OMGEVING HEI BETOOVERDE BOSCH DONDERDAG 9 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. fi KATWIJK. E. H. B. O. Men verzoekt ons te wil len mededeelen, dat alhier is opgericht een afdeeling van de Nederlandsche Ver- eeniging „E. H. B. O." n.l. de afdeeling Katwijk en omstreken. Het bestuur is samengesteld uit de hee- ren: J. J. v. d. Kamp, K. van Houten, G. J. Schellingerhout, D. Rosmolen en de dames J. H M. van Riessen, T. Bonefaas en Adr. Gesink. Het secretariaat is geves tigd p.a. Nieuwe Duinweg 53, Katwijk aan den Rijn. NOORDWIJK. Inbraak. Door overklimming aan de achterzijde en verbreking van het slot der achterdeur, zijn dieven bij afwezigheid der bewoners, binnengedrongen in het woon huis van P. v. d. Z. in de Tramsteeg. Het benedenhuis is geheel doorzocht, waarbij een bedrag van ongeveer 11.werd buit gemaakt. Voorts werden alle aanwezige sleutels van kasten en deuren meegenomen. NOORDWIJKERHOUT. Ingekomen: C. C. de Klerk uit Lisse J. Tak uit Hillegom P. B. Klein uit Haarlemmermeer. D. M. Groot uit Me- demblik. T. R. J. Boxma uit Apeldoorn. C. J. Meijer uit Haarlem. A. Blom uit Boekei. M. E. Hageman uit Amsterdam. D. M. Habermehl uit Nieuwveen. Jac. van Reissen uit Velsen. A. M. Wessels uit Haarlam. Joh. Jansen uit Winters wijk. A. J. v. d. Putten uit Hillegom. J. L. Wetter uit Lisse. J. J. M. Wolters uit Arnhem. E. W. Fukken uit Leiden. E. S. R. Dolkens uit Heiloo. C. van Amersfoort uit Castricum. J. W. F. Happel uit Merxem. P. van der Zwart Duits en gezin iut Hillegom. C. van der Klauw uit Voorhout. A. Sprokkelen- burg uit Voorhout. J. F. de Koek en Th. Giskes uit Eindhoven. C. Louwen uit Heiloo. A. D. J. Roxs uit St. Oedenrode. Anth. Rietvink uit Noordwijk. J. A. M van Adrichem uit Heerhugowaard. J. J. Boerakker uit Venraij. W. Pompe uit Noordwijk. A. B. Spiering uit Arn hem. E. L. Antonissen uit Nijmegen. J. B. Steekers en gezin uit Hillegom. M. H. Luijtende Vlieg en gezin uit Hillegom. E. Berghaus uit Bloemendaal. C. M. Schuttelaar uit den Haag. M. C. Turen- hout uit Noordwijk. Th. J. Jansen uit Haarlem. M. J. v. d. Putten uit Haar lem. A. van DuinDuivenvoorde uit Warmond. N. Buijs en M. Koch uit den Haag. P. G. Rolvers uit Noordwijk. Th. van Aken uit Rotterdam. A. C. J. C. van Dijk uit den Haag. J J. C. Lange- veld uit Almaar. M. van Emmerik en A. M. de Groot uit Voorhout. B. H. de Jong uit Noordwijk. Vertrokken: Sj. Frins naar Ensche de. A. Lipsen naar Amsterdam. C. A. Veltman, J. Boersma.W. P. Broekhuijzen, J. G. Damen, P. J. B. Tognetti naar Heiloo. C. J. van den Berg naar Bloemendaal. C. H. Bouwmeester naar Noordwijk. P. Heemskerk naar Hillegom. E. L. Hulsebosch naar Haarlem. S. M. de Wit naar Bovenkarspel. C. Zonderwijk naar Wassenaar. G. M. Radings naar Noordwijk. W. de Veld naar Amster dam. D. C. van Deudekom naar Benne- broek. J. R. van LieropSmink en ge zin naar Voorschoten. M. J. W. Huis in 't Veld naar Tilburg. P. den Elzen naar Noordwijk. P. van den Bergvan dan Nieuwendijk naar Vourhout. A. J. van der Putten naar Oirschot. A. v. d. Berg naar Lisse. A. van den Berg naar Was senaar. K. J. A. Looijestijn naar Haar lem. K. M. Schipper naar Leiden. A. J. Damen naar Arnhem. N. Passchier naar Wassenaar. J. C. v. d. Werff naar Oudewater. C. Verbij naar Sassenheim. A. M. L. Verdegaal naar Leiden. J. K. van der Niet naar Wassenaar. Jac A. Roest naar Warmond. Hub. van den BergBroekhof en gezin naar Hillegom. H. P. van Diest naar Hillegom. E. Fuk ken naar Noordwijk. M. C. van Ruiten naar Haarlemmermeer. C. J. Groos naar Den Haag. M. C. Tromp naar Berkhout. P. J. J. Hofstede naar Leiden. Th. C. C. Broekhof naar Voorhout. P Nagte- gaal naar Leiden. C. van Wetten naar Koudekerk. A. M. Vreeburg naar Haar lem. H van Wetten naar Hazerswoude. J. J. Tuijp naar Haarlemmermeer. J. NederstigtHogenhout en gezin naar Haar lem. J. C. KortekaasPesschier en ge zin naar Noordwijk. Th. J. Somers naar Amsterdam, J. Th. A. van Diemen naar Lisse. L. van der Put naar Noordwijk. ZILK. Retraiteclub. De retraiteclub St. Al- phonsus Maria de Liguori alhier hield gis teravond haar jaarvergadering in het pa rochiehuis welke als zeer goed bezocht be schouwd kan worden. Zoowel de pastoor als kapelaan van de parochie gaven door hun aanwezigheid blijken van belangstel ling. De voorzitter, de heer H. v. d. Vossen opende de vergadering. Door den secreta ris, den heer A. de Groot, werden de no tulen voorgelezen. Uit het door genoem den heer uitgebracht geworden jaarverslag blijkt dat de vereeniging een ledental heeft van 115. Het afgeloopen jaar bezochten 6 gehuwden en 38 ongehuwden leden de re traite. Ook door den penningmeester, den heer Jac. Nederstigt, wordt verslag uitge bracht omtrent den finantieelen toestand der vereeniging. De inkomsten bedroegen 371.91, de uitgaven 288.10, alzoo een batig saldo van 83.81. Ontvangen werd aan spaargelden 294.40. Vervolgens had een bestuursverkiezing plaats wegens het periodiek aftreden van de heeren A. de Groot en W. Ruigrok. Na gehouden stemming werden beide altre denden weer herkozen met groote meer derheid. Door het bestuur werd vervolgens mede gedeeld dat de a.s. retraite voor de onge huwden zal plaats vinden van 22 tot en met 25 December, waarvoor 40 plaatsen zijn aangekocht. Voor de gehuwden zal de re traite plaats hebben van 8 tot en met 11 Januari 1938. Hierna had de traditioneele verloting plaats van twee vrijkaarten voor de a.s. retraite, welke kaart voor den winnaar strikt persoonlijk is. Deze werden gewon nen door J. van Berkel en J. van Gijls- j wijk. Door de aanwezigen werd nog een bedrag bij elkaar getrommeld om alsnog j Leiden twee kaarten voor de retraite te koopen. Ook deze werden direct verloot en wer den gewonnen door dhr. W. Ruigrok en J. van Gijlswijk. Gijlswijk won dus twee vrijkaarten en zal dus in het retraitehuis niet over ruimte te klagen hebben. De rondvraag leverde minder stof tot spreken op, zoodat, nadat de pastoor nog een enkel woord gesproken had ter aan moediging, de voorzitter de vergadering om ongeveer 10 uur op de gebruikelijke wijze sloot. selius, db., Vinkeweg 3, van Lisse H. J. Dcedens, Wilhelm.park 22, van Leider. H. Visser, ambt., Leidschestr.weg 11 van Rotterdam S. Y. Tjoa, Regentesse- laan 12, van Leiden K. J. G. Kcbes, .planter, Julianalaan 9, van Pematang Slantar (N.l.) Th. Herzorg, db., Oran jelaan 6, van Katwijk M. J. Prins, db.. Endegeest, van Katwijk J. van der Poel, en gezin, Duivenvoordestraat 24, van Leiden J. B. M. J. Uil, winkelbed., Dui venvoordestraat 24, inw., van Leiden El Zill, db., L. de Col.laan 2, van Wasse naar J. P. Frangois, vtrpl. Endegeest, van Middelburg C. Visser, stuurman gr. vaart, Emmalaan 12, van Beemster P. Bos, verpl. Endegeest, van Heemstede C. A. Broers geb. Verschragen, Rhijnzicht- weg 150 van Leiden. Vertrokken: P. W. Kentie, naar N. van Egmond naar Rijnsburg H. L. Amweg naar Leiden H. de Vos naar Leiden A. van Egmond en gez. naar Leiden F. van Iterson naar Leiden A. C. Rugrck geb. van Velzen naar Ab coude-Proosdij. M. Steiner naar Lei den A. Kays naar Duitschland Cl. IJdo naar Leiden Geboren: Pieter Gillis z. van P. G. Kooyman en D. Vos. Ondertrouwd: Th. C. Verbeek en J. Beumer. 167 naar Rijswijk Z.-H., Broekslootkade 41 Mej. H. Hemm van Leidscheweg 197 naar Melink Herkenbosch, Vlodropperstr. 113 J. Stol van Papelaan 170 naar Noordwijk, Bronkhorststraat 79 J. Sietinga van Burg. Vernèdepark 70 naar Wassenaar, Vinken- laan 19 Mej. H. G. van Hattem van Leid scheweg 248 naar Nieuwerkerk a. d. IJsel, 's-Gravenweg B 9 Mej. G. Lemstra van Papelaan 170 naar Noordwijk, Bronkhorst straat 79 Mej. J. C. M. Lefeber van Veurscheweg 3 naar Lisse, Heerenweg 331 Mej. A. M. de Koning van Veurscheweg 3 naar Amsterdam, Joos de Moorstr. 33 Mej. C. L. M. Driessen van Veurscheweg 3 naar Beverwijk, Relweg 51 Mej. M. J. Wolff van Veurscheweg 74 naar Voorburg, Heerenstraat 120. ZOETERMEER. Postduivententoonstelling. plaatselijke postduivenvereniging OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Hedenavond komt de Raad dezer gemeenie in vergadering bij een ter behandeling van de Gemeente- begrooting. Hanze Gisteravond kwam de Hanze in alg. vergadering bijeen onder voorzitter schap van den heer W. F. de Rooy, die bij de opening zijn voldoening uitsprak over de goede opkomst. De heer J. v. d. Post bracht een welver zorgd verslag uit van de Centrale Raads vergadering, waarvoor het bestuur hem dank bracht. Ingekomen was voorts een schrijven van de voorloopige commissie der Midden stands-Centrale. In dit schrijven werd be toogd, dat de Middenstanders veelal in de hoek zitten, waar de klappen vallen, en dat zulks komt omdat de middenstander, op enkele uitzonderingen na, vrijwel alleen staat met zijn klachten en verlangens. Als dit (bedoeld schrijven geldt weer alleen voor Oegstgeest) anders was, zoodat de gemeenschappelijke klachten en wenschen langs organisatorischen weg te bevoegde plaatse werden naar voren gebracht, ver dedigd, en reeds veel gewonnen zijn. Tot dat doel is er een Middenstands-cen trale opgericht. Deze centrale wil in samen werking met de Middenstandsorganisaties en de Middenstanders individueel den Middenstanders in Oegstgeest behartigen. De voorzitter stond niet geheel afkeerig van genoemde centrale, omdat er mogelijk iets goed uit kan geboren worden. Een Middenstandscentrale treft men aan in meerdere plaatsen, doch deze is dan samen gesteld uit afgevaardigden der drie Mid denstandsorganisaties, die in bepaalde za ken samenwerken. In Oegstgeest heeft men echter alleen een Kath. vereeniging. Naar spreker ver nam heeft men de hoop, dat na korten tijd een Christelijke en Alg. vereeniging zullen worden opgericht. Eerst dan is men waar men zijn moet, om vruchtbaar en organisa torisch te kunnen arbeiden. Breedvoerig wordt hierover verder van gedachte gewisseld. Bepaald wordt, dat de Hanze voorloopig kan medewerken, indien enkele leden, aangewezen door de Hanze, in de centrale zitting kunnen nemen. Aan gespoord werd zooveel mogelijk de ver gadering. die hedenavond wordt gehouden, te bezoeken. De rondvraag leverde niets belangrijks op. De voorzitter zeide, dat dit mogelijk de laatste vergadering is, die Pastoor de Vet ten als adviseur bijwoont. Spreker dankte den Pastoor voor zijn trouw vergadering- bezoek alsook voor de adviezen en raad gevingen. Spr. hoopte dat Pastoor de Vetten het binnenkort te vieren zilveren jubileum der Hanze kan bijwonen. Namens de ver eeniging bood de voorzitter den Pastoor een stoffelijk blijk van waardeering aan. Pastoor de Vetten dankte bewogen. De Hanze heeft steeds zijn bijzondere belang stelling gehad. Spreker spoorde de leden aan altijd trouw de vergaderingen te be zoeken, dan kan er nog veel in het belang van den Middenstand worden gedaan. Hierna sluiting. St. Joseph-Gezellen-Ver. - Naar het Winterprogramma verluidt, zal hedenavond in onze vereeniging een zeer leerzame le zing worden gehouden over de Russische Iconen, de afbeeldingen der Heiligen in de Russische Kerk, waarvoor een groote vereering en liefde bestaat. De lezing zal worden toegelicht met lichtbeelden. Als spreker zal niet optreden de heer Bouvy, doch niemand minder dan professor Jan sen van het Philosophicum te Warmond. Het belooft dus een mooie avond te worden; de zeereerw. spreker en diens le zing zijn er waarborg voor. Daarom wor den alle leden en ook de aspirantleden nog eens dringend aangespoord hedenavond half negen in het gebouw aanwezig te zijn. Laat de opkomst volledig, ja nog grooter zijn dan de vorige week. Ook niet-! e- d e n zijn weer van harte welkom, want steeds blijft gelden: Erzijnernogveel te weinig lid, die ook lid moes ten zijn en die w ij gaarnetot onze vrienden zouden tellen. Daarom, wij rekenen vanavond op een groote onkomst! Gevestigd: E. R. Hecht en gezin, che- miker, burg. v. Griethuijsenpl. 6, van Kat wijk - J. A. Kok, L. de Col.laan 13, van Amsterdam T, G. R. Lenselink, db., de Kempenaerstraat 78, van De Bilt (U.) N. Hollebeek, kleermaker, H. Morschweg 47a. van Leiden H. Hesselink, Fred. Hendriklaan 6, van Arnhem J. J. Wes- STOMPWIJK—VEUR Bedrijfsrekeningen 1936. De bedrijfs- rekeningen van de lichtbedrijven der gemeenten Stompwijk en Veur, welke re keningen in de vergadering van Vrijdag a.s. in de gemeente Stompwijk voorloopig zullen worden vastgesteld, sluiten voor wat het electriciteitsbedrijf betreft, met een voordeelig saldo van 21.599.60 en voor wat het Gasbedrijf betreft met een nadee- lig saldo van 10.361.40. SASSENHEIM. Geboren: Jacobus Jozef, z. v. G. C. Turk en W. M. Meeuwissen Johannes, z. v. J. van den Nouland en P. J. Juffer- mans Johanna Henrica, d. v. N. J. Rot teveel en E. M. C. van Rijzen Gidion Cornells, z. v. T. D. Ciggaar en M. Molema. Overleden: C. van der Meij, weduwe van F. Rewijk, oud 75 jaren. Ingekomen: A. Bol, Hoofdstraat 48, van Lisse; K. W. Donker. Teijlingerlaan 39, van Ilpendam; H. Engberts, Molenstraat 16, van Oegstgeest; J. Ros, Rusthoflaan 5, van Bunschoten; M. G. van Leeuwen, Nieuwe Haven 1, van Haarlemmermeer; G. Hessels, Iepenlaan 46, van Amsterdam. Vertrokken: N. Schellingerhout, naar Warmond; L. P. Bisschops naar Hille gom; G. J. Sap naar Hillegom; B. van Dijk en gezin naar Den Haag. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling te Voor schoten stonden op 8 December 1937 als werkzoekenden ingeschreven: 1 drukker, 11 timmerlieden, 9 metselaars, 10 opperlie den, 12 schilders, 1 stucadoor, 1 taludwer ker, 1 betonwerker, 1 straatmaker, 13 grondwerkers, 1 behanger, 1 schoenmaker, 4 loodgieters, 4 monteurs, 4 smeden, 2 scheepmakers, 1 spinmeester, 2 meubel stoffeerders, 1 wever, 1 electricien, 1 radio- techniker, 1 broodbakker, 1 kok, 78 land en tuinarbeiders, 1 stuurman, 1 venter (isch), 8 chauffeurs, 6 kantoorbedienden, 1 rijwielhersteller, 1 dienstbode, 1 loopknecht, 7 fabrieksarbeiders. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting gehouden: voor werkgevers: des voormiddags van 912 uur ten gemeen tehuize; voor werknemers: des voormiddags van 99.15 Voorstraat 14. Geboren: Jan Pieter, z. van P. Buwal- da en G. Hoekstra Ondertrauwd: H. van Veen 24 j. en A. C. Oosterom 22 j., wonende alhier. Gevestigd: Mej. A. de Langen van Zwaar, Leidscheweg 366 J. H. Snijders van Hilversum, Leidscheweg 191 Mej. C. Hoogervorst van Leiden, Schoolstraat 94 Mevr. J. J. Sluiter-van Reeven van Rijs wijk (Z.-H.), Leidscheweg 493 J. Qualm van Hazerswoude, Donklaan 31 Mej. J. L. Koeman van Hazerswoude, Donklaan 31 L. de Bruijn van Hillegersberg, Veursche weg 80 Wed. J. Nelemans-Mol, van Hil legersberg, Veurscheweg 80 F. B. A. v. d. Hulst van 's-Gravenhage, Leidschew. 80. Vertrokken: Mej. M. A. van den Broek van Noortheystr. 23 naar Bergschen- hoek, Bergweg 65 Mej. M. A. Spee van Wijngaardenlaan 48 naar Amsterdam, Kin- kerstr. 188190 G. M. Letterie van Leid scheweg 221 naar Leiden, de Laat de Kan- terstr. 2 A. van Engh van Veurscheweg De ,,De Witpen", opende Dinsdagavond om streeks 7.30 uur, in een der zalen van het Gymnastiekgebouw aan de Dorpsstraat alhier, de door haar georganiseerde ten toonstelling. Bij monde van den voorzitter der veree niging, den heer M. J. Koevoets, werden de aanwezigen, en in 't bijzonder den Bur gemeester dezer gemeente, die zich bereid verklaard had de tentoonstelling te ope nen, welkom geheeten. Hij sprak een woord van dank aan allen, welke een eere- prijs be~chikbaar hadden gesteld, en tot hen, die aan de tot standkoming hunne medewerking hadden verleend. Vervolgens verzocht spr. den burgemeester de ten toonstelling te openen. De burgemeester zeide, dat het hem een genoegen was, hier aanwezig te kunnen zijn en eenige woorden te mogen spreken. Aanvankelijk was door hem gevreesd, dat de ruimte voor de tentoonstelling wel wat groot zou zijn, doch deze vrees bleek thans ongegrond, gezien het groote aantal in zendingen. Spr. verklaarde er zeer mee in genomen te zijn, dat de vereeniging een dergelijke tentoonstelling organi-eerde en hoopte,dat ieder deelnemer tevreden zal zijn met de beslissing van den keurmeester: In het houden van dieren, aldus spr., kweekt men liefde tot hen, hetwelk eene groote deugd werd genoemd, ook in het verdere leven. Met den wensch, dat de tentoonstel ling mocht slagen, verklaarde spreker deze voor geopend. Door de aanwezigen werd thans een rondgang gemaakt over de tentoonstelling, waarbij de burgemeester zich liet voor lichten door den voorzitter. Deelgenomen werd met 183 vogels, verdeeld in 16 klas sen. Als keurmeester trad op de heer C. de Koning te Rotterdam. De volgende prij zen werden door hem toegekend: Klasse 1, doffers, vliegklasse oud, welke meer dan 800 km. gevlogen hebben le prijs F Wesseling; 2e prijs B. Koole; Z.E.V, M. v. d. Burg; E.V. P. van Loon. Klasse 2, duiven, naar dezelfde onder scheiding: le prijs E. Rietveld; 2e prijs M. J. Koevoets; Z.E.V. C. van Dam; E.V. A. Sijtzema. Klasse 3, doffers, van 600300 km.: le prijs P. Klos; 2e prijs A. v. d. Kraats; 3e prijs W. de Lang; Z.E.V. C. van Dam; E.V. L. Krijgsman. Klasse 4, duiven, alsvoren: le prijs W. de Lang; 2e prijs E. Rietveld; Z.E.VV. S. Bontebal; E.V. Abr. Luiten. Klasse 5, doffers, van 400600 km.: le prijs H. van Vliet; 2e prijs P. Klos; Z.E.V. W. van Yperen; E.V. N. L. Hol. Klasse 6, duiven alsvoren: le prijs A. v. d. Kraats; 2e prijs A. C. T. Breugelmans; E.V. J. van der Swaan. Klasse 7, doffers, 200—400 km.: le prijs M. J. Koevoets; 2e prijs W. van Yperen; uur in het Ambachtshuis, 3e prijs Th. van Heiningen; 4e prijs P. Klos; 5e prijs N. J. Lagrand; Z.E.V. H. v. d. Zijde; Z.E.V. A. Sijtsma. -Klasse 8, duiven als voren, le prijs P. Bos; 2e prijs H. Roelof3e prijs J. v. d. Linde; Z.E V. P. Klos; E.V. W. de Lang. Klasse 9, vliegklasse jong, doffers, 200 km. en meer: le prijs Gebr. Adrichem; 2e prijs A. C. F. Breugelmans; Z.E.V. N. v. d. Swan; E.V. W. Dorst. Klasse 10, duiven, als voren: le prijs: C. Rietveld; 2e prijs P. Bos; 3e prijs J. v. d. Linde; Z.E.V. J. v. d. Swan; E.V. H. van Vliet. Klasse 11, doffers, 100200 km.: le prijs Gebr. Adrichem; 2e prijs N. Hol; 3e prijs W. de Lang; 4e prijs J. v. d. Zijde; 5e prijs H. van Vliet; Z.E.V. N. Koppenaal; E.V. C. Heldemans. Kla-se 12, duiven, als voren: le prijs S. v. d. Burg; 2e prijs N. Koppenaal; 3e prijs A. v. d. Kraats; 4e prijs A. Brussé Dzn.; 5e prijs C. Rietveld; E.V. A. Sijtsma. Klasse 13, schocnheidsklasse, doffers, oud: le prijs E. Rietveld; 2e prijs Th. van Heiningen; 3e prijs A. Breugelmans; 4e pr(js W. van Yperen; Z.E.V. W. L. Lagrand E.V. M. J. Koevoets Klasse 14, als voren, duiven oud, le prijs H. van Vliet; 2e prijs H. van Vliet; 3e prijs A. Verhoef; 4e prijs Th. van Heiningen; Z.E.V. Jac. v. d. Sande; E.V. A Brussé Hzn. Klasse 15, als voren, doffers jong: le prijs J. v. d. Zijde; 2e prijs S. v. d. Burg; 3e prijs J. v. d. Zijde; Z.E.V. A. Breugel mans; E V. A. Houtman. Klasse 16, alsvoren, duiven jong: le prijs D. v. d. Eist; 2e prijs W. van Yperen; Z.E.V. A. Breugelmans; E.V. W. Dogterom. De prijzen bestaan, zooals op dergelijke tentoonstellingen gebruikelijk, in geld, Z.E.V. of E.V. komen niet voor geldprij zen in aanmerking. Alle bekroonden hebben wel een eere- prijs, die bestaan in gebruiks-, nuttige- of andere voorwerpen. De tentoonstelling is geopend tot des avonds 10 uur. Voor dui- venliefhebbers, en ook voor anderen, is het wel aardig, om een kijkje op de tentoon stelling te nemen. Collecte voor een Oranjefeest. Op Woensdag 15 December a.s. wordt in deze gemeente, door een aantal jongedames, een huis-aan-huis-collecte gehouden voor een prachtig doel, nl. om alle schoolkinde ren in de gelegenheid te stellen, bij de ge boorte van een nieuwe telg uit het Oranje huis, dit feit feestelijk te vieren. In ver band met den finantieelen toestand der gemeente, kan het gemeentebestuur geen vrijheid vinden, gelden hiervoor beschik baar te stellen. Het ligt in het voornemen, de opbrengst van de collecte ter beschik king te stellen van het Comité voor Kin derfeesten. Door den heer burgemeester dezer gemeente is een oproep tot de bur gerij van Zoetermeer gericht. Door ver schillende vooraanstaande personen, van onderscheidene richtingen, wordt de col lecte aanbevolen. Het vertrouwen, dat de collecte moet slagen, mag niet beschaamd worden. Een ieder stelle een bedrag, hoe klein ook, hiervoor beschikbaar. De schoolgaande jeugd moet met opgewektheid het belang rijke en gewichtige feit kunnen vieren. Aan de burgerij onzer gemeente is thans de daad! Kinderblijheid is aller blijheid! De winkelweek ten einde. De win kelweek behoort alweer tot het verleden, de laatste geschenken werden Woensdag uitgereikt. Op elke serie van 500 ingele verde volgeplakte formulieren werden 40 prijzen uitgegeven. Door 't publiek werden ruim 4 series ingeleverd, waarvoor men Balero kon werpen. Daar het winkelweek comité geschenken voor 5 series had ge ëtaleerd heeft het toch gemeend alle ge schenken te moeten uitdeelen, hoewel men het niet verplicht was. De laatste serie was niet ingeleverd, dus behoefde de com missie ook hiervoor geen geschenken te geven. Ter wille van het publiek en om de tegenstanders te toonen, dat de com missie alles wil doen om de winkelweek te doen slagen, zijn alle geschenken uitgege ven. Een woord van hulde voor dit royaal standpunt is hier zeker op zijn plaats. Geboren: Johannes Maria, zoon van C. Henneken en A. M. Bolleboom Jan, zoon van D. M. Uijl en A. M. Jopse Jo hanna, dochter van J. Bolleboom en M. Th. van Dorp. Overleden: J. Reeuwijk oud 74 jaar man van A. M. Hemeijer. Vertrokken: P. J. W. de Waal naar Rotterdam Aa. J. Lexmond naar Was senaar. WASSENAAR. Roode Kruis. Onder leiding van den voorzitter, jhr. W. K. von Weiier, vergader de Woensdagavond in Restaurant „Belle- vue" alhier, de plaatselijke afdeeling van het Nederl. Roode Kruis. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het Hoofdbestuur, aansporende tot een ledenwervings-actie, waarbij de afd. Helmond ten voorbeeld werd gesteld, al waar men.... 1800 nieuwe leden had inge schreven. De afd. Rotterdam gaat haar 30-jarig be staan vieren met een op 5 Maart a.s. te houden E.H.B.O.-wedstrijd, tot deelname waaraan werd uitgenoodigd. Dr. Weerenbeck zal de mogelijkheid hier van onderzoeken en zijn bevinding aan het bestuur rapporteeren. Mej. de Bode had gevraagd om na het einde van het strandseizoen ontheven te worden van haar functie als leidster, aan welk verzoek inmiddels was voldaan De voorzitter prees den geest van op gewektheid, toewijding en deskundigheid, waarmede mej. de Bode haar taak heeft vervuld. Het bestuur is haar daarvoor dankbaar. Spr. herinnert hierbij aan de pio niersarbeid die door het drietal, den heer Goemans, den arts-leider en mej. de Bode, is verricht geworden voordat de Genees- (SPROOKJE) 107. „Op een goeden dag, toen hij er weer op uitgetrok ken was, vond hij de heks slapend in het bosch. Een vo geltje zat rustig op haar arm, doch daar merkte ze niets van, want zij droomde. Zij droomde zelfs hardop. 108. Stilletjes kwam Eenzaam naderbij, en luisterde aandachtig toe. Wie weet wat hij te hooren zou krijgen. Rrrrrt, het vogeltje vloog weg. Hoorde hij goed? ,,'t Prinsje is bij my.... niemand weet het."

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6