RIJNSTREEK ZATERDAG 11 DECEMBER 1937 DE LEtDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 NOORDWIJKERHOUT DE NIEUWE PROVINCIALE WEG Eet tracé thans bekend Van bevoegde zijde vernemen wij, dat bet tracé van den nieuwen provincialen weg thans definitief vaststaat. De loop is als volgt: van Noordwijk komende langs den 's Gravendamschenweg zal de weg voorbij buigen tusschen het woonhuis van Jac. de Winter en het perceel bewoond door den bloemist van Schooten. Vervol gens over het terrein van de landexploi- tatie-mij. en van dë zanderij Guldemond, tevens over de Guldemondsloot. Via het terrein, in eigendom toebehoorende aan den heer C. Th. Willemse, zal de weg loo- pen over het perceel van den heer van den Berg Smit, alwaar de Havenstraat ge kruist wordt. Hier ter plaatse zullen twee oude woningen en waarschijnijk vier nieuwere woningen van de woningbouw vereniging moeten verdwijnen. Verder zal de weg zijn loop vervolgen parallel met den Koninginneweg en achter de Ned. Herv. begraafplaats om. Bij de z.g. „Put" wordt de Heereweg bereikt. Hier zullen eveneens een paar woningen afgebroken moeten worden. Langs den Heerenweg en Zilkerduinweg wordt zoodoende de grens van Noord-Holland bereikt. Dit is in grove trekken hoe de weg in onze gemeente aangelegd zal worden. Op nadere details hopen we binnenkort terug te komen. Bouwen. Aan G. J. Geerlings alhier is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis langs den Zilkerduinweg. Propagandavergadering R.K. Volksbond. Woensdag 15 December a.s .zal om half 8 in de zaal van de wed. Brama door den R.K. Volksbond, afd. Noord wij kerhout, een groote prcpagandavergadering gehouden worden. Als spreker zal optreden de wel- eerw. Pater Borromeus de Greeve, met als onderwerp: „Het godsdienstig element in het vereenigingsleven". ZILK. Bouwen. Wederom wordt in de St. Ja- cobstraat een aanvang gemaakt met den bouw van 0 .woningen. Deze straat is dan bijna volgebouwd. Schaken. Onze schaakclub „Pion" speelde te Velsen tegen „Velsen" en verloor met 64. Alle begin is moeilijk, ook met schaken. NOORDWIJK Gouden huwelijksfeest. Het anders zoo stille Sluispad zal volgende week wel veel belangstellenden trekken Woensdag 15 Dec. a.s. zullen C. Heemskerk en L. Zuilhof, resp. 74 en 71 jaar, hun gouden huwelijksfeest herdenken. Zoowel bruid als bruidegom genieten nog een benijdens waardige gezondheid. Moge het aan het gouden paar gegeven zijn nog vele jaren in eenzelfde goede ge zondheid te midden van kinderen en klein kinderen te leven. Aan belangstelling zal het Woensdag hun zeker niet ontbreken. „Bloembollencultuur". Vrijdagavond vergaderde B.B.C. in Hotel „Royal" onder presidium van den heer J. C. v. d. Meer; de opkomst was zeer goed. In een korte be schouwing schilderde de voorz. af, hoe wis selvalligheden groote invloed op het bol- lnvak, hebben, het tulpengewas was in het efgeloopen seizoen minder goed, hetwelk naast een goede verkoop, direct een aan merkelijke stijging der prijzen ten gevolge had, terwijl er zoo goed als geen surplus van tulpen was en de vastgestelde aftrek van 15 pet. gevoegelijk wel gereduceerd kan worden tot 2 a 3 pet. De gewassen der hay- cinthen en narcissen waren goed, waarbij den handel toch goed bleef, alleen van hya cinthen was een tamelijk groot surplus, hetgeen echter niet wegneemt, dat men over het afgeloopen handelsseizoen in het algemeen tevreden kan zijn. Spr. hoopte, dat ook het volgend jaar de eenigszins ver hoogde prijzen der bloembollen zullen ge handhaafd blijven met een mogelijk beter gewas dan dit jaar. Na lezing der notulen, deed de voorz. mededeeling, dat de pogingen door hem in gesteld, om den heer J. H. Lindhout als be stuurslid der afd. te behouden niet zijn ge lukt. De heer Lindhout blijft om gezond heidsredenen bij zijn genomen besluit. Met leede oogen moet het bestuur zijn heengaan eerbiedigen; namens bestuur en afd. bracht# spr. dank aan den heer Lindhout voor de groote diensten welke hy in ruim 25 jaren de afd. heeft bewezen. Onder applaus werd het bestuursvoorstel om hem een kleih stoffelijk aandenken als dank aan te bie den door de vergadering bekrachtigd. In zake de te houden Bolbloemen-tentoonstel- ling van „Winter-Flora", in Februari in het Krelagehuis te Haarlem, hetwelk een leer zame vaktentoonstelling belooft te worden, werd besloten, dat de afd. hiervoor een ver guld zilveren medaille beschikbaar zal stellen. Mededeeling werd alsnog gedaan, dat de volgende week in de afd. der Ned. Mij. van Tuinbouw- en Plantenkunde de film van deze Maatschappij zal worden vertoond, waarbij de leden van B.B.C. van harte wel kom zijn. In de bestuursvacature werden in eer ste stemming uitgebracht 15 stemmen op Th. G. v. Went en 11 op P. Lindhout, in tweede stemming werd gekozen de heer P. Lind hout met 22 stemmen. De nieuw-benoemde zal den heer J. H. Lindhout tevens opvol gen als penningmeester. Tot afgevaardigden naar de Algem. Verg. op 20 Dec. a.s. te Haarlem werden benoemd de heeren M. Hoek en C. Hoogeveen, secundi J. C. v. d. Meer en W. S. v. d. Meer. Als candidaten voor het Hoofdbestuur werden gesteld in de vacatnre-P. Bakker M.zn. de heer J. H. Avis, in de vacature-C. H. Kramer de heer Th. Hoog en in de vacature-P. Varekamp de heer C. v. Dijk. De beschrijvingsbrief der 185e Algem. Verg. ontlokte besprekingen naar aanlei ding van het voorstel der afd. Bennebroek- Vogelenzang, de in het voorjaar afgestem de reorganisatie-voorstellen alsnog te doen aannemen. Met 21 voor en 13 tegen werd besloten het voorstel Bennebroek te steu nen. Met het voorstel van de afd. Heem stede om zoo spoedig mogelijk, doch uiter lijk over drie jaar de beursbelasting af te schaffen, onder het voorbehoud omschre ven in het prae-advies van het H.B., kon de vergadering zich vereenigen. Het restee- rende gedeelte van dezen beschrijvingsbrief werd in vlug tempo afgewerkt. Een groote verloting van bloemen en planten besloot deze gezellige vergadering. SASSENHEEVI. Propagazida-avond „Herw. Levenskracht". Voor een flink bezette zaal hield „Herw. Levenskracht" een propagandabijeenkomst. De voorzitter van het plaatselijk comité, de heer J. Schrama, opende deze bijeenkomst, waarbij hij het welkom toeriep aan de ver tegenwoordigers van de afd. propaganda van het H.B. Vervolgens besprak hij het jubileum, dat genoemde instelling gaat herdenken. Deze avond beoogt de aanwezi gen de overtuiging bij te brengen, van het nut van H. L', opdat ieder dit schoone werk moreel en finantieel steune. Het plaat selijk comité stelde alles in het werk, om de noodige gelden bijeen te zamelen. Spr. vraagt daarom de belangstelling voor de konijnen-veiling op Dinsdag 14 Dec. Hierna was het woord aan de filmacteurs, om de aanwezigen eenige films te laten zien, waaronder de mooie film „Zonnebloe men". Deze film geeft een beeld van het sanatorium „Berg en Bosch". Onder de pauze werd door den heer Verzuu een uit eenzetting gegeven van de tuberculose-be- strijding. Velen moeten wegens gebrek aan geld op de wachtlijst worden geplaatst, en men begrijpt, wat dit wachten voor een patiënt beteekend. Daarom is het schoon ste werk, wat men kan doen: op 15 Juni bij het 25-jarig jubileum van „Herw. Lev." de wachtlijst, waarop nog 120 patiënten staan, uit te wisschen. Daarom vraagt spr. mee te helpen om de vrijwillige stuivers-actie op te voeren. Het plaatselijk comité zal het geld volgaarne bij u halen. Den aanwezi gen werd een invulformulier uitgereikt, dat later werd opgehaald. Ook werd nog een collecte gehouden, welke f 11.22 heeft op gebracht. Na nog eenige komische num mers werd deze propaganda-avond besloten. Lichtpaaltje. Een lichtpaaltje aan de Zuiderstraat is gisteren door een auto aan gereden en vernield; persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. WARMOND. Uitbreidingsplan. Met intrekking van het vorige ligt momenteel een nieuw ont werp plan van uitbreiding voor de gronden gelegen nabij de kom, tevens tot herziening van het bestaande plan van uitbreiding ter Secretarie voor belanghebbenden ter in zage. Wij verwijzen te dezer zake naar de in dit blad opgenomen advertentie. R-etraite-club. Onder groote belang stelling hield de retraiteclub „St. Aloy- sius alhier een algemeene vergadering on der voorzitterschap van den heer Th. Weyers. Door den Kapelaan werd een le zing gehouden. In duidelijke bewoordingen zette spr. uiteen het doel van een retraite. De voorzitter deelde mede, dat de retraite zal worden gehouden te Noordwijkerhout en wel van 28 tot en met 31 December a.s. Het uur van vertrek uit Warmond is be paald op 7 uur en het uur van thuiskomst half drie. Hierna sluiting. ZOETERMEER. De pluimvee tentoonstelling. De In schrijvingen voor de pluimveetentoonstel ling, georganiseerd door de plaatselijke vereeniging op dat gebied „Door verede ling verbetering", ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan, zijn thans gesloten. Door 35 exposanten is ingeschreven met 150 in zendingen, met een totaal van 174 dieren. De inzendingen bestaan in: kippen, konij nen, watervogels, fazanten en marmotten. Vreesenjk eenvoudig: Jq? 'nV-vormig verkeers- m bord beteekent, dat u 'n Voorrangsweg nadert, waarop het verkeer voorrang heeft, onverschillig - of het voor u van ïlnks of van rechts komt. Let op de V-borden: 't Is voor uw eigen veiligheid! BOSKOOP. L. T. B. De R. K. Land- en Tuin- bouwbond „St. Willibrordus" hield giste ren in het R. K. Vereenigingsgebouw een ledenvergadering. Na opening door den voorzitter, den heer H. G. Mathot, las de secretaris de notulen voor. Hierna kwamen verschillende voorstellen te berde voor de vergadering v. d. Tuin dersvakbond. De heer A. Evers stelt voor om de steun voor de kleine bedrijven ook op de Eoomkweekery toe te passen. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit op de vergadering van het hoofdbestuur en de regeeringscommissarissen reeds een punt van bespreking heeft uitgemaakt. De heer A. Brand bespreekt de mogelijkheid om een candidaat van het bestuur der plaatselijke afdeeling in het hoofdbestuur te krijgen: waarop de voorzitter antwoordt dat men er rekening mede moet houden, dat het de bedoeling is om verschillende bedrijven daarin vertegenwoordigd te doen zijn. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het voorstel tot oprichting van een derden vakbond door het hoofdbe stuur is teruggenomen. Spr. geeft tevens zijn meening weer omtrent de regeerings- maatregelen en vindt dat men hoe langer hoe meer begint te bemerken, dat men in Den Haag van verschillende aangelegen heden af wil Het gaat om ordening in het boomkweekersbedrijfsleven. De voorzitter is van meening, dat, waar opgericht zou kunnen worden een orgaan om de belangen van het vak te bevorde ren, de organisaties op de flesch gaan. De mogelijkheid zou echter geschapen kunnen worden dat, wanneer de leden lid worden van dat orgaan zij de principieele kwesties in hun organisatie kunnen uitwerken, doch spr. is tevens van oordeel dat onder zoo'n lidmaatschap de standsorganisaties gevoelig zullen lijden. Na deze bespreking geeft de heer A. Brand z'n meening te kennen, dat wan neer de verkeersbelemmeringen voor ons vak uit den weg worden geruimd, ons vak weer op zal bloeien. De voorzitter kan zich met deze meening volkomen ver eenigen; vindt ook dat verschillende arti kelen nog niet aan den prijs zijn, doch vragt zich af: „Wat is de oorzaak hier van, en het antwoord luid hierop dat de regeering zelf ook moeilijkheden met den handel heeft te overwinnen. De heer A. Houdijk acht het 't beste, dat dezelfde weg wordt ingeslagen als met den Mid denstand, een z.g. Vestigingswet. De heer P. L. Binken geeft een kijkje op Duitschland, dat zelf de prijzen vast stelt voor den invoer van onze produc ten. Spr. is van meening, dat Duitschland ons feitelijk voorgaat met prijsregelend op te treden, zoodat wij dus moeten volgen. De voorzitter bespreekt hier echter de moeilijkheden van het prijsregelen en noemt o.a. als voorbeeld, dat Beverwijk van z'n aardbeiencultuur niet, en de Bom- melerwaard er ruimschoots van kan be staan. Na de rondvraag, welke geen nieuws meer aan het licht bracht, werd deze ge animeerde vergadering, welke door 21 le den werd bijgewoond, gesloten. Middenstandsactie Door Eendracht Sterk. Naar wij uit betrouwbare bron verne men, en naar aanleiding van de 1.1. ge houden vergadering van deelnemende winkeliers, zal het premiestelsel, dat tot nu toe bestond van 10 prijzen uitgebreid worden tot ruim 20. De minder gesitueerde burgers krijgen hierdoor ook kans om voor de premies in aanmerking te komen. HOOGiMADE. Volksbond. Vrijdagavond hield de heer Angenent, district-bestuurder van den R.K. Volksbond, zijn aangekondigde causerie, waarvoor, waarschijnlijk door het minder aangename weer, de belangstelling niet bij zonder groot was. Degenen echter, die het weer getrotseerd hebben, behoeven hier van in het geheel geen spijt te hebben, want de heer Angenent heeft voor een aangename ei» leerzame avond gezorgd. Om ongeveer zeven uur begon de heer Angenent ons, met behulp van lichtbeelden, rond te leiden door Nederland, de route volgende, welke by de K.L.M.-rondvlucht wordt aangehouden. Van alle streken en plaatsen op deze route werden de beziens waardigheden getoond en besproken, zoo dat, toen we na eenige ongemerkt voorbij gegane uurtje weer aan het beginpunt van onzen reis waren aangekomen, we een dui delijk denkbeeld hadden: le van de groote belangrijkheid van onze K.L.M., die men door propaganda en door huldiging van de stelregel „safety first" steeds grooter tracht te maken, en 2e van de groote en voor velen onbekende schoonheid van ons eigen land. Het hartelijk applaus en de dankwoorden van den voorzitter, die hoopte, den heer Angenent weer spoedig eens voor een der gelijke avond te mogen begroeten, waren dan ook een duidelijk bewijs van de waar deering der aanwezigen. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Landarbeidersbond „St. Deus Dedït". Woensdagavond werd ten huize van den heer D. v. d. Voort de algemeene jaarver gadering gehouden van den R. K. Landar beidersbond „St. Deus Dedit". Nadat door den heer Th. var der Ven deze maar matig bezochte vergadering met gebed en een woord yan welkom was geopend, werd door den secretaris de notulen en een keurig verzorgd jaarverslag voorgelezen en onder een woord van dank goedgekeurd. De penningmeester bracht eveneens een uitgebreid verslag uit omtrent de inkom sten en uitgaven der vereeniging over het afgeloopen jaar met als slot een batig saldo van 30.20. Aan ziekengeld was uitgekeerd een bedrag van 185 en aan de werkloozen 612.20. Ook dezen functionaris werd een woord van dank gebracht voor het vele werk hetwelk door hem in het afgeloopen jaar was verricht. Als gratificatie werd hem een kistje sigaren aangeboden, waarvoor hy de aanwezigen ze or dankbaar was. De aftredende bes'.uursleden de heeren J. Schoonderwoerd, B. Kraan en Chr. Jan sen, werden met bijna algemeene stemmen herkozen; tot leden der kascommissie wer den benoemd de heeren W. Hoogeven, S. Jansen en J. Schoonerwoerd. Als volgende punt der agenda kwam mededeeling van het bestuur. Alvorens daartoe werd overgegaan, memoreerde de voorzitter het overlijden van ons trouwe oud-lid, wijlen den heer B. Hoogeveen, voor wiens zielerust een gebed werd ge stort. (Bij deze begrafenis was het voor twee jaar geleden genomen besluit voor het eerst ten uitvoer gebracht, n.l. dat de overleden leden zoowel als oud-leden door de leden der afdeeling grafwaarts zullen worden gedragen en wel met het vaandel voorop). Daarna werden enkele mededee- lingen gedaan aangaande de uitkeering uit de werkloozen kas, alsmede de bepalingen welke stipt moeten worden nagekomen. Ock werd besproken de propaganda-actie die ge voerd zal worden ter gelegenheid van het zilveren jubileum van onze geachte bonds voorzitter; voor deze actie gaven zich en kele personen op om voor onze mooie or ganisatie de achterblijvers, die nog steeds buiten onze gelederen staan, te bewerken. Daarna verkréeg de Geestelijk Adviseur het woord. Spreker zette op zeer duidelijke wijze uiteen het nut van de Kath. organi satie zoowel op geestelijk als op stoffelijk gebied en spoorde al de aanwezigen aan propagandist te zijn voor deze goede zaak, den wensch uitsprekende dat alle onge organiseerden en vooral de jonge genera tie zich op zullen geven als lid, want hét is ons aller plicht, dat alle Roomsche man nen en jongelingen lid zijn van hun Vak organisaties. Nadat door de voorzitter een woord van dank was gericht tot den Geestelijk Advi seur voor zijn opwekkende woorden werd nog de mededeeling gedaan, dat in de maand Januari alhier een groote propagan- da-vergadering zal worden gehouden, waar een pater als spreker zal optreden een zeereerw. pater, die toch zeker voor een stampvolle zaal zal kunnen en moeten spreken. LEIDERDORP Inbraak In den nacht van Woensdag op Donder dag werd bij den heer F. de G. ingebroken Er werd echter niets vermist. Kerstmaaltijd. Zoo wij vernemen, heeft het B-comité, evenals vorig jaar, we der het voornemen, een dezer dagen een collecte te houden in de gemeente, waar van de opbrengst zal zijn voor een Kerst maaltijd aan behceftigen. Het zal overbo dig zijn, deze collecte aan te bevelen. Gevestigd: C. Oppelaar en gezin K. van der Lindenv. d. Laan S. Kiel en gezin L. van Gesselvan der Lin den J. M. v. d. Tempel A. Verweij Vertrokken: A. Groen naar Zoeter- wcude D. van Ommerlng naar Hazers- woude K. F. van Wingerden naar Rot terdam D. Nieuwenhuizen en gezin n. Leiden J. H. van Stijn naar Rotterdam J. H. Griffioen en gezin naar Leiden. Geboren: Petronella d. van H. Baars en M. K. Fuchs Aaltje d. van C. Veer man en H. Tol. Overleden: D. Kapteijn 72 j. wedr. van H. van Dam. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt op Woensdag, 15 Dec., des voorm. te 10 uur, in openbare vergadering in de burgemeesterskamers bijeen. Agen da: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling verodening regelende de hef fing van 75 opcenten op de gemeente fondsbelasting. 4. Voorstel van B. en W. tot deelneming in de Frauderisico-onder linge van gemeenten. 5. Reclame straat belasting. 6. Voorstel van B. en W. inzake nadere raming der werkloosheidsuitgaven over 1937. 7. Voorstel van B. en W. in zake stelling auto-brandspuit. 8. Wijziging begrooting dienst 1937, en hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. De resultaten van de winkelweek. In het café van den heer J. Keyzer, had de sluitingsavond van de winkelweek plaats onder groote belangstelling. De voorzitter, de heer Ph. Muys, drukte ziin tevreden heid uit over de resultaten. Er zijn n.l. 2000 bonnen meer uitgegeven dan verle den jaar en dit stemt in ieder geval tot vreugde. Daarna werd de uitslag bekend gemaakt van den lintwedstrijd. Hst lint was in to taal lang 153 M. 18 cM. Ruim 340 personen hebben medegedaan. De eerste Drijs werd toegekend aan mej. D. v. d. Voort (een fiets), deze had geraden 153 M. 15 cM. De tweede prijs (een deke-0 a^n mej. A. Hor- rée (geraden 153 M. 10 cM.) en de derde prijs aan G. Beuk (een electr. strijkijzer); deze had geraden 153 M. 30 cM. Vertrokken: naar Haarlemmerliede en c.a. A. N. Roels naar Alkemade W. H. Vis naar Alphen a. d. Rijn P. de Rijk. Geboren: Elisabeth, d. van H. van Ha meren en H. Pennenburg. OUDEWETERING 121/2-jarig bestaan R. K. School. Woensdag 15 December a.s. zal het 12 1/2 jaar geleden zijn, dat de R. K. School al hier werd geopend. Dit feit zal worden herdacht op Donderdag e.k. Des morgens wordt in onze Parochiekerk een H. Mis op gedragen, waaronder de schoolkinderen de veste gezangen zullen uitvoeren. Voor de kinderen staat daarna nog een bescheiden feestviering op het programma. Het Hoofd der school, de heer J. J. de Jong, viert op denzelfden dag zijn 12 1/2- jarig jubileum als zoodanig. RIJNSATERWOUDE. IJsclub. De ijsclubvereeniging „Een dracht maakt Macht" te Rijnsaterwoude hield in Café de Boer alhier hare jaarver gadering. De opkomst der leden was goed te noemen. 46 leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer Timmers, opende de vergadering op de gebruikelijke manier. Hij hoopte, dat de besprekingen van aan- genamen aard moge zijn. Het verslag der vorige vergadering en het jaarverslag wer den door den secretaris voorgelezen en on der dank aanvaard. Uit het jaarverslag bleek, dat er momenteel 101 leden waren. Hierna bracht de penningmeester verslag uit, waaruit bleek, dat de inkomsten hadden bedragen 305.72 y2. De uitgaven ƒ67 52, zoodat er een batig saldo was van 238.20 In de kas der werkverschaffing was een bedrag van ƒ65.04. Hierna werd de begrooting voor het jaar 19371938 vast gesteld aan uitgaven een bedrag van 80 10, wat er over blijft is voor festiviteiten. De commissie van controle bracht verslag uit. Alles bleek in orde te zijn. Er was een nieuwe clubvlag aangeschaft, welke ter be zichtiging in de zaal aanwezig was. We kun nen niet anders zeggen, dan dat de keuze van het bestuur zeer goed geweest is. De vergadering was zeer voldaan over deze aanschaffing. Hierna volgde bestuursver kiezing. Aftredend waren de heeren J. Bulk, N. Disseldorp, W. Timmers en J. van Luiing. Het voorstel om bij acclamatie het bestuurs te handhaven vond geen door gang daar K. Mokkenstorm zich hiertegen verklaarde, zoodat er gestemd werd. Bij na met algemeene stemmen werd het aftre dende bestuur herkozen en namen zij hun ne benoeming aan. Hierna volgde de rond vraag, waarbij een discussie ontstond over het woord „Rijnsaterwoude", voorkomende op de clubvlag. De heer K. Mokkenstorm betwistte, dat dit niet goed was, het behoord, volgens hem met een z geschreven te wor den. Zelfs nadat gebleken was uit de of- ficieele daarstelling van de gemeente Rijn saterwoude en van het gemeentewapen, dat het woord met een s geschreven moet worden, hield de heer K. Mokkenstorm aan zijn bewering halsstarrig vast. De heer Compeer stelde het bestuur voor een on derzoek in te stellen en naderhand de uit slag mede te deelen. Hiermede was dit in cident gesloten. Hierna volgde een zeer geanimeerde gratis verloting, wat door de leden altijd op zeer hoogen prijs gesteld wordt, getuige de groote opkomst. Vele leden gingen verheugd, met een mooien prijs, welke uit vleeschwaren bestonden, naar huis. Er waren 15 vleeschprijzen, de overige prijzen bedroegen sigaren. TER AAR Noord-Eind en Geerpolder. Onder lei ding van den heer C. de Boer, kwamen de stemgerechtigde Ingelanden van boven genoemde polders bijeen, in het café Hoo- genaijk. De opkomst kwam niet boven het middelmatige uit. Na opening door den voorzitter, werd terstond het bestuursvoorstel besproken over verlaging van de rente van enkele geldleeningen ten bedrage van ruim vijf en twintig duizend gulden. Zij kunnen 't rentetype van 4 3/4 brengen naar de 3 3/4 procent, wat een jaarlijksche besparing geeft van 254.uitgenomen het eerste jaar, want dan moet één procent boete worden gegeven. Zonder debat ging dit voorstel onder de hamer door. Uitvoeriger waren de besprekingen om trent de wijze waarop het vischwater na Maart 1933, dan eindigt de loopende huur. zal verpacht worden. Indien alle eigenaren van water in de beide poelen het afstaan aan den polder, zooals zulks al eenige ja ren is geschied, bedraagt de te verhuren oppervlakte ruim 140 H.A. Wanneer de voor- en nadeelen met een scherp oog zijn bezien, ken het de vereischte goedkeuring verkrijgen, dat het water voor*vijf of tien jaar zal worden verpacht onder voor waarden dat de plaatselijke visschers er vrij in mogen visschen. Voorheen mocht dit ook wel. doch toen gaf de pachter deze vrijbrief. Met de rondvraag werden een paar huis houdelijke zaken aangesneden. waarnia sluiting. Losse nummers van DE LF.IDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSUi!ÏNDE" Heerenstraat 1 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIKTEN v. d. Waalsstraat l Sigarenmagazijn SOMERWIL Hooge woerd 24 fANDVLIETs Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCUE COURANT Papengracht 3&

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7