aMES RUBRIEK ZELFGEMAAKTE POPPEN Bontgarneeringen slanke dames HEI BESTELLEN VAN PATKONEN Patronen van tn deze rubriek voprko- mende genummerde modellen zyr. op aan vraag te verkrugen bij „Hei Practisch Mo deblad' Postbus 36. Den Haag Postreke ning 203203 L)e prijs dei patrouer. oedraagl indien aie* anders sta&i aangegeven, t 0 5b Betaling steeds vooruit, in postzegels, pei giro oi pei postwissel Iedere huismoeder moet zuinig zijn. Waarom dan niet eens even de lappendoos nagesnuffeld en enkele aardige poppen- jurkjes gemaakt, die nagenoeg niets kosten? <8? We meenen in den geest van de vele zui nige huismoeders gehandeld te hebben, door de patronen van poppenkleertjes be schikbaar te stellen, deels voor poppen van 35 en deels voor die van 50 c.M. lengte. Aangezien de omtrek van het bovendeel bij de verschillende poppenkinderen nog wel eens afwijkt, zal men goed doen hel lijfje eerst even op te spelden en mocht het voor- of rugpand te smal zijn, dan wordt het in de lengte doorgeknipt zooveel van elkander gelegd als noodig is en van mder papier nageknipt. 21188. Jurk voor ba'oypop met mutsje, len gebruikt hiervoor b.v. wit batist en verkt den onderkant met entre-deux af. 'atr. 35 c.M. 21189. Hollandsch boerinnetje met glad- .e jurk van gestreept katoen en witte om- ■iagdoek en muts; schortje v. rood of blauw jatinet. Patr. 35 en 50 c.M. 21191. Matrozenpakje voor pop van J5 c.M. 21190. De boer met zijn jas met dubbele rij knoopen en pet op één oor heeft een donkerblauwe broek en lichtere jas met halsdoek in rood met witte moezen. Patr. in 34 en 50 c.M. 21191. Matrozenpakje voor pop van 35 c.M. van wit katoen of wol met donker blauwe matrozenkraag en manchetten. Op geknoopte broek. Patr. voor 35 c.M. 21192. Tyroler met witte blouse en brui ne broek met groenë draagbanden, die met roode wol versierd zijn. Broekje aan beide zijden dichtgeregen. Patr. voor 35 c.M. 21193. Jurkje van gebloemde zijde of van wit met cirkeltjes van smalle Valencienne kant. Kraag en mouwtjes met kantje afge werkt. Doorgeregen lint. Patr. 35 c.M. 21194. Diral voor poppen van 35 en 59 c.M. Blouse met mouwtjes van wit batist: ingehaald rokje van roode stof met band fluweel afgezet. Keursje van zwart fluweel met koord dichtgeregen. Schortje met moesjes bewerkt. 21195. Uitgaansjurk voor het poppenkind. Gr. 35 en 50 c.M. gemaakt van lichte zijde. Glad lijfje met ruim rokje, die op de rug gestrikt wordt. Afwerking met kantjes of geschulpt zijden galon. Patronen van al deze poppen a 0.25. Bestel-adres: Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, giro 203203. De bontgarneeringen wijken in alle op zichten af van vorige jaren. Men kan feite lijk zijn fantasie op dit punt wel den vrijen loop laten, want bont kant op de meest verschillende wijzen worden toegepast. Breitschwanz, Astrakan, Aqueau rasé, be ver, otter, 'Caracul en niet te vergeten Sealskin worden veel toegepast. Bontstof- niet minder geslaagde garneeringen wor den hierdoor verkregen. De prijs is aan merkelijk lager en daarom zullen vele da mes hare toevlucht nemen tot imitaties. Luipaard, de imitatie in gevlekte bontstuf, is zeer geschikt bij groen, terwijl Persianer veel op mantelcostumes van zwart laken gezien wordt. Zelfs de zoom der rokken wordt afgezet met smalle bontreepen. Zilver en blauwvos ziet men als smawl kraag dragen, terwijl men het ook meer malen langs de hals en in den vorm van een bolero in smalle lijn naar de zijnaden gehecht ziet. De reverskraag zooals de linker mantel aangeeft, is van Bueno op een donker brui ne diagonaal velours mantel. Bont wordt tegenwoordig In alle modekleuren geverfd, zoodat men de meest uiteenloopende soor ten toch in de kleur van den mantel kan hebben. Het mantelcostume in het midden heeft een rechte kraag en zakjes van aqueau rasé, terwijl de semi-sportieve mantel een bonten voorstuk te zien geeft. Voor meer- gezette dames verleent de shawlkraag steeds een afkleedende lijn, waartoe trou wens ditgeheele model niet het puntig mantelcostume links werkt eveneens zeer gunstig, niet alleen door de coupe en de aansluitende taillelijn doch eveneens door de laag aangebrachte revers van glad bont. Van oud nieuw maken Een ouderwetsche avondjapon kan op eenvoudige wijze omgewerkt worden in een meer eenvoudig model. De ruime, wijde japon links biedt voldoende materiaal om een geslaagd en tevens aan de eischen der mode beantwoordend model te verkrijgen. Men begint eerst de rok onder handen te nemen, die een aansluitend heupstuk krijgt en vier banen, die zien naar den zoom toe eenigszins verbreeden. Het bovendeel krijgt een schouderkraag, die smaller toe loopt naar de taille. Het middenstuk is op gevuld met ingerimpelde tulle of brocaat. Mantels kunnen vrijwel altijd vermaakt worden tot een rok indien ze om een of andere reden niet meer te dragen zijn. Men kan het best een vierbaans model maken met aan de voorzijde een ingezet plooi of waaierplooitjes. Casaques behooren thans weer niet tot de laatste mode en kunnen beter vermaakt worden tot een blouse met opgetikte gladde schoot aan voorzijde, zoo als de teekening aangeeft. Beide inknip- pen opzij hebben ingehaalde ruimte en worden met siersteekjes afgewerkt. DE PRACTISCHE HUISVROUW MOET WETEN, DAT ZIJ.... wolletjes, die door het vele wasschen hard gewof-den zijn, een kwartier in 4 1/2 L. water moet weeken met een kleine beker azijn, daarna in schoon lauw water nage spoeld, in een badhanddoek stevig opge rold en op een niet warme plaats gedroogd; als zij droog worden zijn zachties met den banden gewreven; het hard worden in vele gevallen voor komt aLs zij het goed in niet te vet lauw vlokkensop wascht en herhaaldelijk in lauw water naspoelt, drogen als bovenomschre ven; paarlen nooit in warm zeepwater mag schoonmaken, daar zij hierdoor alle glans verliezen. Het beste is ze te reinigen met een papje van fijn krijt en koud water; muizen kan verjagen, indien zij lapjes gedrenkt in een weinig carbolineum in de gaten stopt; met een weinig geduld kan zij deze wel ontdekken, al zijn ze vaak ook klein; Warme morgenjaponnen De tijd is weer aangebroken, dat men het heel behagelijk vindt om in de vroege mor genuren even een warme huisjapon aan te schieten. Men kan hiervoor flanel gebrui ken, effen of gebloemd, doch ook andere wollen weefsels leenen zich speciaal voor dit doel. Men volgt bij de modeme huiskleeding twee richtingen, n.L de reeds bestaande moddelen. met kraag en revers, worden mo dellen, die gehandhaafd naast geheel af wijken wat coupe betreft en tevens ook wat gekleeder zijn. We hebben voor deze laatste de modellen op het oog, die van ge watteerde zijde gemaakt zijn, zooals rechts is aangegeven. Deze morgenjapon, afge werkt met smal recht boordje aan den hals, heeft een recht aansluitend model en be staat uit vier lange banen, die over de ge heele lengte op gelijke afstanden doorge stikt worden. Schuine ingezette zakjes en ritssluiting over de geheele lengte. Beide modellen kleeden goed; de keus hangt echter af van de smaak der draag ster. ONZE KOSTELOOZE HANDWERK- PREMIE EEN GROOT SUCCES. Honderden lezeressen vroegen reeds onze handwerkpremie aan. En wat een genoe gen hebben zij ervan beleefd! Allerlei aar dige dingen hebben zij gemaakt: kleedjes, theemutsen, poppenkleertjes, jumpers, pull overs enz. Deze handwerkpremie, met een overvloed van allerlei handwerkmodellen, wordt gaarne toegezonden als u even schrijft aan de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Ha venstraat 58, De.n Haag, met tien cents aan postzegels ingesloten, of per giro op post rekening 62626 van den Modedienst te Den Haag. ONS PATRONENHOEKIE. SUCCESJAPON. VKK 2114. Prijs 30 cent -f 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. De eenvoud van dit model doet niet te kort aan het geslaagde geheel. Wijnrood, flesschen- of amandelgroen, en der vele tinten blauw kunnen b.v. van argon of een crêpe weefsel zeer flatteus zijn. De garnee ring kan men evenals de knoopen in een contrasteerende kleur fluweel nemen. Op linker voorpand een klein zakje. Tweebaans rok met ingezette plooiengroep. Patronen in de maten 3844. ONDERJURK. Succespatroon VKK 2128. Prijs 30 cent -f 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Dit bijzonder mooie model onderjurk heeft een apart opgestikt bovendeel aan voor- en rugzijde, zoodat men vijf patroon- deelen krijgt. Voor- en achterdeel rok, voor kant lijfje, dat uit twee deelen bestaat en de rug, verder heeft men nog de schouder- reepen, die echter ook van lint gemaakt kunnen worden. De smalle plooitjes aan de voorzijde van het lijfje worden aan den bin nenkant gestikt. Halsafwerking met kant of met een bies. Patronen in de maten 444648 en 50. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode- olad". Postbuj 36, Den Haag, giro 203203. PLAATS: Patroon No. Maat Hierbij ingesloten aan postzegels. Indiei u tevens het laatste nummer van Hei Practisch Mod.jh.ad" wenscht te ont vangen gelieve u 10 cent extra m te slui ten (Postzegels liefst van 1%, 3, 5, 10 of 12y3 cent, doch niet van 6 cent).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7