JAPANSCHE OPMARSCH NAAR NANKING. De avontuurlijke opdracht Het koppel biaats - Peileneer» won den zesdaagsche te Kopenhagen De twee Nede»landsche wielrenners na hun overwinning Daar een loonende exploitatie met meer mogetijh is. wordt de baan aan den Bodengravenschestraatweg te Gouda na een vijfjarig bestaan afgebroken Ook in 'ndië wo>den luchtbeschc mrngsoe'emngen gehouden Een lo*o van een te Madioen gehouden luchibesche- mmgsdag Na den gas aanval wo'den de straten met chloorkalk bestreken en bespoten In de ApoMohal te Amsterdam wo.dt »en 10 lol 12 Decembe. as de inter- De He.togin »an Gloucester .e.richtte deze week de otl.creele nationale pluimvee en konijnenten»oons'eilmg. «Avicomi», gehouden, waarvoor opening der Lady Eleanor Holles school te Hampton m Middlesex. de eerste -gasten, reeds zijn ondergebracht waar de Hertogin voor het eerst sinds haar ziekte weer in het openbaar ve< scheen De Japansche troepen voor Nanking De verwoesting langs den weg. dien de aanvallers"naar Nanking volgden, woidt ge'eekend door vlammen en rook. waarin gioote gebouwencomplexen der Chmeezen opgaan Het albasten grafmonument van graaf Enge'brecht II van Nassau in de Groote Kerk te Breda, waa-onder zich oe toegang bevindt tot den zoojuist ontdekten gralkeider, waarin zich waarschijnlijk de stotteliike resten van de eerste graven van Nassau bevinden FEUILLETON Naai het Ëngelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden) 52) Ik dacht tegen Restow nu zou ik het niet met zekerheid durven zeggen. En wiens kamer grensde aan de jou we toen je die slang in je bed vond? De kamer van Restow, antwoordde Lindsay. Wat Drayton niet in Parijs? Lindsay glimlachte. Het ligt voor de hand, dat Restow dat zou zeggen, als hij zijn sporen wilde uitwisschen! Laten we nu even teruggaan. Toen Drayton je op die afpersingsgeschie denis afstuurde, heeft hij je toen klaar en duidelijk gezegd, dat Restow er achter zat? Het lijkt me niet verstandig onbe grensd vertrouwen te stellen in wat Dray ton beweert. Denk eens met den anderen kant van je hersens, Lin! Drayton ziet er zeker niet tegen op om te lieger als het in zijn kraam te pas komt maar hij liep toch de kans dat je achter zijn rug naar Restcw zou gaan en zeggen: Vertel me eens, oude heer, hoe zit dat met dat afpersen van Gladisloe? Dat riskeerde hij toch, niet waar tenzij Restow er achter zit dat wil dus zeggen, tenzij Restow de Gier is. De laatste woorden sprak Garratt lang zaam en op nadenkenden toon uit. Dat is al dien tijd mijn theorie geweest. Neem de periode, dat de Gier het drukst in actie was van 1915 tot 1922. Drayton was toen bij Lewindorf. Dat ben ik niet met u eens, wierp Lindsay snel tegen. Ik geloof niet, dat de Drayton, die by Lewindorf was. dezelf de is als de Drayton, die nu bij Restow is. Garratt sloeg zich op de knie. Je hoeft het niet te gelooven, als je niet wilt! Luister liever maar eens. Dray ton was boekenkurm bij Lewindorf. Waar was Restow toen?.... Dat zal ik je vertel len. Restow was op tournée, om het zoo maar eens te noemen. Hij verdween in de lente van 5-5 op een sensationeele manier, dook in '19 weer op, was in '20 weer on vindbaar, herrees in het voorjaar van '22 temidden van een stralenkran*- van mil- lioenen. In de tusschenpoozen was hij in Madrid -- Parijs Warschau Nisjni Novgarod Sicilië weet ik waar; mis schien wel in Timboektoe. Soms had hij duiten en soms geen penny. Als Restow de Gier niet is, wil ik er ik weet niet wat om verwedden, dat het hem moeilijk zal vallen, met een behoorlijk aübi voor den dag te komen. Herinner je den nacht in dat dorpje in Noord-Frankrijk, dat we dachten den Gier zoo goed als te pakken te hebben? Nu, vraag jy Restow eens met mijn vriendelijke groeten hoe hij kans zag weg te komen. Verdraaid, dat zou ik dol graag willen weten! HOOFDSTUK XXXIV. Lindsay liep terug naai Bleinhem Squa re. De avond was guur en koud Er was <?een mist. Het schijnsel van de lantaarns I viel helder, op de donkere natte straten. De theaters waren uit en de straten wer den leeg. Hij stak door een smalle dwars- straat naar Lesnard Street over, toen hy voetstappen achter zich hoorde. Het idee geschaduwd te worden was al- I lesbehalve aangenaam. Terwijl hy zyn pas versnelde, hoorde hy de voetstappen .ook vlugger gaan en iemand riep hem na met „Fothering". Hij keek over zijn schou der en zag een jonge man langs de laat ste lantaarn loopen. Hij liep hard. Het schijnsel viel op een bleek, scherp gezicht ep op een hooge hoed, die achter op het hoofd hing, op een witte das en een don kere overjas, die hoog toegeknoopt was Lindsay had den man nooit eerder gezien. Hij bleef op hem wachten. Het straatje, dat nog geen honderd me ter lang was. lag geheel verlaten. Lichten brandden in de bovenvensters van de hui- I zen, maar de benedenvei diepingen waren in duisternis gehuld. De jongeman kwam hijgend naar Lind say toe. -Ik ik zag je vanuit mijn taxi. Je je loopt zoo deksels vlug, mopperde hü. Ja. 't is al laat en ik moet tydig bin nen zijn, antwoordde Lindsay vriendelijk. We kunnen beter voortloopen, her nam de jongeman. Ben je niet gescha duwd? Waarom zou ik geschaduwd worden? Het antwoord kwam met een zenuwach- tigen lach. Dat zijn zoo zyn manieren. Alsof je dat niet weet! Misschien is het niet verstandig na men te noemen, opperde Lindsay, bij wijze van wenk. Ja ja. Zeg mijn zenuwen zijn gewoon op. Je denkt toch niet, dat iemand ons in de gaten heeft? Weineen. Ja, mijn zenuwen zyn kapot. Mis schien heb ik te veel gehad. Dacht jij dat ook? Hy verspreidde een geur van alcohol om zich heen. Terwijl ze verder liepen wilde hij Lindsay een arm geven. Ja, ik heb te veel gehad, herhaalde hij, zwaar leunend op den arm, dien hij vasthield. Je moest kunnen weten,, wanneer je er mee moet uitscheiden. Hij bleef staan en zijn beverige hand poogde een gebaar van nadruk te maken. Ja, dat moest je! Je deed beter naar huis te gaan, ried Lindsay. Neen, sprak de jongeman beslist. Niet naar huis kan thuis niet slapen. Met beide handen omvatte hy Lindsay's arm. Worden wy niet geschaduwd? Neen. Waarom in vredesnaam? Dat weet je wel. Maar ik moet me beheerschen. Beroerd, als je je zoo ellen dig voelt. Hoe komt dat dan? Dat hoef ik jou toch niet te vertel len! Het is immers niet zoo lang geleden, dat je in hetzelfde schuitje zat. Smerig baantje om aan iemand te geven, wat? Ik bedoel.... Hy richtte zich op en maakte weer een onzekere handbeweging. Ik be doel het is toch geen baantje voor een fatsoenlijk mensch. Nou jy? Och, ik weet het niet, antwoordde Lindsay. Hy wist het ook niet. maar brandde van nieuwsgierigheid om het te weten. De jongeman ging op het trottoir zit ten, verzorg zijn hoofd in de handen en barstte in tranen uit. Lindsay keek de straat af. Er was geen sterveling te bekennen. Hij ging naast den jongeman op het trottoir zitten en klopte hem op de schokkende schouders. Men wil ten slotte toch graag gentle man blijven, niet waar, Froth? Natuurlijk gaf de man, die als zijn dubbelganger werd aangesproken, toe. En het is geen werk van een gentle man een ander zyn papieren af te stelen, wat? Dat hangt van de omstandigheden af, verklaarde Lindsay voorzichtig. De jongeman hield op met snikken. Hy duwde zijn hoed nog verder naar achteren en kwam wat overeind. Om-stan-di-heden. Hij sprak het woord langzaam en plechtig uit. Ver draaid. Froth, die arme Ferdinand niet dat het een vriend van mij was neen. Maar dat doet er ook niet toe. Als een beste kerel doodgeschoten is, is het dan fat soenlijk om zijn papieren te stelen? Zeg nu zelf? Hij klopte Lindsay op diens borst en schudde met dronkemans aandoenlijkheid het hoofd. Lindsay tintelde van het hoofd tot de voeten. (Word! vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10