OMGEVING Belastingverlaging te Lisse HET BETOOVERDE BOSCH MAANDAG 6 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 ÏÏILLEGOM. De hoek MariastraatVosseJaan. Wie de Mariastraat uitloopt vanaf de Hoofd straat ziet aan zijn linkerhand bij den hoek enkele oude; vervallen arbeiders huisjes. Het Gemeentebestuur vond ze obsta kels en de verbreeding der straat met scherpen hoek aan beide zijden en recht uit de Vossevaart maakten het gewenscht tot hoognoodig. dat ze werden afgebroken. Op die verdwijning werd volledig ge rekend en daarom moest een nieuw te bouwen aardig woninkje grenzende aan het bedoelde complex beduidend „te rug". Dat getuigde van wijs beleid. En ziede omstandigheden waren den vroeden vaderen gunstig, extra ter wille: de eigenaar der huisjes geraakte in geldelijke moeilijkheden, een executie volgde en de gemeente werd eigenaresse voor een vry zacht prijsje. Ieder verwachtte, dat nu de leelijke, halvesteens huisjes onverwijld zouden worden gesloopt: het gemeentedoel was immers de noodzakelijke verbreeding van de straat en bevordering der veiligheid? Zoo was het vier of vijf jaar geleden en.zoo is het nog! Maar de tot afbraak gedoemde woninkjes staan er nóg en iederen Maandagmorgen kan men daar een geuniformden gemeente-concierge zien, die de huurpenninkjes der desolate huisjes incasseert! Op den muur aan de Vosselaanzijde prijkt heel hoog een groot bord, waarin de gemeente bouwgrond daar te koop biedt te bevragen bij het Bureau van Openbare werken! Het vormt wel een scherp contrast met den ijver, waarmee het gemeentebestuur heel wat ondeugdelijke woningen deed verdwijnen! Het is hier zooiets van het spreekwoord van woorden en werken Terloops en heel vaag is er op dezen wantoestand in den Raad al eens gezin speeld; er werd ontwijkend op geant woord. Het komt ons voor, dat het toch hoog tij-1 wordt (er is bovendien geen gebrek aan kleine woningen) dat er tot afbraak van deze sta-in-den-wegs wordt overge gaan. Zijn ze weg. dan gelooven we, dat er wel gegadigden voor~den overgebleven bouwgrond zullen .opdagen. Benoemd. De heer H. de Boer, inspec teur van Politie alhier, is benoemd tot commandant der Burgerwacht en van den luchtbeschermingsdienst alhier Chr. Burgerschool. De heer H. C. van der Schuur, hoofd der Chr. Purgerschool alhier, gaat wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, het onder wijs verlaten. Werkloozen. Het aantal werkzoeken den, ingeschreven bij het Gem. Arb. bem. bur. alhier is sinds de vorige opgave weder met 81 toegenomen en bedraagt thans 409. Bouwvergunning. Door B. en W. is vergunning verleend aan den heer K. F. J. Zifkamp, voor het bouwen van een dub bele woning aan de (verlengde) van den Endelaan. KATWIJK Geboren: Gerrit z. van T. Ouwehand en M. Duyn Cornelis z. van Y. van der Plas en A. de Zwart Maartje d. v. D. Kuyt en W. Dijkhuizen. Ondertrouwd: A. H. W. van Ingen en N. Oudshoon G. Pronk en A. v. Duyn G. Hoek en J. Guyt A. Ouwe hand en. A. v'. d. Plas. G e t r ao u w d: W. v. d. Plas en W. v. Dijk A. v. Dupvenbode „n P. v. d. Niet W. v. d. Plas en W. Ros. Overleden: A. v. d. Boon 24 j. Willem Freke 3' m. A. J. A Puinbroek wed. van ,A. Steenvoorden Lena Schaap 19 j. Levenl. aangegevzn kind van J. Wijsman Diderika de Koning Gijsber- tus v. d. Does 90 j.- KATWIJK AAN DEN RIJN Hulpkas bij ziekte. De „Onderlinge Hulpkas bij Ziekte" voor Katwijk aan den Rijn en Omstreken, hield haar 22e jaar vergadering in het gebouw der Chr. Jon- gelingsvereen. aan de Voorstraat alhier. Uit de jaarverslagen van den secretaris, den heer P. Slingerland eii den penning meester, den heer P. A. Schoneveld, bleek, dat het ledental 52 bedraagt en aan ziekte- geld in het afgeloopen boekjaar 339.7714 werd uitgekeerd. Niettegenstaande deze hooge uitgaven kon nog een flink bedrag aan de resrve worden toegevoegd, zoodat met ingang van het nieuwe boekjaar de be zitingen der vereeniging 850.59 bedroeg. De contributie bedraagt bij aansluiting be neden 22 jaar 13 cent per week met een uitkeering van 48 dagen a 1.50 per dag. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Slingerland en P. A. Schoneveld, werden hrkozen en namen hun herbenoeming aan. LISSERBROEK. Bloembollencultuur. De afd. Lisser- dijk van Bloembollencultuur vergaderde Vrijdagavond in de zaal van den heer Faas. Een schrijven ingekomen van de tentoonstelling Winterflora, welke georganiseerd wordt door de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur in het Kre- lage-huis te Haarlem in Jan. a.s. Gevraagd werd een medaille beschikbaar t,e willen stellen, waartoe echter niet besloten werd aangezien de afdeelingskas het niet dra gen kan. Door een der aanwezigen werd echter opgemerkt, dat de tentoon stelling naar verluidt ook des Zondags geopend zal zijn. Hij sprak hierover zijn afkeuring uit, aangezien hierdoor een deel der vakge noten om principieele redenen van deel- aame wordt uitgesloten. Meerderen wa ren dit met hem eens, hetgeen tot gevolg had dat een der leden een motie van afkeuring indiende, welke met groo- te meerderheid van stemmen werd aan genomen en ter kennis van het Hoofdbe stuur zal worden gebracht. Bij de be stuursverkiezing werd de heer D. Berbee met algemeene stemmen als voorzitter herkozen. Als candidaten voor het hoofd bestuur werden gekozen de heeren J. H. Avis te Mid woud, Th. Hoog te Tubergen en C. van Dijk te 's-Gravenzande. Het reorganisatieplan werd hierna besproken en na de bespreking bij stemming verworpen, zoodat de afd. zal tegenstemmen. Na de rondvraag werd een verloting gehouden van tuinbouwge- reedschappen. KAAG. Schaakvereeniging „De Kaag." De onderlinge stand van de schaakver eeniging „De Kaag" luidt als volgt: geep. gew. egl. verl pnt. J. Bos 10 7 1 2 7tf P Schoenmaker 8 7 17 D. G. J. v. Nieuwkoop 8 7 17 J. van Asselt 9 6 3 6 C. v. 't Wout 10 5 5 5 G. Schuilenburg 10 4 6 4 A. Heijningen 8 3 1 4 314 H. J. C. Versteege 4 3 13 G. v. d. Lip 8 3 5 3 P. van Tol 8 3 5 3 P. Konings Jr. 5 2 1 2 2% J. Diederiks 6 2 1 3 2 y7 Mevr. v. Nieuwkoop 8 2 1 5 2l/i R. van Gameren 2 2 2 J. A. v Asselt 7 1 1 5 l P. Konings Sr. 7 1 6 1 A. J. Versteege 1 1 1 A. Boogaards 1 - 1 J. J. v. d. Broeck NOORDWIJK Kappersbond. Alhier is opgericht een afd. van den Ned. Kappersbond. In het voorloopige bestuur hebben plaats genomen de heeren A. Jansen als voorz. en J. v. Butselaar als secretaris-penningmeester. Geboren: Gerardus Petrus Nicolaas z. van J. Hermans en E. J. Kcelewijn Leo- rardus z. van J. Vliet Vlieland en C. H. Ruigrok Catharina Antonetta Lucie He lena d. van H. W. Casteren Cattenbuch en A. M. C. Funke Johannes z. van J. v. d. Mark en J. Vlasveld Maria Celina Ida d. van W. J. J. Wamelink en W. J. Heintz- bergen. Hendrïcus z. van A. de Haas n W. G. Schrama Cornelis Frederik z. van F. N. de Witt en N. Breedijk Willem z. van G. C. de Vries en A. J. v. Oosten Nicolaas Gerardus Cornelis z. van G. H. Zuidhoek en E. A. A. v. Bakkum Johan nes Martinus z. van A. C. W. Alkemade en J. M. M. v. d. Berg Nicolaas Jacobus He lena z .van J. P. Peschier en J. M. den Dub belden. Getrouwd: D. v. d. Hoonaard en C. J .Heemskerk. Overleden: Gerardus Franciscus Steenvoorden 27 j. geh. met M. C. Caspars Cornelis v. d. Zwan 56 j. STOMPWIJK Gemeenteraad. Vrijdag 10 December a.s. des avonds te 7.15 uur komt de Raad der GemeenteStompwijk in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot on bewoonbaarverklaring van 10 woningen. Vooistel tot toekenning van een vergoeding aan H. G. v. d. Akker voor de storting van vuilnis op zijn terrein. Voorstel tot conver sie van 2 geldleeningen. Voorstel tot wijzi ging van de Gemeentebegrooting, dienst 1937. Vaststelling van het kohier straatbe lasting 1937. Voorloopige vaststelling be- drijfsrekeningen, dienst 1936. Voorloopige vaststelling gemeenterekening, dienst 1936. Onbewoonbaarverklaring woningen. Door B. en W. van Stomp wijk is een onder zoek ingesteld naar den toestand der wo ningen Vlietweg nos 1, 2, 3, 4, 5 en 6 en Meer- en Geerweg nos. 8, 12, 13 en 15. De resultaten van dit onderzoek zijn van dien aard dat naar het oordeel van B. en W. de genoemde woningen ongeschikt zyn ter be woning en niet meer door het aanbrengen van verbeteringen in oewoonbaren staat kunnen worden gebracht. De gronden waar op dit oordeel berust zijn nader omschreven in de concept-besluiten en de rapporten van den Gemeente-opzichter. In verband met het voorgaande stellen B. en W. voor over te gaan tot onbewoonbaarverklaring van voornoemde woningen en daartoe de concept-besluiten vast te stellen. Het ad vies van den heer Inspecteur der Volksge zondheid ligt eveneens ter visie. Geboren: Antonius Jacobus Maria, z. V J. J. van Leeuwen en M. J. Pronk Theodora Sophia Catharina, d. v. S. J. van Leeuwen en C. J. van der Maat Johny, z. v. G. Magielse en J. van Ewyk. STOMPWIJK-VEUR. Vergoeding vuilnisstaai B. en W. van Stompwijk en Veur deelen den Raden mede. dat bij raadsbesluit aan den heer H. C. v. d. Akker, Middenweg 6 te Stompwijk voor de ontvangst van straat- en huisvuil op zijn terreinen over het jaar 1936 een vergoeding werd toegekend van 150.Deze vergoe ding hield verband met de belangrijke lagere inkomsten, welke aan de ontvangst van deze afvalstoffen voor de varkens fokkerij verbonden waren dan voorheen, als gevolg van Je regeeringscrisismaatrege- len. Derhalve stellen ook B. en W. thans voor over het jaar 1937 een gelijke vergoe ding als voor 1936 toe te kennen, te weten 150.—. Geboren: Jacobus Amoldus Marie, z. v Th. J. Weerdenburg en M. B. van Bo- heemen Lambertus Wilhelmus, z. v. L. A. J. Boers en E. J. v. d. Meer. Wegenbelasting vermindert In de raadsvergadering van 1 Decem ber j.l. is de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1938 aangeboden. Burg. en Weth. hebben den Raad deze begrooting doen toekomen vergezeld van het navolgende schrijven: Kon de begTooting voor het dienst jaar 1937 bij den meest zuinigen op zet niet sluitend worden gemaakt zonder belastingverhooging en werd een zoogenaamde Wegenbelasting in gevoerd, de thans aangeboden begroo ting is belangrijk ruimer geraamd door rekening te houden met verschil lende noodzakelijke uitgaven, die in vorige jaren achterwege moesten blij ven. Niettegenstaande deze verhoogde ramingen is hst mogelijk belasting verlaging voor te stellen. Deze belas tingverlaging is geen gevolg van ver beterde economische tijdsomstandig heden, althans zijn deze op de ge raamde belastingopbrengsten nog niet van invloed. De factoren, welke deze begrooting gun stig beinvloeden, zijn hoofdzakeijk de volgende: Ten eerste vangt deze begrooting aan met een batis saldo van f 6.760.10 over het dienstjaar 1936, waartegenover staat een nadeelig saldo op de begrooting 1937 van 12.842,39 over het dienstjaar 1935. Ten tweede kan de opbrengst van schoolgelden belangrijk hoo- ger worden geraamd. Ten derde is wegens renten van geldleeningen minder verschul digd. De vraag, of deze factoren, vooral die onder 1 genoemd, voldoende perspectief bieden, om reeds nu tot belastingverlaging over te gaan, is door ons ernstig overwo gen, te meer daar het begrootingsjaar 1937 nog zeer moeilijk moet worden ge acht. De overweging evenwel, dat wij er steeds naar gestreefd hebben de belasting heffingen van jaar tot jaar tot het meest noodzakelijke te beperken, heeft ons doen besluiten ook thans de mogelijkheid tot verlaging ten bate van de belastingbeta lers te benutten. Stelt ons College op dit principe der halve belastingverlaging voor, moeilijk was het te bepalen, welke belasting voor j verlaging het eerst in aanmerking moest komen, omdat meerdere belastingen zwaar drukken. De wegenbelasting verlaagd. Dat onze keuze daarbij op de Wegenbe lasting is gevallen, vindt niet zijn oorzaak in de omstandigheid, dat deze belasting het laatst is ingevoerd. Gemeend wordt, dat deze belasting op een groot aantal be- astingplichtigen zwaar drukt, terwijl op grond van de vrijwel steeds bestaande mogelijkheid om het bedrag der belasting op de eigendommen van de belasting plichtigen te verhalen, ontheffingen be zwaarlijk verleend kunnen worden. Bo vendien oefent deze belasting een ongun- stigen invloed uit op het levenspeil. Mede gold als overweging het hooge heffings percentage. Op grond van deze overwegingen tot de conclusie gekomen zijnde u verlaging van de Wegenbelasting voor te stellen, rees de vraag tot welk percentage de verla ging verantwoord is zonder de reëele op zet van de begrooting aan te tasten. Besoten werd u voor te stellen de we genbelasting met 2 procent te verlagen. Na bestudeering van de u aangeboden begrooting zult u met ons tot het inzicht komen, dat dit ons voorstel geenszins een gevolg is van verbetering van de finan- cieele positie der gemeente, doch dat al- j leen de vermelde factoren daarop van in- j vloed zijn. Zoolang de opleving in de be drijven niet merkbaar is, blijft de finan- cieele positie der gemeente ons de groot ste zorg baren. Wij nemen evenwel aan. dat de economische perspectieven, die wij bij de aanbieding van de gemeente-be- grooting 1937 aanwezig achtten en die ons deden vertrouwen, dat dat begrootings jaar het moeilijkste der achter ons lig gende ongunstige jaren zou zijn, nog i steeds niet zijn verdwenen. Na deze beschouwing van het college van j Burg. en Weth. meenen wij goed te doen den lezers eenig cijfermateriaal te ver-' schaffen. Allereerst zullen wij dan de belangrijk ste uitgaven van den gewonen dienst on der de loupe nemen. Nog merken wij op, dat de tusschen haakjes gepaatste bedra gen zijn van 1936. De straatverlichting eischt dit jaar een bedrag van 6475.— 7183.43). De kos ten van den Veeschkeuringsdienst zijn 10.681.40 in totaal voor de bij dien dienst aangesloten gemeenten, t.w. Lisse, Sas- senheim, Voorhout en Noordwijkerhout De bijdrage in de kosten van den Keu ringsdienst van Waren bedraagt 934.95, hetgeen neerkomt op f 0.10 per inwo ner, terwijl de bijdrage van den school- artsendienst is begroot op f 1193.21. Het hoofdstuk openbare werken ziet er beter uit dan vorige jaren en verschillen de werken zijn dan ook op de begrooting gebracht. Aan onderhoud van straten en pleinen wordt geraamd 7918.50 (ƒ3444.60) en in 1937 2200.Verbeteringen of herbestrating zullen plaats hebben in de Kanaalstraat, de Veldhorststraat, Vree wijk, Stationsweg, Gasstraat, Bondstraat en derde Poellaan. Het onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen vordert een bedrag van 1368.30 698.81). Een nieuw pantsoen zal worden aangelegd op het braak liggend bouwterrein hoek Hee- rewegBondstraat, hetgeen een ver fraaiing van het dorp zal zijn. Het voor plein van de openbare school zal even eens een weinig worden verfraaid door het aanbrengen Van plantsoen. De kosten der gemeente-reiniging zijn aanzienlijk hooger geraamd n.I. 6127.50 (ƒ2413.23). Hieronder is dan ook begrepen de aan schaffing van een nieuwen vuilniswagen, waarvoor 300.— is uitgetrokken. De ge bouwen ten dienste van openbare wer ken zullen worden onderhanden genomen en eischen aan onderhoud een bedragvan 770.— 129.66). De vergoeding aan bijzondere schoolbe sturen ingevolge art. 101 der lager onder wijswet zijn geraamd voor L. O. op 17721.en voor U.L.Ö. op 4475. hetgeen neerkomt op resp. 11.en 25.per eerling. Deze vergoedingen zijn bepaald na gehouden overleg met de bijzondere schoobesturen. Aan de bijzon dere bewaarscholen zal dezelfde subsidie worden uitgekeerd als vorige jaren, het geen 'n bedrag beloopen zal van 2739. Een bedrag van 150.is uitgetrok ken voor uitgaven voor volksfeesten in verband met de te verwachten blijde ge beurtenis in het gezin van het Prinselijk Paar. De kosten van verpleging van arme krankzinnigen worden geraamd op een bedrag van f 22.178.— 17.463.58). De subsidie aan het burgerlijk armbestuur is uitgetrokken op 28000.vorig jaar i 24.000.—. Aan werkverschaffing is begroot 14.536 (ƒ4655.29); voor werkverschaffing door derden ondernomen f 2500.890.51); steun aan werkloozen 105.000. 108.048.47); subsidie aan werkloozen- kassen 13.000.12.675.Onvoor ziene uitgaven is geraamd op 3482.43. Tegenover deze uitgaven staan de bron nen van inkomsten van den gewonen dienst. Hieraan onteenen wij het navol gende. Aan uitkeering uit het gemeentefonds wordt geraamd 66.077.21 en voor secre tarieleges en rechten burgerijken stand 1700. Het vermoedelijk batig saldo van den vleeschkeuringsdienst wordt geraamd op 1994.60. Dit batig slot komt ten goede aan de aangesloten gemeenten, t.w. Lisse 1153.31; Sassenheim 400.37; Voorhout 120.28 en Noordwijkerhout 319.64. De opbrengst der wegenbelasting wordt geraamd op 18.720.58 tegen een bedrag van 26.567.61 in 1937. Een verlaging van 6 pet. op 4 pet. zit hier in verwerkt. De schoolgelden worden als volg tge- raamd: openbaar lager onderwijs 700. 270.60); openbaar bewaarschoolonder- wijs 50.48.10); bijzonder lager on derwijs 6400.1603.93) en bijzonder uitgebreid lager onderwijs 3100.— (702). De opbrengsten uit de schoolgelden zijn aanzienlijk hooger dan in 1935, ofschoon zij niet drukkend genoemd mogen wor den. De tarieven zijn in vergelijking *met andere gemeenten met hoog, terwijl er een behoorlijke aftrek is voor het bezoeken der scholen door meer kinderen uit een ge zin. De schoolgeldheffing in 1938 is gelijk aan die in 1937. Wij willen er evenwel op wijzen, dat de regeling thans zal gelden voor 12 maanden, hetgeen het vorige jaar slechts voor 11 maanden het geval was. Als bijdrage der provincie in de kosten van verpleging van arme krankzinnigen wordt geraamd 5146.80 en een extra- BRUTALE INBRAAK TE STOMPWIJK Te Stompwijk is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag is bij den melkrijder C. v. K. ingebroken. Door het openschuiven van een keukenraam heeft men zich toegang tot de woning verschaft. Het ge- heele huis was nagezocht, alle laden en kasten waren onderhanden genomen, tot zelfs uit het slaapvertrek van de fam. v. K. werden de kleeren van de heer des huizes gehaald om diens porte feuille enz. na te zoeken. In den regel brengt de heer v. K. Vrijdagsavonds het geld mee om de boeren uit te betalen, soms tot een bedrag van 700.Dit was toevalliger wyze dezen avond niet het geval, zoodat de dader(s) zich nu tevreden moest stellen met een porte- monnaie met eenig geld en de spaarpot der kinderen. De gemeentepolitie heeft in samenwerking met de recherche een uitgebreid onderzoek ingesteld, vinger afdrukken konden genomen worden, terwijl de inbreker(s) eenige gereed schappen achtergelaten had(den). Resul taten van het onderzoek kon de politie nog niet mededeelpn. R. K. Ver. v. Kraamverzcrging voor alle gezindten te Lelden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 LIJK tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van conlribucercnde leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin- nenvestgracht 30. bijdrage van 1303.17, terwijl van parti culiere zijde hierin wordt bijgedragen voor een bedrag van 1374.— en ƒ936.52 wegens invalïditeits- en ouderdomsrente. De uitkeering uit het werkloosheidssub- sidiefonds, wegens bijdragen in de steun verlening wordt geraamd op 88.831.03 93.456.30). De belastingen zijn hetzelfde gebleven. De ramingen der belastingen zijn evenwel enkele duizendtallen guldens hooger dan in het jaar 1937, waaruit wij meenen te concludeeren, dat de belastingen weer meer en beter gaan vloeien als in de voor afgaande jaren. O.i. is betreffende dit punt een vooruitgang zij het momen teel nog klein te bespeuren. De winst van het gasbedrijf wordt ge raamd op 8000.en die van het water leidingbedrijf op 4000.—. Aan dividend van de N.V. Electriciteitsbedrijf Hille- gom-Lisse-Sassenheim wordt geraamd een bedrag van 10.200. Op den Kapitaaldienst wordt een be drag van 2348.25 geraamd voor verbe tering en aanleg van straten; van ƒ4000. voor de ophooging van bouwterrein tus schen Grachtweg en Broek weg en van 1800.voor de uitbreiding van het kan toor der steun verleening. Voor deze wer ken staan geldleening geraamd, welke 1 z. t. wel zullen worden gesloten. Uit de staat van schulden blijkt, dat de schuld bedraagt op 1 Januari 1938 758.946.53, dat hiervan in 1938 moet worden afgelost een bedrag van ƒ54.359.42 en aan rente moet worden betaald 31.256.93. De staat van schulden, aange gaan bij wijze van annuïteit, vermeld een schuld op 1 Januari van 633.062.19 met een aflossingsbestanddeel van 8997.64. Uit bovenstaande cijfers zal den lezer blijken, dat de gemeentebegrooting van Lisse voor het dienstjaar 1938 breed is opgezet en dat aandacht is geschonken aan de diverse werkzaamheden, welke in de laatste jaren achterwege moesten bly- ven. Burg. en Weth. hebben een belas tingverlaging voorgesteld, hetgeen een verheugend feit is en hetgeen menigeen hoopvol zal doen stemmen voor de naaste toekomst. De samensteller der begrooting heeft een keurig stuk werk geleverd, waarvoor men respect moet hebben, terwijl het boekwerk er keurig verzorgd uitziet (SPROOKJE) 101. „Maar koning", zei An neke, „U bent zoo knap en zoo machtig, waarom kunt U Peter niet terug brengen?" De koning lachte, en zei: „Ik wist dat je dit zou vragen, kleine meid; doch ik zei je reeds dat de betoovering al leen verbroken kan worden door een menschenkind." 102. „Hoe weet U dat toch allemaal?" vroeg Anneke. „Dat zal ik je vertellen meisk e. Diep in het bosch woont nog een van mijn onderdan en. Héél alleen in een padde stoelhuisje, als kluizeaiaar. Zijn naam is kabouter „Een zaam."

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9