Kafwijksche logger K W 47 nabij Egmond gestrand SPORT RADIO-PR GRAMMA'S DONDERDAG 2 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BLAD. - PAG. 18 GEMENGDE BERICHTEN Bemanning door Reddings boot van boord gehaald Het schip vannacht vlot gekomen Tegen zes uur is gisteravond op vier ki lometer ten zuiden van Egmond de logger K. W. 57 bij mistig weer gestrand. De reddingboot uit Egmond aan Zee voer ter assistentie uit. Omstreeks half tien is de uit veertien koppen bestaande bemannir"- van da Kat- wijksche loger van boord gehaald. Hoewel er geen direct gevaar was, acht te de heer de Bool, secretaris van de Noord- en Zuidhollandsche reddingsmaat schappij, het toch gewenscht de mannen van boord te halen, daar er slecht weer werd verwacht. De K.W. 57 was thuisvarende naar IJmuiden met dertien last haring. Schipper van de boot is J. van der Best. Het schip behoort aan de reederij N. Haasnoot. Nader vernemen wij nog, dat het schip na een reis van negen dagen met een vangst van 150 kantjes huiswaarts keerde. Den geheelen dag had men mist gehad, doch tegen den avond werd het zicht mi niem. Voortdurend werd daarom gepeild, na de laatste peiling, waarbij 8 en half ijzeren schip met een harden stoot op een bank. Daar het schip water begon te ma ken gaf de schipper order te stakelen, om daardoor de aandacht van de kustwacht te trekken. Zoodra deze de waarschuwing zag, werd de reddingboot klaar gemaakt. Zonder moeite kon de bemanning met ba gage en bezittingen op de reddingboot overgaan, nadat een anker was uitgewor pen en de luiken waren dichtgesjord. Uit IJmuiden zijn twee sleepbooten van Wijsmuller vertrokken om te trachten van nacht bij hoog water net schip vlot te trek ken. De bemanning van de K.W. 57 zou om daarbij behulpzaam te zijn, opnieuw aan boord gaan. De logger vlot gekomen. De gestrande logger is vannacht, om streeks half drie met sleepboothulp vlot gekomen. De logger heeft geen schade opgeloopen. DOOR TAXI AANGEREDEN. Aan verwondingen overleden. Gistermiddag was de 56-jarige wed. K. nabij haar woning aan de Kleverlaan te Haarlem uit een autobus gestapt, toen zij bij het oversteken van den weg werd aan gereden door een taxi, welker chauffeur, naar hij verklaarde, verblind werd door de lichten van een tegenligger. De dame brak een been, kreeg een her senschudding en liep een ernstige bloed uitstorting in het hoofd op. Zij werd naar het St. Elisabeths-gasthuis overgebracht, waar zij des avonds overleden is. ONDERWIJZERES VALT MET HOOFD OP CENTRALE VERWARMING. Leerlingen verwekken consternatie. In een afdeeling van de derde klas eener bijzondere meisjesschool is tijdens de schooluren een ongeluk gebeurd, dat be trekkelijk gunstig afgelooepn is, doch dat heel wat consternatie onder de jeugd te weeggebracht heeft. De onderwijzeres, mej. I., kwam bij een val van een stoel zoo ongelukkig met het hoofd op de centrale verwarming terecht, dat zij gewond werd en buiten kennis ge raakte, zoodat terstond geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. Dr. W. heeft het slachtoffer, na eerste hulpverleening, per auto naar haar woning laten overbrengen. Onder de scholieren, ruim 40 in getal, verwekte het voorval, naar de „Tel." meldt, groote consternatie en in een oogen- blik tijds vluchtten zij onder veel lawaai naar haar collega's van dè 5e klas. Hier ontstond een niet minder groote paniek door de luidruchtige massale bestorming. Een der leerlingen, de 11-jarige R., aan brandgevaar denkend, sprong zelfs uit een bijna 2 M. hoog venster, doch zij kwam behouden in den tuin terecht. Het duurde nog geruimen tijd eer de on derwijzeres er in slaagde in de zoo onver wachts verdubbelde klasse, de normale rust terug te brengen. OSS WEER IN ACTIE. Slappe Toon van Mieneke de Soep in arrest. De politie te Oss heeft den 21-jarigen A. v. d. W., aldaar, gearresteerd, wegens her haaldelijk gepleegde rijwieldiefstallen, v. d. W., bijgenaamd Slappe Toon van Mie neke de Soep, was destijds bij de groote opruiming der Ossche misdadigers, tot ge vangenisstraf veroordeeld en was sedert kort in vrijheid gesteld. Hij maakte deel uit van het beruchte Ossche milieu en schijnt zijn leven bij zijn terugkomst te Oss nog niet te hebben verbeterd. v. d. W. heeft een bekentenis afgelegd en zal ter beschikking van de Justitie te 's-Hertogenbosch worden gesteld. 20.000 SCHEERMESJES IN BESLAG GENOMEN. Een goede vangst. Te Zevenaar hebben de rijksambtenaren by de aankomst van een der uit Duitsch- land komende treinen een partij van 20.000 scheermesjes, die op een bijzondere plaats waren verborgen, als smokkelgoed in be slag genomen. RIJWIELDIEFSTALLEN TE ROTTERDAM Andermaal een combinatie ingesloten. Voor de zooveelste maal is de Rotterdam- sche politie er in geslaagd een combinatie rijwieldieven, welke zich de laatste twee jaren aan een groot aantal rijwieldiefstal len te Rotterdam heeft schuldig gemaakt, onschadelijk te maken. Een rechercheur ontdekte n.l. dat onder een laagje ton op een dubieus rij we iel een nummer was weggewerkt. Nadat het tin afgeschrapt was stelde de politie vast, dat het hier inderdaad een gestolen rijwiel be trof. De eigenaar, de 25-jarige koopman H. R. werd daarop aangehouden. Uit het verder- onderzoek kwam vast te staan dat hij, in samenwerking met den evereens gearresteerden 31-jarigen expe ditieknecht A. N. B. tal van malen rijwie len had gestolen, welke dan werden ge bracht bij den 33-jarigen rijwielhandelaar G. R., die na te zijn aangehouden bekende van dit tweetal, alsmede van een zekeren J. W., meermalen rijwielen te hebben over genomen. Bovendien werd nog aangehouden de 20- jarige boekhouder A. J. S. die zich samen met H. R. en J. W. aan rijwieldiefstallen had schuldig gemaakt. Alle rijwielen wa ren uit elkaar gehaald en de diverse on- derdeelen gebruikt om andere fietsen sa men te stellen. Voorts bleek, dat H. R. en J. W. behalve aan G. R. ook nog tal van rijwielen hadden verkocht aan den 20-ja- rigen A. C. van C. bij wien niet minder dan 7 rijwielen in beslag konden worden geno men. De combinatie heeft zich steeds aan ar restatie kunnen ontrekken, doordat zij de rijwielen op zulk een radicale manier om bouwde, dat zelfs de frames werden stuk- gezaagd. In totaal heeft de politie bij deze man nen twaalf rijwielen in beslag kunnen ne men Men vermoedt echter, dat de leden van dit clubje, die zich momenteel allen in het Huis van Bewaring bevinden zich aan nog meer rijwilediefstallen hebben schul dig gemaakt. OUDE INBRAAK OPGEHELDERD. De zes daders bekennen. De oudejaarsdag 1935 is door een zestal jongens van 16 tot 20 jaar ingebroken in een comestibleswinkel te IJmuiden, van waar zij diverse flesschen wijn en likeur alsme de een partij snoepgoed medenamen. Het zoete spul werd zorgvuldig in een denneboschje verborgen en na enkele dagen te voorschijn gehaald en ten dienste ge bracht van de inwendige versterking van de jongelieden. Bij een dezer dagen door den brigadier der gemeentepolitie te Velsen afgenomen verhoor aan een van de bij deze inbraak be trokkenen, die voor een geheel ander feit werd gehoord, kwam de wijndiefstal te IJ muiden ter sprake. Het spoor van de daders van deze oude inbraak leidde naar Oostzaan, waar de hoofdpersoon van de inbietak woonachtig is. Deze heeft bekend met vijf andere jongens te hebben ingebroken. Hij is voor de politie geen onbekende en heeft voor destijds ge pleegde baldadigheid een voorwaardelijke straf ondergaan. Ook de vijf anderen, die thans stellig geen lucullisch maal te ver orberen zullen krijgen, hebben een volledige bekentenis afgelegd. DE DIEFSTAL VAN METALEN TE ROTTERDAM. Inzake de vijf arrestaties te Rotterdam vernemen wij nog het volgende: De politie in de Meermansstraat had er de lucht van gekregen, dat ingebroken zou worden bij de firma de L., welke firma haar opslagterreinen en pakhuizen heeft op een terrein, dat grenst aan de Admiraliteitskade en Oostzeedijk te Rotterdam. De recher cheurs waren dus op hun hoede en eiken avond werd gepost, zonder dat er ook maar iets verdachts te bekennen was. Vrijdagavond jl. evenwel kwam recher cheur C., die zijn ronde maakte over den Oostzeedijk een goede bekende tegen, n.l. den 56-jarigen loswerkmansteuntrekker J. F. J. S., een bekende zware jongen uit de Rotterdamsche misdadigerswereld. S. groet te heel vriendelijk: .saluut C.", waarop de de rechercheur beminnelijk antwoordde: „bonjour S." De rechercheur wandelde kalm door naar de tramhalte, maar voor dat hij deze had be reikt ontmoette hij nog een tweeden be- ruchten Rotterdamsche inbreker, n.l. de 42- jarige J. B., die echter net deed of hij den rechercheur niet zag. Juist kwam een tram aanrijden en de rechercheur stapte op en was binnen enkele minuten uit het gezicht verdwenen, Twee haltes verder is de re chercheur van de tram gestapt. Hij waar schuwde een collega, mei; wien hij de twee inbrekers ging schaduwen. Zij zagen, dat het tweetal de donkere poort, welke aan de zijde van den Oostzee dijk toegang geeft tot het opslagterrein, bin nen ging en op het moment, dat de recher cheurs zich ook in de donkerte begaven kon- I den zij nog net vaststellen, dat de beide mannen het hangslot van het hek, dat toe gang geeft tot het terrein, doorknipten. Daarna gingen de mannen weer weg, de een in de richting Oostplein, de andere in de richting Boschland, om het aldus te doen voorkomen alsof er nog niets aan het handje was. Zij hadden evenwel nog geen notie van het feit, dat zij bespied werden. De rechercheurs zyn teruggegaan naar de poort waar zij inmiddels vaststelden dat, van uit een leege vrachttruck, welke steeds in de omgeving reed, het terrein verkend werd. Omstreeks half negen stopte de truck voor den ingang en ree'd achteruit de poort in. De rechercheurs waren daardoor gedwongen bet veege lijf te redden en zij kropen ten slotte maar in een geitenhok, waar het wel benauwd was, doch van waaruit zij alle ge sprekken, welke de vier mannen, die inmid dels waren binnengekomen, konden afluis teren. Zij hoorden dat vele zakken met me talen op de vrachtauto werden geladen. Meer dan twee ton koper en lood, werd op de truck, die slechts op anderhalven ton be rekend was, geladen. Nadat dit geschied was hoorden de poli tiemannen dat aan twee personen werd op gedragen buiten te kijken of alles veilig was. Op dit oogenblik grepen zij in. De eene rechercheur heeft de beide mannen die wa ren gaan uitkijken in bedwang gehouden, terwijl de andere rechercheur op de tree plank van de auto is gaan staan. Het viertal is hierna overgebracht naar het bureau aan de Hotiaan, waar zij zijn opgesloten. Bij verhoor bleek, dat de opkooper A. de V. de truck had geleverd en dat deze volle dig van het complot op de hoogte was. Ook hij is hierna aangehouden. DE MAN, DIE EEN ANDER WAS. Op 25 November kwam de bewoner van de tweede verdieping van een pand aan de Gerrit Jan Mulderstraat te Rot'.erdam naar beneden, toen hij voor de deur van zijn benedenburen der eerste etage een hem onbekenden man aantrof. Deze vertelde, dat hij de echtgenoote van den bewoner van de eerste verdieping op straat was tegen gekomen en dat hij voor haar een briefje moest thuisbrengen. Maar nu buurman toen juist naar beneden k .vam, kon hij het brief je wel overhandigen. De burman was daartoe wel genegen. Tot zyn verbazing bleek het briefje te zijn een boetebriefje, waarop een naam stond. En de politie, die naar den man ging zoeken, die by den naam hoorde, kreeg den bewusten persoon te pakken. Het was mijnheer de boodschapper zelf, die bij nader onderzoek heelemaal geen briefje had te bezorgen, maar met valsche sleutesl de woning waes binnengekomen in de hoop, dat er iets van zijn gading te vinden zou zijn. Na zijn arrestatie kwamen er echter nog meer zonderlinge dingen aan het licht. De man bleek namelijk identiek met den inbreker, die op 17 Februari van dit jaar had ingebroken bij J. de G. aan de So- phiakade te Rotterdam. De bewoner ,die aan de overzijde aan het werk was, zag op dien datum een man zijn woning binnengaan. De bewoner ging naar huis en toen hij via den normalen ingang de woning had betreden, trof hij den man achter aan. Deze nam direct de beenen. De bewoner volgde hem en buiten kreeg hij den inbreker te paken. Een worsteling volgde, maar de man ging aan den haal. Andermaal zette de bewoner de achtervol ging in, maar in de Jaffadwarsstraat raak te hij den man kwijt en niemand had hem toen meer gezien. Nu bij confrontatie bleek, dat men hier met denzelfden man te doen had, kon ook dit mysterie worden opgelost. De vluchte ling was namelijk maar weer een wild vreemde woning binnegeloopen, waar hy achter de deur zijn regenpijpen had uitge daan, zoodat hij in een gewone broek was gekleed. Om de persoonsverwisseling nog ter te maken, had hij de pull-over, die hij eerst over alles had aan gehad, uitge trokken en onder zijn andere kleeren weer aangedaan, zoodat hij als een geheel ander mensch rustig zijnsweegs was gegaan. VOETBAL Lugdunum IScheveningen I Het Lugdunum-elftal zal Zondag a.s. voor de belangrijke ontmoeting tegen Scheve ningen, in de navolgende opstelling uit komen, n.l.: doel: J. Koei achter: H. Hons- beek, J. v. Berkel; midden: P. Breedeveld, H. Gans, G. Gressie; voor: P. Vermond; A. v. d. Heyden, P. de Lange, W. Koolloos, H. de Roo. L.F.C. 2Lugdunum 2. Het Reserve-elftal van Lugdunum zal Zondag a.s. voor de ontmoeting tegen L.F.C. 2 in de navolgende opstelling uit komen, n.l.: doel: C. Baart; achter: B. Dool, G. v. d. Reyden; midden: G. v. d. Linden, P. Mooten, I. Reyken; voor: T. de Roo, N. Stokkerman, J. Pauw, J. v. We,erlee, P. v. Berkel. ENGELAND—TSJECHO-SLOWAKIJE. Fraai prestatie der Tsjechen. Ruim 45.000 toeschouwers woonden op het terrein van Tottenham Hotspur den landen- wedstrijd tusschen Engeland en Tsjecho- slowakije bij, welke ontmoeting na een spannenden kamp, met 54 door de gast- heeren werd gewonnen. De overwinning is op het nippertje behaald, immers tot enkele minuten voor het einde was de stand nog gelijk, 44 en het winnende punt van Matthews kwam niet zonder geluk tot stand. De Tsjechen hebben op het gladde veld het had de laatste dagen vrij sterk geregend een prachtige partij voetbal gespeeld en in Engelsche voetbalkringen is men van meening, dat dit elftal het beste is wat het continent tot nu toe naar Engeland heeft gezonden. De Tsjechen demonstreerden een technisch hoogstaand spel, terwijl het com bineeren uitstekend vlotte. Bovendien wis ten de voorhoedespelers wat schieten is, VRIJDAG 3 HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (Gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek 9.30 Gelukwenschen 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoon muziek 11.15 Zang en piano 12.00 Be richten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 En semble van der Horst en gramofoonmuziek 2.00 Gramofoonplaten 2.30 Christelijke Lectuur 3.00 Trioconcert 4.15 Gramo foonplaten 4.30 Orgelspel 5'.30 Gra mofoonmuziek 5.45 Hobo en piano 6.30 Voor tuinliefhebbers 7.00 Berichten 7 15 Literaire causerie 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Be- richten 8.15 NCRV-Orkest. 9.00 Geschied kundige causerie 9.30 Vervolg concert lOm 10.00 Berichten ANP) 10.30 Gramo foonmuziek 10.45 Gymnastiekles 11.00 12.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schrift lezing. HILVERSUM II, 301 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonmuziek 1.0.00 Morgenwijding i.O 20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.00 Ko- vacs Lajos, orkest en soliste 2.00 Cause rie 2.30 Zang en piano 3.15 AVRO- Dansorkest 4.00 Gramofoonmuziek 5 00 Voor de kinderen 5.30 De Ramblers 6.00 Optreden van amateurs 6.35 Poli tiek radiojournaal 6.55 Gramofoonmu ziek 7.00 Causerie 7.20 Gramofoon muziek 7.25 Berichten ANP 7.30 Be richten 7.35 Causerie 8.00 Trioconcerc 8.30 Literaire causerie 9.00 VARA- Orkest, gemengd koor en solisten 10.00 „Fantasia", m.m.v. solisten 10.30 Berich ten ANP 10 40 Avondwijding 11.00 Harp en hobo - 11.30 Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Piano- sóli 12.10 Viool en orgel 12.50 Henry Hall en zijn dansorkest. 1.352.20 Trio concert 4.20 Causerie over neger-jazz (met gr.pl.) 4.50 Reportage 5.20 Frank Walker's Octet 6.00 Zang 6.20 Berich ten 6.45 Literaire causerie 7.05 Orgel en zang 7.30 „Remark and repartee in music", causerie 7.50 Pianovoordracht 8.20 BBC-Revuekoor- en -orkest, en solis ten 9.20 Berichten 9.40 „Coal: the' Present: 19141937", causerie 10.10 BBC- wat doelpunten maken eigenlijk beteekent, terwijl de physieke conditie van ieder der spelers voortreffelijk was. Om een 42 achterstand in de tweede helft geheel op te halen is al een overtuigend bewijs van groote kracht der Tsjechen. Nog is het geen enkel continentaal elftal gelukt de Engelschen op eigen grond te slaan of een gelijk spel te behalen, maar niettemin is de 54 vrij gelukkige zege der Engelschen allesbehalve overtuigend. Er is een nieuwe bres geschoten in de idee der onoverwinnelijkheid van Engeland. Maar wanneer zal het kasteel vallen en welke landenploeg zal daartoe in staat zijn? Engeland heeft revanche genomen voor de nederlaag, in 1934 te P^aag geleden. Maar de revanche is niet met klinkende cijfers behaald, hetgeen toch algemeen, ook op het vasteland van Europa, verwacht werd. De weersomstandigheden waren verre van fraai, toen onder leiding van den be kenden Belgischen scheidsrechter Lange- nus, aangevangen werd. In de eerste helft ging het spel vrijwel steeds gelijk op. De Tsjechen waren mins tens zoo snel als de gastneeren en ondanks het feit, dat de glibberige bal en het vrij zware veld een voordee. voor de Engelsche spelers beteekenden, waren de Tsjechen geenszins de minderen van hun tegenstan ders. Engeland nam in de eerste helft de lei ding door Crayston, doch Puc maakte op magnifieke wijze gelijk Het was Morton, oie Engeland opnieuw de leiding gaf, ter wijl de rechtsbuiten Matthews van Stoke City, de beste speler in de Engelsche voor hoede, er voor de rust 31 van maakte. Doch de Tsjechen gaven den moed niet op en rechtsbinnen Kloz slaagde er in den achterstand te verkleinen 32. In de tweede helft was het opnieuw Matthews, die op fraaie wijze een doelpunt scoorde. In het algemeen heerschte de mee ning, dat Tsjecho-Slowakije met dezen 24 achterstand een geslagen ploeg was. Doch de gasten wisten door schitterend samen spel telkenmale verwarring in de Engelsche verdediging te scheppen Mid voor Zeman van Sparta Praag, wist keeper Woodley te passeeren en Nejedly schoot den gelijk maker in het net 4—4. Het slot was zeer spannend. Zou het Tsjecho-Slowakije gelukken een gelijk spel te behalen? Maar in de laatste minuut kwam het win nende doelpunt der Engelschen, toen Matthews een hard schot loste, dat via een der Tsjechische beenen langs Planicka ging. Op vrij gelukkige wijze had Enge land de overwinning uit het vuur gesleept. De Engelsche zege is overigens in de eerste plaats te danken aan het prachtige spel van Matthews, die de hattrick verrichtte. IJSHOCKEY DEN HAAG—DORTMUND 1—3. Verschil van doelverdedigers gaf den doorslag. Na aanvankelijk een 10 voorsprong te hebben gehad, heeft het negental van H.H.Y.C., dat Den Haag vertegenwoordigt in het tournooi om den Lippensbeker, op wel zeer onfortuinlijke wijze van Dortmund verloren. Het verschil tusschen de beide doelverdedigers, dat meer dan één klasse DECEMBER. Zangers 10.20 BBC-Orkest en solist 11.35 Jack Jackson en zijn Band 11.50 12.20 Dansmuziek (Gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 M. 7.50, 8.55 en 10.40 Gramofoonmuziek 12.20 Blareau- orkest en zang 3.05 Zang 3.20 Piano- voordracht 4.35 Zang 5.20 Hamelin- kwartet en solisten 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.201.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Politiemuziekkorps 7 50 Omroepschrammelensemble 11.20 Omroepkleinorkest 1.35 Omroepsextet 3.35 Kamermuziek 4.35 Omroeporkest 6.30 Omroepkleinorkest 7.20 Reportage 8.30 Bonnse Madrigaalvereeniging 9.50—11.20 Egon Kaisers orkest en accor deonduo. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. 12.23 Gramofoonmuziek 12 50 Omroepklein orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 en 8.20 Gramofoonmuziek 8.23 Om roepkleinorkest 10.3011.20 Gramofoon platen. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.40 Zang 12.50 Omroepsalonorkest 1.30 Gramofoonmuziek 1.50 Zang 2.00 2.20 Gramofoonplaten 5.20 Omroepsalon orkest 6.00 Pianovoordracht 6.35 Gra mofoonmuziek 6.50 Pianovoordracht 7.35 Zang 8.20 Belgisch Nationaal Or kest 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M 7.20 Omroepkleinorkest 8.20 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.50K.20 E. Kaiser's or kest en accordeonduo. Om 10.05 Weerbe richt. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF TE LEIDEN. 3e Programma: 8.00 Keulen ±9.20 9.40 Parijs Radio 9.50 Keulen 10.35 Parys Radio 11.20 Keulen 13.20 Brus sel VI. 14.20 Radio P.T.T. Nord 10.05 Parijs Radio 15.35 Radio P.T.T. Nord 17.20 Brussel VI. 19.50 Diversen 20.15 Londen Reg. 22.20 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. 23.20 Parijs Radio. 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen 10.35 Londen Reg. 12.50 Lroitwich 13.35 Londen Reg. 17.20 Droitwich 20.20 Gram. muziek G.R.D. 22.00 Diversen ±22.45 Londen Reg. 23.35 Droitwich. bedroeg, heeft hierbij wel den doorslag gegeven. Jan Gerritsen in het Haagsche doel, heeft dit op beslist onvoldoende wijze verdedigd, en een vervanging door Van der Flier zouden wij dan ook ten zeerste willen aanbevelen. Aan de andere zijde heeft Seippel in het Dortmundsche doel een phenomenale partij gespeeld. Hoeveel ze ker schijnende doelpunten na prachtig werk van Mooney en Gordon, maar ook van Fe lix de Jong hij heeft weten te voorkomen, is moeilijk te taxeeren, maar het waren er legio. Dat was voor 't overige wel het voornaamste krachtsverschil tusschen de beide ploegen, waarvan Den Haag wel het meest in den aanval is geweest. De partij werd van begin tot eind in uit stekende verstandhouding gespeeld, en stak wat dat betreft wel zeer gunstig af bij en kele vorige ontmoetingen, welke wij hier gehad hebben. Den Haag heeft vrijwel voortdurend met een der Canadeezen in de achterhoede ge speeld, waardoor de verdediging merkbaar aan kracht won. Den Haag begon met de beide Canadee zen in de ploeg, en dat leverde al spoedig succes op, want nadat Seippel eerst een paar mooie schoten van Mooney had ge stopt, ging Gordon er van door, om met een prachtig schot succes te boeken (10). Het zag er alleszins hoopvol voor de Haag sche ploeg uit, want bij voortduring waren de Hagenaars in den aanval. Het eerste derde deel verstreek, zonder dat er ver der gescoord werd, zoodat met 10 van doel verwisseld kon worden. In den tweeden speeltijd waren de eer ste aanvallen voor de gasten, doch al spoe dig ging de in uitstekenden vorm zijnde Felix de Jong er vandoor om na goede solo- spel een fraai schot te lossen, dat Seippel echter keurig stopte. Beide doelverdedigers werden om beurten aan het werk gezet, en het spel ging razend snel heen en weer. Het was werkelijk een lust voor de oogen. Door een onbegrijpelijke blunder van Jan Gerritsen in het Haagsche doel, kreeg Becker gelegenheid den gelijkmaker te scoren (11). Juist voor het verstrijken van den twee den speeltijd wist Dübgen op vry fortuin lijke wijze Dortmund de leiding te geven, waarbij Gerritsen opnieuw niet vrij uit ging (1—2). Direct na de hervatting volgde een ge vaarlijke Duitsche aanval, waarbij Gerrit sen op fortuinlijke wijze wist te redden. Het samenspel der Haagsche voorhoede in deze periode, nu de beide Canadeezen ach ter speelden, was onvoldoende, doch toen de Canadeezen om beurten naar voren kwamen, was dit direct veel beter. Meer en meer namen de Hagenaars het initiatief, doch voor het doel wilde het maar niet lukken, mede door het zeer goede verdedi gen van Seippel. Direct na het verstrijken van de eerste 7 y. minuut, maakte Schwing- hammer een prachtige solo-ren, besloten door een goed schot, dat voor Gerritsen al weer te machtig bleek, zoodat Dortmund met 13 de leiding had. De Hagenaars zetten er alles op om in te loopen, maar werkelijk niets gelukte, on danks enkele goede kansen en toen de speeltijd verstreken was, had Dortmund, met 13 gewonnen, waardoor Den Haag de laatste plaats op de ranglijst blijft in nemen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 18