van den beginne af op een ander standpunt dan de twee genoemde ge meenten. Men sprak daar van de uitzonder lijke positie, die werd ingenomen, en dat leidde er toe, dat de Raad zich in-beginsel verklaarde voor de gevraagde bijdrage, die toen ongeveer 1600.bedroeg, en welke nu tot 780.is teruggebracht. De rente- garantie bedroeg hier, als in Nieuwveen 450.De hier liggende polder-Ze venho ven gaf 240.Het bestuur der gemeente Zevenhoven wendde zich tot polder-Nieuw koop, omdat vanaf Nieuwkoop tot aan Nieuwveen de spoorbaan loopt langs den asphaltbeton-weg van dien polder en Ged. Staten die tegelijkertijd er bij betrekken willen. Het polderbestuur confereerde later ook met Ged. Staten, en men staat niet af- keerig tegenover de overdracht, er blijft echter de vraag tegen welke som, omdat nog maar drie jaar geleden die weg is gemaakt en daarop ongeveer nog 25.000 schuld rust. Nieuwveen heeft een mooie provinciale weg door het dorp loopen; het tracé vanaf het voormalig station aldaar tot aan de Utrechtsche grens ligt geheel op haar grond gebied, terwijl dat tracé geheel parallel loopt met genoemden weg en het verlengde aaarvan in Blokland, in 1929 aan de provin cie overgedragen door den polder-Zevenho ven, die daarvoor jaarlijks naar 600.— per K.M. betaalt. Nieuwveen ziet dus geen en kel plaatselijk belang in en er blijft ook wei nig streekbelang voor haar, tenzij men over Utrechtsch grondgebied doortrekt om een rechtstreeksche verbinding naar Amsterdam te verkrijgen, waardoor de tegenwoordige zeer slechte langs de Amstel of door den Legmeer, vervalt. Ter-Aar heeft zijn veiling-belang. Echter niet direct bij het zij-takje alleen. Tot aan Aardam ligt een nieuwe provinciale weg, welke enkel nog op een verhard dek wacht. Het ligt in de bedoeling dien weg door te trekken naar het Papeveer, via de veiling, en dan is Ter-Aar er wel bij geïnteresseerd, ook bij het „zij-takje". Bovendien ligt hier over de Kromme Aar nog een brug, die Ter-Aar's schuldenlast drukt. Overname is niet uitgesloten als de Provincie en Ter- Aar hun voorwaarden zoodanig stellen,, dat men 't eens wordt; in het belang der weg aanleg zou 't in ieder geval zijn. Ziet men het geheel als een streekbelang, dan kan hier een verbetering verkregen worden. Van de medewerking der betrokken ge meenten zal 't in de naaste toekomst afhan gen, of dit inderdaad het geval zal worden. LEIDEN. Dinsdag. Leldsche vereeniglng voor Mon- tessori-onderwijs, Nutsgebouw, Steen- schuur 8 uur. Woensdag. Bridgecursus. Restaurant Zarse, Stationsweg 2, 8.15 uur. Woensdag, Jongerenafd. R.K. Staatspartij, spreker Hans Hermans, „Royal" Doezastraat 8.30 uur. Donderdag. Geloof en Wetenschap, „Ja- vaansche kunst in het licht der Ja- vaansche beschaving gezien", le zing prof. dr. C. C. Berg (toelich ting door gramofoonplaten); den Burcht te 8.15 uur: Donderdag. Derde lezing van Prof. Cleo- phas over de Encycliek „Casti con- nubii"; 's avonds 8.15 uur, St. An- tonius-patronaat, Mare, voor de R. K. Ver. van Gezinshoofden, al leen voor personen boven 18 jaar. Donderdag. R.K. Reclasseeringsvereeniging, afd. Leiden, zitting gebouw St. 'Vine. Vereen. Hoogl. Kerkgr. 32, 89 uur. Vrijdag, „St. Chrstoffel". Ledenvergade ring in „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 11 tot en met Vrijdag 17 Dec. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136, en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Van onze Adverteerders v. DUUREN's EXPEDITIEBEDRIJF. De fa. N. v. Duimen, welke vele jaren haar expeditiebedrijf gevestigd had in per ceel Oude Rijn 96, heeft het bedrijf thans overgebracht naar Kaasmarkt 3. Met het oog op het moeilijke verkeer op den smal- len Oude Rijn, is deze verandering behal ve voor de firma zelve, ook een goede ver betering voor het verkeer. Zooals bekend onderhoudt de fa. v. Duuren een tweemaal daagschen dienst op Haarlem en Amster dam, welke vermoedelijk spoedig een drie- maaldaagsche zal worden. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Rechten: de heeren L. W. van Os, Rotterdam en C. W.. van Dam, Rotterdam; doctoraal examen Geneeskunde: de hee ren E. H. Chardon, Delft, H. Géhéniau Heemstede, S. Kloper, Den Haag. KERSTVREUGDE PER POND. AAN ALLE STADGENOOTEN! Men koopt de Kerstvreugde, de Innige blijde vreugde van het Kerstkindje, niet bij het pond, maar u kunt er wel per pond toe bijdragen. Kerstmi sis de dag der blije kinder gezichten; de dag, doorklonken van Kerst liedjes. Kerstmis is de dag, die uit de duis ternissen wordt geboren; de dag, die een verlengstuk is van de steeds ontroerende Nachtmis; de dag der blijde geboorte. Kerstmis is de dag vol huiselijke intimiteit; de dag, die vervuld is van de lieflijke lichtjes aan de Kerstboom; de dag, die doortrokken is van de geur van dennengroen. Wie onzer wil dezen dag niet gaarne doorbrengen temidden van hen, die hun dierbaar zijn; ouders, kinderen, echtge- noote, broers en zusters? Op dien dag maakt moeder ook zoo graag iets extra's klaar en allen waardee- ren dat dubbel, want het is Kerstfeest. Zal in alle gezinnen ook werkelijk iets extra's ter tafel komen, ook in die gezin nen waar de nood al zoo lang zijn entree heeft gedaan en moeder de vrouw al zoo lang in den nacht der armoede uitziet naar een klein lichtsprankje van hoop? U kunt daar voor zorgen. U moet daar voor zorgen. U zult er ook voor zorgen. Sommen gelds worden u niet gevraagd. Eén pondje slechts. Draag één pondje naar de Kerstkribbe. Alles is welkom, maar bij voorkeur ves tigen we uw aandacht op: kaas, vet, bo ter, worst, bonnen voor vleesch en brood en2. Erwten en boonen zijn een uitstekend voedsel, maar u eet op Kerstmis ook bij voorkeur geen bruine boonen met spek. U behoeft die pondjes niet zelf te bren gen, ze worden afgehaald Zaterdag a.s. met auto's. Zie de annonce in ons nummer van vandaag. Goud, wierook en myrrhe waren de ge schenken der Koningen, uw pondje kan in de oogen van het Kerstkindje een even koninklijke gave zijn. Onze armen zijn u dankbaar en God loone het u. De St. Vincentius-Vereeniging. JONGERENAFDEELING R.K.S.P. Morgenavond belegt de Jongerenafdeeling weer een bijeenkomst in „Royal", Doeza straat 43. Aanvang halfnegen. (Bovenzaal). Op deze vergadering spreekt H. Hermans over: „Liberalisme in Opkomst en Verval." Wij wekken de leden op deze samenkomst van Kath. Jongeren bij te wonen, 't Zal een zeer leerzame avond worden. Alle Jongeren (van 1825 jaar) komen! Verruimt uw inzicht in politieke stroo mingen door aanwezig te zijn. Het Bestuur. EEN GOEDE VERBETERING BIJ DE „BLAUWE TRAM." Naar wij vernemen is men bij de N.Z.H. T M. thans doende de interlocale trams, wel ke dienst doen op het trajet Katwijk Noord wijkLeidenDen Haag, welke als regel bestaan uit een motorwagen en een aanhangwagen, een belangrijke verande ring te doen ondergaan. Deze zal hierin be staan, dat deze trams, zullen worden ver anderd in z.g. schakeltrams. Door de kabels van de motorrijtuigen ie verlengen door de aanhangwagens en enkele andere daarmede verband houdende wijzigingen aan te bren gen, zullen voor de trams ook vanuit de bij- wagens kunnen worden bediend. Dit heeft het voordeel, dat er niet behoeft te worden gerangeerd, hetgeen bij de eindpunten van een traject 'n tijdsbesparing van ca 7 minu- nuten oplevert. Dit heeft cp de eerste plaats tot gevolg, dat een eventueele vertraging spoediger kan worden ingehaald, terwijl het bovendien in de bedoeling ligt de rijtijden van de 'tramdiensten te verkorten. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7074. Fir ma W. van Diggelen en Zoon P.). Sas- senheim, Fl. Schoutenstraat 2. Kleermake rij en handel in mode-artikelen. Venn.: W. van Diggelen en M. van Diggelen, Sassen- heim. Wijzigingen. 1122. J. van Velzen, Oegstgeest, Geversstraat 12. Broodbakke rij. Bijv. uitgeoef. bedr.: koek-, banketbak kerij en beschuitbakkerij. 624. Sigarenmagazijn „l'Esperance", Al phen aan den Rijn, Pr. Hendrikstraat 57. Sigarenwinkelier en schilder. Het schilders bedrijf is d.d. 1 Aug. overgegaan aan: H. M. van Keeken. 7054. N.V. Leidsche Bad- en Zweminrich ting „De Overdekte" in oprichting. Lei den, Haarlemmerstraat 262. Bovengenoem de zaak is thans omgezet in een naamloo- ze vennootschap onder den naam: N.V. Leidsche Overdekte Bad- en Zweminrich ting „De Overdekte". (Ned. Staatscourant 25 November 1937, Bijvoegsel No. 1739). Dir.: C. P. W. van Oploo, Haarlem. Comm.: A. Koster, Haarlem; C. J. A. van Iterson, Leiden; J. M. Broekmeyer, Haarlem en G. E. Bouwmeester, Leiden. Maatsch. kap.: 70.000 waarvan geplaatst en gestort: 16.000. 6584. Firma G. Haasnoot en Zonen N.V. in oprichting. Katwijk aan Zee, Haven 8. Kuiperij, fust- en haringhandel. De op richting der naamlooze vennootschap is niet doorgegaan, zocdat het bedrijf blijft vortbestaan in den vorm eener vennoot schap onder firma. Venn.: L. Haasnoot Sr., Katwijk aan Zee; L. Haasnoot Jr., Katwijk aan Zee; C. Haasnoot, Katwijk aan Zee; W. Haasnoot, Zwijndrecht; H. P. Bloot, Kat wijk aan Zee; J. van der Mey, Valkenburg (Z.-H.) en D. Tavenier, Katwijk aan Zee.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2