OMGEVING RIJNSTREEK Vereeniging van Stompwijk en Veur WOENSDAG 8 DECEMBER 1937 üE l.EIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK AAN DEN RIJN. Retraite. Er is hier opgericht een Re traiteclub. Tot bestuursleden werden be noemd Mej. A. Caspers-Ebbink, Mej. J. van Schie-Grimbergen, en de heeren A. J. Mul der, W. Caspers en Jac. P. Rietveld. Laatst genoemde zal als voorzitter fungeeren. Dezer dagen zal een actie plaats hebben voor het aanwerven van leden terwijl tevens het bekende spaarsysteem zal wor den ingevoerd. Dit laatste om de deelname aan retraite's te vergemakkelijken. Vaandelcomité. Zooals bekend was on langs een vaandel-comité opgericht om de Oranjevereeniging in het bezit te doen stellen van een vaandel. Hiervoor zijn de ingezetenen bezocht en ieder is in de ge legenheid gesteld om naar vermogen hier aan bij td dragen. Het succes, hiermede ge oogst, was bevredigend en het comité zou er mee hebben kunnen volstaan. Het comité heeft echter door bemiddeling van Notaris Matthijs, lid van het comité, Mej. H. v. d. Kreke, Danckertstraat 50, Den Haag, bereid gevonden een prachtig mooi vaandel voor de Oranjevereeniging belangloos te vervaardigen. De heer P. A. Schoneveld, lid van het comité, maakte een teekening op ware grootte, hetwelk de goedkeuring van Mej. v. d. Kreke en van het comité geheel kon wegdragen. Met deze buitengewone hulp is hei comité in staat de Oranjever eeniging een schitterend mooi stuk werk te zullen kunnen aanbieden en niet alleen het comité doch ook alle leden der Oranjever eeniging zullen èn Mej. v. d. Kreke èn den heer P. A. Schoneveld hoogst dankbaar zijn voor zulk een buitengewone en belang- looze medewerking. Wij hopen er later, als het werk gereed is, eiog op terug te komen. Winkelweek in de Kersttijd. De Hanze alhier heeft grootsche plannen opgezet. Een wnkelweek met etalage-wedstrijd denkt de afdeeling te houden in de Kerstweek. En aan deze actie, zoo verwacht het bestuur, zal de geheele winkelstand zeker willen meedoen. De Hanze gaf een voorbeeld, mogelijk door meerdere te volgen, n.l. door een medaille beschikbaar te stellen voor dit doel. Een jury. hiervoor nog te benoe men uit afdeelingen op andere plaatsen, zal de uitspraak doen over deze etalagewed strijd en wel op Donderdag voo£ Kerstmis. Een van de mooie dingen is ook nog dat er voor de deelnemers geen -kosten aan ver bonden zijn. Geen wonder, dat de Hanze verwacht dat iedere winkelier nu eens zijn beste beentje zal voortzetten Tot 18 Dec. kan men zich hiervoor opgeven bij de hee ren Caspers, Mulder, Alkemade, L. v. Pa ridon of J. v. Schie. Dat belooft dus een grootsche actie te worden. Mijn en dijn. Van den heer v. d. V., die zijn vrachtauto stalt in de garage van den heer Gesing in de Voorstraat, bleek Maan dagmiddag de startmotor te zijn verdwe nen. De motorkap was weer netjes gesloten en gedekt en niemand kon op dat moment eenige aanwijzing geven. Maar de politie bleek deskundig te zijn in dergelijke opspo- ringsgevallen. Aangehouden werd de han delaar H. H. uit de J. Tooroopstraat, in wiens auto ook werkelijk een dergelijke motor werd aangetroffen. H., die aanvan kelijk nergens van wist, werd in verzeker de bewaring gehouden tot dat hij Dinsdag morgen heeft bekend en toen op vrije voe ten is gesteld. Een procesverbaal was ech- tei het onaangename gevolg. NOORD WIJKERHOUT. St. Elisabeth-Vereeniging. Op verzoek van de dames der St. Elisabeth-Vereeniging is mevr. van Iersel wederom tot deze ver- eeniging toegetreden. In verband hiermede heeft de presidente, mej. H. v. Leeuwen, van deze functie afstand gedaan en is mevr. van Iersel presidente geworden. St. Nicolaasviering R.K. Volksbond. I In hotel „de Zwaan" alhier had de tradi- tioneele St. Nicolaasviering plaats voor de 1 kinderen van de leden van den R.K. Volks bond. Maandagmiddag om 5 uur is het feest geweest voor 350 kinderen en Dinsdagmid dag voor ongeveer 250 kinderen. In totaal hebben dus 600 kinderen er aan deelgeno men. Het programma was op de beide mid dagen gelijk. De heer J. v. d. Werf gaf al lereerst tot groot vermaak van de jongens en meisjes een paar leuke films ten beste, waarna de goede Sint de zaal binnentrad, vergezekLvan zwarten Piet. Een welkomst lied werd gezongen, waarna St. Nicolaas werd verwelkomd door het lid van de com missie, de heer A. Hoogenduin. Alle kin deren kregen versnaperingen en werden door den Bisschop toegesproken. Hier na ging de Sint de zaal rond om onder gejuich en gezang' van de kleinen weder om zijn tocht naar andere plaatsen te ver volgen. Daarna werden nog eenige leuke flimpjes vertoond en kreeg ieder nog een gevulde koek. Voldaan en met stralende ge zichtjes ging met huistoe! „De Voorzienigheid". Ook op het gesticht „De Voorzienigheid" heeft men de kinderen een prachtig St. Nicolaasfeest toe bereid, dat zij niet gauw zullen vergeten. De Zusters van het Arme Kind Jezus heb ben zich ook dit jaar wederom uitgesloofd om het den kinderen op St. Nicolaas aan niets te laten ontbreken. Bij het feest wa ren o.m. tegenwoordig de Hoogeerw. heer Pastoor Westerwoudt, de Burgemeester met zijn echtgenoote, de Weleerw. heer Kape laan en eenige leden van Kerk- en Arm bestuur. Met gejuich werd St. Nicolaas ver welkomd. Een keurig programma was op touw gezet en men moet bewondering heb ben voor degenen die de kleinen de fraaie gedichten hebben geleerd welke werden opgezegd. De grooteren deden reidansen, wat heel goed slaagde. Alle kinderen wer den rijkelijk getracteerd. Het was een prachtig feest* waar de Zusters veel eer mee hebben ingelegd. Kantoorhoudster. Tot tijdelijk kan toorhoudster op het hulppostkantoor alhier is aangesteld mej. D. Padding, dochter van den onlangs overleden kantoorhouder. ZILK. Een jeugdig avonturierster. Een dezer dagen vervoegde zich bij den winkelier K. alhier een meisje, dat hem o.a. naar den weg vroeg naar Zand voort, voorgevende, dat zij van Amsterdam kwam, alwaar zij In dienstbetrekking is. Daar het meisje geheel onbekend met de wegen bleek te zijn, besloot de heer v. d. B., wonende te Vogelenzang, haar gedeeltelijk te ver gezellen naar Zandvoort. Men kan de verbazing van den heer v. d B. indenken, toen het meisje des avonds weer aan zijn woning verscheen* voorge vende, dat haar ouders te Zandvoort niet thuis waren. Zij verzocht den heer v. d. B. de nacht in zijn woning te mogen door brengen. Daar het inmiddels reeds nacht was geworden, werd aan haar verzoek ge hoor gegeven. Het meisje vertelde de fa milie v. d. B. inmiddels, dat zij onderweg haar tasch, inhoudende haar kleederen en geld, had verloren. Toen het meisje des anderendaags niet veel haast maakte om haar gastvrije wo ning te verlaten, wees de gastheer haar op het feit, dat het gewenscht was, dat zij naar Zandvoort vertrok naar haar ouders. Het meisje vertrok nu voor de tweede maal naar de ouderlijke woning te Zand voort. Lang duurde haar afwezigheid ech ter niet, want reeds na eenige ur^n ver scheen zij weer aan haar vastvrij tehuis met de boodschap,, dat vader en moeder zooveel vrienden en kennissen op bezoek hadden, dat zij het maar beter oordeelde weer naar den heer v. d. B. terug te kee- ren. Thans deelde het meisje mede, dat de kennissen thuis nog veertien dagen zou den blijven, waarom zij ook om veertien dagen onderdak verzocht. De nog geen kwaad vermoedende gast heer besloot thans het meisje zelf per trein huis toe te brengen. Daar zij haar bezittin gen had verloren had de gastheer van eigen middelen reeds een spoorkaartje gekocht op het station Vogelenzang. Helaas werd het begin van de reis op wreedaardige wijze verstoord door de komst van de politie, die het meisje verzocht even mee te gaan en over een en ander nog eens een bab beltje op te zetten. Spoedig bleek, dat'de jongedame haar dienstbetrekking te Am sterdam verlaten had met een tasch ge vuld met flesschen wijn, slaolie, meel enz. Teneinde zich hiervan weer te ontdoen had zij de tasch met inhoud weggeworpen, maar deze was gevonden en bij de politie gedeponeerd. Nadat zij de tasch als haar eigendom had erkend, bekende zij zich aan diefstal van een en ander schuldig ge maakt te hebben en uit vrees niet naar haar ouders gedurfd te hebben. Voor den gastheer v. d. B. een minder aangename gewaarwording. Het meisje is inmiddels op transport ge steld naar Amsterdam. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert morgenmiddag om half drie, ter behandeling der Gemeentebegroo- ting en Bedrijfsbegrootingen. Biljarten om het Pers. Kamp. Voor dezen avond waren voor de liefhebbers eeni ge mooie partijen te zien. Ook voor St. Ni- colaassirprise zorgden eenige spelers. Zoo won de heer van Reisen van Diederiks, die nu in dit tournooi zijn eerste partij verloor. Ook Zandbergen won van Duivenvoorde in een goed gespeelde partij, zoodat de spanning er wel ingekomen is. De stand tenslotte in deze afdeeling is nu: HET VOORLOOPIG VERSLAG Jan Diederiks P. Duivenvoorde Gr. Zandbergen J. van Reisen C. Gukïemond A J. v. d. Wiel B Schreuder Th. Landweer Chr. Homan B. de Zwart Jac. Dannijs 2 0 De hoogste serie en het hoogst moy. staan nog steeds op naam van Duivenvoor de resp. met 41 en 11.36. Den heer Zand bergen haalde in zijn partij nog een mooie serie van 40. De stand in afd. n is nu: H. Schoo 5 5-24 10 R. Haver 6 5 10 Joh. Wolvers 6 4 1 9 J. Hoogervorst 5 2 1—5 Jac. Karremans 5 1 1 3 Ch. Zandbergen 5 0 1 1 L. Guldemond 3 0 0 A. Hoogervorst 5 0 0 De hoogste serie in deze afd. staat nog op naam van den heer Schoo, terwijl den heer Haver nog steeds in het bezit is van het hoogst moy. met 4. Donderdag a.s. 7 uur speelt voor de Ne derlaagwedstrijd O.P. I tegen Luto I uit Lisse. STOMPWIJK. Handelscursus van de Hanze. Mor genavond 8 uur begint in „Het Blesse- paard" de eerste les van den Handelscur sus. Iedere middenstander, die in dezen moeilijken tijd zijn hoofd boven water wil houden, volge deze cursus, waarvoor de gegevens aan de praktijk ontleend zijn. Toegankelijk voor ieder vooruitstrevende boven de 18 jaar, kosteloos. Ontleend is aan het voorlooplg verslag over het wetsontwerp tot vereeniging van de gemeenten Veur en Stompwijk en wij ziging van de grens tusschen de gemeenten Leidschendam en Nootdorp: Verscheidene leden achtten de toelich ting tot het ontwerp onvoldoende. Dat de gemeenten Veur en Stompwijk aan elkan der grenzen en voor een klein gedeelte aan elkaar zijn gebouwd, vormt naar hun meening voor vereeniging dier ge meenten geenszins een afdoende motief. De omstandigheid, dat tengevolge van de stijging van het aantal inwoners van Veur tot boven de 5Ö00 het ambt van burge meester der beide genoemde gemeenten niet langer, gelijk thans, door een en den zelfden persoon kan worden vervuld, en evenmin dat van secretaris, kan ook niet als een doorslaand argument worden be schouwd. Verscheidene andere leden achtten de in de memorie van toelichting voor het ont werp aangevoerde gronden alleszins doel treffend. Met de regeering waren zij van oordeel, dat de voorgestelde samenvoe ging van de gemeenten Veur en Stompwijk aanbeveling verdient. De hierboven in de eerste plaats aan het woord zijnde leden betreurden het, dat in de toelichting een behoorlijke uiteenzet ting wordt gemist met betrekking tot de bezwaren, door de gemeente Veur tegen de voorgenomen vereeniging aangevoerd. Sommige leden vroegen, of de regeering bereid is, de werklooze landarbeiders, die bij het tot stand komen van de voorge stelde samenvoeging de voor hen geldende steunnorm verlaagd zouden zien, daar voor te vrijwaren. VEUR. Biljartwedstrijd. Voor de nederlaag- wedstrijden speelde gisteravond in het Café van den heer J. Al het le vijftal van K. D. O. tegen het eerste vijftal van Zui derpark uit Den Haag. Laatstgenoemde wist den wedstrijd te winnen met 64. VEUR—LEIDSCHENDAM. St. Nicolaas Winkelweek. In tegen woordigheid van Burgemeester W. Keijzer en het comité van de St. Nicolaas-ivinkel- week 1937 had gisterenavond de toewij zing plaats van de waardevolle prijzen en premies, welke door het winkelweek comité waren beschikbaar gesteld. Gedu rende de winkelweek werden door de deel nemende "winkeliers gratis cadeaupunten verstrekt; deze bonnen waren voorzien van een nummer. De nummers, waarop de cadeaux werden toegewezen waren te voren vastgelegd door den, Burgemeester om zoodoende een volstrekte eerlijkheid te verkrijgen. De premies werden toegekend aan hen, die het grootst aantal bonnen in leverden. Niet minder dan 200 prijzen en 5 premies werden toegewezen, wat wel een bewijs is, dat de winkelweek voor de deel nemers als geslaagd mag worden be schouwd. De officieele uitslag was: le premieprijs: een axminster karpet N. van Leeuwen, 2e premieprijs: een eiken dressoir J. ten Hoo- pen Sr.; 3e een electr. huiskamerklok R. Dudink, 4e een modern gascomfoor met blad J. Rimmelszwaan en 5e een electr. strijkijzer J. Meeuwisse, terwijl de hoofd prijzen, zijnde 1 compleet bedgarnituur, een B. K. keukenuitzet, een eiken thee meubel, een 60-deelig glazenstel, stofzui ger, een Haller petroleumstel en 4 wollen dekens, werden toegewezen aan de navol gende nummers der cadeaupunten, resp. No. 37401, No. 47409, No. 4002, No. 34316, No. 1844, No. 42123: No. 10188, No. 14999, No. 11261 en No. 3282. Deze winkelweek is voor de deelnemers succesvol geweest, waarvoor het comité en zeer zeker ook Burgemeester Keijzer, die hierbij zijn volle medewerking ver leende, alle hulde toekomt. De cadeaux kunnen worden afgehaald tegen afgifte van het geschenkenpunt Woensdag 8 December van 6—8 uur aan Damlaan54: na dien tijd tot Zaterdag 11 December 1937 aan Boekhandel „De Mag neet", Damlaan 4. Na dien datum verval len alle rechten. VOORSCHOTEN. TWEE AUTO'S BOTSTEN OP ELKAAR. Inzittende dame door glasscherven gewond. Gistermiddag om 3 uur had aan de Haag- sche Schouw een aanrijding plaats. Een vrachtauto, bestuurd door K. S., komende uit den Haag, meende, dat ter plaatse de voorrang niet werd onderbroken en gaf dus geen voorrang aan een van rechts ko mende auto, bestuurd door P. v. R. met het gevolg, dat op het kruispunt beide voer tuigen tegen elkaar opbotsten. De schade was aanzienlijk. De beide bestuurders kwa men er goed af, doch twee inzittende da mes, die even te voren opgenomen waren, om mee te rijden, hadden ernstige snij- wonden door glassplinters in het gelaat ge kregen. Mej. C. B. was er zelfs zeer ernstig aan toe. Zij werd ter plaatse door dr. M. v. d. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Voor het examen wiskun de 1. o. is geslaagd de heer J. C. Pauw. Ziekenfonds „Alphen en Omstreken". Maandagavond hield in hotel „Toor" het Mij. Ziekenfonds „Alphen en Omstreken" haar jaarlijksche vergadering van de ver zekerden van Alphen a. d. Rijn. In studie is, bij het Mij. Ziekenfonds een vrijwillig tweede tarief in te stellen, waar in hoofdzakelijk die specialisten-kosten worden ondergebracht, welke thans noch bij het Ziekenfonds, noch bij de Ziekenhuis- verplegingsvereenigingen afdoend zijn ge regeld en wel in de eerste plaats, de dik wijls hooge kosten van medische specialis ten en daaraast, zoo mogelijk de gansche kosten voor chirurgische behandelingen, met al de daaraan buiten de betaling van ligdagen verbonden uitgaven. Na deze uiteenzetting worden de notu len gelezen en kwam het jaarverslag over 1936 in behandeling, welke stukken geen reden tot bijzondere op- of aanmerkingen gaven. Wel ontsponnen zich discussies over de vraag of invoerng van volledige specialis tenhulp niet mogelijk zou zijn voor alle fondsverzekrden, dus of zonder een tweede contributie-tarief of een kleine algemeene verplichte contributieverhooging, wat ech ter van bestuurszijde moest worden afge wezen, omdat bij den tegenwoordigen gang van zaken alleen poliklinische hulp van het Academisch Ziekenhuis te Leiden kan worden verstrekt en inschakeling van alle specialisten beslist afzonderlijke premie betaling zal vorderen, welke door de tijds omstandigheden niet over de geheele linie kunnen en mogen worden opgelegd. Als verz. vert. wordt herkozen de heer A. v. Emmerik en als zijn eventueele plaatsvervanger de heer Ph. Rogaar. Nadat nog de bestaande steeds groeien de reserve is besproken; de wenschelijk- heid is geuit voor specialisten-behandeling, in de toekomst ook reisgeld te verstrekken en de In 1937 plaats gehad hebbende bode- reorganisatie onder de oogen is gezien, volgt de sluiting. BOSKOOP. St. Josephsgezellen. Gisteravond heb ben de Gezellen het St. Nicolaasfeest ge vierd. Door het bestuur was een programma In elkaar gezet, dat dank zij de medewer king van alle leden een waar succes is ge worden. Zooals bij dergelijke gelegenheden de gewoonte is, ontbrak geen enkel lid op deze bijeenkomst. De koffie met koek werd da nig aangesproken en de stemming liet reeds spoedig niets te wenschen over. Er stond o.m. op het programma een se rie wedstrijden in biljarten, sjoelen enz. Het hoogtepunt van de stemming werd wel be reikt, toen het rad van avontuur in bewe ging kwam en de prijzen, welke beston den in speculaas en sigaretten, onder da verend applaus en gejuich in ontvangst werden genomen. Door den secretaris werden op een amechtige piano een serie daverende „Sin terklaasmoppen" ten gehoore gebracht. Al les bij elkaar een avond waarop èn het be stuur èn de leden nog lang met genoegen kunnen terug zien. Volgende week Dinsdagavond staat een zeer interessant onderwerp op het pro gramma Door een tweetal leden zal n.l. een lezing met lichtbeelden worden gege ven over „Oud Boskoop". KOUDEKERK Gevestigd: H. Harteveld, van Over- schiije C. H. van Wetten van Noordwij- kerhout G. van Brakel van Hazerswou- de B. van der Meij van Hazerswoude C. W. de Blois van Leiden G. P. J. Bes en gezin van 's Gravenhage G. van Eijk van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: E. P. van Wetten naar Leiden A. A. Roos naar den Helder W. Burggraaf naar Hazerswoude J. de Graaff naar Alphen a. d. Rijn. Stoel voorloopig verbonden en is per zie kenwagen naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. St. Josephgezellen. Gisterenavond had voor de leden van de St. Joseph-Gezellen- Vereeniging het St. Nicolaasfeest plaats in het eigen huis der gezellen. De opkomst der leden was zeer groot. Verschillende wed- strijden werden gespeeld als: prijs jassen, prijsbiljarten en tafeltennis, en versnape- ringen uitgedeeld. Aan het einde van den avond werden de behaalde prijzen aan de winnaars uitgereikt. Het was voor de leden een zeer genoegelijke avond. Biljartwedstrijd T.NJ5. IO.G. II. T.N.B. I speelde Maandagavond tegen O G. II en speelde na een zeer spannenden wed strijd gelijk, uitslag 22. WARMOND. Gevestigd: A. van Schouwen uit Duitschland C. J. P. Kraan uit Noord- wijk J. A. Roest uit Noord wij kerhout G. C. v. d. Drift uit Sassenheim Chr. Kok uit Leiden A. C. Hoogervorst uit Ter Aar F. Votsmeier uit Duitschland A. Laumann uit Zandvoort C. Achacz uit Leiden. Vertrokken: R. M. de Jong naar Vlissingen H. M. A. van Dam naar Lei den J. C. Lau naar Ter Aar W. B. A. Bakker naar Wassenaar A. Duivenvoor den naar Noordwykerhout C. H. v. d. Broek naar Alkemade J. de Rooy naar Beekbergen Ph. Keuper naar Duitsch land C. van Driel naar Alphen a. d. Rijn C. A. van Donk naar Leiderdorp. LEIMUIDEN. K.JJVLV.-avond. Gisteren, Dinsdag avond, hield de K.J.M.V. haar gewone we- kelijksche bijeenkomst. Voor dezen avond was als spreker uitgenoodigd de weleerw. Pater Conditie uit Amsterdam, die echter door omstandigheden voor dezen avond verhinderd was en nu den volgenden Dins dagavond een spreekbeurt zal vervullen. Er werd nu verslag uitgebracht over de Sinterklaasactie. Nadat circulaires waren verspreid, hiel den de leden van de K.J.M.V. een inzame ling bij de parochianen. Het resultaat hier van was schitterend. Opgehaald werden een groote partij kinderspeelgoed, allerhande versnaperingen, tabak, sigaren, sigaretten, pijpen, bonnen voor eierkolen enz., levens middelen als melk, 2 H.L. peren, boonen, suiker, koffie, enz. Aan geld was opgehaald 30 gulden, waarvoor werd aangekocht aard appelen, blikgroenten en nog suikergoed. Zondagmiddag 3 uur maakte de goede Sint, vergezeld van twee zwarte knechts, een tocht door de parochie en deelde de ont vangen giften uit aan ruim 30 gezinnen, en bracht hier de St, Nicolaasstemming in. Tegen negen uur was de tocht beëindigd. Van pl.m. 150 kinderen mocht de Sint een dankwoordje in ontvangst nemen. De K.J. M.V. heeft hiermee haar actie ingezet en deze is schitterend geslaagd. Een woord van dank voor het werk, dat zoo vele ge lukkig en blij gemaakt heeft is wel op zijn plaats. De K.J.M.V. brengt hartelijk dank aan allen, die op zoo'n gulle wijze hebben meegewerkt om de opgezette actie te doen slagen. Na een causerie door den weleerw. heer Kapelaan de Wit, werd de competitie in dammen, tafeltennis, en sjoelen voortgezet tot sluitingstijd. LEIMUIDEN RIJNSATERWOUDE. Besturen van R. K. Vereenigingen of abonné's, die een bericht of verslag van vergadering of feest in deze courant wen schen opgenomen te zien, gelieve onzen correspondent voor de rubriek, de heer P. Janssen, No. 64 Leimuiden hiervan tijdig in kennis te stellen. NIEUWVEEN. SLUITING WINKELWEEK. Onder zeer groote belangstelling is Maan dagavond de winkelweek op eenigszins feestelijke wijze gesloten. Reeds lang voor den aangekondigden tijd was de zaal van den heer Schreuder tot in den uiterste hoekjes bezet. Velen waren vroeg geko men, bevreesd geen plaats meer te zullen krijgen, en dit was juist gezien, want kwart voor acht was op alle zitplaatsen Teeds beslag gelegd. Velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen, ter wijl zeer velen tot de toch reeds overvolle zaal geen toegang meer konden krijgen. De voorz. van het winkelweek-comité sprak een hartelijk welkom tot de vele aanwezi gen, in 't bijzonder tot weth. H. S. Ran en den gemeente-secretaris, den heer J. J. Roovers, als vertegenwoordigers der ge meente. Onder het „Zie ginds komt de stoomboot" traden St. Nicolaas en Piet de zaal binnen. De goede Sint werd door voorz. en bestuur hartelijk verwelkomd. Nadat St. Nicolaas, de aanwezigen heeft toegesproken, maakt de voorzitter bekend, dat de prijzen voor de goede oplossingen zijn toegekend en leest de namen der win naars voor. Er zijn 17 oplossingen ingekomen waar van slechts 15 goede. De juiste oplossing der rebus is: Te vechten voor den Middenstand lijkt ons niet overbodig. Koopt op uw eigen plaats uw waar, zoo verre u heeft noodig. De groote zaak, dat Warenhuis of hoe het ook mag heeten. Wil dit ten gunste van den kleinen man, van nu af eens vergeten. Gij moet bedenken dat het geld, in eigen kring ontvangen; Besteed wprdt in dien zelfden kring, voor aller standsbelangen. Stelt gij belang in onzen stand. En zou dat u niet raken? Gij hebt het middel in hand, Steunt middenstanders-zaken! Vervolgens werd met de uitreiking der prijzen aan de winkelweek verbonden een aanvang gemaakt. De voorz. deelt mede, dat niettegenstaande het aantal deelnemers' geringer is dan vorig jaar, het succes geens zins minder is. Ruim 43000 bonnen zijn er afgegeven. Hierna werden de heer en mevr. Bergs- ma ter gelegenheid van hun 25-jarig huwe lijk door den voorzitter gehuldigd, waarbij een geschenk werd aangeboden. De heer Bergsma dankte in eenige wel gekozen woorden. Voor tot sluiting wordt overgegaan ver leende de voorzitter het woord aan den heer J. J. Roovers, die gaarne een kort sluitingswoord wënschte te spreken en dit doet in dichtvorm, waarbij hij de geheele Nieuwveensche middenstand behandelde. Nieuwveensche middenstand behandelde. Een daverend applaus volgde op het ge dicht van den gemeente-secretaris. De voorz. dankt den heer Roovers har telijk voor de wijze, waarop hij den mid denstand in deze dichtregelen heeft bezon gen. Ten slotte brengt de voorz. dank aan alle aanwezigen voor de belangstelling en spreekt den wensch uit, allen volgend jaar weer op dezen gezelligen avond te zullen ontmoeten. Tenslotte vermelden wij, dat de rebus ook dit jaar wederom een succes is ge weest. De teekeningen hiervoor werden gemaakt door den teekenkunstenaar Nico Speet.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7