Katwijk zit in de klem! Leidsche Waterleiding snijdt uitbreiding der badplaats af BIOSCOPEN WOENSDAG 8 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 OUDEWETERING. IJsclub „Ijsvermaak rij ons Doel". Gis teravond vergaderde in Hotel Van den Bosch bovengenoemde IJsclub onder lei ding van den voorzitter, den heer J. C. de Jong. Na een openingswoord, waarin mede- deeling gedaan werd van het besluit tot het verbinden van een feestavond aan deze jaarvergadering werd de agenda vlot afge handeld Het batig saldo bedroeg volgens rekening van den penningmeester 316.91. De rekening werd na controle onder dank vastgesteld. De aftredende bestuursleden, de heeren J. L. Zoet, P. L. de Jeu, K. Los en P. H. van den Bosch, werden by ac clamatie herkozen en namen hunne her benoeming aan. Bij de rondvraag vroeg de heer J. J. de Jong inlichtingen inzake de besprekingen over het aanleggen van een verlichte ijs baan. De voorzitter antwoordde, dat deze besprekingen te zijner tijd zullen worden hervat. Hierna sluiting. Te acht uur werd de feestelijke bijeen komst geopend en werd voorlezing gedaan van het Reglement voor de spelen. Met groote animo is verder op den avond ge kaart en gedomineerd, terwijl de leden wer den verrast met een 2-tal gratis consump ties. Te ongeveer 12 uur werd de goed ge slaagde avond gesloten en werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt. TER AAR. St Nicolaas bij de Tama. Na eerst gistermiddag een bezoek gebracht te heb ben bij de kinderen te Aardam, kwam heden Sint Nicolaas met z'n trouwen knecht per auto, aangekondigd met ba- zuim geschal en tromgeroffel, by Hoogen- dijk en Verhoef om onder de auspiciën van de plaatselijke Middenstanders die deel hebben genomen aan de actie, de kin deren te tracteeren. Niet minder dan zes honderd kinderen hebben den Sint onvermoeid toegezongen. De liefde kwam niet van èèn kant, Sinter klaas deelde behalve goede vermaningen, ook versnaperingen en geschenken met milde hand uit. Zij deden zich lekker te goed aan de chocolade-melk, smulden heerlijk aan de koek en gingen allen zeer voldaan huiswaarts met een stuk speel goed. Het Tama-comité kan ongetwijfeld terug zien op een goed geslaagde actie. Moge dit voor beide partijen een prikkel zijn met frisschen moed voort te gaan op den reeds ingeslagen weg. ZOETERWOUDE UITBREIDINGSPLAN VROUWENWEG meter vanaf de grens van den Vrouwen- weg. Langs den Vlietweg is de bebouwings- strook bestemd voor den bouw van enkele dan wel dubbele woonhuizen, met ten hoog ste per woning een bijgebouw, ook weer uitsluitend ten behoeve van de bewoners, met dien verstande dat: 1. bij een enkel woonhuis de afstand van eenig deel van het woonhuis tot de zyerf- scheiding tenminste 4 meter bedraagt en tot reeds bestaande, aan dezelfde zijde van den weg gelegen gebouwen een afstand wcrdt in acht genomen van tenminste 8 meter; 2. bij een dubbel woonhuis gelden de ge noemde afstanden resp. 5 en 10 meter; 3. de woningen opgericht worden binnen de bebouwingsstrook met de voorgevels naar de wegzijde gekeerd. Verdere voorschriften zijn er niet gege ven, zoodat het plan dus vrij simpel is. Collecte. De gehouden collecte ten bate van de PI. Commissie voor Bijz. Noo- den heeft een bedrag van ongeveer 50 opgebracht. We schreven reeds, dat we terug zouden komen op het thans door den gemeente raad in zijn vergadering van 22 November j.l. vastgestelde plan tot herziening van het uitbreidingsplan, langs den Vlietweg en den Vrouwenweg. De tot standkoming van een uitbreidings plan voor genoemd gedeelte der gemeente vond zijn .oorzaak in het voornemen van bouw-exploitanten, om langs den Vrouwen- weg, in aansluiting van de reeds vóór 1926 ter plaatse gebouwde 50 woningen, nog een complex van 70 woningen van gelijke kwaliteit als de bestaande te bouwen. In de raadsvergadering van 26 Januari 1927 be sloot de gemeenteraad tot het doen ont werpen van een uitbreidingsplan met de bedoeling regelen te stellen volgens welke het bouwen in dat gedeelte werd toege staan, welk plan definitief werd vastge steld, na herhaalde besprekingen en wij zigingen, in de vergadering van 20 Septem- bed 1928 en door Ged. Staten werd goed gekeurd 14 Januari 1929. Herhaalde malen werd toen getracht wijziging te krijgen van de beklemmende voorschriften, doch 1 het heeft noeg geduurd tot 9 Januari 1933, j vooraleer definitief de voorschriften gewij- zigd werden. Als men zou denken, dat zou worden vergist men zich, want nog steeds achtte men de voorschriften te be zwarend en verschillende bouwplannen konden dan ook de goedkeuring van den Hanze. De gisteravond gehouden Hanzevergadering was slecht bezocht. Na de opening en de lezing van de notulen werden de ingekomen stukken behandeld. Van het gemeentebestuur is een schrij ven ingekomen, waarbij de vereeniging verzocht wordt een minimum opbrengst voor het te vestigen telefoonstation in de Weipoort te aanvaarden en het verschil waarmee eventueel de jaaropbrengst be neden dit bedrag mocht blijven aan het Staatsbedrijf te vergoeden. Het garantie- bedrag zal vermoedelijk 35.a 40. bedragen. Hierop is door het bestuur geantwoord, dat de vestiging van het telefoonstation een algemeen belang is waar het midden- standsbedrijf wel mede gebaat is. De Han ze kan deze garantstelling niet aanvaar den, weshalve aan het gemeentebestuur verzocht is voor het geval dat de aan bieding van de garantie door een particu lier niet aanvaard wordt de vestiging te bevorderen door de minimum-opbrengst door de gemeente te aanvaarden. In de vacature ontstaan door de ont slagname van den heer J. J. Rode wijk in de Commissie voor Bijzondere Nooden is de voorzitter door het bestuur aangewe zen. Wederom heeft het bestuur bij het ge meentebestuur aangedrongen op verlaging van de electriciteitstarieven. Hierbij is in de toelichting o.m. aangevoerd, dat de kleinbedrijven het dubbele betalen van ge lijke bedrijven in Leiden. Hoewel de ver wachtingen van de vergadering niet zoo groot zijn, meent men, dat Leiden zich ten opzichte van de buitengemeenten zal moeten herzien. Het kloppend maken van de Leidsche begrooting door middel van te hooge winst uit de bedrijven vooral ten koste van de buitengemeenten zal niet kunnen blijven voortduren. In het bestuur zijn dan ook reeds plannen gemaakt zich tot het Provinciaal Bestuur te wenden om bescherming van de kleine gemeenten te genover de handelwijze van de steden. Omtrent de Winteractie doet dè voorzit ter eenige mededeelingen. Er zal nu voor de Bonte Avond gezorgd moeten worden. Vervolgens komt ter sprake de cursus te Leiden, die geleid zal worden door den heer L. J. A. van Doorn, vice-voorzitter van het Hoofdbestuur. De- cursus vangt aan op 28 Deecmber en duurt zes avon den Dinsdagen. Totale kosten 1. Voor deze vergadering gaven zich 10 deelnemers op. De geestelijk adviseur houdt daarna een korte toespraak. Naar aanleiding van het a.s. Kerstfeest houdt zij neer w. in vele evangelische lessen het kindschap Gods voor. Aan het einde van deze lessen draagt spr. een schoon gedicht voor van Jaques Schreurs Hartelijk dankt de voorzitter voor het priesterlijk woord en de literaire voor- nu gebouwd j dr®cht' Katwijk voelt zich bedreigd door de nieuwe aanleg van kanalen door de Leid sche Duinwater Maatschappij kanalen, cue als loopgraven de uitbreiding der ge meente naar het Zuiden tegenhouden. Naar het Noorden kan de badplaats zich niet uit breiden, want daar treedt de Rijn-mond als versperring op; naar het Oosten niet, want daar liggen de militaire oefenterreinen; raar het Westen evenmin, want daar ligt de zee. De eenige kans voor de vervulling van Katwyks toekomstdroomen biedt dus het Zuiden. Door den aanleg van een nieuw kanaal voor de watervoorziening van Leiden dreigt ook deze eenige kans aan Katwijk te worden ontnomen. De Katiksche gemoederen zijn veront rust. De badplaats" neemt jaar op jaar in fceteekenis toe; de bebouwing groeit reeds thans uit de aangepaste kleeren, en nu komt Leiden met een onnoozel drinkwater kanaal de mogelijkheid tot expansie en wel vaart afs" 'en. Van K jks standpunt bekeken wordt de situatie .nderdaad ietwat hachelijk. De Leidsche Duinwater Maatschappij echter, die de Katwijksche belangen niet onderschat Katwijk is immers ook een klant! betoogt geen andere uitweg te kunnen vinden, om aan voldoende duinwa- tt-i te komen. Volgens de Katwijksche deskundigen is cat betoog niet steekhoudend. In een bijeenkomst, welke gisteren in het prachtige Raadspaleis van onze nabuur- ordplaats was belegd, hebben verschillen de heeren de argumenten van de L.D.M. bestreden. Deze bijeenkomst werd o.a. bij gewoond door het gemeentebestuur van Katwijk, door het „Comité van Actie" en eenige andere autoriteiten o.a. door mr. dr. Knibbe, secretaris van de Kamer van Koop handel te Leiden. De burgemeester van Katwijk, de heer W. J. Woldringh van der Hoop, noemde de plannen van de L.D.M. ruïneus voor de ontwikkeling van zijn gemeente. De bur gemeester wees erop, dat het Zuiderkwar- Op het verzoek van de Commissie voor Bijzondere Nooden wordt een gift van 5.uitgetrokken en een machtiging tot een tweede gift als aan de begrooting voor zulks toelaat. In de commissie voor e&vvsusars* i K~KW: Prov. Adviescommissie en het Instituut worden gekozen de heeren G. v. d. Hoe ven en J. v. Bemmelen. Door het bestuur Stad en Landschap van Zuid-Holland ge- - 7"K Tnv, 'vi«,,«M zamenlijk ™t B. en W; -~-p.an j konden aanbieden aan den Raad, werd bij Raadsbesluit van 28 September 1937 een- ontwerp plan vastgesteld, waartegen door slechts één eigenaar bezwaar werd inge diend, welk bezwaar door den Raad onge grond werd verklaard. Zoo is dan tot stand gekomen een nieuw plan voor gronden ge legen langs den Vrouwenweg en den Vliet weg, voor wat laatstgenoemden weg be treft tot aan de boerderij van Moerkerk. Vastgesteld in de vergadering van 22 No- vembed 1937 mag verwacht worden, dat hel zeer binnenkort de goedkeuring van Ged. Staten zal verwerven. In afwijking van het oorspronkelijke plan regelt het nieuwe alleen de bebou wing van gronden langs de genoemde we gen; dus niet in den polder. Voor den Vrouwenweg betreft het eene lengte van 550 meter en voor den Vlietweg van 325 meter, beide voor eene breedte van onge veer 50 meter en eene bebouwingsstrook van 10 meter. Langs den Vrouwenweg is deze bebou- w.ngsstrook bestemd voor den bouw van dubbele woonhuizen met, ten hoogste per woning, een bijgebouw (uitsluitend ten behoeve der bewoners), met dien verstan de dat: 1. de afstand van eenig deel van het woonhuis tot de zij erf scheiding tenminste 25 meter bedraagt en dat, tot reeds be staande, een dezelfde zijde van den weg gelegen gebouwen een onderlinge afstand wordt in acht genomen van 50 meter minij stens; 2. de woningen opgericht worden binnen ge bebouwingsstrook, zoodanig, dat de voorgevels in hoofdzaak gelegen zijn in de naar de wegzijde gekeerde begrenzingslijn der strook. De bebouwingsstrook begint ongeveer 6 De secretaris spreekt daarna over de Onderlinge Ziekteverzekering. Wijzende op de groote beteekenis voor de afdeeling van dit Fonds is het voor het bestuur on verklaarbaar, dat waar de reserve tot 500.is gestegen de ledenwerving niet gelukt. Na Nieuwjaar zal voor nieuwe le den een grootere entree worden geheven. Het gaat toch niet aan de pioniers steeds maar voor de verhooging van de reserve te laten zorgen en dan eindelijk maar te gaan deelnemen. De grootere deelname zal het risico beter verdeelen en moge lijk maken, tot hoogere uitkeering over te gaan. Er meldt zich één nieuw lid aan. De opgekomenen waren meest allen lid. Bij de rondvraag vestigt de geest, ad viseur de aandacht op de Missieactie „St. Franciscus Xaverius"; de kruisvaarders zullen postzegels enz. ophalen. Er opent zich nu nog een bespreking over de nieuwe schoolgeldregeling, waar omtrent de secretaris de noodige inlich tingen kan geven. De late afgifte van de aanslagbiljetten, waardoor een achter stand van zeven maanden is ontstaan in de schoolgeldbetaling, wordt zeer afge keurd. Vooral bij de klanten, waar reeds credieten worden gegeven, is dit weder een betaling die ten koste van de leveran ciers gaat. In een week, dat het achterstal lige schoolgeld moet betaald worden, zal de bakker of kruidenier moeten wachten op betaling. Waar thans vele aanslagen op de huur waarde gebaseerd worden: personeele be lasting, schoolgeld en waterleiding, zal men zich moeten overtuigen of de aanslag niet te hoog is. Ook wordt gesproken over de groote sprongen die de waterleidingtarieven ma ken, waardoor een klein verschil in aan slag zooveel invloed heeft. Te zijner tijd zal het bestuur het gemeentebestuur ver zoeken nog een tusschen-norm te maken. De vergadering wordt hierna gesloten. ZOETERWOUDE (DORP). Kruisjassen! Op Maandag 6 Dec. was het bestuur van den R. K. Volksbond, door milde gevers in de gelegenheid ge steld om voor haar leden een gezellige avond te organiseeren. Op het uur van aanvang waren 40 leden present om te prijsjassen. Na een kort woord van den voorzitter sprak de geestelijk adviseur, van de gelegenheid gebruik makende, een propagandistisch woordje voor de retrai teclub. Hierna werd direct een aanvang gemaakt met jassen, terwijl de dampende chocolademelk werd opgediend. Hoe ver der de avond vorderde, hoe hooger de stemming steeg, steeds harder werd op de tafels gebonst, steeds meer spanning. Als winnaars kwamen uit het kamp: le prijs Jac. Akersdijk en C. Zandbergen ieder met 1H pond leverworst en zoo vervol gens met de 2e prijs Nic. v. d. Akker en W. van Slingerland; 3e prijs P. v. Bem melen en Nic. Straathof; 4e prijs Jaap v. d. Meer en B. Roesen. Aan het slot van dezen avond feliciteerde de voorzitter de prijswinnaars. Het bestuur brengt langs dezen weg dank aan degene, die het mo gelijk hebben gemaakt, dezen avond- te organiseeren. ZEVENHOVEN. St. Nicolaasfeest Volksbond. Maan dagmiddag bracht St. Nicolaas, vergezeld met zijn trouwen knecht Piet, een bezoek aan 't Bondsgebouw, waar de schoolkinde ren onder de 12 jaar bijeen waren met de onderwijzeressen en commissie van ooor- bereiding. Ook de zeereerw. heer pastoor was aanwezig. De kinderen boven de 12 jaar bleven met hun onderwijzer in school en werden ook bezig gehouden met spel letjes en tractatie. Precies half 3 arriveer de de Sint aan het Bondsgebouw. Na het zingen van eenige liedjes, liet de Sint een jongen bij zich komen, die gepraat had in de kerk. Pieterman deponeerde hem di rect in de zak. Een jongen moest alleen zingen, wat naar genoegen was van St. Nicolaas. Daarna werden de kinderen onthaald op chocolademelk en speculaas, en voor het einde werden alle kinderen verrast met een surprise, waarmee ze dankbaar en voldaan huiswaarts gingen. Na het zingen van een liedje verliet de Sint met zyn Piet het gebouw en vertrok per auto naar Spanje. 's Avonds kwamen de leden van den R. K. Volksbond in het Bondsgebouw bij een. Daar de spreekavond niet door kon gaan, werd de avond gezellig doorgebracht met kaarten. Verscheidene groepen zagen wij zitten, verrast met versche chocolade melk en speculaas. Er heerschte een vroo- lijke stemming. Er kan gezegd worden: het St. Nicolaasfeest voor de schoolkinde ren van den R. K. Volksbond is ten volle geslaagd. Een hartelijk woord van dank aan de commissie, die alles ten volle heeft geregeld. Overleden: Neeltje van Tol geb. v. d. Spek, 56 jaar Alida Klazina de Graaf geb. Sprong, 78 jaar. tier van de badplaats zich de laatste jaren tot een belangrijk dorpsdeel heeft ontwik keld. De eenige kans op uitbreiding ligt in het Zuiden. Zoo heeft ook het Gemeentebestuur de zaak aangevoeld, toen voor enkele jaren het besluit werd genomen om den Boule vard tot voorbij het Rotterdamsch Zeehos- p.tium door te trekken. Met dit werk werd en wordt beoogd een aansluiting te verkrij gen met de villa-wijk welke aan de Zuid zijde van het Zeehospitium is gedacht. D£ totstandkoming van het nieuwe ka naal achtte spr. voor de uitbreiding van Katwijk ontoelaatbaar. Spr. voerde ook technische motieven aan voor de stelling dat genoemd kanaal niet noodig is en zei- de, dat er zeker geen steekhoudende argu menten bestaan om dit kanaal juist daar tt graven, waar het thans is ontworpen. De My heeft uitgestrekte terreinen te harer beschikking, welke zeer wel voor watervang zijn te gebruiken, terwijl het an derzijds eigenaardig is te noemen, dat juist Je waterhoudende capaciteit der duinen e.ndigt daar waar de grens tusschen Kat wijk en Wassenaar ligt. Van de zijde van de Maatschappij wordt daartegen aange roerd, dat dit een gevolg is van de zich ter plaatse bevindende kleilaag, welke de ver- o:nding tusschen het bovenwater en het onderwater afsnijdt; dientengevolge vloeit een groote hoeveelheid water naar Zee. Uiteraard zijn wij aldus te burgemees ter niet bij machte deze bewering te weerleggen, doch niettemin achten wij een zoodanige situatie toch wel een zeer bij zondere speling der natuur. Voorts meent spr. uit den loop van kanaal 4 te moeten concludeeren, dat ook dit werk aantoont dat het gelijk niet aan de zijde van de Maatschappij is. Katwijk wil een eigen water leiding aanleggen. Ten slotte merkte de burgemeester op, dat de gemeente heeft aangeboden zelf een p-rise d' eau te bouwen en wel aan de Oost- jijde van de defensieterreinen of elders. De stichting van deze waterwinning zoü tot re sultaat hebben dat Katwijk in eigen be- behoefte kan voorzien en bovendien blijft nog de mogelijkheid een vry groot kwan tum water aan Leiden te leveren. Volgens het oordeel van ter zake kundi- gen is dit plan zeer wel voor verwezenlij king vatbaar. In dat geval zou voor Leiden een dubbele zekerheid voor een voldoende waterpro- actie ontstaan, zonder dat het graven van kanaal 5 noodig is. Ook de directeur der bedrijven, de heer Van Daalen, betoogde, dat het door Leiden oegeerde kanaal wel op een voor Katwijk zeer ongelukkige plaats is geprojecteerd. Katwyk wil een open oog hebben voor het belang van een goede en vertrouwde water voorziening, maar is ervan overtuigd, dat u-dien dit kanaal op de zelfde wijze lag in het uitbreidingsplan van Leiden, het kanaal niet zou worden toegestaan, ook al was het nog zoo noodig. En van die noodzakelijkheid is Katwijk in 't geheel niet overtuigd. Spr. bestreed de juistheid van de be cijfering van den directeur der L.D.M. en berekende, dat ook zónder de aanleg van kanaal 5' in de watervoorziening van Lei den ruimschoots kan worden voorzien. In de juistheid dezer becijferingen, zoo min van de eene als van de andere zijde, zullen wij ons niet verdiepen. Dit is een kwestie welke slechts.door deskundigen kan worden opgelost. De directeur der bedrijven, deed nog eenige mededeelingen over het aanbod van Katwijk een eigen „prise d'eau" te stichten. Doel was te geraken tot een prise d' eau ven 2000 M3 per etmaal, dus van 800.000 M3 per jaar. Kon dat slagen dan zou de Leidsche prise leau, met deze hoeveelheid ontlast wor den en dan zou de Leidsche watervang die thans naar zijn bescheiden meening niet te klein is, ook volgens de meening van Lei den groot genoeg zijn tot in een zeer verre toekomst. Katwijk kon dat vrij kostbare onderzoek met beginnen voor het wist dat Leiden lo yaal meewerkte om, indien het plan kon sla gen, de eigen watervang ook te mogen bou wen en exploiteeren. En deze medewerking, aldus besloot de heer Van Balen, is niet verkregen! De twee partyen in dat geschil Leiden »n Katwyk zyn van nature op elkaar aangewezen. Katwijk heeft belang bij een goede watervoorziening en Leiden heeft be lang bij een opbloei van de naburige bad plaats. Daarom hopen wij, dat een compro mis zal kunnen worden gevonden. De „hearing", door Katwyks gemeente bestuur belegd, heeft ons wel de stellige overtuiging bijgebracht, dat de bezwaren van de badplaats niet met een simpel ge baar mogen worden weg-gewuifd. Er staan zoowel voor Katwyk als ook voor de L.D.M. groote belangen op 't spel. Aan hoogere en meer bevoegde instanties laten wij gaarne in deze burentwist het Sa- 1 »mons oordeel uit te spreken. „Want" Z'>o verklaarde ons met nadruk een van de aanwezige autoriteiten „Katwijk laat het er niet by zitten!" De meening van de L.D.M. De Leidsche Duinwater Mij., die blijkbaar lont heeft geroken van de in Katwijk ge houden bijeenkomst en zich over het al daar besprokene heeft laten voorlichten, zond ons een communiqué: „Aan de wenschen van het Gemeentebe stuur en den Raad van de gemeente Kat wijk is door de Leidsche Duinwater Maat schappij zooveel mogelijk tegemoet geko men. De plannen zijn n.l. gewijzigd door het geprojecteerde kanaal in het Noorden in te korten, in het Zuiden te verlengen en naar het Oosten op te schuiven, hierdoor zijn grootere uitbreidingsmogelijkheden voor Katwijk ontstaan. Het bedoelde kanaal zal echter zoo uit gevoerd minder water geven en vermoede lijk meer geld kosten. Dat er andere terreinen zijn, waar de L. D.M. water zou kunnen krijgen is ten eenen male onjuist. Indien B. en W. van Katwijk kennis ge nomen hadden van het rapport van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening, welk rapport door de directie van de L. D. M. te hunner beschikking is gesteld, zou dit het College gebleken zijn. De aanvraag van de gemeente Katwyk aan de L.D.M. om de verbintenis met de Leidsche Duinwater Maatschappij te annu- leeren en zelf een waterleiding te stichten vond bij de L.D.M. een willig oor, aange zien de contractueel vastgestelde water- prijs slechts 0.12 per M3. bedraagt en deze prijs, gezien de groote geinvesteerde kapi talen en daardoor dure exploitatie, te laag is. Het spreekt vanzelf, dat de L.D.M. hier voor niet haar eigen terreinen ter beschik king kan stellen, noch kan toelaten, dat de watervang van de gemeente Katwijk aan de watervang van de L.D.M. schade zou be rokkenen. De hoeveelheid water, (de gemeente Kat wijk neemt ongeveer 200.000 M3. water per jaar af), die de L.D.M. hierdoor zou spa ren is te gering om het niet uitvoeren van de plannen te wettigen. Uit het resumé, verstrekt door den Direc teur van de Gemeentebedrijven te Katwijk wordt feitelijk aangetoond, dat al de uit breidingswerken van de L.D.M. overbodig zijn. Dit is al zeer boud gesproken. De gegevens zijn n.l. voor een groot ge deelte geput uit het Rapport van het Rijks bureau voor Drinkwatervoorziening, welk bureau in 1933 met haar onderzoek in de duinen ten Zuiden van Katwijk gereed kwam. De conclusie van het Rijksbureau was echter: „Maakt de geprojecteerde uitbrei dingswerken, want het onttrekken van diepwater zal op den duur tot verzouten aanleiding geven". Ook is in het rapport aangetoond, dat slechts in het Noordelijke gedeelte van het duingebied nog voldoende water te winnen is. Het spreekt vanzelf, dat de L.D.M. niet zou overgaan tot dergelijke dure uitbrei dingswerken, indien daarvoor niet zeer ernstige motieven aanwezig waren en dat verschil van meening met de gemeente Kat wijk geen aanleiding mag zijn om niet de noodige maatregelen te treffen, teneinde haar verzorgingsgebied, waartoe ook Kat wijk behoort, van goed en voldoende drink water te blijven voorzien. Behalv* *s nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen! IHEATER HOOFF1LMS j INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Meisjespensionaat (Angela Salloker, Attila.Hörbiger). Circus Buffalo Bill (Barbara Stanwyck, Preston Forster). Speelfilm Sensatiefiln Dag. 8.1511.15 uur 'i-.iags bovendien 27 uur. Matinée Zat. en Woensd 2.30 uur. Goedgekeurd. Trianon: Grazige Weiden. (Rex Ingram). Rijksmuseum (van Otto van Neyenhoff). Speelfilm Docum. film. Dagelijks van 8—11 uur. lederen middag om 2 uur matinée. Goedgekeurd voor volwassenen Luxor: Een avontuur in Polen (Gustav Frö- lich). Het mysterie van de zwarte kat (Ricardo Cortez, June Travis) Avonturen film. Detective film. Dag. 811 uur, Zon dags bovendien van 27 uur. Matinée Zaterd., Woensd. en Donderd. 2 uur. Goedgekeurd voor volwassenen Casino: Afgekeurd.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8