OMGEVING WOENSDAG 24 NOVEMBER 1937 DE lEIDSCHE COURANT fWEEDE BLAD - PAG. 6 HILLEGOM. DE SLECHTE VERLICHTING. Een adres aan den Raad. Aan den Raad dezer Gemeente wordt het volgende adres gezonden: „Geven met verschuldigden eerbied te kennen: de ondergeteekenden, allen inwo ners der gemeente Hillegom; „dat zij dagelijks met groote verontwaar diging moeten ervaren, dat nog steeds wordt voortgegaan met de bezuiniging op Onze straatverlichting; „dat overeenkomstig de voorspelling van enkele leden van uw College, deze onge lukkig gekozen bezuiniging ongetwijfeld moest leiden tot ernstige ongevallen, zoo als er helaas reeds een heeft plaats gehad op Vrijdag' 19 November j.l. aan de Haar lemmerstraat en waarvan onze geheele be volking met diep gevoelen heeft kennis ge nomen; „dat bij voortzetten van deze lichtbeper- king, bij een algemeen druk verkeer te Hil legom, uitbreiding van het aantal ongeval len zeker tot gevolg zal hebben; „dat volgens inzicht van ondergeteeken den, de bezuiniging op de straatverlichting, in verband met art, 2 der heffingsverorde ning van de straatbelasting, niet alleen on billijk is, maar zelfs in strijd met art. 280 der Gemeentewet; „dat zij daarom uw College dringend ver zoeken, een einde te willen maken aan de bedoelde lichtbeperking en indien uw Raad niet zelfstandig bevoegd is. in verband met de noodlijdendheid van de gemeente, er dan. onder motiveering van de noodzake lijkheid bij de welbevoegde instanties met kracht op aan te dringen, dat onze straat verlichting weer wordt toegepast overeen- komstik het aantal lichtmasten niet alleen, maar zelfs met uitbreiding van enkele licht punten op die plaatsen, waar zulks hoogst noodzakelijk is. „Redenen, waarom ondergeteekenden zich tot uw college wenden met het eerbie dig verzoek, alles te willen doen, wat tot algeheele verbetering kan leiden. „Hetwelk doende etc. volgen handteekeningen. Op dit oogenblik hebben reeds 136 per sonen van allen rang en stand door hun handteekening blijk gegeven van algeheele instemming; deze week wordt nog voortge gaan met het werven van handteekeningen. Voor de Werkloozen. Zaterdagavond gaf mej. Rie Kruydenberg voor de R.K. werkloozen en hunne vrouwen met bege leiding van mej, Agaath van der Meij ge heel gratis de twee Operetten „Als de kinde ren slapen" en „De 3 Kabouters". Hetzelf de mooie spel en zang werd opnieuw te zien en te beluisteren gebracht. De werk loozen hebben genoten, ook hun echtge- nooten. Hieraan w^s verbonden een gratis verloting van levensmiddelen (bonnen), zoodat niemand met ledige handen huistoe ging. Aan het einde van den avond dankte een der leerlingen de dirigente en de pia niste. Vervolgens werd hetzelfde gedaan door den heer C. Seijsener, voorzitter van den R.K. Volksbond. Namens de werkloo zen dankte de heer Teeuw, die een prach tige Azalea aanbood; elke werklooze had daartoe één cent bijgedragen. Dat bewijs van hartelijke dankbaarheid en de wijze waarop het gekomen was, trof bizonder. Ten slotte sprak Kapelaan Voortwist, G. A. van den Volksbond, een pittig dankwoord, waarna bloemen aan dirigente en pianiste werden aangeboden. Vermelden we nog, dat mej. Kruydenberg persoonlijk giften in zamelde om aan de werkloozen niet alleen kunstgenot te verschaffen (hiervoor werd niets gevraagd) maar om ze bovendien niet met leege handen weg te zenden. Dank voor zooveel edelmoedigheid, dank ook aan de winkeliers en anderen, die hun winkels of hun geldbeurs voor dit schoone doel openden! KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering. Gisteravond gaf de afdee- ling Tooneel van de St. Josephsgezellenver- eeniging met medewerking van de R. K. Damestooneelvereeniging „Ons Genoe gen" een uitvoering in het parochiehuis. Opgevoerd werd het blijspel in drie bedrij ven „Amor in de keuken'een stuk waar bij men zich recht hartelijk kan verma ken, waarbij men het soms kan „uitgie- ren" van het lachen. De regie was in han den van den heer v. d. Marei. Pastoor Hesp opende met een hartelijke en geestige speech, waarna het doek cpging, en de vol le zaal zich op recht prettige wijze heeft kunnen vermaken. Gezien de korte tijd, waarin men deze opvoering heeft moeten klaar ma ken, was er alle reden voor het goed op gekomen publiek om na ieder bedrijf door een daverend applaus uitting te geven aan de voldoening over het genotene. Over en kele weken geeft „Ons Genoegen" een uit voering met medewerking van de St. Jo- sephsgezellenvereeniging. Dus dezelfde groepen. Ook dan wordt weer op dezelfde belangstelling gerekend. LISSE. Vrouwenbond. Onze afdeeling van den Vrouwenbond hield gisteravond in het K.J.C.-gebouw een vergadering, welke uit stekend was bezocht. Alhoewel nu niet di rect feestelijk, was het toch ook geen ge wone huishoudelijke bijeenkomst. Het pro gramma vermelde, dat er een godsdienstige klankfilm zou worden vertoond, getiteld ..Priester in Eeuwigheid". De presidente, mevr. Vreeburg-Heemkerk, beval deze godsdienstige geluidsfilm over het H. Pries- terschap in de belangstelling der talrijke aanwezigen leden aan. Deze mooie film toonde het studieleven der Seminaristen., hun opname in den geestelijken stand, de vier kleine en drie gioote H. Wijdingen met haar talrijke en schoone symbolische plechtigheden. Zeer aanschouwelijk werd op het witte doek vertoond het leven der Prister-Missionarissen in de schroeiende tropenzon of in de ijs wereld; priester-kloos terlingen, die in de grootste eenzaamheid God dienen; priesters in de dorpen, die kin deren onderwijzen en priesters, die als Prin sen der Kerk de wereld doen luisteren, maar allen „Priester in Eeuwigheid". Pater Servatius uit Ginneken, die de film vertoonde, wist bovendien de aanwe zigen met zijn prettige vertellingen gerui- men tijd aangenahm bezig te houden! Het was werkelijk een aangename en leerza me avond. Het dankwoord aan den Pater gebracht, was ten volle verdiend. LEIDSCHENDAM. St. Willibrordusfeest K. K. Volksbond. Onder overgroote belangstelling werden gisteren door den R. K. Volksbond de jaar- lijksche Bondsfeesten gevierd, waarbij medewerking verleenden de tooneelclub „Adolf Kolping" van de St. Josephsgezel- len-vereeniging en een muziekgezelschap uit Leiden. Onder de aanwezigen merkten wy o.m. op den zeereerw. heer Pastoor, den geestelijk adviseur, kapelaan Van Niekerk en kapelaan Wentholt, burgemeester Keij- zer. wethouders van Veur en Stompwijk, afgevaardigden van de diverse vereenigin- gen, enz. Om ruim half acht opende de voorzitter, de heei Th. Blokland, de feestelijke bijeen komst met een hartelijk woord van welkom tot allen, niet in het minst de eerw. heeren, de burgemeester, de leden en donateurs en begunstigers.. Het deed spreker genoegen, dat zoovelen van hun belangstelling blyk ge ven en spr. uitte zijn vreugde, dat zoo vele afgevaardigden van de diverse ver- eenigingen aanwezig zijn, waaruit zoo dui delijk blijkt de prettige samenwerking on derling, waarvoor spreker zeer dankbaar is. Ook de opkomst van de leden stemt tot Dlijdschap en hij spreekt de hoop uit. dat ook de gewone vergaderingen van den Bond zoo mogen bezet zijn, waarvoor hij een drin gend beroep doet op de aanwezige dames om hun mannen ter vergadering te zenden. Nog worden welkom geheeten de tooneel club en de muziek, waarna hij allen een zeer prettigen avond toewenscht. Door allen wordt dan staande het Stryd- tied gezongen. Hierna verschijnt de tooneelclub „Adolf Kolping" voor het voetlicht, welke opvoerde het tooneelspel in 3 bedrijven „Een zwerver kwam....", een stuk, prachtig en leerzaam van inhoud, wat door „Adolf Kolping" op vlotte wijze werd gespeeld en waarin de rollen, vooral de hoofd»ollen op keur.ge wjjze werden vertolkt, zoodat o.i. alle aan wezigen ten volle van dit mooie spel heb ben genoten, wat ook ten duidelijkste bleek uit de aandacht en de spanning, waarmede het spel werd gevolgd en het verdiende applaus wat den spelers telkens ten deel viel. Zeer zeker heeft Aiolf Kolping weder om, zooals wij dit gewend zijn, een mooi succes geboekt. Het muziekgezelschap zorgde met goede en vroolijke muziek voor een gewaardeerde en aangename afwisseling. Met een hartelijk dankwoord aan allen en met den Chr. groet werd deze alleszins geslaagde avond, waarop de Volksbond met genoegen en voldoening kan terugzien, door den voorzitter gesloten. Vermeld zij nog. dat neden (Woensdag avond) eenzelfde feestavond zal gegeven worden welke wij gerust kunen aanbevelen en welke een bezoek zeker waard is. VEUR-LEIDSCHENDAM. St. Nicolaas-winkelweek. De St. Nico- laas-winkelweek, welke op initiatief van verschillende winkeliers van 27 November 6 December te Veur-Leidschendam zal ge houden worden, zal Vrijdag 26 November as. des avonds te plm 8.15 uur officieel door burgemeester Keijzei worden geopend ten nmze van den heer J. van Haastrecht, Damlaan te Veur. VEUR. Biljartwedstrijd. Voor de nederlaag- wedstrijden speelde gisterenavond in het Café van den heer J. Ai het 2e vijftal van K.D.O een wedstrijd tegen het 2e vijftal van „Klem Rustoord" uit Oud Ade, welke wed strijd door K.D.O. met 6 —4 werd gewonnen. STOMPWIJK—VEUR. De samenvoeging. De behandeling van het wetsontwerp tot samenvoeging der gemeenten Stompwijk en Veur is tot nader datum verschoven. NOORD WIJK. Personalia. Te Leiden slaagden voor kantoorstenograaf de dames: A. Reeken, N. Kampman, M. v. Rhiji. en A. Kloos; al len leerlingen van de R. K. Meisjesschool, alhier. Geboren: Rudolf Robertus, z. v. F. J. Kuijper en S C. R. Kest Cornells Theo- uorus, z. v. C. J. Nulkes er. H. v. d. Geer Nicolaas, z. v. K. Imthom en N Roskam Geertruida Bernardina, d. v. J. W. de Lange en J. M. v. d. Berg. Ondertrouwd: D v. d. Hoonaard en C. J. Heemskerk A. v. Duivenbode en P. v. d. Niet. Getrouwd: Th. F. Wiering en W. M. v. Winsen A. G. Geerlings en C. J. Sie- merink Overleden: Jansje Hoek, 63 jaar, geh. met A. v. Duin. NOOTDORP. „St. Deus Dedit". De R.K. Land- en Tuinbouwarbeidersbond kwam in vergade ring bijeen j.l. Zondag na de Hoogmis in de kleine zaal van het Vereen igingsge- bouw. Na de gebruikelijke punten van be handeling als ingekomen stukken en me- dedeelingen werd besproken de uitkeerings- periode der werkloozenkas. Hieraan ont- leenen wij het volgende: Werkloozen, die gedurende deze periode uitkeering ontvangen van den Bond, moe ten mede als werkzoekend ingeschreven staan aan de Arbeidsbemiddeling. Bij het wederom te werk gaan moeten de stempelkaarten bij den afdeelingspen- ningmeester worden ingeleverd. De stempeltijd is vastgesteld van 8.30 tot 9 üur, waardoor alle werkloozen eerst naar de H. Mis kunnen gaan en dan recht streeks kunnen gaan stempelen. 'Alvorens te trekken van bovengenoemde kas, moeten eerst zes wachtdagen worden gemaakt, minder dan drie wachtdagen in een week zijn niet van waarde. Alle leden, die een of meerdere weken contributieschuld hebben, ontvangen geen uitkeering, zoodat een ver-oek tot spoe dige betaling voor de betrokken leden op zijn plaats is. Bij ziekte mag niet worden gestempeld, tenzij een doktersverklaring wordt weer legd, waaruit het herstel der ziekte vast staat. Voor deze zieken is een speciale regeling getroffen, zoodat ook aan uitkeering kan worden gegeven, welke iets minder is dan die der werkloozenkas. Leden, die voor de eerste maal trekken uit de bondskas, trekken 36 dagen, de ove rigen 42 dagen. Ten slotte dankte de voorzitter het Ge meentebestuur, dat kans heeft gezien de werklooze leden elders te werk te stellen, want werken voor een menschwaardig loon is beter dan een lage steun te ontvangen. Volksbond. As. Donderdag geeft de afdeeling van den R.K. Volksbond haar feestavond. De leden hebben toegang voor 15 cent, niet leden 25 cents. Was voorheen de toegang voor leden gratis, na de leden te hebben gehoord, is vastgesteld, dat voor een der feestavonden toegang geheven moet worden, teneinde contributieverhoo- ging te voorkomen. Zooals gebruikelijk wordt medewerking verleend door de tooneelvereeniging „St. Genesius", onderafdeeling van den Volks bond. Opgevoerd zal worden: „Haat", too neelspel in drie bedrijven; voorts eenige voordrachten en komische duetten. Het geheel belooft weer een succes te wor den. Verloting. Door het Winterhulp- Damescomité zijn reeds velen geholpen met kleeding, schoeisel en dekking. Helaas heeft het Comité niet de beschikking over de middelen om in voldoende mate hulp te verschaffen. Het Comité stelt zish nu voor het thans nog benoodigde geld te verkrijgen door een verloting, waartoe door Burgemeester en Wethouders toestemming is verleend. De prijs per lot is slechts 10 cent, zoodat een ieder in de gelegenheid wordt gesteld door het koopen van een lot mede te dingen naar den hoofdprijs: een dames- of heerenrijwiel (te bezichtigen bij den heer Q. de Booij) en verdere fraaie prijzen. Een ieder verschaffe zich zoo spoedig mogelijk het aantal gewenschte loten, daar ae verwachting is, dat de voorraad spoedig uitgeput zal zijn. NOORD WIJKERHOUT. Santos. De op 2 Zondagen gehouden collecte ten bate van het Santos-fonds heèft opgebracht 38.65. Missiefilm. In café Brama gaf de wel- eerw. pater van Rijn O.P., een aardige film over het missiewerk op Curasao door de pa ters Dominicanen en de Zusters Dominica nessen. Daar pater van Rijn zelf in deze missie is werkzaam geweest deed hij de beelden op het witte doek van een prach tige uitlegging vergezeld gaan. Des middags was de zaal vol schoolkin deren die de film met interesse volgden. De zaal had 's avonds voor de ouderen wel beter bezet kunnen zijn. ZILK. „Leo Xm". De vereeniging „Leo XIII" houdt heden Woensdagavond haar 5de jaarvergadering in het parochiehuis om 7 uur. Als zeer belangrijk punt staat op de agenda het kiezen van een voorzitter wegens bedanken als zoodanig van den heer H. Nederstigt. Met den scheidenden voor zitter gaat voor „Leo XIII" een man heen, die van af de oprichting der vereeniging steeds zijn beste krachten heeft gegeven. In deze vergadering zal de nieuwe G. A„ Kapelaan Schuttelaar worden geïnstal leerd. Opgelet. Door eenige zigeunervrou wen, die vermoedelijk hun bivak in de om geving hebben opgeslagen, werd by eeni ge winkeliers getracht geld te wisselen me4 minder goede bedoelingen. Daar de prak tijken van die volksstam bekend zijn, zy men gewaarschuwd voor de eventueele ge volgen van die wisseltrucjes. VOORSCHOTEN. Biljartwedstrijd. In het R.K. Vereni gingsgebouw alhier werd gisteren een bil jartwedstrijd gespeeld door T.V.B. van al hier en Transvaal I, welke wedstrijd werd gewonnen door T.V.B. met 3—1. Bijtende Iosloopende honden. Bij de politie hebben T. B. en D. d. H. aangifte gedaan dat zij door een hond zijn gebeten op den Leidscheweg. Kleeren werden ver nield, terwijl B. bovendien nog een been moest laten verbinden. OEGSTGEEST. Baldadigheid. In het nachtelijk uur hadden eenige baldadige jongelingen de aardigheid om de nachtrust van de bewo ners van de Regentesselaan alhier te ver storen, door bij verschillende huizen aan te bellen. Indien de bewoners, niet weten de wie die late bezoeker kon zijn, open deed werd hem medegedeeld, dat zijn poesje nog buiten liep of iets dergelijks. Tevens werd een tuinstoel tegen een voor deur van een der huizen geplaatst en daar na by dat huis aangebeld. Toen de be woner de deur opende, viel de stoel naar binnen, hetgeen natuurlijk met het noo- dige schrikken gepaard ging. Ook werd ge- een rijwiel, dat tegen een huis was ge plaatst, medegenomen en een eind verder neergezet. Dit had tengevolge, dat de eigenaar aangifte van diefstal van zijn ve hikel bij de politie kwam doen. Het geluk te de politie om de namen van de ver moedelijke daders op te sporen. Toen op een ochtend een adspirant-journalist met een dood onschuldig gezicht zich aan het bureau van politie vervoegde om te vra gen of er soms een berichtje voor zijn cou rant was, werd deze eens flink aan den tand gevoeld en viel hij door de mand. Hij verklaarde met enkele vrienden een lollige bui te hebben gehad en bovenomschreven baldadigheid te hebben gepleegd. Bedoelde journalist kreeg dien ochtend geen bericht jes voor zijn courant, dcch wel een ern stige vermaning van den chef-veldwach ter. Ongeval. Op den Rijnzichtweg onder het viaduct, werd een persoon genaamd H. P. wonende te Delft, door ?en duizeling overvallen. Hij kwam daardoor te vallen en juist met zijn hoofd op de trottoirband terecht, waardoor een vrij ernstige hoofd wonde ontstond. Hij is ter plaatse door dr. Hugenholtz verbonden en daarna door ge noemden dokter overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden Na be handeld te zijn, kon H. P. zich naar zijn woonplaats begeven. Diefstallen. Verschillende personen hebben wederom aangifte bij de politie ge daan van diefstal van een electrisch gloei lampje uit het buitenlicht bij de voordeur van hun woning. Geboren: Mabel d. van H. L. A. Gim- berg en M. B. A. Groeneveld, Warmonder- weg 86. Johannes Barnardus z. van J. L. Nouwens en J. A. Wesselingh, Gevers straat 25. Gevestigd:: F. Evenblij en gez., boek houder, Warmonderweg 58, van Den Haag. M. W. Mader, d.b., Endegeest, van Lei den.' A. Jansen d.b., Wilhelminapark 9, van Leiden. P. de Bruijn, Rhijng.str.weg 40, van Zoeterwoude. E. G. Middel, verpl., Endegeest, van Oldebroek. C. v. Bemmelen geb. de Bruijn, Rhyrtgeesterstr. weg 40, van Zoeterwoude. M. P. Maas geb. Rijn art, H. Morschweg 67, van Lei den. Chr. van Zwol, verpleegster, Ende geest. van Vlaardingen. G. M. Broxter- man, kinderj., Julianalaan 18, van Zoeter woude. Lie Hong Tjiang, Regentesse laan 12, van Leiden. A. Borst, d.b., War monderweg 12, van Leiden. Vertrokken: A. van den Hoek, huis houdkundige, van Wilhelminapark 11 naar Amsterdam, Wilhelminagasthuis. E. Mo- scheik, d.b., van A. van Burenlaan 7 naar Leiden, Nieuwe Rijn 70. A. van der Greft d.b. van Leidschestraat 5, naar Al kemade. G. H. Hallo geb. Fransen, van Warmonderweg 80, naar Dusseldorf Dl., Sternstrasse 14 A. den Bouwmeester geb. Zacek, van Endegeesterstraatweg 10. naar Ned. Indië. G. C. van Eijk, d.b., van Endegeest naar Bodegraven, Oud-Bo degraven 23. M. W. de Zwart van Em- malaan 103 naar Soerabaja N.I. H. A. Snellen, rast, van Emmalaan 39, naar Lei den, Terweepark 5. N. van der Laan, ingenieur van Burg. v. Griethuysenplein 10 naar Delft, Nieuwe Plantage 67. A. S. M. Wijdeveld, verpl., van Endegeest naar Oldenzaal, Molenstraat 26. C. S. Ben schop, verpleegster, van Endegeest naar Sassenheim, Charbonlaan 18. H. D. de Haan, d.b., van Warmonderweg 86, naar Noordwijk, Pickéstraat 22. H. de Jonge, d.b., van Terweeweg 82 naar Leiden, Hoo- gerbeetsstraat 8. Verhuizingen binnen de gemeente: A. M. Onderwater en vr., metselaar van Deutz- straat 7, naar Sumatrastraat 24. L: Goud kuil, d.b., van Poelgeesterweg 3, naar Ter weeweg 118. A. J. Hermans, van H. Morschweg 67, naar H. Morschweg 89. RIJNSBURG. Het veilingwezen. Eenige jaren gele den kwam het op meerdere plaatsen voor, dat twee veilingen bestonden die hetzelf de beoogden, dezelfde belangen voor de kweekers behartigden doch tegeiegenertijd moesten ondervinden, dat het bestaan van twee veilingen op één plaats lang niet in het voordeel der kweekers was. Er zijn plaatsen waar om bepaalde belangen sa menvoeging niet wel mogelijk is. Ook in Rijnsburg bestaan twee bloemenveilingen, die precies hetzelfde doel nastreven en waarvan samenvoeging zeker gewenscht is hetgeen dan ook dezer dagen weer tot uiting is gekomen. Er is een streven tot samenvoeging. Er wordt publiek over ge sproken, er is zelfs reeds over geconfereerd door eenige vooraanstaande menschen. Die vooraanstaande personen hebben ook an deren tot een conferentie uitgenoodigd en bijgevolg is de kans grooter dan ooit om tot een vergelijk te komen, zaker ten voor- deele der kweekers en tot het bereiken van een goede organisatie. Dat enkele invloed rijke personen de mogelijkheid tot samen smelting inzien, is in ieder geval al een gunstig teeken en geeft goede hoop dal „Flora" en „Bloemenlust" spoedig één zul len zyn. R. Haver 4 4 8 H. Schoo 3 3 24 6 Joh. Wolvers 4 3 1 7 J. Hoogervorst 4 2 1 5 Jac. Karremans 4 1 1 3 Chr. Zandbergen 5 0 1 1 L. Guldemond 2 0 0 A. Hoogervorst - 4 0 0 SASSENHEIM. Biljarten. Wedstrijd om het perc. kamp. te Sassenheim. De stand in afd. I is nu: gesp.gew. gel. h.s. pnt. P. Duivenvoorde 7 7 41 14 J. Diederiks 5 5 10 G. Zandbergen 6 5 10 J. van Reisen 6 4 8 C. Guldemond 6 3 6 B Schreuder 6 2 4 A. J. v. d. Wiel 5 2 4 Chr. Homan 5 1 2 B. de Zwart 4 1 2 Th. Landweer 6 1 2 Jac. Dannijs 6 0 0 De partijen waren deze avond van goed gehalte. Duivenvoorde verbeterden zijn eigen serie op 41 en speelde zijn partij uit in 11 brt. en zoo het hoogst moy. haalde van 11.36. Maandag a.s. ontmoeting tusschen P. Duivenvoorden en J. Diederiks 's avonds 10 uur. De stand in afd. II luidt: Den heer Schoo behield de hoogste serie van 24, terwijl F Haver het hoogst moy. behaalde met precies 4. WASSENAAR. „Draagt Elkanders Lasten". In het „Wapen van Wassenaar" hield de vereeni ging voor ziekenhuisverpleging „Draagt El kanders Lasten" haar jaarvergadering on der voorzitterschap van den heer D. van Barneveld. Hierna bracht de kassier het financieel verslag uit. Hij ving aan met erop te wij zen, dat hij, ondanks het feit, dat 1000 meer voor verpleging werd uitgegeven dan in het vorig jaar, geen klaagtoon wilde la- t enhooren, omdat er niettegenstaande dat nog /246.— plus ƒ500.— gekweekte rente aari de reserve kon worden toegevoegd, waardoor deze is gestegen tot 15.507.70. Uitgegeven werd voor verpleging 7545.75, vervoer ƒ932.16, drukwerk ƒ201.11, in- cassoloon 1467.96, vergoeding voor leden, die minder dan ƒ3.— verpleging betaalden 478.75 en voorts nog enkele kleine' bedra gen, in totaal 11.554.88. De ontvangsten be droegen wegens contributie f 11.576.35, in- leggelden 119, diversen ƒ27.71 en saldo ƒ77.85, totaal ƒ11.800.91. Het aantal leden bedroeg op 1 Juni 1936 1739. Nieuwe leden 119, vertrokken 132. Op 1 Juni 1937 was het ledental 1806. Verpleegd werden 153 personen met 2785 verpleegdagen, vervoerd werden 162 personen. Als lid van het bestuur werd herkozen de heer D. van Barneveld en als commissa ris de heer H. Brouwer, die beiden de be noeming aannamen. Het voorstel van het bestuur om a. in de contributie geen verandering te brengen; b. het bedrag per verpleegdag op 3.en het aantal verpleegdagen op 60 te houden; c. Röntgenologische behandeling eenmaal per jaar te betalen, werd na eenige discus sie aangenomen, uitdrukkelijk werd nog medegedeeld, dat ouders en kinderen be neden 16 jaar allen recht hebben op 60 da gen uitkeering per jaar. Nog werd het be stuur gemachtigd, om bij eventueel voor komende gevallen meerder vervoer naar ziekenhuizen te vergoeden. Oud-leerlingen. In het „Wapen van Leiden" hield de afdeeling Wassenaar van den Bond van Oud-leerlingen haar maande- lijksche ledenvergadering, onder voorzit terschap van den heer H. Schipper. Mede- deeling werd gedaan, dat het bestuur had besloten dit jaar een feestavond achter wege te laten, doch de jaarvergadering daarentegen een gezellig karakter te geven. Voorgelezen werd lyerop het door den Bond bekroonde opstel over de ziekten der bolgewassen. Na de pauze werd eveneens voorgelezen een opstel over de druiven- teelt. Door den heer P. Kelderman werden de indertijd door den Bond gekeurde en bekroonde tuinteekeningen besproken en toegelicht. Uit de vragenbus kwamen eenige vragen op het gebied der bemesting. Besloten werd deze vragen aan een meer deskundige ter hand te stellen, opdat deze t.z.t. hierover een uitvoerige beschouwing zal kunnen geven. Hierna sluiting. 476ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 24 November 1937 Hooge Prijzen 1500.— 15737 400.— 13257 200.- 5042 Prijzen van 20.— 271 320 446 607 14S5 15S2 1643 1796 1S91 2156 2263 2338 2398 2505 2348 2795 2982 3079 3194 3643 3957 4594 4656 4653 4689 4695 5104 5392 5529 5869 5378 6014 6C48 6157 6416 6429 7077 7202 7433 7942 8054 8564 8987 9045 9172 9241 9460 9351 9976 10313 10454 10658 10709 107S6 11001 11571 12027 12182 12243 12331 12490 12903 12924 13088 13093 13179 13270 13366 13539 13692 13735 13763 13837 13858 13918 14083 14619 44624 15139 15243 15309 15623 15890 16184 1656K 16575 16773 16847 17721 17749 18057 18148 18246 18362 1842a 18787 18850 Verbet. Ie klasse, 2e l-'jst; 6326 m. z. 6324.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6