OMGEVING LUCHTVAART Wilt U iets weten? BIOSCOPEN DONDEORAG 18 KOVEBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. ZILK. Afscheid kapelaan Tuijp. Heden Donderdagavond om 7 uur zal er in het parochiehuis gelegenheid zijn voor alle pa rochianen om afscheid te nemen van den vertrekkenden kapelaan. Mogen velen hier van gebruik maken als bewijs van waar deering voor het vele werk door kapelaan Tuijp hier verricht. Te water geloopen. Toen de heer H. uit Warmond na een bezoek in het paro chiehuis alhier ter bijwoning van den Ko- renbondavond, het gebouw verliet, liep hij rechtuit de Beek in en dook kopje onder in het ijskoude water. De heer Kaufman uit Hillegom hoorde gelukkig de plons in het water en wist H op het droge te bren gen. Dit is reeds de derde maal, dat iemand ter plaatse in het water valt. Aanrijding die goed afliep. Door het oversteken van den weg zonder richting aan te geven door den wielrijder J. wist de bestuurder van een Katwijksche vischauto niet beter te doen dan om ongelukken te vorkomen, tegen de leuning van de Cor- neliabrug op te rijden. De brugleening kon wel tegen een stootje, maar het Fordje ech ter niet; het werd in elkaar gereden. LISSE. Rijkstuinbouwschool. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken is, voor het tijdvak van 1 October 1937 tot 1 October 1938 benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwschool te Lisse, ir.: K. Tj. J. Inia, aldaar. NOORD WIJK. Ijsvermaak. Nu na de vrij zachte da gen van October en begin November de temperatuur iets is gedaald en koning Vorst door enkele nachtvorsten zijn voorboden heeft afgezonden, werden wij hedenmorgen verrast met de mededeeling, dat zoowel de ijsbanen van de Noordwijksche Sportver- eeniging als van de Rogs reeds geopend zijn. Hieruit spreekt wel een groote acti viteit der Noordwijksche ondernemingen In de loop van den dag bestond voor de mooie schaatssport reeds veel belangstel ling, in den avond zal dit zeker niet min der zijn. Wij verwijzen naar een adverten tie in dit nummer van de Noordwijksche Sportvereeniging. Oranje-Vereeniging. Vrijdagavond zal in Café Flora een vergadering der Oranje5» Vereeniging worden gehouden, met als be langrijkste agendapunt: „completeering van het bestuur". In de laatstgehouden verga dering hebben zitting in het bestuur ge nomen de heeren dr. Niekerk, E. C. Urlus en J. C. Smit, zoodat op deze avond nog 4 be stuursleden zullen moeten worden geko zen. De belangrijkheid om onze Oranje- Vereen. in stand te hoduen en naar iedrs bevrediging bestuurd te zien, zal naar wij vertrouwen allen nopen deze bijeenkomst bij te wonen. Geboren: Albertus Maria Jacoba, 2. v. A. Weterings en V. C. Vink Johannes Leonardus, z. v. L. P. Koelewijn en J. A. Lipman Bob Cornelis, z. v. W. Roskam en A. M. v. Rooijen Clasina Wilhelmina, <L v. P. Vink en J. C. v. d. Kamp Catha- rina Maria Helena, d. v. J. P. J. Verhoeven en C. M. v. Riet Jan, z. v. A. G. v. Rijn en G. Spaanderman. Ondertrouw d: P. G. Rolvers en E. Berghaus. G. W. Laros en A. Rietvink. G e t r o u w d: M. J. A. Meijer en E. G. Hille. SASSENHEIM. Geboren: Clemens Maria, r. van A. J. Bisschops en van A. M. Straver. Brenar- dus Joseph, z. van B. L. Jonkman en van M. M. van Zeist. Antonius Hermanus, z. van E. Postma en van A. M. Elferink. Everar- da Anna Maria, d. van J. P. van der Wiel en van C. C. van Winsen. Gerrit Hendricus, z. van P. Roelandse en van J. M. Hooger- vorst. Getrouwd: D. Rooza, oud 26 j. en A. Kapteijn, oud 24 jaar. Overleden: S. van Ginhoven, oud 50 jaar, echtgenoote van J. I. Stelma. Gevestigd: H. Binnemars, Rijksstraat weg 14, van Linschoten. Th. J. B. Haan, Hoofdstraat 82, van Hillegersberg. R. Kremer, Rijksstraatweg 39, van Diemen. E. de Kwaasteniet, Zuiderstraat 7, van Lis- se. E. van der Veer, Oosthaven 33, van Alkemade. F. M. Rotteveel, Oosthaven 19, van Den Haag. C. Vesseur, Oosthaven 51, van Alkemade. A. Beutick, Jac. van Beierenweg 27 van Bennebroek. M. F. v. Dijk, Brekenlaan 4, van Den Haag. C. Koster, Hoofdstraat 253. van Haarlem. J. van Duijvenbode, Hoofdstraat 132, van Lei den. J. de Vreugd en echtgenoote, Hoofd straat 364, van Veenendaal C. A. Korte- kaas, Oosthaven 35, van Voorhout. Vertrokken: M. Koning, Hoofdstraat 145, naar Bloemendaal. P. M. Luca, Teij- lingerlaan 17, naar Leiden. J. C. Vonk, Berkenlaan 29, naar Leiden. J. van Duij venbode, Weltevreden 5, naar Alkemade. Th. J. Haver en gezin, Rijksstraatweg 59 naar Breezand. A. Cleuren, Menneweg 151, naar Voorhout. B. Okhuijzen, Hoofd straat 253, naar Utrecht. OEGSTGEEST. Propaganda-avond Burgerwacht. On der zeer groote belangstelling hield de Bur gerwacht een propaganda-avond. De voor zitter, de heer J. Pos, drukte daarover bij de opening zijn voldoening uit en verwel komde speciaal Burgemeester v. Gerre- vink, Kol. Boeree en Majoor Bechman en Vice-adm. Gooszen. Spreker ging na wat de Burgerwacht reeds tot stand gebracht heeft. De belangstelling bij de gemeentena ren ontbrak echter nog, doch zulks blijkt nu veranderd. Spreker gaf daarna het woord aan Kolo nel Boeree, commandant der Vrijwillige Burgerwacht te Amsterdam. In een zeer gedocumenteerd betoog be handelt de heer Boeree de noodzakelijk heid van het bestaan der Burgerwacht. Spreker herinnert aan den tijd van den Belgischen opstand, een tijdperk dat veel overeenkomst vertoont met onzen tijd. Ook toen heerschte er werkloosheid en door Ko ning Willem I werd alles gedaan deze te verminderen. Spreker behandelde enkele geschiedkun dige feiten en gaat breedvoerig in op de plunderingen, die toen overal plaats von den. Daar de militaire troepen niet alge meen betrouwbaar waren, was het moei lijk de onlusten te onderdrukken. In ver schillende plaatsen werden toen aan de grenzen Burgerwacht opgericht, omdat men over het algemeen de bestaande z.g. schut- tery-afdeelingen niet wenschte. Zoo'n af deeling Burgerwacht werd geleid door een deskundige. Spreker komt tot de conclusie, dat het nuttig is, dat men naast het leger heeft een organisatie voor eventueele bin- nenlandsche onlusten, wanneer het leger aan de grenzen vertoeft. Wil zoo'n Burger wacht bruikbaar zijn, dan moet deze goed zijn georganiseerd. Dit geldt vooral voor de gewapende Burgerwacht. Waar volgèns de verklaring der regee ring zelf het leger te zwak is en het niét mogelijk zou zijn bij eventueele interna tionale verwikkelingen troepen af te zon deren voor de binnenlandsche onlusten, is het bezit van een Burgerwacht noodzake lijk. De rede werd zeer aandachtig gevolgd. Namens de Burgerwachten bood de heer Heertjes den commandant in een geestig speech je een vaandel aan, waarvoor men hartelijk dankte. Vervolgens reikte Majoor Bechman de prijzen en brevetten uit van de schietoefe ningen, die dezen zomer te Katwijk zijn gehouden en waarvan we den uitslag reeds eerder vermeldden. Wegens vertrek uit de gemeente moest Majoor Bechman ontslag nemen. De Burgerwachters wilden hun geachten commandant niet zoo „zonder meer" laten vertrekken. Als hoofd der gemeente sprak Burgemeester van Gerrevink den vertrek kende commandant toe, hem prijzend voor zijn on vermoeiden ijver, die de Burger wacht bracht op een peil, waardoor ze bruikbaar werd. De heer Pos, voorzitter der Burgerwacht, sprak ook woorden van afscheid en liet deze vergezeld gaan van de aanbieding van een stoffelijk bewijs van waardeering, n.l. een klein model vaandel, in de uitvoèring van het vooraf aangebodene. De heer Bechman dankte bewogen voor deze erkentelijkheid. Na de pauze werd door een tooneel-club- je, onder leiding van den heer N. Heertjes, opgevoerd: „Freule Adinda" van Fred. Koolbergen, een blijspel in één bedrijf, waarom hartelijk is gelachenn. Bij het ein de dankte de heer Pos allen, die tot het slagen van dezen avond hun medewerking gaven. WARMOND. Volksbond. Onder groote belangstel ling hield de afdeeling Warmond van den Ned. R.-K. Volksbond onder voorzitterschap van den heer J. Hogenboom een algemeene vergadering in hotel „De Stad Rome" Te ruim acht uur opende deze de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwe zigen, waarbij hij bijzonder welkom heette den spreker van dezen avond, den heer Angenent. Nadat nog eenige ingekomen stukken van ondergeschikt belang waren afgehandeld was het woord aan den heer Angenent die als onderwerp voor zijn re de had gekpzen: „De collectieve arbeiders overeenkomsten". In 1872 werd de eerste organisatie gesticht, doch die meenen dat toen voor de arbeiders een betere tijd was aangebroken, vergissen zich deerlijk. Het gevolg immers was dat op tal van plaatsen stakingen uitbraken vooral onder da fa brieksarbeiders, want de werkgevers moesten van deze organisaties niets heb ben omdat zij hieroor hun heerschappij bedreigd zagen. Dit had tot gevolg, dat de arbeiders eerst thans terecht inzagen, dat een hechte organisatie onontbeerlijk was voor de materieele en geestelijke be langen van den arbeider. Uitvoerig zette spreker hierna uiteen de totstandkoming van de collectieve arbeidsovereenkomsten en de groote voordeelen voor arbeiders aan deze overeenkomsten verbonden. Im mers een betere samenwerking tusschen werkgevers en werknemers is in beider be lang, want hierdoor zou de zoo noodlottige klassenstrijd kunnen verdwenen. In Qua- dragesimo Anno werd deze materie uitvoe riger besproken en richtlijnen hierom trent aangegeven Wil men, aldus spreker, komen tot een gezonde maatschappij, dan zal volgens deze richtlijnen gehandeld moeten worden, daar deze encycliek de eenige oplossing geeft voor een goede sa menwerking tusschen patroons en arbei ders. Een krachtig applaus beloonde spre ker voor zijn met overtuiging voorgedra gen rede. Van de gelegenheid tot het stel len van vragen werd door eenige leden ge bruik gemaakt die naar behooren door spreker werden beantwoord. De gebrui kelijke rondvaag bracht eenige zaken van internen aard naar voren waarna overge gaan werd tot de traditioneele verloting van carbonaden en spek, iets wat natuurlijk zeer in den smaak viel. IJsclub. Het bericht dat eenige be stuursleden van de Warmondsche IJsclub zijn afgetreden, heeft heel wat beroering in het kamp gebracht, omdat men van mee ning was, dat er „herrie in de hut" was. Van bestuurszijde heeft men ons verzocht te willen melden, dat het hier betreft een periodieke aftreding en dat de aftredenden terstond herkiesbaar zijn. WASSENAAR. Viering heugelijke gebeurtenis. Nrar wij vernemen heeft het bestuur van de Ko ningin Wilhelminaver. plannen om ter ge legenheid van de heugelijke gebeurtenis in het Prinselijk gezin, dat op eenvoudige wijze te vieren. De plannen zijn nog niet vast omlijnd, doch reeds staat vast dat de muziekvereeniging „Excelsior" haar volle medewerking zal verleenen. Tuinbouw en Plantkunde. In Kasteel Oud-Wassenaar hield de afdeeling Wasse naar van de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde een buitengewone vergadering in samenwerking met de vereeniging Was senaar Vooruit en de buurtvereenigingen Nieuw Wassenaar en Deijleroord en omge ving. Door den heer C. van Drent werd een korte causerie gehouden waarbij hij in het kort schetste wat de bedoeling is van de sedert 1934 gehouden tuinkeuringen. De keuringen beperken zich slechts tot de voortuinen en het is de bedoeling dat het als een prikkel zal werken dat een ieder zal trachten steeds een voortuin te hebben goed onderhouden en fraai van aanzien, niet alleen tot groot genoegen van den be zitter zelf maar tot een fraai geheel van Wassenaar. Dit jaar werden 307 prijzen toegekend als volgt: 7 eerste prijzen met lof der jury; 49 eerste prijzen, 94 2e prijzen en 157 derde prijzen. Na deze causerie werd een jury benoemd om het ingezondene te keuren bestaande uit de heeren Maarsen, Buurman en Aart- se. Na de pauze bracht deze verslag uit als volgt: Voor Prijsvraag 1 een vaas groot- bloemige Chrysanthemum van 10 stuks, le prijs, inzender D. Th. Ruys; Prijsvraag II 3 in pot gekweekt grootbloemige Chrys.: 2de prijs D. Th. Ruys; Prijsvraag III 3 in pot gekweekte Chrys. (Tros; le prijs met lof der jury, inzender D. Th. Ruys. Voor prijs vraag IV mooiste verzameling afgesneden tros-Chrys. 2e prijs D. Th. Ruys met 30 soorten; voor prijsvraag Mooiste bloem stuk van Chrysanthemums, 2de prijs J. van Noort. Hierop volgde de uitreiking van de di ploma's met de extraprijzen, waarna slui ting volgde. Geboren: Aart Johannes, z. van G. J. W. Weekhout en T. Thirry. Huibrecht Pieter, z. van A. Toolens en M. P. Lamoré. Adam Evert, z. van F. P. Groeveld en M. A. Guepin. Overleden: S. Toutenburg oud 42 j. echtgen van E. M. Landman. M E. Sege- ren, oud 55 jaar, echtgen van J. Koen. F. Krapels, oud 31 jaar, echtgen. van T. M. Coene. Ondertrouwd: J. Hoek en D. de Jong. Getrouwd: J. H. Pel en H. Bijlstra. D. H. Meijer en W. G. van der Veen. J. E. Boel en J. H. v. d. Berg. H. A. de Kleine en M. J. Paardekooper N. J. Overgaauw en W. H. Knijnenburg. -- H. Jongeneel en G. Dummermann. Gevestigd: M. P. Augustijn en gezin, geen, zonder beroep, uit Rheden, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 63. M. Becker, vreemd, R.K., .dienstbode, uit Duisburg Did., Eiken laan 35. F. Breger, vreemd., R.K. dienstbode, uit Den Haag, Park Oud Wasse naar 1. T. Bieze, NH., verpleegster, uit Laren N.H., Konijnenlaan 23. P. J. de Bock en vrouw, geen, koopman, uit Voor schoten, Santhorstlaan 62. J. F. Bolte en gezin, NT, bouwkundig opzichter, uit Rot terdam, v. Z. v. Nyeveltstraat 237. J. M. A. Brauer, vreemd, Ev.Ldienstbode, uit Den Haag, Buurtweg 8. E. M. A. van Buu- ren, R.K., hulp in de huishouding, uit Cas- tricum, Tulpweg 23. C. W. Cottmeijer, vreemd, R.K., dienstbode uit Den Haag, Eikenlaan 35. J. Erb, vreemd, 'Ev.L., dienstbode, uit Zuchwill Sint Gallen (Zwit serland), Acacialaan 15. C. J. Hesp, R.K., slager, uit Utrecht, Langstraat 29. M. Kasper, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Reijdrlaan 2. M. Kootstra, G.K., dienstbode, uit Achtkarspelen, Middelweg 7. G. Kor, NH., dienstbode, uit Meeden, Schouweg 104. Th. Kubik, vreemd, R K., dienstbode, uit Bloemendaal, Prinsen weg 95. L. H Landré en gezin, leeraar (inge nieur), Rem.,: uit Stomp wijk, Buurtweg 87. A. M. Laterveer, Rem,-arts, uit Leiden, Groot Hoefijzerlaan 71. J. C. v. Leeuwen, R.K., huishoudster, uit Schiedam, Bronck- horstlaan 17. Wed. C. M. Swertz geb. Lempers, R.K., zonder beroep, uit Bloemen daal, Ridderlaan 1. M. van Voorst geb. Meier, Prot., naaister, uit den Haag, Zijl laan 8. E. W. M. Smeets geb. Meijs, R.K., zonder beroep, uit Eist, Crocusstraat 36. J. M. de Jager geb. Minderman, N.H., zonder beroep, uit den Haag, Schouwweg 21 S. C. Monshouwer, N.H., slager uit Eindhoven, Schoolstraat 12. W. G. Mi- chon, G.K., dienstbode, uit Rijswijk Z.H., Prins Frederiklaan 3. J. K. v. d. Niet, N.H., dienstbode, uit Noordwijkerhout, Groot Hoefijzerlaan 81. C. A. Noorder- meer, R.K., dienstbode, uit Sassenheim, Kievietlaan 31. J. G. Nijman, N.H., zon der beroep, uit den Haag, Hertenlaan 14. N. J. Overgaauw, R.K., tuinman, uit Den Haag, Rijksstraatweg 645. N. Passchier, N.H., dienstbode, uit Noordwijkerhout, Storm v. 's-Gravesandeweg 31. H. I. Pool en gezin, D.G., zonder beroep, uit den Haag, Prinses Marielaan 22. C. P. L. Ratazzi, geen, vreemd, zonder beroep, uit den Haag, Waalsdorperlaan 29. C. M. v. d. Reest, G.G., dienstbode, uit Bruinisse, v. Z. v. Nije veltstraat 108. J. Ph. Roothaan, R.K., geoloog, uit Britsch Borneo, Wittenburger- weg 152a. R. Schaffer, vreemd, R.K., dienstbode, uit Murau, Oostenrijk, Prinses Marialaan 11. M. Schrubba, vreemd, Ev., dienstbode, uit Herne Did., Schouwweg 43. H. A.Smits, R.K., dienstbode, uit Nij megen, Groot Haesebroekscheweg 55a. J. de Vries, R.K., verpleegster, uit Nijmegen, Eikenlaan 3—5. A. A. Vogelzanger, R.K., hulp in de huishouding, uit den Haag, Wit- tenburgerweg 60. H. v. d. Werken, G.K., huishoudster, uit Oegstgeest, Konijnenlaan 3. M. v. d. Winkel, R.K., zonder beroep, uit Den Haag, Wassenaarscheweg 14. H. J. v. Wissen, R.K., zonder beroep, uit War mond, Eikenhorst 3. Vertrokken: G. Bergsma naar Lei den, Stille Rijn 11. A. Ch. Noordervliet naar den Haag, Soutelandelaan 63. J. M. Lammers naar Bodegraven, Zuidzijde 91. A. C. Th. Lavalette naar Soerabaya. H. H. Schlossmacher naar Duisburg Did. J. v. d. Geest naar Voorschoten, Papelaan 35 inw. A. L. van Hunnink en vrouw naar Ede, Achterstraat 39a, Lunteren. G. Jon geneel geb. Dummerman naar Voorschoten, Noordheistraat 5. F. C. Th. Ader naar Leiden, Stille Rijn 8. L. Marijnis naar Fer werd eradeel, Warns werd a/ Streèk, p/a Belgraver. H. E. Becker naar Karls-ruhr, Did. J. Rühl naar Arnhem, J. P. Heye- straat 3. I. M. Mac Neill naar Lancaster, Engeland. J. P. Mulder naar Amsterdam, Granaatstraat 301. N. J. Hogendoorn naar Leiden, de Laat de Canterstfaat 15. C. Soeters naar Rotterdam, Rosestraat 386. E. A. Voorhoeve geb. de Beus naar Zwolle, Sophiastraat 13. J. Rasch naar den Haag, Begijnstraat 14. F^Visch en gezin naar den Haag, Zutphenschestraat 87. J. J. ter Pel wijk naar Utrecht, Emma- laan 1. C. Bergman en gezin naar den Haag, Z.O. Buitensingel 171. E. K. Gun- del naar Denemarken. A. R. Kirchhoff naa.r den Haag, v. Stolkweg 8. A. L. Thierens naar Soerabaya. Th. O. M. Die ben naar Leiden. Zoeterwoudschesingel 18. H. Pel geb. Bijlstra naar Rotterdam, Ni- colaas Ruyschstraat 8. A. L. J. Mouton naar Zeist, Kralingweg 2. LEID SCHEND AM. Wie het onderste uit de kan wil heb benBij den 49-jarigen H. W. te Voor burg werd door de politie van Leidschen- dam in beslag genomen een buitenboord motor, welke motor W. by het visschen met den zegen in de Vliet had opgevischt en waarvoor de eigenaar van den motor W. wilde beloonen.In plaats van de beloo ning te accepteeren, vroeg W. een te hooge schadevergoeding voor de schade aan zijn vischzegen. Daar de eigenaar deze te hoo ge vergoeding niet wenschte te betalen, weigerde V. den motor af te geven, waar op deze in beslag werd genomen. VEUR-LEIDSCHENDAM. St. Willibrordusfeest. Dinsdag 23 en Woensdag 24 November a.s. zal de Ned. R.K. Volksbond, afdeeling Leidschendam hare jaarlijksche Bondsfeest vieren in het Patronaatsgebouw. Aanvang 7.30 uur pre cies. Medewerking verleenen „The Harmonist Jazz Boys" en de tooneelclub Adolf Kol- ping", welke zal opvoeren „Een zwerver kwamtooneelspel in drie bedrijven, zoodat een paar mooie avonden kunnen verwacht worden. De leden worden herinnerd aan de al gemeene H. Communie op Zondag 21 No vember a.s. te 6.30 uur. Het bestuur ver trouwt, dat niemand dien morgen zal ont breken. STOMPWIJK. Diefstal? Bij de politie te Stompwijk werd door den heer W. V. aangifte gedaan, dat sedert eenige dagen uit zijn werkplaats in de Veenestraat een heerenrijwiel wordt vermist. De politie stelt een onderzoek in. VOORHOUT. Vorderingen der provinciale wegen. Thans is er een gedeelte van het rijwielpad, gelegen langs de Teylingerlaan, vanaf het „Soldaatje" naar Sassnheim, gereed geko men en officieel voor het berijden openge steld. Ook de vorderingen der werkzaam heden aan den nieuwen Piet Gijzenbrug, zijn van dien aard, dat het tweede brug genhoofd bijna is gereed gekomen. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Gistermiddag had een aanrijding plaats bij de christelijke school in de Schoolstraat. De wielrijder K. G. al hier, die in de richting Veur reed, stak zonder een teeken te geven naar links van den weg over op een moment, dat een achter hem komende auto, bestuurd door G. G. M. uit Amsterdam hem links wilde voorbijrijden. Om den wielrijder te sparen, haalde de bestuurder nog meer naar linies uit, met het gevolg, dat hij eerst den wiel rijder aanreed en toen tegen het hoekhuis Kerkplein-Schoolstraat aanbotste. Geluk kig kwamen de beide bestuurders er goed af, doch de voertuigen werden zwaar be schadigd. Tegen K. G. is procesverbaal op gemaakt. Gevestigd: Mej. H. Ehrlich va Oegstgeest, Leidscheweg 93 A. Randshuizen, van Alkmaar, Veurscheweg Wed. D. J. van Vliet de Groot, v Stompwijk, Leidscheweg 447 Mej. M. Roos, van Haastrecht, Veurscheweg 3 Mej. H. C. Meekel, van Amsterdam, Ve scheweg 3 Mej. M. S. Croes, van Veghe Veurscheweg 3 Mej. A. M. Windt, va Voorburg, Veurscheweg 3 Mej. A. C. Bis schop, vn aNijmegen, Veurscheweg Mej. J. A. Willems, van Baarle-Nassa Veurscheweg 3 Mej. H. vön.Vollenho ven, van Rotterdam, Veurscheweg 3 Mej A. W. M. de Bruijn van Arnhem, Veursche weg 3 Mej. M. G. T. Renirie, van Hille gersberg, Veurscheweg 3 Mej. H. C. Leenders, van Heemstede, Veurscheweg M. E. Arends, van Huissen, Veursche weg 3 Mej. T. M. Voss, van Nijmegen Hees, Veurscheweg 3 Fa. J. T. van Zon neveld, van Leiden, Vliet en Wegen 3 W. J. Winter, van Ginneken, Leidscheweg 175 P. H. Overdevest, van Wassenaar Donklaan 66 Mej. E. J. de Kok, van Rot terdam, Veurscheweg 3 Mej. M. A. Wel sing, van Rotterdam, Veurscheweg 3 Mej. C. Ruiter, van Wervershoof, Veur scheweg 3 J. A. C. M. Gevers Leuven de Roodt, 's-Gravenhage, Papelaan 1 Vreedenburgh, van Rotterdam, Lèidsche weg 191. Vertrokken: Mej. E. P. Voorneveldt van Voorstraat 50 naar Leiden, Schelpen kdae 36 Mej. H. van Dijk, van Leidsche weg 94 naar Hazerswoude, Voorweg 67 Mej. C. Sloot, van Leidscheweg 94 naar den Helder, Jvastraat 121 P. J. de Bock, van Veurscheweg 80 naar Wassenaar, Sant horstlaan 162 J. S. Knikker, van Haag weg 10 naar 's Gravenhage 42. Ondertrouwd: H. de Greeff 42 alhier en J. |C. Henneveld 34 j., te 's-Gra venhage H. Rol 60 j., en C. C. Kögeler 57 j., wonende lahier. ZOETERMEER. Geboren: Gerrit Hendrikus, z. v. D. Janssen en G. Hakstege. Vertrokken: M. van der Ende naar Berkel en Rodenrijs; J. v. d. Dool naar Bleiswijk; A. Taal naar 's-Gravenhage; J. S. Magrin naar Amersfoort; Jhr. Mr. van Swan naar Leiden. CLOUSTON GESTART VOOR TERUG- TOCHT. \Clouston en mrs. Kirby Green, die een record gevestigd hebben op den afstand LondenKaapstad, zijn vanmorgen gestart voor den vlucht terug naar Londen. V r a a g: Wat telt met kruisjassen als je 2 heeren en 4 vrouwen op 4 azen hebt en wat beteekent dan 4 boeren. Antwoord: De azen zijn na de boe ren het hoogst. Vier boeren geven 200 pun ten, vier azen 100, daarna volgen vier hee ren, dan vier dames. Vraag: Zondagmorgen speelden we ge vieren een spelletje kaart, het U misschien welbekende: zwikspel. Een persoon vroeg in de (1ste) voorhand op vrouw -f heer van harten, welke kleur troef was, terwijl de persoon, die gegeven had, dus die in de achterhand zat, eveneens vroeg op troefboer -f troef aas. Eerstgenoemde persoon speelde troefvrouw op, waarbij schoppen -fruiten vrouw gelegd werd, terwijl de laatste persoon (dus die i eveneens vroeg) troefboer bijlegde. Nu is mijn vraag, mag deze persoon die troefboer bijleggen, moet hij nu z'n troef aas niet steken. Antwoord: Dit spel wordt zeer ver schillend gespeeld. Voor zoover ons bekend is ondertroeven bij dit spel altijd geoorloofd. Leest met aandacht de advertenties tn Uw Dagblad! 1 HEATER HOOFFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Blumen a us Nizza (Erna Sack). Het mysterie van de blauwe vaas (Geor ge Brent, Anita Louise). Zang- en speelfilm. Sensatiefilir Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinée, Zaterd. en Woensd. 2 uur Goedgekeurd v. volwassenen Lido: Slavenschip (War ner Baxter, Wallace Beery). Een avontuur in het bosch. (Don Ameche, Ann Sothern). Spannende speelfilm Sensationee komisch Dag. 8..5—11.15 uur. Zondag? bovendien 27 uur. Matinée Zat. en Woensd 2.30 uur. Goedgekeurd v volwassenen Casino: Les Miserables (Charles Laugh ton, Frederic March) Het is voor den bak ker (Eddy Cantor). Speelfilm Komisch Dag. 811. Zondags bovendien 47 en 811 uur. Matinée Zaterd a Woens dag 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6