RIJNSTREEK Heistelling omgeslagen WOENSDAG 24 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE hi AD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN. Herdenking 20-jarig bestaan van de Mariavereeniging. Gisteren werd in de groote zaal van de Sint Josephvereeniging door talrijke aan wezigen herdacht en medegevierd het twintig-jarig bestaan van de ons allen wel bekende Mariavereeniging, welk feest gistermorgen werd ingezet met een H. Mis en algemeene Communie der leden. Al dadelijk bevonden we ons in een ge zellige sfeer. Talrijke bloemstukken ver sierden het voor-in van de zaal, waar plaats hadden genomen de bestuursters van deze geheelonthoudersvereeniging, alsook afgevaardigden van de zusterver- eenigingen uit Roelofarendsveen en andere plaatsen. Afgevaardigden van vele plaat selijke vereenigingen gaven eveneens blijk van belangstelling op dezen feestavond. Mede was aanwezig een oud lid van het bestuur mej v. d. Nieuwendijk, die, hoe wel reeds jaren woonachtig te Roosma len (N.-Br.), zich toch wel de moeite heeft willen getroosten die groote reis te ondernemen om de Mariavereeniging met dit jubileum en wel op dezen eigen avond persoonlijk te kunnen complimenteeren. Wij zouden haast zeggen, dat het van zelfsprekend is, dat ook medeleven werd getoond door onzen hoogeerw. heer De ken en door de kapelaans van de parochie. Het nationaal dundoek, dat smakelijk bo ven het tooneel langs den wand was ge slingerd, verhoogde de gezelligheid en deed tevens verraden, dat er wel een bij zonder feest werd gevierd, zooals zulks ook door den geestelijk adviseur kapelaan C M. Broers, in zijn openingswoord is ge memoreerd, nadat deze aan allen het ge bruikelijk welkom had toegeroepen. Spr releveerde in het kort, hoe deze schoone vereeniging twintig jaren geleden is op gericht en welke goede resultaten door haar op het zeer moeilijk terrein van de drankbestrijding is bereikt, dank zij de ijver en toegewijde arbeid van het bestuur Spr. brengt openlijk hulde aan de gewe zen en tegenwoordige leden van het be stuur en aan den hoogeerwaarden Deken voor diens effectieve steun en veelvuldige medewerking. Gedachtig het spreek woord: „Eere wien eere toekomt" kar spr. niet nalaten speciale hulde te bren gen aan de drie trouwe volhoudsters van het bestuur de dames. Van Egmond, Paar- dekooperBrasker en inzonder aan mej A. Kooijman meer bekend onder den naam „Antje" zooals Z.E. zich uitte, die gelijk met de vereeniging haar 20-ja rig bestuurslidmaatschap herdenkt. Bij deze gelegenheid werd haar door spr. na mens bestuur en leden een prachtig beeld geschonken, voorstellende de H. There- sia. Hoewel het van deze vereeniging als geschenk beter pastte een Mariabeeld werd hiervan afgeweken, daar „Antje" reeds meerdere beelden en beeldjes van O. L. Vrouwe bezit. Spr. zet hierna nog uiteen het doel van de Mariavereeniging op het gebied van de drankbestrijding en spoort allen aan hieraan mede te werken door zooveel mogelijk tegen te gaan het veelvuldig gebruik van alcoholische dran ken, opdat het menschdom door de schoo ne deugd van onthouding meer geschikt wordt om God op verstandige wijze te kunnen dienen. Spr. eindigt met den wensch dat dit verheven streven meer waardeeifng moge vinden bij allen en die waardeering zich moge weerspiegelen in den groei van de Mariavereeniging. Hierna werd door de damestooneelisten van deze vereeniging voor het voetlicht gebracht het tooneelspel in vier bedrij ven „De Witte Iris" van M. Dolores, waar van de regie berustte by mej. M. Schave- maker. Dit mooie stuk, waarin een* goede les was verwerkt, werd door de executan ten goed vertolkt. Hun spel bereikte meer dere malen een climax, dat het meester lijke benaderde. De goede verzorging van de grime, kleeding en pruiken vooral dit laatste was bij dit Japansch genre op het terrein van tooneelspelen onmisbaar door den heer G. Hoppezak uit Leiden, heeft veel bijgedragen tot dit succesvol optreden. Het tooneel, vervaardigd door de hee- ren Janmaat, v. d. Louw en G. de Rijk, het prachtig decor van de hand van de heeren A. Redegeld en B. Hoogduijn er. ten slotte de goede verlichting verzorgd door den heer B. van Leeuwen waren af. Na dit tooneelspel werd vertoond het tableau vivant, voorstellende den doop van Tokiwa, de ongeloovige dochter van Toyama, die aan het einde van voornoemd tooneelstuk overgaat tot het Katholieke geloof. Deze voorstelling deed prachtig aan en was een treffend slot. De muzikale opluistering van dezen avond werd verzorgd door den heer S. Kroft. Tot slot werd door kapelaan C. M. Broers dank gebracht aan alle medewer kenden, zoowel aan de spelers als aan de technische afdeeling, en werd aan mej. Schavemaker een bouquet bloemen aan geboden voor de goede zorgen voor' het welslagen van deze opvoering belangeloos besteed. De Mariavereeniging kan alzoo met recht terugzien op een wel geslaagden feestavond. De nieuwe begraafplaats. Nu de tijd nadert, dat de nieuwe alge meene begraafplaats aan de Verlengde Aar kade in gebruik zal kunnen worden gesteld, achten B. en W. het gewenscht, dat kome vast te staan, in hoeverre de gelegenheid tot ter aardebestelling op de begraafplaat sen: Gouwsluis, Oudshoornscheweg en Schoolstraat, in de naaste toekomst moet blijven bestaan. Eveneens zullen moeten worden vastge steld de bedragen, welke voor het gebruik an de nieuwe begraafplaats, welke zy aden willen noemen „Oosterbegraaf- its", zullen zijn verschuldigd, tegelijkertijd die voor het gebruik der drie bovengenoemde begraafplaatsen waren aan te passen. Wat het verder gebruik der bestaande begraafplaatsen betreft, die in het dorp Aarlanderveen buiten beschouwing wor den gelaten, omdat in de omstandigheden dóar zich geen wijzigingen hebben voorge daan; een standpunt, dat B. en W. ook in genomen hebben bij het vaststellen der be grafenisrechten etc. Op de begraafplaatsen Gouwsluis, Ouds hoornscheweg en Schoolstraat zullen van af het oogenblik der openstelling van de Oosterbegraafplaats geen grafruimten meer worden uitgegeven. Vervolgens zal de huur van graven, ten aanzien waarvan het uitsluitend recht om daarin lijken te begraven, voor den tijd van tien achtereenvolgende jaren is verleend in de vast te stellen verordeningen aan geduid als eigen graven A niet meer worden verlengd. Op de begraafplaatsen B., C. en D. zal, zoolang deze niet zijn geslo ten verklaard, nog gelegenheid bestaan tot begraven en wel uitsluitend in graven, ten aanzien waarvan het luitsluitend recht om daarin lijken te begraven, voor onbepaalden tijd is verleend in de vast te stellen ver ordeningen aangeduid als eigen graven B en in eigen graven A; in deze laatste dan slechts voor zoover ze zijn uitgegeven vóór het in werking treden der thans vast te stellen verordening op de algemeene be graafplaatsen en gedurende den termijn waarvoor deze graven zijn uitgegeven. Het gebruik der oude begraafplaatsen zal op deze wijze reeds dadelijk belangrijk worden beperkt, om vervolgens regelmatig af te nemen, doordat elk jaar ongeveer één tiende der eigen graven A „gesloten" blijft, zoodat na een tiental jaren alleen nog de rechthebbenden op de eigen graven B recht zouden hebben in die grafruimten te doen begraven, voor zoover daarin dan nog ge legenheid zal zijn en de betreffende be graafplaats niet gesloten zal zijn verklaard. B. en W. achten een beslissing op dit punt ^hans ongewenscht, maar willen wel uit spreken, dat, naar hun oordeel, deze zaak met de noodige piëteit zal moeten worden oehandeld en vertrouwen dat voor een be- 'angrijk deel de tijd hier zelf de oplossing brengen zal, doordat voor de teraardebe stelling vrij algemeen de voorkeur aan de nieuwe begraafplaats zal worden gegeven. In dit verband vestigen zij in het bijzon der de aandacht op artikel 12 der Verorde ning begrafenisrechten, waarin voor de rechthebbenden op eigen graven B op één der begraafplaatsen B., C. en D. die bin nen drie jaren na het in werking treden dier Verordening van hun recht afstand doen en tevens het verlangen te kennen ge ven, het recht tot het begraven voor onbe- oaalden tijd te verkrijgen in een grafruim te op de Oosterbegraafplaats, de gelegen heid Is geschapen om dit laatstbedoeld recht te verkrijgen tegen gereduceerden prijs. Wat de te heffen rechten betreft, zij op gemerkt, dat deze, ingevolge de desbetref fende bepalingen der begraafwet, niet hoo- ger mogen zijn, dan noodig is, ter voldoe ning der kosten en lasten van aanleg, der kosten van het onderhoud der begraaf plaats met bijkomende werken en der be zoldiging van doodgraver, opzichter en an dere beambten der begraafplaats. In verband hiermede zij den raad me degedeeld. dat, na gereedkoming der be graafplaats hiervoor zullen zijn geleend de volgende bedragen: 11 November 1931 1 September 1932 30 October 1933 30 Augustus 1937 45250.— 20000.— 41500.— 10750.— Totaal ƒ117500.— in welke som niet zijn begreoen de kosten van een eventueel nog te bouwen dood graverswoning. Eveneens zijn buiten be schouwing gelaten de loonuitgaven, voor zoover in werkverschaffing betaald, daar deze deels door rijkssubsidie werden ge dekt en anderdeels uit den gewonen diénst zijn betaald. De korte looptijd der leeningen van res pectievelijk 20, 25, 20 en 40 jaar is oor zaak, dat de gemeentebegrooting de eerste jaren door deze uitgaven betrekkelijk zwaar wordt belast en wel ongeveer als volgt: aflossing 5406.25 rente (aanvankelijk) 3780. onderhoud begraafplaats en loon doodgraver 2700. Twee werklieden getroffen te Alphen aan den Rijn Hedenmorgen om 10 uur is bij de werk zaamheden aan het Aarkanaal een hei stelling omgeslagen, waarbij twee arbei ders uit Den Haag ernstig zijn gewond. Een broer van den aannemer, de 40-jari- ge J. de Pater bevond zich juist in de top van de 9 M. hooge stelling toen het ge vaarte weggleed. De man viel omlaag en werd onder de stelling bedolven. Met zware inwendige kneuzingen is hij in zorgelijken toestand naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De andere arbeider Verdouw, die een klap van de vallende stelling gekregen had, liep ook verwondingen op, doch kon na door dr, v. Wermeskerken te zijn verbonden naar zijn woning worden overgebracht. Vermoedelijk zijn bij 't opzetten van de stelling de veiligheidsvoorschriften niet voldoende in acht genomen. tevens een beslissing te nemen met be trekking tot de belooning, toe te kennen aan den door B. en W., voor het Aulage bouw, aan te wijzen organist, voor de door hem bij gelegenheid van begrafenissen op de Oosterbegraafplaats te verleenen diensten. Een vergoeding van ƒ2.per dienst komt B. en W. billijk voor. BOSKOOP. Prachtig geslaagde Missie-avond. Gisteravond is de Missieavond, welke op geluisterd wérd door een gezellig stukje muziek en door de tooneelclub „St. Willi- brordus", onderafd. van den Volksbond, een waar succes geworden. Tegen 8 uur was het R. K. Vereenigingsgebouw reeds tot den nok bezet, geen plaatsje was meer vrij. Deze belangstelling, die de verwach tingen nog overtrof getuigde weer van de echte Missie-geest en Missie-belangstelling welke de Boskoopsche parochianen steeds begeestert. Er heerschte spoedig een op gewekte stemming, welke echter spoedig omsloeg in intense belangstelling voor hetgeen nu volgde. De weleerw. heer kapelaan Keyer nam, wegens verhindering van den zeereerw. heer pastoor, de honneurs waar en heette alle aanwezigen van harte welkom in 't bijzonder Broeder Vincentius. Spr. dank te allen voor hun komst. Hierna begon broeder Vincentius op interessante wijze eenige ervaringen en toestanden te schetsen. Door zijn welgekozen woorden werden we spoedig in den geest verplaatst naar het Missiewerk in Zuid-Sumatra en kiegen wij hierdoor een kijkje op dit werk van een zijde, die tot nu toe weinig werd besproken. Spr. schetste op bevattelijke wyze de toestanden in de samenleving. In tegenstelling met onze opvattingen waar b.v. een oruine geiaatsKleur enz. mooi wordt gevonaen, legt men zich daar toe op zoo biank mogelijke kleur. Dit is vooral bij de meisjes van groot belang die nog dik- wyls z.g. worden verkocht. De prijs varieert tusschen 50,tot 600.Dit moet niet woruen beschouwd als slavernij, doch meer als huwelijksmaKeiary. Deze bespreking wekte soms danig de lachlust op, doch gaf tevens een juist overzicht van de toestan den daar ter plaatse. Hierna kwamen de bonte beelden op het doek. Wat hier op lichtbeeld gebied werd gepresteerd en ver toond was werkelijk schitterend. Onder Totaal 11886.25 Waar de ontvangst aan begrafenisrechten voor de begraafplaats in de „kom" Al phen aan den Rijn in de laatste jaren niet meer bedraagt dan ongeveer 2000. ƒ2500.per jaar, behoeft het geen nader betoog, dat B. en W. afgezien hebben van elke poging deze rechten zóó te verhoo- gen, dat de bovengenoemde uitgaven daar door zouden worden gedekt. Het college acht een meer regelmatige verdeeling over een langer tijdvak van b.v. 40 jaren, beter te verdedigen. Immers, ware het in 1931, 1932 en 1933 mogelijk geweest leeningen te sluiten met normalen looptijd van b.v. 40 jaren, de aflossing zou dan de eerste jaren bijna ƒ3000.— lager zijn geweest. Bij de bepaling van het bedrag der nieu we rechten heeft een samenvoeging plaats gehad van de z.g. begrafenisrechten met die, voor het gebruik van het rouwkleed. Deze samenvoeging heeft geleid tot afronding van het bedrag, voor de vierde klasse iets naar beneden, voor de overige klassen een weinig naar boven. Van de gelegenheid maken B. en W. gebruik den raad in overweging te geven van oorlogvoeren met zich meebrengt en spreekt over de preventieve maatregelen, die door de wet zijn voorgeschreven. Spre ker legt er de nadruk op, dat de noodige ernst moet worden betracht bij de uitvoe ring ervan. Vervolgens bespreekt hij de wettelijke regeling in het kort. De plaatse lijke overheid moet voorschriften geven en voorzieningen treffen. Daar deze gemeente in de lichtste gevaarklasse is ingedeeld, zijn deze voorziening, zooals uit het plan zal blijken, zoo eenvoudig mogelijk gehouden. Verder gaat spreker de bevoegdheden na, die hem door de wet van bescherming tegen luchtaanvallen zijn verleend en bespreekt de strafbepalingen, die daarin zijn opgeno men. Vervolgens verleent hij het woord aan het Hoofd van den luchtbeschermingsdienst, den heer D. A. van den Dool. Deze be spreekt allereerst de verschillende bomsoor- ten, brisant-, brand en gasbommen en de uitwerking hiervan. Vervolgens licht hij de verschillende diensten, in het luchtbescher mingsplan vermeld, toe Onder hem per soonlijk staan onmiddellijk drie diensten, de radio-ontvangstdienst, de ordonnans- dienst, gasverkenningsdienst. Daarnaast staan nog de brandweer onder leiding van zijn commandant en de geneeskundige dienst onder leiding van den arts Vlaan deren, terwijl de politiedienst apart onder leiding van den Burgemeester blijft. Spre ker wekt de aanwezigen op hunnerzijds voorstellen te doen. De Burgemeester opent de gelegenheid tot debat. De arts Vlaanderen stelt de vraag of de gasverkenningsdienst niet beter onder den geneeskundigen dienst kan ressorteeren. De Burgemeester bestrijdt dit en wijst op de noodzakelijkheid, dat het hoofd van den luchtbeschermingsdienst direct de aanwij zingen tot het ontsmetten der terreinen persoonlijk moet kunnen geven. De ont smetting van personen berust bij den ge neeskundigen dienst. Vervolgens wordt het gasmaskers gede monstreerd, waarna aan den heer Vlaan deren het woord wordt verleend. Deze be spreekt de verschillende gassoorxen en geeft als zijn meening te kennen, dat het meeren- deel voor een plattelandsgemeente inge schikt en te kostbaar is. Alleen het mos terdgas blijft praktisch over, zoodat het ver giftigingsgevaar gering moet worden ge acht. De Burgemeester dankt den spreker en spreekt zijn voldoening er over uit, dat het vergiftigingsgevaar zoo gering is, maar toont met nadruk aan, dat nog tal van ge varen de burgerbevolking blijven bedrei gen zoodat volle toewijding absoluut nood zakelijk blijft. De Burgemeester sluit de vergadering. LEIMUIDEN. Kruisvaart. Reeds vele maanden zijn voorbij, sinds een nieuwe directeur zijn in trede deed in de Kruisvaart en reeds vele weken, sinds het winterprogram begon, en toch is, naar 't schijnt, uiterlijk niets ver anderd. En feitelijk toch wèl, want in de bestuursvergadering van 19 Oct. werd be sloten tot oprichting van een adspiranten- groep, waar inmiddels is toe overgegaan. Op Donderdag j.l. werd n.L onder leiding van een nieuwen heraut met een groep van 20 jongens begonnen, waarvan de geschik- stën over 2 1/2 a 3 maanden geïnstalleerd worden. In de bestaande groep, de André de Thaye-ban heeft men reeds een mooi Kerstspel in studie genomen. Bij 7 van de NIEUWKOOP. Opbrengst collecte. De alhier gehou den collecte ten bate van het kleeding-, dekking- en schoeiselfonds in deze gemeen te heeft opgebracht 53.32. Nieuwbouw. Voor rekening v^n den heer Damen uit Scheveningen zal aan den Noordschen weg alhier aan de Noordeinder- plas een villa worden gebouwd. Werkloosheid. De rietcampagne is teneinde, met het gevolg, dat ook het aan tal steuntrekkende werkloozen weder ge stegen is. Dit aantal is thans 31, warvan 20 georganiseerd en 11 ongeorganiseerd. Van deze 31 zullen er 17 een suppletie uit het spaarfonds ontvangen van ƒ0.40 en 14 van 0.25. Steun kleine boeren. Het aantal per sonen in deze gemeente, dat voldoet aan de voorwaarden om te kunnen profiteeren van den regeeringssteun voor kleine boe ren bedraagt 5. NOORDEN. Middenstand. A.s. Dinsdag 30 Nov.< 7.30 uur zal in café A. JKuijf de heer Jan Bakker, directeur van het Hanze-Bureau, komen spreken over het onderwerp „de Middenstand bij de practische uitvoering van de wet op de vestigings-eischen". In verband met het belangrijke onderwerp zijn allen, die later wat met de vestigings wet te maken hebben, hartelijk welkom. Ook de dames en de Jongemiddenstanders worden verwacht. Verloting. Het bestuur van de Ik K. Naaikrans alhier organiseert ten bate van de kas en indirect ten behoeve van klee ding voor behoeftigen en meer bijzonder voor groote gezinnen een verloting. De trekking zal plaats hebben op tweeden Kerstdag. Het hoopt, dat allen aan dit mooie doel zullen medewerken. OUD-ADE. Tooneel. Zondagavond gaf de R.K. Tooneelvereeniging „Door Vriendschap Saamgebracht" haar eerste uitvoering van dit seizoen. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De voorzitter opende met een toepasselijk woord, waarbij spreker te vens een uiteenzetting gaf van het inge studeerde stuk. Hierna kwam de tooneel club voor het voetlicht met het tooneelspel in drie bedrijven „De mensch wikt....!" Het stuk werd vlot gespeeld. De spelers hadden dan ook na iedér bedrijf een dave rend applaus in ontvangst te nemen. Ty- dens de pauze werd nog een Amerikaan- sche verloting gehouden van eenige taar ten ter dekking van de kosten. Na de pauze werd de klucht in één bedrijf „Sammie i3 een Pechvogel" opgevoerd. Was de inhoud van het eerste stuk ernstig, dit was juist het tegenovergestelde. Er werd onbedaar lijk gelachen om de pech van Sammie Augurk. Het geheel werd opgeluisterd door pianomuziek, welke de goede stemming er in hield. De grimeering werd verzorgd door v. d. Wereld. Het was reeds middernacht toen allen voldaan huiswaarts keerden. „Door Vriendschap Saamgebracht" kan op een goedgeslaagden avond terugzien, en hoopt in den vastenavond met een nog mooier program uit te komen. RIJPWETERING. IJsclub. Gisteravond hield de Rijp- weteringsche IJsclub, afd. van den Z. H. IJ. zijn jaarvergadering in 't café Zoete melk alhier. De traditie getrouw waren 10 jongens van deze ban mocht in de laat- weer ruim tachtig leden aanwezig, toen ste week van Oct. de vaardigheid „Kerk- j voorzitter, de heer Th. Juffermans, wacht" worden afgeteekend na afgelegde me1. een kort welkomstwoord de vergade- proef bij den Directeur. Ook mochten deze jongens bij besluit van deze bestuursver gadering de Zondagavond-Kruisvaart be zoeken welker nieuwe bepaling bij de jon gens in den smaak viel. Niet 't minst be langrijke besluit was echter dat, tot 't hou- ademlooze stilte werden de beelden toege- den in dezen winter van een groote Missie lef f~ Actie, waaraan alle jongens tusschen 12 en 17 jaar kunnen deelnemen. Deze actie be- staat in 't verzamelen van brokken (d.i. zil- verpapier, postzegels, theelood, lood, koper, j 'tin, aluminium, oud of nieuw zilver of goud en dei gelijke) en 't plaatsen van missie busjes. Als alle jongens van onze parochie dezen winter die brokken eens verzamel den zou dit een reuzen kapitaal voor onze missionarissen worden. Laten de jongens tevens zorgen, dat in elk gezin van onze parochie een missiebusje komt. Op aan drang zijn ze bij de Cohortleiding te ver krijgen. Dit alles kan dan tentoongesteld worden op de groote tentoonstelling, welke half vasten 1938 gehouden wordt. De huisvlijt zal hier het grootste deel van uitmaken. Hieraan kan iedere jongen uit deze parochie deelnemen van 1217 jaar. Door eiken inschrijver mogen 3 voorwer pen door hem zelf vervaardigd dezen win ter, worden ingezonden. Een ingevuld in schrijvingsformulier moet vóór 31 Decem ber 1937 bij den Cohortleider ingeleverd zijn. Deze formulieren zijn bij de jongens van de André de Thaye ban verkrijgbaar die tevens ook voor de inlevering en de missieactie zorg willen dragen. Voor deze beide acties zijn waardevolle prijzen be schikbaar gesteld, die misschien te voren zijn te bezichtigen. Dat dit alles slage! Verkeersverbetering. De inrij by de garage van de N.V. firma Maarse en Kroon, autobusondernemers, heeft een belangrijke verbetering ondergaan. Door verplaatsing van hét wachthuisje en door aankoop van een stuk grond is het terrein voor de ga rage thans zoodanig vergroot, dat bussen thans niet meei op den openbaren weg ge- stationneerd behoeven te blijven. Een groot verkeersobstakel is hiermede uit den weg geruimd. Overleden: Marrigje van Eijk, oud 86 jaren, wed. van J. van Wyk. Ondertrouw d:J. Katsburg, 27 j., wonende te Alkemade en H. Tukker, 23 j. alhier. Ingekomen: L. P. Rietveld van Nieuwveen, Oude-Wetering 58. Vertrokken: M. Elbertse, naar Oegstgeest. licht, waardoor de aanwezigen letterlijk te midden van fauna en flora van het schoone Insulinde werden verplaatst, dat zich daar slingert om de evenaar „als een gordel van smaragd." (Max Havelaar). Hier brengen wij een juiste indruk, hoe door de missionarissen en zusters moet worden gezwoegd om deze onbeschaafde menschen het begrip Christendom bij te brengen en onwillekeurig dringt zich be wondering op voor wat op dit gebied op grootsche, hbewel primitieve wijze wordt gepresteerd. Tydens de pauze, die volgde, werd aan de aanwezigen een schets ten verkoop aan geboden van een Missiekerkje, dat in de Missie van den eerw. Broeder zal worden gebouwd. De opbrengst bedroeg nog de mooie som van 18.33. Na de pauze werd op zeer verdienstelijke wijze 't kluchtspel „Flips en Flaps" onge voerd door de tooneelclub „St. Willibror- dus," dat danig in de smaak viel en de goede stemming nog verhoogde. Flips en Flaps, de twee gemoedelijke rondreizende ambachtsgezellen, die zonder geld hun kostje zien op te scharrelen. Ze moeten echter in het eerst aan opgewarmde kost beginnen, welk potje ze niet lusten en op komische wijze een boertje omgekeerd op het hoofd planten. Het slot van het liedje Is, dat Flips en Flaps op spekpannekoeken worden ge- tracteerd. Het stuk werd aardig gespeeld. De rollen waren stuk voor stuk keurig verzorgd. Het spel werd door het publiek met een daverend applaus beloond. Na een dankwoord van kapelaan Keyer werd met een gezellig bal deze schitte rend geslaagde avond besloten. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Luchtbescherming. Maandagavond werd ter bespreking van het luchtbescher- mingspian een vergadering belegd op het gemeentehuis. De Burgemeester opent de vergadering en houdt appèl over de aanwezigen. Na zijn welkomstwoord wijst de Burgemeester op de verschrikkingen, die de moderne wijze ring opende. Spreker bracht nogmaals een dankwoord aan den oud-voorzitter, den heer J. Bakker, voor alles wat deze in de vele jaren van zijn voorzitterschap voor de vereeniging deed en wenschte den nu aanwezigen heer Bakker nog vele vrucht- j bare jaren als bestuurslid toe. Spr. be sloot met den wensch, dat de komende winter eens een flinke ijsperiode moge brengen, vooral met het oog op de jonge ren, die de laatste jaren maar zoo weinig gelegenheid hadden om zich te oefenen in 't schaatsenrijden en die toch in de toekomst de goede reputatie, die Neder land in deze tak van sport steeds heeft gehad, moeten hooghouden. De secretaris las daarna de notulen der vorige jaarvergadering, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd en vastgesteld. Dan verkreeg de penningm. 't woord voor zijn overzicht van de finan- cieele toestand der vereeniging, waaruit bleek dat het voordeelig saldo ruim ƒ400 bedroeg, zeker een mooi sommetje, wel bestand tegen de uitgaven, die een flinke ijsperiode zal meebrengen. De heeren J. Hoogenboom, F. Bisschop en W. Weenink, door den voorzitter hiertoe uitgenoodigd, controleerden boeken en bescheiden van den penningmeester, na welk onderzoek laatstgenoemde aan de vergadering mede deelde, dat alles in orde was bevonden, waarop de penningmeester met een dank woord voor zijn accuraat beheer werd ge dechargeerd. Vervolgens werd door den afgevaardig de verslag uitgebracht van de vergaderin gen van den Z. H. IJ. te Sassenheim en te 's-Gravenhage. De aftredende bestuurs leden, de heeren T. de Graaf, C. Jagers en P. v. d. Geest werden bij eerste stem ming met overgroote meerderheid herko zen. Daar eindelijk bij de rondvraag nie mand iets in 't midden bracht, werd over gegaan tot de verloting van een 15-tal prijzen. De gelukkige winnaars waren: mej. G. v. ZeilBorst en de heeren W. Zoetemelk, J. Hoogenboom Jac.zn., Jac. Hoogenboom, C. Jagers, J. Hoogenboom, J. Oudshoorn, J. Bakker, J. Straathof, J. Hoogenboom Jzn., J. Hoogenboom Jzn., J. Daleman, C. v. Zeil, H. Vaneman en J. v. d. Star Wzn. en ten slotte een troost prijs voor den heer P. v. Emmerik. De voorzitter bedankte daarna de aan wezigen voor hun tegenwoordigheid en hun medewerking aan het welslagen der bijeenkomst, waarna hij de vergadering sloot.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7