RIJNSTREEK VRIJDAG 19 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. Op 1 December a.s. her denkt de heer H. de Wijs den dag, dat hij gedurende 25 jaar werkzaam is geweest als tuinbaas aan de Martha Stichting al hier. Personalia. Tot ontvanger der regis tratie en domeinen, alhier, is benoemd de heer W. B. Plantenga, te Nijkerk. Onderscheiding. Wij lezen in „De Ne- derlandsche Burgerwachter", dat in de vergadering van het dagelijksch bestuur van 13 Nov. jl. het kruis van verdienste werd toegekend aan den heer J. Vierber- gen, voorzitter en commandant der mobiele afdeeling van de Vrijwillige Burger wacht „Alphen aan den Rijn". Deze onder scheiding zal hem binnenkort op een fees telijke propaganda-vergadering worden uitgereikt. Geboren: Femmie d. van Hendrik Koers en Willemina Nijhuis. Lijsje An- nigje d. van Jan Hendrik Spelt en Jannig- je Maria Nehmelman. Catharina Clara d. van Petrus Arnoldus van Engelen en Cornelia Johanna van Frankfoort. Hen drik z. van Govert van Rijswijk en Margje Sekeris. Lijsje d. van Gerardus Kam- lade en Maria Been. Gehuwd: Arnoldus Petrus Jacobus v. d. Linden 45 j en Cornelia Maria Oosterom 34 j. Johannes de Kleijn 26 j. en Jaco- ba Maria Munnik 22 j. Overleden: Johannes Willebrodus Verlaan 74 j. Gerritje ter Linden 81 j. weduwe van Jan van Eijk. Ingekomen: Louwers L. Louwerse en gezin, broodbakker, Steekterweg 118, van Wissenkerke, Geersdijk C.24. Gerard C. Trinks, opzichter Prov. Waterstaat, Ouds- hoornscheweg 11, van Zwolle Assendorper- ctr. 247. Rijk de Vos, veehoudershn., Kortesteekterweg 59, van Jutphaas Over- eindscheweg 38. Cornells Hoogerwerf, timmerman, Oranjestraat 14, van Nieuw koop B 44. Josephina van der Wereld, huishoudster, Noordeinde 79a, van Leiden Hooge Rijndijk 152. Dirkje M. van Heus- den, zonder beroep, Visserstraat 43, van Nieuwveen No. 147. Johannes C. Ver schoor, arbeider P.T.T., Willemstraat 31, van Noordwijk Boerenburgenweg 32. Roelof Keijzer, fabrieksarb., Hofzichtstr. 6, van Leiden Hoogewoerd 28a. Marga- retha J. van den Bosch, dienstbode, Kort- steekterweg 6, van Bleiswijk No. 353. Aart Uithol en echtgenoote, zonder be roep, Steekterweg 78, van Leiden N. Bees tenmarkt 9a. Nico A. Hagen, loodgieter, Goem. Borgesiusstr. 10, van Utrecht Priok- straat 11. Petrus Lossie, veehouderskn., Hoogedijk 14, van 's-Gravenhage Loosd. weg 529. Vertrokken: Kornelis Fennema, wikelier, Kortsteekterweg 28, naar 's-Gra venhage Westeinde 363. Elsje Uithol, zonder beroep, Vinkebuurt 60, naar 's-Gra venhage Westeinde 363. Arnoldus Don ker, predikant, Gnepheok 15, naar Heke lingen N. 42. Aafje Best, zonder beroep, Hooftstraat 117, naar Heekelingen, No. 42. Neeltje Blom, dienstbode, Jan Nieuwenh straat 24 naar Zaandam, Prins Hendrik kade 7. Hendrikus Bcgaards, boeren knecht, Emmalaan, naa.r Amsterdam Lier gouw D 4. Nicolaas Stapper, vrijwilli ger, v. Manderslöostr. 66, naar Tjimahi, N.O.I. Cornelis Teunissen, zonder be roep, Dorpsstraat 3, naar Nieuwkoop A219 Nicolaas P. van Leeuwen, broodbak- kerskn., Dorpsstraat 64, naar Rotterdam, Doudscheweg 168. Gerardus G. van Leer wachtmeester, Raadhuistraat 263, naar Lei den, Doelengracht -2. Jacobus de Neef, reiziger, Stationsstraat 11 naar Leiden Ra penburg 110. Henricus C. Stipdonk, boerenknecht, Kortsteekterweg 40, naar Leimuiden, aan boord. HOOGMADE. De dief, die van zijn diefstal kennis gaf. Het is de politie alhier in samenwerking met de politie van Alkemade gelukt eeni- ge oude misdrijven op te helderen. In den afgeloopen zomer werd vanaf een zeiljacht een aanhangmotor ontvreemd, alsook tegelijkertijd uit een woonschip, waaruit voordien reeds eenig beddegoed werd ontvreemd, een aantal dekens. De dader, die blijkbaar onraad bespeurde, heeft zijn buit in de steek gelaten, doch wist zelf te ontkomen. De jeugdige V., woonachtig in deze gemeente, was de per soon die kennis gaf van de diefstal, voor welke activiteit hij van de eigenaars van het woonschip en het jacht een ruime be- lconing ontving. Voorts werd nog bij den veehouder U. ingebroken op een tijdstip dat de huisgenooten naar de kerk waren. Thans is het de politie na een langdu rig en uitgebreid onderzoek gebleken, dat deze actieve V. die kennis van de diefstal gaf, zelf de dader was. Hij is aangehou den en voor den burgemeester geleid, al waar hij een volledige bekentenis heeft af gelegd. Hierbij kwam tevens nog aan het licht dat hij in 1936 een damestasch, onge veer 17.bevattende, had gevonden, welk geld hij zich ook heeft toegeigend. ZWAMMERDAM. Geboren: Stephanus Cornelis z. van L. H. van Drimmelen en A. Straver. Adriana d. van W. A. Roest en A. M. van den Berg. Pieter z. van P. Hazenberg en A. P. Domburg. Overleden: Dirkje van Breukelen 83 jaar, ongehuwd. Gevestigd: G. J. Veelenturf van Zoe- termeer. G. van Mourik, van Wassenaar. Mej. E. Voordouw van Zoeterwoude. Vertrokken: Mej. C. A. de Kruijf, naar Berkel (Z.-H.. H. Helsloot naar Bo degraven. UITHOORN WIELRIJDER DOODGEDRUKT. Tusschen twee auto's De beijzelde weg is gisteravond te Am sterdam oorzaek geweest van een gecom pliceerd verkeersongeluk, waarbij een 23- jarige wielrijder uit Uithoorn het le ven heeft verloren. Op den Amstelveen- schen weg, ter hoogte van de ijsfabriek, reed een zware tractor. De bestuurder wilde een zijpad inslaan De zware wagen echter slipte en de chauffeur wist zijn voertuig nog juist bijtijds tot stilstand te brengen. De wielrijder, de 23-jarige onge huwde main uit Uithoorn, reed vlak achter den tractor, en kon toen deze plotseling stopte, niet spoedig genoeg uitwijken. Op hetzelfde oogenblik, waarop hij tegen den tractor botste slipte een achter hem rij dende vrachtauto, welke door de plotse linge manoeuvre van den tractor ook plot seling moest stoppen, en drukte den wiel rijder tegen den tractor. Hierbij zou het echter niet blijven. Een achter de vrachtauto rijdende personen auto slipte op dezlfde manier als de vrachtwagen en duwde deze op, waardoor de man ten tweede male tegen den tractor werd gedrukt. Toen de geneeskundige dienst ter plaat se was, bleek, dat hij zeer ernstige inwen dige kneuzingen had opgeloopen. Korten tijd na aankomst in het Wilhelmina gast huis is het slachtoffer overleden. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. NIET MEER KOUDEKERK. Met het oog op het ongerief ver oorzaakt door verwarring van den naam dezer gemeente met Koudekerke (Zeeland) is door den Raad dezer gemeen te in zijn laatst gehouden vergadering be sloten om met ingang van 1 Januari a.s. den naam „Koudekerk" te wijzigen in „Koudekerk aan den Rijn". Op dit besluit is de Ministerieele goed keuring verkregen en in verband hiermede doen B. en W. dezer gemeente aan allen een dringend beroep om in den vervolge bij de te voeren briefwisseling en bij de invulling van formulieren, staten enz. steeds den gewijzigden naam dezer ge meente voluit te gebruiken, opdat deze zoo spoedig mogelijk algemeen worde inge voerd. DE KWAKEL. R.-K. Damclub „Kunst en Genoegen". Uitslag der competitiewedstrijden 17 Nov. 1937. Afd. I. J. de KuyerJ. Bartels afgebr. J v. EgmondB. Verlaan afgebr. P. v. KlinkP. den Haan afgebr. H. VermeijA. v. Oost waard afgebr. P. v. OostwaardJ. v. Zaal 02 C. v. ZaalJ. de Kuijer afgebr. Afd. II. A. MeyerA. Versluys 20 H. MeyerTh. v. Zaal 20; 02 C. RölingJ. Zeldenthuis 20; 02 J RekelhofP. Smits 20; 20 J. BroziusW. Bakker 20; 20 G. VoornB. v. d. Rotten 20 W. VerlaanJ. Rekelhof 02; 02 Donderdag 25 Nov. a.s. speelt K. en G. I en II tegen R.-K. U. D. V. I en II te Utrecht in 't clubgebouw van U. D. V. Vertrek per auto te 6 uur. B. V. L.-wedstrijden. C. Plasmeeyr 78 p., J. Bartel 39 p., H. Vermeij 65 p., K. v. Zaal 46 p., K. de Horde 78 p., J. den Haan 77 p., H. Brosius 85 p., K. Verlaan 81 p.. G. v Oostwaard 85 p., B. de Jong 61 p., Th. J. Winter 89 p., J. Plasmeyer 70 p. RIJNSATERWOUDE. Verbouwing van het raadhui. De Raad dezer gemeente besloot in zijn vergadering van gisteravond met 5 tegen 2 stemmen tot verbouw van het gemeen tehuis. Aangebracht zal worden een behoorlijke archiefkluis. De gemeentesecretarie zal belangrijk worden vergroot, terwijl het geheele gebouw van centrale verwarming zal worden voorzien. Voorts besloot de Raad om de lokalen van de openbare lagere school, die in een zeer slechten toestand verkeerden, naar de eischen van den tijd te doen opknappen. (Uitvoerig verslag volgt). Collecte. De collecte voor het K. S. A. fonds heeft in deze gemeente opgebracht 23.20. Ondertrouwd: Adrianus de Kroes, 47 jaar, wed. van Cornelia Noorlander en Adriana Romein, 40 jaar, wonende te Lei den. Geboren: Catharina Cornelia Adria na, dochter van Th. Bijlemeer en M. C. Groen in 't Woud. NIEUWKOOP. Wit-Gele Kruis. Alhier en te Noor den wordt ernstig getracht, afdeelingen op te richten van het Wit-Gele Kruis. Afgaan de op de instemming, welke dit pogen al- lerwege ontmoet, kan de oprichting daar van stellig worden tegemoet gezien. Geboren: Nellie, dochter van J. Rij laarsdam en C. C. Breedijk Martina Maria, dochter van J. C. Vroomhof en C. W. A. Leliveld. Overleden: B. Vermeij, oud 78 jaar, weduwe van J. Bos. Getrouwd: G. A. Kleijweg, 53 jaar, won. te Schipluiden en A. M. Valkenet, 53 jaar. 65 jaar getrouwd i jA Zeldzaam feest te Zoetermeer Op het mooiste plekje van Zoeterwoude, in de schoonste heerlijkheid van Gods vrije natuur, in het Hollandsche polderland schap, daar heeft de familie Verheul meer dan 150 jaren de molen gemalen van den drooggemaakten Gelderswoudschen Polder. De Zoeterwouders weten het niet en ze zien misschien ook die schoonheid niet, omdat ze haar dagelijks zien. Op den dijk van het Geld er wou ligt zoo vredig de waterplas, waaruit hier en daar het veen nog opduikt om het riet te dra gen, dat opgroeit tot kleine wuivende boschjes als een omlijsting van de rimpe lende waterplassen, tusschen het zachte groen van het bovenliggende weiland en de hellende dijken. Bij deze rustige, glin sterende plassen kabbelt de Noord A. Het verste vergezicht is Leiden de andere grenslijn van- Zoeterwoude waartus schen zich verre torens verheffen om dorp en Zuidbuurt aan te duiden. Aan den anderen kant ligt het diepe polderland: de uitgeveende polders; vijf meters diep onder het Rijnlandsche peil, beschermd door de zware dijk eerst 250 h.a. van den Drooggemaakten Gelders woudschen Polder en dan verder en verder tot Boskoop en Waddinxveen nog 4000 h.a. uit het veen droogemaakte vette bouw- en weilanden. Daar, op den hoogen dijk, stonden de molens van Gelderwou, de boven- en de ondermolen om in opvoerende kracht het water op Rijnlandsch boezem uit te slaan. In het jaar 1870 maalde Piet Verheul de ondermolen, maar de bovenmolenaar deed zijn plicht niet en al was de broer van Piet nog jong, hij moest toch maar mole naar worden, want zóó kon het niet lan ger blijven gaan. Zóó was Jan Verheul op zijn 19e jaar al molenaar en zijn levens positie was bepaald met een jaarloon van van 120 en vrije woning in den molen. Op 28 November a.s. hoopt nu Jan Ver heul met zijn echtgenoote Jacoba van der Stevie den dag te herdenken, waarop zij voor 65 jaar in het huwelijk zijn getreden. Het molenaars-echtpaar woont nu al 12 jaren rustend op den Geerweg 106 te Zoetermeer in een lief landhuisje en daar op den driesprong van Zoeterwoude, Benthuizen en Zegwaart hebben wü een genoeglijk uurtje doorgebracht om het ju- bileerende echtpaar zelf te laten vertellen, Opa Verheul is nu 86 jaar, maar zijn geest is nog frisch en jong, slechts wat doofheid en stramheid in de beenen zijn de plagen van den ouden dag Opoe Ver heul is nog zoo kwiek alsof zij zestig was; zij doet het huishouden nog zonder dage- lijksche hulp; alleen voor de schoonmaak of een najaars-uithaal komt mijn klein dochter helpen, vertelt zij. „Ja, ze was nog jong", zoo vertelde de jubilaris. „Och", zei de vrouw, „vader had de molen en waar moesten we op wachten. Het was wel niet al te breed, maar we hebben ons gezin gelukkig goed kunnen groot-brengen. En toen werd het familie-register al pra tende voor ons geopend. „Wy hadden 10 kinderen waarvan nu nog 6 zoons en drie dochters leven. Ze zijn allen getrouwd. Bij elkaar hebben we 53 kleinkinderen en 52 achterkleinkinderen. Met de aangetrouwde kinderen en kleinkinderen zeggen 141 menschen opa en opoe tegen ons. Al onze kinderen hebben het gelukkig goed en met rechtmatige trots vertelde zij van haar jongens, waarvan er al twee ren tenieren en van Dirk die wagenmaker had willen worden en die nu een fabriek heeft, waren 158 menschen werken. We komen als wij zoo samen zitten, vaak niet uitgepraat120 per jaar was het waar we van moesten leven. En toch, zei vader Jan, hebben ze altijd goed gegeten en ook allemaal nog goed een vak geleerd. Maar ik heb er al gauw een paar koetjes bij, later een stukje land gehuurd, want de molen bracht niets dan 120, 8 kan olie en een paar pakken kaarsen om 's nachts te malen". Toen kwam het gesprek weer op den molen, die nu is afgebroken en met wee moed vertelde de oude molenaar van de vele molens, die verdwenen zijn. Op onze vraag, hoeveel molens hij van af den dijk in zijn jeugd kon zien, geraakte de oude menschen in geestdrift en zij teeken den met de handen de windrichtingen en voor hun oogen kwam weer het beeld uit hun jeugd en in snelle opvolging werden ze opgesomd. In het Westen Starevaart net 3, Stompwijk met 3, de Oude Pol der met 6, Noordwaarts de Hazerswoudsche met 17 en wij noteerden ze en we telden en kwamen wel tot 100 molens, die in het gezicht lagen bij een helderen dag. Toch wordt het molenaars-loon zuur ver diend, want de molens waren niet altijd in goede conditie, later is alles, ook de houten kuip van de vijzel van steenen geworden en was ook het peilmalen weg. Als het boezemwater peil was en dat gebeurde vroeger vaak moesten we wachten met malen en hadden we 18 tot 20 Rijnl. duimen op het peil. Dagen en nachten hebben we doorgemalen en dan moest ook moeder de vrouw vaak bijstaan. Toen ik vijftig jaar molenaar was, heb ben we een prachtig feest gehad en de groote schilderij moest van den wand komen, waarop de molen stond met 50 groote vlaggen versierd. Ook kregen wij een foto te bewonderen waarop de vier geslachten, vader, zoon, kleinzoon en achterkleinzoon, stonden af gebeeld. „Wat een stam hé, zei Opoe met blijden trots. En ze zijn allemaal zoo goed voor ons. We worden bijna dagelijks verrast door zooveel genegenheid, die van de kleinkinderen en achterkleinkinderen nog grooter is dan men van de eigen kinderen verwachten kan. Wat hebben we toch een goeden ouden dag!" Schcon was het verhaal, dat wij te hoo- rer. kregen uit de 65 jaren van dit geluk kige huwelijk, gesleten op een eenzame plek in de wereld. Nooit kwam er vroeger een bakker, slager of winkelier. Wij kochten eens per week, tarwebrood en roggebrood en toen de jongens dan weer rogge- en dan weer om tarwebrood vroegen, bakte ik eenvou dig rogge en tarwe dooreen, dan was er niets te vragen en konden ze flink eten". Lang werd nog gepraat over de postbo den, die in den loop van jaren het contact met de wereld onderhielden. „Dagelijks komen er nu kennissen om ons geluk te wenschen en de jongens ko men geregeld kijken, hoe we het in onze bruigorrisdagen maken". „Zoo komen onze dochters en kleindoch ters allemaal de oude menschen opvroo- lijken", zei vader Jan, toen we gezien had den hoe het afscheid was geweest van een der groote kleindochters. Toen zijn wij ook heengegaan, met een hartelijken handdruk, onze gelukwen- schen voegende bij de honderden, die deze dagen dit gelukkig echtpaar zeker zullen bereiken. AARLANDERVEEN. IJsclub. De Aarlanderveensche ijs- club hield haar 10e jaarvergadering in de zaal van W. v. d. Berg. De zaal was in de uiterste hoeken gevuld, daar het bestuur voor een extra attractie had gezorgd, n.l. een gratis verloting. Voorzitter D. de Vries opende de vergadering en verwel komde de aanwezigen. Daarna werd door den heer P. Kempen rekening en verant woording gegeven. De batige saldo's luiden respectievelijk van de ijssport en werk verschaffing 214.— en 293. Punt 5 geeft verkiezing aan. De heeren C. v. d. Bijl, T. Kempenaar en G. v. d. Pijl, welke periodiek aftredend waren, werden bij acclamatie herkozen. Hierna werd met de verloting begonnen, welke een 12-tal ge luk bezorgde. Tot leden van de kascom- missie werden benoemd de heeren C. Post en P. v. d. Lijn. Aan de rondvraag gekomen merkt de heer D. Verhagen op, dat de ringsloot achter 't Zuideinde nooit geveegd wordt en dringt daar ten- zeerste op aan. De heer D. v. d. Berg keurt het systeem af, dat er door de leden op het ijs om de 3 dagen gewisseld wordt en vindt, dat winnaar er om de dag van ploe gen wordt veranderd, meerdere personen in aanmerking komen voor den arbeid op het ijs. De loonnorm werd voorgesteld op 30 cent per uur. De heer van Kreuningen vond het echter te laag en vraagt 5 cent verhooging per uur. Op dit voorstel werd ingegaan. Voorzitter deelde mede, dat volgende keeren geen briefjes van ver hindering meer ingeleverd kunnen wor den of dat leden zich door een ander per soon kunnen laten vervangen. De leden moeten persoonlijk in de vergadering aan wezig zy"n om in aanmerking te komen voor de verloting. Na nog eenige andere feiten van minder belang behandeld te hebben, werd gesloten. WOERDEN. Hoofdagent van politie benoemd. Met ingang van 1 Dec. is tot hoofdagent van politie, alhier, benoemd de heer G. van Sintmaartensdijk, gemeenteveldwach ter te Diemen. ZEVENHOVEN. Uitvoering. Zondagavond 21 dezer zal de Tooneelvereeniging „St. Jansclub" een uitvoering geven in het Bondsge- bouw. Opgevoerd zal worden „Van Deur- sen en Co." en 2 kluchtstukjes. Aanvang 7 uur. Een aansporing om te komen luis teren, zal wel overbodig zijn. BODEGRAVEN. Geboren: Aloysius Anthonius, zoon van A. H. Wieman en S. J. Lampe. Jacomina Helena, dochter van B. D. Verboom en A. F. Hummel. Ondertrouwd: B. van Elk, 26 j. en A. M. Hotze, 24 j. Gevestigd: J. M. Lammers, hulp in de huishouding, van Wasseanaar, Zuidzijde 91 H. Helsloot, gasfitter van Zwammerdam, Noordstraat 35. Vertrokken: A. J. P. Knalmann, hulp in de huishouding naar Hillegersberg, Straatweg 88. M. C. Jungeling, zonder be roep naar Zetten gem. Valburg. D. N. Weeder en gezin, arts naar Wassenaar, Teij- lingerhorstlaan 27. C. Bakker en gezin, machinist naar Utrecht, Bolkbeekstraat 12. L. Verschoor en gezin, betonwerker naar Utrecht, Bolksbeekstraat 66bis. W. Bergs- hoeff, schoenmaker naar Amsterdam, Slo- terweg 48bis. NIEUWVEEN De winkelweek. Gisteren heeft in ho tel Schreuder de laatste bijeenkomst plaats gehad voor de winkelweek, welke gehou den zal worden van 26 Nov. tot 4 Dec. a.s. De plannen werden den leden voorgelegd, waarmede allen behoudens enkele kleine opmerkingen, accoord gingen. Dit jaar zal een ballon wedstrijd worden gehouden, waaraan alleen de schoolgaande kinderen kunnen deelnemen. De datum hiervoor is voorlbopig vastgesteld op Zaterdag 27 No vember, des namiddags te 2 uur. Vooraf gegaan door St. Nicolaas en zijn knecht wordt in gesloten rijen naar het terrein gemarcheerd, alwaar de ballons de lucht in zullen gaan. Waar dat zal geschieden, wordt nader bekend gemaakt. Ook is we derom een rebus samengesteld. Hiervoor was vorig jaar zoo'n groote belangstelling dat het bestuur meende ook dit jaar we derom een rebus-wedstrijd te moeten hou den. De teekeningen zullen ook nu weer in de étalages des deelnemers aanwezig zijn. De aangename gedachtenwisseling, waar in deze vergadering is verloopen, doet ons vermoeden dat allen met vereende krach ten zullen medewerken om de winkelweek wederom goed te doen slagen. Na de rondvraag waarbij enkele opmer kingen van ondergeschikten aard werden behandeld, volgde sluiting, onder dank aan de aanwezigen voor de belangstelling en aangename discussies op deze bijeen komst gehouden. De opening der winkelweek zal geschie den door den burgemeester, den heer J. A. Bakhuizen, op Donderdag 25 November des avonds te 9 uur in hotel Schreuder. De sluiting zal plaats hebben Maandag avond 6 December. De goede Sint heeft toegezegd erbij tegenwoordig te zijn. De bazar van „Nic. Boys". Het bazar- comité van de R.K. Sportver. „Nic. Boys" voor Nieuwveen en omgeving deelt mede, dat de netto-opbrengst van de op 12 en 13 November gehouden bazar 352.46 be draagt. Van degenen, die naar deze netto-op brengst hebben geraden, waren het dichtst bij dit bedrag de heeren Karl Amberg en M. de Frankrijker. Door loting moet wor den uitgemaakt, wien van deze de prijs toekomt. Gaarne wil het comité dank brengen aan allen, die hun krachten aan deze bazar hebben gegeven. Speciaal ver dient hierbij vermelding het feit, dat het bazar-comité o.m. een pakket uit Weenen mocht ontvangen, afkomstig van een Ocs- tijrijksche dame, die tijdens den wereld oorlog hier in Nederland als meisje ge ïnterneerd was. Ook brengt het comité langs deren weg gaarne dank aan de E.E. Z.Z. Ursulinen en de kinderen van Huize St. Ursula voor hun zeer gewaardeerde medewerking. G e v e s t i gd: B. Bosman van Uithoorn. Vertrokken: B. M. M. Wolders naar Zevenhoven B. P. v. d. Vaart naar Rijs wijk L. P. Rietveld naar Leimuiden J. v. d. Meer en gezn naar Haarlem. Overleden: E. A. Snoei 82 j. LEIMUIDEN. Tooneel. Gisteravond 17 November, gaf de R. K. Tooneelvereeniging „St. Ge- nesius" haar eerste seizoenuitvoering in de zaal van „het Wapen van Leimuiden" voor een volle zaal. Opgevoerd werd „Papier en Staal", Tooneelspel in drie bedrijven van Jan E. Odijk. Het 'stuk speelt in den tegenwoordigen tijd in Amerika. Circa 8 uur opende de weleerw. heer kapelaan de uitvoering. Hij heette allen hartelijk welkom. Volgens spreker was het een zwaar doch mooi stuk. Om het voor iedereen begrijpelijker te maken legde hij den tekst uit. Hierna inviteerde Z.Eerw. allen na afloop van 't programma tot een gezellig samenzijn. Hij richtte vooral het woord tot de „oudjes" om de gezellige oude, zuivere dansjes van vroeger te doen, zooals schottisch, polka, mazurka, carrée enz. en niet de nieuwe dansen, zooals bolero, tango, enz. Spr. gaf daarna het woord aan de spelers. Het stuk, drama tisch, werd goed gespeeld, de rollen wa ren goed verdeeld en goed ingestudeerd en het bleek, dat „Genesius" er sinds het vorig jaar belangrijk op was vooruitge gaan. De zware rollen, o.a. Kingslon, Arnolds en Frank Kingslon kwamen goed tot hun recht. Zonder in nadere bijzonderheden te treden, hebben nUe spelers hun rol goed vervuld, getuigen het daverend ap plaus na ieder bedrijf. Wie in het stuk meeleefde, werd mede aangedaan en heeft genoten. In de pauze had nog een kleine verloting plaats van een paar taarten* en nog eenig ander gebak, wat nog meer stemming in de zaal bracht. Voor het stuk, in de pauze en ook bij den dans werd er keurige muziek gegeven door „The Mari- nuccis Ensemble" uit Haarlem, dat hier zoo zachtjes aan inheemsch begint te ra ken. Na het derde bedrijf dankte de wel eerw. kapelaan allen voor hun medewer king in 't bijzonder den zeereerw. heer Pastoor, de spelers en de muziek. Er was nu gelegenheid voor de liefheb bers van dansen, om hiervan gebruik te maken, wat dan ook gedaan werd. Nog een heele poos bleef men gezellig bij elkaar, waarna ieder hoogst voldaan huiswaarts toog. Collecte. De collecte voor het K. S. D. fonds heeft in deze gemeente opgebracht 70.96. LISSE. WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Weifelde bij het oversteken. Donderdagavond wilde de wielrijder Westerink het pad van zijn patroon, den heer van der Solt, oprijden en den rijks weg oversteken. Op eenigen afstand kwam een personen-auto uit de richting Haar lem en eveneens een uit de richting Leiden. Westerink, die begon te weifelen en daarna toch nog overstak, werd door de personen auto uit de richting Haarlem gegrepen en tegen den grond gesmakt. Hij bekwam ernstige verwondingen en heeft vermoe delijk een schedelbasisfractuur opgeloopen. Dr. Haase uit Lisse verleende de eerste geneeskundige hulp. De politie was spoedig ter plaatse. Naar wy vernemen heeft de bestuurder geen schuld; het ongeval is aan onvoorzichtigheid te wijten. Westerink had, temeer daar het een voorrangsweg is, moe ten wachten totdat de weg vry was.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13