RIJNSTREEK Ongeluk door de gladheid VRIJDAG 10 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 13 Decem ber, des voormiddags 10 uur. Agenda: 1 Opening. 2. Mededeelingen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van B. en W. inzake vast- «telling van: a. een verordening op de algemeene be graafplaatsen; b. verordening op de heffing en invorde: ring van rechten voor het gebruik van de algemeene begraafplaatsen en voor dien éten, vanwege de gemeente, in verband met dit' gebruik, verstrekt; c. de belooning van den organist voor het aula-gebouw. 5. Vaststelling van de begrootingen, dienst 1938, voor: a. het gasbedrijf; b. het electriciteitsbedrijf; c. het waterleidingbedrijf; d. het grondbedrijf. 6. Goedkeuring van de begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1938. 7. Vaststelling van de gemeentebegro ting, dienst 1938 en van besluiten, daar mede verband houdende. 8. Voorstel van B. en W. inzake opder- handsche verhuring van een gedeelte van het pand Raadhuisstraat no. 118. 9. Onderzoek van den geloofsbrief van mevrouw M. HoutmanVan der Schee, als benoemd lid van den raad. 10. Voorstellen van B. en W. in zake onderhandsche verhuring van eigendom men. Geboren: Agatha Wilhelmina, doch ter van Barend Donker en Cornelia Laros Pieter Hendrik, zoon van Jacob Evert van Heijningen en Aaltje J. van Omme ren Hendrik, zoon van Martinus Pauw en Christina Zijlstra Neeltje, dochter j van Martinus de Leeuw en Hendrikje Jo hanna Barth Johannes Hendrik, zoon van Gerrit Vergeer en Hentje Wonnink Arie, zoon van Cornelis van den Ent en Jannetje Mulder Antonius Petrus Ni- colaas, zoon van Leendert Johannes van der Ven en Johanna Otten Petrus Teu- nis, zoon van Jan Graafland en Elizabeth de Waal. Getrouwd: Jan Sanders, oud 25 jaar, wonende te Nieuwkoop met Maria van Schie oud 36 jaar. Overleden: Trijntje de Hoog, oud 75 jaar, weduwe van Willem van Eek Marijtje Spruit, oud 62 jaar, gehuwd met Dirk Kruijt, Gevestigd: Johanna M. Balvert van Zegveld, no. 263 dienstbode Hoorn 115 Petronella Verboom van Boskoop Reijers- koop 157, dienstbode, Oranjestraat 38 Cornelia van Driel van Warmond, Lok- horstlaan B 8, zonder beroep Hugo de Grootstraat 56. Vertrokken: naar Koudekerk Meer wijk Gerrit van Eijk, zonder beroep Hooft- strat 181 naar Bodegraven Noordstraat 66, Philippina Möhle, dienstbode, Gnep- hoek 68a naar 's Gravenhage Hugo de Grootstraat 49, Johanna H. J. Nieuwen- f huizen, telefoniste P. T. T., Raadhuisstraat 186 naar Boskoop, Zijde 264, Wouterina Oskam, zonder beroep, Groeneweg 32 naar Zaandam, J. Arnoldusstraat 35, Jan Rooda, ijzerwerker, Zeilmakerstraat 25 naar 's Gravenhage, Ligusterstraat 39„ Christinus van Ommeren, bakkerskecht, Steekterweg 262 Johannesburg, Harley- street 33, Wilhelmina M. Samson, zonder beroep, Wilhelminastraat 51 naar Lei den, Waardgracht 130a, Wed.^C. Verwoerd Strating en gezin, zonder beroep, Oran jestraat 52. BODEGRAVEN Jubileum. Donderdag 9 December her dacht de heer Andries van der Laan dat hij vóór 25 jaar bij Turkenburg's Zaadhandel in betrekking trad. Hoewel de drukke pe riode in het bedrijf geen lange feestviering toeliet, werd tegen 12 uur een samenkomst van directie en personeel belegd, waar de heer v. d. Laan werd gehuldigd. Namens de directie sprak de heer van Wijngaarden de jubilaris toe. Spr. memo reerde dat sinds de oprichting van het be drijf (88 jaar geleden) reeds 18 maal een jubileum werd gevierd; n.l. 15 personen die een 25-jarig-, 2 personen die een 40-ja- rig- en één persoon die een 50-jarig jubi leum herdachten. Den jubilaris, die als timmerman werk zaam is, werd dank gebracht voor de se rieuze wijze waarop hy zijn taak uitvoer de. Deze toespraak ging vergezeld van de aanbieding van een enveloppe met in houd. Namens het personeel sprak de meester knecht, de heer H. Blazer. Door het per soneel werd een rookstoel aangeboden, die natuurlijk dankbaar werd aanvaard. Zichtbaar aangedaan dankte de jubila ris in enkele welgekozen woorden. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert morgenochtend te 11 uur. Agenda:: 1. Opening. 2. Vaststelling der notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Stemming over het voorstel van den heer J. Beijen inzake de subsidie aan de be waarscholen. 5. Voorstel tot het verleenen van ontheffing van aanslagen in 't school geld. 6. Benoeming gemeente-geneesheer en aanwijzing leverancier van geneesmid delen voor het jaar 1938. 7. Advies inzake de aanvrage van het bestuur der Christe lijke Scholen, om beschikbaarstelling van gelden voor het aanbrengen van steenen scheidingsmuren en het aanschaffen van nieuwe schoolbanken in de Da Costaschool 8. Vaststelling plan tot herziening van het Uitbreidingsplan. Botsing. Terwijl een vrachtauto voor de brug stond te wachten, kwam uit de Noordstraat een luxe auto met groote vaart aanrijden. Mede ten gevolge van de gladheid, wist de laatste niet tijdig genoeg te stoppen, en reed tegen de vrachtauto op, waardoor de luxe auto zwaar beschadigd werd. Hoewel de inzittenden hevig ge schrokken waren, deden zich geen ernstige ongelukken voor. De politie maakte pro cesverbaal op tegen den bestuurder van de luxe auto. Lezing. Naar wij vernemen komt op 4 Januari den zeer Eerw. heer Henri de Greeve voor de R. K. Kiesvereenigingen van Bodegraven en Zwammerdam een lezing houden over het communisme. Gevonden en verloren voorwerpen. - Gevonden: 1 kat, 2 kinderportemonnaie's waarvan 1 met inhoud, 1 bankbiljet, 1 blau we ceintuur, 1 zilveren kettinkje en 1 brui ne ceintuur. Verloren: 4 sleutels aan een ring, 1 fazant, 1 bruine heerenhandschoen, 1 doos met schroevendraaiers, tangen en schroeven, 1 blauwe dameshandschoen, 1 dekkleedje, 1 reserve autowiel, 1 dop van een bijzinetank en 5 autobanden. Inlich tingen aan den Politiepost op Maandag tus- schen 18 en 22 uur. Geboren: Hendrikus, z. van W. Kloos terziel en N. Hoogendoorn Pieternella Adriana, d. van A. Beversluis en J. H. van der Wende. Ondertrouwd: M. F. D. Verboom 25 j. en N. Zuidam 22 j. Overleden: M. van den Bos.echtge- noote van L. J. van Dissel 52 j. C. Buijs 41 j. W. J. van den Berg 35 j. wonende te Rotterdam. Gevestigd: J. Verbree van Woubrug- ge J. Strijker van Apeldoorn M. J. van Beveren van Boxmeer A. van Til burg van Rietveld J. J. Mooi van Hat- tem S. Wagenaar van Zwammerdam. Vertrokken: J. M. Smits naar Gou da Wed. A. Smaling geb. van Dijk naar Zeist J. van der Vlis naar Lange Ruige Weide Joha Hensen naar 's-Gravenhage A. N. Kouwer naar Barwoutswaarder W. L. Dam en echtgenoote naar Amster dam H. J. Wiegerinck naar Montfoort J. M. Lammers naar Voorburg A. de Wit naar Bilthoven Wed. S. Vos geb. Selle naar Bilthoven D. Hiddinga en ge zin naar Gouda H. Humme naar Zwam merdam B. J. Floot naar Uitgeest Cora Groenendijk naar Utrecht A. Ba telaan naar Zeist. Meisje overreden fe Alphen Gisterenavond omstreeks 9 uur is nabij de Postbrug een doodelijk onge luk gebeurd, waarvan een ongeveer 15-jarig meisje het slachtoffer werd. De wielrydster, een dochter van den arbeider Straver, wonende in den Hoorn, reed in de richting van de Em- malaan, toen zy plotseling moest uit wijken voor eenige jongens, die daar ter plaatse aan tsneeuwbalen waren. Door de gladheid van den weg slipte het rijwiel van 't meisje, waardoor zij kwam te vallen; zij werd door een pas- seerende auto uit de richting Leiden, bestuurd door C. Nel uit Linschoten, gegrepen. Het slachtoffer bloedde he vig aan 't hoofd en had een schedel fractuur bekomen. De dood trad bijna onmiddellijk in. De ongelukkige is naar het gemeentelijke lijkenhuisje overgebracht. Den autobestuurder treft geen schuld; hij heeft uit alle macht geremd, zoodat zijn -wagen een slag om maakte. De fiets van het meisje raakte in de auto bekneld en werd vernield. DE KWAKEL. R.-K. Staatspartij. A.s. Zondag 12 Dec. zijn na alle H. Missen toegangskaarten ver krijgbaar a 0.15 en 0.25 in de R.-K. school voor de zaal van J. Leenders, waar in de zeereerw. heer H. de Greeve een rede zal houden over „De politiek en wij". HAZERSWOUDE. Commissie Bijzondere Nooden. Gis terenavond werd in het Raadhuis een ver gadering gehouden van de commissie voor bijzondere nooden, onder leiding van den voorzitter, burgemeester A Warnaar. De voorzitter opende met een welkomst woord en sprak er zijn genoegen over uit dat zoo velen waren opgekomen. De secretaris, de heer B. den Braver, las de notulen, die werden goedgekeurd. Na mededeeling van ingekomen stukken kwam aan de orde vaststelling van een reglement, dat met algemeene stemmen plaats had. Hierop werd verslag uitgebracht van de hulp die in het afgeloopen jaar was ver leend. Verschillende aanvragen, zoover zij in overeenstemming waren met het doel waartoe het comité in het leven was ge roepen, konden worden ingewilligd, wat voor velen een groote uitkomst beteeken- de in dezen moeilijken tijd. Bij afwezigheid van den penningmeester den heer A. Hees terman, werd door den secretaris, den heer B. den Braver, verslag uitgebracht van ont vangsten en uitgaven, waarbij onder dank melding werd gemaakt van enkele bijzon dere giften die waren ingekomen en die ook nog steeds bij den voortduur ten zeer ste welkom zullen zijn bij het comité. Tot lid der commissie voor het nazien der rekening van den penningmeester werden aangewezen de heeren P. J. Kerkvliet en Jac. de Wilde. Na gehouden bespreking be treffende de belangen van het comité, sloot de voorzitter de vergadering. NIEUWKOOP. IJsclub. In hotel „Het Vliegende Paard" alhier had onder voorzitterschap van den heer P. de Graaf, een ledenver gadering plaats van de Nieuwkoopsche IJsclub. Na opening en notulen doet de penning meester, de heer P. Augustinus, verslag waaruit blijkt, dat momenteel het mooie bedrag in kas is van ruim 500. De financieele commissie zegt bij mon de van W. van den Bosch de boeken en bescheiden in orde te hebben bevonden. De 3 aftredende bestuursleden, G. van der Neut, J. Kranenburg Tzn., en C. van Houten worden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Tot leden van de financieele commissie voor 1937 worden benoemd T. Klapwijk en W. J. van der Laan en tot plaatsver vangende leden P. Bodegraven en L van Geest. Besloten wordt indien Koning Winter de ijssportliefhebbers goedgunstig gezind is, het programma uit te voeren van het vorige jaar. De voorzitter licht dit programma nog even toe. Hieruit blijkt dat gehouden zal worden een wedstrijd in het hardrijden om geldprijzen, waaraan ook personen uit an dere gemeenten mogen meedoen; een wed strijd in het hardrijden ten behoeve van behoeftigen uit deze gemeente om levens middelen en spek, waarbij elke mededin ger iets krijgt. Aan de eerste zes prijswin naars van deze wedstrijd zullen evenwel bonnen worden verstrekt, die bij de leden winkeliers kunnen worden besteed. De eerste, tweede en derde prijswinnaars krijgen, indien zij voor een ander rijden en ingezetene zijn, bovendien nog een geldprijs van resp. 2.50, 1.50 en 1. Voor jongens tot 16 jaar zal een wedstrijd worden uitgeschreven, waarvoor een be drag van ƒ,10.is uitgetrokken. Besloten wordt dit bedrag met 10.te verhoogen voor een te houden wedstrijd voor meis jes. Het bestuur wordt gemachtigd de afge sloten baan, daar te maken waar het hun het meest geschikt voorkomt. Het zal er echter rekening mede houden, dat indien zulks mogelijk is dat deze baan wat meer naar het Zuideinde wordt verlegd, zulks ten gerieve van de aldaar wonende le den. Dit jaar zal wederom een proef wor den genomen met een verlichte baan. Nu volgt een langdurige bespreking over het al dan niet toetreder, tot den Zuid- Hollandschen IJsbond. De voorzitter licht toe, dat dit 5 cent per lid kost en dat het doel daarvan is z. g. n. ijswegen aan te leggen, waardoor dit het toerisme per schaats op onze groote plassen wel zeer zal bevorderen. Hoewel de vergadering in principe voor het toetreden wel wat ge voelt is men over het algemeen van mee ning dat het in gereedheid maken en hou den van een behoorlijke ijsweg van Zwam merdam naar het Woerdensch Verlaat dit voor de ijsclub veel te veel van de kas zou vergen. Te meer daar de ijsclub van Zwammerdam reeds heeft medegedeeld er niet veel voor te voelen een gedeelte voor haar rekening te nemen, aangezien deze club reeds een baan onderhoud van Gouwsluis tot aan Bodegraven. Besloten wordt dat het bestuur den secretaris van den Zuid-Hollandschen IJsbond tot een bespreking zal uitnoodigen, waarbij het dan naar goeddunken kan handelen. Het materiaal dat gebruikt wordt voor het afzetten van de baan wordt slecht waarom wordt goedgevonden dat een ge deelte wordt vernieuwd. Voor de controle aan de ingang van de baan zal een hokje worden gemaakt, dat inmiddels reeds is besteld. Heirna volgde een gratis verloting van een rolstuk en eenige doosjes sigaren, waarna de voorzitter de vergadering sloot Geboren: Johannes Gerard us, zoon van A. A. Wansinck en W, Hoogerwerf. Overleden: Cornelia Agatha Schut ter, 38 jaar, ongehuwd. NIEUWVEEN. G e v e s t i g d: N. K. v. Harte van Alphen a. d. Rjjn. Ondertrouwd: E. van Veelen 26 J. en M. Habermehl 23 j. OUDE WETERING. ROELOFARENDSVEEN. IJsclub „Wilhelmina". In café „De Vier Heemskinderen", werd gisteravond de jaarvergadering gehouden, en vanwege de plotselinge gladheid der straten en we gen was de opkomst niet bepaald groot te noemen. In zijn openingswoord heette de voorzitter H. v. Klink allen hartelijk wel kom. en hoopte dat thans de tijd gekomen mocht zijn, dat zeer vele jongere sportlui zich als lid melden voor de ijs-club. Door gaans zijn de jas-avonden wel goed bezet, aldus spr., maar dit zijn meestal menschen die de actieve schaatssport vaarwel hebben gezegd en nog met beslagen klompen op het ijs verschijnen. Deze ouderen echter geven doorgaans aan de jongeren een be schamend voorbeeld wat betreft hun groo te liefhebberij voor deze bij uitstek Veen- sche sport. We hebben goede rijders noo- dig en als het zoo ver is, moeten we flink voor den dag kunnen komen. Het ontbre ken van ijs in de laatste drie jaren deed natuurlijk afbreuk aan het leden-aantal. Maar thans staat weer een nieuwe winter te wachten, en we hebben nog wel zooveel optimisme dat we de kans op sterk ijs niet bij voorbaat verkeken achten. Als straks de ijsbanen worden opengesteld, en de echte sport-sfeer op het Braassemermeer er weer is, de ijsschuiten snorren en de viaggèn wapperen, dan zien we met be langstelling de prestaties van het jongere geslacht tegemoet. De heer N. van Berkel las vervolgens notulen en jaarverslag voor, welke zon der aanmerkingen werden goedgekeurd, met dank voor de accurate verzorging. Uit het verslag van den penningmeester J. van Ruiten ontleenen we: inkomsten: 265.33, uitgaven 109.35 saldo: 155.97 J*. De voorzitter dankt den penningmeester voor zijn nauwkeurige rekening en ver antwoording. Tevens een woord van dank aan de vorige penningmeester de heer P. v. d. Meer Gzn., voor alles wat hij deed. Een kas-commissie bestaande uit de hee ren D. v. d. Meer J. J.zn. en M. Verdel controleeren boeken en bescheiden, welke in orde worden bevonden. De heeren N. v. Berkel, M. Turk, Jac. J. v. d. Meer, C. Wesselman en J. N. v. d. Meer, periodiek aftredend, werden by ac clamatie herkozen. Besloten werd de feestavond te houden op den lsten Dinsdag in de vastenavond: prijs-jassen om carbonaden 'in café „De Vier Heemskinderen". Medegedeeld werd, dat de IJsclub-werk verschaffing welke thans onder de IJsclub Wilhelmina is gekomen, evenwel met be houding van eigen kas, vooraan anders zal heeten, nl. „Veilig en betrouwbaar jjs". Het doel dat deze club al zoo vele jaren nagestreefd heeft is ieder Veender sympa thiek. Als we dezen winter evenwel sterk ijs krijgen, beschikt deze club niet meer over voldoende finantieele middelen om zich van haar edele taak te kwijten. Het bestuur heeft daarom gemeend, dat voor eerst door groote propaganda onder alle ingezetenen aangedrongen worde op ieders medewerking, dat alle vaarten en poelen goed afgezet worden als er wakken zijn. Vervolgens, dat er gelegen tijd aan leden en niet-leden een quitantie zal gepresen teerd worden om een kleine bijdrage. Deze actie zal ongetwijfeld ieders instemming hebben. Op een desbetreffende vraag wordt ge antwoord, dat de leden altijd vrije toegang hebben tot de banen op vertoon van hun lidmaatschaps-kaart zullen ze de controle kunnen passeeren. Een der leden vraagt vervolgens of het ln deze streek algemeen gebruikelijk is dat bij wedstrijden iemand een onbeperkt aan tal keeren foutief mag starten zonder gedisqualificeerd te worden. Dit is toch bij geen enkele sport gebruikelijk vanwege het misbruik. Het bestuui antwoordt, dat het ook de onredelijkheid inziet van de tot nu toe gevolgde methode van starten, en zal con tact zoeken met de andere vereenigingen j uit de omtrek om te komen tot een uni- i form-besluit. De voorzitter dankte allen voor hun be- i langstelling en medeleven met de club- j belangen. Tot ziens op het ijs! J De avond werd met prijs-kaarten verder gezellig doorgebracht en de gelukkige win- j naars waren: 1. L. Olyerhoek en H. Bak ker Jzn., 2. J. Heemskerk Pzn. en Ja. Rietbroek; 3. M. Hurk Mzn. en C. Wes selman; 4. E. Koek Lzn. en Nic. van Ber kel. Dammen. Gisterenavond speelde onze damclub „Luto" een wedstrijd tegen „Ge zellig Samenzijn" II uit Leiden. Na span- nenden strijd was de stand met nog 2 afge broken partijen als volgt: „Luto"—„Gez. Samenzijn" II G. AkerboomJ. J. Bekker 20 L. v. d. Meer—W. v. d. Veer xx C. v. d. SalmL. Steenbergen xx N. RietbroekTh. Zwetsloot 02 P. Koek Fr.z.—Th. Barten 11 J. v. <L HoornR. Bredeveld 02 P. Koek E.zn—K. Tol 2—0 P. BontjeA. Jansen Jr. 02 Th. L'AmiJ. Nooij 20 li. KasteleinC. W. Prins 11 8 xx8 xx Groene Kruis-film. Het actieve op stuur van de Groene Kruis-afdeeling bood aan de leden gisteravond in Hotel Van den Bosch een interessante film-avond aan. Vertoond werd de nieuwe Groene-Kruis- film „Gezonde Jeügd". Hoewel de weers omstandigheden allerminst gunstig ge noemd konden worden was de belangstel ling als van ouds uitstekend. Behalve de filmvertooning werd door een der leden van het Bestuur van de Afdeeling Zuid- Holland Mevr. Keijze^nog een interessan te en leerzame lezing gehouden, welke onder de grootste aandacht werd gevolgd. De avond werd door den voorzitter dokter Van der Bijl met een dankwoord en een opwekking groten. I ZWAMMERDAM. Geboren: Wilhelmus Johannes, zoon van Corn. Overes en A. de Wit Lourens Nikolaas, zoon van Joh. Stoter en C. J. Gründman. Ondertrouwd: A. Akerboom, 22 jaar, wonende te Zwammerdam en W. Vonk, 20 jaar, wonende te Gouderak H. Rodenburg, 30 jaar, wonende te Zwam merdam en A. Sterk, 25 jaar, wonende te Bodegraven. Gevestigd: Mej. Mackintosh, B. 7 van Hilversum. Vertrokken: Mej. A. de Heer, D 31 naar Alphen aan den Rijn Mej. E. de Jong, A 154a, naar Bodegraven. TER AAR. Gezellenfeest. Op de gisteravond ge houden vergadering van de St. Josephs- Gezellenvereeniging werden allereerst en kele mededeelingen gedaan over het a.s. Zondag te houden Jaarfeest. Des morgens om zeven uur allen naar de H. Mis waar onder gezamenlijke H. Communie, waar na ontbijt in het R. K. Ver. Gebouw. In de avond-vergadering zal na de gebruikelijke verslagen en aanneming nieuwe leden, de weleerw. heer Broers, kapelaan te Alphen een rede houden over het Katholieke Jeugdwerk. Wegens het niet meer herkiesbaar zijn als lid van de familieraad, werd in de plaats van de aftredende heeren C. Pieter- se en Jac. Valentijn, gekozen de heer Jan Bosland. Deze nam onder dank z'n benoe ming aan. Na het bekend maken van eeni ge huishoudelijke zaken, volgde sluiting van het officieele gedeelte. Geboren: Wilhelmina Agatha Maria, dochter van Ph. LekValentyn Jan, zoon van C. ValkBesemer Johan Cris zoon van A, J. van Emmerikv. d. Laan. Overleden: A. M. Hoogenboom 13 jaar A. de Pater 42 jaar M. Amoen 82 jaar. Getrouwd: J. Schreuder 26 jaar en C. Kroon, 25 jaar. Gevestigd: J. C. Lam, Warmond M. C. Kouwenhoven Haarlem. Vertrokken: A. M. Kempers, Vin- keveen. WOUBRUGGE. Ongeluk bij het baantje glijden. Het eerste winterweer heeft reeds een slachtoffer geëischt. Bij het baantje glijden van een aantal kinderen had het zoontje van v. O. het ongeluk uit te glijden en op een minder zachte wijze op den grond te recht te komen. De jongen brak hierbij zijn pols. Het patiëntje moest zich hiervoor on der dokters behandeling stellen. Winkelweek. Donderdagavond vond de officieele sluiting plaats van de winkel week. De zaal van hotel Swama, welke tot dat doel was afgehuurd, was geheel bezet, hetgeen niet te verwonderen viel, aange zien dezen avond bestemd was voor de trek king der loterij en het bekendmaken van den letter wedstrijd. De voorzitter der middenstandsvereeni- ging, de heer v. d. Nagel, opende met een kort woord en dankte den Burgemeester der gemeente voor zijn tegenwoordigheid. Nadat het Nieuwkoopsche muziekcorps enkele nummers ten gehoore had gegeven werd overgegaan tot het loten van den let- terwedstrijd. Deze wedstrijd heeft aan ve len moeite bezorgd. Van de 289 inzendingen konden er slechts 181 voor het praedicaat „goed" in aanmerking komen. De zinsnede verraadde reeds het doel en den opzet der winkelweek, n.l.: „Wie zijn geld goed wil besteden, die koopt vooral bij onze leden". Of aan dezen slagzin gevolg is gegeven zal de praktijk hebben uit te wijzen. De zes aan dezen wedstrijd verbonden prijzen werden achtereenvolgens toege kend aan B. Blom, G. Schijf, A. Angenent, D Wit, G. Boer en G. de Bruyn. Hierna werd door den burgemeester de trekking gehouden van de ten bate van het B-comité georganiseerde verloting. Ruim 13000 loten waren verkocht (volgens het systeem: voor elke 50 cent koopen bij een winkelier een lot tot de waarde van een cent). In totaal waren 64 prijzen beschik baar gesteld. Na deze zakelijke handelingen vond een gezellig samenzijn plaats, waarbij de mu ziek een belangrijk aandeel had. Boomenverkoop. Door het bestuur van den Polder Vierambacht is in het openbaar verkocht een 73-tal gezonde iepenboomen. Hoogste inschrijver was A. v. d. Berg te Nieuwerbrug voor de som van 1190.De boomen zijn door het be stuur aan hem verkocht Door deze ver wijdering van boomen zal een groot ge deelte van de wegen in den polder Vier ambacht ontsierd worden. Thans wordt de weg WoubruggeAlphen—Rijnsaterwoude aan beide zijden overluifeld door één rij boomen. Mond- en klauwzeer. Het mond en klauwzeer is in deze gemeente geheel ge weken. De laatste adviezen betreffende opheffing der maatregelen, zijn door den inspecteur genomen en door de politie ten uitvoer gebracht. De aangebrachte schade is door het ster ven van een groot aantal stuks vee voor deze gemeente niet onbelangrijk geweest. Werkloosheid. Bij het orgaan der ar beidsbemiddeling staan ingeschreven 49 werkloozen, waarvan 25 personen zijn op genomen in de gemeentelijke steunrege ling. Deze 25 personen zijn verdeeld over de volgende arbeidersgroepen: bouwbedrij ven: 1: metaalnijverheid 5: landbouwbe drijven, 16: ongeschoolde handarbeiders. 3. UITHOORN. Geboren: Gijsberta Johanna Wilhel mina, d. van Th. G. A. Verlaan en A. W. van Egmond. Getrouwd: H. Visscher en J. Lang- hout. Overleden: Elisabeth Hooiveld 57 j.f echtgenoote van Nicolaas de Boer. Op °n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12