OMGEVING FAILLISSEMENTEN BETGOVERDE BOSCH DINSDAG 16 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HAARLEMMERMEER. Geboren: Johannes, zoon van J. Wit- tekoek en A. G. Bax Wilhelmina, doch ter van A. van Limpt en E. Speelmans Alida Willemina, dochter van J. van der Leek en G. Dekker Christiaan, zoon van H. van de Weerd en P. van Egmond Willem, zoon van T. van Maanen en E. H. van Gemerden Lijntje, dochter van P. Korthals en L. Eijk Elisabeth, dochter van C. A. Feelus en G. Schutte Johanna Maria, dochter van M. J. Ver- berne en P. de Langh. Ondertrouwd Victor J. d'Haens 24 jaar en Alma L. Bogaart 26 jaar Pie- ter van Sinderen 22 jaa»- en Christina Flip- phi 21 jaar Cornelis Eilander 26 jaar en Hermina E. Ravesloot 27 jaar Johannes Pijpers 20 jaar en Engeiina M. van Egmond 18 jaar. Gehuwd: Gerrit Tierie 29 jaar en Bauk- je J. van den Bos 22 jaar Michel L. Bakker 24 jaar en Maria C. Nooij 26 jaar Cornelis G. Boontjes 32 jaar en Siena Mol 24 jaar Pieter de Waard 62 jaar en Johanna A. Griekspoor 59 jaar Daniël Luijk 24 jaar en Maartje Wijnhout 24 jaar Pieter Ouwerkerk 24 jaar en Aaltje Groen 21 jaar Hermanus Jongkind 24 jaar en Joekje van der Meulen, 21 jaar. Overleden: Lambertus Wilhelmus Partasse 86 jaar, wedr. van J. G. Benne Cornelia Anna Louise Willemse 61 jaar, wede. van G. J. Slag Krijntje Spaarga ren 74 jaar wedewe van W. Timmer Hendrikus Martinus Lammerse 19 maan den, zoon van J. Lammers en C. A. Nijs. Gevestigd: Hendrika Meijer, Cru- quiusdijk 84 Engelbertus A. M. Antho- nisse, Kastanjelaan 11 Arie Batenburg, Molenweg 65 Doede Brandenburg, Zil vermeeuwstraat 23 Adrianus J. Bruins, Lijsterstraat 8 Hendrikus M. Geels, Esch- doornplein 4 Cornelis L. P. Goossens, Nieuwemeerdijk 219 Coenraad W. Gra- tama, Pelikaanstraat 9. Georg Gum- pertz, Pelikaanstraat 26 Jacobns J. Huis Kruisweg 1577 Brtholomeus J. de Ja ger, Eschdoornplein 11a Jacob Jonker Sloterweg 168 Huibert de Joode, Lin- denlaan 22 Adolf J. A. Langkemper, Adelaarstraat 4 Johannes G. Leinweber Kalf-Nieuwemeerdijk - 404 - Cornelis Maarse, Aalsmeerderweg 615 Johan H. Meijer, Schiphofdijk 153 Petrus J. Mo lenaar, Platanenlaan 4. Johannes A. de Mulder, Eikenlaan 45 Teun is van den Oever, Aalsmeerderdijk 611 Carl J. J. Reitema, H. M. Dijklaan 15 Erik Ritterhaus, Zilvermeeuwstraat 26 Anton E. Romer, Eschdoornplein 16 August H. Sandman, Akerdijk 119 Richard Schrei, Zilvermeeuwstraat 17 Wed. G. A. Soederhuijzen Lijnderdijk 9 Johan nes A. Stalenhoef, Olmenlaan 31 Ja cobus Suttrop, Roerdompstraat 35 Jan J. Veenstra, Vijfhuizerdijk 198 Nicolaas F. J. Vergouw, IJweg 23 Pieter Ver- kaik, Marialaan 44 Siebe D. Visser, Vijfhuizerweg 207 Gerrit H. Vögler, Akerdijk 120 Theodorus P. Waaijman, Aalsmeerderweg 467 Jannetje Bakker, Kruisweg 1013. Vertrokken: Geert van der Weide, naar Haarlem, Vergierdeweg 259 Frank Fransen, naar Amsterdam, Polanenstraat 109 1 hoog Derk G. van Wijngaarden, Haarlem, Tempelierstraat 24 rd Hen drik Raad, naar Hilversum, Stieltjeslaan 37 Matje Moolhuijsen, naar Aalsmeer, Populierenlaan 2 Philip Wertheim, n. Amsterdam, Henriëtte Ronnerstr. 3 hs Pieter Pool, n. Nieuwveen no. 262, Johan- nesstichting Leendert Kuipers naar Lis- se, Kanaalstraat 186 Hendrikus Gort, naar Aalsmeer, Aalsmeerweg -40 1 hg Anna van den Hoek, naar Heemstede, Jan van Gooienstraat 15 Cornelia van den Hoek, naar Haarlem, Middenlaan 13 Irma M. Grootaert, naar Aalsmeer, Ohelia- laan 6- Hermanus J. A. de Boer, naar Amsterdam, Hemonystraat 46 R. van der Pol en echtg., naar Amsterdam, Roe- terstraat 2 Norbertus Vercouteren naar Nieuwer- Amstel, Kostverl oren weg 16 Barbera P. Haaker, naar Amsterdam, Aalsmeerderweg 15 2 hg Maria N. Meijer, naar Haarlem, Karei van Mande- renstraat 108 Jan C. van der Pol, naar Amsterdam, Reguliersgracht 140 Fran- ciscus A. Focke naar Amsterdam, Sloter weg 40 hs Simon Warmer, naar Soest, Schoolstraat 20c Hendrik J. den Boef, naar Loosdrecht, depot politietroepen Machiel Rusman, naar Haarlem, Mr. Joos- tenlaan 16 Hubertus C. Bakker, naar Nieuwer-Amstel, Charlotte van Montpas- sierlaan 9 Meijer van Dam naar En schede, Oranjestraat 41 Willem Spaar- garen, naar Aalsmeer, Berkenlaan 26. ZILK. R. K.V.V. „Van Nispen". Zondag j.l. is het „Van Nispen" mogen gelukken, den volledigen buit thuis te hou den, en wel tegen Allinaoe. Als er om 2 uur onder leiding van den heer Meier begonnen wordt, valt de regen met stroomen neer. Maar ondanks dat wordt er dadelijk flink aangepakt. En als er 5 minuten om zijn, ligt reeds de eerste goal in de Alliance- itouwen door den linksbinnen na goed werk van den links-uiterst. Terwijl de laatste juichkreten nog weg sterven loopt de mid- voor door alles heen en plaatst in het verla ten doel (20). Er is nu een kwartier ge speeld wat het beste doet hopen voor „Van Nispen". Maar Alliance zit ook niet stil; met vlugge open aanvallen bestoken zijn de Van Nispen-veste, door 2 mooie goals van den midvoor weten zy voor rust den stand ge lijk te maken. Als wij ons al het dezen stand bij rust verzoenen, zwenkt de rechtsbuiten der zwarten naar binnen en scoort onbe rispelijk (32). Na rust het zelfde beeld met „Van Nispen" iets sterker, terwijl gladheid ook veel afbreuk doet. Bij een der vele van Nis pen aanvallen, maakt de Alllance-back l hands, wat met een penalty door den links binnen wordt afgestraft waarmee tevens het einde kwam van dezen in de beste verstand houding gespeelden wedstrijd. De heer Meier leidde correct. Ons 2de toog naar S.M.C. en verloor daar met 21. Dat had anders kunnen zijn jon gens. De A-junioren moesten tegen Geel- Wit spelen, doch deze liet verstek gaan. Eerste lustrum „Leo XIII". Zooals reeds door ons gemeld is, herdacht de R.K. Bloe- mistarbeidersvereeniging Leo XIII alhier gisteren haar vijf jarig bestaan. Dit feest is voorafgegaan door een triduum, gehouden op Vrijdag en Zaterdag j.l. in de parochie kerk door prof. Cleophas uit Warmond. Bei de avonden was het kerkgebouw geheel ge vuld met parochianen, hoofdzakelijk leden van de vereeniging. Zondagavond had een p'echtig Lof plaats, waarna sluiting van het triduum met Te Deum. Hierna werd de feestavond gehouden in het parochiehuis. Reeds lang voor het uur van aanvang was de zaal geheel met belangstellende leden en genoodigden bezet. Onder de genoodigden merkten wij o.a. op den Pastoor der parochie, den burge meester, wethouder Warmerdam, Kapelaan Tuijp, Geest. Adv. der vereeniging, den oud- Adviseur Kapelaan Paap uit Leiden, B. N. Loerakker, hoofdbestuurder van Sint-Deus Dedit, en vele bestuursleden van vereenigin- gen uit den den omtrek. Het nieuwe vaan del van de feestvierende vereeniging prijkte voor in de zaal en was zijn plaats ook ten volle waard. Omstreeks 8 uur werd de feestavond ge opend door den voorzitter, den heer H. Ne- dersigt. Deze sprak als volgt de aanwezi gen toe. Geachte aanwezigen. Het is voor mij een aangename taak u al len op deze feestelijke bijeenkomst, het eer ste lustrum van onze vereeniging Leo XIII, een hartelijk welkom toe te roepen. In het bijzonder roep ik woorden van welkom aan onze Z.E. heer Pastoor, Kapelaan Tuyp, Geestelijk Adviseur van onze vereeniging, Kapelaan Paap, onze oud Geest. Adv., de heer burgemeester van Noordwijkerhout, wiens tegenwoordigheid ik hier hoog waar deer. Wij zijn hier allen bijeen gekomen om feest te vieren. Dit feest is voorafgegaan door een triduum, hetgeen als goed ge slaagd kan worden beschouwd. Ik dank de leden voor hun groote deelname. Nadat spreker nog gewezen had op het mooie vaandel, dat door de vereeniging is aange schaft, sloot hij met den wensch, dat alle aanwezigen een genoeglijken en aangena- men avond mogen hebben. Nadat door al len gezamenlijk het bondslied gezongen was, kwam de tooneelvereeniging „Arti et Ami- citiae" uit Amsterdam op de planken voor het spelen van het tooneelstuk in drie be drijven „Polly Perkins", hetgeen buitenge woon in den smaak viel. Tusschen de be drijven door werd alsnog het woord ge voerd door den heer B. N. Loerakker, hoofd bestuurslid van „St. Deus Dedit" uit Hille- gom, die wees op den huidigen toestand van den landarbeider en vertrouwen vroeg in ons nieuw ministerie. Laten wij, aldus spreker, eerst afwachten, welke richting onze nieuwe Ministers uit willen en wat zij doen, alvorens met de noodige kritiek klaar te staan. Ook werd nog het woord gevoerd door den Pastoor der Parochie, die wees op de mooie samenstelling van het feestprogram ma en op het nieuwe vaandel. Spr. besloot zijn rede met den wensen, dat Leo XIII op dezelfde voet voort moge gaan. Aan het ein de, het was reeds rond twaalf uur gewor den, werd nog door allen gezongen het „Aan XJ o Koning der Eeuwen", waarna men zeer voldaan huiswaarts ging. Het bestuur van „Leo XIII" zal met vreug de terug kunnen zien op deze, voor de on der hun leiding zoo mooie feestdagen. SASSENHELM. Supportersvereniging. Om de voet balvereniging „Teylingen" moreel en fi nancieel te steunen, hebben eenige sup porters.het initiatief genomen om tot op richting over te gaan van een supporters vereniging, welke zich ten doel stelt gel den bijeen te zamelen om de elftallen tech nisch te ontwikkelen. Dezer dagen zullen zij een rondgang doen ten einde meerdere sportliefhebbers te vinden. -K. D. S.-fonds. De gehouden inzameling voor het kleeding-, schoeisel- en dekking fonds ten bate der werkloozen heeft al hier opgebracht de somma van f 550.93. St. Josephsgezellenver. De jaarlijk- sche feestavonden van de St. Josephgezel- lenvereeniging zijn Zondag en Maandag onder groote belangstelling van ouders en donateurs gehouden. Te acht uur opende den geest, directeur beide avonden met een hartelijk welkomstwoord. Spreker me moreerde in zijn openingswoord de toe nemende belangstelling voor het gezellen werk ,wat bleek uit de groote opkomst, daar in de zaal geen plaats onbezet bleef. 1 Medewerking vroeg hij aan allen van, wat op geen feestavond ontbreekt, n.l. een kleine verloting, waarbij hij dank bracht aan de winkeliers voor het beschikbaar stellen van de mooie prijzen. Door een aantal handige dames ging de verkoop vlug van de hand. In de pauze en tusschen de bedrijven zorgde een vroolijke band voor een gezellige sfeer onder de jongelui. Door de tooneelclub van de gezellen, werd een spel in drie bedrijven opgevoerd; get.: „De geheimzinnige Boeddha" van Peter Meeuwissen. Voor de opvoering van dit stuk vol geheimzinnigheid, welke pas in het derde bedrijf tot oplossing komt,ver dienen de spelers een woord van lof voor de goede vertolking. Het tooneel was prima in orde, eveneens de grimmeering welke in handen was van P. v. d. Pijl uit Leiden. .Paard doodgevallen op spoorbaan. Gisterenmiddag is op den spoorwegover gang een voor een wagen gespannen paard dood neergevallen. Het cadaver werd van de spoorbaan afgesleept om het^jloorgaand treinverkeer geen vertaging te doen onder vinden. WARMOND. St. Josephsgezellenver. Zondagavond 14 Nov. hield de Warmondsche Gezellen- vereeniging een zeer geslaagde ouder- en propaganda-avond. De belangstelling was overweldigend groot, zoodat de zaal te klein bleek te zijn. Hetgeen dien avond geboden werd, was echter van dien aard, dat de aanwezigen zich gaarne het offertje getroostten van een niet al te ruime plaats. Opgevoerd werd het den jongens Zeer goed liggende blijspel in drie bedrijven van Ivan Roossel „Voetbal Henkie". Opgetogen leefde het publiek mede met de jolige lotgevallen van Henkie en zijn drie achtereenvolgende betrekkingen bij een kleermaker, een coiffeur en een apothe ker. De rollen werden óver het algemeen zeer vlot en goed vertolkt, al vielen er ook wel eenige zwakke plekken te bespeuren. De mindere rol-vastheid van een der spelers was b.v. oorzaak, dat het tweede bedrijf wel het zwakst was. Dit nam echter niet weg, dat het publiek algemeen zeer voldaan was, en dat de heer Joh. Sikking als regisseur eer had van zijn werk. Met betrekkelijk eenvoudige middelen wisten de Gezellen op Zeer aardige wijze de verschillende interieurs van een kleer- makersbedrijf, een kapsalon en een apo theek te scheppen. Ook de grimeur ver dient een woord van lof want ook zijn werk droeg veel bij tot het slagen van deze feestavond. De vice-praeses, kapelaan ten Hengel, opende met een kort maar krachtig wel komstwoordje de feestelijke bijeenkomst en heette bijzonder de afgevaardigden van de Gezellenvereenigingen te Oegstgeest en Voorhout, alsmede de deputaties van de Warmondsche Graal en Kruisvaart wel kom. Na de pauze werden zeven nieuwe Gezel len geïnstalleerd door den vice-praeses, aangezien de zeereerw. heer pastoor tot zijn spijt verhinderd was deze avond bij te wo- Na de installatie hield de vice-praeses een enthousiaste toespraak. In korte trek ken schetste spreker het ontstaan, de groei en de beteekenis van het mooie Kolpings- werk dat hem blijkbaar na aan het hart lag. Op duidelijke wijze hield hij de aanwe zigen vóór, dat het Gezellen-werk ook in onzen tijd nog volop actueel is, en dat het niet op de laatste plaats „de Gezellen" zou den zijn, die over een tiental jaren de goe de huisvaders zullen zijn in het Warmond sche parochieleven. Na de ouders uitdruk kelijk om hun medewerking gevraagd te hebben voor het mooie jeugdwerk in het algemeen, richtte spreker zich uiteinde lijk nogmaals tot de nleuw-geinstalleerde Gezellen en sprak de hoop en het vertrou wen uit, dat zij ware opofferingsgezinde Kolpingszonen zouden zijn. Na het derde bedrijf werden verschillen de zeer fraaie prijzen verloot. De hoofdprijs was 'n schitterende fruitmand belangrloos 'afgestaan door een der commissarissen. Om ruim elf uur sloot de praeses met een warm dankwoordje deze goed verzorgde en uit stekend geslaagde feestavond. Het kan wel niet anders, of onder zulk een leiding en na zoo'n propaganda-avond moet het Gezellenwerk in Warmond wel een hooge vlucht nemen. VOORHOUT. VRACHTAUTO RIJDT IN DE LEIDSCHE VAART. Chauffeur redt zich ternauwernood. Gistermiddag heeft er aan de Leidsche- vaart alhier een auto-ongeval plaats gehad, hetwelk voor den chauffeur erger had kun nen afloopen. Een Chevrolet-vrachtauto, gemerkt H 81360 van de fa. van K. uit Rot terdam, reed met een vracht staaldraad vanaf de Nagelbrug in de richting Noord- wijk. Ter hoogte van het voetbalveld der B.N.S. gekomen, moest de chauffeur uit halen voor een hem tegemoetkomende luxe-auto. Daar het weggedeelte aldaar nogal smal is, geraakten de rechtsche wie len van den vrachtauto in de zachte berm van den weg. De auto reed vervolgens, steeds meer overhellende, in de Leidsche- vaart, en verdween half onder water. De chauffeur gooide het linkerportier open, teneinde zich uit zijn benarde positie te bevrijden. Hierin zou hij ook zeker ge slaagd zijn, als niet de vracht van de auto door haar zwaarte naar links over begon te héllen, waardoor de chauffeur in nóg benarder positie kwam dan voorheen. Het portier, waaruit hij zich meende te bevrij den kwam nu geheel onder water „Be nauwde oogenblikken, (vertelde de chauf feur later), waren dit voor mij". Wonder wel gelukte het hem zijn bovenlichaam bo ven water te krijgen, waardoor hij aan een verdrinkingsdood ontsnapte. De chauf feur der luxe auto heeft hem toen de hand gereikt en hem op het droge getrokken. Aan de Bisschoppelijke Nijverheidsschool werd de drenkeling van droge kleeren voorzien. Later in den middag is de vrachtauto door een kraanwagen gelicht. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Gisteravond omstreeks 5 uur is op het kruispunt Gebr. Treubstraat SchoolstraatLeidscheweg de vijfjarige W. V. alhier, bij het oversteken van den weg, aangereden door een auto, bestuurd door H. H. alhier, komende uit de richting Veur. Blijkens een ingesteld onderzoek door dr. Kerkhof had hij geen ernstig letsel be komen, zoodat dit ongeluk gelukkig goed afliep. Hanze. De R. K. Middenstandsvereeni- ,,de Hanze" vergaderde gisterenavond in het K. K. Vereenigingsgebouw onder leiding van den heer G. Schrama, voorzitter der af- deeling. Deze vergadering was zeer goed bezocht. Na opening door den voorzitter, die zijn vreugde uitte over deze groote opkomst en lezing der notulen van de vorige ver gadering, werd het woord verleend aan den weleerw. heer Perquin, kapelaan alhier, tot het houden van een lezing. Spr. behan delde allereerst de liberale leer der econo mie (de voortbrenging en verdeeling der stoffelijke goederen). Het liberale econo misch stelsel vraagt slechts wat nuttig is voor het individu, wat hem voordeelig is, zonder ook maar eenigszins rekening te houden met de moraal. Een ongebreidelde vrijheid voor het individu, voor het eigen belang, staat dit stelsel voor. Het meent als resultaat te bereiken algemeene wel vaart. Dit stelsel is begonnen omstreeks het jaar 1300. Sindsdien zijn door enkele per sonen groote rijkdommen vergaard. Het geld en de groote geldmagnaten beheer- schen de geheele aarde én het grootste deel der bevolking werd in slavernij ge dompeld, daar dit stelsel geen sociale wet geving en geen moraal kent. Zaken zijn za ken is hier het devies. Omstreeks het jaar 1890 is de reactie be gonnen op dit stelsel, organisaties werden gesticht als strijdorganisaties om de toe standen te trachten te verbeteren voor de massa en de regeeringen te noodzaken de sociale wetgeving ter hand te nemen. Na den grooten oorolg is een ander stelsel ont staan. Een stelsel, dat propageerd, dat niet het individu, maar de staalgemeenschap al les is. Het individu is volgens dit stelsel niets, maar de gemeenschap alles. Dit noemt men gerichte economie. Volgens dit stelsel regelt de staat alles en de motor hiervan is het staatsbestuur, maar ook we derom zonder moraal, dus zond-er God en Kerk. Het resultaat is volgens hen ook we derom absolute welvaart. Maar het wer kelijke resultaat is „totale ellende en ab solute slavernij". Deze twee stelsels zijn twee uitersten en toch ook weer zusjes en broertjes, want beide stelsels erkennen niet „God, moraal en Kei-k". Tusschen deze twee stroomingen ligt de groote midden weg. Een stelsel dat door de katholieken wordt voorgestaan. De mensch is individu n gemeenschapslid. De economie moet worden geordend en rekening houden met God, Moraal en Kerk. Het eigen initiatief is alles, maar moet worden getemperd door het eerste gebod „Bemint elkander" en door de rechtvaardigheid. De Kerk regelt ons handelen en de moraal zegt ons wat goed, wat geoorloofd is. Wanneer het gebod der liefde, dat ons leert rekening te houden met onze naaste, wederom wordt gevolgd door de volkeren, dan zal ook het werke lijke resultaat zijn „algemeen welvaart". De voorzitter was zeer zeker de tolk der vergadering, toen hij een woord van dank sprak tot den spreker voor zijne duidelijke uiteenzetting over deze drie stelsels. Ver volgens deelde de voorzitter mede, dat de Hanze, afdeeling Leiden, een cursus zal doen houden voor de middenstanders door den heer van Doorn te Rotterdam, die op dien cursus gedurende zes weken (ééns per week) hst middenstands zakenleven zal behandelen. De leden der afdeeling in de omstreken van Leiden kunnen dezen cursus bezoeken tegen een vergoeding van /l.per persoon. Deze cursus zal een aan vang nemen op Dinsdag, 28 December a.s. De leden onzer afdeeling kunnen zich aan melden bij het bestuur der Hanze alhier. Nadat de heer P. van de Werf, afgevaar digde dezer afdeeling, verslag had uitge bracht van den laatst gehouden Centralen Raad, sloot de voorzitter op gebruikelijke wijze de vergadering. Zilveren Jubileum. De heer F. van Vliet hoopt Maandag 22 November a.s. den date herdenken, dat hij vóór 25 jaar lid is geworden van het R. K. Parochieele Zang koor „St. Caecllia". Dit Jubileum zal fees telijke worden herdacht. NOORDWIJK. Volksbond. De eerste ontwikkelings avond uitgaande van den R. K. Volks bond, stond in het teeken van propagan da voor de Coöperatieve gedachte onder de leden en al had de opkomst beter kun nen zijn, velen hadden toch aan de op roep gehoor gegeven, waaronder een flink aantal dames, wat vooral voor dezen avond verheugend was t.e noemen. Aller eerst kregen wij een aanschouwelijk ver- toonen op het witte doek van de groot bedrijven der Haka, zoowel te Rotterdam als te Utrecht. Van zeer groote propa gandistische waarde was wel de tweede film „Wij gaan verhuizen", waarbij het Hakalied, spoedig door allen werd mede gezongen. Na deze mooie inleiding ver kreeg de heer Angenent, lid van het H. B., het woord, die aan de hand van het vertoonde moest getuigen, dat dit wel zoo sterk op allen had ingewerkt, dat hij het met woorden niet kan verbeteren. Toch was hem voor deze avond gevraagd over de instellingen der Volksbond te spreken, waaraan hij volgaarne voldeed, want hoe meer de leden hun eigen instel lingen zouden kennen, des te meer zullen zij deze ook gaan waardeeren. Spr. wees op het zegenrijke werk van Herwonnen Levenskracht en Concordia; ook de Coö peratie is opgericht tot zedelijke en stof felijke opheffing, waardoor tevens nog een band van saamhoorigheid wordt ge legd welke wij vooral in deze tijd zoo hoog noodig hebben. Na dankwoord slui ting. ZOETERMEER. Pluimvee-tentoonstelling. Van de door de vereeniging van pluimveehouders en fokkers Van stamkonijnen „Door Verede ling Verbetering" alhier, te houden ten toonstelling, zijn thans nadere bijzonder heden bekend. De tentoonstelling wordt gehouden op 15, 16 en 17 December a.s., in het Gymnastiek- gebouw en wordt op eerstgenoemden datum geopend des avonds 7 uur en gesloten op laatstgenoemden datum te 10 uur 's avonds. Door den Burgemeester dezer gemeente is het beschermheerschap aanvaard. Inschrijving staat open voor alle rassen hoenders, watervogels, kalkoenen en fa zanten en konijnen, oud en jong; konijnen nesten minstens 3 stuks, niet ouder dan 3 maanden; voedsters met jongen, minstens 3 stuks, niet jonger dan 4 weken; konijnen in de j nogdierenklassen, mogen niet ouder zijn dan 6 maanden. De ingezonden dieren worden gedurende de tentoonstelling gra tis gevoederd en tijdens hun verblijf al daar tegen brand verzekerd. Zoowel voor de pluimvee- als voor ko nijnen-inzendingen worden eere- en spe ciale prijzen beschikbaar gesteld. Als keurmeesters treden op, voor konij nen de heer Jac. van Kooten te Rotterdam; voor pluimvee de heer A. P. Hörters te Zoe- termeer Tentoonstellings-secretaris-pen- ningmeester is de heer C. M. van der Graaf, alhier. Surséance van betaling: Definitief verleend voor den tijd van 3 maanden aan de N.V. Jasneva Sigarenfa brieken v.h. Jaspers en Snellens, gevestigd én kantoorhoudende te Valkenswaard. Be windvoerders mr, J. J. A. van der Putt, ad vocaat te Eindhoven en E. A. Wijsmuller accountant te Eindhoven. Uitgesproken: N.V. Astoria voor Chemisch Technische Producten, gevestigd en kantoorhoudende te Amsterdam, Amstel 67.; cur. mr. M. Schorlesheim. H. Becker, Amsterdam, Adm. de Ruy- terweg 185, cur. mr. W. Ruitinga. H. Th. Arends, Amsterdam, P. C. Hooft- straat 28, alsvoren. N.V. Zuid-Nederlandsche Stoomboot- dienst, gevestigd en kantoorhoudende te Amsterdam, Amstel 73. cur. mr. J. Nolen. (SPROOKJE) 67. Toen begon de koning te vertellen. „Hier achter het bosch ligt een heel mooi groot land. Daar regeert koning Edelhart. De menschen in dat land houden heel veel van hun koning en koningin, want het zijn een paar edele vriendelijke menschen. 68. Thans echter heerscht er in het land van koning Edelhart groote droefenis. Het zoontje van den koning na melijk, Prins Peter, een ventje van twee jaar, is spoorloos verdwenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9