KONING LEOPOLD TE LONDEN. De avontuurlijke opdracht Twee vorsten ontmoeten elkaar. Koning George van Engeland was op het Victoria Station te Londen aanwezig ter begroeting van Koning Leopold van België bij diens oHicieel bezoek aan Engeland De begrafenis van kolonel J. J. van Santen, chef van den staf Prof dr. B. H Molkenboer OP. tijdens zijn rede bij de onthulling van Bij Vondels standbeeld in het Vondelpark te Amsterdam werd Woensdag- van ^et hoofdkwartier van het veldleger, had Woensdag te Den het Vondel gedenkteeken in den gevel van het gebouw der Effecten- middag een herdenkingsplechtigheid gehouden. Een overzicht tijdens de rede Haag plaats. Achter de rouwkoets werd het paard van den beurs te Amsterdam van den dichter DAM Binnendijk overledene meegevoerd FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. VAM DER SLUYS. (Nadruk verboden). 34) Hij legde den hoorn neer en keek Lind say grijnzend aan. Niet slecht, hè? klonk het zelfvol daan. Ik begrijp niet.... Restow hief zijn handen omhoog. O, neen, ik vergat het. Die scholen ook, je leert er wie de slag van Waterloo gewonnen heeft, maar de taal van Napo leon te spreken, ho-maar! Fransch onvol doende! Ba, alle scholen zijn één pot nat. Het leven is de eenige school! Hy nam de telefoon opnieuw en deed een wanhopige poging om aansluiting te krijgen met madame Paravicini's apparte ment. Na tegen drie verschillende perso nen te hebben geschreeuwd: Neen madame Pavicini moet ik hebben! Neen, ik geef geen boodschap! veranderde zijn stem plotseling en werd zoo bloem-zoet, dat Lindsay die niet herkend zou hebben. Te gelijk ging hij van Fransch weer in En- gelsch over. Jij daar, Gloria?.... Neen maar, dat is prachtig! Mij secretaris vertelt me dat ik je kan feliciteerenWat zeg je? O, neen, neen, neen! Ik kan de zon best in het water zien schijnen. Ik heb zelf ook zekere verheugende vooruitzichten.... Ze dineer» vanavond met me.... Ja, zij en haar moeder.O ja, ja een jong meis je piepjongJa blond en bedeesd een bescheiden viooltje ja met den dauw er nog op! Ja een volgenden keer hoor. Ik weet, dat je mij het aller beste wcnscht! Toen het gesprek afgeloopen was, bul derde hij van het lachen. Haha! Daar vliegt ze in! Ze kookt van woede! Spinjaloersch is ze.... Precies om tien minuten over achten daalden ze de trappen naar de lounge af. Restow ging zoo staan, dat hij de heele ruimte overzag, met zijn rug tegen een pi laar, met goud- en blauw mozaiek inge legd. Lindsaj oordeelde, dat, zooals hij daar stond, groot en breed en autoritair, de ver wachte jongedame een alleszins gerecht vaardigd excuus zou hebben om zich schuchter te toonen. Hij zelf keek met ge amuseerde belangstelling om zich heen, nieuwsgierig naar wat er gebeuren zou als madame Gloria verscheen. Het was vol in de lounge. Lindsay zag de gas»en langs zich schuiven; toen werd' zy'n aandacht opeens getrokken door een groepje Engelschen, dat juist binnen kwam. Zijn hart begon wild te kloppen. Het volgende oogenblik hield hij zich met boosaaroigen zelfspot voor, dat als hij in ieder donkerharig meisje Marian Rayne weende te zien, hij beter deed een kamer te bespreken in het dichtsbijzijnde krank zinnigengesticht. Het meisje stond met den rug naar hem toe. Ze droeg een zwarte avondjapon; ze had Marian's lengte en Marian's houding dat ondefinieerbare, dat Marian van alle andere meisjes onderscheidde en dat zoo sterk tot zijn hart sprak. Hij kreeg een heftigen schok. Ze keerde zich om en haar blik ontmoette zijn oogen. Het was Marian even bleek als de laat ste maal, dat hij haar gezien had een schimmige schaduw van het bloeiende meisje, waarmee hij verloof was geweest, met diepe kringen onder de oogen, die haast aan gekneusde plekken deden den ken. Ze kwam een stap naar voren en bleef weer staan, haar oogen als gehecht aan Lindsay. Ontsteld keek hij terug Het meisje was Marian en het leed geen twijfel, dat ze hem herkend had. Misschien een halve mi nuut duurde die blak van herkenning. Toen strekte ze met een hulpeloos gebaar, alsof ze zich wilde vastgrijpen, de hand uit en gleed op den grond. Lindsay was halverwege de plek waar ze lag, toen het tot hem doordrong, dat wie Marian ook te hulp mocht komen, hij de laatste was, die dat moest doen. Hij dwong zich om stil te staan. Een forsche oudere heer, een Engelschman blijkbaar, had haar hoofd tegen zijn knie gesteund. Een dame met een spits gezicht, bleek blauwe oogen en zandkleurig haar, wuifde haar met een zakdoek koelte toe. Haar hoofd viel omlaag. De oogen waren geslo ten. De donkere wimpers rustten op de kleurlooze wangen. En toen bewoog ze en opende de oogen weer. Een lange, afgrond-diepe blik ging langs hem heen. Hij was niet in staat geweest zijn oogen van haar profiel af te houden en eenmaal, toen ze haar hoofd omwendde, was het tot zijn groote ontsteltenis doorgedrongen hoe mager ze geworden was. Daarna had hij niet meer naar haar durven kijken. Aan alle dingen komt ten slotte een eind. De dames werden in een taxi gezet en Restow, die in een bovenste beste stem ming was, wilde met alle geweld naar het hotel wandelen. Onderweg snaterde hij aan een stuk door, vertelde wonderlijke histories van operazangers en zangeres sen, die in zijn veelbewogen leven zijn pad hadden gekruist. Lindsay deed alsof hij een en al oor was. Toen zij het hotel bereik ten, was hij nog steeds aan het woord, maar bij zijn appartement gekomen, werd hij plotseling stil. Een salon scheidde zijn kamer van die van Lindsay. Restow liep naar zijn eigen deur, open de die, knipte het licht aan, stapte over den drempel en sloot de deur weer, alles zonder een woor dte zeggen. Lindsay had zijn hand aen zijn eigen schakelaar, toen de deur van de aangren zende kamer eenklaps openging. Hij keer de zich om en zag Restow staan, met een grijnslach op zijn gezicht. „Morgen weiger ik een duel", kondigde hij aan. „Pff!" Hij maakte een grimas en verdween, de deur achter zich dichtslaand. Lindsay kleedde zich uit en ging naar bed, maar na een uur had hij nog geen oog dicht gedaan. Hij stond op en liep naar de zitkamer om een boek te halen en benijd de in stilte Restow om zijn luid gesnurk. Toen hij een half uur gelezen had, begon hij slaperig te worden. De letters werden nevelig steeds neveliger soms sche nen er opeens groote, grauwe vlekken te zijn. Hij merkte, dat hij even was inge dommeld en strekte de hand uit om het licht uit te doen. Door de activiteit werd zijn geest een oogenblik helderder, maar toen vervaagde alles in zijn gedachten; het was of een bewegend duister ze weg spoelde. Hij hoorde het zachte klotsen van die golven van donkerte, als op zand toen harder met een regen van schuim te gen een rots een schuren van steen op steen. Hij opende de oogen en staarde in de duisternis. Hij was klaar wakker, maar het geluid, dat er in zijn droom was geweest, duurde voort. Het kwam van een plek, een paar meter van zy'n hoofd verwijderd. Er klopte iemand aan de deur. Neen, klop pen was niet het juiste woord dat was veel te sterk uitgedrukt; het was een zwak, aarzelend geluid. Lindsay glipte zwijgend 'het bed uit. Hy moest weten wie om twee uur in den mor gen bij zyn deur was. Hij wilde zien zonder gezien te worden. Als hij er in slagen kon zijn weg naar de deur van de zitkamer te tasten, en die geruischloos te openen, zou hem dat misschien gelukken. Hij had er slag van om in het donker den weg te vin den. Zonder tegen iets aan te botsen, be reikte hij de deur van de zitkamer, draaide den knop om, zette de deur op een kier en keek naar buiten. (Wordt vervolgd). Bij de ernstige vliegramp te Ostende zijn elf slachtoffers te betreuren. De wrakstukken van het vernielde toestel op de plaats der onheils

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5