Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 4 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 CARILLON STADHUISTOREN! De Commissie tevreden, maar niet voldaan. De secretaris van de Carilloncommissie bericht ons: Dezer dagen vroeg een belangstellende mij: Is uwe commissie tevreden over het resultaat van haar oproep om bijdragen in de kosten van het carillon? En mijn antwoord moest na eenige aarzeling lui den: Neen, tevreden zijn wij niet; wij zijn wel dankbaar, maar niet voldaan. Toen wij in Juni onze circulaires (pl.m. 9500) uitzonden, kwamen al dadelijk vele en mooie bijdragen in, maar na 4 a 5 we ken ging het bergafwaarts, totdat de stroom bijna geheel ophield. Hetzelfde verschijnsel deed zich voor na de uitzending van pl.m. 2400 herinne ringen in October. Over de som der bijdragen zijn wij zeer tevreden, maar geenszins over het aantal. Van de 9500 Leidenaren en oud-Leide- naren hebben slechts pl.m. 1000 onze cir culaire beantwoord, m.a.w. ruim 8000 per sonen hebben nog niet bijgedragen. Dat is wel teleurstellend voor onze commissie, vooral als men bedenkt dat er niet vele, maar zeer vele personen zijn, die toch wel een bijdrage willen en kunnen schen ken. Hoe komt het dan dat men zijn bij drage niet toezendt? De reden hiervan is gemakkelijk te vinden. Men verzuimt het eenvoudig; de toezending wordt van den een dag op den anderen verschoven, men wil zich nog eens bedenken, omtrent het bedrag van de bijdrage, men wil vrienden en kennissen hog eens polsen oVer hun bijdrage enz. enz. En met dat al weet onze commissie niet oVer welk bedrag zij zal kunneh beschik ken en dat is toch dringend noodig. Want, ziet u eens: het is onze commissie niet om de onmiddellijke storting van de bijdrage te doen dat kan desnoods over 2 a 3 maanden geschieden maar wij moeten weten op welk bedrag wij kunnen rekenen in verband met de betaling van de kosten van hêt carillon. Als men ons nu het inteekenbiljet maar ingevuld terugzendt met de mededeeling wanneer men wil storten, dan waren wij al zeer tevreden, want dan konden wij onze berekening maken. Daarom zou ik aan al degenen, die nog niet hebben ingezonden, met allen aan drang willen vragen: Zendt uw biljet spoedig in, neen, doet het nog heden. Gij zult er ons een groot genoegen mee doen en Wij zullen uw daad bijzonder waardeeren. ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Volkszang-Mis. 20 jongens van A zingen op het Altaar. Maandag: Geen Repetitie. Dinsdag: Half zes Groep A. Donderdag: half vijf Gfoep C. kwart over vijf Groep B. Vrijdag: zes uur Groep A. Hallo boys van Jan de Wit!! Goeie Sin terklaas geweest? Zeg, wat hebben We lol gehad! We hadden alleen geen zakken ge noeg om al die pepernoten in op te ber gen. Volgend jaar moet je zorgen, dat aan elke zak een „bijwagen" vastzit, dan kan je meer bergen!! Wat een massa peperno ten strooide die Piet. Hij had 's avonds kramp in zijn armen van 't gooien! Zorgen jullie nu maar, dat je dezer dagen geen kramp in je maag krijgt, hoor!! Goed zool Zeg jongens! Doet reuze je best op de zangrepetities. We werken nu voor het Kerstfeest, en daarna gaan we repeteeren voor een Ouderavond of Oudermiddag. We zullen nog wel zien, hoe we dat allemaal doen! Dan tracteeren jullie je ouders eens op een móóie uitvoering! Is dat effe wat? Dag boys! Houdt je taai, hoor! Kapelaan E. A. M. PAAP. ST. NICOLAAS-AVOND Voor de cursisten van den gemeentelijken vakcursus Men verzocht ons op opname van het volgende: Er heerschte Donderdagavond ondêr de cursisten in het gebouw Nutrix een prettige stemming, want er was een St. Nicolaas- feestje georganiseerd. Hiervoor was een kleine commissie gevormd, die dat in el kaar heeft gezet en deze commissie heeft eer van haar werk gehad, want alles was tot in de puntjes toe geregeld. Dit was mo gelijk gemaakt doordat verschillende fir ma's en particulieren milde gaven daar voor aan de commissie hadden gegeven, waarvoor wij allen hartelijk dank zeggen. Het duo Spaanderman werk ie geheel be langloos aan dezen avond mede. Ook de gebrs. Teske verleennden belang loos hun medewerking. Te 8.15 uur opende de leider van den cursus, de heer de Water, den feestavond met een geestig speechje. Er waren 96 cur sisten aanwezig. Voorts heette spr. de da mes en medewerkers hartelijk welkom. Hierna kon het programma een aanvang nemen. Begonnen werd met een vroolijke fesstmarsch, gespeeld door de gebr. Teske en weldra zat de goede stemming er in. Hierna gingen de dames rend met choco lade-melk en versnaperingen en dat ging er gretig in. Dan volgde het optreden van het duo Spaanderman, die wat geestige liedjes en vroolijke moppen ten beste ga ven. Tot slot volgde het groote moment van den avond: het uitreiken van de ca deautjes. Dat was voor de cursisten een mooie verrassing, want de inhoud werd door allen op zeer hoogen prijs gesteld, zoodat, toen de heer de Water omstreeks 12 uur den avond sloot, allen voldaan huis waarts keerden. Namens de cursisten dank te de heer Mechelsche de leiders voor hun werk, en bood den heeren de Water en v. Muijen ieder een letter aan namens allen. Men verzoekt ons te verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende de oprichting van een Dansclub voor R. K. A.s. Woensdagavond tusschen 8—10 uur kan men zich als lid opgeven in het St. Antonius Clubhuis. Fokver. „L. E. O'. De Konljnenfokkersvereeniging „Leiden en Omstreken" hield een vergadering in café Centraal van den heer J. v. Meiman, Nieuwe Beestenmarkt. Na opening door den voorzitter werden de notulen der vo rige vergadering gelezen en na dank aan den secretaris goedgekeurd. Hierna wer den de lichtbeelden vertoond van verschil lende konijnenrassen, welke door den heer J. Rol nader werden toegelicht op de door hem bekende wijze. Het was zeer leer zaam. Na afloop dankte de voorzitter den heer J. Rol hartelijk, alsmede den heer J. van Mëlzen, die voor lantaarn en plaatjes had gezorgd en die hij op prachtige wijze ver toonde. Hierna volgde een verloting, welke een flink batig saldo opleverde. Na de rondvaag deelde dè Voorz. mede, wat er zooal was verricht voor de op han den zijnde tehtöonstelHhg. Hij riep aller medewerking in. Binnen enkele dagen verschijnt er in dit blad een advertentie, waarvoor wij nu al ieders belangstelling vragen. Handelsregister K. v. K. W ij z 1 g i n g e n: 2332. H. Vis, Katwijk aan Zee, Havenstraat 7, handel in boter en kaas. Uittr. E.: H. Vis, Katwijk a. Zee, d.d. 29 Nov. 1937. 2102. C. van Donk Czn., Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendrikstraat 70, melk- en bo- terhandel, enz. Uittr. E.: C. van Donk Czn., Alphen a. d. Rijn. Wijz. handelsn. in: C. W. van Donk. N. E.: C. W. van Donk, Al- phen aan den Rijn. 3011. J. M. Samson, Leiden, Heerensin gel 2c, handel in zand, grint, bazalt. Bo vengenoemde zaak is omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: N.V. Leidsche Zand- en Grond-Maatschap pij v.h. J. M. Samson. (Ned. Staatscrt.: 11 November 1937, bijvoegsel nr. 1512). Soort van bedrijf: aannemings-, transport- en overslagbedrijf. Dir.: J. M. Samson, Lei den. Comm.: J. D. Stam, IJmuiden. Maat- schapp. kap.: f 100.000.waarvan ge plaatst en gestort: 25.000. Gisteravond kwart over acht is de 38- jarige koopman W. L. v. d. K. uit Zoeter- woude, die eenigszins onder den invloed Gp het Rapenburg reed, met zijn rij wiel tegen dén achteras van een stil- staanden wagen gebctst. Hij viel en be kwam een bloedende wonde boven 't rech teroog, terwijl zijn rijwiel nagenoeg werd vernield. Door den É.H.D. werd de man naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd ter behandeling. Daarna kon hij naar huis gaan. Tooneel JOHAN V. OLDENBARNEVELT Treurspel door Albert Verwey. Ter gelegenheid van het zevende lustrum der Leidsche Indologenvereeniging bracht gisteravond de Indologen Tooneel- en Mu- ziekvereeniging een welhaast vergeten treurspel van Albert Verwey ten tooneele, getiteld „Johan van Óldenbamevelt". Het spel is geschreven in 1894 en heeft nimmer een opvoering mogen beleven. Thans na den dood van den schrijver heb ben de Indologen deze daad van piëteit ver richt. De weduwe en de dochter van den overleden dichter en letterkundige Wóön- den gisteravond deze posthume première bij. Zooals de titel aanduidt, doet dit drama de bewogen gebeurtenissen herleven, welke zich in de jarêh 1617—1619 in ons vader land afspeelden rond dén persoon van den grooten landsadvocaat. Ér was langzamerhand een vervreemding ontstaan tusschen de mannen, die eertijds Vrienden waren in den strijd tegen de vreemde overheérsching, prins Maurits ên Johan v. OLdenbarnevelt. Deze vervreem ding kwam tot een openlijke breuk in de heillooze godsdiensttwist tusschen de Ar- minianên en Gomaristen om het vraagstuk der praedestinatie. Óldenbamevelt steunde de Arminianen, terwijl Maurits zich ten s'otte schaarde aan de zijde der Gomaris ten, ook wel genaamd de Cöntra-Remon- straiiten. De godsdiensttwisten gaven aanleiding tot relletjes, waartegen de soldaten van den prins niets deden. Zoodoende werd het iangzamerhand een politieke twist, daar de Staten van Holland, met Óldenbamevelt aan het hoofd, overgingen tot het aanstel len van waardgelders en van de soldaten gehoorzaamheid verlangden, waardoor Maurits de eenheid van het land en van het leger bedreigd zag. Het ging tenslotte om de suprematie en het gevaar zou inderdaad groot geweest Zijn, dat 's lands eenheid ver loren zou zijn gegaan, als prins Maurits toen niet met sterke hand had ingegrepen. Maar dat hij den ouden Óldenbamevelt zon der eenlg respect voor dlèns ouderdom en groote verdiensten gevangen nam en op het schavot deed terecht-stellen, zal altijd een zwarte bladzijde blijven in de annalen van onze Vaderlandsche Geschiedenis. In dezen tijd speelt Verwey's spel, een stuk historie, verhaald in een forschheid van stijl en taal, welke geheel past bij dezen tfc'd van staal, en waar de hoofdpersoon de oude landsadvocaat is, verwondert het niet, dat „de zin van het treurspel lof en ver eering is van den grooten mensch, die, niet versagend in daadkracht en taakvervulling, machteloos staand voor het noodlot, deugd in 't leven, wijsheid in 't sierven houdt". Aibert Verwey heeft van zijn treurspel zelf geschreven, dat „dit stuk door praal van vertooning noch hartstocht van taal van het tooneel af verbazen zal" en daar mee heeft hij zelf het vonnis over zijn eigen geesteskind uitgesproken. Het is een stuk literatuur, doch geen tooneel. De bouw is uitermate primitief en de intermezzo's tus schen de niet minder dan 15 tooneelen, doen zelfs lachwekkend aan. Op het tooneel geen zweem van eenige actie; ellenlange alleen spraken, in prachtige taal weliswaar, maar vermoeiend. Dat de Indologen niet opgewassen waren 'tegen de bovenmenschelijk zware taak, welke een opvoering van zulk een spel hun oplegt, laat zich begrijpen. De zwaarte Van de opgave in aanmerking genomen, hebben wij toch bewondering voor deZe Opvoering. Zij was volkomen in stijl met de hoogheid van woord en opvatting van Verwey's spel en in het bijzonder heeft de vertolker van oen titelrol ons meermalen geboeid door kracht van dictie en expressie. De decors waren sober, doch voldoende en gaven in verschilllende tooneelen 'n pas sende omlijsting van tafreelen, welke deden denken aan doeken van onze oude Holland- sche meesters. Het advies van het Prenten kabinet alhier had zijn uitwerking niét ge mist. Het is in elk geval een merkwaardige en •hoogstaande opvoering geweest. BIOSCOPEN. T Lidp. Angela Salloker en Attilla Hörblger in het werkelijke leven de echtgenoot van Paula Wessely spelen de hoofdrollen iri de sterk romantische gekleurde, Oosten- rijksche film „Meisjespensionaat". Hierin Wordt de geschiedenis behandeld van prin ses Dagmar, wier gezondheidstoestand veel te wenschen overlaat. Na een grappige scè ne, welke zich afspeelt tusschen een be roemd professor en Dagmar's oom en tante, waarbij de eerste in zijn gemoedelijk Oos- tenrijksch dialect den raad geeft, het meisje naar een pensionaat te zenden, waar zij dan onder meisjes van haar leeftijd en in een heerlijke gezonde Alpenomgeving, zeker herstel van krachten zal vinden, vertrekt de bleeke, zwakke en schuwe Dagmar, die lichamelijk niets mankeert, maar wier ziel ondoorvoed is, inderdaad naar de beroemde school van Madame Godard. Daar openbaart zich voor haar een to taal ander leven: de last der hofetiquette met haar tallooze verplichtingen is ver dwenen en onder invloed van haar spor tieve vriendinnen, zien wij het meisje al spoedig veranderen. Maar tot die omme keer werkt niet in de laatste plaats mee de aanwezigheid van dr. Rupli, leeraar in de natuurlijke historie ên sport aan het pensionaat, die de prinses heel wat lesjes, ook op ander gebied geeft; zijn stekelige opmerkingen over haar onhandigheid dat zij een prinses is, maakt in het geheel geen indruk op hem maken het meisje iderdaad minder onhandig. De liefdes historie tusschen beiden is nu echter nog pas aan het begin: het „Was sich liebt, das neckt sich" viert hoogtij. Dr. Rupli heeft het plan een openlucht- school voor jongens op te richten, maar het geld ontbreekt hem. Wanneer Dag mar's tante een brief ontvangt met de mededeeling, dat dé prinses samen met dr. Rupli deze openluchtschool wil opzet ten. daartoe van haar rechten afstand wil doen en haar moederlijk erfdeêl opeischt, voelen zij en haar man, dat het daar in het pensionaat mis gaat. Zij denken, dat dr. Rupli het meisje in zijn netten ver strikt heeft, om geld los te krijgen, wat geenszins het geval is. Tante Alexa gaat onmiddellijk op onderzoek uit en zij treft het wèl ongelukkig, want de dokter en bet meisje hebben juist samen in de ber gen éen avontuur beleefd, dat er oógén- schijnlijk schuldiger uitziet, dan het in werkelijkheid is gewéest. Enfin: het slót, na tal van wederwaardigheden is, dat dr. Rupli en Dagmar afscheid van elkaar ne men en hun wegen uit elkaar gaan: de liefde blijft, maar een prinses heeft nu eenmaal plichten, die hooger gaan en hét is dr. Rupli, die dat het eerste en het sterkste voelt. Tenslote zien Dagmar en dr. Rupli elkaar nog éénmaal terug: na 8 jaren vertrouwt Dagmar, dié inmiddels niet een prins getrouwd is, haar zoontje aan dr. Rupli toe. Hij zal het Ventje, gé- durende den tijd, dat zijn moeder een langdurige wereldreis gaat maken, op zijn cpenluchtschool een goede opvoeding ge ven. Dit gegeven is op aardige wijze uit gewerkt en het is vooral de bekoorlijke Oostenrijksche sfeer, die zich hier in meer dere charmante en gevoelige trekjes open baart. Een liefdeshistorie met een wee moedigen achtergrond, uitloopend op dés- illusie, zooals dit in het werkelijke leven ook niet ongebruikelijk is.... Pensionaat- grapjes en mooie natuurtafereelên zorgen mede voor de noodige afwisseling. Voor de pauze gaat de vlotgespeelde film „Circus Buffalo Bill", waarin de be roemde Colonel Cody een imponeerende figuur is. Luxor. Een zeer bijzondere oorlogs- en spion- nagefilm wordt als Sinterklaassurprise door de directie van het LuXof-theater ge bracht. Deze week draait n.l. het spannend filmwerk „Een avontuur in Polen" met Gusta-v Fröhlich in de hoofdrol. Gustav Fröhlich is als luitenant ÜCeller verbonden aan het Oostenrijksche gezant schap te St. Petersburg, waar hij bij de Oudejaarsviering kennis maakt met een Poolsche gravin. Hij was deze korte ken nismaking reeds lang vergeten, toen hij na het uitbreken van den oorlog naar Polen werd gedetacheerd en ingekwartierd werd in het landgoed van de ouders der jonge gravin. Het wederzien is nu niet bepaald prettig, hetgeen verklaard wordt uit het feit, dat de bewoners van het slot blij zijn als de Russen de Oostenrijkes ver drijven. Dit geschiedde juist als luit. Keiler op patrouille is. Bij zijn terugkomst komt hij tot de minder aangename ontdekking, dat het slot in handen der Russen is. Een terugtocht is niet mogelijk, doch hij en zijn kornuiten slaan zich door de moeilijkhe den heen. Luit. Keiler moet zich echter schuil houden voor de achtervolgende Rus sen en niet zonder moeite gelukt het hem aan zijn vervolgers te ontkoren. Als meis je verkleed wordt hij later ontdekt, doch wijl al het huispersoneel uit het slot ver dwenen is. wordt hij daar in betrekking genomen. Er volgen natuurlijk ingewik kelde situaties, de luitenant gaat spion- neeren, weet berichten over te brengen, het slot wordt hernomen en de gelieven her vinden elkaar. Een romantisch avontuurlijk verhaal, dat van begin tot eindè weet te boeien en gedragen wordt door uitstekend spel van verschillende eerste klas artisteft. Voor de pauze wordt vertoond „Het mys terie van dé Zwarte Kat", een Amerikaan- sche detectivefilm, waarbij de oplossing wel wat heel gemakkelijk gevonden wordt. Een uitvoerig journaal gaat aan het pro gramma vooraf. Trianon. De onlangs gestorven filmster Adèle Sandrock nog eens als een oude barones over het witte doek te zien schrijden, be- teekent een film van het genoêgéiijke, maar langzaam Uitstervende Düitsche genre. In de film „Arme Rijken" kan zij weer naar hartelust commandeeren en met barschë stem haar kleindochter beve len, dat hét een meisje van haar stand niet past omgang te hebben met een taxi chauffeur. Het helpt echter allemaal niets, Iris, de aanminnige dóchter blijft verliefd op haar taxi-chauffeur en ondanks haar booze grootmoeder, en haar bulderende vader trouwt het paar, verstooten döör de fijke familie. Maar den beginnen de eigenlijke moeilijkheden pas. De film be gint dan feitelijk weer opnieuw, want als zij elkaar hebben, Verliezen zij elkaar weer en weer moeten zij trachten maar nu langs ettelijke spannende autoraces enz. elkander te vinden. "En dat lukt na tuurlijk. Eindelijk heeft men nog weer eens ge probeerd Watt en J4 Watt voor het voet licht te brengen, maar wij geloovèn niet dat dit nóg een herhaling zal opleveren, hoe apart en geslaagd het scenario van deze film ook is. Watt en V» Watt zijn al leen acceptabel als het heele scenario en alles om hen heen van dwaasheden aan elkaar hangt. Voor deze dwaasheden mag zelfs bijna geen grens bestaan. Zij zijn slechts acceptabel, als het filmverhaal niet acceptabel is. Ook in deze film hebben zij hun oude kracht nog niet verloten en er komen scènes in vóór die met de fiet sen waarin zij onweerstaanbaar aan vroeger herinneren. Overigens komen er in deze film zeer aantrekkelijke scènes voor, waarin de afstammelingen van de 100 jaar geleden op het onbekende eiland gestrande Engelschen een aangename fol spelen. Vooraf gaat er met het journaal nog een zeer schoone gekleurde film van Ita lië. Dit programma zal slechts tot en met Zondagavond worden vertoond. Vanaf Maandag komen er de films „Grözige Wei den" en „Rijksmuseum". ROELOFARENDSVEEN R.K. COOP. TUINDERSVEREENIGING „EENDRACHT MAAKT MACHT" Gistervond werd in de St. Pancratlus-zaal een algemeene ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer W. v. d. Zwet, heet te de talrijke aanwezigen welkcm eft open de met den christelijken groet. De heer Jac. de Jong las vervolgens de notulen voor van de jaarvergadering van Maart 1937, en van de buitengewone leden vergadering, dezen zomer bijeengeroepen naar aanleiding van de augurken-sorteering De voorzitter dankte den secretaris voor de accurate verzorging der notulen. Welke zonder op- of aanmerkingen werdén goed gekeurd. Aan het korte overzicht der veiling in het afgelóópen jaar, uitgebracht door den heer N. Turk, ontleenen we het volgende: De opbrengst van de aardbeien is 80.440.14, dit 1* 34.570.70 minder dan in 1937. aanv. doorsn.-pr. zak Peulen 32320 1.21 Dopp. en Capuc. 15553 1.18 Tuinboonen 2690 0.03 Snijboonen 78108 0.75 Snijboone.n stek 6090 0.42 Prinsseboonen 1075 1.07 Stamboonen 492 1.11 Pronkboonen 850 0.22 Kassnijboonen (vroege) 13837 2.80 Kassnijboonen (late) 2112 H 1-76 mand Augurken fijn 161 2.03 Augurken fijnbaster 136 1.33 Zak Augurken baster 936 0.75 Augurken grof 77607 0.52 Augurken stippel 34167 0.18 bak Tomaten 16317 1.30 De omzet tot 1 December 1937 is 352.313.42 De omzet tot 1 December 1936 was 402.722.71 vermindering 50.409.29 Als steun hebben we tot op we tot op heden ontvangen 108.325.—» In 1936 hebben we als steun ontvangen 130.000. Dus tot op heden ook een vermindering 21.675. Alzoo In totaal een vermindering op om zet en steun van 72.084.29, hetgeen voor de veiling een verminderde provisie betee- kent van 5.045.88. Als we nu in overweging nemen, dat we vorig jaar al een nadeelig saldo hadden te boeken van 670.dan zullen we allen kunnen begrijpen, dat het er dit jaar voor de veiling met een verminderde om zet en steun van in totaal 72.034.29, niet rooskleurig uitziet. De groote vraag is echter wat zal de steun ons deze maand nog brengen. B i n- nen korten tijd zal de vierde voorschotuitkeering welbe kend gemaakt worden, en de ge gronde verwachting be staat, datde regeering ons in de naaste toekomst alsnog te h ul p zal kom en. De voorziter deelde vervolgens mede, dat LEIDEN. Geboren: Johannes Bernardus Herma* nus z. van H. v. d. Kwaak en M. M. Kreu- ger Margaretha Rika d. van S. v. d» Kamp en M. E. Kwakkenstijn. Ondertrouwd: J. Boeke jm. 26 j. éft A. C. de Haas jd. 24 j. J. G. Horsman jfn. 25 j. ên D. Janse jd. 25 j. O v e r 1 e d en: D. Dclfliet óngeh. vr. 72 j. en P. A. Cappendijk wedn. 75 j. een schrijven was binnengekomen aan gaande de beslagleggin g door de fiscus op de steungelden. Over deze kwestie ontwikkelde zich 'n Uit gebreide discussie, waarbij bleek, dat ver schillenden nóg niet voldoende begrepen, welke de bemiddellhgs-actiê is van dé plaatselijke contactscömfniSsie, uit welke de heeren J J. de Koning, wethouder, en N. Bakker Hzn., waren benoemd om de belan gen van de betrokkenen inleder geval afzonderlijk te behartigen. De heef de Koning verduidelijkte voor allen nog maals een en ander, uitgaande van de Ver handelingen uit de Tweede Kamer, waar in de heer v. d. Weljden de zaak van dè tuinders bepleitte en waarin de minister dèaröp antwoord gaf. De voorz. hoopte, dat de poging van de Contact-commissie slagen zou, al was hét dan alvast voör de zwaarst getroffenen, en dat de hêer de Koning eer mocht hebben voor zijn Vele Werk. Nadat in de rondvraag nog verschillen de personen vragen had gesteld over en kele belangrijke aangelegenheden, welke tot ieders bevrediging werden beantwoord, Spoorde de voorzitter allen nog eens aaft tot groote saamhoorigheid €n eensgezind heid en dankte voor het goede verloop der discussies. Hierna sluiting. TWEE AMERIKAANSCHE LEGER VLIEGTUIGEN NEERGESTORT. MIAMI, (Floria), 4 Dec. (A. N. P.). Bij het begin van de manoeuvres van de Amerikaansché luchtmacht op het vlieg veld van Miami, Waaraan méér dan vijf honderd toestellen deelnemen, zijn gisteren twéé toestellen omlaag gestort. De beide pi loten zijn om het leven gekomen. LEIDEN, ,3 Dec. Gtoentênvêiling. Per 100 kg.: foódekool 1.103.40, savoyekool 1.00—2.50, groenekóól 1.00—2.90, boe renkool 1.503,00, rapen 80—90 cent, prei 1.50—3.30, kroten 1.—kroten gekookt 2—7, uien 3.30—10.10, peen 1.50— 4.90, spruiten 210, andijvie 27, sla 3—10, Nero 4.20—8.30, druiven 24, per 100 kg.: witloof 2—21, spinazie 15 20, tomaten A 0.40—21.80, idem B 7.80 —24.40, idem C 5.80—18.—, idem CC 4.0011.20, per 100 stuks: andijvie 0.90 1.00, bloemkool 1.506,40, salade f 0.80 5.40, knolselderie 2.002.40, per 100 bos: pieterselie 1.selderie 0.301.10, peen 3.30—5,00. 4 Dec. Boter. Aanvoer 440 kg. Prima Fabrieksboter 1.52 en prima Boerenboter 1.501.48 per kg. Handel kalm.. Tunmarkt van 29 Nov. tot en met 4 Dec. Aanvoer: 380.000 stuks Langeturf 8—9, en 58.000 stuks korte turf 6.50 per 1000 stuks. V1NKEVEEN, 3 Dec. Groenteveiling. Tomalen A 7.80, iydem B f 7.80, en idem C 6.— per 100 pond, andijvie 0.60 I.50 per 100 stuks; witlof I 10—14, idem II 510, roodekool J8c 1.60, spinazie 4, groenekóol 2.70, en waschpeen 3—4 per 100 kg.; peen 3—6 en selderie 5, per 100 bos, boerenkool f 1.50—2.00 per 100 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 3 Dec. Groenten- veiling. Roodekool 2.30—2.90," gelekool 1.00—1.20, groenekoól 1.30—1.00, uien 8.709.20, breekpeen f 3.603.90 per 100 kg. Waschpeen per kist 0 80—1,10, knolselderie per 100 2 00—2.40, bloem kool I per 100 5.50—12.20, idem II per 100 2.00—5.10. ..ROELOFARENDSVEEN, 3 Dec. Groen- tenveiliftg. Savoyekool 1.80, andijvie 7 cent, spinazie 5 cent per kg., andijvie 60 cent, sla 0.604.10, per 100 krop. aange voerd 39100 stuks; sla-vellen 829 cent per kist, tomaten A f 1.053.15, B 1.05 3.10, Idem C 0.50—1.70, idem CC 50—85 cent per bak. TER AAR, 3 Dec. Centrale Veiling. Spinazie 2032 cent, andijvie 1013 cent, sla 0.601.90, vellen 11 cent, uien 7.00 —9.90, spruitkool 8.00—9.10, roodekool 2.302.70, savoyekool 2.202.40, groe- nekool 1.90—2.20, boerenkool 8—15 cent witlof 411, kroten 1.80, selderie 0.30 1.00, pieterselie 0.80—0.90, bospeen 4.206.00, bloemkool 1.55 cont, schor- seneeren 3.70, druiven 16 cent. UTRECHT, 4 Dec. Vee. Totaal aange voerd 2570 stuks vee, w. o. 820 runderen. Prijzen: Stieren 28—33 cent per pond, han del en prijzen redelijk; 2e soort slacht koeien 3236 cent. 3e soort idem 2731 cent, handel redelijk, prijzen onveranderd. Vaarzen 160230, pinken 100160, melkkoeien 170285, kalfkoeien 180 300, varekoeien 140210 per stuk, han del iets kalmer, prijzen dezelfde; 300 ma gere kalveren geschetste 7090 en on- schetste 4080, handel voor de slacht- kalveren kalm doch duur, voor het leven weinig vraag. 480 nuchtere kalveren 8 II, handel vlug, onveranderlijke prijzen. 500 Magere varkens 2854, Schrammen 20—28, 410 biggen 14—20, handel ma tig prijzen iets oploopend. 60 Magere scha pen 2130; 100 weidelammeren f 1420 per stuk, handel gedrukt, prijzen lager.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3