STADS NIEUWS Spitsvoet, Platvoet, S STAALWAREN N.V. voorheen Fa. Bernard Eau de Cologne FAILLISSEMENTEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 2 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ZEVENDE LUSTRUM INDOLOGEN VEREENIGING. Tijdens de gisteren door het bestuur der Indologen Vereeniging gehouden receptie in het Oostersch Instituut hebben velen hun gelukwenschen aan den Praeses, den heer N. Th. van der Veeif, aangeboden, in verband met het Zevende Lustrum der In dologen Vereeniging. Zijne Excellentie de Minister van Koloniën onderhield zich ge- ruimen tijd met het bestuur. Verder wer den opgemerkt mr. A. van de Sande Bak- huyzen, President-Curator der Universiteit en mr. P. J. Idenburg, Secretaris van het Curatorium, prof. dr. P. C. Flu, Secretaris van den Academischen Senaat, Luit. Kol. de Iongh, Garnizoenscommandant van Leiden, verscheidene hoogleeraren en hunne da mes-, vertegenwoordigers van Studenten verenigingen, van de Vereeniging van Ambtenaren bij het Binnenlandsch Bestuur en andere belangstellenden. Vele bloem stukken gaven een feestelijk cachet aan deze. ontvangst, die tot ongeveer 6 uur duurde. Des avonds vereenigden zich leden en reünisten aan een gemeenschappelijken maaltijd, waar ook de Rector Magnificus en de Decaan der Vereenigde Faculteiten prof. dr. A. J. Wensinck aanzaten, alsmede prof. dr. J. H. Boeke, een der medewerkers van het binnenkort te verschijnen Lustrumboek der Indologen Vereeniging. Het Sociëteitsgebouw was met vetpotjes feestelijk verlicht, wat een aardig effect gaf tegen het water aan de Mare. PROF. DR. J. K. L. MARTIN Aanvaardde vóór 60 jaar het hoogleeraarsambt. Prof. dr. J. K. L. Martin, oud-hoog leeraar in de aard- en delfstoffen aan de Leidsche Universiteit en oud-directeur van het Rijks Geologisch Mineralogisch Museum te Leiden, herdenkt Vrijdag 8 December a.s. den dag, waarop, hij 60 jaar geleden het hoogleeraarsambt aan de Leidsche Universiteit aanvaardde. Prof. Martin, die sedert geruimen tijd te Oegstgeest woont, was de grondlegger van de beoefening van de geologie en de mineralogie hier te lande en mag zich, ondanks zijn vergevorderden leeftijd hij is 24 November j.l. 86 jaar geworden nog in een goede gezondheid verheu gen. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Voordracht dr. W. D. van Wijngaarden. De serie winterlezingen in het Rijks museum van Oudheden werd voortgezet met een voordracht van dr. W. D. van Wijngaarden over: De weg, die de Israë lieten volgden bij den uittocht uit Egypte. Bij de behandeling van dit vraagstuk, waaromtrent alerlei tegenstrijdige inzich ten bestaan ging spreker uit van het doel, waarheen de uittocht aanvankelijk gericht was, n.l. de berg Ciani. Spr. toonde aan, dat de traditie volgens welk deze berg op het schiereiland, dat nu dien naam draagt, gelegen zou hebben, onjuist is, en dat volgens het Oude Testament zelfs de Sinai gezocht moet worden in het berg land ten zuiden van Kanaan, niet ver van Kadesj. Dit schiereiland wan ook niet het tooneel der omzwervingen der Israëlieten geweest zijn want het moet hoogst onwaar schijnlijk geacht worden, dat Mozes het volk Israël door dit gebied van dorre, troostelooze woestijnen en bergen heen ge leid zou hebben, dat bovendien nog door Egyptische garnizoenen bewaakt werd. Ten noorden daarvan ligt echter een steppen - gebied. waardoorheen de Israëlieten van Egypte vertrokken zijn, wees spr. er op, dat men voorheen algemeen aannam, dat dit punt, de stad Raamses in het land Go- sen, gelegen zou zijn geweest in de Wadi- Toemilat. Dit kan echter niet juist zijn, daar de jongste onderzoekingen daarom trent hebben aangetoond dat met het Bij- belsche Raamses de stad Pelusium aan de Middtllandsche Zee bedoeld is. Dit wordt nog bevestigd door de vermelding in het Oude Testament van de Schelfzee, waar mede niet de Roode Zee bedoeld kan zijn, maar een der lagunen of rietmoerassen die aan de kust der Middellandsche Zee tus- schen de Nylmonden lagen. Hier in het Noorden moet de catastrophe plaats gevon den hebben, onsbeschreven in Exodus 14. Ook het verhaal van de kwartels wijst in die richting. Zoowel het beginpunt als de route zelf, alsook het voorloopig eindpunt van den weg der Israëlieten liggen dus aanmerkelijk veel noordelijker dan de tra ditie, die overigens eerst ruim 1500 jaar na de gebeurtenissen gevormd is, ons altijd heeft willen doen gelooven. Middenvoetsver zakking, Been verkorting, Geamputeerde Voorvoet, Kantel- voeten, Spreidvoeten, TranspireerendeVoeten? Absoluut pjjnloos behandelen van Kalknagels, Eelt, Likdoorns. 8012 J. A. SCHRAWIA, Mauritsstraat 59 TEL. 1509 Luxe-Orth, Maatschoenmaker - Pedicure Steunzolen naar maat f 1 2.50 Aanbevolen door K.H.Doktoren Bezoektaan huis ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN DEN HEER J. MULDER. Gisteren herdacht de heer J. Mulder den dag, waarop hij 25 jaren geleden in Rijks dienst trad. Des morgens complimenteerden de Grif fier en de wnd. Griffier van het Kantonge recht, mr. H. van Oordt en mr. J. Hovingh, met den chef du bureau, den heer H. Her tel, namens het griffiepersoneel en den concierge van het Kantongerechtsgebouw, den heer Mulder. Mr. van Oordt huldigde den jubilaris en sprak namens degenen, in wier midden hij zijn dagelijkschen arbeid trouw verricht. Aan den jubilaris werd een luxe vulpen houder met bijpassend potlood, alsmede een taart, aangeboden. Des middags werd den heer Mulder, die in verband met zijn gezondheidstoestand eenige voorzichtigheid in acht moest ne men, bezocht door de heeren dr. F. Ligten- berg, Kantonrechter, mr. W. de Clercq, H M. Markusse, P. A. H. van der Woude en Th. J. van der Heijden, namens de Kanton- rechters-plv., de advocaten, notarissen en Kantongerechtsgemachtigden. Mede namens de Kantonrechters-plv. bood dr. Ligtenberg den jubilaris en zijn vrouw een fraaie electrische salonlamp aan. Bij ontstentenis van mr. E. A. Cosman en van mr. P. E. Briët sprak mr. W. de Clercq, als oudste advocaat hier ter stede. Namens de advocaten, de notarissen, den Kantongerechts-deurwaarder en de Kanton gerechtsgemachtigden gezamenlijk bood mr. de Clercq den jubilaris een groote fruit mand met een geschenk onder couvert aan. Notaris Markusse, vertegenwoordiger van de notarissen uit Leiden, Warmond, Voor schoten, Sassenheim, Noordwijk en Kat wijk, wenschte den heer Mulder nog vele gezegende jaren met de zijnen toe. Ten slotte spraken nog de heeren Van der Woude en Van der Heijden, namens de Kantongerechtsgemachtigden, w.o. den wnd. deurwaarder en de leden van de bu reaux voor arbeidsrecht van de Chr.- en Moderne Bestuurdersbonden. De jubilaris dankte ontroerd, mede na mens zijn vrouw en kinderen ,de verschil lende sprekers. De heer Mulder hoopte, dat het hem nog vele jaren vergund zou mogen zijn het werk, dat hij lief-heeft, te ver richten. MUZIEKSCHOOL TOONKUNST. Tot leeraar in het hobospel aan de Mu ziekschool der Mij. voor Toonkunst al hier, is benoemd de bekende hoboïst Haa kon Stotijn. Haakon Stotijn, geboren 1915, is een zoon en (als hoboïst) leerling van Jaap Stotijn. Hij verwierf het diploma van het Kon. Conservatorium in den Haag, was vervolgens werkzaam in het Arnhemsche- en Haarlemsche Orkest, om tenslotte op jeugdigen leeftijd te worden benoemd tot eerste- en solo-hoboïst in het Stedelijk Orkest te Bern. Als solist trad hij, vaak in samenwer king met zijn vader, met orkestbegelei ding op in Amsterdam, 's-Gravenhage, Maastricht, Groningen, Wiesbaden, Bern, voor de radio-Bern, met het Lener-Kwar tet etc. Haakon Stotijn werd gedwongen naar Nederland terug te keeren door een zwa re ziekte, waarvan hij geheel is hersteld. Hy hoopt thans spoedig weer als solist van zich te doen hooren. L. K. V. „Eigen Fok". Bovengenoemde vereeniging hield haar vergadering een week vroeger dan gewoon lijk wegens de drukke werkzaamheden voor de a.s. tentoonstelling op 17, 19 en 19 December. De voorzitter, de heer P. Vint- ges heette allen welkom. Drie nieuwe leden werden aangenomen. De voorz. bracht ver slag uit van de op 21 Nov. gehouden excur sie naar Velp, welke door alle deelnemers als een leerzame en genotvolle dag werd beschouwd. Hierna deelde de secr.-penningm. zijn be vindingen mede over deze excursie. De no tulen werden onveranderd goedgekeurd. Gezien de excursie Velp gaven zich 20 per sonen op voor de nieuwe Reiskas voor den a.s. zomer en werd ook besloten tot deel name voor de vrouwen of meisjes der le den. De tentoonstellings-secr. gaf een over zicht voor de a.s. tentoonstelling, over het aantal ingewachte dieren, gezien deze allen afkomstig zijn van leden uit Lei den en Warmond. Besloten werd na de ten toonstelling een cursus te gaan houden over raskonijnen. Maandelijks zullen eeni ge prijzen worden uitgeloofd, te winnen al leen door leden, bestuursleden blijven uit gesloten. Dit voorstel werd goedgekeurd. Na de rondvraag wekte de voorzitter op tot deelname en druk bezoek aan de ten toonstelling en wenschte allen succes met hunne inzendingen. Gevonden voorwerpen in de maand November 1937. Sleutels, po'rtemonnaies, handschoenen, kindermutsje, een Fransoh boekje, een bankbiljet, een groene regenhoed, een tankdop, 2 rozenkransen, kindertaschjes, een vulpenhouder, een jutetasch, 4 brillen, zilvergeld, een lat, een paar gabardine re genpijpen, een kinderhoedje, een vulpot- «Iemand met smaak Koopt in onze zaak" ('n Vertrouwensartikel)- Zakmessen 0.30 Scharen, gr. maat 0.50 Broodzagen, roestvrij 0.75 Trancheerstellen 1.90 Broodmessen 0.70 Wildscharen 1.35 Tom a ten zaagjes 0.65 Padvindersmessen 0.35 Messen m. schede 0.45 Fruitmessen, per zes 2.25 Tafelmessen, per zes 3.00 Slacouverts 0.45 Luxe etui m. 3 scharen3.75 Kurkentrekkers 0.50 Nageltangen 0.60 Notenkrakers 0.35 Druivenscharen 1.50 Scheermesjes, p. tien 0.25 Vleeschvorkjes, p. p. 0.75 Boter- en Kaas&esjes, p. paar 0.90 Broodvork 1.25 Grape fruit-mesjes 0.65 Papierscharen 1.50 Sigarenscharen 0.80 Zakscharen 0.80 Vraagt onze speciale geïll. staalwarenprijscourant! BRZESTRAAT 55 schuin t.o. de Gehoorzaal GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR lood, een damestaschje, mutsen, 2 armband horloges, oorknoppen, een zadeltaschje, een paar gummi kinderlaarzen, een deksel met glas van horloge, een armband met blauwe steen, 2 koperen gewichten, een koffer inh. aardewerk, ceintuurs. brei werk met 2 pennen, nummerplaat van auto, een zakmes, 2 bruine kinderschoen tjes, een paar beenpijpen, een konijn, een blauw schortje, een blokfluit in étui, een broche, een autocrick, een motorjekker, een actetasch, een geit, een me6 in schede, een schoen en 2 beenbeschermers, een kinder schortje, een zwarte tasch, een manchet knoop, een veereawgen, een zwarte kym- nastiekschoen, een scheikundeboek, rij- wielbelastingmerken. Gevonden in het Postkantoor: 1 bruine dameshandschoen en 1 bruine heeren handschoen. Gevonden in de tram (stadslijn): 2 blau we ceintuurs, 4 paar handschoenen, 2 handschoenen, een lichtblauw dameshoed je, een damesparapluie, een sleutel, 2 paar handschoenen, 1 handschoen, twee dames- parapluies, een gouden damesring, 'n muts, een Lips' sleutel, een actetasch, een bood- schappentasch. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen op Maandag, Dinsdag, Woens dag en Zaterdag, telkens uitsluitend tus- schen 13 uur namiddag ten Politiebureele alhier. Voor het examen Esperanto, te Den Haag door de algemeene Ned. Esperanto-examen- commissie gehouden, is geslaagd de heer S. Klepke, alhier. Boldoot - 4711 - Maja Houbigant enz. Luxe flesscben vanaf 25 ct. tlm f 15.- Luxe doozen vanaf 50 ct. ENORME SORTEERING 8032 Drogisterij J. VRIJENH0EK HAARLEMMERSTRAAT 118, TEL. 2491 Uitgesproken: E. Koster, woningverhuurder, Haarlem, Rijnstraat 135; cur. mr. H. O. Drilsma. M. F. van der Steen, grossier in groen ten, Hillegom, Hoofdstraat 94, cur. mr. A. Beets. E. Veld, weduwe W. Castricum, zonder beroep, Wijk aan Zee, Relweg 15; cur. mr. H. J. M. Tonino. N. Rol, weduwe Willem Plessius, zon der beroep, Hadhoevedorp, Sloterweg 48, Haarlemmermeer; cur. mr. H. J. van Gelderen. G. J. ter Brugge, bediende in rijwielhan del, Haarlem, Parklaan 76; cur. mr. B. W. Stomps. A. Stuurman, handelende o. .d benaming Zwanenburg's Ijzerhandel, Halfweg, Zwa- nenburgerdijk 448, Haarlemmer meer; cur. mr. L. M. I. L. van Taalin gen Dols. N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij Vlietloo en Vlietloo II, beiden gevestigd te Amsterdam, Amstel 2, cur. mr. R. Heeg. C. Bording, caféhouder, wonende te Landsmeer, van Beekstraat 1, cur. mr. G. Salomonson. V erqietigd H. Th. Arends, Amsterdam. Opgeheven: L. de Haas, Helmond. D. Habermehl, Amsterdam M. Baldeau, Amsterdam. I B. N. v. d. Blom, Haarlem mermeer. Woensdagmorgen kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig waren wegens ongesteldheid mr. J. H. Kiwiet de Jonge en J. M. Kolff. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening groot 100.000, met een loop tijd van 35 jaren tegen een rente van 3 y, pet. Aan de R.K. H.B.S. te Leiden werd over 1934 een subsidie van 324.64 toegekend vo:r 122/3 leerlingen uit deze gemeente. Herziening van de steunregeling voor werkloozen. Aan de orde was hierna het voorstel tot herziening van de steunregeling voor werk loozen. Behoudens eenige kleinere wijzigin gen werden maatregelen voorgesteld tot versterkte wering van vreemde werkloo zen, door den termijn welke men in deze gemeente woonachtig moet zijn, om in aan merking te komen voor steun, van 1 op 2 jaar te brengen, maatregelen tegen be- roepswerkloozen een gunstiger aftrek van verdiensten van kinderen. De heer Breedvelt hield een uitvoerige r°de, waarin hij erop wees, dat ondanks dat overal bijne de werkloosheid is gedaald, hier een zekere stabiliteit in het aantal wordt geconstateerd. Hij stelde de vraag, hoe dit komt en vroeg, of dit wellicht zijn oorzaak vindt in de gunstige steunregeling. Hij voor zich meende, verschillende symp- tonen, die in die richting wijzen, te heb ben ontdekt. Spreker zegt, dat er niet vol- diende prikkel is tot werk zoeken. Daarbij komt, dat hier weinig kans is op werkver ruiming, zoodat te vreezen valt, dat de gemeente steeds zal blijven zitten met een zeer groot aantal werkloozen, niet geschikt voor menschelijke beroepen. Vraagt men hem nu, wat wilt gij dan, dan wil hij zeg gen, dat het wellicht beter is het steunbe drag wat te verlagen. In dit verband zou hij gaarne een commissie zien ingesteld, die de geheele materie nog eens onder de loupe neemt. De heer Boender wijst erop, dat de op leving in hoofdzaak in de industriecentra heeft plaats gehad. Daar komt nog bij, dat men hier veel werkt met menschen uit Kat wijk en andere plaatsen. De eerste zijn goedkoop, de anderen en dat geldt voor de bouwvakarbeiders, werken beneden het contractloon. Zij ontvangen Zaterdags het contractloon, maar geven 's Maandags weer een deel terug. Wat de boeren betreft, wil hij opmerken, dat bij een te laag loon ge ven. De steun is niet te hoog, maar het loon te laag. Spreker verzet zich tegen een com missie. Dat is een klap in het gezicht van de leden van het bestuur van Maatschap pelijk Hulpbetoon en het orgaan voor de steun verleening. De heer van Bemmelen betreurt ook de wijzigingen, die zijn voorgesteld. De ver lenging van den termijn van 1 op 2 jaren acht hij een goede maatregel, ook is hij er kentelijk voor de verlaging van den aftrek van de verdiensten der kinderen. De wijzi ging van artikel 15 kan hij niet aanvaar den. Staking kan geoorloofd zijn en het gaat niet aan in dat geval geen steun te verleenen. Overwegend bezwaar heeft hij in de bepaling, dat men het jaar minstens 36 dagen in het vrije bedrijf moet hebben gewerkt, om onder de steunregeling te blijven. Voorop moet staan, dat men dit kan bereiken. Men vergete niet, dat Was senaar een geheel andere structuur heeft. Spreker heeft uitgerekend, dat ongeveer 50 pet. der werkloozen geen 36 dagen arbeid kan vinden. Hij stelt voor een overgangs maatregel te treffen. De heer Idenburg onderschrijft de ge dachte van den heer Breedvelt. Ook hij meent, dat bij de werkloozen een zekere verslapping is ingetreden. Een oplossing ziet hij niet. Hij acht het niet gewenscht een speciale commissie daarvoor in het le ven te roepen. Maatschappelijk Hulpbetoon kan wel maatregelen beramen. Hij meent, dat de voorgestelde wijzigingen in de goe de richting gaan en kan zich daarmee voorhands vereenigen. De heer Wildt Meijboom meent ook, dat er hier niet voldoende prikkel aanwezig is om werk te zoeken. Daarin moet veran dering komen. En waar deze zal worden beperkt, moet de steun toenemen. Spreker vindt het beter voor werk te zorgen. Spre ker bepleit voorts het invoeren van accoord- loonen bij de werkverschaffing en een com missie, die het werkverschaffingsvraagstuk zal bezien. De heer Dresselhuys acht het beter, het maximum steunbedrag met een zeker per centage te verlagen. Spreker voelt wel voor een commissie als door den heer Wildt Meijboom bepleit en vereenigt zich ook met de invoering van het prestatie-element in het loon. Hij meent voorts, dat ingeval van staking, de vereenigingskassen de gevolgen moeten dragen. De heer Bazelier wijst op de hooge huis huren hier. Voorts zegt hy, dat 50-jarige arbeiders moeilijk meer emplooi kunnen vinden. Deze behoeven geen prikkel. I Het betoog van wethouder Van Moorsel. De heer van Moorsel, wethouder, beant woordt de sprekers uitvoerig. Wat de heer Breedvelt heeft gezegd is ten deele juist, ten deele onjuist. Hij wijst erop, dat hier geen industrie is, zoodat van groote op leving geen sprake is. Deze zal niet anders dan zeer geleidelijk komen. Hij geeft toe, dat een belangrijk deel der gesteunden niet met de noodige activiteit naar werk zoekt. Dat is op treurige wijze gedemonstreerd, toen een poging werd gedaan de jeugd naar vakcursussen te brengen. Echter mag dit niet leiden tot een zoo radicale verlaging van steun. In dit voorstel liggen voldoen de prikkels. Spreker voelt niets voor een verlaging met 5 of 10 pet., zooals is voor gesteld. Er zijn maar enkelen, die steun genieten gelijk of hooger dan 80 pet. van het loon in het vrije bedrijf en dat zijn meest de kinderrijke gezinnen. Daarbij komt, dat vele gesteunde werkloozen wa ren in het boeren- of tuindersbedrijf, waar het loon laag is. Als er nu van de 80 pet. nog 10 pet. zou afgaan, komt de steun be neden het ethisch minimum. Spreker meent ook, dat er geen behoefte is aan een com missie. Hij wijst er verder op, dat bedoeld is het totale kostencyfer voor armenzorg, werkverschaffing en steun naar beneden te krijgen. Hij meent voorts, dat een ac- coordloon voor het huidige werk niet wel mogelijk is. Echter wil hij een proef doen nemen. Hy acht het voorts wenschelijk, dat een overgangsbepaling wordt gemaakt voor hen, die thans werkloos zijn ten aanzien van de voorgestelde 36 dagen arbeid in het vrije bedryf. Hij stelt voor deze bepaling te laten ingaan op 1 Juli 1938, zoodat een gesteunde, om voor verderen steun in aan merking te komen, in het eerste halfjaar 1938 achttien dagen in het vrije bedrijf ge arbeid moet hebben. De bepaling ingeval van staking kan niet worden gemist. Dit neemt niet weg, dat in een dergelijk geval het bestuur altijd nog van het reglement kan afwijken. Een commissie ingesteld. De discussie duurt hierna nog geruimen tijd voort met het uiteindelijk resultaat, dat het voorstel van B. en W. met de wij ziging van het laatste artikel, bevattende een overgangsbepaling, wordt aangenomen met algemeene stemmen. Mede wordt be sloten tot instelling van een commissie tot bestudeering van het werkverschaffings vraagstuk en in deze commissie worden be noemd de heeren Breedvelt, Wildt Meij boom en van Bemmelen. Hierna wordt besloten tot handhaving van de boventallige leerkracht aan de open bare school aan de Bloemcamplaan. Verder wordt op voorstel van B. en W. besloten de openbare school voor U:L.O. te verbouwen en het aantal leslokalen met 4 uit te breiden en tevens tot vergrooting van de rijwielbergplaats. Een voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting dienst 1937 wordt aan genomen. Machtiging wordt verleend tot aankoop van een 2de hands luxe auto voor de politie. Het subsidie aan het Comité tot voor lichting wordt met 50.verhoogd, we gens het feit dat 100 vrouwen van werk loozen zich hebben aangemeld voor den naai- en kookcursus. Verder wordt een crediet van ƒ9000.toegestaan, om den Storm van 's-Gravesandeweg aan te slui ten aan het gewijzigd uitbreidingsplan Hierna komt ter tafel de rekeningen van Maatschappelijk Hulpbetoon, de bedrijven en de gemeente voor 1936. De heer Breedvelt rapporteert, dat de commissie de boeken en bescheiden heeft gecontroleerd. Hij heeft geen critiek en stelt voor tot goedkeuring te besluiten. Al dus geschiedt. (Wordt vervolgd). VINKEVEEN, 1 Dec. Groentenveiling. Witlof I 10—15, idem II 5—7, wasch- peen 2 per 100 kg.; andyvie 0.6?01.00 KATWIJK a. d. RIJN, 1 Dec. Groenten- veiling. Roodekool 2.302.90, gelekool 1.001.20, groenekool 1.301.60, uien f 8.709.60 per 100 kg.; selderieknollen per 100 2.002.30, andyvie per 100 stuks 6075 cent, bloemkool I 5.1012.en idem II 1.604.50 per 100 stuks, wasch- peen per kist 5090 cent, breekpeen 3.50 3.90 en kroten 2.103.00 per 100 kg. LOOSDUINEN, 1 Dec. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 232 aanvoerders verkocht om in de week van 6 tot 13 Dec. dagelijks te leveren 31.000 liter melk. Prijs af boerderij 7.50, en melk voor industrie deed 6.40 per 100 liter. TER AAR, 1 Dec. Centrale Veiling. Andyvie 915 cent, sla 0.601.90, sla- vellen 1013 cent, uien 9.50, spruitkool 6.40—8.30, roodekool 2.70, savoyekool 2.70, groenekool 2.10, boerekool 917 cent, witlof 3.4012.00, bloemkool 1.5 cent, selderie 3060 cent, bospeen 3.80— 5.10, prei ff 2.20, tomaten 2.005.30. ROELOFARENDSVEEN, 1 Dec. Groen tenveiling. Uien 56 cent per kg., andyvie 6090 cent, sla 0.604.10 per 100 krop. aangevoerd: 44800 stuks, slavellen 815 cent per kist, tomaten A 1.202.80, idem B 1.45—3.10, idem C 0.60—1.65, idem CC 5065 cent per bak. Leest met aandacht de advertenties in llw Dagblad!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7