De anti-saneerders bijeen KERKNIEUWS Felle aanval op de teeltbeperldng RECHTZAKEN DINSDAG 7 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 CSE WORDT HET WEER? OM HEI VRIESPUNT. De BUI seint i Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, nog kans op regen of sneeuw, lichte vorst des nachts, overdag tempera tuur om het vriespunt. Gewaarschuwd wordt tegen het gevaar van gladde wegen door ijsafzetting. Hoogste barometerst.: 772.1 te Abiskoe. Laagste barometerst.: 742.8 te Brest. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Noorden van het waarnemingsgebied nam in beteekenis toe. Aangezien het lucht- drukverval in dit gebied naar het Zuiden nog vrij groot is, waaien er matige Ooste lijke winden. De lucht is er gedeeltelijk bewolkt, zonder neerslag. Het geheele Zuidelijke deel van het waarnemingsge bied wordt ingenomen door een groot de pressie-gebied, waarin verschillende ker nen voorkomen, waardoor het weer plaat selijk een zeer verschillend karakter ver toont. In de omgeving der kernen valt regen of sneeuw, terwijl op de ruggen tus- schen de kernen in de lucht opklaring is. De wind is over het algemeen matig, al leen in Zuid-Scandinavië, waar het lucht- drukverval het grootst is, waaien krachti ge Oostelijke winden. De vorst breidde zich over geheel Duitschland tot in het Zuid-Oosten van ons land uit, in Zuid- Scandinavië nam zij echter wat af. Voor onze omgeving wordt weer Oostelijke wind verwacht met ne velig of zwaar bewolkt weer, lich te vorst des nacht en temperatuur om het vriespunt overdag. LUCHTTEMPERATUUR. 0.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 4.19 uur tot Woensdagmorgen 7.26 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Woensdag 8 Dec. voorm. 5.41 en nam. 5.52 uur. Man op 10.40 en onder 20.17 uur. (Nieuwe maan 11 Dec. a.s. eerste kwar tier). ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR KOELMAN. Woensdag 1 December j.l. was, zooals wij reeds gemeld hebben, de eigenlijke dag van het zilveren priesterfeest van Pastoor P. A. W. J. Koelman, pastoor der St. Nico- laasparochie te Utrecht. Pastoor Koelman is de stichter van de St. Nicolaasparochie in het eertijds „roode Ondiep". De parochianen hebben het zilveren priesterfeest van hun herder Zondag prach tig en hartelijk gevierd. De eigenlijke herdenking begon reeds Zaterdagavond toen de jubilaris, die per auto van het Centraal Station was afge haald, bij den ingang der kerk werd opge wacht door de parochiale geestelijkheid en verschillende andere priesters, die hem, voorafgegaan door misdienaars en bruid jes, het fraai versierde kerkgebouw bin nenleidden. In de overvolle kerk waren ook de pa rochiale vereenigingen vertegenwoordigd met vlaggen en vaandels. Het plechtig Lof werd gecelebreerd door den jubileerenden pastoor, die daarbij werd geassisteerd door de Weleervv. heeren ka pelaans Th. Sinnige en P. Röling. Dit plechtig Lof werd besloten met het St. Nicolaaslied. Zondagmorgen hebben vele parochianen in de H. Communie hun pastoor herdacht terwijl om elf uur de plechtige Hoogmis be gon, het hoogtepunt van deze herdenking. De jubilaris celebreerde deze H. Mis met assistentie van dr. de Clercq uit Antwer pen, diaken; Pastoor Gerritsen uit Utrecht, sub-diaken, Pastoor van der Heijden uit Utrecht, pres'oyter-assistens; Pater Stur- kenboom O.E.S.A., ceremoniarius en Pas toors W. v. Albach uit Utrecht en H. Koel man van Ameland, als cantores. De feestpredicatie werd gehouden door een vriend van Pastoor Koelman, Pater dr. Vitus Kaarsgaren, Cap. 's Middags tegen drie uur hebben de honderden parochianen hun herder hun hulde gebracht in de verbouwde Fröbel school aan het Boerhaaveplein, waar de jubilaris met zijn familieleden receptie hield. Allereerst voerde een der Kerkmees- UIT HET BLOEMBOLLEN VAK Maandag vergaderde de Ver. tot behoud van het bloembollenvak in Nederland f.Anti-Saneering" te Haarlem. De voorzitter, de heer W. Murk, hield een rede, waaraan het volgende is ont leend: Sinds onze oprichtingsvergadering op 8 Februari j.l. is ons ledental gestegen tot 2300, zoodat onze vereeniging thans de tweede plaats op de ranglijst der Bloem bollen organisaties inneemt. Is de minister wel op de hoogte? In de geschiedenis van de bollensanee- neering zijn we thans aan een mijlpaal ge komen. Was het, dat wij bij de oprichting van onze vereeniging nog voor een sanee- ringsgebouw stonden, dat op twee zuilen rustte, thans zijh we zoover gekomen, dat één dezer zuilen is weggeschoten, waar door het meergenoemde gebouw nog op één zuil staat en dreigt in te storten. Ik twijfel er niet aan of u allen zult dezen beeldspraak duidelijk begrepen hebben. In ronde woorden beteekent dit, dat de minister dus, mede naar aanleiding van de publicatie van de basisprijzen aan het einde van de vorige week, het stelsel van de teeltregeling met binnen- en buiten- landsche minimumprijzen heeft laten val len en er een teeltregeling met basisprijzen (de laatsten kennelijk alleen voor het bin nenland) voor in de plaats gesteld heeft. De tegenwoordige minister heeft dus geen gehoor gegeven aan de stem van het vak en de belofte van zijn voorganger, dr. Deckers, niet gehouden. Wij noemen dit een ontstellend besluit van mr. Steenber- ghe en vragen ons af, of hij zich wel vol doende van de toestanden in ons vak op de hoogte gesteld heeft. Een houding, die gelaakt wordt. Het besluit van de Algemeene Vergade ring van de Alg. Ver. v. Bloembollencul tuur van 21 Juni j.l., waarbij met over- groote meerderheid van stemmen tegen bet advies van het Hoofdbestuur in tot opheffing van alle maatregelen werd be sloten, werd door onze vereeniging krach tig ondersteund. Na deze uitspraak volg de een eindelooze rij van besluiten van andere vereenigngen op bloembollenge- bied, mèt of zónder raadpleging van hare desbetreffende leden, waarbij wij ons niet aan den indruk kunnen onttrekken, dat er op onorganisatorische wijze voor ons be denkelijke adviezen bij den Minister zijn uitgebracht. De bedoeling van de sanee ring was immers duidelijk; de uitspraak van de Algemeene Vergadering van de Alg. Ver. v. Bloemb. Cult, moest en zou verdoezeld worden. Ik laak de houding van hen, die aan deze wijze van doen me degewerkt hebben ten zeerste. Teeltregeling een ramp voor het bloembollenvak genoemd Bij het nemen van zijn beslissing schynt de Minister niet overwogen te hebben, dat hy, dcor het besluit om een teeltregeling te behouden daarmede de cultuur in het buitenland steunt. Immers mag men bij dit stelsel hier in Holland geen enkele Roe uitplanten, terwijl het buitenland volop gelegenheid heeft om zijn teelt ongelimi teerd te vergrooten. Heeft het buitenland ons areaal al niet overtroffen? Weet de Mi nister, dat er buiten Holland bloembollen geteeld worden in Engeland, Amerika, Frankrijk, België, Duitschland, Zwitser land, Denemarken, Noorwegen, Zweden, Polen, Hongarije en Japan? Waarvan in Engeland alléén reeds ruim 4000 H.A. ge teeld worden? En weet de Minister, dat de teelt van de bloembollen in die onder scheidene landen juist gedurende de sa- r.eeringsjaren ter hand genomen is of ver groot werd? Heeft de Minister, alvorens zijn beslissing te nemen, daarover eerst of- ficieele cijfers ingewonnen ter vergelijking met de officieele cijfers van de beplante oppervlakte hier in Holland? De Minister zou dan ongetwijfeld tot de conclusie ge komen moeten zijn, dat voortzetting van de teeltregeling een ramp voor het Hol- landsche Bloembollenvak en het Algemeen Landsbelang zou beteekenen. Of is de mi nister voorgelicht door belanghebbenden bij buitenlandsche culturen? Een gelukkig toeval is, dat onze domi- neerende concurrent, Engeland, dit jaar zelf ook een slecht gewas had. Ware het andersom geweest, dan waren onze prijzen afhankelijk geweest van de Engelsche markt en dan zou Engeland ons als lever ancier van bloembollen in mindere of meerdere mate verdrongen hebben. ters, de heer W. van den Hoogen, namens alle parochianen het woord. Namens alle parochianen bood spr. de feestgave in geld aan. Dit bedrag was in zilvergeld in een groote klomp (de SU Ni- colaasklomp) van Montfoortsch model bij eengevoegd. Voorts werden gelukwenschen vergezeld van souvenirs aangeboden. Om vijf uur celebreerde pastoor Koelman een plechtig danklof, waarbij h(j geassis teerd werd door de oud-kapelaans der pa rochie Pastoor Lommerse, Bouwpastoor van de nieuwe parochie te Soest en Pastoor Th. A. Ariëns. De jubilaris heeft tijdens dit Lof een dankwoord gesproken tot de parochianen. De smokkelarij In teelt- bewijzen Ook schijnt de Minister niet overwogen te hebben, dat hij door zijn beslissing de immoreele handel in teeltbewijzen steunt. Groote bedragen worden voor een, van de regeering verkregen, bewijsje be steed. Om een inkomen te hebben, behoeft men tegenwoordig geen bloembollen meer te telen en geen land meer te bezitten, als men maar teeltvergunning heeft. Zelfs banken schijnen op het bezit van teelt vergunningen thans reeds crediet te geven. Mijneheeren! Velen uwer zullen, zich nog wel herinneren, dat er in 1922 ook sprake was van een soort saneering. Die is toen niet doorgegaan. Men verkoos de vrij heid boven het dwangbuis. Van 1922 af liep onze uitvoer regelmatig op, zoodat in 1932 onze uitvoer verdubbeld was, doch toen meest er een kink in de kabel ge stoken worden. Toen was het uit met onze vrijheid. En wat was het gevolg? Toen bleef in de navolgende jaren tot op heden onze uitvoer in K.G. vrijwel stabiel met een geflatteerd waardecijfer, dank zij de „saneering". Dank zij de huidige teeltrege ling, die voor ons funest is en vergroote, door onze eigen vakmenschen versterkte, buitenlandsche culturen zal de uitvoer van bloembollen in de toekomst moeten dalen, en ons vak kapot maken. Mijneheeren! Ik protesteer hierbij openlijk tegen de onvaderlandsche hou ding van die saneerders in ons vak, die hun culturen naar het buitenland over brengen en ik betreur het, dat de Mi nister het belang van deze speciale groep van belanghebbenden onbedoeld in de kaart speelt. Ik betreur het, dat de Minister ons in den afgeloopen zomer niet in audiëntie heeft willen ontvangen en dat wij tot he den op onze tweede aanvraag nog geen antwoord ontvangen hebben. Ik betreur het, dat het Bestuur van de Nederlandsche Sierteeltcentrale het noodig heeft geoor deeld, alvorens ook ons mede uit te noo- digen haar onze zienswijze kenbaar te maken, ons de bijzondere eisch gesteld heeft, eerst onze Statuten en onze ledenlijst te overleggen, hoewel zij niet gerechtigd is ons andere vragen te stellen, dan die, welke noodig zijn voor een richtige uitvoe ring van de, landbounwerisiswet. Wij hebben evenwel niet nagelaten den Minister in een telegram naar aanleiding van de vergaderingen van den Bond van Bloembollenhandelaren te verzoeken om alle saneeringsmaatregelen onmiddellijk op te heffen. Door de saneering werd bereikt: le. dat er van de 9000 H.A. bloembollen, dieinl932 in Holland stonden, Uhans nog maar ruim 4500 H.A. over zijn. De rest staat in het buitenland. 2e. dat er ruim 3000 kweekers zijn weg gesaneerd; 3e. dat onze arbeiders werkloos zijn, ter wijl de arbeiders in het buitenland aan werk geholpen werden; 4e. dat onze jonge kweekers naar het buitenland worden gejaagd om hun brood aldaar in het bloembollenvak te verdienen, omdat er voor hen hier in Holland niet voldoende plaats is; 5e. dat men den Frieschen, Groning- schen en Brabantschen boer belet om bloembollen te telen maar daardoor den buitenlandschen kweeker aan moedigt diens werk over te nemen; 6e. dat er een bedenkelijk soort van pa rasieten in het vak gekweekt is, dat leeft van den verhuur van teeltbe wijzen; 7e. dat onze producten vernietigd, in plaats van dat zij vcor propaganda van ons artikel in het buitenland ge plaatst werden, ter bevordering van een vergreote afzet in de toekomst; 8e. dat de handelsmoraal tot een beden kelijk peil teruggebracht is; 9e. dat machtsvorming plaats vindt ten koste van veie kleine kweekers; 10e. dat er voor de tulpen 15 pet. van de nota's van de kweekers moet worden afgetrokken voor opkoop van sur plus, terwijl er géén surplus in tul pen is. Mijneheeren! Met het oog op deze feiten blijven wij met open vizier strijden voor het herstel, van de bedrijfsvrijheid in ons vak. Wij willen geen marionetten van de amb tenaren zijn, besloot spr., en wenschen zelf standig onze belangen in ons vak te be hartigen. Goed'gekeurd werd het jaarverslag van den secretaris, dr. ir. M. D. Dijt, die o.a. vermeldde, dat de statuten werden goedgekeurd, nadat de regee ring een nauwkeurig onder zoek had laten instellen naar de politieke gevoelens van de hoofdbestuursleden, en die hulde bracht aan degenen, die den secretaris had den terzijde gestaan. Nadat de bestuursle den P. Bakker Mz. en F. M. Roozen van Daalen waren herkozen onder acclamatie, werd de begrooting 1938 goedgekeurd. Dr. Dijt protesteerde vervolgens tegen pro-sa- neeringsartikelen in „Hcbaho" en „Het Kweekersblad" vooral omdat dergelijke artikelen doorgaans niet onderteekend zijn en deelde als antwoord hierop mede dat de beteelde oppervlakte in 1923—1928 ver meerderde met gemiddeld 11 pet. per jaar en van 1923—1932 met slechts gemiddeld 6 pet. per jaar. De voorz. bestreed dan uitvoerig de in gediende reorganisatie-plannen van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur. Z.i. zijn die plannen niet doeltreffend omdat naast de Alg. Ver. nog altijd het H.B.G. en de Bond van Blcembollenhandelaren blijven bestaan, wier leden, tevens lid van de Alg. Ver., de hun onwelgevallige besluiten van HAAGSCHE RECHTBANK. I Het einde van een groote bende stelers en helers te den Haag. De Haagsche rechtbank wees hedenmor gen vonnis in de zaken tegen een groote bende van Haagsche stelers en helers, die allen tot flinke straffen veroordeeld wer- aen. Zooals wij destijds uitvoerig vermeld hebben had deze bende een groot aantal inbraken gepleegd in de Residentie, ter wijl de helers deze gestolen goederen op gekocht hadden of geprobeerd weer op nieuw te verkoopen. Van den 25-jarigen Haagschen glazen- wasscher J. B. werd de zaak teruggewezen naar den rechtercommissaris om een onder zoek in te stellen naar de geestvermogens van den verdachte. De „maat" van den vorigen verdachte, de 21-jarige Haagsche glazenwasscher J. S. B. hoorde zich veroordeeld tot een totale gevangenisstraf van 1 jaar en 4 mnd. De 43-jarige Haagsche koopman P. J. K. werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden wegens heling, acht maanden wegens diefstal en nogmaals acht maanden wegens heling. De volgende heler, de Haagsche koopman S H. hoorde zich veroordeeld tot een ge vangenisstraf voor den tijd van een maand voorw. met 3 jaar proeftijd. De Haagsche loodgieter G. W. v. d. S. werd wegens heling veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van 2 mnd. voorw. met 3 jaar proeftijd. Tegen den volgenden heler J. C. L. uit den Haag werd een vonnis uitgesproken van zes maanden gevangenisstraf. De Hagenaar H. G. K. werd wegens heling veroordeeld voor den tijd van een maand. Zijn broer, de Hagenaar G. J. G., hoorde een vonnis tegen zich van acht maanden met aftrek van twee maanden voorarrest. Een Jaar gevangenistraf geëischt wegens bigamie. De schippersknecht L. P., zonder vaste woon- of verblijfplaats was 24 Sept. 1925 gehuwd te Zwijndrecht. Trots het feit dat hij vader van drie kinderen was, had hij zijn vrouw en kinderen in den steek gela ten zonder zich ook maar het mins'e van hen aan te terkken. Nooit heeft hij een cent voor hen opgebracht. Op 15 Sept. 1937 was hij weer gehuwd. Het vorige hu welijk was niet ontbonden. De Officier van Justitie, mr. S. Hoek stra vind het feit buitengewoon minder waardig. Het is buitengewoon gemeen zooals verdachte gehandeld heeft. Niet al leen heeft verdachte zich nooit meer be kommerd om zijn vrouw en kinderen, maar hij heeft ook zijn „tweede" vrouw er in laten loopen want deze wist niet, dat haar „man" nog steeds gehuwd was. Een strenge straf is hier op zijn plaats en spr. eischte een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar. De rechtbank bepaalde de uitspraak op over 14 dagen. Een oplichter staat voor de elfde maal terecht. Dat er nog steeds menschen zijn, die er invliegen op allerlei mooie praatjes van iemand, die zich als een „heer" voordoet, bewees de zaak, welke hedenmorgen door de Haagsche rechtbank werd behandeld. Zekere J. H. K., zonder vaste woon- of verblijfplaats, had aan een Haarlemschen chauffeur, H. N. van D., en diens vrouw verteld, dat hij dokter, ingenieur en che micus was. Verder had hij gewerkt bij de I. G. F. te Berlijn, terwijl hij thans werkt voor de Shell-maatschappij in Nederland. Verder had hij een vordering van 50 000 R.M. op de I. G. T. te Berlijn. Hij kon dit bedrag echter niet in contanten -krijgen, maar wel in auto-onderdeelen van het merk Mercedes-Benz. Maar.... toen kwam de aap uit den mouw: zijn koffers stonden nog aan de grens en om deze te krijgen had hij 300 noodig, omdat de formaliteiten nogal veel geld zouden kos ten. Als de chauffeur hem kon helpen aan dit bedrag, dan zou hij een goede betrek king krijgen. En de chauffeur was er in gevlogen, had zelfs een gedeelte van zijn meubeltjes verkocht om het bedrag toch maar bij elkaar te schrapen. Verdachte had het geld geaccepteerd en had niets meer van zich laten hooren. De Officier, mr. S. Hoekstra, vond het feit buitengewoon ernstig en daar ver dachte reeds tien maal veroordeeld is ge weest wegens oplichting eischte spr. thans een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar. Verdachte zeide tot zijn verdediging, dat de Alg. Ver. in hun eigen organisaties kun nen tegengaan. Bovendien zijn die plan nen z.i. een uiting van machtswellust, om dat de grootbedrijven' stemrecht zullen krijgen en de kleinbedrijven niet; voorts dwingen ze de leden in een dwangbuis door het lidmaatschap van de groepen ver plichtend te stellen en zal het hoofdbe stuur, als de plannen werden goedgekeurd, voortaan voor langen tijd uit saneerders bestaan omdat het hoofdbestuur gekozen moet worden uit de groepsbesturen, die doorgaans uit saneerders zijn samengesteld. Spr. wekte dus op om tegen de reorga nisatievoorstellen te stemmen. Bij de rondvraag spoorde dr. Dijt aan om niet pessimist te worden, want dan kan het doel van de vereeniging zeker niet bereikt worden. Verschillende sprekers voerden nog het woord en stelden soms radicale maatregelen voor om te trachten de sanee ringsmaatregelen te laten verdwijnen. De voorzitter wees er dan ook met nadruk op, dat men toch in geen geval tot revolution- raire handelingen moet overgaan. Dat zou de zaak alleen maar schaden. hij totaal onschuldig Is in deze zaak. De rechtbank bepaalde de uitspraak op over 14 dagen. Nog een fantast, die menschen wist op te lichten. N. J. L. v. D. was bij een 77-jarige Juf frouw gekomen en had een tot tranen toe ontroerend verhaal opgehangen over al lerlei huiselijke toestanden en verhoudin gen. De ouae juffrouw had een bedrag van 550.in goed vertrouwen overhandigd, want het zou binnen drie maanden terug- uetaald worden. Maar verdachte had nog iets aan de hand gehad, want hij was bij een Haagschen goudsmid aangekomen met het verhaal, dat hjj bestuurslid was van een vereeni ging en dat er een verdienstelijk mede bestuurslid was, die gehuldigd zou wor den voor zijn vele goede diensten aan de vereeniging bewezen. Men was tot de conclusie gekomen een zware gouden schakel horlogeketting te geven. Ook de winkelier was er in gevlo gen en had twee gouden kettingen meege geven z.g. op zicht. Verdachte weg toen zoo brutaal geweest om netjes een ketting terug te brengen met de boodschap, dat de andere in den smaak was gevallen en dus maar was gekocht. Betaling was ook hier natuurlijk achterwege gebleven. De Officier eischte een gevangenisstraf van 10 maanden. Uitspraak over 14 dagen. Slecht beloonde gastvrijheid. R. S. uit Den Haag had bij een handelaar in antiek steeds gratis eten gekregen, om dat deze medelijden met hem had. Deze barmhartige Samaritaan was echter be drogen uitgekomen, want steeds maakte verdachte van de gelegenheid gebruik om antieke tinnen en porceleinen pulletjes mee te nemen. Het totale bedrag van het gestolene bedroeg 800.Verdachte wist bovendien nog geld los te krijgen om zijn zieke moeder te bezoeken te Leiden. Deze ondankbaarheid deed de Officier een gevangenisstraf eischen van 10 maan den. Uitspraak over 14 dagen. 476ste STAATSLOTERIJ (Nlet-offlcteel) 2de Klasse, 2de Lijst. Trekking van Dinsdag 7 December 193?. Hoogc Prijzen 5000»— 16236 1500.— 8119 16401 1 1000.— 19181 400.- 1533 1827 12044 200.— 3863 8906 16716 100.— 3711 4309 4810 5650 10428 10925 Prijzen van 30.—. 5 52 69 92 105 111 125 129 180 204 248 268 273 282 298 351 355 376 383 410 423 448 480 485 517 527 540 580 598 604 634 636 732 770 774 780 832 87l 896 920 939 941 978 1006 1049 1079 1112 1118 1129 1134 1147 1216 1226 1320 1323 1354 1367 1392 1393 1430 1443 1451 1492 1532 1540 1606 1637 1657 1661 1669 1681 1688 1699 1707 1784 1841 1866 1956 1980 1931 2009 2029 2175 2211 2291 2293 2296 2303 2357 2369 2421 2422 2425 2488 2551 2563 2566 2574 2621 2640 2682 2692 2707 2709 2711 2725 2811 2815 2826 2832 2936 2971 3016 3136 3155 3159 317] 3228 3346 3358 3389 3406 3129 3475 3477 3500 3537 3575 3612 3S61 3681 3682 3721 3737 3771 3832 3841 3903 3908 3943 3945 3959 3933 4024 4030 4055 4122 4184 4208 4228 4260 4272 4282 4290 4332 4396 4414 4516 4551 45S2 4605 4622 4629 4641 4697 4759 4732 4804 4342 4856 4864 4924 4926 4933 4963 5003 5092 5115 5118 5145 5183 5201 5244 5271 5274 5300 5308 5313 5343 5349 5517 5513 5520 5702 5722 5737 5755 6777 5798 5843 5844 5908 5929 5941 5996 6058 6077 6078 6080 6086 6112 6118 6148 62S5 6234 6337 6345 6369 6371 6393 6421 6424 6490 6501 6517 6530 6575 6610 6332 6S59 6754 6773 6811 6853 6873 6876 6835 6903 6914 6933 7013 7054 7058 7031 7032 7119 7148 71C2 7199 7216 7240 7256 72S2 72S0 73^8 7313 7354 7366 7459 7486 7521 7516 7570 7553 7575 7578 7579 7538 7621 7640 7677 7632 7694 7719 7726 7729 7735 7301 7826 7331 7836 7847 785l 7853 7360 7919 7S51 7952 7974 8041 8047 8055 8069 8108 8131 8145 8154 8165 8182 8245 8258 8261 8355 8379 8414 8440 8447 8453 8520 8544 8532 83S3 8670 8677 8775 8780 8783 8304 8201 890!l 8916 8931 8938 9024 9025 9030 9111 9123 9141 9162 9176 9181 9206 9226 9268 9278 9279 9328 9329 9342 9370 9398 9411 9435 9478 0432 9562 9586 9628 9344 9704 9735 9747 9758 9759 9769 9773 7930 9789 9301 9366 9870 9901 9911 9951 10006 10081 10034 10162 10176 10186 10192 10213 10235 10237 10265 10331 10394 10402 10436 10435 10490 10528 10548 10577 10538 10589 10643 10350 10877 10892 10716 10721 10743 10763 10793 10853 10920 10935 10951 10966 10967 11040 11058 11077 11100 11136 11170 11196 11214 11300 11317 11341 11338 13372 11380 11453 11466 11485 11517 11524 11583 11617 11632 11664 11691 11697 11794 11816 11338 11341 11845 11851 11854 11935 12009 12031 12071 12074 12109 12133 12139 12186 12194 12232 12320 12393 12401 12413 12494 12498 12500 12511 12530 12524 12591 12638 12692 12731 12738 12788 12828 12331 12373 12905 12927 13022 13038 13079 13150 13162 13182 13202 13228 13262 13340 13343 13133 :~163 13492 13497 13511 13531 13549 13552 13554 1SC?3 13598 13669 13671 13694 13792 13835 13344 13849 13850 13881 13916 13936 13949 14014 14027 14046 14033 14997 14107 14136 14137 14223 14253 14263 14346 14413 14418 14428 14507 14515 14538 14598 14339 14644 14648 14750 14758 14804 14850 14996 15035 15050 15063 15067 15085 15083 15121 15127 15156 15182 15227 15276 15345 15390 15410 15463 15539 15630 15650 15686 15710 15716 15738 15757 15783 15791 15816 15330 15932 15963 15938 15992 16026 16C28 16051 16099 16105 16115 16130 16183 16202 16242 16247 16250 16251 16296 16298 16303 16326 16389 16394 16452 16588 16604 16632 16661 16733 16819 16836 16890 16894 16925 16944 16963 16998 17000 17012 17063 17090 17095 17173 17174 17191 17200 17217 17310 17311 17327 17381 17306 17420 17426 17439 17452 17518 17527 17545 17548 17531 17635 17640 17659 17697 17716 17755 17759 17812 17818 17862 17929 1796S 18127 18139 18154 18191 18224 18320 18359 18373 18403 18424 18429 18474 18505 18510 18554 18557 18562 18585 18631 18092 1&734 18783 18784 18847 18876 18879 18803 18923 18081 18993 19019 19023 19055 19063 19116 19140 19141 19211 19236 19240 19247 19250 19300 19312 19328 19373 19377 19379 19331 19439 19479 1950S 19536 19561 19577 19641 19695 19719 19735 19757 19749 19750 19807 19810 19835 19849 19395 19903 19929 10934 19945 19967 20002 20006 20022 20029 20038 20158 20186 20190 20201 20203 20212 20218 20238 20248 20252 20287 20338 20362 20364 20128 20452 20465 20539 20580 20591 20674 20703 20798 20865 20869 20930 20951 20964

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2