RIJNSTREEK HEI BETOOVERDE BOSCH MAANDAG 13 DECEMBER 1937 HE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 NOORDWIJKERHOUT. Sint Nicolaasfeest kinderen midden stand. Zondagmiddag hebben de kin deren van de leden van de R. K. Midden- stansvereeniging St. Nicolaasfeest gevierd in de zaal van hotel Gouwenberg. De heer J. v. d. Werf vertoonde voor de jongens en meisjes eenige leuke films en St. Ni- colaas sprak de kinderen toe. Allen wer den Op chocolademelk getracteerd en Sint deelde met behulp van zwarte Piet aan alle kinderen versnaperingen uit. Weer een bollenschuur. B. en W. heb ben aan H. v. d. Voet alhier vergunning verleend tot het bouwen van een bloem- bollenschuur langs den lsten Ouden Schulpweg. NOORDWIJK AAN ZEE. Oranjevereeniging. Vrijdagavond had in „De Landbouw" op de Noord-Boulevard een ledenvergadering plaats van de Oranje vereniging ter bespreking van de feeste lijkheden in verband met de te verwachten blijde gebeurtenis. Te 8 uur precies open de de heer P. van der Luijt als voorzitter de vergadering. Hij sprak allereerst de hoop uit, dat Z. K. H. Prins Bernhard spoe dig geheel hersteld mag zijn en heette ver volgens de aanwezigen welkom. Dé notulen der vorige vergadering wer den hierna voorgelezen en, behoudens een enekele opmerking van den heer W. van Zonneveld Hzn., goedgekeurd. Laatstge noemde bracht Vervolgens verslag uit als lid van de kascommissie. Hij had de aan wezige boeken en bescheiden van den pen ningmeester gecontroleerd en in orde be vonden. Bij het volgende punt van de agenda: be stuursverkiezing, stelde de voorzitter voor deze wederom aan te houden tot een vol gende vergadering, gezien de geringe op komst. De heer Van Wely meende, dat het thans het geschiktste tijdstip was om ernstig over een fusie van de beide Oranjeverenigin gen te denken. De spreker noemde het on zinnig, dat in een gemeente van ongeveer 11.000 zielen twee Oranjevereenigingen zijn. De heer Baalbergen, secretaris, was het in zooverre met den heer Van Wely eens, dat wel naar samenwerking kan worden gestreefd, maar toch zit men met verscliil- lende moeilijkheden. De afstand tusschen de beide dorpshelften mogen weliswaar niet groot zijn, maar voor de allerkleinsten toch wel. De heer Van Wely repliceert, dat toch niet direct aan optochten enz", moet worden gedacht. Er is naast de openbare school zoo'n mooi terrein, waar de verschillende kinder- en volksspelen zouden kunnen wor den gehouden. De voorzitter meende, dat de plaats, door den heer Van Wely genoemd,, niet zeer ideaal kan worden genoemd. De feesten be- hooren op een punt midden in het dorp te worden gehouden en dat terrein ligt daar niet gunstig "voor. Bovendien heeft men nog met andere factoren rékening te hou den. waardoor het terrein aan de Van Pan- huljsstraat ongeschikt is voor het houden der verschillende spelen. De heer Bruan vroeg wat de plannen van het bestuur zijn. Hij had gedacht, dat hij eenige plannen gehoord zou hebben. De heer Van der Luijt zeide, dat het be stuur nog in het "geheel geen uitgewerkte plannen heeft, maar juist uit de vergade ring stemmen wilde hooren. Wanneer de leden wenschen hebben te dien opzichte, kan het bestuur daarmede rekening houden. De heer Braun merkte op, dat dit juist de omgekeerde wereld is. De leden behoeven toch geen plannen naar voren te brengen om feest te doen vieren. Dat is de taak van het bestuur. De heer Van Rijn is het met den heer Braun eens. Bovendien heeft de voorzitter al iets door laten schemeren, dat het bestuur al eenigszins overleg heeft ge-* pleegd met dat der vereeniging te Noord- wijk-Binnen, zoodat er toch wel iets beslo ten zal zyn. De heer Van Wely deed dan eenige voorstellen. Hij wilde tractatie op de scholen en, waar het weder toch niet toelaat buiten feest te vieren, de schoolkin deren op de scholen zelf te doen onthalen en spelen te doen houden. Bovendien zou j er een perk of klein park ter herinnering kunnen worden aangelegd, waarin een i boom en bloemen zouden kunnen worden geplant door kinderen, die op denzelfden i dag jarig zullen zijn als de Koninklijke baby. De heer Van der Luijt antwoordde, dat dit een bijzonder goed denkbeeld is. dat zeer zeker overweging verdient. Wat het eerste gedeelte van de plannen, door den heer Van Wely ontvouwd betreft, heeft het bestuur vrijwel dezelfde ideeën gehad. Maar alle besprekingen droegen slechts een voorloopig karakter. Juist omdat sa menwerking met Noördwyk-Binnen wordt gezocht, zal met dat bestuur moeten wor den geconfereerd. Maar de financiën vor men ook nog een hinderpaal, cüe wel dege lijk onder het oog moet worden gezien. De heer Van Wely stelt dan voor een actie te beginnen teneinde aan de noodige contanten te komen. Verder zou het volgens hem aan beveling verdienen in de week der feeste lijkheden een groote openbare vergadering te doen plaats hebben, waarop een of meer dere bekende sprekers het woord zouden kunnen voeren. Hij denkt in dit verband aan den generaal b.d. De Bas en den heer Hans. De heer Baalbergen zeide hier altijd voor geweest te zijn. Het bestuur zal alle plannen, welke door de vergadering zijn naar voren gebracht, overwegen. De heer Van Rijn zeide, dat hij te laat ter vergadering was gekomen, waardoor hij niet had gehoord, wat de bestuursverkiezing had gebracht. Nadat de voorzitter medege deeld had, dat door de geringe opkomst de verkiezing was aangehouden, meende de heer Van Rijn, dat de vergaderingen nooit beter bezocht zijn en men dan nooit tot een volledig bestuur zal geraken. Hij stelde voor alsnog tot een verkiezing over te gaan. De heer Kranenburg was daartegen. Het punt was reeds aangehouden en bovendien GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK (Vervolg). Aan de orde komt de voorloopige vast stelling bedrijfsrekeningen, dienst 1936, waarbij de voorzitter uiteenzet, waarom dit punt, wat anders in gecombineerde vergade ring behandeld wordt, aan de orde gesteld wordt. Wordt z.h.s goedgekeurd. Aanmerkingen. Ter tafel komt de voorloopige vaststel ling gemeenterekening 1936. De heer Vink zou over het antwoord Van B. en W. op de opmerkingen van de Com missie a ad hoe wel enkele toepasselike woorden willen zeggen, doch wil allereerst hierbij opmerken, dat de Commissie na het entwoord van B. en W. niet meer verga derd heeft en wat hij zegt, hem persoon lijk moet worden aangemerkt. Het is niet zijn bedoeling iemand onaangenaam te zijn. Wat de post reis- en verblijfkosten be treft, meent hij, dat deze alle niet absoluut noodig waren. Op het gemeentebestuur rust de plicht deze uitgaven te regelen naar de privé-regeling en men moet deze zaken behandelen, alsof het eigen zaken waren. Het is immers in deze benarde tijdsomstandigheden een ensch, dat de grootste zuinigheid betracht wordt. Post aanschaffing uniformkleeding. De commissie stelt het op prijs dat ook bij an dere firma's offerte wordt gevraagd. H.i. is Kattenburg en Co. niet de eenige fir ma, die vertrouwen verdient. Men moet zich afvragen, wat is het voordeeligst voor de gemeente. Dergelijke zaken behooren alleen bij inschrijving te geschieden, opdat r.iet de schijn wordt gewekt van bevoor rechting, omdat het publiek zoo gauw ver keerde cordeelen neemt en er wordt ge zegd: daar zal weJ wat achter zitten; daar om dient eiken schijn van bevoorrechting of anderszins vermeden te worden. Dit wordt alleen gezegd, opdat niet een of an dere verkeerde indruk naar buiten ge wekt wordt. Over het antwoord van B. en W. inzake onkosten voor verteringen door mare chaussees, die politiehulp verleenen, is spreker niet tevreden. Hij dringt aan, zoo als reeds eerder is geadviseerd, op invoe ring van een bonnenstelsel, welke bonnen dan bij de rekening kunnen worden over gelegd en hij betreurt het, dat dit bonnen- stelsel niet eerder is ingevoerd. Met het antwoord van B. en W. inzake leverantie van drukwerk kan hij zich ver eenigen, doch' is hij minder te spreken over de gemaakte kosten voor overname en overdracht van enkele stukjes grond. Hij zet zijn standpunt in deze duidelijk uiteen en is van meening, als hiermede zooveel geld gemoeid was, dat B. en W. dan den raad om crediet had moeten vragen. Hij kan niet begrijpen, dat met de overdracht van enkele stukjes grond een bedrag van 1200 gemoeid is en meent, dat hier iets anders moet gebeurd zijn en wat zijn ver stand te boven gaat is dit, dat hierbij een rekening van een advocaat is overgelegd. Z.i. heeft men op de secretarie verstand genoeg de stukken voor overdracht of an- derszinszelf te maken en hij vraagt, of dit niet had kunnen geschieden. Het spijt hem, dat in het antwoord van B. en geen en kele verklaring wordt gegeven van deze hooge kosten en hij heeft daarom groot bezwaar zijn stem te geven aan de vast stelling van deze rekening en hij zou B. en W. willen vragen een gespecificeerde reke ning over te leggen van deze hooge kosten. De heer Willems bespreekt het abonne- I ment op pompen en riolen. Allereerst antwoord de voorz. den heer Willemse en daarna dan den heer Vink, dat aan de kosten van deze actes, enz. een heele geschiedenis verbonden is, welke geschiedenis de voorz. in het kort uiteen zet, waarbij de voorz. aantoont, hoe in deze kwestie een jurist in het spel is gekomen. Het is een samenloop van omstandigheden en als B. en W. hadden voorzien, dat de kosten zoo hoog zoudeh worden, dan zou dit niet geschied zijn. B. en W. betreuren dit eveneens. Het komt den heer Vink voor naar aan leiding van het antwoord van den voorz., aat B. en W. in hun naastenliefde wel wat te ver zijn gegaan. De kosten zijn schan delijk hoog, mogelijk zijn deze te verant woorden, doch dit staat niet in het ant woord van B. en W. en de raad heeft toch recht op een uitvoerige toelichting. Het antwoord is absoluut onbevredigend en hij kan zijn steun niet geven aan deze reke ning en hy wil weten, wat met het geld van de gemeente gebeurd is. De voerz. meent de zaak voldoende te hebben toegelicht, waarbij hij nog op merkt, dat men dikwijls versteld staat over sommige kosten varl overdracht bij kleine perceelen, waaraan dikwijls zooveel moeilijkheden verbonden zijn, twelke ont zettende kosten medebrengen. De heer Willemse is ö.m. van meening, dat men niet veel opschiet met uitstel, de raak is nu eenmaal zoo; hij geeft echter B. en W. in overweging in het vervolg voorzichtiger te zijn en rekening te houden met de financiën der gemeente. Wethouder van Wijk licht de zaak nog nader toe. De voorz. zegt toe, dat. nu de grootste drukte op de secretarie voorbij is. dat ac- ten, enz. in de toekomst zooveel mogelijk op de secretarie zullen eemaakt worden. De heer Vink Is B. en W. dankbaar voor deze toezegging. De voorz. stelt voor tot stemming over te gaan, indien de heer Vink stemming verlangt, waarbij de heer Vink opmerkt, j geslaagd en zoo zal dat ook hier gaan. Het zelfde is ook ondervonden bij de doorvoering van het bijzonder onderwijs. Het betreft hier geen machtswellust, in geene deele, het moet geen oorzaak zijn of worden van strijd, het gaat uitsluitend om het hoogere beginsel. Moeilijkheden zullen er komen, mogelijk ook op geldelijk terrein, doch bij welke goede zaak ondervindt, men die niet? Onze godsdienst moet in ons leven do- mineeren, we leven niet voor den tijd, doch voor de eeuwigheid en daar moet alles op gericht zijn. Wij moeten daaraan vasthouden bij alles, bij het onderwijs, bij het vereni gingsleven én ook bij de ziekenverzorging. Pastoor Blom spreekt een dankwoord en deelt mede, dat van de 170 gezin nen, 130 zich reeds voor het lidmaat schap opgaven, terwijl verschillende een dubbele contributie hebben toege zegd. Voorts deelt Z.eerw. ook mede, dat kans op een religieuse verpleeg ster wel is uitgesloten, reeds van een derde congregatie kwam een afwij zend schrijven. De heer J. G. Nientied uit Vlaardinger- Ambacht, lid van het hoofdbestuur, ter ver gadering aanwezig, zegt, dat een religieuse met het oog op het salaris voordeeliger ts, doch op veel tijden kan men op een derge lijke kracht geen beslag leggen, doch bo vendien, mgr. Aegenent zeide het reeds, dat religieuse verpleegsters het meest aan gewezen zijn op de ziekenhuisverpleging en zooveel leekenverpleegsters hunkeren naar een betrekking. De heer J. G. Vroonhof, de ervaring ken nende van het Groene Kruis, ziet met een bezorgd oog op de financiering van de af- deeling. De heer Nientied antwoordt, dat alle begin moeilijk is, doch op de volle me dewerking van het Hoofdbestuur kan men staat maken en evenals overal elders zul len ook hier deze moeilijkheden blijken te overwinnen zijn. De Zeereerw. Pastoor wijst nog op het bouwen van de nieuwe kerk; dit heeft ook geldelijke moeilijkheden opgeleverd, doch alles is voor elkaar gekomen. De heer Ver haar wijst nog op den strijd voor het bij zonder onderwijs. Daarna wordt overgegaan tot de verkie zing van 5 bestuursleden. Gekozen worden de dames L. Kuijf-Tibboel. G. van der Weij- den-Braun en de heeren A. J. Verhaar, Th. J. F. Teunissen en J. Eijs Jr. Ook in Noorden was, voordat men in Nieuwkoop kwam, een zelfde vergadering gehouden, welke, evenals hier, zeer goed De bestuursverkiezing is nog dat stemming geen zin heeft, daai hij tocb geen ondersteuning zal ondervinden, waar na de voorloopige vaststelling der reke ning 1936 z. h. s. geschiedt, waarbij aan- teekening geschiedt, dat de wethouders zich van stemming onthouden. Na toelichting door den voorz. wordt de begrooting van het Burgerl. Armbestuur voor 1938 tot een bedrag van. 26.000 z. h. s. aangenomen. HAZERSWOUDE. Vertrokken: Ida Bleeker naar Lei den Antje Oppelaar naar Benthuizen Johannes Francken naar Koudekerk. HAZERSWOUDE—GROENENDIJK. Aanvaring. Hedenmorgen ongeveer 4 uur kwam een motorboot van schipper van der IJssel uit Alphen aan den Rijn naby de scheepswerf van den heer van Egmond door een vermoedelijk verkeerde bestuursmanoeuvre in botsing met de mo torboot „LisseRotterdam" der firma Wesseling. Hoewel de materieele schade aan beide motoren niet zoo groot was, was het gevolg van deze aanvaring dat laatstgenoemde boot door den schok met volle kracht op den wal liep, daarbij het overzetveer plus enkele meters der schoei ing vernielend, terwijl de kop in den grond werd gedrukt. Men zal trachten de motorboot, die op weg was naar Rotter dam, in het vaarwater te krijgen. Voor den betrokken schipper, die de geheele schade zal moeten -betalen en die op weg was naar Noordwijkerhout voor een vracht ballast, is het een groote schadepost. Bekroning. Onze plaatsgenoot de heer C. J. Verdegaal behaalde op de eerste Avicomi-tentotonstelling te Amsterdam verschillende bekroningen met Nut- en Siereenden. NOORDEN. „Roomsch Noorden". In de vacature van het Comité „Roomsch Noorden" ont staan wegens bedanken van den heer Jos. van Capel, is voorzien door het benoemen van den heer M. Verburg. De heer Van Ca pel was tevens voorzitter, in deze functie zal een volgende maal voorzien worden. Besloten is om gedurende het wintersei zoen drie vergaderingen te beleggen, waar voor telkens een bekend spreker zal ge vraagd worden. Gevraagd is reeds de Z.Eerw. heer Henri de Greeve, die echter reeds tot Paschen van het volgend jaar be zet is, doch omstreeks dien tijd zal komen. Met twee andere vooraanstaande sprekers is men nog in correspondentie. meende hij, dat het niet aanging om de agenda vanonder aan af te werken. De heer Van Wely wilde binnenkort nog een ver gadering doen houden en de leden door een propagandawoord en persoonlijk bezoek be wegen ter vergadering te komen. De voorzitter merkte op, dat de leden toch behoorlijk waren uitgenoodigd en zelfs dringend waren uitgenoodigd ter vergade ring te komen. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering gesloten met dank aan de aan wezigen voor hun komst. NIEUWKOOP. DE VOORDEELEN VAN HET WIT-GELE KRUIS. Een sterke afdeeling opgericht. De zeereerw. heer H. M. M. Haring, pro fessor aan het Seminarie Hageveld te Heemstede, hield alhier een propaganda- xede voor de oprichting van een afdeeling van het Wit-Gele Kruis. Spr. stelde voor op, dat de ziel het voornaamste deel is van den mensch; wij katholieken, zien door het lichaam de ziel en door de ziel Christus. Bij ziekte en lijden is het van zoo groot be lang, wie aan onze sponde staat; het is de verpleegster, die woorden van troost en opbeuring weet te plaatsen, doch zij is het, die alsdan een apostolaat vervullen kan en de bittere uren vruchtbaar kan maken. Al is de verzorging in die dagen van een neu trale verpleegster nog zoo goed, zij Is voor ons niet goed genoeg, omdat wij ons ver der en hooger richten. Groote waardeering kunnen wij hebben voor het werk van het Groene Kruis, ten aanzien van de verzorging van het lichaam mankeert daar misschien niets aan, doch wat het zwaarste is, moet ook het zwaarste wegen. Op verschillend ander terrein is sa menwerking zeer wel mogelijk, als omtrent het magazijn, de ligtenten e.d. De hoofd besturen van het Wit-Gele- en Groene Kruis werken heel goed samen, doch om trent het belijden van hoogere beginselen weet men in Holland lankmoedig te zijn uitgesteld, omdat bij een eerste stemming eenige gekozenen niet in aanmerking wenschten te komen. Benoemd werden de heeren G. Kuijf en M. Hoogerwerf. ROELOFARENDSVEEN. R. K. Schaakclub „Utile Dulci". We gens verhindering van de schaakclub „Caissa" is de wedstrijd van 15 Dec. ver zet naar 5 Januari 1938. Wij verzoeken het eerste 10-tal spelers hiervan notitie te nemen en het op hun wedstrijd-formulie ren te veranderen. Aan onze aspirant-leden deelen wij mede, dat hun eerste competitiewedstrijd gespeeld wordt op Donderdag 16 Dec. a.s. in de St. Pancratiuszaal tegen het eerste van de Oudewetering; voor het opstellen van de spelers worden zij verzocht vroeg tijdig aanwezig te zijn. Propagandaclub „St. Willibrordus". A.s. Donderdagavond zal er in de voor zaal van de St. Pancratiuszaal een film- vertooning worden gehouden. Het voor naamste doel hiervan is om bij de Jeugd leiders, Gezellen en Patronaatsjongens en hun ouders belangstelling te wekken NIEUWERBRUG. Een boom van vreugdevuur zal branden! Vrijdagavond vergaderde in de groote zaal van café „Het Grauwe Paard" alhier de plaatselijke Oranje-Vereeniging „Prinses Juliana". Deze avond stond geheel in het licht van de komende festiviteiten. Aller eerst natuurlijk de verwachte „blijde ge beurtenis" en ten tweede het 40-jarig re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin. Jammer was het, dat zoo weinige waren opgekomen, daar deze avond een zeer be langrijke avond was. Door den voorzitter, den heer A. v. Ba ren, werd de vergadering geopenda De no tulen werden door den secretaris, M. P. A. v Velsen, gelezen en onveranderd vastge steld. De boeken van den penningmeester, N. v. Leeuwen Czn., gaven een ontvangsten te hooren van 78 en een uitgaven van ƒ20.43; zoodat er een batig saido is van 57.57. Staande ter vergadering werden de bescheiden van den penningmeester na gezien en in goede orde bevonden door de heeren E. J. v. 't Veer en P. Piek. Voor de volgende controle werden benoemd de hee ren P. de Knijff en J. G. Kingma. Hierna bestuursverkiezing. De aftredende bestuurs leden N. v. Leeuwen Czn. en C. Kok Wzn., werden met groote meerderheid van stem men herkozen. Vervolgens komt aan du orde bespreking feesten. Hier wordt lang en breedvoerig over gediscussieerd tot ten slotte het volgende wordt besloten: In de zalen van café „Het Grauwe Paard" zal een 3-tal avonden een historisch stuk worden opgevoerd. Ieder lid van de ver eeniging ontvangt 2 vrijkaarten en kan deze op een nader te bepalen plaats en datum afhalen, waarbij hij zelf kan kiezen- voor welke avond(en) hy deze nemen wil. Ver volgens werd de entree vastgesteld op 40 cent per persoon voor ingezetenen; 50 cent voor niet-ingezetenen, terwijl Voor min vermogenden uit de Brandschouwerij de derde avond toegankelijk zal zijn voor 25 cent per persoon. Deze laatsten zullen ook weer op een nader te bepalen plaats en da tum hiervoor kaarten kunnen halen. Voor kinderen tot 16 jaar bestaat gelegenheid om de generale repetitie van het op te voe ren stuk bij te wonen a 5 cent per kind. Vervolgens ligt het in het voornemen om op den dag van de .^blijde gebeurtenis" een vreugdevuurboom te plaatsen welke 1 h uur brandt en Iets nieuws is op het gebied van vuurwerk. We zullen nog niet ver klappen hoe deze er juist uit ziet, daar dit verder een verrassing moet blijven. Het is echter iets bijzonders. Ook de schoolkinde ren zullen niet vergeten worden, terwijl verdere festiviteiten nog nader door het bestuur onder de oogen zulen worden ge zien. De festiviteiten ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum werd ver daagd tot een volgende vergadering. Na nog een gratis verloting werd deze verga dering door den voorzitter gesloten. Diefstal. Toen vorige week Woensdag avond een vrachtauto, geladen met kisten appels door een personenauto werd aange reden en in een sloot terecht kwam, lag den weg geheel bedekt met appels en kisten. Voor een waarde aan fruit alleen lag er voor ruim 200. Hoewel spoedig ter plaatse politie was, heeft deze toch niet kunnen verhinderen dat ook hier weer veel gesto len is. De politie, welke het zoo'n oogenbltk druk heeft met verhooren af te nemen, be nevens het zeer drukke verkeer te regelen, kan niet overal tegelijk zijn, hoewel wij er van overtuigd zijn, dat zij tusschen de druk te door toch telkens een oogje in het zeil hield op mogelijke vandalen welke er met het fruit vandoor wilde gaan. Toch bleken de andere dag niet minder dan 35 kisten voor het moderne jeugdwerk volgens de i met fruit verdwenen te zijn. Niet alleen het methodiek van de jammer genoeg Kruisvaart, hetgeen parochie nog steeds geen doorgang heeft gevonden. Het volledig program duurt met inbe grip van een korte pauze ongeveer twee volle uren en omvat: 1. Documentaire film: De verjaardag van den Maharadja. 2. Twee-acter: „Charley Chaplin als po- litie-agent". 3. Documentaire film over het Meifeest' van de jongens van de Kruisvaart te Heemstede. 4. Teeken-film: „Felix zoekt de schat". 5. Film: ,,De Kruisvaart roept" smal film van Piet van der Ham en Gaaf Bloe men naar een draaiboek van A. J. D. v. Oosten. Leden van de Prop. Club, donateurs, Patronaatsheeren enz. nemen achteraan plaats. Patronaatsjongens moeten voor aan zitten. De vertooning begint om half acht. fruit, doch ook zelfs de kisten, waarvoor de man nog 0.50 per kist statiegeld moet betalen, waren meegenomen. Voor de eige naar der vrachtauto dus nog een extra schadepost. Het is dan ook niet anders dan zeer min derwaardig te noemen, dat men bij zulke gevallen zich tracht te bevoordeelen en zijn medemensch, welke toch al gedupeerd is, nog te bestelen. Wij twijfelen er niet aan, dat de politie streng tegen dit vandalisme zal optreden. Koopt bi) hen, die in Uw Dagblad adverieeren l (SPROOKJE) 113. Toen hij weer opkeek zag hij dat Anneke zat te ga pen. „Kom meiske", zei hij vriendelijk. Het wordt bed tijd voor je. Morgen zullen wij de zaak nog eens bepra ten. Ik zal jé nu je slaapkamertje laten zien. Kom maar mee." 114. Weer ging het door een lange gang, die wel een beetje schemerig, doch niet heelemaal donker was. Dat kwam door de groote ruiten met de witte gordijnen, die er overal waren en licht lieten doorschijnen. Anneke drukte in het voorbijgaan haar neusje tegen zoo'n groote ruit.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7