Laatste berichten Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 11 DECEMBER 193/ DE LE'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HERWONNEN LEVENSKRACHT. Het comité „Herwonnen Levenskracht" hield een een algemeene vergadering van alle afgevaardigden der verschillende or ganisaties. De bijeenkomst was matig be zocht. De waarn voorz. de heer Overdijk opende op de gebruikelijke wijze, de no tulen werden voorgelezen en goedgekeurd. De ingekomen stukken worden behandeld, waaronder er een is van den heer H. Lom- bert, dat hij bedankt als voorzitter. De wn. voorz. bracht hem dank voor al het geen hy voor H. L. K. had gedaan. Dit is niet weinig geweest en veel offers zijn hier voor gebracht. Daarom betreurde spr. ten zeerste, dat de heer Lombert dit besluit had moeten nemen. De stuiversactie komt hierna aan de or de, spr. vroeg aller medewerking hiervoor evenals voor den lotenverkoop van H. L. K., welke haast ten einde loopt. De laat ste lootjes wegen echter het zwaarst. Daarom vroeg spr. aller medewerking om deze alsnog weg te werken voor 25 Dec. Er werd besloten om aan alle vereenigin- gen een schrijven te sturen om deze laatste loten alsnog om te zetten. De filmactie werd hierna besproken. Deze zal gehoudln worden op Vrijdag 28 Jan. in de Stadsgehoorzaal. Voor alle Katholie ken vrije toegang op vertoon van kaart, die op een nader te bepalen datum aan 't Bondsgebouw, Steenschuur, zal kunnen worden afgehaald. Wegens het bedanken van den heer Lom- bert werd in zijn plaats gekozen de heer D. Haverkorn, Verl. Bloemistenlaan 45. Na de gebruikelijke rondvraag, waar van nog al gebruik werd gemaakt en waarbij de vragenstellers door den voorz. op bevredigende wijze worden beantwoord, werd deze vergadering met dankzegging voor de opkomst gesloten met den Chr. Groet. TENTOONSTELLING „DE ZANGER". Vandaag en morgen wordt in de boven zaal van café-restaurant „Royal" aan de Doezastraat de jaarlijksche tentoonstel ling van zang- en kleurkanaries gehouden van de Leidsche Kanarievereeniging „De Zanger". Hoewel verschillende omstandigheden oorzaak zijn, dat het aantal inzendingen niet zoo groot is als vorig jaar, worden op deze tentoonstelling toch nog ruim honderd vogels geëxposeerd. En zooals niet anders te verwachten bevinden er zich weer uit stekende exemplaren onder,* zoowel in de zang- als in de kleurklasse. In het bijzonder mogen wel vermeld'wor den de inzendingen van den heer J. L. F. v. d. Meyden. Met zijn inzending eigen kweek 1937 verwief hij 'den titel van meesterzan ger en ook de tweede meesterzanger werd onder zijn inzending aangetroffen. De heer dr. D. G. Ubbels zond een vrije inzending kleurvogels in, de heer A. Kreeft een inzending exotische vogels, terwijl de heer J. Schouten als steeds een rijk geva rieerde colectie kleurvogels, als oranje oranjebont, Duitsch wit, Duitsche wit ge kuifd, wit bonte en citroenbonte vogels inzond. Alles bijeengenomen een tentoonstelling, welke er mag zijn en die vandaag en mor gen ongetwijfeld talrijke liefhebbers zal trekken? De tentoonstelling is vandaag tot 10 uur en morgen van 10 tot 5 uur geopend. Aan de tentoonstelling is wederom een verloting ten bate van de vogelbescher ming verbonden, waarvan morgenavond na sluiting der expositie de trekking plaats heeft. De Jiryswinnaars waren: Klasse A (vier vogels eigen kweek 1937): le pr. J. L. F. v. d. Meyden 300 pnt.; 2e pr. M. J. Verhagen 249 pnt.; 3e pr. Chr. Rei- zevoort 231 pnt. Klasse B (twee vogels eigen kweek 1937)r le pr. J. L. F. v. d. Meyden.. 2e pr. M. J. Verhagen, 3e pr. Chr. Reizevoort, 4e pr. P. E. Wansink. Klasse C: (1 vogel eigen kweek 1937): le pr. A. v. Duuren, 2e pr. M. J. Verhagen, 3e pr. D.'A. v. d. Laaken, 4e pr, D. A. v. d. Laaken, 5e pr. M. J. Verhagen. Harzerkanaries open klas: le pr. D. A. v. de Laaken 69 p., 2e pr. P. E. Wansink 59 pnt. Belgische Waterslager: le r. A. Werner 69 pnt. Broedpoppen: le pr. D. A. v. d Laaken. Derby-wedstrijd: le pr. D. A. v. d. Laa ken, 2e pr. M. J. Verhagen. Van de kleurvogels werd de eerste prijs gewonnen door een Duitsche witte pop van den heer J. Schouten. R. K. Bond van Kleinhandelaren in aard appelen, groenten en fruit, afd. Leiden. Bovengenoemde vereeniging hield Don derdag 1.1. een ledenvergadering in het gebouw van den R. K. Volksbond. De voorzitter, de heer Dofferhof opende deze vergadering met den chr. groet en heette de aanwezigen van harte welkom. Na voorlezing der notulen van de 1.1. gehou den vergadering gaf de voorzitter het woord aan den spreker van dezen avond, den heer v. Zeijl, secretaris van den R. K. Middenstandsbond „de Hanze". Spreker zal trachten een uiteenzetting te geven van de vestigingswet en het nut en den plicht voor eiken middenstander lid te zijn der R. K. Standsorganisatie. Spr. begint met er op te wijzen, dat de middenstand de laatste jaren steeds meer in het gedrang komt, door de ongebrei delde concurrentie en het schrikbarend toenemen van nieuwe zaken op elk ge bied. Hierin moest verandering komen. De drie middenstandsbonden hebben dit duidelijk gevoeld en gemeend, dat de middenstand in de toekomst hier tegen be schermd moest worden. Door gezamenlijk overleg is tot stand gekomen de' vestigingswet, welke met Maart 1938 in werking zal treden. Spreker geeft thans een uiteenzetting der vestigingswet en de ëischen, welke in de toekomst van de nieuw te vestigen middenstanders gevraagd zullen worden. Deze zijn handelskennis, vakkennis en credietwaardigheid. Na deze punten dui delijk uiteen gezet te hebben besloot spr. dit gedeelte van zijn rede. Het tweede gedeelte van spr.'s rede han delde over de noodzakelijkheid van het lidmaatschap der standsorganisatie naast dat der vakorganisatie. Om iets te berei ken bij overheid of andere lichamen kan de vakorganisatie alleen niets, doch heeft hiervoor noodig de medewerking der standsorganisatie. Gezamenlijk kunnen zij dan hun klachten of eischen voorleggen en in vele gevallen heeft men dan succes. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat alles wat men vraagt of eischt verwezenlijkt wordt, maar ontegenzeggelijk, veel wordt er door samenwerking bereikt. Hiermede gelooft spr. een antwoord te hebben ge geven aan die middenstanders, die zeg gen: „Wat hebben wij aan den R. K. Mid denstandsbond?" Na nog de vele commissies te hebben genoemd, waarin de R. K. Middenstands bond vertegenwoordigd is, besloot spre ker deze leerzame uiteenzetting. Van de gelegenheid tot vragenstellen naar aanleiding van het gesprokene werd door velen gebruik gemaakt. Alle vragen werden naar genoegen beantwoord. Na den spreker bedankt te hebben voor diens duidelijke uiteenzetting sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering met den chr. groet. MUZIEK SEMPRE CRESCENDO. Over Sempre's concert van gisterenavond willen wij graag een en ander zeggen. Na dat 't „Io Vivat" was gespeeld en gezon gen, waaronder de plechtige inkomst van Collegium, besturen, eereleden en afge vaardigden met hun dames, besteeg diri gent Louis Walther Boer den pupitre en aller aandacht werd gevestigd op de keu rige vertolking van een viertal oude dan sen en zangen voor de luit, door Resphiglii zoo voornaam en met algeheel behoud van karakter voor orkest bewerkt. De twee eerste der oude stukken doen het bijzonder in deze orkestgedaante. Het derde lijkt ons zeer moeilijk om de melodische inhoud volkomen naar buiten te brengen, en no. 4 is weer van oplevende gloedvolle inten siteit, is vituoos orkestraal geschreven en heeft een Zuidelijk muziekvreugde, waar van wjj zooveel houden. Sempre speelde het werk met veel entrain. Goed voorbe reid kwamen de stemmen geheel tot hun recht. Elk der fijne muziekjes wist dirigent Walther Boer naar eigen aard te interpre teeren en 't orkest volgde de intenties nauwlettend op. Een aangename kennis making dus, en 't werd een succes. Aan 't klavier werd eveneens goed werk gedaan door den heer F. Hengeveld. Bovendien schijnt Sempre wel goede krachten te bezitten. De concertmeester le cellist en bovendien de fluitist geven blijk van muzikaliteit en zijn krachten waar men veel aan heeft. Een van de glanspunten van den avond was 't optreden van Jaap Stotijn. Waarom opnieuw in herhalingen te vallen over Stotyn's toon, vaardigheid, ademtech- niek, warme muzikaliteit? Hij speelde het „hoboconcert" van Haydn en wij kunnen hiermede volstaan, dat hij de geestige fijne muziek allerfijnst, allergeestigst en schoon vertolkte, zooals. alleen een kunstenaar als hij dat doen kan. 't Orkest secundeerde hem slagvaardig, levendig van voordracht, en 't gejubel was zoo luid, dat 't laatste deel gebisseerd werd. Veel zorg was besteed aan de samenstelling van 't programma. Na de pauze de suite „Pelléas et Melisande" van Fauré. De uiterste eenvoud betracht deze in de verwerking zijner muzikale gedach ten, de uiterst kleine nuance geeft hij en nooit zal de omlijsting tot onderwerp druk ken. En echt Fransch is zijn kunst. De uit voering was zóó, dat inderdaad de ontroe ring der muziek met haar schilderachtige aantrekkelijkheid er was. Stotijn speelde daarna van onzen Duitschen tijdgenoot Max Larischkus vier „duo's voor hobo en kla vier" waarvan de klavierpartij opnieuw door het lid van verdienste Hengeveld werd verzorgd. Opnieuw zeggen wij, dat Stotijn's spel onovertroffen is, meer dan voortref felijk. Maar hiernaast roemen wij niet wei nig de tegenspeler Hengeveld, die technisch en muzikaal iets moois van de begeleiding heeft gemaakt. Beide werden herhaaldelijk teruggeroepen en Stotijn speelde de mooie „Marche van de Schotsche Hooglanders" van Benjamin Godard als toegift, en last not least: „Le Carnaval des Animaux" van Saint Saëns. Men heeft wél gelachen om dit muzikale grapje, maar geve men zich nu een rekenschap van het knappe werk van Saint-Saëns. In elk opzicht geestig; nergens banaal, vernuftig de instrumenta tie, de solopartijen, die inderdaad kostelijk zijn. En de vertolking keurig. De solisten (behoudens de voortreffelijk gespeelde dub bele klavierpartij door de heeren Henge veld en van Rappard), zyn niet vermeld: contrabas, clarinet, xylofoon. Stotijn speel de in 't orkest de accordeonparty. In één woord: iedereen gaf zich, de dirigent niet 't minst. Er was een animo van belang en overweldigend was 't applaus. Na afloop van 't concert had de gebrui kelijke aanbieding van kransen plaats met woorden van waardeering en gelukwensch op den „Diës natalis" van Sempre. De praeses van Sempre sprak een dankwoord tot de aanwezige eereleden, de ministers Pa- tij n en de Graaff, tot den Burgemeester, het Collegium, den Garnizoenscommandant, tot de Professoren en allen, die blijk van be langstelling gaven. Hij dankte alle mede werkenden op dezen avond, den dirigent, den solist en de beide pianisten, die allen gelauwerd werden. Bovendien werd Sto tijn het eerelidmaatschap aangeboden en den heer van Rappard, die dezen avond zijn debuut had gemaakt werd lid van ver dienste. Hiermede was 't officieele gedeelte van den avond besloten, i Het was een bijzonder geslaagde avond en een goed concert. J. K. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2111. L. Nagtegaal, Al phen aan den Rijn, Gouwsluischeweg 17. Boter-, kaas- en melkhandel. Uittr. E.: L. Nagtegaal, d.d. 8 Dec. 1937. N.E.: C. Nag- tegaal, Alphen aan den Rijn. 6968. J. R. Bloot en Zonens Fabrieken N.V., Leiden, Galgewater 18. Handel in en het vervaardigen of doen vervaardigen van levensmiddelen en dranken enz. Eijv. uit- geoef. bedr.: jam- en vruchtenconserven- fabriek. 5388. De Katwyksche Bijenkorf. Kat wijk aan Zee, Paul Krugerstraat 28. Krui- deniersbedrijf. Vest. fil. te IJ muiden, Trawlerkade C34. Gistermiddag te kwart voor één is de 51- jarige mej. v. d. W. geb. H., op den stoep van haar woning uitgegleden, tengevolge waarvan zy vermoedelijk een linkerbeen- breuk bekwam. Door den E.HD. werd de vrouw naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. BIOSCOPEN. Lido. Viervoudig milliardair en toch zoo arm als een kerkmuis. Artisjokken moeten ste len en toch een bank-conto bezitten, dat in staat stelt om een lik mosterd met een chèque van een millioen te betalen. Een prinses van den bloede zijn en toch als kamermeisje moeten stofzuigen en vaten wasschen. Dat is een eigenaardige positie! En toch is zulk een toestand geen fantasie, maar een schrijnende, ruwe en harde werkelijk heid. De film „Vorstelijke emigranten" welke deze week de hoofdschotel vormt van het programma van Lido, verplaatst ons in den toestand van een Russische prinses, vóór de revolutie hef dame aan het hof van den Tsaar aller Russen, en gehuwd met een generaal van de keizerlijke lijfgarde. Zij zagen, hoe de bolsjewieken hun paleis platbrandden en vluchtten. De generaal nam het particuliere vermogen van den Tsaar mee naar Frankrijk, waar hij het op de Banque 'e France op zijn eigen naam deponeerde ten bedrage van 4 milliard. Maar het was geld van den Tsaar en de ge neraal zou liever sterven van honger dan er een centime van te gebruiken voor de privé-behoeften van hem en zijn vrouw, prinses Tatian Zij aanvaarden een baan tje als huisknecht en kamermeisje bij een petroleummagnaat.die lid is van de so cialistische partij en petroleum-gebieden wil kcopen van een bolsjewiekschen volks commissaris. Teneinde te verhinderen dat heilige Russische grond geëexploiteerd zal worden door vreemdelingen, staat de ge neraal de 4 milliard af aan zijn doodsvij anden, de bolsjewieken, en gaat zelf als... taxi-chauffeur een ongewisse toekomst te gemoet. Met echt Franschen geest het is een Fransche film naar den bekenden roman „Tovaritch" is dit in den grond diep tragisch, gegeven met dien lichten toets van irenie en galgenhumor, welke zich over de grootste tragedies heen zet, met een heroïschen glimlach, uitgewerkt, zoodat het schrijnende van de tragedie verzwakt wordt. Vergane glorie, zielenadel, fijne ironie, geestige humor en heroieke gedragen leed, vormen de ingrediënten van deze magni fieke film, welke vooral door het meester lijke spel van Irene de Zilahy en André Lafaur een juweeltje van filmkunst is ge worden. Als tweede hoofdfilm gaat „Opstandige harten", een liefdesspel tusschen een door het succes over het paard getilden diri gent en orkestleider en een arm meisje. Zij rijden wel bedenkelijk schuine schaat sen, maar aan het eind hervinden zij el kander toch. Een uitstekend programma voor volwas senen. Casino. In het genoegelijke en knusse Casino- theater wordt deze week wederom een bezienswaardig programma vertoond een programma, dat allen, die op sensatie zijn belust, in drommen trekken zal. „Het geheimzinnig Sanatorium'' is een van die zeldzame films, waarin de avon turen humoristisch en de humor avon tuurlijk zijn gemaakt. Een beeldschoon meisje wordt in een sinister landhuis op gesloten en mishandeld, tot begrijpelijke ontstemming van een toevallig aange waaide kennis. Deze kennis, een eenigs- zins sloom-uitziende jongeman, blijkt, tel kens als puntje by paaltje komt, over een uitsluitend op films vertoonde dosis moed en lenigheid te beschikken. Uit een ge vecht met tien sterke kerels weet alleen hij ongehavend te voorschijn te komen; hij steelt de motor van de politie, en de auto, waarin de politie hem achtervolgt; hij stormt deuren in, rolt van trappen af, sjouwt met lijken rond.... en ondertus- schen zit het beeldschoone meisje, bedreigd met de dood, op hem te wachten. Het is, dat de toeschouwers in de volstrekte zeker heid leven, dat het meisje gered zal wor den maar anders was de spanning nau welijks uit te houden! Ook de tweede film is vrijgevig met sen satie, maar sensatie van een geheel ander genre. „De Laatste Dagen van Pompeji" is een verhaal van slaven, wilde beesten, zwaardvechters en christen-martelaren. Er wordt altijd hoog opgegeven over de Ro- meinsche beschaving, maar de Romeinen waren veel barbaarscher en bovendien veel verdorvener dan de toenmaals onbe schaafde volkeren. De film verhaalt van een smid, die, tot groote macht geklom men, voor de minder prettige taak wordt gesteld zijn eigen zoon aan de wilde bees ten cadeau te geven. Zoo ver komt het echter niet! De Vesuvius begint vuur en vlammen te spuwen en bedelft in zijn ko kende woede geheel Pompeji met al zijn ingezetenen. Een schouwspel van een ver schrikkelijke ont-zetting, waarin deze boeiende film van lief en leed uit het oude Pompeji ten einde loopt. Trianon. Als een meisje vanaf h?ar derde levens jaar is opgevoed door drie ongehuwde tantes, die zich alleen bezighouden met de jaarlijksche liefdadigheidsbazar en de zon den van alle andere inwoners, in een stad je, waar niemand durft te lachen op den tijd die niet voor lachen is bestemd, uit vrees voor de verachting van heel Lynfield en dan een roman schrijft die onder deze brave Lynfielders een storm van veront waardiging doet ontstaan, begrijpt zy eigenlijk zelf niet hoe zij daartoe de euvele moed heeft gehad en is zij maar erg blij, dat de roman onder een schuilnaam is ver schenen. Dat bedeesde en gehoorzame meisje is Irene Dunne, die als Theodora uit haar Lynfield-slaap wordt gewekt door Michael (Melvyn Douglas). En dan begint het schandaal, dat fantastische vormen gaat aannemen. Eerst weet Michael Theodora los te ma ken uit de Lynfield-sfeer, maar dan blijkt ook Michael aan een bepaald, milieu vast te zitten en de rollen worden dus omge draaid. Wat Theodora moet doen om haar Michael uit zijn milieu los te rukken is allervermakelijkst, maar de geweldige schandalen, die hierben als een orkaan over Michael's familie en over Lynfield losbar sten eindigen op vroolijke wijze. Een zeer geslaagde komische film. Voor de pauze gaat de film „Brandende dollars", een film van men vergeve ons de toevallige samenkoppeling medici en gansters, waarover wij Donderdag in onze filmrubriek reeds schreven. Het is een zeer spannende film, spelend in de New-Ycrksche onderwereld. Vooraf een uitgebreid journaal en een alleraardigste Poppeye. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van Burgemeester W. Keyzer kwam de Raad der gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Secretaris is de heer B. Bielerfeld. Aanwe zig alle leden. Opening met gebed. De voorzitter wijdt enkele woorden aan het ongeluk van Z. K. H. Prins Bernhard en hoopt, ook voor H. K. H. Prinses Juliana en H. M. de Koningin, dat Z. K. H. onder Gods zegen spoedig geheel hersteld moge zijn. Ook den. gemeente-secretaris, den heer Van Delft, wenscht de voorzitter een spoedig volledig herstel toe en hoopt, dat hij zich spoedig wederom geheel voor de gemeente zal kunnen geven. Onbewoonbaarverklaring van 10 woningen. Ingekomen stukken blyken er niet te zijn, waarna in behandeling komt het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van 10 woningen. De heer Willemse heeft het rapport van deh Inspecteur en van den Gemeente- opzichter gezien en kan zich niet tegen het voorstel verzetten; hij meent, dat er in de rapporten wel iets overdreven is, wat betreft de woningen Vlietweg. Hij wijst er op, dat in deze huizen oude men- schen wonen, voor wie het zwaar valt te verhuizen en voor wie het verhuizen kos ten medebrengt en hij vertrouwt, dat B. en W. hiermede rekening zullen houden en de menschen zullen helpen. Hij ver trouwt, dat als de woningen onbewoon baar worden verklaard, dan ook spoedig tot afbraak,, opbouw of anderszins wordt overgegaan. De heer Smits spreekt er zijn bevreem ding over uit, dat de eigenaren van deze onbewoonbaarverklaring niet zijn in ken nis gerield; hij vindt dit niet de juiste weg en geeft B. en W. in overweging in het vervolg hiermede rekening te hou den. De heer de Lange bepleit soepelheid bij de onbewoonbaarverklaring, als van de bewoners zelf geen klachten inkomen en zet zijn standpunt uiteen. De voorzitter antwoordt de heeren en zegt dat B. en W. nimmer de bedoeling hebben gehad iemand onaangenaam te zijn. De heer Ten Hoopen vraagt o. m. of deze onbewoonbaarverklaring misschien verband houdt met eventueele wegenaan leg, waarop de voorzitter ontkennend ant woordt, waarna het voorstel z. h. st. wordt aangenomen. Het voorstel tot toekenning van een vergoeding aan den heer H. C. v. d. Ak ker voor de storting van vuilnis op zijn ter rein, alsmede het voorstel tot conversie van 2 geldleeningen, worden z. h. st. goed gekeurd. Het voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1937 en in verband hier mede het verzoek van het Burgelijk Arm bestuur om een verhoogde subsidie van 3000.worden z hs. aangenomen. Het kohier van de straatbelasting 1936 wordt zonder op- of aanmerkingen onver anderd vastgesteld. (Wordt vervolgd). DE GEGIJZELDE JOURNALIST. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden in hooger beroep in raadkamer de zaak be handeld tegen den journalist C. L. Hansen, wiens gijzeling door de rechtbank is bevo len op grond van zijn weigering als opge roepen getuige mededeelingen te doen over de bron van een publicatie in zyn blad be treffende een geheime raadsvergadering. De heer Hansen werd ook thans bijge staan door zijn raadsman mr. J. F. Hijmans. Naar wij vernemen heeft de advocaat- generaal mr. Vermeulen bevestiging van de beslissing der rechtbank gevraagd. De beschikking van het Hof wordt a.s. Maandag verwacht. LEIDEN. Geboren: Johannes, zn. van M. Sierat en M. Dubbelaar. Neeltje, dr. van D. van D. v. Laar en M. de Wit. Gilles, z. van H v. d. Heijden en P. Koet. Janna, d. van J. Colpa en C. Goudkamp. Geertje, Ca- tharina, dr. van W. Koolstra en B. A. van Rhijn. Alex Jan, z. van W. J. Spaarga ren en P. Bakhuijzen. Antje, d. van D. Hasenoot en D. Zwanenburg. - Bouwe Cor- nelis, z. van C. de Water en M. M. Broers. Johanna, Wilhelmina, d. van J. Pierik en K. Keur. Leun is, z. van D. A. Louwerse en P. C. de Geus. Jakob Jan, z. van W. Themmen en S. Kuperus. Ondertrouwd: W. M. Rijnberg, jm. 2* j. en M. Heeg, jd. 24 j. Overleden: A. Wervelman, m. 45 j. DE STRANDING VAN DE „PRESIDENT HOOVER" MANILLA, 11 December (A.N.P.)Vol- geens een draadloos bedicht van de „Pre sident Hoover", het Amerikaansche passa giersschip, dat bij Formosa aan den grond is geloopen, zijn alle pasagiers veilig aan land gezet op het eilandje, dat voor het schip noodlottig is geweest. Vermoedelijk is dit het Hiossoto-eiland. Het schip helt sterk met een groot gat in het voorschip. Twee Amedikaansche torpedojagers zijn van Manilla vertrok ken om hulp te bieden. LEIDEN, 10 Dec. Groenten. Per 100 K.G.: Roode kool f 24.80, Savcye kool 1.202.20, Groene kool f 23.60, Boeren kool/ 1.50—4, Rapen 0.90, Prei 1.70— 4.80, Kroten f 2.10, Kroten, gekookt ƒ4 7. Uien 5.50—10.20, Peen 2.70—5.90, Spruiten 212, Andijvie f 213, Sla 48, Nero 6—9, Witloof 7—24, Spi nazie 22—25, Tomaten A 9—26.20, id. B 14—34.80, id. C f 4.60—24.60, id. CC 4. Per 100 stuks Bloemkool 1.50 3.40. Salade 0.60—3.30 Knolselderie 2 4.70.Per 100 bos: Pieterselie 1.303, Radijs ƒ2.30, Selderie ƒ0.40—1.70, Peen 4.40—4.60. 8 Dec. Turf. Aanvoer lange turf 120.000, Per 1000: 8—9. 11 Dec. Boter. Fabrieksboter 1.52 Ererenboter 1.40—1.50. Handel kalm. Aanvoer 410 K.G. ZOETERWOUDE (Dorp). 9 Dec. Eeieren- ling. Kippenueieren 3.90—5 20. een deneieren ƒ3.804.konijnen ƒ0.951.55 hanen 95 cent. R'VEEN, 10 Dec. Groentenveiling. Andijvie 6 cent per K.G., Sla 0.603.60, per 100 krop, aangevoerd 52200 stuks, Sla- vellen 6—35 cent per kist, Tomaten ƒ0.50 2.05 per bak. TER AAR, 10 Dec. Centrale Veiling. Andijvie f 0.33, Slavellen f 0.160.22, Spruiten f8.10—9.—, Uien f7.90, Witlof f 1215.—Boerenkool f 0.22—0.25, Peter selie f2.—, Selderij f 1.30—1.70. Schorse- neeren f 4.40, Groene kool f 2.60, Bloemkool fO.Ol^. Volgende week alleen Woensdag veiling. STOMPWIJK, 10 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd 2012 stuks. Henneneieren ƒ4.10 4.25, Kippeneieren f 5.356.25 per 100. VINKEVEEN. 10 Dec. Groentenveiling. Witlof I f 15—19.—, idem II f 8—13.—, Prei f 4.60, Groenekool f 3.603.70 per 100 K.G., Andijvie f 1.50 per 100 stuks. UTRECHT, 11 Dec. Vee. Totaal aan gevoerd 295 stuks vee, w.o. 630 runderen. Stieren f0.300.34 per pond. Handel rede-- lijk met iets hoogere prijzen. Slachtkoeien 2e soort f 0.340.37, Slachtkoeien 3e soort f 0.300.33 per pond. Handel redelijk met oploopende prijzen. Vaarzen f 1602.40. Melkkoeien f 170290, Kalfkoeien f 180 300, Varekoeien f 150214 per stuk. Handel kalm, mede door slecht weer, doch prijs houdend. 180 Magere kalveren geschetst f 7095, ongeschetst f 4080. Handel voor slacht gevraagd en prijshoudend, voor het leven gedrukt met afloopende prijzen. 430 Nuchtere kalveren f913, p. stuk. Handel vlug met hoogere prijzen. 360 Magere var kens f 2746, Schrammen f 2027, 350 Big gen f 1419.50 p. stuk. Handel matig, la gere prijzen. 95 Magere schapen f 2030, 150 Weidelammeren f 1420 p. stuk. Han del gedrukt met terugloopende prijzen. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 Dec. Groentenveiling. Gele kool per 1-00 KG. 11.20, Roode kool 2.102.80, Gr*ene kool ƒ1.501.70, Knolselderie p. 110 st, 2—3.50, Kroten ped 100 K.G. 2—2.80, Peen per 100 bois f 6.106.40, Waschpeen per kist f 0.801.20, Bloemkool I per 100 J 612, id. II ƒ25.10, Andijvie per kist 0.18—0.41. WISSKLNOTEERINÜLN (AMST* R Londen 8 987/g Berlyn 72.50 Parys 6 111/j Brussel 30 58 Zwitserland 41 59 Knoenhagen 40 121/2 Oslo 46 85 Stockholm 45.171(2 New York 1.79i«718 Praag 6.33l/2

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3