RIJNSTREEK Inbraak te Oude- Wetering DONDERDAG 2 DECEMBER 1937 DE LEÏDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 declameerde de heer v. d. Berg eenige mooie verzen van de bekende dichteres Adama van Scheltema, waarna overgegaan werd tot het afdraaien van den hoofd film „Lichtende verten". Wij zijn er van overtuigd, dat zij die deze film hebben ge zien nog meer dan voorheen zullen voelen het groote voorrecht dat zij als zienden ge nieten en dat waar dit mogelijk is zij het prachtige en menschlievende werk van den Bond met woord en daad zullen steunen. Na afloop bracht de heer v. d. Berg al len dank voor dezen geslaagden avond en hoopte van harte dat hieruit een sympa thie voor het doel en streven van den bond geboren zou worden. Ds. de Bel zeide aan deze woorden niet veel toe te voegen te hebben. Ook hij hoopte, dat de blinden- bond in zijn actie zou slagen want hier is een mooi sociaal werk te vervullen. Na dank gebracht te hebben aan de dames die zich belast hadden met de kaartverkoop, werd deze mooie avond gesloten. Onder voorzitterschap van Burgemeester van de Mortel kwam de Raad gistermid dag te vier uur in openbare vergadering bijeen. De lengte der agenda (die 16 pun ten vermeldde) was omgekeerd evenredig aan haar belangrijkheid Maar het is ook mogelijk, dat we den laatsten tijd een beetje verwend zyn op dat punt, gezien de di verse zeer belangrijke vergaderingen, die we in de laatste maanden hebben mogen verslaan. Het vuurtoren-plan. Na opening met gebed, deed een voor zitter mededeeling van enkele goedkeu ringsbesluiten van Ged. Staten. Daaronder was wel een zeer belangrijke, n.l. de goed keuring van het raadsbesluit tot aankoop van de terreinen ten noorden van den vuur toren, in verband waarmede met het z.g. vuurtorenplan nu spoedig een aanvang kan worden gemaakt. Tevens een mooi werk verschaffingsobject voor den winter! Een verzoek van de bewoners van den Heerenweg om straatverlichting werd in handen gesteld van B. en W. om advies. Vol verwachting klopt ons hart! Hierna werd de gemeentebegrooting en de begrootingen der bedrijven over 1938 aangeboden. Het schijnt in de bedoeling te liggen, dat zij deze maand nog in behan deling komen. Zoodra ons de cijfers bekend zijn, zullen wy hierop nog terugkomen. Moge de rolprent voor 1938 niet al te on gunstig uitvallen. Besloten werd met de door de gemeente Katwijk ingezonden begrootingen voor 1937 en 1938 van den vleeschkeuringsdienst „Kring Katwijk" accoord te gaan, behou dens de ramingen van de jaarwedde en de vergoeding voor ve'rplaatingskosten van het hoofd van dienst. Wat het eerste be treft, wenschte de Raad bij het toekennen van periodieke verhoogingen met vroegere dienstjaren door het hoofd van den vleeschkeuringsdienst te Noordwijk door gebracht, rekening te houden en ten aanzien van de verplaatsingskosten wenschte de Raad een verhooging van f 200.zooals in een der vorige vergaderingen reed* is besloten. Geen verlaging Personeele Be lasting voor motorrijtuigen. Conform het advies van B. en W. be sloot de Raad aan het verzoek van de K.N. A.C. om verlaging van de personeele be lasting voor motorrijtuigen, thans nog geen gevolg te geven, aangezien de gemeente zich deze luxe nog net permitteeren kan. Den heeren Alkemade en de Vreede ging het niet doorgaan dezer verlaging wel een beetje aan het hart, maa- de voorzitter be toogde met klem, dat de gemeente deze bron van inkomsten nog niet missen kan. Credieten kleine kweekers. Het totale bedrag der gezamenlijke voor 1937 te verstrekken credieten aan kleine kweekers, welke op kraam-contract wor den verstrekt, dreigde overschreden te worden, in verband met het feit dat de op brengsten van deze bedrijfjes eenigszins hooger zijn dan in vorige jaren en dus ook de credieten in verband met ingeleverde nota's hooger zijn dan waarop was gere kend. Daarom besloot de Raad dit totaal bedrag te verhoogen van 8000.tot 9500.Tegelijk werd het totale bedrag voor 1938 bepaald op 10.000. De heer van der Wiel vroeg hieromtrent nog eenige inlichtingen, welke door Weth. de Witt en het lid der betrekkelijke com missie, de heer van der Meer. op bevredi gende wijze werden beantwoord. De heer Caspers bracht dank aan het ge meentebestuur, dat het mogelijk maakte ook het volgende jaar nog deze categorie van kleine zelfstandigen op deze wijze te helpen. Tot leden der commissie voor kleine kweekers werden herbenoemd de heeren G. S. Bulk, A. Caspers en J. C. van der Meer. Voorts besloot de Raad B. en W. te mach tigen voor het jaar 1938 kasgeldleeningen aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste 3 'ton zulks in verband met de voorloopige financiering van den aankoop en het bouw rijp maken van het grondcomplex ten noor den vcor den vuurtoren en de plannen met betrekking tot de rioolwaterzuivering. Daarnaast werd besloten voor gewone uit gaven voor het jaar 1938 een rekening courant-overeenkomst aan te gaan met de Bank voor Nederlandsche gemeenten. Vol ledigheidshalve diene, dat voor buitenge wone uitgaven met een plaatselijke bank instelling in relatie wordt getreden, zulks ter gedeeltelijke tegem >etkoming aan het verzoek van den heer Liefferink in de laat ste raadsvergadering en het dienaangaande «enomen besluit. Weliswaar was de ZOETERMEER. Inkwartiering. In verband met te hou den militaire oefeningen op 7 en 8 Decem ber a.s. zullen in den nacht van Dinsdag op Woensdag e.k. een groot aantal militai ren en paarden in deze gemeente worden ingekwartierd. Geboren: Lyntje Anna Sophia d. v. W. Krijgsman en L. Breugem. Antje d. van M. J. Moerland en A. Blijleven. Overleden: Lijntje Breugem 28 j. echtgen. van W. Krijgsman. W. van der Sluis 78 j. wed. van D. Lexmond. Ingekomen: C. van Reijm van Nieu- werkerk aan de IJssel. G. van Leeuwen, van Voorhout. J. G. Vonk van Bleis- wijk. Vertrokken: H. van der Velde naar Veldhuizen. J. M. Boon naar Ridderkerk N. G. Kuif naar Gouda. C. P. M. Woldendorp naar Bleiswijk. W. P. M. Leeuwen naar Berkel c.a. (Z.-H.). heer Liefferink thans nog niet geheel be vredigd, doch de voorzitter achtte het raad zaam eerst eens de resultaten van het in relatie treden met plaatselijke bankinstel lingen af te wachten. De heer Vogelaar, zich weliswaar mei het voorstel van B. en W. kunnende vereeni gen, bracht nog eens naar voren, dat hij in het algemeen niet kan instemmen met het delegeeren van bevoegdheden van den Raad aan B. en W. Besloten werd weeshuismeesters te mach tigen aan de weduwe M C. Steenvoorden- Caspers halfweezengeld toe te kennen ten behoeve van haar twee kinderen, ten be drage van 60.per jaar en per kind. De kindertoeslagregeling der ambtenaren. De huidige kindertoeslagregeling der ambtenaren in vasten dienst, met uitzon dering van de politieambtenaren en ge meentewerken, is aldus: 4% der jaarwedde voor het 4e kind; 3% voor het 5e kind; 2% voor het 6e kind en 1% voor elk volgend kind. Van eenige ambtenaren was nu een verzoek ingekomen om eenzelfde regeling te treffen als geldt vooi burgemeesters, secretarissen en ontvangers, neerkomende op een kindertoeslag van 3% der jaarwedde voor elk kind beneden den leeftijd van 18 jaren. B. en W. achtten deze regeling, in overeenstemming met de commissie voor personeelsaangelegenheden, met het oog op de finantieele konsekwenties niet ge- wenscht. Zij adviseeren den Raad evenwel eenzelfde kindertoeslagregeling voor de ambtenaren vast te stellen, als voor de ge meentewerklieden geldt Deze is iets guns tiger, t.w. 3% vanaf het 3e kind beneden aen leeftijd van 18 jaren. Dienovereenkomstig werd dan ook z.h.st. besloten, nadat de heer Lieffering gezegd had zich in principe niet met een kinder toeslagregeling te kunnen vereenigen. Spr. beschouwde kinderen als een zegen van het huwelijk maar men moet deze zegen niet gaan uitbuiten in den vorm van kindertoe slag op zfjn salaris. De heer Schelvis bestreed deze meening, en verheugde zich over het voorstel van B. en W., inclusief van dat der commissie. Het voorstel tot het verleenen van mach tiging inzake nevenbetrekkingen, als be doeld in art. 25 van het ambtenarenregle ment, werd op voorstel van den voorzitter verwezen naar de besloten zitting. Vervolgens werden enkele bezwaarschrif ten inzake aanslagen in de riool- en honden belasting behandeld, waarna de verbetering bocht in Gooweg waarover wij Maandagavond j.L reeds een een ander schreven, ter sprake kwam. De heer van der Meer juichte het voor stel weliswaar toe, maar zag ook gaarne dat die drie bewuste holle hoornen ter plaatse, eigendom van Mr. Everwijn, werden opge ruimd. In hun plaats zouden de bedoelde palen met reflectoren kunnen worden op gericht, waarmede ongeveer 75 c.M. ruimte gewonnen zou zijn. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. reeds in die richting werkzaam zijn, het geen den heer van der Meer aanleiding gaf te zeggen, dat het niet zoo lang behoefde te duren! Weth. Meijer drong aan op aanneming van het voorstel van B. en W., waarna B. en W. met den heer Everwijn zouden trach ten te bereiken wat bereikt kon worden. De heer Wassenaar wilde nog een stapje verder gaan en ook een stuk muur van den heer E. er bij pikken. Want spr. ziet in de voorgestelde verbetering eerder een ver grooting van het verkeersgevaar, omdat naar zijn meening de autobestuurders nu nog harder gaan rijden, hetgeen voor den hoek Schiestraat veel gevaarlijker wordt. Bovendien moet het bordje, aanduidende de S. bocht wat practischer worden ge plaatst. Als men van de richting Haarlem komt, is van dat bordje niets te zien. De voorzitter vraagt welk bordje hier bedoeld wordt, waarop de heer de Monije heel ironisch opmerkt, dat men dat bordje niet ziét als men met een behoorlijke snel heid rijdt. Onder algemeene hilariteit zegt de voorzitter niet te begrijpen wat de Raad bedoeld. Spr. rijdt niet hard! Intusschen besloot de Raad overeenkomstig hét advies van B. en W. een crediet te verleenen van 450.voor deze verkeersvehbetering, ter wijl B. en W. alsnog met den heer Everwijn overleg zullen plegen inzake de rechter zijde van de bewuste bocht. Het ware op zijn minst te wenschen, dat het verlangen van den heer van der Meer, inzake hét ver dwijnen van de drie boomen, in vervulling kon gaan! Over een klein stukje grond.... Een breedvoerige discussie ontstond hier na over den verkoop van een stukje grond aan de Quarles van Uffordstraat aan de N.V. Bevea, groot 17 meter voor den prijs van 1.per M2. Dit stukje grond was n.l. eerst van Bevea geweest. Daarna had de gemeente het aangekocht voor plant- soenaanleg, ook voor 1.per M2. Ver volgens had de N.V. Bouwbedrijf „Duin weg" (directeur G. Krau) gevraagd dit stukje grond te mogen hebben. De commis sie voor openbare werken vond het echter principieel onjuist om grond, welke door belanghebbenden gratis of voor een lagen prijs aan de gemeente is afgestaan, teneinde dien voor den publieken dienst 'te bestem men, als bouwgrond te gaan verkoopen, wanneer deze grond later die bestemming niet bereikt. Vandaar dat de commissie en met haar B. en W. adviseerde bedoelde grond niet aan „Duinweg", maar aan Bevea" te ver koopen, waarna „Bevea" op haar beurt den grond aan „Duinweg" kan verkoopen, alzoo een schakeltje meer. Dit nu vond de heer van der Wiel onjuist vooral met het oog op de daaraan verbonden konsekwenties voor te toekomst. Het gaat toch niet aan, aldus spr., om, wanneer iemand komt vragen om een stukje grond te koopen, alsdan te zeg gen; je kunt hét wel krijgen, maar wend je tot je buurman aan wien ik het verkoop. Een paar leden dezer commissie, t.w. de heeren de Vreede en Vogelaar, zoomede de Burgemeester en Weth. Meijer, bestreden de meening van den heer van der Wiel. De grond is destijds door de gemeente van Bevea gekocht voor een prijs die ver be neden den kostprijs voor bouwgrond is. Als de gemeente nu dienzelfden grond voor de zelfden prijs gaat verkoopen aan een an der, doet zij daardoor een bonafide maat schappij oneerlijke concurrente aan. Weth. Meijer, die van geven en nemen weet trachtte een compromis te vinden, door het voorstel aldus te amendeeren, dat de bewuste grond niet eerder aan „Bevea" zal worden verkocht, dan nadat de gemeen te de zekerheid heeft, dat „Duinweg" en „Bevea" het samen omtrent den koopprijs eens zyn geworden. Desondanks vermocht hy den heer van der Wiel niet te vermur wen en met één stem tegen werd het voor- steld van B. en W., aldus geamendeerd door den heer Meijer, aangenomen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Verkoopingen. Bij de Woensdag ten overstaan van no taris jhr. G. J. Stoop in hotel „Centraal" gehouden verkoopingen, werd de kapitale hofstede te Ter Aar aan den Nieuwe Ze- venhovenscheweg en de Ringvaart groot 38.94.70 H.A. bewoond door den heer G. de Heer, na combinatie der verschillende perceelen in bod staande op 57107 afge mijnd op een bedrag van 5500 door den heer J. Boon qq makelaar te Amsterdam, en aan dezen toegewezen. Twee blokken van ieder drie boven- en benedenwoningen w.o. 2 winkelhuizen aan de Wilhelminastraat, na combinatie totaal in bod staande op ƒ27127, afgemijnd op 1200 door den heer Haring te Boskoop. De 6 woonhuizen aan de Maarten Tromp straat 1, 3, 5, 7, 9 te Alphen aan den Rijn, perc. 1 in bod staande op 1700, niet af gemijnd en toegewezen aan den heer W. v. Dokkum; perc. 2. in bod staande op 1625, id.; perc. 3 in bod op 1725, niet afgemijnd en toegewezen aan den heer G. J. Kooi te Alphen aan den Rijn; oerc. 4 in bod staande op 1675 werd niet afge mijnd en toegewezen aan den heer W. v. Dokkum; perc. 5. in bod staande op f 1700 werd niet afgemijnd en toegewezen aan den heer W. Brouwer te Alphen aan den Rijn; perc. 6 in bod staande op ƒ1725 werd niet afgemijnd en toegewezen aan den heer W. v. Dokkum. Vier woonhuizen aan de De Ruyterstraat te Alphen aan den Ryn, 9, 11, 13 en 15. Perc. 1 in bod staande op 1650 werd niet afgemijnd en toegewe zen aan den heer J. Horstman., perc. 4 in bod staande op 1625 werd niet afgemijnd en toegewezen aan den heer W. v. Dok kum. Vijf woonhuizen aan de Grijpenstein- straat te Alphen aan den Rijn, 7, 9, 11, 13 en 15. Perc. 1 in bod staande op 1725 werd niet afgemijnd en toegewezen aan den heer G. J. Kooi; perc. 2 in bod staande op 1675 werd niet afgemijnd en toegewezen aan den heer W. v. Dokkum; perc. 3 in bod staande op ƒ1675 id.; perc. 4 in bod staan de op 1700 werd niet afgemijnd en toege wezen aan den heer J. Horstman; perc. 5 in bod staande op 1725 werd niet afgemijnd en toegewezen aan den heer W. v. Dok kum. Personalia. Bij de ten Den Haag ge houden examens machineschrijven slaag den de dames C. Bergshoeff, A. v. d. Bijl, L van Vliet, G. de Leeuw en L. Kranen burg en de heeren R. Geerlof en S. ter Louw, terwijl voor Snelheidsdiploma slaag de de heer J. Karman, allen opgeleid aan de inrichting van den heer G. Klok Rijwieldiefstal. Door mej. H. werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van haar rijwiel dat zij onbeheerd voor een winkelpand in de van Mandersloostraat had laten staan. 25-jarig jubileum H. de Wijs. Woens dag herdacht den heer H. de Wijs, zijn 25- jarig jubileum als tuinbaas der Martha- Stichting. Des morgens werd de jubilaris in de kerkzaal der inrichting door den pre dikant-directeur ds. Meijer op hartelijke wijze gehuldigd, waarbij deze diens ijver en nauwgezetheid in het licht stelde Ook namens de jongens van den tuin werd hy op hartelijke gehuldigd en gefeliciteerd on der aanbieding van een fraai cadeau. Van het bestuur ontving de jubilaris wegens verhindering een gelukstelegram. Des mid dags werd voor den jubilaris en zijn jon gens een tafel aangericht, terwijl in de Kappers- en Barbierswinkels voortaan 's Maandag, (middags gesloten. Over dit voorstel tot sluiting van alle kap pers- en barbierszaken ':l Maandags na 1 uur 's middags schreven \Vij reeds eerder. Met één stem tegen werd h it voorstel, warm aanbevolen o.m. door de heeren Vogelaar en Schelvis, aangenomen. De heer Lieffe ring verklaarde zich tegen, alleen omdat dit verbod nu ook zal gelden gedurende het badseizoen. Alsnu volgenden diverse benoemingen. De stemmingen hierover verliepen vlot. Tot gemeentegeneesheer voor 1938 werd be noemd de heer J. A. Coenraads Nederveen. Tot weeshuismeester voor de eerstvolgende twee jaren de heer A. Balkenende, aftre dend. Tot gasthuismeester voor het gast huis te Noordwyk-Binnen voor de eerst volgende vier jaren de heer J. H. van der Werf, aftredend. Tot leden van de commis sie van toezicht op het lager onderwijs wer den de heeren H. G. de Boer en J. E. Kok herbenoemd. En tot leden van de commis sie van toezicht op het agentschap der ar beidsbemiddeling werden herbenoemd voor den tijd van vier jaren de heeren E. L. de Witt, voorzitter, J. Th. J de Groot en Joh. van Konijnenburg, leden-werkgevers, L. J. Bakker en J. van der Wiel, leden-werk nemers. Tenslotte diende de wéth. van Sociale Zaken zijn jaarlijks gebruikelijke verzoek bij den Raad in om een blanco crediet voor de Kerst gave welke jaarlijks o.a. wordt verstrekt aan de genen, die door burgelijk of kerkelijk arm bestuur worden ondersteund in den vorm van een toeslag van 25% op de wekelijk- sche ondersteuning, zulks naar analogie van de te dien aanzien bestaande regeling voor ondersteunde werkloozen volgens de rijks steunregeling, welk verzoek z.h.st. den voorzittershamer passeerde. Voor de gebruikelijke rondvraag bestond ditmaal geen animo, waarop de voorzitter de vergadering schorste en overgegaan werd in besloten zitting. avonduren met het personeel der inrich ting het jubileum nog eens feestelijk werd herdacht, waarbij tevens verschillende toe spraken tot den jubilaris werden gericht en hij eenige stoffelijke blijken van belang stelling in ontvangst had te nemen, BOSKOOP. DE ONBEWAAKTE SPOORWEG OVERWEG. Het komt B en W. gewenscht voor den raad te adviseeren over te gaan tot opheffing van den waarschuwings dienst bij den onbewaakten overweg in den Zijdeweg. B. en W. zijn tot dit voorstel geko men na de ontvangst van een schrij ven van den Min. van Waterstaat, waarin hun verzoek om dezen over weg voor afsluiting en bewaking in aanmerking te doen komen, werd af gewezen. De minister deelt ook mede, dat de Ned. Spoorwegen evenmin ver plicht kunnen worden, tot het aanbren gen van automatische seinlichten bij dezen overweg. Het zal den raad bekend zyn, aldus B. en W., dat door ons alles in het werk is gesteld om bewaking van dezen overweg fe verkrijgen en dat wy deze pogingen reeds hebben aangevangen vóór de ingebruikneming van de lijn op 7 October 1934. Het liet zich aan vankelijk aanzien, dat in dezen de aanhouder kans van winnen zou heb ben en dit was voor ons aanleiding met ingang van den dag van openstelling een waarschuwingsdienst in te stellen. De Raad hechtte aan dit besluit zijn goedkeuring in de vergadering van 30 October 1934. Het voorloopige en tijdelijke karak ter, dat wij van den aanvang af aan dezen dienst hebben willen geven is, nu blijkt dat nóch van de zijde van den minister, nóch van den kant van de Ned. Spoorwegen tot afsluiting of be waking zal worden overgegaan en wij tevens overtuigd zyn, dat verdere po gingen onzerzijds in die richting tot vruchteloosheid gedoemd zyn, voor ons aanleiding, den raad voor te stellen de zen waarschuwingsdienst op te heffen met ingang van 1 Januari 1938. Hand having van den dienst toch heeft on der deze omstandigheden geen zin. LEIMUIDEN. St Deus Dedit. Dinsdagavond hield de R -K. Landarbeidersbond „St. Deus De dit" afd. Leimuiden c.a. in het café van den heer J. C. v. Graas haar jaarverga dering. Bij gebrek aan een voorzitter open de de vice-voorzitter de vergadering met den chr. groet. Hij deelde mede, dat de geest, adv., de zeereerw. heer pastoor J. L. Speet verhinderd was deze vergadering by te wonen. Voorts deelt hij mede, dat door het bestuur van de afd. Leimuiden, aan het gemeentebestuur gevraagd was, of een bondslid eerst uitgetrokken moet zijn, voor hij geplaatst wordt bij een werkverschaf fing. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er een daling te besepuren valt in het aantal werkloozen. Dit heeft ech ter voornamelijk betrekking op de indus trie- en bouwvakarbeiders. Het aantal bondsleden is gedaald van 36 op 32. In het afgeloopen jaar zijn twee bestuurs vergadering gehouden. Bovendien heeft een conferentie plaats gehad met het ge meentebestuur in samenwerking met de Chr. Landarbeidersbond over het verkrij- Dieven bijna gesnapt Gisternacht was Oude-Wetering aan de beurt om als werkterrein van de ge durende de laatste weken steeds dries ter optredende dieven te dienen. Bij na was een der daders ditmaal gesnapt, doch op het laatste moment is hij toch nog ontkomen. De heer J. R., die vlak naast de pastorie een kweekersbedryf heeft, begaf zich om ongeveer 2 uur in den nacht over het erf naar zyn kassen om de kachels te controleeren, toen hij een tweetal personen gewaar werd, die zich achter de woning be vonden. Toen hij hen met een lantaarn belichtte sloegen zij de handen voor de oogen, terwijl een hunner aan den haal ging. De andere werd door den heer R. aangegrepen en voorlopig in bedwang gehouden. Het was de bedoeling van den neer R. de hulp van zijn broer in te roepen, zoodat hij den tegenspar telenden onbekende naar de deur voer de. Vlak bij de deur gekomen rukte de ze zich echter onverwachts los en ont kwam in de duisternis. Ijlings werd nu de politie gewaarschuwd, doch Rijks veldwachter Bodaan kon ondanks nauwkeurig onderzoek geen der onbe kenden meer opsporen. Eerst later is gebleken, dat in denzelfden nacht in het kerkgebouw is ingebroken. Door een zij-deur zijn zij binnengekomen, waarna verschillende deuren zijn ge forceerd Op de kluis zijn zij echter ge stuit, zoodat hun geen buit ten deel is gevallen Een nader onderzoek wordt nog ingesteld. Den heer R. komt intus schen een woord van lof toe voor zijn kordaat optreden. gen van den z.g. B-steun. B. en W. hebben hunne medewerking ge geven en het Departement van Sociale Za ken heeft inmiddels het gemeentebestuur medegedeeld dat het voor deze B-steun in aanmerking komt, dat een en ander moge blijken dat het bestuur in het afgeloopen jaar weder voor de belangen der aangeslo tenen naar behooren is opgekomen. Uit het jaarverslag van den penning meester blijkt, dat de financiën achteruit gaande zyn. Daarna komt aan de orde het verkiezen van een voorzitter. Besloten wordt echter om eerst het bestuur aan te vullen en dan uit het bestuur een voorzit ter te benoemen. Tot bestuurslid wordt benoemd de heer B. Vark te Rijnzaterwoude. Tot voorzitter wordt dan met 18 van de 19 stemmen benoemd de heer C. J. de Rijk. De heer de Rijk neemt zijn benoeming aan, liever was hij geen voorzitter geweest. Hij meent echter de benoeming, gezien het groote vertrouwen der vergadering in hem gestel, te moeten aanvaarden. Hij hoopt de belangen van den bond als voorzitter op de juiste wijze te dienen. Tot leden van de controle-commissie worden benoemd de heeren J. Borst en P. Zelden- thuis. Hierna komt aan de orde het voeren der propaganda-actie. Het plan is om den bond met 1000 leden te vermeerderen. Ook de afd. Leimuiden zal haar steentje by te dragen hebben in deze landelijke actie. Het lid zijn van den bond is steeds van groot nut, hoe grooter de organisatie is, hoe makkelijker de belangen der leden kunnen worden voorgestaan. Als propa gandisten gevenn zich op de heeren T. Scholten, C. v. Velzen, B. Vork, M. Kerk vliet en P. M. Kuypers. Het ligt in de bedoeling een propaganda- avond te houden. Voor deze propaganda- avond zal een lid van het hoofdbestuur worden uitgenoodigd om als spreker op te treden. De voorzitter raadt den leden aan om zoo spoedig mogelijk een bondsinsigne te koo pen en dit te dragen. De voorzitter wijst er op, dat achterstand ln contributie, uitkeering uitsluit. Op de vraag of een bondslid minder kan trekken den de steun voor werkloozen, wordt ge antwoord, dat dit niet mogelijk is, aange zien het gementebestuur toeslag verleent. Na eenige mededeelingen wordt de verga dering gesloten. K. J. M. V.-St. Nicolaas. De K. J. M. V. heeft het plan opgevat, op St. Nicolaas- lag in onze arme gezinnen blijdschap te brengen, in die gezinnen, waar kinderen blij wachten op de komst van den goeden Sint, waar ouders lijden om 't vragen, om het vergeefsch vragen van hun kinderen. Een sympathiek plan, maar met plannen alleen is niet veel te beginnen. Er moet geholpen worden. Dit kan door aan de leden van de K. J. M. V. 'n kleinigheid, hetzij in den vorm van versterkende middelen,, hetzij kleedingstuk, speelgoed, tabak, snoep, siga ren te geven. Alles is welkom. De vereeni- ging zal zorgen, dat op 6 Dec. Sinterklaas dit alles op zijn plaats heeft gebracht. Dat dit plan slage en 't zal voor velen weer een mooi St. Nicolaasfeest zijn. NIEUWVEEN. Bouwvergunning. Aan Gebrs. Nout, architecten en aannemers alhier is ver gunning verleend voor den bouw van 2 dubbele woonhuizen. ROELOFARENDSVEEN. Personalia. In de plaats van wylen den heer Vergeer is tot voorzitter van de Onderlinge Brandwaarborgmaatschappy al hier benoemd de heer C. M. Vesseur. ZEVENHOVEN. Diefstal. De lange reeks van diefstal len in de Rijnstreek wordt vervolgd. Veer tien dagen geleden werden in Blokland 21 konynen ontvreemd; in de afgeloopen nacht zijn er weer elf langooren van eige naar verwisseld zonder dat de koopman zich heeft aangemeld en de koopsom ach terliet. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6