Laatste berichten Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN I O S C O P E N MAANDAG 22 NOVEMBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Gemeenteraad Hedenmiddag te 2 uur vergaderde de Raad der gemeente Leiden ond?r voorzit terschap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuijzert. Afwezig met kennisgeving de heer Splin ter. Na afhandeling der Ingekomen Stukken wordt overgegaan tot de agenda. 1 Prae-advies op het verzoek van A. Coert om ontslag als Directeur van het Stedelijk Museum „de Lakenhal". Goedgekeurd. 2 Benoeming van een regent van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinder huis. Benoemd wordt prof. mr. R. P. Cleve- ringa. 3. Benoeming van een Directeur van het Stedelijk Museum „de Lakenhal". Benoemd wordt de heer E. Pelinck, doc torandus in de kunstgeschiedenis te Am sterdam, Drs. Pelinck is bestuurslid van Oud-Leiden. 4. Benoeming van een hoofd van de school voor buitengewoon lager onder wijs, verbonden aan het zwakzinnigenge sticht „Voorgeest", te Oegstgeest. Benoemd wordt de heer D. Dullemond te Gouda. 5. Benoeming van een onderwijzeres aan de o. 1. school aan de Vrouwenkerk steeg A. De heer Coster (R.K.) merkt op. dat in deze voordracht geen rekening is ge houden met de opmerking van den heer Goslinga, omtrent het te groot aantal vrou welijke leerkrachten. De heer Goslinga (A.fl.) zegt, dat hij bij de begrooting nader op deze kwestie zal terugkomen. Wethouder T e p e (R.K.) ontkent, dat B. en W. geen aandacht aan deze opmer king zouden hebben geschonken. De zaak is echter, dat de cijfers van den heer Gos linga onjuist zijn gebleken, althans wat den huidigen toestand betreft. In 1934 was er inderdaad een wanverhouding, doch in 1937 is de verhouding: 49 vrouwelijke tegenover 64 mannelijke leerkrachten. Wat een vrij normale verhouding genoemd kan worden. Op dezen grond heeft het college gemeend, eerst de wachtgeldsters te moe ten voorstellen. Daarna kan worden over gegaan tot het aanstellen van eigen Leid- sche krachten. Mevr. Braggaar-^de Does (S. D. A. P.) zegt. dat het den heer Goslinga op dc eerste plaats te doen is om de vrouw uit de beroepen te weren. Hij wordt niet geleid door het belang van het onderwijs, doch door haat tegen de vrouwelijke leer krachten. De heer v. d. Laan (Vryh. Bond) zal rret de voordracht meegaan, nu gebleken is, dat de verhoud.ng niet zoo ongunstig is al de heer Goslinga heeft meegedeeld. De heer Goslinga (A.R.) zegt, dat hij slechts beschikte over het jaarverslag van 1935. Spr. heeft nooit beweerd, dat de vrouw geweerd moot worden uit de school. Spr. ontzegt mevr Braggaar het recht om te zeggen, dat hij niet geleid wordt door het belang van het onderwijs, doch door haat tegen de vrouw. Wat een onzin! De V o o r z. Een opmerking van een njede-raadslid moogt u niet als „onzin" be titelen. De heer Goslinga (A.R.): Laat mij dan zeggen: dat deze opmerking van mevr. Braggaar „geen gezonde taal" is. Benoemd wordt vervolgens mej. L. G. Tuk te Nieuwpoort. 6. Voorstel tot het verhuren van ver schillende perceelen wei- en teelland. Het is den heer v Eek (S. D. A. P.) op gevallen, dat de huur van sommige per ceelen aanzienlijk verhoogd is. De gega digden hebben geen jDezwaar gemaakt, doch zij hebben gebrek aan grond en worden daardoor verleid tot te hooge prijzen. Wij leven in een zeer onzekeren economischen toestand en het is z. i. niet gerechtvaar digd een oogenblikkelijke stijging vast te leggen in den huurprijs. De gemeente moet niet meewerken om de vaste lasten nog hooger te maken dan zij reeds zijn. Wethouder Wilbrink (C.H.) zegt, dat er bijzondere omstandigheden aanwezig zijn voor den prijs van deze perceelen. De bedragen zijn niet overdreven en er is dan ook gemakkelijk overeenstemming bereikt met de gegadigde. Daarna z. h. st. goedgekeurd. 7. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening en tot het vaststellen van den des- betreffenden begrootingsstaat. Goedgekeurd. 8. Voorstel inzake het aangaan van kas- geldleeningen gedurende het eerste kwar taal 1938. Goed -.ekeurd. 9. Voorstel inzake het beleggen van kas gelden. Goedgekeurd. 10. Voorstel inzake het wijzigen van de met de N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's Gravenhage, bij raadsbe sluit van 6 Juni4 Juli 1932, aangegane rekening-courant-overeenkomst. Goedgekeurd. 11. Voorste] tot het wijzigen van de ver ordening, betreffende het verleenen van een bijslag op de pensioenen aan gemeen te-ambtenaren en hunne weduwen en wee zen toegekend. Goedge'.eurd. 12. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen J. Thomas, te Al phen aan den Rijn, strekkende tot vergoe ding aan de gemeente van de schade, haar toegebracht door aanrijding van een lan taarnpaal en een afsluithek van de Sche- luwbrug. Goedgekeurd. 13. Voorstel' tot het verleenen van mede werking aan het bestuur van de R. K. Pa rochiale Jongensscholen onder R. K. Pa rochiaal Kerkbestuur tot het aanschaffen van schoolmeubelen en leermiddelen ten behoeve van zijn school voor uitgebreid lager onderwijs aan het Pieterskerkhof no. 4 en tot het vaststellen van den des- betreffenden begrootingsstaat. Goedgekeurd. 14. Voorstel tot het aankoopen van het huis met tuin aan de Langebrug No. 58 en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat. De heer Hessin g (S. D. A. P.) maakt bezwaar tegen den koopprijs. Men begrijpt, dat de gemeente dit perceel noodig heeft, en daarvan maakt men gebruik. Wethouder Wilbrink (C.H.) merkt op, dat de gemeente moest uitzien naar woningen in de buurt van de brandweer kazerne. Toen de gemeente dit pand voor 7000.koii krijgen, meende zij te moe ten toegrijpen. De prijs is hooger dan wanneer de gemeente dit pand niet noo dig had gehad. Daarna z. h st. goedgekeurd. 15. Voorstel inzake het verstrekken van brandstoffen aan daarvoor in aanmerking komende werkloozen gedurende het win terseizoen 19371938. Goedgekeurd. 16. Voorstel tot het wijzigen van de verordening, regelende de heffing van be lastingen voor het gebruik van het Open baar Slachthuis te Leiden. De heer Tobé (R.K.) vraagt of het wel juist is, dat het invoerkeurloon verhoogd wordt. Beter acht spr. de verlaging van de slachtprijzen, waardoor hetzelfde re sultaat bereikt wordt. De heer Goslinga (AR.), vraagt, of deze wijz'ging wel noodzakelijk is en wat de verlaging van het slachtkeurloon de gemeente zal kosten. Wethouder V e r w e ij (S. D. A. P.) ver wacht, dat door de verlaging van de slacht- keurloonen het slachten zal toenemen, waardoor de inkomsten van het slachthuis hopenlijk zullen stijgen. Er is bezwaar ge maakt tegen de verhooging van het in- voorkeurloon, doch er bestaat op 't oogen- blik een wanverhouding tusschen de slachtloonen en de invoerkeurloonen en de wijziging beoogt, deze wanverhouding weg te nemen. Daarna z. h. st. aangenomen. 17. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met Curatoren der Rijks universiteit alhier, inzake de huisvesting i van de psychiatrische kliniek in „Rhijn- geest" en tot het in verband daarmede beschikbaarstellen van gelden Goedgekeurd na een korte vraag om na dere inlichting door den heer v. d. Tas (A.R.). (Wordt vervolgd). STUDIE VEREEN1GING VAN SOCIALE WERK(ST)ERS. Lezing de werkloosheidsverzekering. Zaterdagmiddag hield de heer J. C. van Dam, Referendaris aan de Afd. Arbeidsza ken der gemeente Amsterdam, een lezing over de werkloosheidsverzekering. Nadat de voorzitter, de heer M. I. Smit, de aanwezigen had welkom geheeten, gaf hij het woord aan den heer van Dam. Spreker ving zijn inleiding aan met een uiteenzetting van het begrip „werkloos heid" in verband met werkloosheidsverze kering. De omlijning van het begrip vindt haar grenzen in de uitvoeringsvoorschrif ten. Na de behandeling van de geschiedenis der werkloosheidsverzekering, waarbij spr. uitvoerig stilstond bij de verschillende stel sels van vrijwillige verzekering, zooals het Gentsche Stelsel, het Noorsche Stelsel en het Deensche Stelsel, gaf hij een uiteenzet ting van de verplichte verzekeringen zooals deze thans gelden o.a. in Engeland, Duitsch- land, Italië, Zwitserland, Oostenrijk, Polen en Frankrijk. In Nederland, aldus spreker, heeft in den aanvang het z.g. Gentsche Stelsel gegolden, waarna overgegaan werd op het Deensche Stelsel. Eerst bij de z.g. noodregeling-Treub gaf de Staat belangrijke hulp; terwijl het thans nog geldende werkloosheidsbesluit 1917 de voorwaarden geeft, waarop subsidie kan worden gegeven; hoe het toezicht is geregeld op de handelingen der werklo zenkassen, op het verstrekken van uitkee- ringen. Van de verschillende onderdeelen gaf spr. een uitvoerige uiteenzetting, waar na hij overging tot de hoofdzaken van de kasreglementen. Bij de behandeling van de beteekenis van de uitvoeringscirculaires en de jurispruden tie zette spreker de beroepsregeling uiteen. Na de verhouding der werkloosheidsver zekering tot de steunregeling en de maat schappelijke zorg te hebben besproken ein digde de heer v. Dam zijn lezing met een weergave van de gebreken van het nu gel- gende stelsel. Hirna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan een goed ge bruik werd gemaakt. Na een dankwoord aan den heer v. Dam sloot de voorzitter de bijeenkomst. MUZIEK. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Eerste gewoon concert. Op het eerste gewoon concert der My. voor Toonkunst, te geven op Vrijdag 26 November a.s. in den Leidschen Schouw burg, zal het Nieuw Hongaarsch Strijk kwartet (Zoltan Szekely, le viool, Sandor Vegh, 2e viool, Denes von Koromzay, alt en Vilmos Polotai, violoncel) werken ten gehoore brengen van Mozart, Stravinsky, Honegger en Schubert. Het tweede gewoon concert, een Fran- sche avond, te geven door Francis Pou- lenc (componist-pianist) en Pierre Bernac (zang), is bepaald op 27 Januari 1938. Het derde en laatste gewoon concert zal plaats vinden op 10 Maart 1938. Alsdan zal optreden het Nederlandsch Kamerorkest o.l.v. Otto Glastra van Loon met als solis ten Hans Brandts Buys (cembalo) en Jaap Stotyn (hobo). OPVOERING VAN „CANDIDA". Door de Kon. Ver. „Litteris Sacrum". Litteris heeft haar tooneelseizoen inge zet met een spel van den bekenden Engel- schen schrijver G. Bernard Shaw, „Can dida". Het speelt omstreeks 1890, in den tijd, toen het Socialisme opgang maakte en nieuwe ideeën zich baan braken om trent de rechten van den arbeider. Ook de Engelsche predikant ds. James Morell was een vurig voorvechter van deze ideeën, zelfs zoo, dat zijn schoonvader, Burgess, hem „een gek" noemde; waartegenover de dominee zijn schoonvader betitelde als een „oude schurk". Shaw, die vrij sympathiek staat tegenover het socialisme, zooals zich dat in Engeland heeft ontwikkeld, teeken- de den dominee'als een krachtige en idea listische figuur en als een succesvol spre ker. Doch welk een menschenkenner de dominee ook mag zijn, in één opzicht schiet zijn kennis van personen en karakters toch tekort, en wel ten opzichte van zijn eigen vrouw, Candida. Het eigenlijke conflict, waar het spel om draait, is het ziele-con- flict van den dominee, als hij meent, dat zijn vrouw, die hij altijd volmaakt ver trouwd heeft, onder den indruk is gekomen van het liefdes-gedaas van een schuwen en vreemden „dichter", een weeken en bloo den jongeling, dien men in het gewone le ven een „halve-gare" zou noemen. Geen vriend van halve maatregelen, stelt hy haar meteen voor de keus tusschen hem, den gevierden predikant, den evenwichti- gen geest en krachtige persoonlijkheid, en den uit het dagelijksche leven wegvluch- tenden, den schuwen en onevenwichtigen jongen man. En Shaw zou Shaw niet ge weest zijn, als hij geen slot had gevonden, dat niemand zóó verwacht had. Candida kiest n.l. den zwakste. Maar de zwakste van de twee is niet de malle dichter, maar de dominee! Want tenslotte zou hij zonder de steun en hulp van zijn vrouw niet be reikt hebben wat hij nu bereikt had. Als tooneelstuk in Shaw's „Candida" niet bepaald sterk; het moet danig „opgespeeld" worden, anders is het gevaar groot, dat het op den duur wat eentonig wordt. Ondanks de toch wel pittige dialogen. Het beste voldeed in dit opzicht de heer B. Hageman, die van den „ouden schaaps kop" van een schoonvader een pracht-type maakte, volkomen uit de verf en spring levend. Daarnaast moeten wij den invaller noemen, den heer H. Bentz v. d. Berg, die op het laatste oogenblik de rol van Eugene Marchbanks van den heer P. Knops moest overnemen. Weliswaar slaagde hij er niet in, de tamelijk onwezenlijke figuur van den half-zachten dichter tot een tastbaar we zen te maken, maar dat is niet zijn schuld. Wat hij wèl kon doen, was: „tooneel ma ken" en dat deed hij keurig; zijn typeering was in ieder geval merkwaardig en expres sief. Mevrouw Co Hageman-Verhagen ver vulde de rol van Candida en zij speelde op haar eigen charmante wijze deze kalme vrouw, die innerlijk meer beteekende dan zelfs ds. Morell vermoedde. Mr. J. C. Dros, dien wij den laatsten tijd weinig meer op het Litteris-tooneel zagen, was deze domi nee. Beheerscht en forsch, in houding, stem en gebaar, is zijn spel; een alleszins aanne melijk type van den dominee, zooals Shaw h'em geteekend heeft. Mej. Rosien Gayke- ma en de heer J. W. Nieuwenhuizen Segaa* hadden de bijrollen van Prosepine en hulp prediker, zoodat zelfs deze bijrollen door uitstekende krachten bezet waren. Slechts één opmerking: in een stuk als dit, waar alles aankomt op het gesprokene, is het dubbel hinderlijk, wanneer er zoo zacht gesproken wordt, dat de helft ver loren gaat. Speciaal in de slot-scène, waar in de spanning ligt van de naderende ont knooping en die aanleiding geeft tot zacht spreken, denke men eraan, dat het publiek juist hiervan zoo weinig mogelijk wil mis sen. Overigens is „Candida" een goede inzet van het seizoen; een spel met cachet en Litteris waardig. ZEVENDE LUSTRUM DER LEIDSCHE INDOLOGEN-VEREENIGING. Een Historische Tentoonstelling. Ter gelegenheid van hec Zevende Lustrum der Indologen vereeniging alhier organiseert de lustrum-commissie een Historische Ten toonstelling van 1 tot 15 December, betrek king hebbende op de ontwikkeling der In dische wetenschappen. Dank zij de gast vrijheid van den directeur kon deze ten toonstelling gehouden worden in het op 30 November te openen Rijksmuseum voor Vol kenkunde. Getoond worden n.l. boeken en handschriften, waaronder zeer zeldzame welwillend in bruikleen gegeven door de universiteitsbibliotheek, het koninklijk in stituut voor de taal-, land- en volkenkunde in Nederlandsch-Indië, het instituut Kern, het Academisch-Historisch Museum, het ar chief der gemeente Delft en eenige hooglee raren. Een aparte afdeeling geeft een overzicht van de geschiedenis der vereeniging zelve. STICHTING NOORD-NEDERLAND- VLAANDEREN. Naast de reeds bestaande afdeelingen van de stichting Noord-Nederland te Rottedam, te 's-Gravenhage en te Amsterdam is thans een afdeeling hier ter stede opgericht, waarvan het voorloopig secretariaat is ge vestigd bij den heer W. Putters, Breestr. 20 ERNSTIG ONGEVAL TE DELFT. Op het terrein van de oliefabrieken „Calvé Delft" zijn vanmorgen twee jonge arbei ders, toen zij op een hoogte van twaalf meter voor de aardigheid aan de ketting van een hijschkraan gingen hangen, gevallen. De 22-jarige J. IJselenberg brak een arm. De 22-jarige P. Smit liep een zware hersen schudding op. Beiden werden naar het gast huis te Delft overgebracht. NOG EEN AUTO ONGELUK NABIJ ARNHEM. Vanmiddag heeft zich op den Amster- damschen weg nabij Westend te Arnhem nog een auto-ongeluk voorgedaan. Een vrachtauto uit'Gouda trachtte een andere vrachtauto te passeeren, hij kwam daarbij in botsing met een vrachtauto uit Arnhem, die uit de tegenovergestelde rich ting kwam. De bestuurder van den vrachtauto, die de aanrijding veroorzaakte, is met een schedel- basisfractuur ter verpleging in het gemeen teziekenhuis te Arnhem opgenomen. Zijn vader die naast hem zat alsmede de chauf feur van de auto uit Arnhem, kregen en kele vleeschwonden. De vrachtauto die door den Goudschen wagen werd gepasseerd, raakte van den weg af en sloeg om. De in zittenden van deze auto kwamen met den schrik vrij. AANVARING BIJ HET LICHTSCHIP „WANDELAAR." Vanmorgen zijn twee schepen, van welke naam en nationaliteit nog niet bekend zijn, ter hoogte van het lichtschip „Wandelaar" met elkaar in aanvaring gekomen tengevol ge hiervan zou een dezer schepen zinkende zijn. De sleepboot „Goliath" is van Vlissingen uitgevaren. Het mist nog steeds. OPLICHTERS AANGEHOUDEN. Sedert 1935 zocht de recherche te Gronin gen naar een jonge vrouw, die op brutale wijze verschillende winkeliers te Groningen heeft opgelicht. Zij kocht af en toe in groote zaken goede ren, op naam van zeer goed bekend staande families uit stad en provincie. Zoo kocht zij o.a. een kostbaren wintermantel voor re kening van een familie uit Noordbroek, wel ke familie inderdaad een goede klant is van de zaak, waarvan het kleedingstuk werd be trokken. De nasporingen naar de vrouw in de provincie hadden geen resultaat. Het feit evenwel, dat de, oplichtster in Gronin gen is komen wonen, is haar noodlottig ge worden. De politie hield haar in de gaten en toen zij Zaterdag jl., nadat zij in een win kel iets had gekocht, daar later terugkeerde om een parapluie, welke zij vergeten had, te halen, werd zij door de recherche gear resteerd. Zij heeft een bekentenis afgelegd. Bij een huiszoeking is een deel der goederen terug gevonden en in beslag genomen. De vrouw, de 23-jarige T. de B., is ter be schikking van den officier van justitie ge steld. LEIDEN. Geboren: Cornelis Leonardus Anto- nius Maria z. van C. L. Mulder en C. Janssen. Ondertrouwd: J. de Boer jm. 27 j. en S. A. Stoute jd. 30 j. H. Teegelaar jm. 23 j. en A. S. v. Klaveren jd. 24 j. W. Momberg jm. 26 j. en S. de Bruin jd. 24 j. C. J. Geijsman jm. 33 j. en M. A. Sloots jd. 28 j. W. F. v. d. Wetering jm. 24 j. en M. J. W. de Bolster jd. 22 j. J. Benning jm. 26 j. en J. v. Weizen jd. 24 j. A. v. Polanen jm. 34 j. en G P. M. v. d. Eist jd. 28 j. J. Laman jm. 23 j. en J. P. Ju jd. 19 j. Overleden: J. C. Wijnen m. 54 j. ERNSTIG ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. WARSCHAU, 22 Nov. (A.N.P.). Te Pa- bianitz, nabij Lod, is bij een onbewaakten overweg een locomotief op een wagentje ingereden. De vijf inzittenden werden op slag gedood. HET MIJNONGELUK TE HINDENBURG HINDENBURG, 22 Nov. (ANP.) De onder groote moeilijkheden gepaard gaan de werkzaamheden tot het opsporen der zes slachtoffers van de ernstige mijngasont- ploffing in de Koningin-Louise-schacht, hebben vannacht geleid tot het vinden van de eerste twee lijken. Politievoetbal. Morgen om 2 uur speelt de L.P.S.V. aan de Zoeterwoudsche Singel een com petitiewedstrijd tegen Delft. De vorige week speelde zij tegen deze ploeg gelijk. ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 14 ZEVEN SPIEGELRUITEN IN STUKKEN GEGOOID. Weliswaar niet dronken, maar in ieder geval onder den invloed van sterken drank wandelde de 23-jarige loopjongen C. J. v. d. K. te 's-Gravenhage in den afgeloopen nacht naar huis. De drank had hem in een stemming ge bracht, welke niet alleen verre van vroolijk was, maar waaruit ook moest worden opge maakt, dat de jongeman genoeg had van dit aardsche leven. Hij heeft kans gezien een gedeelte van de Hoefkade en omliggende straten in rep en roer te brengen. Hij pak te een kist waar de man deze zoo gauw vandaan haalde, vermeldt de historie niet en gooide daarmede niet één, maar liefst ze ven groote spiegelruiten van in deze om geving gevestigde winkels in gruizelemen ten. Toen werd hij gegrepen en overgebracht naar het hoofdbureau van politie, waar hy is ingesloten en waar hendenochtend zeven winkeliers hun opwachting maakten om aangifte te doen van vernieling. AMSTERDAM, 22 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 431 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7278, 6270 en 5260 cent per kg. slachtge- wicht; 93 melk- en kalf koeien 180250 per stuk, 72 vette kalveren 2e kwal. 58 64 cent,. 3e kwal. 5256 cent per kg. slachtgewicht; 67 nuchtere kalveren 8 13, en 39 schapen 2030 per stuk, 438 varkens: vleeschvarkens wegende van 90 tot 110 kg. E575 cent, zware 7374 cent, vette 7273 cent per kg. slachtgewicht; 12 paarden 100150 per stuk. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: slachtrunderen behoorlij- ke,n aanvoer, handel traag, prijzen iets hooger. Melkkoeien behoorlijken aanvoer, handel vrij vlug, prijzen hooger, vette kalveren matige aanvoer, gedrukte handel, prijzen lager. Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge handel, prijzen constant, schapen minder aanvoer, gedrukte handel prijzen iets hooger. Varkens behoorlijke aanvoer, handel zeer gedrukt, prijzen con stant. Paarden weinig aanvoer en handel. DELFT, 20 Nov. Kaas. Aangevoerd 7 stapels komijne kaas, wegende 1283 kg. prijs 4250 cent per kg. Handel kalm. ROTTERDAM, 22 Nov. Vee. Aanvoer: 2494 totaaly, 609 vette runderen, 190 vette kalveren, 2 nuchtere kalveren, 1083 scha pen en lammeren, 610 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 68 en 5256 cent, vette ossen 72, 66 en 5256 cent, vette kalveren 115, 105 en 8085 cent, varkens (levend gewicht) 62. 61 en 60 cent, schapen 54, 49 en 44 cent, lammeren 63, 58 en 53 cent. Prijzen per stuk: schaoen 3027 23, lammeren f 201715. Overzicht: vet te koeien en ossen aanvoer iets korter, j handel vasthoudend, prijzen le kwal. on veranderd 2e ere 3e kwal. iets lager, prima j koe 78 cent en prima os 76 cent; vette kal- i veren aanvoer gelijk vorige week, handel vlot, prijzen iets hooger, prima kalf 1.25; j schapen en lammeren aanvoer veel ruimer, j handel tamelijk, prijzen als vorige week Dinsdag; varkens aanvoer aanmerkelijk grooter, handel straag, prijzen partijtjes j schapep werden voor export gekocht. WISSKLNOTEERINGEN (AMSTERDAM* Londen 9 01&/4 Berlijn 72.871/9 Parijs 6 121/Ö Brussel 30.67 Zwitserland 41 7iil/4 Knoenhagen 40 25 Stockholm 46 47U2 Oslo 45.271/2 New York l.SO7/^, Praag 6.35 THEATER HOOFFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Gewetenswroeging (Anna Sten, Frede rick March). Go W est,, young man (Mae West). Speelfilm C omedie Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 2— 7 uur, Matinée, Zaterd. en Woensd. 2 uur Toelaatbaar v. volwassenen. Luxor: Verloren Paradys (Ronald Colman). Penrod en Sam. Avonturen film Dag 8—11 uur Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd Woensdag en Donderdag. Goedgekeurd v volwassenen. Casino: Lido: Hé! Nellie (Paul Mini). De Auto-kampioen. (Frankie Darro, Ma ry Aston). Speelfilm Sensatiefiln Dag. 811. Zondags bovendien 47 en 811 uur. Matinée Zatercc. en Woens dag 2.30 uur. Goedgekeurd Afgekeurd

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3