R m mm m evanchematch Euwe - Aljechin S - i 'H e 4 »üm^ 1#I A 1 aö; if i li MR MAANDAG 6 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. KJ.C.—V.U.C. 51. De groote overwinning, welke de Koogers op VUC behaalden, was ongetwijfeld ge flatteerd, daar de Hagenaars uitstekend party gaven en vooral in de eerste helft meermalen gevaarlijk waren. In de tweede helft was KFC echter bijzonder productief, waarin de internationaal de Boer een be langrijk aandeel had, want behalve, dat hy zelf twee doelpunten maakte, legde hij voor nog twee andere den grondslag. Eenigszins tegen de verhouding nam KFC na een half uur door Stam de leiding (10), met wel ken stand de rust aanbrak. Jn de tweede helft was KFC direct sterk aanvallend en het duurde slechts kort, voordat de Haag- sche doelman voor een schot van de Boer moest zwichten (20). KFC bleef het VUC-doel bedreigen en uit een voorzet van van Wensveen kopte weldra de Boer op nieuw zeer fraai in (30). Nog was de thuisclub niet tevreden en nadat doelman Dommers een schuiver van de Boer on schadelijk gemaakt had, moest hy toch di- recht hierna voor een hard schot van van Wensveen visschen (40). Nadat de thuis club nog eenigen tijd zwaren druk op de Haagsche veste uitgeoefend had, wisten de bezoekers het spel te verplaatsen en had den zij na een half uur door de Harder succes (41). Ofschoon VUC hierdoor aan gemoedigd werd, wist KFC toch kort hier na opnieuw door van Wensveen te scoren, die een goed door de Boer opgebrachten bal benutte (51). XerxesFeyenoord 01. De eerste helft verliep met een gering overwicht van Xer xes in het veld. Maar de aanvallen van Feyenoord waren gevaarlijker dan die van Xerxes. Vooral de linksbuiten Linssen bleek In grooten vorm en ook Vente deed weer tal van goede en verrassend snelle dingen. Na de rust was Feyenoord geruimen tijd veel sterker. Met man en macht verdedig de Xerxes zich. Eens kopte Verploegen een schot uit het doel en Kantebeen had met een schot, dat op de lat suitte, pech. Hoe meer de tyd verstreek, hoe beter Feyen oord werd, te meer daar Xerxes wat ver moeid leek. In het bijzonder toonde Vente toen herhaaldelijk zijn snelheid en zijn fraai doelpunt na prachtig opbrengen van Paauwe was een verdiende belooning voor een middag van goed voetbal. In de laatste minuten zette Xerxes er alles op om een gelijk spel te bevechten. Een pracht schot van van den Berg hield van Male er mooi uit en tenslotte liet het geluk Feyenoord niet in den steek toen na een hoekschop Lagerdaal kopte en de bal van den onder kant van de lat stuitte zonder de doellijn te passeeren. A.D.O.D.F.C. 13. ADO is over den geheelen wedstrijd genomen, verreweg het meest in den aanval geweest, maar voor doel wilde het bij de rood-groenen totaal niet vlotten. Na tien minuten nam DFC onverwacht de leiding, bij een doorbraak van Vos, die onhoudbaar in schoot (01). In de tweede helft slaagde ADO er na 13 minuten in, door de Heer met een goed schot den gelijkmaker te scoren (11). Ieder dacht, dat het steeds aanvallende ADO toen gewonnen spel had, doch het kwam anders uit. Juist in periodes van het grootste overwicht der Hagenaars, slaagde DFC er nog twee maal in het net te vin den, beide malen door knap individueel spel. De eerste maal was het Vos, die er 12 van maakte en tenslotte v/as het Myn- ders, die den eindstand op 13 bracht. C.V.V.D.H.C. 0—2. Kort na elkaar kwamen in de eerste helft twee doelpunten. Het eerste was het gevolg van goed op brengen van rechtsbuiten Kwakkernoot. Hij zette scherp voor, keeper Kruidenier greep den bal, maar het gladde leder ontglipte zijn handen, stuitte tegen de paal en daarna in het net (01). Kort daarop weer een felle aanval met een schot van den links buiten van Zimmen. De keeper ketste den bal terug, waarna een doel worsteling ont stond, waaruit van Zimmen, toen de doel man was uitgeloopen, kon scoren (02). In de tweede helft waren de rollen omge draaid. Nu was CVV voortdurend in den aanval. DHC verdedigde moedig, waarbij doelman Boot fraai werk liet zien. Het sa menspel bleef by de Rotterdammers te wenschen overlaten en ook met het schie ten wilde het niet vlotten. Tegenpunten bleven dan ook uit. 't Gooi- H.B.S. 03. In de eerste heft ontliepen de ploegen elkander niet veel. HBS was door de betere balcontrole over het geheel wat gevaarlijker en de 10 voor sprong bij de rust. welke reeds na drie mi nuten door een fraaien kopbal van van der Vegt. uit aangeven van van Kesteren, ver overd was. was dan ook volkomen ver diend. Na de thee was de thuisclub over wegend sterker. De middenlinie, met van Els en Dorland als uitblinkers, stelde de voorhoede voortdurend in de gelegenheid tot aanvallen, doch deze linie bleek ten eene male machteloos om van de dikwijls zeer simpele kansen te profiteeren. De Haassche aanvallen vergoedden in kwaliteit ruimschoots wat zij in kwantiteit misten en uit een daarvan was het van Kesteren, die keeoer Cohen heel handi<? ten tweede male het nakijken wist te geven (02). Dit on verwachte tegenpunt ontmoedigde de Hil- versumsche geel-zwarten even en het was andermaal van Kesteren, die uit een cor ner no. drie in de touwen joeg (03). Blauw Wit- Hermes D.V.S. 32. Het was bij verrassing, dat vijf minuten voor de rust Oudendijk doelpuntte, toen hy op een ver naar voren gespeelden bal toeliep en van 20 meter afstand een hard schot loste, dat doel verdediger van der Tuyn wel hield, doch den bal daarbij niet in zijn macht kon krijgen. Langzaam rolde het leder achter de doellijn 0). Direct na de rust wist Borani uit een voorzet van den rechtsbuiten van der Tuyn gelijk te ma ken. Al spoedig deed de vermoeidheid zich bij verschillende spelers gelden. Vooral de Schiedammers wisten hun snelle temoo van voor de rust niet meer te handhaven. Blauw Wit verkreeg langzaam maar zeker een veldmeerderheid. Na een kwartier wist Ouderkerk na een algemeenen aanval te scoren, doch de heer van Moorsel had reeds voor „hands" gefloten ten nadeele der Schiedammers. Doelverdediger Ferwer- da nam den strafschop en via de paal be landde het leder in doel. Doch de scheids rechter kende dit punt niet toe. omdat en kele spelers te vroeg waren toegeloopen. Ferweixia nam voor de tweede maal den strafschop echter onberispelijk (21). Vijf minuten later was de stand reeds 31, toen Oudendijk van een fout in de Hermes-ver dediging profiteerde en met een kopbal het leder langs van der Tuyn deponeerde. Blauw Wit bleef sterker, doch de spanning keerde terug, toen rechtsbuiten van der Tuyn even voor het einde den achterstand verkleinde (32). Haarlem—Stormvogels 14. Goed doorzetten van den Stormvogels-midden voor Prins bracht de IJmuider-club de lei ding (01), weldra gevolgd door een kop bal van Gerrits Sr. (02). Beide malen hielp de Haarlem-doel verdediger eenigszins mede. Nogmaals doelpuntte Stormvogels voer rust door Woudenberg. Met een nut tigen 30-voorsprong voor Stormvogels brak de rust aan. In de tweede helft werd het grootendeels aanvallen en verdedigen voor het IJmuider-doel. Door de opeenhoo ping van spelers was er geen doorkomen aan. Doordat de IJmuider aanval nu in hoofdzaak uit 3 spelers bestond, was deze niet bijzonder gevaarlijk. De enkele uitval len hadden dan ook niet veel om het lijf. Eindelijk gelukte het den Haarlem-links buiten Ninaber te scoren (13). Het leek erop of Haarlem verder zou ophalen maar Stormvogels verdedigde met alle .macht en met succes. Kort voor tijd, toen heel Haar lem het Stormvogels-doel belegerde, kreeg Gerrits Sr. den bal toegespeeld. Snel ging hij er alleen vandoor en met twee Haarlem mers op zijn hielen bracht hij het tot doel man Vijgenboom, wien hij nog het nakij ken gaf (14). Sparta-Excelsior 40. Het eerste doel punt kwam na 15 minuten door een veny- nigen schuiver van Voormolen, het tweede ontstond doordat de Boer den bal in het net werkte nadat Jongste het leer na een schot van Voormolen uit de handen liet glippen (20). Na de rust liet Spaita beter spel zien. Blommendal hield na den rechter vleugel der gasten goed in bedwang, maar in de voorhoede waren Seton en Voormo len zeer gevaarlijk. Jangste verdedigde zijn doel uitstekend. Tweemaal moest hij ech ter nog visschen. Dekker benutte de kans door een slecht weggewerkten bal in het net te plaatsen en de Boer gaf vlak voor het einde met een hard vliegend schot den doelman geen kans (40). WIELRENNEN. KILIANVOPEL WINNEN DE ZESDAAGSCHE VAN NEW YORK* Het in de Vereenigde Staten zoo popu laire en succesrijke Duitsche koppel Ki- lian—Vopel heeft ook de zesdaagsche van New York, welke gisteren eindigde, ge wonnen. De eindstand van deze zesdaagsche luidde: 1. KilianVopel 1384 pnt., afge legd 4128,525 K.M. 2. Ignat—Diot 938 pnt. 3. Gebrs. Peden 616 pnt. 4. AlenO'Brien 477 pnt. 5. WalthourCrossley 341 pnt. Op één ronde: 6. DebaetsLetourneur 399 pnt Op twee ronden: 7. WalsTho mas 781 pnt „NIEUW SWIFT." Gisterenmorgen werd de derde wedstrijd der wintercompetitie verreden, nl. een pe- letonwedstrijd waaraan tevens verschillen^ de St. Nicolaasprijzen waren verbonden. Her eerst startten de A en B -klassers ge zamenlijk over een afstand van 27.5 km. De uitslag was: 1. J. Geenjaar (B.); 2. W. Geenjaar (B.); 3. J. v. d. Leest (A); 4. B. Lodewijks A.)5. J. de Groot (A.); 6. M. Segaar A.7. J. Laven (B.). Vier renners kwamen in de C.-klasse aan start voor een rit over 20 km., waar bij de eerste 10 km. in tempo werden afge legd* De uitslag was.'l. H. Holswilder; 2. H. Noest; 3. C. Kapaan; 4. G. Maryt. Ook de junioren reden nog een ritje, waarbij wederom de overwinning aan Schouten kwam, welke een groote voor sprong had genomen. De andere twee ble ven bij elkaar en vochten het in den eind sprint uit, waarby Laven zich weer de meerdere toonde over Holswilder. Na afloop werden in het clublokaal aan alle deelnemers boterletters en banketlet ters uitgedeeld, waarna ieder voldaan huis waarts toog. A.s. Woensdag zal een aanvang worden gemaakt met de training voor het club kampioenschap op de home trainers, waar voor nog op wegversnelling zal worden gereden. A.s. Zondag zal een vaste ver snelling worden gekozen, waaraan alle deelnemers gebonden zijn. „SWIFT". De uitslagen van gisteren op de home trainer gereden wedstrijden luiden als volgt: 1. W. van der Berg 33.4 en 29.8 sec, bui ten mededinging; 2. P. van der Voort 33.4 en 31.2 sec.; 3. N. de Romijn 35 en 30.4 sec.; 4. C. Paats 35 en 31.2 sec.; 5. F. de Boer 44 en 40.8 sec.; 6. W. den Daas 33 sec.; 7. C. Biermans 35 sec. P. Mink reed een half uur mee en legde 44 km. 860 meter af, dit is precies 2 km. onder C. Verburg. Woensdagavond 8 uur home trainen. DE 25ste PARTIJ AFGEBROKEN Dinsdagavond voortzetting De vijf en twintigste partij van den wed strijd om het wereldkampioenschap, welke Zaterdagavond in den Dierentuin te Den Haag werd aangevangen, is na veertig zet ten afgebroken in een stelling, waarin Al jechin, die met zwart speelde, twee pionnen meer heeft. De partij zal eerst Dinsdagavond worden voortgezet. Het verloop der 25ste partij was als volgt: Wit: dr. M. Euwe. Zwart: dr A. Aljechin. Nimzowitsch- verdediging. 1 d2- -d4 Pg8—f6 2. c2c4 e7e6 3. Pblc3 Lf8b4 4. e2e3 Dr. Euwe wil blijkbaar al het mogelijke doen om zijn achterstand althans tot een minimum te beperken. De tekstvoortzetting behoort n.l. sinds grootmeester Rubinstein haar introduceerde, tot de directe weerleg gingspogingen van het Nimzowitsch-sys- teem en is dus anderzijds ook aanzienlijk riskanter dan de alternatieven 4. a3, 4. Dc2, 4 Db3, 4. Pf3, enz. 40—0 Als het beste voor zwart werd tot dus verre 4d5, 5. Ld3, c5, 6. Pe2 be schouwd. Alle andere zetten leggen wit geen moeilijkheden in den weg bij de ont wikkeling van zijn plan Pgle2 en a2a3. Den laatsten tijd echter schijnt men er de voorkeur aan te geven den looper op b4 kalmpjes te laten wegjagen en op e7 of f8 den loop der gebeurtenissen rustig af te wachten. 5. Pgle2 d7d5 6. a2- -a3 Lb4—e7 7. c4xd5 Pion e6 moet verdwijnen, daar zwart an ders in deze variant, waarbij een wit paard op f3 ontbreekt, zonder moeite tot e6e5 geraakt. 7e6xd5 8. Pe2g3 c7c5 9. d4xc5 Le7xc5 Men ziet nu, dat zwart zyn d-pion slechts heeft laten isoleeren in het vooruitzicht, dat d5d4 op den duur niet zou kunnen wor den tegengehouden. Vandaar, dat vele mees ters er de voorkeur aan geven, in plaats van 8. Pg3 door 8. Pf4 den opmarsch van pion c7 te beletten (in verband met den druk tegen d5). 10. b2--b4? Met een onbesuisdheid, die tegen den bijzonder goed gedisponeerden tegenstander dubbel noodlottige resultaten moet afwer pen, stort dr. Euwe zich op den vijand. Door 10. Ld3, Pc6 (niet d4, wegens Pa4!) 11. 00 d4, 12. Pa4, Le7, 13. Pf5 kon hij nog altijd een uitmuntend spel verkrijgen. Thans echter doet het nadeel van de voor- loopige onmogelijkheid der rochade zich hinderlijk gevoelen. 10d5—d4! En hier zou 11. Pa4 falen wegens De3:, 12 Dd8: (of Pc5:, ef2:f, Ke2, Lg4f), ef2:f, Ke2 Lg4t, Kd3, Td8: schaak!; enz. 11. b4xc5 d4xc3 12. Ddlc2 Dd8a5 13Lc8—d7! Feitelijk reeds beslissend, want er dreigt vernietigend La4, terwijl 14. Lc4: wordt be antwoord met Dc5:, 15. Dc3:?, Tc8, enz. Liever besluit dr. Euwe de kwaliteit te geven. 14. Tblb3 Ld7a4 15. Dc2xc3 Da5d8! De toren op b3 moet diagonaal a4dl blijven onderscheppen. (Ddl mat) en kan dus niet in veiligheid worden gebracht. 16. Lflc4 Na 16. Le2, Lb3, 17 Db3, Dc7 zou pion c5 reeds dadelijk verloren gaan. 1 6Pb8a6! Daar thans 17. c6 faalt op Pc6:, 18. La6:, Lb3: Lb3:, La5t en La6. moet wit wegens den aanval op c5 17. Lc4xa6 spelen, (immers: 17. 00, Lb3:, 18. La3:, Dc7) waarna zwart wel een dubbelen a- pion, maar daarentegen over nieuwe open lijnen voor zyn torens de beschikking krijgt. 1 7b7xa6 18. 0—0 La4xb3 19. Dc3xb3 Ta8b8 20. Db3c2 Op 20. Da4 kan Tbl onaangenaam wer ken. 20Db8d5 Dreigt Tc8. 21. e3e4 Dd5—b3 22. Dc2e2 Stelling na 22. Dc2e2. Zwart: dr. Aljechin ABCDEFGH Wit: dr. Euwe. Na dameruil zijn de witte damevleugel- pionnen onhoudbaar. 2 2Db3—b5 23. De2—f3 Pion c5 was in elk geval verloren: 23. Dc2, Tfc8, eventueel gevolgd door Pd7. 2 3Db5xc5 24. Pg3—f5 Dreigt niet zoozeer Pg7: (Kg7:, Lh6f, Kg6!), dan wel Lh6!, doch deze dreiging is gemakkelijk te keeren. 2 4Tb8—bl! Zwart heeft het weliswaar niet moeilijk, doch hy kiest de energieke voortzetting, want op 25. Lh6 volgt nu Tfl:f, 26. Kfl:, Lb5!t 27. Kei, Dblf, 28. Ke2, De4:t, enz. en op 25. Dg3, Ph5. Tegelijkertijd wordt Lel aangevallen. 25. Df3—f4 Nog een kleine dreiging: 26. Dg5 met damewinst (Dg7: en tevens Ph6t plus Dc5:) 2 5Pf6xe4! Beslecht net pleit (26. De4\ Tel:). 26. h2—h4 Tf8e8 26Tc8, dan 27. De4:, Tel:, 28. Pe7f, evenmin 26Pf2: wegens 27. Le3!. Na don tekstzet is Pf2., Le3:, Tfl:f, Kfl:, Pd3 natuurlijk wel mogelijk, omdat na Lc5:, Pf4: de toren op f8 niet instaat. 27. Tfl—el Dc5c3! 28. Tel—dl Pe4d2! 29. Tdlxd2 Tblxclt 30. Kgl—h2 Dc3c7! 31 Td2d6 Tel—c5 32. g2- -g3 Nog een aardige valstrik; 32 Tf5:?. dan j3. Te6ü en wit wint de kwali- leit terug door Te8:f en df5:. 32 Te8—f8 Dreigt Tf5:. 33 g3g4 f7—f6 34. Kh2h3 h7—h5! 35. Df4d2 Natuurlijk niet gh5:, Tf5:, enz. Intusschen moet zwart thans Td7 verhinderen. 35h5xg4f 36. Kh3xg4 Dc7—f7 37 h4— h5 Noodig om Dg6f te verhinderen. 37Tc5xf5! 38. Kg4xf5 Df7xh5f 39. Kf5—f4 39. Ke6, dan mat in drie zetten (Dh5 e5—e8c8). 3 9Dh5—h4f 40. K;4—f3 Op 40. Kf5 volgt eveneens Dh3t. 4 0Dh4—h3f Na veertig zetten is de partij afgebroken in den volgenden stand: Zwart: dr. Aljechin I m k m |JP m m m m m m m .i m ABCDEEGH Wit: dr. Euwe. Nabeschouwing. Dat de match reeds Zaterdag in het voor deel van den uitdager had kunnen worden beslist, moet o.i. van heel wat minder be- teekenis worden geacht, dan de wijze waar op het geschiedde. Ongetwijfeld heeft nie - mand verwacht, dat dr. Euwe een achter stand van vijf punten zelfs maar tot 2 of 3 zcu weten te reduceeren, doch stellig heb ben velen nog op menige spannende ont moeting en in elk geval op een zwaren strijd gerekend. He. heett zoo niet mogen zyn Ook deze partij werd blijkbaar gespeeld door een totaal ontmoedigden Euwe, die, althans aan vankelijk, niet bij machte b'eek met zijn spreekwoordelijke nuchterheid en volhar ding voor deze reeds verloren zaak te vech ten Twee maal in de Nimzowitsch-verde- diging kon hij een gunstig spel verkrijgen en beide malen gaf hij den tegenstander gelegenheid zyn stelling te verbeteren, om riet te zeggen: te perfect'onneeren een gelegenheid, die door dr. Aljechin prompt werd benut, zooals trouwens iedere mees ter die zou hebben kunnen benutten. Na den dertienden zet was eigenlijk reeds alles voorbij Hoe begrijpelijk en aannemelijk deze ge- heele gang van zaken ook moge zijn men ontkomt niet aan der. onbevredigenden indruk, dat het catasirophale einde dezer match wel verwonderlijk sterk uit den toon valt by het formidabele en voor onzen landgenoot zoo glorieuse begin. Met deze opmerking willen wij overigens in geenen deele de schitterende prestatie van Aljechin verkleinen, doch slechts onze verwonderine uitdrukken over de onverwachte ineenstor ting van Euwe's geestkracht sinds de 21ste partij Naar den Dierentuin waren nog vry veel bezoekers gekomen, die blijkbaar in de grootste spanning en onder plechtige stilte het moment zaten of stonden af te wachten, waarop de wereldtitel van eigt-naar zou ver wisselen. Doch roemloos ondergaan was be neden Euwe's waardigheid. Of het nu was om Aljechin's bewonderaars den tyd te geven, kransen of andere huldeblijken te doen aanrukken of dat hij werkelijk meen de, niet geheel en al verloren te staan wij weten net niet, maar zeker is, dat hij in zijn kritieke situatie plotseling een flinke energie begon te ontwikkelen. De strijd was nog m vollen gang. Alje chin moest meer dan een fijnen zet verzin nen, om het voordeel te realiseeren. En toen hem dit ten slotte gelukte, was het dui delijk, dat de eventueele beslissing een tweede zitting zou vorderen. LEO PRINS. Alle partijen zullen worden gespeeld Naar wy van het EuweAljechin-comité vernemen, zal, in strijd met alle geruchten, de wedstrijd dr. Euwe en dr. Aljechin, ook al zal de beslissing vóór dat alle 30 partijen zullen zyn gespeeld verkregen zyn, in ieder geval worden voortgezet, hetgeen ook in hét contract is vastgelegd. De match zal eerst zyn afgeloopen, als de 30ste partij is geëindigd. BONDSRAAD K. N. S. B. De Bondsraad van den Koninklijken Nederlandschen Schaakbond heeft in het Nationaal Schaakgebouw te 's-Graven- hage zijn najaarsvergadering gehouden. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter, de heer B. J. van Trotsenburg den onlangs overleden sterken schaker P. F. van Hoorn. Vervolgens gaf de voorzitter uiting aan zijn voldoening over de toetreding van Z. Exc. jhr. dr. H. A. van Karnebeek als per soonlijk lid van den bond. Een voorstel van het bestuur inzake het verleenen van tegemoetkoming aan onderbonden, die veel werkloozen onder hun leden tellen, werd met algemeene stemmen aangenomen. De aftredende bestuursleden, de heeren J. G. Hartogensis, eerste secretaris, P. Jungman, vierde en J. van der Gevel, vijfde bestuurslid, werden bij acclamatie herkozen. Aan het slot der vergadering werd naar aanleiding van een door den Stichtsch- Gooischen Schaakbond ingediende motie met algemeene stemmen de volgende mo tie aangenomen: De bondsraad van den Koninklijken Ne derlandschen Schaakbond, in vergadering bijeen op 4 December 1937 in het Natio naal Schaakgebouw te 's-Gravenhage; kennis genomen van de uiteenzettingen der Nederlandsche delegatie naar de al- gemeente vergadering van de F.I.D.E. te Stockholm, opgenomen in het Augustus nummer van het tijdschrift van den K. N. S. B.; gehoord de daaromtrent door de leden geuite meeningen; betreurt den gang van zaken bij de F. I. D. E. betreffende de regeling van het wereldkampioenschap grootmeestertour- nooi) inzonderheid de houding van het presidium; besluit met algemeene stemmen deze motie ter kennis te brengen van de alge meene vergadering van de F. I. D. E. en gaat over tot de orde van den dag. Bij de rondvraag gaf de voorzitter het denkbeeld in overweging een fonds te stichten voor het houden van bijzondere of internationale wedstrijden. Dat idee vond algemeenen bijval, zoodat binnen kort een definitieve regeling verwacht kan worden. „Steeds Hooger". De stand van den wedstrijd om de „Meijer-bsker" is als volgt: part. gew. rem. verl. pt. J Fennes 4 4 0 0 8 R. de Lange 4 3 0 1 6 L v. d. Valk 2 2 0 0 4 P. v. d. Valk 4 2 0 2 4 Ant. Boskamp 4 112 3 W van Ryn 4 112 3 J de Besp 3 10 2 2 P Bosman 2 0 0 2 0 W. v. d. Es hof 3 0 0 3 0 Stand van de medaille- we Vtryd: W. Wouters 4 4 0 0 8 O. v. d. Laken 3 3 0 0 6 A. v. d. Eshof 2 2 0 0 4 J. Grimsbergen 4 2 0 2 4 G van Ryn 4 2 0 4 M. Vreeburg 4 112 3 H. v. d. Boog 4 10 3 5 Th de Lange 4 10 3 2 P. Mulder 4 10 3 2 F. Meijer 3 0 12 1 PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP WOUDENSTEIN. Gisteren zijn op Woudenstein te Rot terdam draverijen gehouden. De uitslagen hiervan luidden: Handicapdraverij tweede en derde klas se over 2940 M. om den len prijs: 1. Young Henriot (3000 M.), eig. de Vlieger, K.M.- tijd 1 min. 35.1 sec.; 2. Y. Y. (2960 M.) eig. Bakker. Handicapdraverij eerste klasse over 2000 M. om den j. prijs: 1. Epinard 3 2060 M.), eig. de Vlieger, K.M.-tijd 1 min. 31 sec. 2. Lilian W. Axworthy (2080 M.), eig. Good Luck. Heat-prij zendravery derde en vierde klasse over 1640 M. om den K.-prijs: 1. Boyke Norton (1620 M.), eig. stal Hol- landia, K.M.-tijd 1 min. 35,3 sec. 2. Zoo Doorlooper (1680 M.), eig. van der Pol. Handicap-kortebaan draverij over maxi maal 800 M., om den l.-prijs: 1. Zora (730 M.), eig. stal Valkeveen, tijd 1 min. 5 sec. 2. Edzard (760 M.) eig. Pronk. De arm van een ietser is geen too- verstaf: vóór het veranderen van richting moet hij tich ervan over- culgen of de ma noeuvre VEILIG volvoerd zal kun nen worden!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8