MGEVING WOENSDAG 1 DECEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Bultenlandsctie Berichten ONTPLOFFING OP KANONNEERBOOT. Aan boord van een Paraguaansche kanon neerboot heeft zich een ontploffing voor gedaan. Twaalf leden der bemanning wer den gedood en tien gewond. ELF MAN BIJ BRAND OMGEKOMEN. Op de Paraguay zijn twee schuiten, waar mede benzine werd vervoerd, in brand ge vlogen. Elf man worden vermist. BRAND AAN BOORD VAN TANKSCHEPEN. In de haven van Antequera (Paraguay) is brand uitgebroken aan boord van twee benzine-tankschepen Op het oogenblik worden 21 zeelieden vermist, terwijl een tiental ernstige verwondingen heeft opge- loopen. METEORENREGEN VEROORZAAKT PANIEK. Gerommel als bjj een aardbeving en felle bliksemschichten, gevolgd door een gewel digen storm en een plotselingen stortregen van meteoorsteenen hebben een paniek veroorzaakt onder de bevolking van een dorpje op ongeveer 75 kilometer afstand van Shansi in de Vereenigde Provinciën (Britsch-Indië). Het natuurverschijnsel •chrikte de inwoners uit een diepe slaap op na „Dewali Day", den grooten lichtfeestdag der Hindoebevolking. Duizenden inwoners vluchtten uit hun huizen en vereenigden zich buiten het dorp in gebed. Deze me- KATWIJK AAN DEN RIJN. Voor de jeugd. Het bestuur van „Ka tholiek Katwijk" heeft van St. Nicolaas een spoedbericht ontvangen wat vooral voor de jeugd van groot belang is om hiervan ken nis te nemen. Door bijzondere omstandig heden n.l. heeft de Sint zijn route moeten wijzigen en komt reeds morgen 2 Dec. in Katwijk aan den Rijn. Des middags te half 3 zal hij aan het Vereenigingsgebouw aan den Zeeweg arriveeren. Wat er dan allemaal staat te gebeuren, moet voor de jeugd, kleu terschool en lagere school voorloopig nog geheim blijven. Maar behalve cadeaux zal St. Nicolaas ook nu de bekende groote zak bij zich hebben. Het wordt dus, zooals steeds, ook nu zeer interessant. Want wie het verdiend heeft,, krijgt natuurlijk de gard! LEIDSCHEKDAM. K. J. M. V. Maandagavond sprak de weleer#, pater A. Hildebrand uit Noord- wijkerhout over „S. O. S.-seinen". De geheele wereld, aldus spreker, wordt doorkliefd door S. O. S.-seinen. Wanneer een schip in nood is, hoort men S. O. S., een vliegtuig in nood wederom S. O. S. Al le angst en nood uit zich door het eene door de lucht geslingerde S. O. S. De we reld staat momenteel in brand, er heerscht groote wanorde in de maatschappij. Ge- neesheeren traden op in den persoon van marxisme, socialisme en communisme, doch het kwam van kwaad tot erger en dit alles bracht een geweldig nadeel voor het ziele- leven van het volk. Tegen het communis me en was dies meer zij, aldus spreker, moet worden opgetrokken, moet worden gevochten. De Paus roept ook S. O. S., vraagt levenskrachtige menschen, die daden durven stellen, die een gezond geestelijke constitutie hebben, jong® kerels, die in die dood wordende wereld daden stellen, waaraan God iets heeft voor zijn Kerk. Op de jongeren rust thans de verantwoor delijkheid, welke gedachte in het K J. M. V.-program van dit jaar overal tot uiting komt om zich voor te bereiden op een goed Christelijk huwelijk om daardoor de maat schappij, welke uit zoovele ezinnen be staat, weer gezond te maken. Een van de voornaamste middelen om het verantwoor delijkheidsbesef grooter te maken en ster ker te doen worden, is de geestelijke afzon dering of de retraite, waarop spreker nog nader ingaat. Nadat de voorzitter, de heer Wim Bleijs, den eerw. spr. dank had gebracht voor zijn buitengewoon fijne uiteenzetting, gaf de heer L. G. de Koning, die was afgevaar digd naar de jaarvergadering vai den Dio- cesanen Haarl. Bond van de K. J. M. V. te Leiden, een keurig verslag van genoemde vergadering. STOMPWIJK. Aanrijding. Gisteren werd een 3-ja- rig kind van A. v. V. te Stompwijk door een vrachtauto, bestuurd door W. v. d. K. uit Leiden op de Dr van Noortstraat aan gereden. De chauffeur, die bemerkte, dat het kind onverwachts de straat zou over steken, remde uit alle macht, doch kon niet verhinderen, dat de kleine door den bumper werd op zij geschoven. Dank zij de opmerkzaamheid van den chauffeur kwam de kleine er met eenige schaafwon den af. Dr. v. Zeeland verleende de eerste hulp. Konijnendiefstal. Bij de politie werd door den heer R. wonende aan de Broek- weg aangifte gedaan van diefstal van drie konijnen. De politie stelt een onderzoek in. In beslag genomen. Door de politie te Stompwijk werd te Voorburg een kistje, inhoudende eenige waardevolle papieren, teorenregen was volgens hen de aankondi ging van het einde der wereld. De wijzen uit het dorp verklaarden, dat dit natuurverschijnsel volgens de Hindoe- leer niet anders kon zijn dan de voorbode van „Pralaya", de vernietiging van het menschdom, een afstraffing der goden van den mensch voor de begane misdaden. Toen de storm des morgens in kracht was afgenomen, kwamen de dorpelingen tot de ontdekking, dat een hut tot den grond toe was afgebrand en de drie bewoners gedood waren door de meteoorsteenen. Van heinde en ver komen de menschen nu toegestroomd, na omtrent het voorval vernomen te hebben, om de gevolgen van het natuurverschijnsel te aanschouwen. DE CONDUCTEUR MISTE ZIJN BUS! Verbazing maakt zich van de Parijsche politie meester, toen zij opgebeld werd door een man, die hulp verzocht „aangezien hij zijn bus verloren had". Ofschoon men op het bureau in den beginne geneigd was deze aangelegenheid niet al te ernstig op te nemen, klonk de stem van den man zoo benauwd, dat een sergeant van politie der auto naar de plaats gezonden werd, waar het slachtoffer verzocht had te worden af gehaald. Een gezet, verhit mannetje stond de politie op te wachten en legde uit, dat hij busconducteur van zijn vak was. Hij verklaarde, dat zijn bus verdwenen was, toen hij zich op het kantoor van het eind station bevond. Volgens hem moest een on geduldig passagier het vertreksignaal ge geven hebben en het voertuig zonder con ducteur vertrokken zijn. Direct ging men in de politieauto op weg en kwam spoedig de autobus achterop. De chauffeur, die zich reeds had afgevraagd, wat er was gebeurd met den conducteur, had de bus aan den kant van den weg ge zet om de komst van zijn college af te wachten. in beslag genomen, w-»lk kistje van dief stal afkomstig was en aldaar is gevonden bij het uitbaggeren van een sloot langs den nieuwen Rijksweg. Het kistje is het eigen dom van een bewoner van Park Leeuwen berg. VEUR Een wielrijder omver gereden. Gisteravond omstreeks 10.15 uur had een ernstige aanrijding plaats, op den Veur- schen Straatweg alhier. De motorrijder M. uit Veur, reed een voor hem uit rijdenden wielrijder, doordat hij verblind werd door een tegenligger, van achteren aan met het gevolg, dat de wielrijder van zijn rijwiel werd geslingerd en op den weg bleef lig gen. De doktoren Ham en Royers uit Veur, die spoedig ter plaatse waren, constateer den een hersenschudding en een scheuring van het rechteroor. Het slachtoffer is naar St. Antoniushove te Voorburg vervoerd. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. In verband met bovenvermelde aanrijding verzoekt de burgemeester van Veur den bestuurder van de luxe auto die nagenoeg gelijktijdig met de blauwe tram in de rich ting Leiden opreed en hen, die inlichtingen kunnen verschaffen omtrent deze aanrij ding, zich te melden aan het politiebureau te Leidschendam. NOORD WIJK. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Dinsdagavond hield de B. V. L. een groo te propaganda-avond in Hotel „Royal", waarbij de groote zaal geheel bezet was. De plaatselijke voorz., burgemeester v. d. Mor tel, heette zijn jongens, de B. V. L.'ers, op dezen avond van harte welkom en het was voor hem een bijzonder genoegen op deze bijeenkomst te mogen begroeten generaal- majoor Kies, kolonel Eggink, majoor Krüls, oveste Boots en kapitein Karres, comman dant en secretaris van den Gewestelijken Landstorm Z. H. West, overste Hoogenhuy- zen, luitenant Alting van Geusau, den heer Rooijaards, voorz. van de Gewestelijke Landstormcorhissie, mannen op wiens wer ken wij ons kunnen verlaten en achter wien de B. V. L.'ers zich gaarne scharen om zoo noodig in tijden van gevaar het wettig gezag in ons vaderland te helpen verdedigen en handhaven in het belang van het land en van onze gezinnen. Wij mogen ons gelukkig prijzen, vrije Nederlan ders te zijn, want als wij naar een land zien als Spanje, waar door verdeeldheid een chaotische wanorde heerscht en op roerkraaiers vernietigen was ordelievende menschen dierbaar is, dar wordt het oude spreekwoord „Wie wind zaait, zal storm oogsten" maar al te waar en dan mogen wij ons te meer verheugen in Nederland te wonen waar orde en rust heerscht en waar wij B. V. L.'ers hebben die er alles voor over hebben om dit geluk te helpen handhaven. Vervolgens kregen wij in drie tafereelen een aardige schets van een „Hu welijksdag" door den declamator H. L. Glinderman uit Utrecht, welke met groote aandacht werd gevolgd. Hierna verkreeg generaal-majoor Kies het woord, die zeide een uitnoodiging voor een B. V. L.-avond altijd gaarne te aanvaarden, omdat hij op een B. V. L.-bijeenkomts zich weet te be vinden tusschen oprechte vaderlanders, die zich geheel vrijwillig beschikbaar hebben gesteld om in tijden van nood het gezag te helpen handhaven. De beteekenis van deze daad, kon spr. op deze bijeenkomst niet zoo breedvoerig bespreken als wel ge- wenscht was. Toch wilde spr. er op wij zen, dat als de B. V. L.'rs pal staan voor hun regeering, zij niet alleen beschermen de acht millioen inwoners van ons land, doch ook de 62 millioen Nederlandsche bur gers in onze overzeesche bezittingen, zoo dat zjj zoo noodig op de bres staan voor het geluk van 70 millioen menschen. In grove trekken gaf spr., die zelf ruim 30 jaar in Indië is werkzaam geweest, het heil zame werk weer wat door Nederlanders in onze Oost is tot stand gebracht, waarvoor men vooral veel dank is verschuldigd aan den grooten Gouverneur-Generaal van Heutz. De burgemeester bracht dank aan den spreker en zou gaarne zien, dat hij in de toekomst nogmaals kwam spreken voor de B. V. L. over dit mooi en voor velen nog zoo onbekend Insulinde. Met een hartelijk applaus stemden allen met deze wensch in. Overste Boots verkreeg hierna het woord. Hij dankte den burgemeester voor diens medewerking en hij zeide, dat het hem getroffen had, dat hij de B. V. L.'ers „zijn jongens" noemde. Tevens bracht hij hulde aan den plaatselijken leider, den heer Gou- driaan, die met zijn 150 B. V. L.'ers steeds een groote activiteit weet te ontplooien. In de korte pauze werd aan alle B. V. L.-leden een gedenkplaat uitgereikt voor stellende het bezoek van H. M. de Konin gin aan den Landstormdag te Barneveld. Na de pauze werd de film „Je Maintien- drai" gedraaid, welke op duidelijke wijze weergeeft de orde en de rust, welke in ons land heerscht, in tegenstelling met zooveel wanorde in andere landen en als vanzelf komt bij deze film bij allen een gevoel van dankbaarheid op, dat wij in ons rustig en vredig vaderland mogen leven. Met de vertooning van de verloving en het huwelijk van Prinses Juliana, waarbij de echter Oranjeliefde ten volle tot uiting kwam in ons land, werd deze zeer goed geslaagde avond beëindigd. De burgemees ter bracht aan het einde dank aan allen voor het welslagen van dezen avond en bij het zien op de film van het stralend geluk van het vorstelijk paar, had spr. wel even gehuiverd bij de gedachte, dat dit geluk op zoo plotselinge wijze had kunnen worden vernitigd. Het stemde spr. vreugdevol, dat Z. K. H. thans weer herstellende is. De heer Kok bracht aan den burgemeester en de B. V. L.'ers dank voor dezen heerlijken avond en onder applaus werd besloten Z. K. H. Prins Bernhard een telegram te zen den van den volgenden inhoud: De B. V. L. afd. Noordwijk in vergadering bijeen, wenscht Z. K H. een spoedig geheel her stel en verpanden hun hart aan Vorst en Vaderland. Met het zingen van het Wilhel mus werd hierna de bijeenkomst gesloten. OEGSTGEEST IJsclub. In café „Zomerlust" is gister avond de algemeene vergadering gehouden van de „IJsclub Oegstgeest". De voorzitter, de heer R. Reitsma, open de met een hartelijk welkom. Onze ver- eeniging, aldus spr., is met deze vergade ring het 45ste vereenigingsjaar ingetreden, zoodat ons een volgenden keer eigenlijk een jubileum te wachten staat. Alvorens een terugblik op het afgeloopen jaar te werpen, herinnerde spr. aan het groote verlies, geleden door het overlijden van wijlen den heer C. Hoogendoorn, die hij schetste als 'n man van de daad, die steeds getrouw de vergaderingen bijwoonde en bij voorkomende geledenheden de belangen van de ijssport diende, niet alleen, maar met hechte trouw ook uitvoerde. Spr. deelde dan mede, dat, om de ver gadering meer aantrekkelijk te maken, en kele wijzigingen zijn aangebracht; een gra tis verloting zal worden gehouden, zonder nieten, en muzikale opluistering. Hij herin- rerde vervolgens aan het doel der vereeni- ging n.l. het aanleggen en ouderhouden van ijsbanen als middel van werkverschaf fing. Hierop volgde het financieel verslag van den penningmeester, den heer L. van Nieuwkoop, dat aanwees een saldo van 833.28. Als kasnazieners werden aangewezen de heeren P. Singeling en G. H. v. d. Kooi. Het door den secretaris uitgebracht jaar verslag herinnerde aan het verscheiden van den 2den penningmeester, waaraan eenige zeer waardeerende woorden werden gewijd. Hierop volgde bestuursverkiezing. Aftre dend waren de heeren M. C. v. d. Burg en A. J. Bakker. De heer Bakker deelde mede zich om gezondheidsredenen te moeten te rugtrekken. De heer v. d. Burg werd met groote meerderheid van stemmen herko zen. In de plaats van den heer Bakker werd gekozen de heer H. S. B. M. Kort- mann. Na eenige vrije en herstemmingen werden in de overige vacatures gekozen tot bestuursleden de heeren: G. H. Lubbe Jzn., J. Schrijvers Jzn. en W. Mulder. De voorzitter dankte daarop den heer .Bakker, die zich in een 7-tal jaren als ijve rig bestuurslid heeft doen kennen en wenschte hem in alle opzichten het beste toe. Spr. richtte zich dan tot de heeren M. v. d. Burg en L. van Nieuwkoop, die thans beiden hun 15-jarig jubileum als bestuurs lid mogen herdenken. Spr. voelde zich ge drongen om beide jubilarissen als bijzonder actieve medewerkers hulde te brengen. Het bstuur heeft daarom gemeend ails blijk van groot waardeering beide een kist sigaren aan te bieden, waarmede de aanwezigen door een warm applaus instemden. In welgekozen woorden hebben beide jubilarissen hartelijk dank betuigd voor deze hun gebrachte hulde. Een tweetal groote speculaas-poppen, door de jubilarissen ter beschikking ge steld, werden onder de aanwezigen ver deeld en kostelijk naar binnen gewerkt. Voor den wedstrijd van den Z. H. Ijs bond werden eenige leden ingeschreven. D voorzitter deelde dan mede, dat de her G. H. Lubbe Thz.n als bode ontslag heeft gevraagd en verkregen. Voor zijn be toonde activiteit bracht de voorzitter hem dank. Tot opvolger is aangesteld de heer C. de Hollander. Bij de rondvraag bepleitte de heer A, Boerenvakbond L.T.B. De Boerenvakbond van den L.T.B. hield Woensdag zijn algemeene vergadering in gebouw „St. Bavo" te Haarlem, onder voor zitterschap van den heer A. T. Verkley. Na opening der vergadering herdacht de voorzitter de' slachtoffers van het auto-on geval te Nederweert; drie voormannen van de Limburgsche Zuster-organisatie, die den verdrinkingsdood stierven. Sinds de vergadering in April zijn be langrijke beslissingen door de Overheid genomen inzake verschillende steunmaat regelen voor den Landbouw. Voor zoover de toestand vandaag is te overzien, zijn de uitkomsten voor de ver schillende bedrijven zeer wisselvallig. Spr. wees op de plotselinge daling van de boterprijzen, waarbij niet ondenkbaar is. dat zij nog verder zakken, wanneer Austra lië nog grootere kwantums op de Engelschc markt brengt en een gedwongen liquidatie moet volgen. Een verdere inzinking zal van invloed zijn op de waardebepaling van de melk, ook al is het waar, dat de Neder landsche boterproductie op de wereldmarkt weinig invloed uitoefent. De eenige lichtzijde van deze schoone „bóterdroom" is geweest, dat het karnver- bod en de onsympathieke crisisbotermer- ken zijn verdwenen en de maatregelen voor onze boter werden verlegd naar de grens. De toestand in onze zuivelpositie is weer iets rooskleuriger geworden. Over de ge heele linie is er een prijsstijging merkbaar geweest. De vraag is echter of zij voort gang zal vinden. Het is nog niet mogelijk te ramen wat het mond- en klauwzeer den veehouders heeft gekost. Het verloop was goedaardig; men spreekt van ongeveer 5000 sterfgeval len, maar veilig kan worden aangenomen, dat het zelfde aantal voor de melkproductie zeer minderwaardig is geworden. De regeering heeft voor 1938 bepaald, dat het aantal kalverenschetsen en biggen- merken uitgebreid zal worden. De regeling voor de varkens heeft veroor zaakt, dat fokkers en mesters na de vele verliezen het risico niet langer willen dra gen, zoodat er een tekort aan productie is Het is nog niet gelukt de kalveren-rege- regeling opgeruimd te krijgen; zij belem- Koelman een gezamenlijke toer per auto bus naar de kustijsbaan te Amsterdam. De voorz. gaf de leden in overweging in dezen onderling te overleggen. De heer N. Dofferhoff verzocht nadere toelichtingen omtrent de vorderingen voor den aanleg van een veld-ijsbaan. Uitvoerig heeft de voorzitter de plannen en pogingen door het bestuur ter hand genomen, uit eengezet en de, daarbij vrorgekomen be zwaren nader toegelicht. Verschillende le den hebben hierbij hun meeningen naar voren gebracht. Besloten werd deze inge wikkelde zaak ter nadere bestudeering aan het bestuur over te laten. De vergadering werd besloten met een groote verloting zonder nieten, van schaat sen, sigaren en diverse luxe voorwerpen, welke nieuwe attractie op bijzonder hoo- gen prijs werd gesteld en alzoo een groot succes is geworden. Na het officieele gedeelte bleven vele le den met het bestuur nog eenigen tijd ge zellig bijeen. RIJNSBURG. Woningen „Spinoza" gegund. Het bouwen van de 41 arbeidswoningen voor de woningbouwvereeniging „Spinoza", alhier,is opgedragen aan den heer T. Mey- vogel, aannemer te Katwijk aap Zee, voor 95 000.onder leiding van den architect A. van der Heijden, 'te Leiden. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Donderdag a.s. in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Aanbieding ge- meentebegrooting 1938 zoomede die van het waterleidingbedrijf; 3. Te heffen opcenten gemeentefondsbelasting en vermogensbelas ting over 1938; 4. Vernieuwing rekening courant overeeneenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeente; 5. Verhuur ge deelte gemeentehaven; 6. Aankoop en aan vaarden grond onder gestelde voorwaarden; 7. Verlenging ontruimingstermijn onbe woonbaar verklaarde woning; 8. Overeen komst met den eigenaar van Hotel de Stad Rome met betrekking der rechten op de Baan; 9. Wijziging verordening besmette lijke ziektewet; 10. Rondvraag; 11. Wat ver der ter tafel zal worden gebracht. IJsclub. Onder een ongekende belang stelling had in Hotel de Stad Rome de 46e algemeene vergadering plaats van de War- mondsche IJsclub. De groote zaal van de „Stad Rome" was tot in de uiterste hoeken gevuld. De voorzitter, de heer H. van Hulst opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Het woord was hierna aan den pen ningmeester tot het uitbrengen van zijn fi nancieel verslag. Hieruit bleek dat de fi- nancieele toestand der vereeniging meer dan gezond ja zelfs zeer krachtig was. De ont vangsten hadden bedragen 300.— en de uitgaven 93.10. Met het nog aanwezige banksaldo had de vereeniging thans de be schikking over een bedrag van 1219.66. De kas-commissie, bestaande uit de heeren Vergeer en van der Sleet verklaarde kas, boeken en bescheiden van den penningmees ter in orde te hebben bevonden. Als leden der kascommissie voor 1938 werden be noemd de heeren W. K. Heyl en J. Zwet sloot terwijl als plaatsvervanger werd aan gewezen de heer J. Luyten. Hierna werd mert de boeren In de aanfok en houdt een werkelijke saneering van onze veestapel tegen. Willen wjj onze veestapel t.b.c. vrij ma ken, willen wij melkvee hebben met een hooger vetgehalte in de melk, dan moet de boer meer ruimte hebben in zijn aanfok. De toegestane uitbreiding van 7 pet. met toewijzing hiervan aan zeer veel kleine be drijven, is voor Noord- en Zuid-Holland be slist onvoldoende om de eigen veestapel op peil te houden. De teeltregeling terwille van de melkpro ductie kan niet gehandhaafd blijven om de vleeschpositie te kunnen beheerschen. De tijd zal leeren, dat de theorie het tegen de practijk zal afleggen. De prijzen voor de akkerbouwproducten zijn op enkele uitzonderingen na(tarwe, bie ten, erwten, aardappelen) minstens 1. per 100 K.G. lager als in de eerste maan den van dit jaar. Door het stelsel van de monopolie-heffingen zullen de prijzen om hoog gaan en de akkerbouw rendabel wor den. Spr. achtte het onbegrijpelijk, dat in het huidige tijdperk van wereldverontrus- ting onze Nederlandsche Regeering geen oog heeft voor een behoorlijk areaal tarwe in het eigen land. De geschiedenis met de biggenmerken, de spek- en bacon-export moge voor haar een waarschuwing zijn, dat de tarweteelt ingekrompen gaat worden, wanneer deze steeds verliesgevend blijft. Ten aanzien van de aardappelen wordt overleg gepleegd. Er zal dus hard gewerkt worden om door beter prijzen rendabele bedrijven te krij gen. Van lieverlede zullen de standsorganisa ties door de Regeering geroepen worden om een deel van de maatregelen, welke voor de instandhouding van de bedrijven getroffen werden, over te pemen. Met dankbaarheid constateerde spr., dat het. wat het vraagstuk der consumptiemelk- regeling betreft in het wettelijk gebied, reeds vergevorderd is. Spr. besloot zijn rede met een krachtige opwekking tot organisatie en het uiten van zijn vreugde om de belangstelling voor het landbouwonderwijs. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A. v. d. Dries, W. A. C. Meekel, A. Olsthoom en T. C. de Wit. door den secretaris een keurig verzorgd jaarverslag uitgebracht waaruit bleek dat het aantal leden momenteel bedraagt 221. Herdacht werd het overlijden van twee trouwe leden de heer C. O. de Vroomen en A. Slingerland. Bij het punt mededeslingen herinnerde de voorzitter er aan dat de secretaris, de heer L. de Nie, kort geleden zijn 121/2-jarig huwelijksfeest had ge vierd. Het bestuur der Warmondsche IJsclub had gemeend zijn trouwe secretaris bij deze gelegenheid een bewijs van sympathie te moeten aanbieden en overhandigde hem hierna namens de geheele ijsclub een mooie actetasch met brievenweger, hierbij de hoop uitsprekende dat hij nog vele jaren de be langen der vereeniging zou kunnen blijven waarnemen. De heer de Nie dankte den voorzitter voor zijn sympathieke woorden en de leden voor het door hem zeer op prijs gesteld geschenk. Daar geen tegenkandi daten waren ingediend werden de aftre dende leden de heer H. van Hulst, W. S. van Noort, J. v. d. Sleet, C. J. Stijnman en P. M. Sikking als bestuursleden herkozen. Na de rondvraag werd overgegaan tot de traditioneele groote verloting. WASSENAAR. IJsvereeniging. In het „Wapen van Wassenaarsche IJsvereeniging Dinsdag avond haar jaarlijksche algemeene verga dering, onder voorzitterschap van den heer C. van Tol. Nadat de notulen waren gele zen bracht de penningmeester het jaarver slag uit. De inkomsten bedroegen met in begrip van het batig slot van het vorig jaar ƒ939.13, de uitgaven ƒ202.60, zoodat er een batig slot was van 736.53. Uit het verslag van den secretaris ver namen de leden, dat het ledental tot 350 was teruggeloopen. Dit is een gevolg van het feit, dat er de laatste jaren geen ijs is geweest. Gehoopt werd, dat spoedig betere tijden zouden aanbreken. De voorzitter deelde hierna mede, dat het bestuur met Graaf van Zuylen een overeenkomst had gesloten voorhetex- ploiteeren van eenijsbaanop D u i n r e 11. Deze overeenkomst geldt voor 5 jaren, terwijl de vereeniging jaarlijks 200.zal moeten betalen. Indien door bijzondere omstandigheden het contract tusschentyds wordt beëindigd, zal de ver eeniging een vergoeding ontvangen, welke voor het eerste jaar is bepaald op 1000 en vervolgens elk jaar 200 minder wordt. De voorzitter deelde nog mede, dat de ge heele baan dit seizoen niet gereed zal ko men. Hij hoopt echter, dat, voor het geval er ijs komt, althans een gedeelte zal kun nen worden gebruikt. Echter heeft de ver eeniging ook nog de beschikking over den vijver op de Paauw. Hierna was aan de orde contributiewijzi ging. Na eenige discussie werd besloten deze op 1 per jaar te handhaven. Nieuwe leden of leden, die niet vóór 1 December hebben betaald, zullen evenwel een inleg- geld verschuldigd zijn van ƒ2.—, zoodat zij het eerste jaar 3 moeten voldoen. Onder nieuwe leden worden niet verstaan kinde ren van leden, die den 16-jarigen leeftijd bereiken. De aftredende bestuursleden, de heeren G. van Aken, C. J. Knijnenburg en J. Stij- nis werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Hierna werd een verloting van fraaie prij zen gehouden onder de aanwezige leden. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6