STADS De Haarlemsche Jonge Middenstand in jaarvergadering te Leiden. "ET BETÖOVERDE BOSCH MAANDAG 22 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 R. K. STUDENTENVER. „ST. AUGUSTINUS". INAUGURATIE DER NIEUWE LEDEN. Prof. Huib Luns spreekt over „Cives Roman us sum". Zondagmiddag om 3 uur had in het „Eigen Huis" de inauguratie der nieuwe le den van „St. Augustinus" plaats. Aanwezig waren het voltallig bestuur met den modera tor Rector R. Reijnen, de rector magnificus Prof Dr. J. Barge, Prof. Dr. P. C. Flu, secr. v. d. Senaat, Mgr. P. Groenen, oud-mode rator, Pastoor Th. Beukers, Prof. Huib Luns en dr. P. Niemer. De bijeenkomst werd geopend door den praeses, den heer A. van Velzen, die in zijn openingswoord herinnerde aan de waar schuwende worden van den afgetreden Rector magnificus van Wageningen: „Het was eenmaal het ideaal van de Universi teit de persoonlijkheid van den student en alle geestelijke mogelijkheden, die in hem schuilen, tot ontplooing te brengen. Het heden leert, dat de wetenschap dit maar op zeer eenzijdige wijze doet". Daarbij komt volgens spr. het vraagstuk van een over vloed aan intellectueelen, die leiden gaat tot een „intellectueel proletariaat", omdat er voor velen heden geen plaats is. Reeds alle overdrachtsredevoeringen der rectoren magnifici spreken hiervan. Deze ontvangst is niet vreugdevol en niet hoopvol, maar als praeses der student en vereeniging, waar- toe gij hoopt toe te treden, mag spr. wèl uiting geven aan zijn vreugde. „St. Augus tinus" zal van ieder opeischen al zijn kwa liteiten om de algemeene vervlakking, ge volg van hét onrustbarend toestroomen van nieuwe studenten, te kunnen weerstaan. Noodzakelijk is wat Ncteboom zeide n.l. de ontplooing der persoonlijkheid en niet het rusteloos zoeken van het einddoel. Zei Dr. Kortenhorst niet, dat de vorming van de persoonlijkheid der Kath. studenten een levenseisch is voor ons Kath. volksdeel? In dezen vorm zouden wij, aldus spr. niet meer beteekenen dan een refugium voor onze zwakke broeders, een argument voor de bewering, dat de „Katholieken zijn en wenschen te blijven een in 't protestantsche Nederland wezensvreemd element". Het is onze plicht de inzichten van andersdenken de collega's te leeren begrijpen en zorg te dragen voor een beter begrepen worden. Een volstrekt vereischte hiertoe is de sensus catholicus, niet op de eerste plaats als vrucht van theologische studie, maar van Katholiek leven. De basis voor dit laatste is een Kath. omgeving. Daarnaast mag geen alleen-zaligmakend isolement bestaan. Door samenwerking met andere corpora moe't er komen onderlinge waardeering. Geen toenadering te willen tooneii, wijst op een misplaatst superiori teitsgevoel. Spr. wees de inaugurandi ver volgens op hun plicht de vereeniging hier in te helpen en „te steunen, zoo als velen voor ons gedaan hebben Dat wij er zijn en wat wij zijn, is de vrucht van hun werk. Spr. vroeg ten slotte de inaugurandi zich niet te stellen op het standpunt: „es ist erreicht" maar te stre ven naar den groei en bloei van „St. Augus tinus". Hierna werden de namen der nieuwe de den voorgelezen en vervolgens werden de nieuwe leden mét de gebruikelijke formule geïnstalleerd. Na hét zingen van het Io Vivat werden vervolgens de diploma's uitgereikt, waaron der de talrijke aanwezigen studentenliede ren aanhieven. Hierna sprak de praeses Prof. Huib Luns toe, dien hij welkom heette en dank bracht voor zijn bereidwilligheid hier te komen spreken. Prof. Luns, het woord nemend, vroeg zich allereerst af waarom de nieuwe leden lid wilden zijn van de R.K. Studentenvereeni- ging „St. Augustinus" en antwoordde hier op, dat zij zich Kath. wilden groepeeren, lid wilden zijn der groote Kath. familie in ons vaderland en goede ledematen der Kath. Kerk, die het middel is tot zelfheiliging. Het Katholicisme heeft heiliging ten doel en dit is het eerste en laatste argument van uw toetreding, aldus spr. In ons land is onze positie nog onbegrij pelijk precair. U zult tegen u vinden in het leven alles wat het Christendom haat en allen, die al het andere meer beminnen dan het Christendom. Tegen Roomsche dienstboden, tramcon ducteurs en winkeliers is geen bezwaar. Maar gij gaat studeeren en gij moet daarom worden gewaarschuwd in verband met uw positie in de maatschappij. Straks zal 1% van hoogleeraren van de universiteit der hoofdstad katholiek zijn en, toch zijn 43% van de kinderen der lagere school Roomsch. Daarom wordt er eendracht gevraagd. Er zouden reden zijn voor een minderwaardig heidscomplex als daar niet was de massale tegenstand. Spr. drukt de aanwezigen op het hart: aanvaard het feit van afgescheiden heid nooit. Wij hebben ons niet afgeschei den. Wij zijn in de Ecclesia. Anderen heb ben zich afgescheiden, zij zijn sectarissen. Wat leert de jeugd op de Nederl. scholen? Twee verkeerde dingen, n.l. dat de op stand tegen Spanje en de religieuze op stand gelukte. Dat is niet juist, want de opstand tegen Spanje lukte maar half en wij moeten eer bewijzen aan de vele ka tholieken, die de Kerk in de hervorming trouw bleven. Na eenige geschiedkundige feiten be handelde spr. de huidige positie der katho lieken ki Nederland. Het percentage katho lieken op de lagere scholen geeft geen juist beeld wegens den aanval op lateren leeftijd. Een protestant, die afvalt is wel verloren voor het protestantisme, maar komt meestal terecht in het anti-christelijk blok. Een ka tholiek die afvalt, is verloren. Spr. geeft om dit te belichten het leven van Paulus, waaruit hij de woorden licht: Cives romanus sum. Ik ben Roomsch, dat is Romeinsch burger. Om dit te verklaren zet spr. het karakter uiteen van het imperium Romanum, welks groei, uitbreiding en handhaving hij aan wijst door de geheele wereldgeschiedenis tot aan het pontificaat van Rome. Het Cives Romanus sum is nu de priori teit van iederen priester en katholiek, het bewijs, dat hij het imperium van den geest achter zich heeft. Spr. vraagt de aanwezigen zich hiervan bewust te zijn. Spr. denkt aan de herdenkingen van Kuy- per en Vondel. Hoe zou dat katholicisme aan Kuiper besteed zijn geweest met zijn gevoel voor grootheid. Hij was de eenige Nederlander die niet in geld dacht en hij had een imperiaal gezicht. Vondel vond in het katholicisme de bin dende eenheid eener zichtbare Kerk, waar aan hij behoefte had en zij verschafte hem de levensstof voor zijn arbeidsdrift. Boven dien gaf de Kath. Kerk hem de schoon heid en de schatting van haar eigen waar de en beteekenis. Deze mogen ook uw deel zijn. Hartmann zeide altijd: Er is maar één be schaving, de Grieksch-Romeinsche. Met welk een eerbied kunnen wij naar Rome zien. Rome kan nu meer dan ooit een roep zijn naar de grootheid. Breedheid, ruimte en grootheid zijn een waarborg daarvoor. De praeses dankte Prof Luns voor zijn schoone rede en bracht daarna dank aan den afgetreden praeses en de bestuursleden, die het avunculaatsinsigne ontvingen. Met een dankwoord, speciaal tot den rec tor magnificus, Prof. dr. j A. J. Barge voor diens aanwezigheid, werd de plechtigheid beëindigd. VERHUURDERSBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN' T De najaarsvergadering. In het hotel den Burcht heeft de Verhuur- dersbond voor Leiden en Omstreken een goed bezochte ledenvergadering gehouden. In zijn openingswoord riep de voorzitter de heer J Zitman, den aanwezigen dames en heeren het welkom toe, maar vooral aan den heer S. J. Mook, voorzitter van den Nederlandschen Bond van Huis- en Grond eigenaren en Rouwondernemers. Nadat de notulen van de vorige ledenvergadering on veranderd waren goedgekeurd, deelde de voorzitter nog mede, dat het bestuur een adres heeft gezonden aan den Raad van Oegstgeest, inhoudende bezwaren tegen de invoering van een Straatbelasting in deze gemeente. Hij deelde mede, dat een deputatie uit het bestuur een onderhoud heeft gehad met den directeur van de Leidsche Duinwater Mij., waar de verlangens en de bezwaren van den Bond uitvoerig werden bespro ken. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer Mook om een en ander mede te deelen over het werk va., die landelijke organisatie. In een aangename, zakelijke causerie heeft spreker de toehoorders een blik doen werpen in het omvangrijk werk, dat nationaal voor de belangen van de huis eigenaren geschiedt. Het bondswerk komt niet altijd naar buiten, zeide hij, omdat veel binnenskamers moet geschieden, door be spreking met Rijks- en gemeente-autoritei ten en hooge functionarissen aan de depar- tementsbureaux. Het Bondsorgaan, welk blad wekelijks aan de leden van de afdeelingen wordt gezonden en waarvan de redactie op rusti ge, maar overtuigende wijze de belangen van de huiseigenaren verdedigt en hun noo- den bespreekt, wordt o.m. regelmatig toege zonden aan H. M. de Koningin, den Minis terraad en aan vele Rijks- en Gemeente autoriteiten. Vele malen mocht blijken, dat door hen van den inhoud, van het blad met belangsteling was kennis genomen. Achtereenvolgens liet spreker de be langrijkste vraagstukken, die de laatste jaren de aandacht en de werkkracht van het bondsbestuur hebben gevraagd de re vue passeeren. Hij wees op den grooten invloed, die uitgaat van de Contact-com missie, die onder voorzitterschap van prof. Diepenhorst regelmatig bijeenkomt ter bespreking van de algemeene belangen van het onroerend goed en welke commissie gevormd wordt door vertegenwoordigers van de vereeniging van Directeuren van Hypotheekbanken, de Broederschap der No tarissen in Nederland, de Vereeniging tot bevordering van het Levensverzekeringwe zen, de Nederlandsche Spaarbankbond, de Ned. Bond van Bouwondernemers en den Nederlandschen Bond van Huis- en Grond eigenaren en Bouwondernemers. Hij releveerde hoe, toen huurbetalingssta kingen in den lande de rechten van de huiseigenaren aantastten en de eigendom men aan vernieling blootstelde, de Bond in zeer korten tijd een Weerstandsfonds heeft opgericht, dat de stakingen krachtig en met succes heeft weten te bestrijden en belangrijke bedragen heeft beschikbaar gesteld voor de aangesloten contribuanten, die groote schade aan hun eigendommen hadden geleden. Gekomen bij de moeilijkheden, die ver schillende huiseigenaren ondervinden door opzegging van hunne hypotheken of bij verlangde extra-aflossingen hierop, ver telde hij van het gunstig werk van de Be middelingscommissies, waardoor vele exe cuties waren voorkomen en menigeen voor totalen ondergang is beweerd gebleven. Aan het slot van zijn rede deelde hij nog mede, dat in de juist op dien dag ge houden vergadering van het Algemeen Da- gelijksch Bestuur is besloten, om langs we gen van overleg met autoriteiten te trach ten gedaan te krijgen, dat van onwillige steuntrekkers, de door hen verschuldigde In de aula van de R.K. H.B.S. te Leiden kwam gisteren de K.J.M.V. van het Bis dom Haarlem bijeen voor haar zevende jaarvergadering. De dag werd begonnen met een gedialogeerde H. Mis in de kapel der H.B.S., welke H. Mis door een zeer groot aantal leden werd bijgewoond. On der de H. Mis, opgedragen door den bonds- moderator, rector L. Beune, hield deze een korte toespraak. De eerw. spr. maakte een vergelijking tusschen deze bondsjaarver gadering en den laatsten Zondag van het kerkelijke jaar, welke ook op dezen dag viel. In het burgerlijke leven kijkt men bij de jaarswisseling met weemoed even te rug op den afgelegden weg en men maakt geweldige toekomstplannen voor het nieu we jaar. Het oude en nieuwe jaar in de Kerk Christus-jaar, een jaar van echt Christus leven. Het oude kerkelijke jaar sluit af een echt Christelijk jaar, een jaar van echt Chris telijk leven. Als wij dan een nieuwe kerkelijk jaar beginnen, dan moet dat weer worden een jaar van vol Christus-leven. Zulk een jaar bestaat voor ons ieder afzonderlijk. Ook in onze moderne samenleving en maatschappij moeten wij een Christus-leven leiden. Dat moet van ieder K.J.M.V.-er een individueel ideaal worden. Jullie, K.J.M.V.-ers zijn in deze de stuwers en voorlieden in de goede richting. Gaat dan allen dit nieuwe ker kelijke jaar in met prachtige toekomstplan nen voor het nieuwe K.J.M.V.-jaar. Laat ons allen ons nieuwe jaar tegemoet gaan als goede christenen, opdat Hij en wij vor men één groote sterke eenheid. Na deze korte toespraak werd het H Misoffer voortgezet. Nadat allen den inwendigen mensch ver sterkt hadden aan een uitgebreid ontbijt, werd begonnen met de huishoudelijke ver gadering. Nadat deze bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze was geopend nam de voor zitter, drs. Wim Dijsselbloem, het woord voor zijn openingsrede. Spr. riep allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder den vertegenwoordigers van den L.T.B. en de Hanze en de moderatoren en afgevaardig den der verschillende afdeelingen. Spr. wees er op, dat de K.J.M.V.-ers zich ten volle van hun taak bewust moeten zijn, vooral in dezen tijd van leugen en bedrog, onrechtvaardigheid en haat. Wat een heer lijkheid is het dan de onfeilbare waarheid te bezitten. Maar er zijn er nog zoovelen, die buiten onze rangen blijven. De K.J.M.V. in het Bisdom -Haarlem kan en moet veel grooter zijn. Eén raad moet spr. echter geven en dat is deze: Offer nooit de kwaliteit voor de kwantiteit. Maar daaruit mag men niet de verkeerde conclusie trekken als zou de K.J.M.V. klein moeten blijven! Spr. besloot met de woorden van Paulus: Herstel van Christus in het rijk van Chris tus. Na dit krachtige openingswoord werden de notulen onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer M. Geyer, ontleenen wij het vol gende: Het afgeloopen jaar mag hoogst be langrijk genoemd worden, gezien de ver schillende belangrijke gebeurtenissen. De bond telt momenteel 50 afdeelingen, waar van er 32 behooren tot de groepeering van werkgevende en werknemende midden klasse en 18 tot de groepeering van de Land- en Tuinbouwende middenklasse. Verder werd voor de L.T.-afdeelingen samenwerking en steun gezocht bij den L.T.B. Een eigen L.T.-bestuursraad werd gefor meerd. Hierin hebben naast Bondsmodera- tor, voorzitter en secretaris de navolgende afgevaardigden zitting: ir. H. Bunnemeyer, technisch adviseur tuinbouw, C. Vergou wen, technisch adviseur landbouw, J. Gey- sel, voorzitter en C. Vernooy, commissaris. De afd. W. G. en W. N. werd met een vijftal afdeelingen uitgebreid t.w. Amster dam Zuid, Haarlem Noord, Schagen, Stompwijk en Edam. Het aantal leden bedraagt in de 32 afdeelingen thans 1371 en 400 leden van de L.T., zijnde de andere 18 afdeelin gen. Resumeer end komt het jaarverslag tot de volgende conclusie: Er is een opbloei merkbaar, maar toch is het ledental te klein, veel te klein. Slechts enkele percen ten van de jongeren zijn georganiseerd. Daarin moet verandering komen. De beweging moet de jonge middenstan ders winnen, stuk vnnr stuk, door diepe beleving van het geloof, door diepe bele ving van de programmapunten, door het verantwoordelijkheidsbesef. Voor de leden zelf en voor anderen, door een krachtig godsdienstig leven, Katholieke Actie en door steunen heel in het bijzonder in de ko mende maanden van de actie voor het gezin. Het gezin, het Houvast der jongeren in heden en toekomst. Het gezin, de eenige ware steun voor Kerk en Maatschappij. Het gezin, het fundament eener ge ordende Christelijke samenleving. Het gezin, de grondslag van den toe- komstigen middenstand. Na het financieel overzicht werd de be grooting voor 1938 afd. W.G. en W.N. vast gesteld op een bedrag van 1520. Idem de begrooting voor de afd. L.T., welke sluit met een bedrag van 500. Het volgende agendapunt was de be stuursverkiezing. Aftredend was Sjef Brouwer (herkiesbaar) en Joop van Adrichem (niet herkiesbaar). Gekozen werden Sjef Brouwer en F. Schilte van de afdeeling Delft. Het vervolg van het verslag der jaarver gadering plaatsen wij morgen. huurgelden yan hun steunbedrag door Maatschappelijk Hulpbetoon via de plaat selijke vereenigingen van Huiseigenaren aan de belanghebbenden kan worden uit betaald. Nadat spreker nog enkele uit de verga dering voortgekomen vragen uitvoerig had beantwoord, bracht de voorzitter den heer Mook den hartelijken dank der aanwezigen over, voor zijne heldere en duidelijke uit eenzettingen. Bij de behandeling van de concept-be grooting voor 1928, welke ongewijzigd werd goedgekeurd, werden de besprekingen over de financieele voorstellen, welke door drie leden in de voorjaarsvergadering werden ingediend en waarvan de bespreking toen wegens het late uur moesten worden on derbroken, voortgezet. Deze voorstellen werden echter door de vergadering niet overgenomen. Tot leden van de Kascommissie voor 1938 werden benoemd de heeren C. van Brero, H. van Leeuwen en P. C. Ouwehand Fzn., die deze benoeming aanvaardden. Hierna werd de geanimeerde vergade ring door den voorzitter gesloten. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS* BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afdeeling Leiden en Omstreken, 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 7.30 uur. Repetitie Gem. Zangvereeniging „Pulchi Studio", 8 uur. Graf. Studieclub, 8 uur. Dins dag: Ledenvergadering R. K. Graf. Bond, 8 uur Tuinbouwcursus, 8 uur Com petitie De Poedelaars IT. O. G. Ia, 8 uur Woensdag: „De Poedelaars", 8 uur. Donderdag: Damclub „Gezellig Samen zijn", 8 uur. Ledenvergadering Trans portarbeiders, 8 uur Zaterdag: Sociale Adviezen, 34 uur, op het Kantoor. Bibliotheek, 78 uur. Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. N.B. Nogmaals wij zen wij er op, dat het gewenscht is vroeg tijdig uwe vergaderzaal te bespreken, dit voorkomt teleurstelling. INTERPAR. ST. JOSEPHS-GEZELLEN- VEREENIGING. Maandag: 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Bij eenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8 uur Tafeltennisclub. 8.30 uur Trek king Loterij der Retraiteclub „St. Clemens Maria Hofbouwer". Dinsdag: Bijeen komst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Ontwikkelingsclub. Onderwerp Vondel. Woensdag: 6.30 uur: Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pasto rie. 8.15 uur Repetitie Liedertafel „Se bastian Schaeffer." Donderdag, 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8 uur Tafel tennisclub. Van 8.159.15 uur Biblio theek Vrijdag: 8 uur Vergadering Com petitie-leiders van het District. 8.30 R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Lelden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nen vestgr acht 30. uur Repetitie Muziekgezelschap „Franz Schweitzer". 8.30 uur Repetitie Kerst uitvoering. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Van 8.15 9.15 uur Bibliotheek 8.30 uur Kegel- clbu „De Poedelaars." KRUISVAART. Cohort Aeternus Pater. Burcht: St. Antonius Clubhuis. Maandag: te 7.30 uur: Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Dins dag: 7.30 uur Franciscusban. Woensdag, 7.30 uur Paschalisban. Donderdag: 7 uur Zaag- en Houtsnijclub. 7.30 uur Postzegelclub 7.30 uur Servatiusban. Vrijdag: 7.30 uur Martinusban. Inschrij ving nieuwe leden Zondagmiddags. Cohort St. Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Dinsdag 7.30 u. Lodewijksban. 8 uur: Kardinaal Faulhaberban. 8.30 uur: Tar- cisiusban. 8.30 uur: Godfriedban. Woensdag: 8 uur:. Don Boscoban. Don derdag, 8 uur: Trommelen. Zaterdag, 7 uur: K. J. C. Mis voor Kruisvaarders v. d. St. Petrusparochie. Kruisvaarders, de missiekisten zijn leeg. Verzamelt brokken. Dit zegt u genoeg. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Maandag te 6.30 uur: Franciscus- vrienden (Blauwe Leger). 7.30 Zaag- club B. Din-dag: 6.30 Sloyd I en II. 8 uur Gymnastiek. Woensdag: 6.45 uur Franciscusvrienden (Groene Leger). 8.15 uur Godsdienstonderricht, waarna recrea tie. 8.35 Franciscusridders. Donder dag: 6.30 uur Zaagclub A. Vrijdag: 6.45 uur Sloyd III en IV. 8.45 Aspirant- Gezellen. Zaterdag: 2 uur Teekenclub. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph: Maandag: 7.309.00 uur le den 1315 jaar. 8.009.30 uur naaien. Woensdag: 7.309.00 uur naaien leden 1315 jaar. Donderdag: 8.159.45 uur leden boven 18 jaar. 8.009.30 uur leden 1518 jaar. Vrijdag: 8.159.45 uur le den boven 18 jaar. Parochie St. Petrus: Dinsdag: 6.45 8.15 uur leden 1315 jaar 8.309.45 uur leden boven 18 jaar. Donderdag: 6.458.15 uur leden 1315 jaar. 8 00 9.30 uur leden 1518 jaar. Vrijdag: 7 008.30 uur naaien. Zaterdag: 2.00— 3.30 uur muloclub. Parochie H. Leonardus: Dinsdag: 7.309 uur leden 1315 jaar. Parochie O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen. Maandag: 8.009.30 uur leden 1518 jaar. Dinsdag: 7.158.45 uur leden 13 15 jaar. 8.159.45 uur naaien. Don derdag: 8.159.45 uur leden boven 18 jaar Zaterdag: 2.003.30 uur Muloclub. Interparochieele Clubs: Maandag: 8.3010 uur zang. Woensdag: 23 uur kruiskinderen. Donderdag: 8.3010 uur viool. R. K. GRAALTURNCLUBl „ACTIEF". Maandag: 45 uur kleuters 68 jaar In het gymnastieklokaal van de R. K. Meis jesschool aan het Levendaal. Woensdag: 3.304.30 uur kleuters 811 jaar in de Heerensingelschool. Vrijdag: 6.157.15 uur aspiranten 1214 jaar Ursulasteeg. 7.308.30 aspiranten 1415 jaar Ursula steeg 8.459.45 uur dames II Ursula steeg. 8.459.45 dames I in de R. K. H. B. S. Zaterdag: 23 uur kleuters 8 11 jaar in de Ursulasteeg. Nieuwe da mesleden moeten zich altijd aanmelden op het lesuur van 8.459.45 uur in de Ursu lasteeg. R. K. DAMES HOCKEYCLUB „OLYMPIA." Woensdag: 2—5 uur vrij trainen op het terrein „Zuidwijck". Zaterdag: 25 uur: trainen onder leiding. Zondag: 25 uur vrij trainen op het terrein voor de le den, die niet meespelen in de competitie. (SPROOKJE) 77. Plotseling werd de lucht donker en brak er een he vig onweer los. Een koude luchtstroom ging door de zaal en liet de gordijnen fladderen voor de open ramen. Het was of een donkere schim langs de ramen van het paleis ging. 78. Even plotseling als de storm opgestoken was ging hij weer liggen. De lucht werd weer blauw en het zonnetje scheen weer vroolijk. Allen herademden weer na deze dreigende verschijnselen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14