OMGEVING De massa-moorde naar Weidmann BIOSCOPEN TE LEIDEN r MAANDAG 13 DECEMBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 CYNISCHE HOUDING VAN DEN ONMENSCH. Steeds meer bijzonderheden komen er aan het licht over de moordenreeks van den Duitscher Weidmann. Het cynisme van dezen jongeman wekt een gevoel van afgrijzen. Op de kalmste wijze vertelt hij hoe hij zijn misdaden heeft gepleegd en hij schijnt zich niet ten volle rekenschap te geven van het gruwelijke van zijn daden. Wanneer men hem vraagt hoe hij er toe gekomen is, zegt hij niet te weten wat hem tot zijn misdaden dreef. In de gevangenis gedraagt hij zich als iemand, die zich niet het minst te verwij ten heeft. Hij slaapt rustig en hij heeft wat werk gevraagd om de verveling te verdrij ven. Zoo kan men hem thans papieren waaiers zien plakken. Niettemin zijn in de gevangenis de noodige voorzorgen geno men. Om een ontvluchting moeilijker te «naken, heeft men hem de gevangenisklee- ren reeds aangetrokken. Hij is opgesloten in de cel der terdoodveroordeelden daar men daar het beste toezicht kan houden. Nog twee andere gevangenen bevinden zich in de cel van den moordenaar, dit om te voorkomen dat hij zelfmoord zou plegen. Om een advokaat schijnt Weidmann niet veel te geven. Misschien ziet hij zelf wel het hopelooze van zijn zaak in en weet hij dat de beste advokaat ter wereld hem van niet veel nut zal kunnen zijn. Aan den rechter heeft hij gezegd hem de keuze van zijn verdediger over te laten. De rol van Million en zijn vriendin. Million en zijn vriendin, Renée Tricot, schijnen zich niet goed bewust te zijn van de zware schuld, welke ook zij op zich ge laden hebben. Million is zich bij de politie komen aanmelden in de overtuiging, dat men hem niets kon koen. Groot was dan ook zijn verwondering toen men hem na de ondervraging, welke vier uur in beslag nam, de boeien aandeed en naar de ge vangenis overbracht. De door dezen Miilion gespeelde rol is dan ook wel zonderling. Hij beweert onschuldig te zijn, maar hij is het, die den makelaar Leblond naar de villa van Weidmann overbracht, zoogenaamd om het overnemen van een bioscoop te bespre ken. Alleen het feit, dat Million Weidmann zou hebben doen beloven, dat het hier een eerlijke zaak moest gelden, geeft reeds te denken. Leblond werd door Million al of niet opzettelijk in een verschrikkelijke val gelokt, welke Weidmann had opgesteld. Naar Miilion verklaart, bevond hij zich in een andere kamer toen de moord op Leblond plaats had. Hij hoorde plotseling een schot en is toen gaan kijken. Hij zag hoe Weidmann zich reeds over hét lijk van Leblond bukte, om zijn zakken te ledigen. Dit was hem te veel en hij is flauw gevallen cp een divan. Weidmann, die voor zijn handlangers een goed hart scheen te be zitten, is daarop een flesch cognac gaan halen, om Miilion weer wat op te monteren. Hij gaf hem twee duizend van de tien dui zend frank, welke Leblond in zijn zak had, benevens diens armbandhorloge. Weidmann gebood verder Million niets te zeggen van het gebeurde, daar hij er anders zelf zou aangaan. Million, die verklaard heeft ten zeerste bevreesd geweest te zijn voor den Duitscher, heeft dan ook niets gezegd. Wel is hij 's avonds zeer ontdaan thuisgekomen, zoodat zyn vader hem vroeg wat er gebeurd was. Hij heeft toen alles opgebiecht. Waarom heeft Million zich toen niet dadelijk naar de politie begeven? Omdat hij bang was voor Weidmann, zegt hij. De vader van Roger Million wist er niets beters op te doen, dan onmiddellijk Jean Elanc op te bellen. Jean Blanc was van ineening, dat de rol, welke door Roger Miilion gespeeld was, niet zoo ernstig was geweest en dat hij zich niet bij de politie behoefde aan te melden. De houding van Jean Blanc. Heeft Jean Blanc te goeder "trouw gehan deld? Deze 25-jarige jongeman is van goede familie. Hij had zich gedurende eenigen tijd bezig gehouden met het smokkelen van deviezen uit Duitschland maar op een zekeren dag werd hij aangehouden en in Duitschland tot gevangenisstraf veroordeeld. In de ge vangenis leerde hij Weidmann kennen, die hem boeken bezorgde en ook op andere wijze er voor zorgde, dat de straf van Jean Blanc zooveel mogelijk verlicht werd. Na dat in Januari 1937 de tante van Jean Blanc 100.000 frank boete betaald had, werd hij vrijgelaten. Hij bleef in schriftelijke be trekking met Weidmann, die verklaarde zich in Frankrijk te willen komen vestigen daar het wegens zijn verooTdeeling in Duitschland zeer moeilijk voor hem was. Jean Blanc wilde den Duitscher helpen en daarom heeft hij hem ook 13.000 frank voorgeschoten. Nog meer misdaden. Intusschen schijnt de politie nog niet van alles op de hoogte te zijn. In de villa van den Duitscher heeft men nog damesklee- ding gevonden, welke niet aan Jean de Koven heeft toebehoord Aan wie dan wel? Dat is de groote vraag waarvoor de politie zich gesteld ziet. Weidmann vertelt niets naders meer over zijn misdrijven. Er is echter nog sprake geweest van een „blonde dame", die zou hebben medegeholpen den makelaar Leblond tot zijn bezoek aan de villa van Weidmann over te halen. Van deze blonde dame heeft men tot dus ver geen spoor gevonden. Renée Tricot kan het zeer waarschijnlijk niet geweest zijn. Haar rol schijnt er zich toe bepaald te heb ben de bloedvlekken van den vloer te ver wijderen na den moord. De politie zou ech ter wel iets naders willen vernemen over HILLEGOM. AANKOOP PASTORIE DER ST. MARTINUS-PAROCHIE. Voor 20.000. De Raad dezer gemeente houdt een open bare vergadering op Donderdag 16 Dec. 1937 nam. 2 uur. Agenda: 1. Notulen van de vorige vergaderingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van de leden van de vaste commissies wegens periodieke af- hreding. 4. Vaststelling kohier straatbelas ting, dienst 1937. 5. Vaststelling suppletoir kohier hondenbelasting dienst 1937. 6. Voor dracht tot benoeming van een onderwij zer aan de O. L. School in verband met uitbreiding aantal leerlingen: 1. H. J. Voo- ren te Hillegom; 2. K. Middelbeek te Bever wijk; 3. P. Bonnema te Overveen. 7. Begroo ting Schoolartsendienst, dienst 1937. 8. Vaststelling van de rekeningen van het Burgerlijk Armbestuur, de gemeentebedrij ven en de gemeente over 1936; 9. Voorstel tot het contineeren van de bestaande rege ling inzake de controle der administratie van het gas- en waterbedrijf. 10. Reclames plaatselijke belastingen. 11. Comptabili- teitsbesluiten. 12. Voorstel tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening. 13. Voorstel tot het aangaan eener rekening- courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor 1938. 14. Voorstel tot het verleenen van machti ging voor het aangaan van galdleeningen in 1938. 15. Voorstel tot aankoop van de Pasto rie der St. Martinusparochie. Toelichting: Tijdens de behandeling van onze voordracht van 12 October 1937 agendanummer 10 in uw vergadering van 21 October daaraan volgende werd door uw Raad unaniem de wenschelijkheid uitgesproken, dat door ons college met het Kerkbestuur andermaal onderhandelingen zouden worden aange knoopt om te geraken tot algeheele amo- veering der pastorie inplaats van een par- tiëele hoekafronding teneinde de meest be vredigende oplossing in deze aangelegen heid te verkrijgen. Waar ook ons college van oordeel is, dat amotie der pastorie uit verkeersoogpunt verre de voorkeur verdient boven de be trekkelijk geringe hoekafronding, waartoe bereids uwe medewerking werd verleend, en rekening houdende met de omstandig heid, dat de met laatstbedoelde oplossing gepaard gaande uitgaaf niet evenredig kan worden geacht aan het daarmede verkregen nut, hebben wij overeenkomstig uw verlan gen nogmaals getracht met het kerkbestuur voornoemd omtrent den verkoop van het pastoriegebouw aan de gemeente tot over eenstemming te komen. Na de gehouden onderhandelingen bleek het kerkbestuur bereid voor de som van ƒ20.000 aan de gemeente te verkoopen 't pas toriegebouw, staande op het perceel, geler gen aan de Hoofdstraat en Van den Enden- daan ln deze gemeente en kadastraal be kend als Sectie A nummer 1519, zulks inclu sief afstand van het op dat perceel rustende erfpaohtrecht. Aangezien de belangen van het verkeer langs den Rijksweg eveneens met een ama- tie der pastorie ten nauwste betrokken zijn, hebben wij aan den Rijkskaterstaat een bijdrage verzocht tot een bedrag van ƒ5000 in de ten laste der gemeente komen de kosten van aankoop van het pastorie gebouw. Aan de hand van de gehouden besprekin gen mag onvoorziene omstandigheden welke wij echter nauwelijks kunnen ver moeden daargelaten veilig worden aan- genome, dat deze bijdrage zal worde ver kregen. Waar een definitieve toezegging ons echter tot dusver nog niet heeft be reikt, wordt het dezerzijds raadzaam ge oordeeld, dat het thans door uwen raad te nemen besluit worde geformuleerd met het uitdrukkelijk voorbehoud, dat de aankoop geen doorgang zal vinden, indien het Rijk onverhoopt mocht weigeren de gevraagde tegemoetkoming te geven. Wij behoeven u niet nader aan te toonen, dat aanneming van het voorstel, zooals het thans in gewijzigden vorm aan u ter beslis sing wordt voorgelegd, de meest afdoende verbetering ter plaatse beteekent. Bij de omtrent deze aangelegenheid gehouden dis cussies in de vorige vergadering kwam reeds voldoende tot uiting, dat deze nieu we oplossing van de reeds eenigen tijd aan hangig zijnde kwestie volkomen uw instem ming geniet. Mitsdien stellen wij u voor van het kerk bestuur der St. Martinusparochie voor de som van ƒ20.000 onderhands aan te koo- pen het pastoriegebouw, staande op het perceel, gelegen aan de Hoofdstraat en de Van den Endelaan in deze gemeente, kad. Sectie A No. 1519 zulks onder voorwaarde, dat afstand wordt gedaan van het op dat perceel rustende erfpaohtsrecht en voorts onder het uitdrukkelijke voorbehoud, dat door Rijkswaterstaat in de kosten van aan koop met een bedrag van ƒ5000 zal wor den bijgedragen en te dien einde een crediet van 20.000 beschikbaar te stellen. 16. Mededeelingen: Adres van eenige ingezetenen (275! corr.) tot verbetering van de straatverlichting. deze geheimzinnige „blonde dame" vooral daar het niet uitgesloten blijft, dat ook zij als slachtoffer gevallen is van de moordlust van Weidmann. In verband hiermede heeft de onderzoeks rechter opgedracht gegeven om den tuin van de villa van den Duitscher geheel om te graven tot op een diepte van zestig cen timeter. Het wachten is dus thans op de verdere uitslagen van het onderzoek. DRIE MAANDEN GEVANGENISSTRAF VOOR EEN PLAAGGEEST. Een moderne grappenmaker te Keulen is tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld voor het op nieuwe wijze toepassen van het oude spelletje van belletjestrekken en hard wegloopen. Voor den rechter werd verklaard, dat de 24-jarige jongeman zijn slachtoffer diep in den nacht opbelde en de hoorn weer op den haak legde, zoodra zijn oproep beantwoord werd. Direct nadat het slachtoffer weer naar bed was, werd opnieuw opgebeld, én als tevoren kreeg hij bij het opnemen van de hoorn weer geen gehoor, welk spelletje zich dienzelfden nacht nog achtmaal herhaalde. De telefooncentrale wist met medewer king van de politie den modernen grap penmaker op te sporen, die vanzelfsprekend werd beschuldigd ongepermitteerd gebruik te hebben gemaakt van de telefoon en huis vredebreuk te hebben gepleegd, waarvoor hij tot drie maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Voor de in Januari gelukkige moeders. Het desbetreffende dames-comité deelt me de, dat er 17 luiermandjes gereed zijn om de in de maand Januari aan behoeftige kraamvrouwen te worden uitgereikt. Be langstellenden kunnen ze Woensdag tus- schen 3 en 5 uur in de Nutszaal gaan be zichtigen. Stemming Kamer v. Koophandel. Aan de Katholieken van Hillegom en Lisse! In de Commissie-kamer van het Gemeentehuis te Hillegom is Vrijdag van 94 uur de ge legenheid opengesteld, om te kiezen 6 leden voor het Kleinbedrijf van de K .v. K. en F. te Haarlem. Dit is de eerste maal, dat de ingeschrevenen worden opgeroepen de can- didaten hunner keuze te verkiezen. Voor heen werden evenveel candidaten voor de vacante zetels gesteld als er plaatsen te vervullen waren; in onderling overleg werd gehandeld vóór de candidaatstelling, Dit is thans niet het geval. Zijn wij laksch, „ge- looven" we 't wel, dan maakt de candidaat van de socialistische Coöperatie een uitne mende kans, zijn intrede in de K. v. K. te doen. En, al staat er in dit geval geen boete voor de wegblijvers te wachten, zoo ver trouwen wij toch, dat ieder zijn plicht zal doen. De Lisser ingeschrevenen zullen wel het offer moeten brengen naar Hillegom te komen om hun stem uit te brengen, maar zij zullen voor hun zaak zich dat offer wel willen getroosten. Daar men achter de na men een nummer moet zetten, vergete men dat niet, omdat anders het biljet ongeldig is. Uw oproepingskaart wijst dat aan. Wij als katholieken, stemmen de katholieke candidaten. Is men bevreesd zich te zullen vergissen, dan knippe men het onderstaan de uit en neme het meer naar het stemhok je. Het zijn: 1. G. J. W. Mathót (aftr.) Hil legom; 2. H. H. Meijer (aftr.) Velsen-N.; 3. Th. S. J. Hooy, Haarlem; 4.'G. Alders, idem; 5. Joh. de Mol, idem; 6. S. L. Hoes, Idem. Uit de rails. Hedenmorgen is de blau we tram, welke om 10.50 uur uit Leiden vertrok, op de Haarlemmerstraat bij de stichting „Vogelenzang" uit de wissel ge- loopen en gederailleerd. De dienst onder vond eenige vertraging. De passagiers kon den na op een andere tram overgestapt te zijn, hun reis vervolgen. LISSE. R.K. Wijkverpleging. Het ons toege- zonder 27ste jaarverslag van de R.K. Ver- eeniging tot Wijkverpleging onder alle ge zindten geeft een overzicht der werkzaam heden, waaruit blijkt hoe omvangrijk weer de taak was van de Eerw. Zuster Josepha, die dit werk met zooveel liefde en toewij ding vervulde, waarvoor haar dan ook een woord van lof en dank wordt gebracht. Het ziektecijfer was niet zoo groot als in het vorige boekjaar, waardoor het aantal be zoeken daalde van 3035 tot 2298. De behan delingen in het Wijklokaal daarentegen stegen van 2422 tot 4392. In het afgelegde boekjaar werden 170 patiënten bezocht en werd aan 531 patiënten in 't Wijklokaal hulp verleend. Voorts Werd in 't Wijklokaal 17 maal eerste hulp verleend en viermaal daar buiten. Er werden vervolgens 23 klei ne operaties verricht en aan 20 patiënten werd 698 maal hoogtezon verstrekt. Vier maal werden Röntgenfoto's gemaakt en 12 patiënten werden 1131 maal diathermisch behandeld. In het St. Jozefshuis werden voorts verpleegd 8 personen, waarvan 5 kraamvrouwen, twee voor operatie en een voor rust. Een mooie staat van dienst voor één jaar. In het verslag wordt gezegd, dat de financieele toestand lang nog niet ge zond is. Wel is, dank zij de krachtige pro paganda, het cijfer der vaste bijdragen voor de afd. Wijkverpleging gestegen van 794.75 in het vorige boekjaar tot 892, in het laatste en dien voor Huize St. Jozef van 523.70 tot 765.23, maar de uitgaven wa ren, niettegenstaande de uiterste zuinig heid, zou groot, dat de afdeeling Wijkver pleging en de exploitatie van het St. Jo zefshuis te samen een nadeelig saldo te zien gaven van 117.51, waardoor de reser ve daalde van 1247.54 tot f 1130.02. Dat dit zoo niet door kan gaan is voor ieder duidelijk. Bij al haar drukke werkzaamhe den wist Zr. Josepha nog een tentoonstel ling met loterij te organiseeren, welke nog een saldo opleverde van ƒ330.63. Van toe vallige baten mag echter zulk een vereeni- ging niet afhankelijk zijn; zij kan slechts gezond gehouden worden door vaste bij dragen. Dank wordt gebracht aan allen, die op een of andere wijze bijdroegen aan het welslagen van deze tentoonstelling. Dank zij de goede verzorging verkeert de inven taris in goeden staat. Aan de vereeniging „Moederschapszorg" werd een bijdrage verleend van 60. Met de afd. van het „Groene Kruis" bestond een goede samen werking, terwijl van het R.K. Armbestuur THEATER HOOFFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Theodora maakt schandaal. (Irene Dunne. Melvyn Douglas). Brandende dollars (Barbara Stanwyck, Joel Mc Grea). Komische film. Speelfilm Dag. 811 uur. Zon dags bovendien van 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensd. 2 uur. Goedgekeurd- voor volwassenen Lido: Vorstelijke emigran ten (Irene de Zila- hy, André Lafour). Opstandige harten (Katharina Hep burn, Charles Boyer). Speelfilm Roman tischi film. Dag. 8.15—11.15 uur i ags bovendien 27 uur. Matinée Zat. en Woensd 2.30 uur. Toelaatbaar v volwassenen. Casino: De laatste dagen van Pompeji (Preston Forster). Het geheimzinnige Sanatorium (Ri chard Talmadge). Historisch- sensationele film. Sensatie film. Dag. 811, Zondags bovendien 47 en 811 uur. Matinée Zate Woens dag 2.30 uur. Goedgekeurd voor volwassenen Lnxor: Afgekeurd. KINDERTOESLAG BLOEMBOLLEN- BEDRIJF. De a.s. uitkeeringen. De Commisie van Beheer van het Toe slagfonds voor het Bloembollenbedrijf maakt bekend, dat de eerste uitkeeringen deze winter zullen plaats vinden overeen komstig onderstaande regeling: Uiterlijk 15 December a.s. moeten be langhebbenden zioh melden, die werken bij werkgevers te Benneboek bija P. van Lierop, Schoollaan 22; Overveen bij G. v. d. Veldt, Rollandspad 15; Warmond bij H. J. Weijers, Dorpstraat B 214; Wasse naar bij P. v. d. Meer, Oostdorperweg 23; Breezand en Anna Paulowna bij L. Elfring, Molenvaart; Julianadorp en Koegras bij W. Tamis Kortevliet 30; 't Zand bij Jac. Bleiendaal, Boschweg. Voor de overige plaatsen: Afdeeling Hillegom 17 Dec. 57 uur, R.- K. Volksbond. Afdeeling Lisse 17 Dec. 57 uur, R.-K. Volksbond. Afdeeling Sassenheim 17 Dec. 56 uur, geb. K. S. A. Afdeeling Oegstgeest 17 Dec. 6 156.45 uur, St. Willibrordusgeb. Afdeeling Noordwijkerhout 17 Dec. te 7.45 uur, geb. v. werkloozen a. d. School straat. Afdeeling Noordwijk 17 Dec. 8.158.45 uur, Juvenaat. Afdeeling Voorhout 17 Dec. te 8.30 uur, Boekhorstlaan 14. N.B. Wij vestigen er nogmaals de aan dacht op, dat men voorzien met zijn van familieregister, verklaring (en) van de(n) werkgever(s) en zich persoonlijk op het aangegeven tijdstip moet melden. en van de Z.Eerw. Overste van het Pius- gesticht steeds welwillende medewerking werd ondervonden. Door het vertrek van den Z.Eerw. heer Pastoor H. J. Thomann werd het voorzitterschap overgenomen door den Z.Eerw. heer Pastoor G. v. Zuijlen. Met den wensch, dat onder Gods zegen dit mooie liefdewerk moge groeien en bloeien sluit dit 27ste jaarverslag. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Maandag 20 December a.s. des avonds te 7 uur komt de R.K. Volks bond in algemeene vergadering bijeen in het Patronaatsgebouw. De agenda vermeldt o.m.: Mededeelingen. Film. Beantwoording rondvraag. Ook de vrouwen der leden wor den op deze vergadering uitgenoodigd. St. Josephsgezellen. Onder praesi- dium van den vice-praeses, kapelaan Went- holt, kwam de St. Josephsgezellen vereeni ging in jaarvergadering bijeen. De vice-praeses heette de leden, die in grooten getale waren opgekomen, hartelijk welkom, waarna het jaarverslag en de jaarverslagen van de onderafdeelingen on der dank werden goedgekeurd. In bespreking kwam het zeer belangrijke punt „Actie voor God", over welk punt langdurig van gedachten werd gewisseld. O.m. werd aangedrongen op meer persoon lijke ontwikkeling hieromtrent, opdat hier voor nog meer en vruchtbaarder gewerkt zou kunnen worden. Staande de vergade ring geven zich voor deze actie een zeven tal leden op. De vice-praeses richtte opwekkende woorden tot de leden en sprak de hoop uit, da het nieuwe vereenigingsjaar we derom moge slagen en spoorde alle leden aan met nog meer activiteit voor de ver eeniging te werken. Op de gebruikelijke wijze werd deze geslaagde bijeenkomst ge sloten. Vondelherdenking. Op initiatief der St. Josephsgezellen zal Donderdag 16 De cember, des avonds te 8 uur, in het Pa tronaatsgebouw een Vondelavond worden georganiseerd. Ofschoon gepoogd was een groote Vondelavond te organiseeren met medewerking van Paul Huf, was wit om verschillende omstandigheden niet moge lijk, doch niettegenstaande dit belooft ook de thans georganiseerde avond schitterend te worden, dank zij de medewerking van den heer Leo Boekraad, een van onze jon ge letterkundigen en de heer Theo van der Meer, declamator te Den Haag. Het duo NieuwenbroekBlokland zal zijn muzikale medewerking verleenen. Gezien de mooie avond, welke voor ieder toegankelijk en geheel kosteloos is, ver trouwt het bestuur der Gezellen, dat de groote zaal van het Patronaat geheel bezet zal zijn, opdat ook Leidschendam op waar dige wijze onzen grooten dichter zal her denken. Kruisvaart-film. Woensdag 15 De cember a.s. des avonds te 8 uur zal door de K.J.C. in het Patronaatsgebouw een oudersavond worden gegeven. Vertoond zal worden de Kruisvaart-film, verder voordracht, declamatie, enz., zoodat een mooie avond te wachten is en daarom ook alle ouders verwacht worden. Des middags te 2.30 uur filmvertooning voor de kinderen. STOMPWIJK. Varken gestolen. Door den heer v. d. A. te Stomp wijk werd bij de politie aan gifte gedaan, dat bij hem in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een varken was ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. Geboren: Wilhelmina Maria There- sia <L van W. H. v. Vliet en A. M. Arke- Steijn Cornelis Adrianus z. van W. A. van Leeuwen en A. M. Beerends. Ondertrouwd: C. Ch. Steegers en M. I. A. Schwabs. Overleden: C. Visser m. 73 J. VEUR. Geboren: Gerarda Geertruida Maria d. van N. W. Zandbergen en M. H. M. Bergman Jacobus Johannes Maria z. van W. G. v. d. Meer en C. P. Bierhuis. STOMPWIJK—VEUR. Kostclooze vaccinatie. Burgemeester en Wethouders van de gemeenten Stomp- wijk en Veur maken bekend, dat de gele genheid zal zijn opengesteld tot kostelooze vaccinatie of revaccinatie voor kinderen uit deze gemeenten, beneden het jaar. De vaccinatie en revaccinatie zal geschie den in de Raadszaal van het Gemeentehuis te Leidschendam op Woensdag 22 Decem ber 1937 des namiddags tusschen 2 en 3 uur en ln de O. L. School aan den Pr. Juliana- weg te Veur, eveneens op Woensdag 22 De cember van 23 uur. Voor een juiste vermelding in de vaccine- bewijzen van de namen en de geboorteda tums der kinderen is het noodzakelijk, dat de trouwboekjes der ouders of geboortebe wijzen der kinderen worden medegebracht. OEGSTGEEST. R. K. E.H.B.O. Morgen Dinsdagavond 2e oefenavond, onder leiding van mevr. dr. Leemhuis, in het St. Wililbrordusge- bouw, aanvang 8.15 uur. Alle leden wor den verzocht aanwezig te zijn. De vol gende oefenavonden worden gehouden Dinsdags om de 2 weken, te beginnen dan met morgen. Dames en heeren boven de 18 jaar, die alsnog tot onze vereeniging zouden willen toetreden, kunnen zich op elke oefen avond als lid laten Inschrijven, alsook bij de secretaresse mej. A. Zandbergen, Dorp straat 9, zij zijn van harte welkom. SASSENHEIM. Bloemen voor Prins Bemhard. Eenige dagen geleden hebben wij het be richt vermeld, dat de bloemenkoopman, die bloemen aan Prins Bemhard zou hebben gezonden, van diens secretaris een dank schrijven had ontvangen. Thans bericht men ons, dat dit niet geweest is P., maar de 14- jarige bloemenjongen P. van der Eist, die bij den overweg op den Rijksstraatweg te Sassenheim reeds dikwijls bloemen aan den Prins had verkocht en hem nu aan zijn ziekbed bloemen had gezonden. Het was dus ook P. v. d. Eist, die het dankschrijven namens den Prins ontving. VOORSCHOTEN. Sint NIcolaas bij den Volksbond. Zon dagmiddag te half twee bracht Sint Nico- laas met twee zwarte knechts een bezoek bij de kinderen van de leden van den Ned. R. K. Volksbond, die verzameld wa ren met hun ouders of geleiders in het R. K. Vereenigingsgebouw. Bij het bin nenkomen van St. Nicolaas zongen de kinderen een welkomstlied. Na dit wel komstlied sprak Sint Nicolaas de kinderen toe en in het groote boek bleken van som mige kinderen nogal gebreken ingeschre ven te staan en deze werden door den Sint nog eens extra onder handen geno men. De kinderen zongen nog verschil lende liederen en werden onthaald op versnaperingen en chocolademelk.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6