VRIJDAG 10 DECEMBER 1937 PiE l.ciOSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 De Donderdag 2 Dec. afgebroken verga dering werd gistermiddag voortgezet; allen aanwezig. Als mededeeling noteerden wij de vol gende cijfers omtrent de steunverleening: Uitgegeven steungelden 1 Jan '36— 3/12 '36 /75..915.09. Over hetzelfde tijdvak van dit jaar f 57.681,26. In '37 dus 18.233.83 minder. Over deze tijdvakken was het ge middeld aantal gesteunden per week resp. 161 en 113. In de week van 28/115/12 '36 werd aan 190 steuntrekkers 2024.88 uit betaald, in de overeenkomstige week in dit ««ar aon 149 gesteunden f 1.612.35. net aantal ingeschreven werkloozen be droeg gisteren 327. Benoeming ambtenaar voor de steunregeling. De voorzitter wil thans allereerst aan de brde stellen het eenige punt van de aan vullende agenda: Voorstel van B. en W. den heer J. C. Schrama te benoemen tot amb tenaar belast met de uitvoering der steun regeling, arbeidsbemiddeling en werkloos heidsverzekering. De voorzitter heeft bezwaren. De heer Schrama verzoekt dit punt op het einde der vergadering te behandelen, hetgeen niet gaat. Hij verlaat daarop tijde lijk de vergadering. De voorziter zegt het volgende: Aan de orde komt nu het voorstel van de meerderheid van B. en W. om den heer J. C. Schrama aan te stellen tot ambtenaar bij de steunverleening. Op de u thuisge- zonden aanvullingsagenda hebt u gezien, dat ik van meening was, dat ik mij met dat besluit der beide wethouders niet mocht vereenigen. Ik heb hen aangeraden te wachten, maar de heeren willen dat niet. Ik zou hier gevoegelijk het zwijgen toe kunnen doen, maar ik wil hier blijven zit ten als een oprecht en eerlijk voorzitter, en om die reden wil ik er wat van zeggen. Ik wil in waardeering voor den heer Schrama voor niemand onder doen, maar de wijze waarop men hem in dezen naar den post wil dringen komt mij, in alle be scheidenheid, niet de juiste voor. Toen ik reeds dadelijk wees op de be zwaren die ik tegen een aanstelling hoorde en die ieder onpartijdige buitenstaander zal aanvoelen, toen werd mijn opmerking af gewezen met de tegenwerping: waar staat het, dat een werklooze. niet zou mogen wor den benoemd, dat zou wat moois zijn, enz. Wij, gemeentebestuurderen, leven nu een maal in een tijd, waarin meer heil mag worden verwacht van vragen dan van dwingen. De heer Schrama zal nu dadelijk wel worden benoemd en wel met algemeene stemmen, veronderstel ik; en dan.Met ingang van wanneer? Reeds dadelijk op het in de vorige, vergadering vastgestelde salaris? Voortgaande in de lijn welke tot nu toe is gevolgd, zal Uw antwoord zijn: terstond, dadelijk! Zou het niet goed zyn, dat de benoemde zich afvraagt: moet ik nu dadelijk de be noeming aannemen of moet ik de beslis sing van den Minister afwachten, want, neem ik de benoeming terstond aan, ver valt dan daardoor niet mijn raadslidmaat schap, en mocht hoogerhand belemmerin gen stellen rechtstreeks of door welke mid delen ook, dan, ja dan zal ik ook geen steunambtenaar kunnen worden. Gaat de voorzitter alles In den Haag aanbrengen?! De heer van Breda vraagt zich af waar wij heen gaan als de Burgemeester alles gaat aanbrengen in den Haag waarmede hij zich niet vereenigen kan. Spr. gelooft dat juist door het kenbaar maken de kans op bezwaren bestaat. De heer Verkley vraagt naar de meening van den Minister van Sociale Zaken over deze benoeming. Hij vindt deze nergens vermeld. De voorzitter: Is aan B .en W. medege deeld. De heer Verkley: Dus die krijgt de Raad niet? De voorzitter heeft daartegen geen be zwaar. Hij heeft de zaak openlijk met den heer Schrama besproken. Spr. deelt mede, dat hij den Minister van Soc. Zaken tele grafisch gevraagd heeft: Mag 'n werkloos timmermansknecht uit deze gemeente in de ze gemeente worden aangesteld tot ambte naar belast met de uitvoering der steunver leening? De heer Vogelaar meent, dat deze zaak beter in den Haag besproken had kunnen worden. Hij vond de uitdrukking „werk- looze timmermansknecht" suggestief. De Burgemeester deelde mede, dat hij, in bijzijn van den secretaris ook de heer Schouten, rechterhand van den heer v. d. Hoeven aan de afd. W. v. S. op het Bezui- denhout, telefonisch diens oordeel had ge vraagd. Antwoord: Neen, natuurlijk niet. Indien het toch gebeurde zou Sassenheim speciaal in de gaten gehouden worden wat betreft de Rijksbijdragen. Het antwoord van den Minister was, dat het zijn ambtgenoot van Binnenlandsche Zaken aanging, en dat Z. Excellentie zijn ambtgenoot verzocht heeft de benoeming te voorkomen in het belang van den dienst. Wethouder Warnaar verdedigt de benoeming. Wethouder Warnaar meent, dat de heer Schrama een speciale aanleg tot het on derhavige ambt heeft. Hij acht het een so ciaal goed werk, een werklooze te benoe men. Spr. wijst op het voorbeeld van Lisse! Er is niets ergers in de wereld dan werk loosheid. Spr. zal met zyn ambtgenoot Ba der een audiëntie aanvragen om de zaak uiteen te zetten. Wethouder Bader vindt het onbegrijpe lijk, dat in deze eeuw een werklooze min der is dan een ander. GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM I Bij de B-steunverleening wil hij de plaat- selijke middenstand Inscnakelen. Spr. vraagt inlichtingen omtrent de werking van het nieuwe schoolgeldsysteem. Hij wil de automaten aan het postkantoor beter doen verlichten. Spr. bracht hulde aan den se cretaris voor het werk aan de begrooting De heer Bisschops vindt, dat de vertrou- wenslui der steuntrekkers beter werk kun nen doen dan anderen. Spr. wijst er op, dat het onder de laatste ambtenaar „nu juist niet altijd even prettig ging". De beide wethouders zullen op audiëntie gaan. Na schriftelijke stemming blijkt dat alle raadsleden zich voor den heer Schrama ver klaren. Op voorstel van den heer v. Breda be sluit de Raad ,dat de beide Wethouders na mens den Raad een audiëntie zullen aan vragen; een voorstel-Vogelaar om den Mi nister daarvan telegraphisch in kennis te stellen werd eveneens aangenomen. De benoemde komt daarna de zaal weer binnen, waarna de voorzitter hem het be sluit mededeelt en nogmaals herhaalt, dat hij in waardeering voor den heer Schrama voor niemand onder wil doen. De heer Schrama dankt allen voor het in hem gestelde vertrouwen. De gemeente is niet mondig meer. Daarna kwam de begrooting voor de ge meente en de bedrijfsbegrootingen 1938 aan de orde. De voorzitter zegt, dat de begrooting is samengesteld in nauw overleg met de Pro vinciale Griffie, daar onze gemeente niet heelemaal mondig meer is. Onze gemeen te is nog niet noodlijdend, daar mankeeren nog maar 126 gulden aan, maar de voor schriften voor gemeenten zooals Sassen heim wijken over het algemeen niet af van die voor noodlijdende gemeenten. In zulke omstandigheden kan men veel vra gen, doch weinig dwingen. Spr. wijst er op, dat ook menschen dikwerf voor hun ge zondheid op diëet gesteld worden, en dat dit dikwijls vruchtbaar is voor verder leven. Een verzoek, de bijeenkomsten met gebed te openen. De heer v. Zonneveld wenscht allereerst aan B. en W. te vragen den Raad een voor stel te doen om bij de opening der zittin gen een gebed uit te spreken. Waar alle raadsleden erkennen, dat God de wereld regeert, past het ons om ons gewillig daar onder te stellen en dit door het gebed bij den aanvang uit te drukken. Over vorm en samenstelling zou spr. gaarne het advies van het College afwachten. Spr. heeft bezwaar tegen de wijze van tot stand komen der begrooting. Indien overleg met de Prov. Griffie noodzakelijk blijft zou spr. gaarne zien dat dat overleg plaats had bij monde van den Burgemees ter of een der wethouders. B. en W. moe ten de begrooting verdedigen en kunnen dan verschillende belangen beter naar vo ren brengen. Spr. klaagt er over, dat de Griffie wel salarisverhoogingen toestaat, maar dat noodzakelijke uitgaven voor ons L.O. wor den afgewezen omdat er geen geld is. Spr. hekelt, zooals in de vorige vergade ring, het voorschrift van de Griffie om de subsidies voor het M.O. en Hooger Onder wijs op de kapitaal-rekening te brengen. Voor deze uitgaven mag niet geleend wor den! De administratie der gemeente kost elk jaar meer! Laat men ten deze ook bezui nigen en niet voortgaan telkens salarissen te verhoogen, zonder dat men redelijker wijze verwachten kan, dat er meer arbeid voor gepresteerd wordt. Spr. vindt, dat bij de steun aan klein- kweekers over liquidatie moet worden ge dacht. De tulpen en narcissen hebben hun normale prijsnoteering teruggekregen. De gemeente heeft getracht deze kweekers door de crisis heen te helpen; zij moet echter niet de financier blijven in normale tijden. De heer Bisschops doet het genoegen, dat de begrooting elk jaar overzichtelijker wordt. Spr. vertrouwt, dat de toestand zal verbeteren, gezien de afloop van dit jaar. Spr. vraagt of er geen mogelijkheid is het badbedrijf te verpachten. De heer van Breda, als immer opponee- rend tegen den Haag, vindt, dat er voor een raadslid geen kans meer is een voorstel te doen. Volgens spr. zijn wij niet op diëet gesteld, maar wordt ons alle voedsel ont houden. Spr. vraagt hoe ons dorp tegen luchtaanvallen beschermd moet worden met de daarvoor uitgetrokken 300 gulden. Spr. bepleit een lager vast-recht voor wa ter dan het thans bestaande f 0.67 per maand) voor alleenwonenenden, en stelt voor, dat B. en W. zullen trachten gelei delijk de vergoeding per leerling voor L.O. op te voeren tot 9.Acht gulden is te weinig. Zeer tevreden was hij over de trottoirs aan de Menneweg en Gouver neurslaan. De heer Schrama verzoekt om bij voor komende aanbestedingen de bepaling te stellen, dat aan de collectieve arbeidsover eenkomsten de hand gehouden moet worden. Spr. vraagt verder voor de losse arbeiders, in gemeentedienst een loon gelyk aan dat in het bloembollenbedrijf. De heer Dannys wil ook het badbedrijf verpachten, sluit zich bij zyn fractie-genoot v. Breda aan over de waterprijzen, wat deze doet zeggen: Wy voeren geen water-poli tiek. De heer Vogelaar vindt, dat men niet al te bang moet zijn voor de Griffie. Som mige ambtenaren daar spreken over „wij" en bedoelen dan Gedeputeerde Staten. De heer Kortekaas sluit zich bij den heer Schrama aan. De kleine steentjes des aan stoots moeten verwijderd worden om de gezagsondermijning geen kans te geven. De heer Beekman wil een onafhankelijk standpunt innemen bij het samenstellen der begrooting. Spr. wil een vaste salarisrege ling, er zijn kindertoeslagen van 2% en 3 pet. enz. Spr. geeft voor een volgend jaar een tandheelkundige verzorging op de scholen in overweging. Wethouder Warnaar zou ook gaarne vol gens eigen wensch leven. Spr. wijst er op, dat in Rotterdam 11.63 per leerling L.O. betaald wordt. Plattelandskinderen moeten goede opvoeding hebben. Wil den Haag be richten, dat de Raad overtuigd is, dat voor 8.per leerling geen goed onderwijs ge geven kan worden. Wethouder Bader onderschrijft de geuite wenschen omtrent het onderwijs en die van de heeren Schrama en Kortekaas. Voorzitter beantwoordt de sprekers. De voorzitter zal het verzoek van den heer v. Zonneveld om een openningsgebed in B. en W. ter spiake brengen. Spr. be antwoordt alle sprekers. Salarisverhoogin gen worden toegekend om verschillende redenen: bestaansmogelijkheid, veranderde levensbehoeften. Vaste salarisregeling gaat wel in steden met 40 categoriën ambtenaren. Spr. is met den heer v. Zonneveld van inte rring, dat de steun aan klein-kweekers zoo spoedig mogelijk geliquideerd moet wor- I den. Hij ziet geen kans het badbedrijf in I andere handen te brengen. Sluiting is wel eens overwogen, maar dan zou de jaarlijk- sche strop nog grooter worden. De luchtbe- i scherming is moeilijk effectief te maxen. Alles stuit op het gebrek aan geld af. De vergoeding van het L.O. moet ook, volgens de Burgemeester, opgevoerd worden tot 9.per leerling. Warmond geeft 8 50, Noordwijkerhout (een noodlijdende ge meente) ƒ9.Lisse 11.Noordwijk 17.—. Bij aanbestedingen zal bepaald worden, dat het C.A. gevolgd wordt. B. en W. zul len zich gaarne sociaal zooveel mogelijk uitleven. Spr. bracht, in verband met de bespre- kin gover de B.-steun hulde aan de Sas- senheimsche burgers voor de opbrengst van de collecte voor het K.D.S.-fonds. De nieuwe schoolgeldverordening blijkt niet de gezochte steen der wijzen geweest te zijn. De lantaarn bij dr. Hueber geeft voldoende licht voor de automaat als men een beetje scheef gaat staan!! Hierna wordt de begrooting met alg. stemmen aangeno men. De heer v. Breda doet nog mededeeling over de aanstelling van een 12-tal huis bezoeksters voor de B.-steun en over een met de winkeliers gehouden vergadering. Hierna sluiting. GEMEENTÊRAAD VAN OEGSTGEES Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester van Gerrevink. Aanwezig alle leden. Voortgezet wordt de behandeling der gemeentebegrooting. Post 252. Kosten van bijdragen voor wijkverpleging. De heer Paardekooper zegt, dat aan de wijkverpleging voor alle gezindten een extra-subsidie wordt toegekend voor rente en aflossing. Spr. meent te weten, dat dit bedrag niet voor dat doel wordt gebruikt doch voor andere kosten. Spreker vraagt, of in vergelijking daarmede de subsidie van het Wit-Gele Kruis niet te weinig is. De voorz. zegt, dat het gebruik van de alg. wijkverpleging grooter is. Een gelijke maatstaf aanleggend meent spreker, dat zulks in het nadeel van het Wit-Gele Kruis zal uitvallen. Een andere vraag is het, of het gesub sidieerde bedrag werkelijk voor het doel wordt gebruikt. Zulks kan de Raad eischen. De heer Paardekooper is niet tegen het geven van een grootere subsidie, doch het gaat meer daarom, dat het bedrag aan subsidie niet besteed wordt vcor doelein den, waarvoor het niet is bestemd. De heer Uitenboogaard bevestigt dat het geld niet vcor aflossing werd gebruikt. De heer Kattenbusch zou dan de extra subsidie willen beschouwd zien als gewo ne subsidie, waarmede de Raad accoord Caat Muggen en ratten Post 254. Kosten ter bestrijding van de muggen- en rattenplaag. De heer Bakker vraagt naar de advie zen van dr. v. Thiel, waarop de voorz. ant woordt, dat naar gelang van behoefte ad vies wordt ingewonnen. Post 308. Jaarwedden van ambtenaren en beambten. De begrootingscommissie stelt voor den schoonmaker van de gemeentegebouwen J. Leget, thans op arbeidscontract werk zaam, in vasten dienst der gemeente aan te stellen. Zij grondt dit voorstel op het feit, dat het schoonmaken van gemeente gebouwen niet als een werkzaamheid van tijdelijken aard of met een tijdelijk karak ter kan worden aangemerkt, zoodat in dienst houden van Leget op arbeidscon tract niet in overeenstemming is met de bepalingen van het ambtenaren-reglement der gemeente. Het voorstel om J. Leget als schoonma ker van gemeentegebouwen in vasten dienst der gemeente aan te stellen, nemen B en W. over. Bahalve de heer Leget be hoort ook de heer Bakker als gemeente- opzichter een vaste aanstelilng te hebben, omdat cok deze betrekking in geen opzicht een tijdedijk karakter draagt. B. en W. stellen voor te bepalen, dat de heer Bakker zonder toestemming geen bij betrekkingen mag bekleeden en geen par ticulier werk mag verrichten. De heer Paardekooper zou met de vaste aanstelling van den heer Bakker nog een jaar willen wachten. De voorz. verdedigt de aanstelling, daar de bevolking zich nog voortdurend uit breidt. Een tweede kracht naast den ge meente-architect is beslist noodzakelijk. Bovendien is de heer Bakker een actief en bekwaam ambtenaar. De heer Sanders dankt B. en W. voor de medewerking om den heer Leget een vas te aanstelling te geven. Verder zou de heer Sanders willen bepaald zien, dat door den heer Bakker geen bijbetrekking mag worden bekleed. De voorz. zegt, dat momenteel de heer Bakker nog een functie bekleedt te War mond tegen een salaris van 600. Spr. ad viseert dit momenteel zoo te laten. Later, bij de periodieke verhocgingen kan dit worden veranderd. De heer v. d. Post vraagt naar de In structies van den heer Leget, daar spreker des zomers de heer Leget wel ziet als bad meester. De voorz. zegt, dat deze functie van den heer Leget zoo „gegroeid" is. Besloten wordt de heeren Bakker en Leget vast aan te stellen. Over de instructies der beide ambtena ren' werd in comité-generaal gesproken. Bij post 337 stelt de -begrootingscommis sie voor de telefoonaansluiting van het hoofd der openbare school te doen ver vallen. De voorz. verdedigt deze post, er op wy'zend, dat het veelvuldig voorkomt, dat het hoofd der school thuis door cuders wordt opgebeld, daar gedurende de schooltijden men daarvoor geen gele genheid heeft. De post wordt goedgekeurd. De bewaarschool aan de Mosch Post 356: subsidie voor bewaarscholen. De begrootongscommissie zou aan het verleenen van subsidie voorwaarden wil len verbonden zien. Aan de bewaarschool aan de Morsch mankeert wel iets. Men zou voorwaarden willen gesteld zien. De heer Kruizinga vraagt naar de meening van den schoolarts. De voorz. zegt. dat de Raad rekening meet houden dat dit is een bijzondere be waarschool. Zeer zeker kan men eischen gaan stellen bij het verleenen van de sub sidie. We moeten de zaak niet te zwaar opnemen. Het blijkt, dat de ouders der kinderen tevreden zijn. Zonder zeer groo- te bijdrage der gemeente kan het schooltje niet in optima forma zijn. Bovendien is het gebouwtje den laatsten tijd veel ver beterd. De heer Kattenbusch hoopt, dat de toe stand niet zakt tot den toestand van eeni- gen tijd geleden. De post wordt goedgekeurd. De subsidie aan de Leidsche Hout vervalt Post 369. Subsidie aan de Leidsche Hout, stelt de commissie voor te schrappen. De meerderheid der commissie voert daartoe als metief aan, dat de gemeente zelf genoeg plantsoenen heeft en daarvoor reeds een groot bedrag aan onderhoud enz. moet uitgeven, zoodat het niet noo- dig is voor plantsoen buiten de gemeente gelden uit te geven. Dit klemt te meer nu de gemeente-fi- nanciën tot sterke bezuiniging nopen. De voorz. verdedigt deze pest. Het voorstel der commissie wordt aan genomen met 9 tegen 4 stemmen, zoodat de subsidie aan de Leidsche Hout vervalt. Post 379. Werkverschaffing aan werk loozen. De commissie stelt voor het oude hockeyveld niet tot plantsoen in te rich ten. Het voorstel wordt aangenomen met 12 tegen 1 stem, die van den heer Krui zinga. De stopzetting van de steun regeling bracht werk De heer Paardekooper zou de post voor werkloozensteun met 2000 willen verla gen, daar de stopzetting van de steunuit- keering voor werkloozen voordeel heeft opgeleverd, doordat men werk had ge vonden. Wethouder van Egmond heeft dezer da gen nauwkeurig onderzocht, of het moge lijk is deze post te verlagen. Spr. vestigt ae aandacht op het spaarsysteem, waar aan verschillenden deelnemen. De toe stand is nog erg onzeker. Spr. moet ver laging van dezen post ontraden. De heer Bakker sluit zich aan bij de commissie, die het blijkbaar gerechtvaar digd acht dezen post te verlagen. Wethouder van Egmond geeft nadere toelichting en blijft verlaging van den post ontraden. B. en W. zullen niet on- noodig uitgeven. Valt het mee, dan komt zulks het volgend jaar de begrooting ten goede. De post is echter geenszins te hoog geraamd volgens spreker. De post wordt met 2000 verlaagd. De verdere uitgaaf-posten worden goed gekeurd. waarna de inkomsten worden behandeld. In verband met de uitkeering van 't» ba tig saldo door de zwemvereeniging Poel meer. zegt de voorz. dat verschillende be sprekingen met het bestuur van Poelmeer reeds zijn gevoerd omtrent het opheffen der borgstelling en het nader regelen en betalen van rente en aflossing der geld leen ing. B. en W. zijn in dit opzicht dili gent. De straatbelasting In behandeling komt het heffen van een straatbelasting. B. en W. achten het heffen van opcen ten op de vermogensbelasting voor een gemeente als Oegstgeest, als vestigings gemeente, zeer nadeelig. Er zijn weinig gemeenten waar andere belastingen tot de OEGSTGEEST. Middenstands-Centrale. In „Het Wit te- Huis" is gisteravond een algemeene vergadering gehouden van de Midden stands-Centrale Oegstgeest. De vergade ring werd geleid door den heer J. Kam steeg, die namens het voorloopig bestuur de aanwezigen hartelijk welkom toeriep en zijn vreugde uitsprak over den grooten opkomst. Spr. gaf dan een kort overzicht van de omstandigheden, welke tot op richting van de Centrale hebben geleid. Deze centrale wil in samenwerking met de bestaande Middenstandsorganisaties en de middenstanders individueel de belan gen van de middenstanders in onze ge meente behartigen. Op een vorige verga dering is het voorloopig bestuur opgedra gen deze zoo belangrijke zaak voort te zetten en statuten en huishoudelijk regle ment te ontwerpen. Het is niet ons doel om ons te begeven op het terrein van de Hanze, doch uitsluitend de belangen van den middenstand te behartigen. Hij ver klaarde daarop de vergadering voor ge opend en gaf de heer M. C. v. d. Burg het woord om te spreken over: Wat is de Cen trale en wat wil de Centrale. De heer v. d. Burg beschouwde voor zichzelf het een vraagstuk om zich op dit terrein te begeven. Hij zag terug op de reeds eerder aangewende pogingen om zich te vereenigen door een gezamenlijk optreden doch helaas is men daarin niet geslaagd. In een uitvoerig betoog schetste spr. de beteekenis van de Centrale waarbij hij deed uitkomen dat deze niet is een vak organisatie omdat het voor ieder afzonder lijk zeer goed is zijn vakbelangen in eigen organisatie te behandelen. De centrale is een instelling welke boven vakorganisa ties uitgaat. De Centrale wil echter wel contact zoeken met de bestaande organi saties. Zij wil zijn een adviseerend lichaam ter zake van de belangen van de handel- drijvenden middenstand. Er komen zoo vele belangen voor die oplossing eischen en daarom zal het gewenscht zijn als ieder voor zich tot de Centrale komt deze te be spreken. Het is dan ook gewenscht dat elke orga nisatie afgevaardigden kiest om gezamen lijk aller belangen te behartigen. Hy gaf hierover nadere toelichtingen. De voorzitter dankte spreker voor zijn gehouden betoog en gaf de aanwezigen gelegenheid eventueele vragen te stellen waarvan door eenige personen gebruik werd gemaakt. Hierna las de heer v. d. Burg een ont werpstatuten en huishoudelijk reglement voor dat na langdurige besprekingen en enkele wijzigingen werd vastgesteld. In de hierop volgende pauze werden 23 leden ingeschreven. Vervolgens werd aan de orde gesteld: verkiezing Centrale, naar aanleiding van het goedgekeurde reglement. Gekozen werden de heeren: J. Kam steeg, W. Elshof, A. P. Kraaij, M. C. v. d. Burg, P. Singeling, J. Schrijvers en W. F. Snieder, die zich allen deze benoeming lieten welgevallen. Namens de gekozenen riep de heer Kam steeg aller medewerking in. Van de rond vraag werd geen gebruik gemaakt. Hier op werd de vergadering gesloten met dank voor de opkomst. VOORSCHOTEN. St Nlcolaasviering De Graal. Woens dagavond na het Lof had in het Graalhuis het St. Nicolaasfeest plaats voor de leden van de GraaL De opkomst der leden was goed. Jammer was het, dat enkele leid sters verhinderd waren. St. Nicolaas en zijn knecht arriveerden per auto. Onder 't zingen van een welkomstlied, werden zij binnen geleid en door de leidster, mej. v. Veen, welkom geheeten. Vervolgens las St. Nicolaas uit 't boek van goed en kwaad, verschillende goede, maar ook minder goe de dingen voor. Sommigen werden gepre zen, maar ook rake standjes werden uitge deeld. Na alle leden nog eens goed op hun Graalplichten te hebben gewezen, ging de Sint over tot 't uitdeelen der meegebrach te geschenken. Eerst werden de leidsters en de leden die verschillende functies bekleeden, bedeeld. Hierna mochten de overige leden allen een geschenk komen halen. I De leden speldjes-verkoopsters werden bovendien nog extra bedacht. Vele mooie geschenken waren er bij en leuke rijmpjes, die de stemming zeer verhoogden. Nadat mej. v. Veen St. Nicolaas voor zijn vele goede gaven had dank gezegd, nam de Sint i weer afscheid en werd bij zijn vertrek nog I eens vroolijk toegezongen. Hierna bleven i de Graalleden nog eenige tijd gezellig bij- j een, terwijl er thee en versnaperingen wer- I den rondgediend. Tenslotte keerden allen weer voldaan huiswaarts, 't Was weer eens een echte gezellige en goedgeslaagde avond geweest. Diefstal met inbraak. Gisterennacht is een inbraak gepleegd met diefstal in de consumptietent van den heer J. Luijnen- I burg aan den Veurschen weg alhier. Diver- se consumptieartikelen en rookartikelen zijn ontvreemd en een groen kleed. Een onderzoek met een politiehond heeft plaats gehad, doch zonder resultaat. hier reeds bereikte hoogte zijn opgevoerd, die geen straatbelasting heffen. De commissie stelt voor 33 opcenten op de hoofdsom der vermogenbelasting; 15 opcenten op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting. Dit wordt aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. De begrooting werd goedgekeurd. De rondvraag leverde niets belang rijks op. Vermelden we nog, dat bij den aanvang der vergadering op voorstel van B. en W. aan de Oranjevereeniging een subsidie werd gegeven van 250 voor een kinder- tractatie in verband met de „blijde ver wachting" in het koninklijk Huis.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11