Het incident tijdens den Jamboree wandeltocht te Bloemendaal RECHTZAKEN AGENDA NIEUWS Y/OENSDAG 8 DECEMBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? OM HET VRIESPUNT. De Bill seint i ..Verwachting: Meest matige, Oostelijke tot Zuidelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, later wellicht tijdelijk opkla rend, tijdelijk regen of sneeuw, tempera tuur om het vriespunt tot lichte vorst. Hoogste barometerst.: 772.0 te Ingö. Laagste barometerst. 748.0 te le Havre. Het gebied van lagen luchtdruk, dat reeds dagen lang het weer op het vaste land beheerscht, verplaatste zich iets naar het Zuiden, waardoor de wind in ons land naar Oost omging. De as loopt thans over Centraal-Europa naar het Kanaal en buigt dan naar het Zuid-Westen om en reikt tot over de Azoren. In het Noorden blijft de luchtdruk hoog. De samenhang tusschen de beide gebieden van hoogen luchtdruk boven Scandinavië en Groenland wordt echter weer verbroken door een depressie uit het Poolgebied. In een strookvormig gebied over het Oosten van Engeland, de Noordzee en ons land tot over de Alpen, heerscht betrokken en mistig weer, met regen en sneeuw. Ook in het Oostzeege bied heerscht betrokken weer, met lichten sneeuwval. In Frankrijk, in Ierland en Schotland, is het weer beter. In het bin nenland van Ierland deed de helderheid in den nacht de temperatuur dalen tot be neden min zes graden Celsius. De strengste vorscht heerscht op het oogenblik in Fin land en de Baltische Staten. De regenval was het zwaarst in het Westen en plaat selijk wordt zeer zware regen gemeld, o.a. 64 m.m. te Southampton. Ook in Zuid- Frankrijk regent het zwaar. In de Alpen sneeuwt het voortdurend, doch de tempe raturen zijn niet buitengewoon laag. (Jungfraujoch min tien graden Celsius). Voor onze omgeving is nog wei nig verandering in het heerschen- de weertype te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR. 0.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 4.18 uur tot Donderdagmorgen 7.27 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Donderdag 9 Dec. 6.22 en nam. 6.31 uur. Maan op 11.03 en onder 21.25 uur. (Nieuwe maan 11 Dec. as. eerste kwar tier). DE HANDELSBESPREKINGEN MET DUITSCHLAND. Over de aanstaande hervatting van de Needrlandsch-Duitsche onderhandelingen schrijft het „Berliner Tageblatt": Nederland heeft thans door de wijziging van de Crisisinvoerwet een nieuwe stel ling voor de onderhandelingen betrokken. De wet biedt der Nederlandsche regee ring de mogelijkheid tot het voeren van een nieuwe contingenteeringspolitiek, doordat in de lijst van het globale systeem de verdeeling van bijzondere contingen ten aan met Nederland verdragen sluiten de staten is voorzien. Duitschland zal het eerste land zijn, hetwelk op de basis van de nieuwe wet met Nederland moet on derhandelen. Men dient af te wachten, op welke wijze de Nederlandsche vertegen woordigers van de tot hun beschikking staande mogelijkheden zullen gebruik ma ken. Bij uitbreiding van de ook voor Ne derland zeer nuttige betrekkingen tus schen de beide landen zouden de aan de nodzakelijkheid van het oogenblik aange paste modaliteiten moeten kunnen worden gevonden. SPAANSCHE GEÏNTERNEERDEN. NAAR FORT HONSWIJK. VOORLOOPIG IN HUIZEN VAN BEWARING. Slecht gestemd over hun ontvluchte landgenooten. Uit 's-Gravenhage meldt men d.d, gis teren aan de „Tel.": „Nu gebleken is, dat tal van hier geïn terneerde Spanjaarden zich niet aan hun eerewoord om niet te ontvluchten, heb ben gehouden, heeft het departement van Justitie gemeend, dat strenger tegen de overblijvende 53 Spanjaarden moet wor den opgetreden, om te voorkomen, dat men voor minder aangename verrassingen zal komen te staan. Daarom is besloten de Spanjaarden voorloopig in huizen van bewaring onder te brengen en waar dit niet mogelijk is, in politiebewaring te stellen. Het voornemen bestaat om hen dan na eenigen tijd naar het fort Honswijk te Utrecht over te brengen, waar zy geza menlijk zullen worden geïnterneerd en onder doorloopend toezicht gesteld, tenzij voor dien tijd nog bericht van de Franco- regeering is binnengekomen, dat de uit ederland naar zijn gebied gevluchte anjaarden weer naar ons land zullen worden teruggestuurd. In dat geval zal de regeering de strengere bewakingsmaat regelen weer intrekken. Hedenmorgen is men in Den Haag er toe overgegaan, de verscherpte maatrege len jegens de Spanjaarden uit te voeren. In het Kolping-huis aan den Zuidoost Bui tensingel verschenen hedenmorgen om negen uur twee arrestantenwagens met acht rechercheurs van den Haagschen vreemdelingendienst om de daar verblijf houdende Spanjaarden naar het huis van bewaring in de Casuariestraat aldaar over te brengen. Hoewel men er gisteravond eenigszins op was voorbereid, dat er strengere maat regelen genomen zouden worden, was het voor de 16 Spanjaarden, die hier in het Kolpinghuis verblijven, een minder aan gename surprise, toen hedenmorgen de arestantenauto's voorreden en zij de boodschap kregen, dat zij naar het huis van bewaring zouden worden overge bracht. Hun bagage en verdere bezittingen moesten zij achterlaten. Het zijn over het algemeen jonge menschen, van 18 tot 35 jaar, van zeer goeden huize en die zeer onder den indruk waren, toen zij door de politie werden weggeleid. Alleen een Spaansche dame, wier zoon hier bij haar verblijf hield, bleef in het Kolpinghuis achter. Ook uit de Celebesstraat, waar drie Spanjaarden met hun families bij particulieren verblijf hielden, werden de aanwezige Spanjaarden zonder hun fami lie naar het huis van bewaring getranspor teerd. De kosten van interneering en trans port komen thans weer ten laste van de regeering, die ook hun toekomstig verblijf in het fort Honswijk zal hebben te bekos tigen. De stemming onder de Spanjaarden, die naar het huis van bewaring werden ver voerd, was vooral tegen hun gevluchte landgenooten zeer bitter. Zij, die hun eere woord hebben gebroken, zijn er thans vandoor en zij, die hun eerewoord ge houden hebben, moeten hier thans voor boeten, aldus werd onder hen gerede neerd. Wij vernamen nog, dat van de gevluch te Spanjaarden tot heden niemand is ach terhaald. Men houdt rekening met de mo gelijkheid, dat zij per schip uit Rotterdam zijn gevlucht, hoewel ook wordt aangeno men, dat een deel door België is getrok ken. Vaststaat, dat de gevluchten contact met elkaar hebben onderhouden, voor zij ver dwenen zijn. Er zijn namelijk herhaalde lijk conferenties geweest, ook telefonisch, tusschen de betrokkenen. Het overbrengen van de Spanjaarden van het Kolpinghuis naar het huis van bewaring trok groote belangstelling van de zijde van het Haagsche publiek, dat uit het voorrijden van twee arrestanten auto's al spoedig bemerkt had dat er iets bijzon ders aan de hand was. De Spanjaarden j hebben zich bij hun aanhouding en weg- leiding correct gedragen en zonder eenig j incident heeft het transport plaats ge- i vonden. Ook Amsterdam heeft zijn Spanjaard, die boeten moet voor de daden van zijn landgenooten, die hun eerewoord verbra- j ken. Gisteren is hij op bevel van de re- j geering door den Vreemdelingendienst j aangehouden en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. De man had zijn Intrek genomen bij j een familie daar ter stede en het beviel hem hier best. Niettemin is hij de dupe geworden van zijn landgenooten, die uit ons land vluchtten. De Spanjaard zal vandaag van het hoofdbureau van politie naar het Huis van Bewaring worden overgebracht en daar voorloopig blijven. De groep Spanjaarden te Eindhoven is inmiddels naar 's-Hertogenbosch overge bracht". De verplichte achterlichten aan de rijwielen. De heer de Visser heeft aan den minister van. sociale zaken de volgende vragen ge steld: Is het de regeering bekend, dat werk- loozen die een rijwiel bezitten in moeilijk heden gaan verkeeren, door den wettelijken maatregel die bepaalt, dat met 4 Januari a.s. rijwielen van een achterlicht moeten zijn voorzien, doordat zij niet in staat zijn zich zoo'n achterlicht aan te schaffen? Is de regeering bereid aan werkloozen die dat behoeven een gratis achterlicht voor hun rijwielen te doen verstrekken? EXECUTEURS-TESTAMENTAIR VEROORDEELD. Tot anderhalf jaar met aftrek van voorloopige hechtenis. De Amsterdamsche rechtbank deed van daag uitspraak in de strafzaak tegen een 47-jarigen handelaar en een 52-jarigen timmerman, verdacht van ernstige knoeie rijen als executeurs-testamentair van de nalatenschap van hun vader en schoonva der. De rechtbank veroordeelde hen ieder tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest wegens het afleggen van een valsche eed bij het indienen van in ventaris-memorie. Deze twee mannen had den ruom 50.000.niet opgegeven, doch zelf gehouden. De andere erfgenamen dien den een klacht in, met het gevolg, dat bei de executeurs werden gearresteerd. Aan vankelijk ontkenden zij, doch ter zitting gaven zij toe ongeveer 50.000.aan ef fecten in hun woning te hebben verborgen. Zij verklaarden echter, dat zij dit geld van hun vader hadden gekregen voor hij stierf. Van de ten laste gelegde verduis tering en de valschheid in geschrifte wer den zij vrijgesproken. Het O. M. had een jaar gevangenisstraf gevorderd zonder aftrek van voorarrest. De advocaat-fiskaal acht den commandant van het detachement der Koloniale Reserve strafbaar Voor het Hoog Militair Gerechtshof heeft gisteren in hooger beroep de zaak tegen den 37-jarigen M. van den H., eerste luite nant bij de Koloniale Reserve te Nijmegen, gediend, die op 8 Augustus als commandant van een militaire colonne van 55 man van het Ned.-Indische leger aan den jamboree wandeltocht heeft deelgenomen en gewei gerd heeft te gehoorzamen aan de bevelen van de politie te Bloemendaal om zijn co lonne met drie man naast elkaar te doen loopen. De auditeur-militair bij den Krijgsraad had wegens het niet gehoorzamen aan de bevelen der politie een boete van 25 subs. 5 dagen hechtenis geëischt. Voor het feit, dat beklaagde zonder toestemming van den burgemeester aan den tocht had deel genomen, eischte de auditeur-militair een geldboete van 10 subs. 5 dagen hechtenis. De krijgsraad heeft de ten laste gelegde feiten bewezen verklaard, doch beklaagde niet strafbaar geacht, daar hij de feiten heeft begaan ter uitvoering van een gege ven ambtelijk bevel dat, daargelaten of het bevel al dan niet bevoegd gegeven was, binnen den kring van beklaagde's onderge schiktheid lag en dat hij te goeder trouw als een bevoegd gegeven heeft beschouwd. Van dit vonnis was de auditeur-militair in hooger beroep gekomen. De belangstelling voor deze zaak was, vooral van militaire zijde, vrij groot. Beklaagde gaf de feiten grootendeels toe. President: Waarom voldeed u niet aan het bevel van de politie? Bekaagde: Onze colonne kent alleen de formatie van vier en die van twee slechts in speciale gevallen. President: Maar het betrof hier ook een speciaal geval. Beklaagde: Het was voor ons niet noo- dig, met minder dan vier man te loopen; onze formatie was door speciale groepee ring smaller dan een gewone formatie van drie man. President: Als de politie in het belang van het verkeer aanwijzingen geeft, moet u deze opvolgen. Beklaagde was het daarmee niet eens, Uitvoerig betoogde hij, dat de wetgever niet gewild heeft, dat de politie aan mili taire colonnes bevelen geeft. De president, mr. Fick, kwam o.m. op grond van de Wet op den staat van oorlog en beleg tot een andere conclusie. Wat het loopen over voetpaden betreft, zeide be klaagde, dat de koloniale reserve uit pro pagandistisch oogpunt aan den jamboree wandeltocht heeft deelgenomen. Wanneer men nu over voetpaden liep, zou van die propaganda niets terecht ko men. President: Het is dan nog de vraag, of die propagandistische doeleinden praeva- leeren boven het verkeersbelang. Voorts heeft beklaagde uit de woorden van zijn commandant, kapitein Van der Berge: „Wij locpen normaal", afgeleid, dat men op den rijweg moest loopen. Militaire colonnes loopen nooit anders dan op den rfjweg. De kapitein heeft ook als getuige voor den krijgsraad verklaard, dat, wanneer hij gezien had, dat de colonne op een voetpad liep, gecommandeerd zou hebben op den rijweg te gaan loopen. De heele oorzaak van het conflict is de onvoldoende voorbereiding voor dezen wandeltocht, merkte de president op. De advocaat-fiskaal, mr. A. Rombach, zei- de in zijn requisitoir, dat verschillende voorwaarden, welke de burgemeester van Bloemendaal voor den wandeltocht heeft vastgesteld, niet zijn nagekomen. Daarmee heeft beklaagde, in strijd met de Bloemendaalsche verordening dus met de wet gehandeld. Waarom zou de colonne zich niet aan ^e wet behoeven te houden? Dat is de kwestie waar het hier om gaat, een kwestie, die bij den krijgsraad niet tot oplossing is geko men. Spr. is van meening, dat wanneer be klaagde werkelijk een leger-afdeeling vormde, hij zich niet aan de politie behoef de te storen. Dan is hij zelf openbaar ge zag en niet aan verkeersregelen onderwor pen. Het is niet de taak van de politie zich te bemoeien met de uitoefening van een andere openbare macht. Maar aldus de advocaat-fiskaal be klaagde trad niet op als militair gezag. De militairen deden hier wat des burgers is: ze deden mee aan een wandeltocht. Hij z^gt zelf: Wij maakten propaganda. Het komt voor dat de openbare macht met het gewone verkeer meedoet, bijv. als de overheid werklieden aanneemt (arbeids contract), goederen koopt of verkoopt. De overheid wordt dan met een gewonen bur ger gelijk gesteld. Zoo was het ook met dezen beklaagde. Het was natuurlijk wel een dienstver richting, maar daarom trad hij nog niet als overheid op. Spr. geloofde niet, dat de burgemeester van Bloemendaal vergunning zou hebben verleend als hij geweten had, dat de militairen zich niet aan de regeling behoefden te storen. In de toekomst zullen de burgemeesters in dat geval wel niet meer toestemming tot wandeltochten geven hetgeen iedereen zou betreuren. De krijgsraad sprak beklaagde vrij op grond van een ambtelijk bevel. Was dit nu een straf-uitsluitingsgrond? Volgens spr. was het bevel niet bevoegd gegeven, doch beklaagde was in de opvol ging van dat bevel te goeder trouw ge weest en de nakoming er van lag in den kring van beklaagde's ondergeschiktheid. Spr. was het daar niet mee eens, daar men hier niet van een bevel kan spreken. De kapitein heeft slechts zijn meening over de voorwaarden te kennen gegeven. Wat het loopen over rijwegen betreft, is zeker geen bevel gegeven. De eenige op lossing voor dezen beklaagde was geweest te zeggen, dat hij niet met den wandel tocht meedeed. Spr. achtte beklaagde daarom strafbaar aan beide ten lasteleggingen en vroeg ver oordeeling tot twee geldboeten van 5 subs een dag hechtenis. Beklaagde, die zich zelf verdedigde, be toogde, dat wanneer het een dienstverrich ting betreft, een militaire colonne als open baar gezag moet worden beschouwd. Doet men dat niet, dan zullen militairen in den vervolge wel weinig lust hebben aan wan deltochten deel te nemen. Wat het ambtelijke bevel betreft, dat achtte beklaagde ook aanwezig, al heeft de commandant dit niet zoo uitdrukkelijk ge zegd. Als de commandant zegt: Wij loopen nor maal, dan is dat voor ons een bevel om met vieren en op den rijweg te loopen Het Hof zal later uitspraak doen. LEIDEN. Woensdag: Bridge-cursus der Ned. Reisv. v. Kath. in Restaurant „Zarse", Stationsweg 2, 8.30 uur. Donderdag, K.J.M.V. „St. Peter Kanis", Eigen Huis, Mare 8.30 uur. Donderdag: Bridge-drive Ned. Reisver. v. Kath. in Restaurant „In den Ver gulden Turk, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 4 tot en met Vrijdag 10 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Visch- markt 4, tel. 552 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. GROOTE TOONEELUITVOERING. Voor de leden van den Vriendenkring. Op Maandag 3 Jan. as. zullen de „Ver- eenigde Haagsche Spelers", onder de ar tistieke leiding van Pierre Balledux, in de groote stadsgehoorzaal voor de leden van den Vriendenkring van het Allerh. Sacra ment, opvoeren, het beroemde spel van Felix Timmermans. „En waar de ster bleef stille staan". Tot goed begrip wil ik u een en ander over den inhoud mededeelen. Felix Tim mermans heeft in zijn Kerstspel ons een voorbeeld gegeven van een legende, die tot een werkelijk innerlijk dramatisch spel is geworden, zooals voor dien niet in de zeer rijke, vrome gevoels- en ideeën in houd, bevat het een krachtige, ontroeren de, zinrijke handeling, welke ons mede- voert tot aan het einde van troost en ver heerlijking. Over drie wel merkwaardige Kerstdagen zyn de gebeurtenissen ver deeld. De Eerste begint in de kroeg van Polien Pap, „het Zeemeermkineke". Daar waar boeren na een glorieuze oogst zich vroo- iijkheid niét onthouden, worden de drie aangename zwervers zich pijnlijk bewust van de armoe, waardoor hun zelfs een maagverwarmend glaasje onthouden wordt Het zijn de makke herder Suske- wiet, de vischstrooper Pitje Vogel en de bedelaar Schrobberbeeck, die zoo kunstig het wit van zijn oogen kan laten zien. De nood maakt hen vindingrijk. Zij komen overeen, om, rondgaande als drie Konin gen met een ster, bij de boeren wat centen en gaven in natura bij een te schobberen. Het plan gelukt. Met buit beladen zullen zij naar Polien terugkeeren, om zich te goed te doen. Maar zij raken den weg bijs ter, en verloren in het eindelooze sneeuw veld, zien zy plotseling voor zich de ker miswagen, waarin een oud man, een jonge vrouw en een pasgeboren kindje zich be vinden. "Een blymoedige onbaatzuchtig heid, een onverklaarbare behoefte om te helpen en te geven, komt over hen, en zonder te tellen of te denken, geven zij aan de onbekende zwervers alles wat zy hebben aan geld en goede beten. De ont goocheling volgt. Alleen Suskewiet, de oude herder, is trouw gebleven, aan het wonderlijk visioen in de sneeuw. Hy heeft de wereld en zich zelf voor goed verloren en verlangt slechts naar God; tot het Kin- deke Jesus hem, aan de hand, zachtjes en langzaam medevoert uit dit aardsche der ven naar het paradijs, waar de boomen eeuwig in bloesem staan. Pitje Vogel, de luidruchtige opsnyder, is ook zyn armoede moe. Hij tracht er aan te ontkomen op een andere wyze, en verkoopt zyn ziel aan den duivel. Maar een leven van weelde, waar de aroom gelyk af Is, en de angst maakt hem wanhopig tot hy op het laatste oogenblik het accent van oprecht en diep berouw vindt. Hy zoekt troost en hulp by O. L. Vr. van Zeven Smarten, welke zyn smeekbeden verhoort en Gods genade voor hem weet te verkrygen. De groote Schrobberbeeck is nu alleen en héél bang. Maar ook hy zal worden ge red. En hem blijft de laatste heerlykheid beschoren. In zyn armen mag hy de Moe der Gods dragen door de sneeuw, naar het feest van haren Zoon. En zoo komen drie Vlaamsche zwervers tot God. Dit is de korte inhoud van het schitte rende spel, dat voor de leden van den Vriendenkring zal worden opgevoerd. Ik heb eenige dames bereid gevonden, die aan ieder lid twee gratis-toegangsbewyzen zullen komen aanbieden. Om de groote onkosten aan de opvoering van dit spel, verbonden, voor een klein gedeelte te kun nen dekken, heeft het bestuur gemeend, toch iets te mogen vragen. Bij ieder toe gangsbewijs behoort een verplicht-pro gramma. De prijs van dit program is slechts 10 cent. Dus voor 10 cent hebt u een schitterenden avond. Zooals bij iedere uitvoering, zal er ook bij deze, gelegenheid zyn, tot het bespre ken van plaatsen. Hiervoor verwys ik u naar het programma en naar de adverten tie op Woensdag 22 December in dit blad. P. VERHOOFSTAD. Geest. Adviseur. DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS IN HET PRINSELIJK GEZIN. Op initiatief van de Nationale Contact- Commissie zal, naar aanleiding van de ver wachte heugelyke gebeurtenis in het Prin- selyk gezin, op den avond van den dag dier gebeurtenis, of zoo zulks te laat be kend mocht worden op den daaropvolgen- den avond, een lichtstoet worden gevormd, waaraan door verschillende vereenigingen en groepen kan worden deelgenomen. In de gisteravond gehouden vergadering is een commissie tot uitvoering benoemd, bestaande uit de heeren mr. F. J. J. Trap man, voorzitter, J. Mulder, secretaris en mej. H. C. van Santen en de heeren B. de Koning, C. A. de Bruyn, Joh. Brouwer, K. Cebol als leden. Alle vereenigingen en groepen kunnen onder een verantwoordelijk leider aan deze lichtstoet, waarvoor de fakkels door de commissie zullen worden verstrekt, deel nemen. De aanmelding moet spoedig plaats heb ben, waarvoor verwezen wordt naar de desbetreffende advertentie in dit blad. DE SPOORWEGOVERGANG IN DEh RIJNSBURGERWEG. De spoorwegovergang in den Rynsbur- gerweg te Leiden vormt al sinds vele ja ren een ernstig verkeersobstakel. Blijkens gehouden tellingen is deze overweg tus schen 8 en 20 uur circa één derde deel van den tijd gesloten, soms, tengevolge van de frequente dienstregeling der spoorwegen, langer dan 10 minuten, ofschoon het per soneel dat den overweg bedient zyn uiter ste best doet de wachttijden zoo kort mo gelijk te doen zyn. De stroomen voertuigen, welke zich her- haaldelyk vóór den overweg verzamelen, veroorzaken ook in de stad een onregelma tige en tydroovende verkeersafwikkeling, zoodat een spoedige oplossing van het ver- keersvraagstuk aldaar dringend noodig is. De A.N.W.B. heeft zich daarom tot den Minister van Waterstaat gewend met het verzoek, dit zooveel mogelijk te willen be vorderen. AANBESTEDING. Door de architecten, de heeren H. H. Ver hulst, de Bruyn en Bouter, werd hedenmor gen in „de Harmonie" aanbesteed: „het amoveeren van perceel Haven 26 en het ter plaatse bouwen van een garage en een ver koophal met twee bovenwoningen, voor re kening van den heer J. J. F. v. d. Meer, alhier. De volgende 25 inschryvingen waren in gekomen: K. Burgy f9500, J. v. Iterson Rynsburg f9732, A. J. Langeveld f9783, J. H. Albers Den Haag f 9799, fa. Schreu- der en v. Dillen Wassenaar f 9944, fa. Bou ter en Harteveld f 9948, A. J. de Later Oegstgeest f9950, Jac. v. Riet f9999, fa. Deerenberg en v. Wyk Alphen a. d. Rijn f 10.100, Ph. Meyers, Oegstgeest f 10.150, Th. G. Barthen en Zn. f 10.330, J. v. d. Wal, Zandvoort f 10.337, A. Voordouw Zoete— woude f 10.400, J. H. Houps f 10.456, J. v. Noort Benthuizen f 10.532, Gebrs. Schotten Zevenhuizen f 10.600, fa. Groen en Breg- man Benthuizen f 10.694, A. J. v. Benne- kom, Zoeterwoude f 10.748, C. Koppen Al phen a. d. Rijn f 10.990, G. Hillenaar f 11.349, Th. L. J. Zitman f 11.400, fa. Leen heer Koudekerk f 11.573, fa. Heemskerk en Oudshoorn f 11.700, J. de Wit, Leiderdorp f 11.777, N.V. Bouwbedryf Warneryn Den Haag f13.100. De begrooting was ƒ11.416. Waar geen woonplaats vermeld, is deze Luden. De gunning is aangehouden. Geslaagd voor het examen „Engelsche Handelscorrespondentie" mej. J. Streef- land en Tr. Zwetsloot, leerlingen van de Eerw. Zusters Pelikaanstraat 1, alhier. Voor het examen „Boekhouden" slaag den: mej. J. Freyser, R. v. Calen en N. Spuyman, eveneens slaagden voor Ned. Handelscorrespondentie mej. M. Cuppen en T. van Hartevelt, leerlingen van de Ma- riaschool Haarlemmerstraat.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2