STADS NIEUWS FAILLISSEMENTEN AcademienScuws Laatste berichten AGENDA ZATERDAG 4 DECEMBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? TOENEMENDE REGENKANS. De Bilt seint: Verwachting: zwakke tot matige Noord- Oostelijke tot Noord-Westelijke of Weste lijke wind, aanvankelijk tijdelijk opkla rend, later weer toenêméfide bewolking, met kans op regen, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag iets zachter. Hoogste barometerst.: 768.9 te Abisko. Laagste barometerst.: 744.8 te Reykjavik enVestmanoer. De hoogeluchtdruk in het Noord-Oosten hield stand. De hoogedrukking in het Zuid- Westen óp den Oceaan breidde zich Oost waarts uit. De depressie over het vaste land van West-Europa trok snel Oost waarts af, doch de depressie, welke gister I reeds bij IJsland lag, komt snel naderbij en heeft den wind op het Noorden van de Britsche Eilanden al naar Zuid doen om- loopen. De lucht is daar weer betrokken met regen. In de omgeving van het aftrek kende depressie centrum valt in het zuiden regen, in het Noorden sneeuw. De vorst drong tot over geheel Denemarken door, in Scandinavië is de temperatuur nog verder gedaald. De hooge Alpen-toppen zitten in den mist met sneeuw en tempe- raturen tot 17 graden onder het vriespunt. Voor onze omgeving wordt aan vankelijk opklarend weer met ver dere daling van temperatuur ver wacht, doch vermoedelijk zal de na derende depressie spoedig den wind naar Noord-West of West doen krimpen met weer toene mende bewolking, toenemende kans op regen en stijging van tem- geratuur. LUCHTTEMPERATUUR. 4.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.ï Van Zaterdagnamiddag 4.20 uur tot Zon- dagmorgen 7.21 uur, van Zondagnamld- dag 4.20 tot Maandagmorgen 7.23 uur. j HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Zondag 5 Deo.: voorm. 4.03 en nam. 4.09 uur; op Maandag 6 Dec. voorm. 4.34 en nam. 4.39 uur. Zondag: maan op 9.00 en onder 17.09 uur Maandag maan op 9.39 en onder 18.08 uur. (2 Dec. j.l. nieuwe maan, 11 Dec. a.s. eer ste kwartier). EEN GESCHENK VAN MUSSOLINI VOOR EEN KERK IN LIMBURG Marmer voor de St. Antoniuskerk te Scharn Via het Italiaansche gezantschap te 's Gravenhage is, naar de „L. K.." meldt, te Maastricht de mededeeling ontvangen, dat de Italiaansche regeering aan pastoor Jos. Janssen van de nieuwe St. Antoniuskerk j te Scharn by Maastricht een hoeveelheid marmer ten geschenke zal geven, noodig voor de bekleeding van dit nieuwe kerkge bouw. Eenige maanden geleden richtte pastoor Janssen zich met een brief tot Benito Mus solini, als hoofd van de Italiaansche regee ring en verzocht dezen, hem marmer ter beschikking te willen stellen voor zijn nieu we, veel steun behoevende en aan St. An- tonius van Pad ia gewijde kerk. Dit verzoek werd niet terzijde gelegd, doch Mussolini gaf opdracht bij het Ita liaansche gezantschap in Nederland inlich tingen in te winnen omtrent dit verzoek. De Italiaansche gezant, markies Taliani te 's Gravenhage, heeft óp zijn beurt aan zijn vriend, den oud-minister prof. Gelissen, ge vraagd. wat men in dit geval zou kunnen doen en pref. Gelissen heeft toert verzocht aan het verzoek van pastoor Janssen te willen voldoen. Ingevolge deze bemiddeling ontving prof. Gelissen een brief van markies Taliani, waarin deze hem mdededeeling deed van de goedgunstige beslissing van Mussolini en waarin hij tevens verzocht, slechts op te i willen geven, welke hoeveelheid en welke kwaliteit marmer er gewenscht wordt, waarna de levering van het marmer eer lang zal volgen. „Msbd." DE AARDAPPELEN-, GROENTEN- EN FRUITHANDELAREN En de Vestigingswet Donderdagavond a.s. te 8 uur zal door de afd. Leiden van den R.K. Bond van aard- appelen-, groenten- en fruithandelaren in het Volksbondsgebouw aan de Steenschuur een algemeen vergadering worden gehou den, waar leden en niet-leder. dringend worden uitgeenoodigd. De heer P. van Zijl, secretaris der Han ze zal spreken over „De Vestigingswet", welke binnenkort in werking zal treden. Het bestuur vertrouwt, dat leder zijn plicht begrijpt en dien avond tegenwoordig zal zijn. I VACCINATIE Voorloopig verslag van de Tweede Kamer Aan het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot verlen ging van den geldigheidsduur van tijdelij ke bepalingen betreffende de vaccinatie is het volgende ontleend. Vele leden hadden met verwondering kennis genomen van het voornemen dér legeering, het vaccinatie-vraagstuk te doen bestudeeren door een daartoe in te Stellen Staatscommissie en in afwachting van het rapport dier commissie den indlrecten vac- cinatie-dwang andermaal voor niet mindef dan twee jaar op te schorten. Deze leden achtten de instelling van een zoodanige commissie overbodig. Vele andere leden konden zich met het genoemde voornemen vereenigen. Tegen de vaccinatie op zichzelf bestond bij de hierbedoelde leden geen bedenking, wel êchtêr tégen het opleggen van de ver plichting daartoe. Sommige leden hadden tegen de instel ling van een Staatscommissie op zichzelf geen bezwaar, doch zouden gaarne zien, dat werd bevorderd, dat die commissie den haar opgedragen arbeid met groote voort varendheid verricht. Sommige leden gaven als hun oordeel te kennen, dat de propaganda voor de onver plichte vaccinatie doof de medici niet krachtig genoeg wordt gevoerd. Vrij algemeen achtte men het voor een juiste beoordeeling van het standpunt der regeering gewenscht, dat aan de Kame.r verschillende gegevens zullen worden over gelegd. Daarenboven zou men gaarne op de hoogte worden gesteld van de meening van den Gezondheidsraad over de vaccinatie van kinderen beneden den leeftijd van twee jaar. NED. R.K. MIDDENSTANDSBOND Te Utrecht werd een bijeenkomst gehou den van het centraal bestuur van den Ned. R.K. Middenstandsbond, bestaande uit de vertegenwoordigers der 5 diocesane stands- organisaties en der 28 aangesloten lande lijke vakbonden. De vergadering stond onder leiding van den bondsvoorzitter, den heer J. A. Koops, te Venlo. De begrooting voor 1938 werd vastge steld op 36.820. Ten aanzien van de beoordeeling of een bepaalde onderneming tot den midden stand of tot het grootbedrijf moet worden gerekend, werden ten behoeve van de plaatselijke middenstandsvereenigingen een aantal richtlijnen vastgesteld. Met voldoening stelde de vergadering vast, dat het richtinggevende werk op' het gebied der handelsopleiding tot verheu gende resultaten heeft geleid, doordat on der stimuleerende werking der onderwijs- certtrale van den N. R. K. M. alom in den lande tot oprichting van katholieke mid denstandshandelsavondscholen is overge gaan. Uitgesproken: De N.V. Amsterdamsche Japonnen fabriek „Ajafa", gevestigd en kantoorhoudende Wijde Steeg 4 II, Amsterdam. Our.: mr. C. I. J. J. Kastelein. B. Frankfort, Amsterdam, Kromme Mij drechtstraat 104. Cur.: mr. E. Stutterhe.m. J J. Joost, Amsterdam, Lindenstraat 93 Ia. Cur.: mr. A. Flesseman. R. M. de Jong, Amsterdam, Juliana van Stolbergstraat 6 II. Cur.: mr. F. A. C. Wes terman. Ludovicus Cornelia van der Linden, tim merman en aannemer, Helmond, Deurne- scheweg 24. Cur.: mr. C. A. Rutgers, Hel mond. B. Hulsman, koopman, Den Haag, Kaap- scheplein 146. Cur.: mr. A. J. E. Roest Crol- lilLS. E. J. Boon, gescheiden echtgenoote van P. F. J. J. Reelick, winkelierster, Den Haag, Fahrenheitstraat 683. Cur.: mr. C. W. de Visser. N. van Leersum, koopman, Den Haag, 1 Vinkesteijnstraat hoek Beeklaan. Cur.: mr. W. F. Wery. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Geschiedenis de heer J. F. A. Modderman, Den Haag. Examen van apothekers-assistent te Lei- den: mej. C. A. E. Bleys, Leiden en de heer H. Groenewegen, Den Haag. GEFINGEERDE INBRAAK. Om verduistering te bemantelen. Donderdagavond is ingebroken bij de we duwe v. d. S. te Westervoort. Reeds ter- 1 stond vermoedde de politie, dat hier van een gefingeerde inbraak sprake was. Thans heeft de zoon der weduwe E. v. d. S. be kend, het geld te hebben verduisterd, dat hy als penningmeester van de plaatselijke afdeeling van den R.-K. Fabrieksarbei- dersbond onder zich had. Om dit te bemantelen heeft hij de in braak geënsceneerd. Het betreft hier een i bedrag van 90. R. K. JEUGDWERKLOOZENZORG. Maandag beginnen wij dus en verwach ten alle R. K. jeugdige werkloozen. Tien uur precies Wordt de zaal aan de Maria Gijzensteeg geopend. Gij hebt natuurlijk reeds gelezen, dien dag kunt gij u opge ven voor de verschillende clubs, welke in deze wintermaanden practisch werk zul len verrichten, denkt aan de tentoonstel ling, welke wij willen organiseeren; denkt aan de uitvoering, welke wijzelf zonder hulp van andere organisaties willen ge ven. Jongens, alles slaagt, als gij komt en medewerkt. Voor a.s. Maandag hebben wij natuur lijk bijzondere attracties, het is de feest dag van St. Nicolaas, en dus een tractatie is wel op zUh plaats. Je kunt nooit weten, misschien is er wel iemand, die ons voor dezen dag een trommel speculaas bezorgt of een kistje sigaren, Nog steeds is de bui niét losgekomen, en heusch het is zoo hard noodig, daarom doe ik nogmaals een beroep óp al dege nen, die nog niets hebben gezonden, uw gulden, uw kwartje, en ook uw dubbeltje is voor ons van groot belang. Maandag bij de opening van ons club huis zullen wij op heel bescheiden voet een St. Nicolaasfeest willen organiseeren, wie zendt ons wat speculaas, wie de noo- dige sigaren. H. SCHRAMA, pr. Werkkamp te Egmond. Maandag 13 Dec. begint een nieuwe werkkamp van acht weken te Egmond, al waar, de jongeren tewerk gesteld worden aan en bij de Abdij der Benedictijner- monniken. Men moet minstens 16 jaar oud zijn en niet boven de 25; lidmaatschap van orga- nisatie is niet per sé noodig; er wordt 1.75 zakgeld per week geschonken; reis geld wordt zelfs ook vergoed. Aanmelden voor dit kamp kan nog ge schieden hedenavond van 8.30 tot 9.30 en Zondagmiddag van 12.30 tot 1.30 in het Gezellenhuis, Rapenburg 52, bij den secre taris van het comité voor R. K. Jeugd- werkloozenzorg. VAN DEN DRUP IN DEN REGEN. 'k Ben kapelaan Schrama dankbaar, dat hij van mij dat werk der jeugdige werk loozen heeft overgenomen. Dat spreekt van zelfl Maar ik ben dan ook nog voor iets anders dankbaar, dat hij n.l. probeert het te laten druppelen en regenen, u weet wel, van die dubbeltjes en kwartjes. Nu zie ik toch, dat ik er zelf niets aan doen kon, aldoor maar te moeten vragen. Een ander ziet de zelfde noodzaak! Ik wilde hem wel graag steunen in zijn vragen voor de jonge werkloozen, want ik weet uit ervaring, hoe noodig ook fi- nantieele hulp is en hoe weinig deze ge geven wordt. Kom, zet dien man eens flink in de plasregen. Gironummer 314325 ten name van kapelaan Schrama te Leiden. L. BEUNE, pr. JUBILEUM-COMMISSIF 1938 De speciale commissie, welke de opdracht heeft de viering van het 40-jarig regee- rings-jubileum van H.M. onze gee;rbiedig- de Koningin voor te bereiden, heeft beslo ten, aangezien aan de feesten (die zelfs meer dan één dag zullen duren) ook de Leidsche kihderen een belangrijk aandeel zullen hebben, daarvoor te benoemen de her C. A. de Bruyn, die zitting zal hebben voor de kinderfeesten. WAARSCHUWING VAN DEN ARMENRAAD. De secretaris van dén Armenraad schrijft ons: Dezer dagen kreeg ik een bedelbrief in handen, die ontvangen was dcor een in- zetene van Oegstgeeat, een brief, die voor i zijn doel uitstekend is gesteld en die zeker bij vele menschen die hem mochten ont- vangen, zijn uitwerking niet zal missen. Evenwel, uit de gegevens, waarover de 1 Armenraad beschikt blijkt, dat de inhoud van den brief lijnrecht in strijd met de waarheid is. Dit geeft mij aanleiding te waarschuwen tegen het geven zonder on derzoek. De Armenraad is steeds bereid ieder, die een hulpzoekende bij wil staan, voor te lichten, en hij doet dat gaarne. Laat het effect van deze waarschuwing ook niet zijn, dat men hart en beurs gesloten houdt! Er wordt inderdaad veel gebrek geleden en wie helpen wil met oordeel kan schrijnenden nood verzachten. STICHTING RÏJNLANDSCH BORGSTELLINGSFONDS. Gunstige resultaten. In de onder leiding van den heer D. ten Cate Brouwer gehouden najaarsvergadering van het bestuur van het Rijnlandsch Borg stellingsfonds, ten bate van den handel- drijvenden en industrieelen middenstand waarby zijn aangesloten de gemeenten Alphen a d. Rijn, Ter Aar, Hazerswoude, Katwijk, Koudekerk, Leiden, Leiderdorp., Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuwveen, Noord- wijk, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Rijn- zaterwoude, Rijnsburg, Sassenheim, Voor hout, Voorschoten, Warmond, Woubrugge en Zoeterwoude is door den districts commissaris, den heer P. A. van Aggelen, verslag uitgebracht van de werkzaamhe den van het fonds. Geconstateerd wérd, dat uit alle aange sloten gemeenten aanvragen van midden standers waren ingediend, Een gróót aan tal van hen kon op een of andere wijze hulp worden verleend. Behalve door het mogelijk maken van het aangaan van een leening, zijn adviezen verstrekt, midden- standsbedrijvén gesaneerd, schulden ge blokkeerd, schuldregelingen gemaakt enz. Het fonds hêêft veel kunnen doen, door matiging van aflossing van schulden en hy potheken, verlaging van renten, van huur. voorkoming van faillissement, terwijl een aantal schuldregelingen konden worden ge maakt tot geleidelijke aflossing van schul den. Bij al deze regelingen worden niet alleen de belangen van den debiteur, doch ook die van crediteuren in het oog gehou den. De resultaten zijn zeer gunstig. Over het algemeen worden de aangegane verplichtin gen behoorlijk nagekomen. De richtlijnen door het bestuur zelfstandig bij de oprich ting uitgestippeld, zijn juist gebleken. De verliezen op borgstellingen zijn zeer ge ring. In de vacature van de heeren mf. W. J. Woldringh v. d. Hoop, K. Brug, en A J. L. Ketelaar, resp. burgemeester van Kat wijk, Leiderdorp en Warmond, die niet herkiesbaar waren, werden de gemeente besturen van Nieuwveen, Noórdwijk en Noordwijkerhout aangewezen in deze va caturen te voorzien. In de vacature van lid van het Dag. Be stuur, ontstaan door het aftreden van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester van Warmond, werd Voor?ien door de benoe ming van den heer J. B. V. M. J. v. d. Mortel, burgemeester van Noordwijk. De voorzitter dankte Burgemeester Ke telaar zeer hartelijk voor hetgeen hij in zijn functie van secretaris heeft gedaan. Handeldrijvende en industrieele mid denstanders, wonende in bij het fonds aan gesloten gemeenten, die een beroep op het fonds wenschen te doen, kunnen zich schriftelijk aanmelden bij den districts commissaris, Nieuwsteeg 6 te Leiden. Het fonds verleent hulp aan crediet- waardige middenstanders, die ten minste 5 jaar voor eigen rekening zaken hebben gedaan. VEREENIGÏNG VAN TAXI- EN LUXE AUTOMOBIEL VERHUURINRICHTINGEN VOOR RIJNLAND. Causerie over de tarieven. In „Central" hield bovengenoemde ver- eeniging een vergadering. De waarnemend- voorzitter, de heer Th. J. van der Heijden, opende de vergadering met eenige wel komstwoorden, vooral aan den spreker, den heer F. C. Rietveld, van den Bond van Be- drijfsautohouders in Nederland, aan de hêeren ir. Duyvendak en Van der Meer, afgevaardigden van dien Bond en aan mr. J. C. L. Vlaanderen van den Nederl. Bond van Luxe Verhuur- en Taxi-Auto-Onder nemers. Het deed hem genoegen, dat de heer Rietveld bereid was een causerie te houden over de prijzen-politiek in het taxi bedrijf, niet in het minst omdat deze, ook als lid van de doöf B. en W. van 's-Graven- hage ingestelde Commissie van Voorlich ting in het taxi- en auto-verhuurbedrijf, op dit terrein door de praktijk doorkneed is. Alvorens den spreker het woord te ver- leenen wijdde de heer Van der Heijden r.og waardeerende woorden aan den arbeid, die den heer H Kanbier, die als voorzitter "van de vereenigiftg bedankt had, voor do vereeniging had verricht. De heer Rietveld, wiens onderwerp luid de: „Ia het vaststellen van vaste K.M.-prij- zen voor het taxi- en luxe verhuurbedrijf al dan niet gewenscht?", wees in den aan vang van zijn causerie er op, dat het nood zakelijk is, ten einde tot beantwoording van dé gestelde vraag te geraken, om na te gaan: le. wat het Reglement Autover voer Personen bepaalt ten aanzien van het Luxe verhuur en Taxibedrijf; 2e. hoe het juiste tarief berekend wordt; daaraan vast gekoppeld of er verschil gemaakt moet wor den tusschen stadstarief en buitentarief; 3e. welke de oorzaken zijn van de bedrijfs- moeilijkheden. Het R.A.P. bevat slechts een viertal con crete bepalingen, o.a. wordt geëischt, dat de exploitant in het bezit is van een ver gunning, af te geven door het Collége van B. en W. Het R.A.P. laat aan de bevoegd heid van voormeld College over daaraan voorwaarden te verbinden van verschillen den aard. Een van de voorwaarden, welke men aan de vergunning zou kunnen ver binden is, het rijden tegen een vastgesteld tarief. Spr. gaf vervolgens een overzicht van de wijze, waarop men de kostprijs berekend. Aan de hand van verschillende voorbeel den maakte spr. duidelijk, dat men de K M.- prijs slechts kan berekenen, indien men het aantal K.M., dat men op bestelling zal rijden, schat. Dit aantal K.M. zal voor de onderscheidende bedrijven ver uiteenloo- pen, waardoor ook hun kostprijs zal va- rieeren. Hiermede zal men bij het vaststel len van het tarief terdege rekening moe ten houden. Het is zeer begrijpelijk, dat men In vele gemeenten een eerste aanslag berekent, omdat daardoor een basis ge vormd is ter dekking van de vaste lasten, welke uiteraard in deze bedrijfstak hoog zijn. De vraag of verschil moet worden ge maakt in het tarief voor stadsritten en bui- tenritten beantwoordt spr. bevestigend. Het voordeel immers van buitenritten voor den exploitant is: le. dat hij geen rekening be hoeft te houden met de z.g. leege K.M.; 2e. dat er minder tijdverlies is; 3e. dat met hoo- gere en constante snelheid gereden kan worden, hetgeen ten gevolge heeft: minder Gemeentel. AankondügSngen HAVENGELD. Burgemeester en Wethouders van Lei den herinneren belanghebbenden aan de gelegenheid het havengeld 1938 bij wijze van abonnement Vooruit te voldoen. Het kantoor vanden Markt- en Haven dienst (Waaggebouw) is daartoe geopend iederen werkdag, behalve Vrijdag en Za terdag, van 1012 en van 14 16 y, uur. Overgelegd moeten worden geldige meet brieven. Meetbrieven afgegeven vóór 1 October 1927 zijn sedert 1937 ongeldig. 2ij, die vóór 15 Januari 1938 van die gelegen heid geen gebruik hebben gemaakt, zullen onherroepelijk het z.g. „reistarief verschul digd zijn, tenzij by het binnenvaren aan een der havenkantoren alsnog het abonnement wordt betaald. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. VERZETTING MARKTEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de algemeene dag- en avondmarkt, de boter markt en de boom- en blosmmarkt, welke gehouden worden op Zaterdag 25 December 1937 en 1 Januari 1938, zuilen worden ge houden op Vrijdag 24 en 31 December a.s., zullende de botermarkt te 10 uur v.m. en de algemeene dagmarkt te 11 uur v.m. aan vangen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lel den wordt waargenomen door de dokters: Bruins Slot, De Bruijne, P. van Es, Nie- mer en Starck. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegst geest wordt Waargenomen door dr, Vare kamp, Tel. 1916. slijtage en minder benzineverbruik. Het tarief voor de buitenritten zal dus lager kunnen zijn dan voor stadsritten. Vervolgens ging spr. over tot bespreking van de oorzaken, welke leiden tot de be- drijfsmoellijkheden. Deze oorzaken zijn te vinden in: ie. verstoring van het evenwicht tusschen vraag en aanbod, zooals in alle bedrijven ls er ook hier een tè groot aan bod. 2e. Ongelijke Concurrentlef&ctoren. Som mige bedrijven n.l., die hun bedrljfsreke- ning niet sluitend kunnen krijgen, zijn niet in staat hun materieel in goeden toestand te houden en gaan over tot ontduiking van de verschillende aan de ondernemers opge legde plichten ten aanzien vanarbeidstij den, verzekering, belasting en dergelijke. Spr. is ervan overtuigd, dat zoolang niet al het mogelijke wordt gedaan om deze oor zaken weg te nemen, vastlegging van het tarief geen uitkomst zal brengen, omdat ook deze verplichting evenals de anderen zou worden ontdoken. Slechts de opper vlakkige beschouwer zal kunnen advisee- ren thans reeds de tarieven te binden. Spr.'s conclusie is, dat in de eerste plaats zal móeten worden aangedrongen op uiterst strenge controle ten aanzien van de be staande voorwaarden, waarbij de taxame- ter een uitstekend hulpmiddel zal zijn om de controle op de eerste aanslag met suc ces uit te oefenen. Voorts acht spr. het ge wenscht, teneinde ongewenschte uitbrei ding van de bedrijfstak te voorkomen aan het College van B. en W. in overweging te geven van nieuw te vestigen ondernemin gen een waarborgsom te elschen, tot meer dere waarborg-naleving der gestelde voor waarden. In verband met de bevoegdheid van B. en W om een vergunning te weige ren, is het gewenscht een commissie van advies in te stellen, terwijl het verder aan beveling verdient een commissie van voor lichting in te stellen, welke tot taak zal hebben verdere maatregelen te bestudee ren, welke tot saneering van hst bedrijf kunnen leiden. Eerst nadat saneering heeft plaats gehad, zal men eventueel overleg kunnen plegen omtrent vastlegging van de tarieven. Deze met aandacht gevolgde lezing, die met een warm applaus werd beloond, gaf aanleiding tot een levendige gedachtenwis- seling met den spreker. Daaruit volgde wel duidelijk, dat verschillende ondernemin gen, die rijden tegon- of soms beneden kostprijs, ten gronde móéten gaan en in hun onoirbare concurrentie soms anderen meesleepen. Des avonds om 11 uur werd de vergade ring gesloten. Studenten Muziekgezelschap „Sempre Crescendo" Vrijdag 10 December a.s. zal het Studen- i ten Muziekgezelschap „Sempre Crescen do" In de Stadsgehoorzaal een concert ge ven onder leiding van kapt. L. Walther Boer. Solist is Jaap Stotijn, hobo. Het programma bevat werken van Res- pighi, Fauré en van St. Sacns Le Carna val des Animaux. Jaap Stotijn zal het hobo-concert van Havdn voordragen. De Lustrum-commissie van de Indolo- genvereeniging maakt bekend, dat de ten toonstelling betrekking hebbende op de ontwikkeling van Indische wete -schanoen, ingericht in één der zalen van het Rijks museum voor Volkenkunde, Zondag a.s. ge opend is van 1—3 uur. 1 Een der leden zal dan aanwezig zijn tot het geven van explicaties aan het publiek.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2