KERKNIEUWS MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand BIOSCOPEN DINSDAG 23 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Maandagmorgen vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester. Alle leden waren aanwezig. De notulen werden door den secretaris voorgeleezen en onverandprd vastgesteld. Voor kennisgeving werden diverse inge komen stukken aangenomen, w.o. het goed gekeurd raadsbesluit tot overdracht van de Aschschuurbrug en de Vrouwenbrug aan de Provincie voor een bedrag (afkoopsom) van 4375.—; voorts de koninklijk goed gekeurde verordening op üe heffing van be smettelijke ziektegelden en het contract waarbij de Vrouwen weg enz. definitief aan de Provincie in eigendom, beheer en onder houd is overgedragen. Van P. Koning Jzn. was een verzoek ingekomen, om, in afwij king van de afwijzende beschikking van B. en W., het hem mogelijk te maken, dat een meer rendbele bebouwing van een aan hem toebehoorend stuk bouwgrond aan den Hooge Rijndijk wordt verkregen. Besloten werd conform het desbetreffend voorstel van B. en W. prae advies in te winnen van laatstgenoemd college. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente-begrooting 1937, benevens het voorstel om de met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten aangegane rekening-courant- overeer.komst te wijzigen, in dier voege, dat de gemeente voortaan geen rente meer zal ontvangen van het creditsaldo bij die Bank voor zoover dat een bedrag van 15.000.— te boven gaat. Aan de Ver. Het Wit-Gele Kruis werd over 1937 een subsidie verleend van 37.80, terwijl afwijzend werd beschikt op een ver zoek van het bestuur van den Chr. Bestu renbond te Leiderdorp om het bedrag van den brandstoffentoeslag aan werkloozen hooger te stellen dan volgens Min. voor schrift kan gegeven worden. Besloten werd de brandstoffenregeling toe te passen con form de circulaire van den Min. van So ciale Zaken, terwijl de regeling gelijklui dend zal worden toegepast ten aanzien van hen, die onder de gemeentelijke steunrege ling vallen. Eveneens conform het voorstel van B. en W. werd besloien te bepalen, dat de inge zamelde gelden voor spaarders van het kleeaing-, schoeisel- en dekkingsfonds, zul len uitgekeerd worden aan hen, die op 1 Januari a.s. als spaarder staan ingeschreven. Na ampele bespreking werd afwijzend "beschikt op een verzoek van bewoners van het park „die Leijthe" en Besjeslaan, om voor rekening der gemeente straatverlich ting aan te brengen. B. en W. vreesden de financieele consequenties, welke aan de in williging van een dergelijk verzoek zijn verbonden. Besloten werd echter de kwestie nader onder de oogen te zien bij het. voor genomen plan van B. en W. om de straat verlichting in het algemeen aan een her ziening te ondrewerpen. De openbare vergadering werd hierna gedurende ongeveer een kwartier ge- schorscht, ter behandeling van belasting- reclames. Na voortzetting der openbare ver gadering werd op de ingediende verzoeken beslist conform voorstel van B. en W. Het uitbreidingsplan. Daarna was aan de orde de vaststelling van het ontwerp uitbreidingsplan „Vrou wen weg", waartegen dooi P. van Wel te Diemen een bezwaarschrift was ingediend. Volgens het ontwerp-plan kunnen ter plaat se 10 woningen worden gebouwd (we komen hierop later terug), terwijl verzoeker 26 woningen ter plaatse wil bouwen. B. en W. adviseeren op het bezwaarschrift afwijzend te beschikken en het ontwerp-plan onge wijzigd vast te stellen, met intrekking van het bestaande plan. De heer Starrenburg had bezwaren tegen dit voorstel, omdat daardoor de mogelijk heid tot bouwen z.i. wordt uitgesloten. Met ons wegen plan en uitbreidingsplannen, al dus spr., maken wij den bouwgrond waar deloos en de menschen kunnen niet meer over- hun eigendommen beschikken. De heer Meijdam wees er op, dat het wegenplan daar niets mee heeft uit te staan. De heer Wessel zeide, dat de Raad wel degelijk bebouwing wenscht, maar nette bebouwing; het onderhavige plan van ver zoeker is wel aanvaardbaar. De heer Tijssen was eveneens van oordeel dat het plan van den heer van Wel goed is. De heer Paardekooper sprak zijne ver wondering uit over het gesprokene van den heer Wessel, die in de vorige vergadering het ontwerp-plan mee vaststelde. De hoo- gere bebouwingseischen zijn gesteld, om dat ie raad voorkomen wil, dat er nog be bouwing komt zooals die thans ter plaatse gevonden wordt. Dergelijke bebouwing voorziet niet in een behoefte maar veroor zaakt last. Blijkt, dat er redenen zijn, dat er niet gebouwd zal worden volgens het thans voorgestelde plan, dan kan het later nog herzien worden. De heer Berg heeft den vorigen keer reeds gezegd dat hij voor soepeler toepassing der voorschriften is, doch hem is toen geant woord, dat het plan was ontworpen in over leg met Stad en Landschap en afwijking niet mogelijk was. Is dat wel het geval, dan is ook deze spr. daarvoor. "De heer Starrenburg wees er op, dat de onderlinge afstand tusschen de bouwblok ken 50 meter is geprojecteerd; een tusschen- ruimte van 15 meter acht hij voldoende. Er komen dan bewoners en belastingbeta lers tevens. Het is noodzakelijk dat we reke ning houden met het publiek; niet alles moet den kop worden ongedrukt. De heer Jac. van Leeuwen Johzn. wees ei op, dat de thans geopperde bezwaren de vorige keer ook reeds bestonden en toen is het ontwerp-plan met bijna alg. stemmen vastgesteld. De huizen die er thans aan den Vrouwenweg staan genieten de algemeene afkeuring, zoodat er dus al gauw iéts beters voorgesteld kan worden. Wethouder de Graaf zette uiteen hoe het tegenwoordig plan tot stand is gekomen; de voormalige eigenaren zijn bij de be sprekingen tegenwoordig geweest en kon den er mee accoord gaan, dat er huizen zouden komen van 35 40 huurwaarde per maand. Het gaat nu toch niet aan om een verzoek van den nieuwen eigenaar weer te gaan inwilligen en van het eerst inge nomen standpunt af te stappen. De heer Jac. van Leeuwen merkte nog op, dat de Raad van de gedachte is uitgegaan, dat er in een anderen geest gebouwd moet worden, hetgeen men dacht te bereiken met het onderhavige ontwerp Spr. is er daarom voor het plan vast te stellen en af te wach ten wat er gaat gebeuren. Wethouder Onderwater onderschreef het geen wethouder de Graaf had medegedeeld. De heer Meijdam zeide, dat het eerste plan te groot van opzet is geweest, zoodat men er toen op teruggekomen is. Thans regelt het plan alleen een bebouwingsstrook langs den Vrouwenweg. Stelt men de eischen ten aanzien daarvan niet hoog, dan zal eventueele bebouwing daarachter zeer zeker niets behoorlijks kunnen opleveren. De heer Starrenburg verwacht niet veel van betere bebouwing, met het oog op de terreinen van Leiden in de nabijheid, die voor fabrieksterreinen zijn bestemd. De heer Wessel verklaarde na de gehoor de discussies met het voorstel van B. en W. accoord te kunnen gaan. Dit voorstel in stemming gebracht werd toen aangenomen met 9 tegen 2 stemmen ide heeren Tijssen en Starrenburg). Met aigemeene stemmen werd daarna vastgesteld een ontwerp-plan van uitbrending voor het gedeelte Hooge Rijndijk, grenzende aan de gemeente Lei den (plan I), waarin „Rhijnvreugd" en naaste omgeving, in verband met den nieuw aan te leggen rijksweg, beoosten Leidenn, niet zijn opgenomen. T.z.t. komt hiervoor een apart plan (Hooge Rijndijk II). Bij het untwerpen van dit plan zijn soepeler be bouwingsvoorschriften gemaakt voor de be bouwing van de perceelen bouwgrond van- al de grens der gemeente Leiden tot aan de Bruggestraat. Algemeene beschouwingen over de gemeente-begrooting. Hierna werd overgegaan tot behandeling van de gemeente-begrooting 1938, waar aan het houden van aigemeene beschou wingen voorafgaat. De heer Paardekooper, sprekende na mens de R. K. raadsfractie, uitte zijn teleur stelling, dat de begrooting slechts sluitend is te Krijgen met een rijksbijdrage en be- lastingverhooging, waarmede hij geen ver wijt bedoeld, aan het adres van B. en W., die eer. voorstel tot belastingverhooging deden, doch omdat die verhooging er moet komen, terwijl de financieele omstandig heden van de belastingbetalers van dien aard zijn, dat eene verlaging van belasting .dringend noodig_ is. De begrooting, aldus spr., is verder wel sluitend, maar er zijn posten die eigenlijk He laag geraamd zijn, zooals bijv. de posten bijdragen voor het bijzonder hooger onderwijs, wanneer men een vergelijking maakt wat voor het open baar hooger onderwijs betaald moet worden. Het is niet overdreven als hij spreekt dat er een onbillijkheid in schuilt tegenover dat bijzonder onderwijs en dat het van een christeiijken raad als die van Zoeterwoude pijnlijk aandoet dat de gelijkstelling niet verkregen kan worden, omdat daardoor nog zwaardere belasting geheven zal moeten worden. Belastingverhooging nog verder door te voeren achtte spr. nu niet verant woord, waar de bedrijven reeds onder zoo'n zware lasten gedrukt gaan, doch voor de toekomst zal hier aandacht aan besteed moeten worden. De post „ondersteuning aan behoeftigen" is door B. en W. reeds hooger geraamd dan het vorig jaar. De oegrootingscommissie heeft daaraan hare goedkeuring verleend, doch het is juist den laatsten tijd gebleken, dat andere instellin gen van weldadigheid niet meer bij machte zijn om steun te verleenen en daarom brengt hij dien post nog eens onder de aan dacht, om eventueel nog een kleine ver hooging zonder belastingverzwaring tot stand te brengen. De straatverlichtin, noemde spr. geheel onvoldoende; hij sprak oen werisch uit dat B. en W., zooals zij in antwoord op het rapport der begrootings- commisisie mededeelden, met een voorstel tot verbetering zullen komen. Met de aan stelling van den bezoldigd volontair tot der den ambtenaar ter secretarie gaat de frac tie niet accoord, omdat zij momenteel den tijd daarvoor niet rijp acht. Waar de heer- schende drukte voornamelijk verband houdt met crisismaatregelen, die zoetjes aan toch mindei worden, is dus thans de geschikte tijd niet hiervoor. Bovendien is het niet onmogelijk, dat het bedrag van 300. dat thans wordt uitgegeven, dan in de toe komst zou moeten verhoogd worden, ter wijl de financiën der gemeente dat niet toe laten. Met betrekking tot het wagenplan sprak spr. zijne verwondering uit, dat B .en W., zonder de Wegencoinmissie gehoord te hebben, dat plan niet toepassen. Had het college alleen een bedrag voorgesteld voor wegenverbetering dan was het nog iets an ders, maar nu worden met name wegen ter verbetering voorgedragen, zonder dat de commissie daarover haar meening heeft kenbaar kunen maken. Bij den desbetref- fenden post zal spr. dan ook voorstellen dat zulks alsnog zal moeten gebeuren. De leidsels in handen. De volgende spr. was de heer Starren burg, die verklaarde, dat hij niet kan sym pathiseeren met de huishouding der ge meente; B. en W. zijn te royaal. Er was een plan om den Noordbuurtschen weg 5 meter breed te maken, waarvoor 270000 steenen noodig waren en nu gaat men dien weg breeder maken en komt maar 62000 stee nen te kort. Het is dus niet te' verwonde ren, dat de kas elk jaar een tekort aanwijst en dat de belastingschroef moet aangedraaid worden. De Raad moet er voor zorgen, dat hij zelf de leidsels in handen houdt, want nu heeft dat meer werk 2300 gekost. Als we ons zelf niet herzien, kunnen we straks niet meer betalen. Ook sympathiseert spr. niet met de waterleidingcommissie, want er is 4200 uitgegeven, die niet noodig wa ren. Er is 1200 ingetrokken van meterhuur is 3000 uitgegeven voor watermeter- putjes. Bij de behandeling van het punt in de Raad is gezegd, dat de menschen bij het plaatsen van een meter niet meer water- geld behoefden te betalen, ook niet bij over- verbruik. Spr. eischte dat de oude tarie ven gehandhaafd zullen blijven. Verder stond spr. niet sympathiek tegenover de straatverlichting. Er wordt wel gezegd dat er geen geld is, maar het publiek verlangt licht en men maakt zich gehaat door het hun te onthouden. De verlichting aan den Vrouwenweg moet verbeterd worden want het licht wordt door de boomen tegen ge houden. Ook moeten de lantaarns op 80 en niet op 160 passen geplaatst worden, juist als in Leiden. Nog leverde spr. critiek dat men een timmerman wel het trottoir langs den Vrouwenweg heeft laten maken, doch dat die timmerman niet het hout mocht leveren. Tenslotte is spr. ook tegen de aan stelling van een derden ambtenaar, op mo tieven door den heer Paardekooper ook reeds genoemd. Het bijzonder hooger onderwijs. De heer Meijdam zeide, dat de heer Paar dekooper reeds een zeker aantal punten heeft aangeroerd die in de begrotings commissie zijn besproken en waar spr. mee accoord gaat, doch'er zijn nog enkele pun ten, waaromtrent hij een afwijkende mee ning heeft, hetgeen, bij. de betrokken posten zal blijken. De begrotingscommissie zag met vreugde, dat er een gelegenheid werd geboden om de voorgestelde belastingver hooging ongedaan te maken, doch toen kwamen de tegenvallers. De werkloosheid blijft de aandacht vragen^ hetgeen ook bui ten den Raad blijkt, wanneer men ziet naar de Commissie voor Bijzondere Nooden e.d.; het onderwijs vraagt groote kosten en zal het volgend jaar nog wel meer vragen als men ziet wat Leiden van de opbrengst der buitengemeenten verwacht 31400.het door den heer Paardekooper genoemde on recht tegenover het bijz. hooger onderwijs zal doordaar nog groter worden. Dat de belastingverhooging er toch moet komen is wel het tegenovergestelde van hetgeen men zich had voorgesteld, doch er is nu niet aan te ontkomen. Het werk der begrotingscom missie achtte spr. echter niet vergeefs. Hij stelt nog altijd prijs op een degelijke sa menwerking tusschen B. en W., de com missies en den Raad die natuurlijk altijd noodig is, maar in zware tijden als deze in het bijzonder. In dit verband oefende spr. critiek uit op het- antwoord van B. en W. aangaande het niet hooren der Wegencom missie, hetgeen dit college overbodig achtte, omdat ze een commissie van advies zou zijn, terwijl spr. aanhaalde.-.dat die commissie een commissie van bijstand was. Ten aanzien van de opmerking van den heer Starren burg, dat beloofd is dat de menschen niet meer zullen behoeven te betalen voor wa tergebruik als van ouds, merkte hij op, dat dit niet juist kan zijn, want anders had de heer Starrenburg niet tegen het desbe treffend besluit gestemd. De heer Wessel sprak er zijn teleurstel ling over uit dat er een mindér juiste ver houding is gekomen tusschen B. en W. en de Wegencommissië, die beiden goed werk hebben geleverd. Spr. verzocht verder aan dacht te besteden aan de verbetering van de straat bij de brug tusschen Noordbuurt er. Miening. Wethouder Onderwater antwoordde, dat de slechte financieele toestand voornamelijk het gevolg is van de kosten armenzorg. Met de wegencommissie Heeft spr steeds pret tig samengewerkt en op hetgeen tot stand is gebracht kan met welgevallen worden neergezien. Het plan werd echter in den Haag niet goedgekeurd; na bespreking werd slechts het voor 1937 ontworpene geaccep teerd. Spr. dacht toen dat het wegenplan als zoodanig van de baan was en daarom hebben B. en W. de commissie ook niet ge hoord. Teneinde echter nog wat in 1938 te kunnen bereiken, hebben B. en W. een ge deelte van het voor 1938 aangewezen ge deelte der wegen in de begrooting opge nomen. Had de commissie nog reden bestaan gehad, dan zeer zeker zou de com missie bijeen geroepen zijn. Nadat de leden nog in tweede instantie het woord hebben gevoerd, wordt dan over. gegaan tot eigenlijke behandeling van de begrooting. Allereerst die van het water leidingbedrijf. Geen enkele post gaf de leden aanleiding tot bespreking, zoodat deze begrooting met algemeene stemmen werd vastgesteld, zooals zij door B. en W. werd aangeboden. In verband met het ver gevorderd uur werd toen besloten de vergadering te ver dagen en wel tot Donderdagavond 7 uur. Jubileum Eerw. Sr. M. Mechtilcus. De Eerw. Zr. M. Mechtildis (in de we reld mej. Hendrika van den Berg) van het gezelschap J. M. J. te den Bosch, hoopt 25 November a.s. haar zilveren klooster- feest te herdenken in het St. Nicasius- klooster te Heeze. Hiervan was zij 13 jaar werkzaam in Roelofarendsveen. LEIDEN, 22 Nov. Groentenveiling. Witte kool f 4.30, Roode kool f 1.103.00, Groene kool f 1.60—4.60, Savoye kool f 1.20—2.10, Boerenkool f 1.503.00, Rapen f 1.401.60, Prei f 1.50—4.70, Kroten f 1.50—2.50, idem gekookt f 3.00—7.00, Uien f 4.00—10.50, Peen f 2.205.70, Spruiten f 2.0014, An dijvie f 2.00—5.00, Sla f 3.00—8.00, Nero f 3.80 6.00, Druiven f 12.0022.00, Snijboo- sn f 13.00—30.00 Witloof f 6.00—16.00, Spinazie f 12.0020.00, Tomaten A f 4.00 12.40, id. B f 4.00—14.60, id. C f 4.00—6.60, id. CC f 4.00"per 100 K.G. Andijvie f 0.60 .40, Bloemkool f 1.50—9.20, Salade f 0.60 -3.0!) Knolselderie f 2.004.10 per 1Q0 stuks Pieteiselie f 0.701.80, Selderie f 0.301.00, Peen f 3.307.10 per 100 bos. Varkensmarkt. Aangevoerd totaal 127 stuks. Prijs per K.G. levend gewicht f 0.62 0.63, handel vlot, een enkel hok f 0.64. ROTTERDAM, 22 Nov. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst chevalier 8.008.25. Haver 67. Rogge tot 7.50. Erwten, kleine groene 8.5010.50, schokker erwten f 1317. Bruine boenen 9.0011.50. Uitgezochte partijtjes er boven betaald. Alles per 100 kg. Buitenlandsche granen. Stemming kalm. Rogge: 76/77 kg. Noord-Russische, dis ponibel 8.25, 76a77 kg. Zuid-Russische, idem 8.20, Amerikaansche no. 2 idem 7.70, Canada no. 3, idem 8.25. Gerst: 66/67 kg. Zuid-Russische, dispo nibel 155.64/65 kg. Zuid-Russische, stoomend f 154,Amerikaansche no. 2, disponibel J 146, idem no. 3 disponibel 142.50, idem no. 3, stoomend 142. Canada no. 3, disponibel 148.Xarom idem 146. Haver: 55/56 kg. La Plata Clipped, disp. 7.—, 55/56 kg. idem, stoomend naar aan komst 6.70—6.55, 51/52 kg. La Plata Clipped, disponibel 6.75, 51/52 dage lijks verwacht 6.60. ROTTERDAM, 23 Nóv. Vee. Aanvoer: 4272 totaal,' 159 paarden, 5 veulens, 1468 magere runderen, 757 vette runderen, 40 vette kalveren, 523 graskalveren, 802 nuchtere kalveren,- 391 schapen en lamme ren, 15 varkens en 112 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 66 en 50 ■54 cent, vette ossen 72, 65 en 5054 cent stieren 66, 61 en 56 cent, vette kalveren 115, 105 en 8085 cent, schapen 54, 49 en 44 cent, lammeren 63, 58, en 53 cent, gras kalveren 55 en 44 cent, nuchtere kalveren 52, 48 en 44 cent, slachtpaarden 50, 45 en 40 cent. Prijzen per stuk: schapen 30 27—23, lammeren f 20—17—15, nuchtere slachtkalveren 1297, nuchtere fok- kalveren 201715, slachtpaarden 220 Je hoort Fifi van de trappen val len en je komt niet eens kijken of het arme hondje zich bezeerd heeft. Groote help, was het Fifi? Ik dacht dat u het was mevrouw! (Miroir). LEIDEN. Geboren: Hendrik Jan Joost Huber- tus, z. van H. van Leeuwen en M. Ver- straaten Bernard Antonius Marinus Luitpold, z. van A. v. d. Veerdonk en M. Schulte Maria, d. van A. la Lau en M. v. Polanen Sinentje, d. van J. J. Planje en F. Eradus Marinus Jacobus, z. van M. Kokkedee en S. H. Paats Willem Fre- derik, z. van A. Schipper en C. PiketCor nelia Lena, d. van F. v. Duuren en N. Veen- stra Johannes z. van F. J. Otten en A. Schrier Antje, d. van H. M. Flinter man en A. Olieman Johanna Petronella, d. van W. A. Tromp en A. J. Dingboom Petronella, d. van G. Bödeker en J. Driel Johanna Jacoba, d. van A. Zwammer en J. M. Raijer Marianne, d. van Wahab en J. C. W. Guldemond Anna, d. van W. J. G. Willemsen en G. v. d. Bos Guda Geertruida, d. van F. W. R. Hopster en B. Boeke. Gehuwd: J. J. v. Teijlingen jm. en J. J. Beurze jd. A. L. v. Rossum jm. en A. F. A. C. Pielanen jd. Th. J. v. d. Meel jm. en H. J. Lut jd. B. A. P. de Bruin jm. en M. M. A. Morsch jd. Overleden: H. D, Kolkman m. 30 j. J. Noordervliet wedn. 75 j. H. Polman zn. 5 j. A. Lemsky-Lindner wede. 78 j. J. J. Hansen dr. 7 mnd. 180120, werkpaarden f 340290200; hitten 200—160—100; stieren 300— 260—180, kalfkoeien 280—250—175, melk koeien 290255185, varekoeien 205 —170—140, vaarzen 195—150—115; pin ken 155125100, graskalveren 60— 5025, bokken of geiten 11.507.504. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer ruim, handel kalm, prijzen als vorige week, prima koe 78, prima os 76 cent. stie ren aanvoer grooter, handel matig, prijzen iets hooge; vette kalveren aanvoer ge woon, handel tamelijk, prijzen als gisteren prima kalf 1.25. schapen en lammeren aanvoer aanmerkelijk grooter, handel kalm, prijzen als gisteren, nuchtere slacht en fokkalveren aanvoer iets kleiner, han del redelijk, prijzen als vorige week. paar den aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen vooral niet hooger. kalf- en melk koeien aanvoer grooter, handel redelijk, prijzen hooger; varekoeien aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen vast. vaarzen en pinken aanvoer ruim, handel lui, prijzen van vorige week nauwelijks te handhaven; graskalveren aanvoer groot, handel matig, prijzen onveranderd; bok ken of geiten aanvoer iets korter, handel vlot, prijzen iets lager. 's HERTOGENBOSCri, 23 Nov. Boter. Aanvoer 10.5000 kg. Prijzen: hoogste 1.47 laagste 1.41 en middel 1.45 per kg. KATKWIJK a. d. RIJN, 22 Nov. Groen tenveiling. Per 100 kg.: Roodekool 2.30 3.30, gelekool 1.00/1.30, groenekool 1.30 1.60, breekpeen 3.504.10; uien 9.60 9.90, waschpeen per kist 0.701.10, selderieknollen 2.002.50, andijvie per 100 stuks 0.600.75, bloemkool I per 100 stuks 5.5012.10, idem II per 100 1.50 —3.10. HAZERSWOUDE, 22 Nov. Eierenveiling Prijzen: kippeneieren 4.005.80, eenden eieren 4.004.05 per 100 stuks. Aanvoer 1705 stuk. ROELOFARENDSVEEN. 22 Nov. Groen tenveiling. Andijvie 0 801.00, sla aan gevoerd 45600 stuks 0.603.00 per 100 krop, tomaten A 1.001.90, idem B. 1.20—2.65, idem C 0.50—1.05, idem CC 5075 cent per bak. VINKEVEEN, 22 Nov. Groentenveiling. Snijboonen f 29, en idem stek f 14, roode kool 4, witlof I 912, idem II 57, prei 3.80. spinazie 6.en waschpeen 23 per 100 kg. tomaten A 5.50, idem E> 7.60, idem C 5.idem CC 3 per 100 pond; peen 46 en pieterselie f 23 per 100 bos. VVISSELNÜTEEKINGEN (AMSTT-R DAMH Londen 9 01 Berlijn 72.80 Parijs 6 l2t/3 Brussel 30.63 Zwitserland 4169 Kopenhagen 40 25 Stockholm 46 45 Oslo 45.27l/o Mew York 1.7915/16 Praag 6.34l/2 THEATER HOOFFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Gewetenswroeging (Anna Sten, Frede rick March). Go West,, young man (Mae West). Speelfilm Comedie Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinée, Zaterd. en Woensd. 2 uur Toelaatbaar v. volwassenen. Luxor: Verloren Paradijs (Ronald Colman). Penrod en Sam. Avonturen film Dag 8—11 uur Zon dags bovendien 27 uur Matinée Zaterd Woensdag en Donderdag. Goedgekeurd v volwassenen. Casino: Lido: Hé! Nellie (Paul Mini). De Auto-kampioen. (Frankie Darro, Ma ry Aston). Speelfilm Sensatiefiln Dag. 811. Zondags bovendien 47 en 811 uur. Matinée Zater,a° en Woens dag 2.30 uur. Goedgekeurd Afgekeurd Jt

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7