SPORT EN WEDSTRIJDEN PUROL MAANDAG 13 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Postduivententoonstelling Alg. bond afdeeling C' Een geslaagde tentoonstelling in „Den Burcht" te Leiden De groote zaal van hotel Den Burcht was Zaterdag en Zondag een middelpunt van postduivenliefhebbers uit Leiden en Om streken en tal van plaatsen uit Zuid-Hol land tot Dordrecht toe. Want er bestond voor de tentoonstelling, georganiseerd door de afdeeling C van den Ned. Alg. Bond van Postduivenliefhebbers bijzonder groo te belangstelling. Tal van vereenigingen hadden zich extTa voor deze expositie ingespannen en de Leidsche Vereenigingen, aan wie de voor bereiding en uitvoering der tentoonstelling was opgedragen, hebben eer van haar werk gehad. De opening. Zaterdagavond te 8 uur had de officieele opening der tentoonstelling plaats in den foyer van „Den Burcht". De voorzitter van het tentoonstellings- bestuur, de heer T. F. Vlieland, heette de vele aanwezigen namens de commissie van Uitvoering hartelijk welkom, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot den voor ter der afd. C, den heer A. Smink, tevens eere-voorzitter der Leidsche tentoonstel ling. Spr. memoreerde hoe de jaarlijksche ten toonstelling ditmaal was verzorgd door de Leidsche Postduivenclub, de Vriendenclub, de Bonte Duif en de Reisduif. Met vereen de krachten hebben allen getracht deze ten toonstelling zoo goed mogelijk te doen sla gen en spr. meent, dat men daarin welge slaagd is, ten bewijze waarvan hij de vol gende cijfers noemt. Het aantal inzenders bedraagt 141, met 746 nummers, een aan tal als nog nimmer door een tentoonstelling werd behaald. De commissie is hier terecht trotsch op. De deelnemers komen uit niet minder dan 23 verschillende gemeenten, verdeeld over 39 vereenigingen. Na een woord van dank aan de schen kers der eereprijzen, gaf spr. het woord aan den heer A. Smink voor de opening der tentoonstelling. De heer Smink wierp allereerst een blik in het verleden en memoreerde hoe zes jaar geleden de grondslag werd gelegd voor de jaarlijksche tentoonstelling der afdeeling C Zuid-Holland. Deze tentoonstelling werd door de groep West van afd. C. Zuid-Hol land georganiseerd te Den Haag en telde 700 vogels. Ondanks dit «veelbelovend be gin vlotte de jaarlijksche tentoonstelling daarna minder goed. De afd. C. nam haar daarna over, doch ook-dit baatte niet en zelfs ging de ten toonstelling een paar jaar niet door. Vo rig jaar probeerde Dordrecht het weer, doch het mislukte. Daarna volgde Gouda en deze afdeeling mag er zich op beroe men de tentoonsteling in eere te hebben hersteld. Leiden heeft het werk voortgezet en met prachtig succes, getuige het groot aan tal inzendingen. De cijfers, daarbij door den voorzitter genoemd, bewijzen zulks. Daarmee is tevens bewezen, dat de ten toonstelling van Afd. C. recht van bestaan heeft. Spreker wees er vervolgens op,dat ieder zal begrijpen, dat deze expositie ontzet tend veel voorbereiding heeft gevraagd. Daarom dankt hij voorzitter en commis sie voor de inrichting er van, welke een plaatselijk succes genoemd mag worden en een succes voor de Aid. C. Spr. hoopte voor de Afd. C., dat van deze tentoonstel ling propaganda zal uitgaan voor den Alg. Bond. De tentoonstelling. De aanwezigen begaven zich daarna naar de groote zaal, om de tentoongestelde die-, ren in oogenschouw te nemen. De eerste indruk, welken wij van deze groote expositie kregen, was deze: geen wonder, dat zij veel voorbereiding gekost heeft en dat de keurmeesters een zware taak hebben gehad. De heeren Ed. Ie Com- te, P. T. v. Eist, J. Schouten, M. C. Theu- nis en J. B. Tholenaar hebben de handen vol werk gehad. Niettemin konden we uit de gegeven cijfers reeds onmiddellijk con- stateeren, dat de keuring zeer streng is geweest. Er zijn prachtige dieren op deze tentoon stelling ingezonden. Een zeer goede inzen ding was die van den heer J. van Sitteren uit Den Haag, lid van De Ooievaar, die met tien duiven het hoogst aantal punten der tentoonstelling behaalde benevens den beker voor de beste en mooiste blauwband duivin en den pry's voor het beste geheel der tentoonstelling. Een merkwaardig exemplaar was voorts de oudste doffer der tentoonstelling, eigen dom van den heer J. Rakhorst te Noord- wijk. Dit dier. geboren in 1923 en dus 14 jaar oud, trok zeer veel belangstelling. Af stammelingen van dit dier vlogen ook dit jaar prima. De tentoonstelling heeft een uitstekend en vlot verloop gehad, zoodat het afdee- lingsbestuur zeer tevreden was over de werkwijze der commissie van Leidsche Vereenigingen. De bekroningen. Wij laten hieronder de voornaamste be kroningen volgen: Lauwerkrans voor Ver., welke procents- gewijze het meest aantal duiven in korfde: P.V. De Bonte Duif, Leiden. Diploma voor Ver., welke op 1 na het hoogst aantal duiven inkorfde: L. P. V. De Vriendenclub Leiden. Eerelint voor beste doffer oud: K. Littel, Rotterdam., id. duif oud: J. v. Sitteren, Den Haag; id. doffer jong: J. Rotteveel Delft; id. duif jong: G. A. L. v. d. Reyden, Leiden; id. doffer eereklasse: J. Boel, Sche veningen; id. duif eereklasse: A. P. v. d. Voort, Leiden. Beker-van Riet voor beste duif blauw band oud of jong: J. v. Sitteren, Den Haag. Bondsmed. Ned. Ned. Alg. Bond P. D.: J Boel, Scheveningen. Zilv. med. Leidsche Courant: A. P. v. d. Voort, Leiden. Medaille Leidsch Dagblad: G. A. L. v. d. Reyden, Leiden. Eereafd. Klasse I, alle kleuren doffers: le pr. J. Boel, Scheveningen. 2e pr. A. v. d. Zalm, Den Haag. 3e pr. A. P. v. d. Voort, Leiden. 4e pr. L. Priem, Vlaardingen. Klasse II, alle kleuren duiven: 1. A. P. v. d Voort. 2. J. v. d. Meer, Gouda. 3. Joh. Neuteboom, Leiden. 4. H. E. Reij, Den Haag. Klasse III. BI., BI. kr., Zw. kr. doffers: 1. Kruyff en v. Gaaien, Monter, 2. A. Kropff, Den Haag. 3. J. Rakhorst, Noordwijk. 4. P. Vergaert, Den Haag. Klasse IV, BI., BI. kr. en zw. kr. duiven: 1. K. Littel. 2. L. v. d. Nieuwendijk, Lei den. 3. T. F. Vlieland Leiden. 4. H. E. Rey. Klasse V, Roodkr., Vaal e.a. doffers: 1. G. A. v. Albada. Leiden. 2. K. Littel. 3. n. toegekend. 4. Kleiweg en v. Tilburg, Voor burg. Klasse VI, Roodkr., Vaal e.a. duiven: 1. A Alsemgeest, Delft. 2. Hofstee en Co, Dor drecht. 3. C. H. Brandt, Leiden. 4. W. le Mair, Leiden. 6 0 0—8 0 0 K.M.: Klasse VII, BI., BI. kr. en zw. kr. doffers: 1. K. Littel. 2. Hofstee en Co. 3. Kruyff en v. Gaaien. 4. J. Rakhorst. Klasse Vin, BI., BI. kr. en Zw. kr. dui ven: 1. J. v. Sitteren. 2. K. Littel. 3. P. M. Bosman, Noordwijk. 4. A. v. d. Zelm. Klasse IX, Roodkr. e. a. kL doffers: 1. P. v d. Berg, Leiden. 2. H Prieme, Vlaar dingen. 3. A. P. v. d. Voort. 4. Chr. v. d. Pluijm, Leiden. Klasse X. Roodkr. Vaal e.a. duiven: 1. J. Rijnaard, Vlaardingen. 2. J. Hinbrink, Delft. 3. W. van Loon, Vlaardingen. 4 0 0—6 00 K.M. Klasse XI. BI., BI. kr. en Zw. kr. doffers: 1. J. v. d. Meer. 2. Hof stee en Co., 3. J. Boel, 4. T. L. M. Keyzer, Voorburg. Klasse Xn, BI., BL band en Zw. kr. dui ven: 1. J. v. Sitteren. 2. I. B. Cramer, Noordwijk. 3. A. Hendriks, Leiden. 4. A. P. van Vliet, Den Haag. Klasse XIII, alle kleuren doffers: 1. Ra- pis en Versteeg, Gouda. 2. D. de Groot, Den Haag. 3. J. Rijnaard. 4. A. Kropff. Klasse XIV, alle kleuren duiven: 1. J v, Sitteren. 2. G. P. J. Boer, Gouda. 3. H. J. v. Velzen, Oegstgeest. 4. J. Sierat, Leiden. 2 0 0—4 0 0 K.M.: Klasse XV, BI., BI. kr., Zw. kr. doffers: 1. H. L. Lakenveld. 2. K. Littel. 3. J. Boel. 4. G. P. J. Boer. Klasse XVI, BI., BI. kr. en Zw. kr. dui ven: 1. J. Sierat, 2. A. P. v. d. Voort, 3. K. Littel. 4. Gebrs. v. d. Oord, Oegst geest. Klasse XVII, andere kleuren doffers: 1. J. Vliegenthart, Oegstgeest 2. A. Kropff, 3. C H. Brandt. 4. C. v. Dijk, Leiden. Klasse XVIII, andere kleuren duiven: 1. A. J. Stoppelenburg, Gouda. 2. J. v. d. Niet, Noordwijk. 3. A. Hendriks. 4. D. Verhart, Vlaardingen. Vliegklasse Jong-200 K. M. en De tentoonstellingssecretaris, de heer Chr. v. d. Pluym, met de beste duif der ten toonstelling, een blauwband duif van den heer J. van Sitteren uit Den Haag. meer: Klasse XIX, BI., BI. kr. en Zw. kr. doffers: 1. J. Rotteveel, Delft; 2. J. v. Sit teren. 3. D. Passchier, Noordwijk.. 4. Chr. v. d. Pluym. Klasse XX, BI., BI. kr. en Zw. kr. duiven: 1 W. Themmen, Leiden. 2. A. P. v. d. Voort. 3 J. v. Sitteren, 4. A. Mooij, Den Haag. Klasse XXI, andere kleuren doffers: 1. A. v. d. Zalm, 2. G. Grebel, Leiden. 3. J. W. Bailey, Voorschoten. 4. A. P. v. Vliet. Klasse XXII, andere kleuren duiven: 1. S. Woudwijk, Delft, 2. G. P. J. Boer. 3. K. Littel. 4. Rapis en Versteeg. Klasse XXIII, BI., BI. kr. en Zw. kr. dof fers: 1. H. J. v. Velzen. 2. Kleiweg en Til burg. 3. J. Schaap, Scheveningen. 4. H. Goedhart, Gouda. Klasse XXIV, BI., BI. kr. en Zw. kr. dui ven: 1. G. A. L. v. d. Reyden, Leiden. 2. H. Schoo, Leiden. 3. A. Smink, Den Haag. 4. D Uithoorn, Noordwijk. Klasse XXV, alle andere kl. doffers: 1. Hofstee en Co. 2. A. J. Stoppelenburg. 3. F. L. M. Keyzer. 4. C. F. Middelkoop, Bos koop. Klasse XXVI, alle andere kleuren dui ven: 1. D. de Groot, 2. G. P. J. Boer. 3. C. Vlaardingerbroek, Leiden. 4. H. Schoo. Vliegtype Oud: Klasse XXVII, alle kleuren doffers: 1. A. P. v. Vliet, 2. W. Themmen. 3. G. P. J. Boer. 4. A. v. Ree den, Gouda. Klasse XXVIII, alle kleuren duiven: 1. F. de Haas. Leiden. 2. A. J. Stoppelenburg. 3. A Kropff. 4. A. v. d. Zalm. 'Vliegtype Jong: Klasse XXIX, alle kleuren doffers: 1. C. F. Middelkoop. 2. C. J. de Zwart, Den Haag. 3. G. A. Albada. 4. Kruyff en v. Gaaien. Klasse XXX, alle kleuren duiven: 1. G. A. v Albada. 2. J. v Sitteren. 3. G. P. J. Boer. 4. RapiS en Versteeg. Schoonheidsklasse, Klasse XXXI, alle kleuren doffers (oud): 1. G. P. J. Boer. 2. Hofstee en Co. 3. id. Klasse XXXII, alle kleuren duiven (oud): 1 Hofstee en Co. 2. G. P. J. Boer. 3. J. M. Contant, Den Haag. 4. D. Oosthoek, Den Haag. Klasse XXXIII, alle kleuren doffers (jor"): 1. G. P. Boer. 2. id. Klasse XXXIV, alle kleuren duiven jong): 1. Jac. Suyk, Delft. Klasse XXXV, kweekkoppels oud: 1. J. v. Sitteren. 2. J. W. Bailey. 3. Chr. v. d. Pluym. 4. W. le Mair. Tentoonstelling te Wassenaar. De-door de Wassenaarsche Postduiven- club in samenwerking met de Leidsche Postd. Club „Het Oosten" georganiseerde tentoonstelling, die op Zaterdag en Zon dag a.s. zal worden gehouden, belooft een groot succes te worden. Verdeeld over 14 klassen werden ingeschreven 170 duiven terwijl ter opluistering door den heer E. E. Th. Diederix, die reeds vele kampioen schappen in den Haagschen Bond en de vereeniging „De Ooievaar" te Den Haag op zijn naam heeft staan, een 12-tal van zijn beste vogels zal exposeeren, waardoor de tentoonstelling al buitengewoon aan trekkelijk voor de liefhebbers wordt. De tentoonstelling is des Zondags geopend tusschen 10 en 5 uur en vrij toegankelijk. WATERPOLO POELMEER I—H. Z. P. C. UI. De Oegstgeestenaren zullen hedenavond 10 uur in „de Overdekte" Haarlemmer straat, hun eersten winter-competitiewed- strijd spelen. Vermoedelijk zullen hunne tegenstanders van heden, die in den zo mer altijd een geducht woordje voor de bezetting van den eersten plaats medespre- ken, wel de sterkste in de afdeeling zijn. Het kan dus een fraaie wedstrijd worden. Poelmeer I zal met het volgende zeven tal te water gaan: K. Ydens, D. J. Ver- steegh, S. A. Leezenberg, A. Bijl, C. H. D. Witte, L. Westen en N. N. Poelmeer probeert, nu Rink nog niet present is, een andere opstelling, teneinde te trachten een schotvaardiger voorhoede te krijgen. De achterhoede is wel solide, hopen wij dus het beste voor de voorhoede. Z.LA.N. (adsp.)—DE ZIJL H 0-^. De gisterenmiddag in de. Regentes te Den Haag gespeelde water-polo wedstrijd Z. I. A. N. (adsp.)De Zijl II eindigde in een 60 overwinning voor onze stadge- nooten. Gezien het spel en den uitslag, blijkt terdege, dat er in de Overdekte steeds wordt getraind. DE ZUL I—H. C. Z. L Morgenavond kwart voor tien speelt De Zijl I in de Overdekte alhier haar eersten thuiswedstrijd voor de wintercompetitie van den Kring Den Haag van den K. N. Z. B. tegen de dezen zomer naar de tweede klasse gepromoveerde H. C. Z. I. De opstelling van De Zijl luidt als volgt: Doel: C. J. Kloots. Achter: K. Kraaienbrink, A. H. v. Eg- mond en H. Blansjaar. Voor: P. C. J. Lut; D. Kraaienbrink en M. Arbouw. 3 NIEUWE WERELDRECORDS VAN RAGNHILD HVEGER Over 300 m., 400 m. en 440 yards borstcrawl. Ragnhild Hveger verbeterde gister avond te Kopenhagen de wereldre cords over 300 meter, 400 meter en 440 yards borstcrawl door deze afstanden resp. af te leggen in 3 min. 49,9 sec., 5 min 11 sec. en 5 min. 12,8 sec. Ragnhild Hveger startte voor een record poging op de 440 yards. Men herinnert zich, dat zij dit wereldrecord reeds op haar naam heeft met een tijd van 5 min. 14 sec., gevestigd op 31 Augustus van dit jaar te Aarhuus. Dit record is evenwel nog niet door de F.I.N.A. erkend in ver band met het feit, dat de Deensche zwem ster bij deze recordpoging zou zijn ge- gangmaakt. Het wereldrecord van Tini Wagner met een tijd van 5 min. 22 sec., gevestigd op 16 Mei 1936 te Amsterdam, was dus eigenlijk nog geldig. De Deensche zwemster heeft thans aan alle onzekerheid een eind gemaakt en niet alleen heeft zij het wereldrecord over 440 yards verbeterd, doch zij slaagde er tevens in de records op de tusschenaf- standen, 300 en 400 meter, omlaag te bren gen. Het wereldrecord over 300 meter stond op haar naam met een tijd van 3 min. 50,1 sec., gemaakt" op 5 Maart van dit jaar te Kopenhagen. Ragnhild Hveger heeft hier dus 0,2 sec. vanaf gehaald. Vo rige recordhoudster was Willy den Ouden met een tijd van 3 min. 50,4 sec., geves tigd op 10 September 1935 te Aarhuus. Ook het wereldrecord over 400 meter stond op naam van de Deensche zwem ster, n.l. met een tijd van 5 min. 12,4 sec., gemaakt op 14 November van dit jaar te Berlijn. Het spreekt vanzelf, dat de wereldre cords over de 300 en 400 meter borstcrawl tevens als Europeesch record gelden. WERELDRECORD 200 YARD SCHOOLSLAG. Prestatie van Jopie Waalberg erkend. Naar wij vernemen heeft de F. I. N. A. den tijd van Jopie Waalberg, toen zij op 2 November 1.1. in het A. M. V. J.-zwembad te Amsterdam, tijdens de onderlinge wed strijden van de Amsterdamsche Dames Zwemclub, de 200 yards schoolslag aflegde in 2 min. 41.4 sec., als wereldrecord erkend. Naar men weet bestaat er op dezen af stand geen Nederlandsch en geen Euro peesch record. HOCKEY NOORD FRANKRIJK—ZUID NEDER LAND 1—1. Gisteren is te Rijssel een hockeywed strijd gespeeld tusschen de elftallen van Noord-Frankrijk en Zuid-Nederland. Na een spannenden strijd eindigde de ont moeting in een 11 gelijk spel. Beide doelpunten werden in de tweede helft ge maakt. De vorige ontmoeting, te Breda gespeeld, eindigde in een 10 overwin ning voor Zuid-Nederland. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Reeds 18 Nederlandsche deelnemers. Zaterdagmiddag is in het Clubgebouw van de Amsterdamsche Aeroclub op Schip hol. dat daartoe welwillend beschikbaar was gesteld, een bijeenkomst gehouden van de Sportcommissie van de K. N. A. C. en ce Nederlandsche deelnemers aan den aan staanden sterrit naar Monte Carlo. Over den komenden Sterrit, waarvoor ook ditmaal weer groote belangstelling be staat, werden uitgebreide besprekingen ge voerd en deed de heer G. J. van Wickevoort Crommelin, sportcommissaris van de K. N. A. C. mededeeling van diverse organisato rische maatregelen, welke door de K. N. A. C. ten behoeve van de Nederlandsche deel nemers zijn getroffen. Het aantal Nederlandsche inschrijvers aan den Sterrit bedraagt thans 18, terwijl vast staat dat vóór den sluitingsdatum zich nog eenige deelnemers zullen aanmelden. Sinds de laatste opgave zijn de volgende inschrij vingen ingekomen: jkvr. A. van Vreeden- burch, met mej. K. van Stockum, zal met Ford in Umea starten. Dit is reeds de derde Nederlandsche dameséquipe,, die dezen keer van de partij zal zijn. Amsterdam werd als I plaats van vertrek gekozen door de heeren W. Kreukniet (Ford). Oosthoek (Ford), H. J. A. Janssen (D. K W.), mr. J. C. S. Nijenbranding de Boer (Ford) en J. Hulsin- ga (Buick). SCHERMEN Oegstgeester Schermvereeniging. Zaterdag had een onderlinge wedstrijd plaats om het zaalkampioenschap 1937 op sabel, voor de leden der Oegstgeester Schermvereeniging. Hoewel meerdere le den bericht van verhindering gezonden hadden traden toch nog elf leden aan. Nadat door den voorzitter den heer van Leeuwen een hartelijk welkomstwoord was gesproken tot de genoodigden en de schermers, in 't bijzonder tot de heeren de Jager en Haerden die heden weer zoo be- j langloos hun gewaardeerde medewerking gaven en aan den leeraar de heer de Troye, die steeds deze gezellige en nuttige bijeenkomsten weet te organiseeren, open de deze den wedstrijd. Op twee loopers werd een geheele poule getrokken, zoodat alle schermers elkander eenmaal konden ontmoeten. De inzet van dezen wedstrijd was de Borger Wisselbeker, die door v. Zuylen in 1936 voor 't eerst was gewonnen en nu WIELRENNEN VAN DER VIJVER WERELD- KAMPIOEN AF? Zonderling besluit van de U. C. I. Naar uit Zürich wordt gemeld, heeft het dagelijksch bestuur van de U. C. L (Union Cyliste Internationale) besloten de finale van de wereldkampioenschap pen sprint amateurs, welke te Kopen hagen werd gehouden, ongeldig te ver klaren. Van der Vijver, de wereldkampioen, heeft de aankomstüjn niet gepasseerd, nadat hij in verband met een door Ge- orget in den tweeden rit der finale be gane onregelmatigheid zijn hand uit protest opstak en nog voor de finish afstapte. Het spreekt vanzelf, dat deze aangelegen heid op het eerstkomende U.C.I.-congres, dat op 5 Februari te Parijs wordt gehouden, nog wel zal worden besproken. In ieder geval is onze landgenoot tot zoo lang zijn titel kwijt. De meening van den heer Swaab de heer. De secretaris van de N.W.U., den heer Swaab de Beer, zeide hierover het volgende: „Ik vind de genomen beslissing in eerste instantie hoogst onsportief, aldus de N.W. U.-secretaris. In de tweede plaats betwijfel ik of de U.C.I. het reglementair gespro ken wel bij het rechte eind heeft en in de derde plaats wil ik wel verklaren, dat het U.C.I.-besluit practisch weinig waarde heeft. Voor de geheele wereld is van der Vijver de sterkste man geweest in Kopenhagen en hij verdiende den titel volkomen. Het U.C.I.- bestuur heeft zich in de oogen van elk wel denkend sportman hoogst belachelijk ge maakt. Zal de N.W.U. nog stappen doen? „Besilst", luidde het oordeel van den heer Swaab de Beer, „wij willen deze zaak eens kalm onder de loupe nemen om de zaak van onzen kampioen op de juiste wijze op het volgend congres te kunnen verdedigen. Hier geschiedt een groot onrecht, waarover het laatste woord nog niét gesproken is." „SWIFT." De tijden van de gisteren op de home trainer gereden wedstrijden luiden als volgt: 1 km.: 1. N. de Romijn 33.8 en 30.4 sec.; 2. W. v. d. Berg 34.4 en 31 sec.; 3. P. v. d. Voort 35.4 en 33 sec. 3 km.: 1. W. den Daas 1 min. 55 sec en 1 min. 40.2 sec.; 2. P. Mink 2 min. 1- sec. en 1 min. 49.4 sec. C. Verburg reed een half uur en legde een afstand van 47 km. 800 meters af. AUTOMOBILISME - sas» Ruwe Hvid Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent Rij Apoth en Drogist. door hem moest worden verdedigd. Tal van fraaie prijzen stonden echter by de zen wedstrijd uitgestald zoodat de keuze voor de winnaars ruim was, dank zij de gulhartige medewerking van de leden en bewonderaars der schermsport. Nadat twee ronden waren geschermd, was eigenlijk de spanning wie den beker zou veroveren al min of meer er uit, daar Dreef in prachtige conditie van Zuylen sloeg met den oneven treffer 43. Toen van Zuylen daarna van een der jongsten n.l. Lancel met 40 ten onder ging, was het alleen nog de vraag of Witmans over Dreef zou triumpheeren. Hoewel Dreef een zware partij moest trekken tegen Wit mans die hem handen vol gaf, werd hij winnaar met 42 treffers en dus vrijwel zeker van de bovenste plaats. Het geheel was een zeer genoeglijke en sportieve ont moeting hetgeen door de goede hoofdlei ding van de heeren Jager en Haerden en de prettige verstandhouding onderling, welhaast niet anders kon. De heer de Troye reikte met een tot elk der deelnemers en na de heeren hoofdleiders en schermers dank te hebben gebracht, de prijzen uit, daarbij in 't bijzonder Dreef complimen- teerend met zijn fraai resultaat. De uitslag is als volgt: 1. Dreef 10 gew. part., 13 ontv. en 40 geg. treffers; 2. Wit mans 8 gew. part., 13 ontv. en 37 geg. tref fers; 3. v. Zuylen 8 gew. part., 17 ontv. en 38 geg. treffers; 4. Lancel 7 gew. part., 24 ontv. en 32 geg. treffers; 5. den Boer 6 gew. part., 25 ontv. en 26 geg. treffers; 6. de Troye Jr. 5 gew. part., 28 ontv. en 31 geg. treffers; 7. Noll 4 gew. part., 27 ontv. en 28 geg. treffers; 8. Booma 4 gew. part., 28 ontv. en 23 geg. treffers; 9. Trouw 2 gew. part., 33 ontv. en 21 geg. treffers; 10. Fransen 1 gew. part., 39 ontv. en 9 geg. treffers; 11. Bouters 0 gew. part., 40 ontv. en 9 geg. treffers. DAMMEN LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De uitslagen van de Donderdag gespeel de borden wedstrijden der Leidsche Dam- Vereeniging waren als volgt: Groep A. W. KleijnJ. Huisman Jr. 20 H. la RooijJ. Heemskerk 02 C. TeunissenP. Wassenaar 02 N. J. VavierH. de Water 02 E. M. HarlandP. de Haan 20 J. HesJ. Vermeer 20 Groep B. J. Huisman Sr.—A. Blauw 02 W. HuismanM. J v. Houten 20 B. de NierA. J. v. Heeringen 1—1 C. KlinkenbergW. Heemskerk 02 H. LambooyA. ter Haar 20 F. LardeeS, van Duijn 11 E. van TongerenG. v. d. Wiel 20 A. J. v. d. Lelie—M. v. 't Zelfde 20

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12