KERKNIEUWS LaaSste berichten EEN BISSCHOPPELIJKE OPROEP Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Sportfondsenbad DINSDAG 16 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 MGR. MICHAEL VERHOEKS APOSTOLISCH PREFECT VAN SOERABAJA. Agentia Fides seint uit Rome aan de K. W. P.: Bij besluit van 22 October 1937 van de Congregatie der Propaganda Fide is de Hoogeer w. Heer Mgr. Michael Verhoeks van de Congregatie der Lazaristen be noemd tot Apostolisch Prefect van Soera- baja (Java N. O. I.). Mgr. Michael Verhoeks werd geboren 29 Maart 1893 te Velddriel bij 's Hertogen bosch. Hij maakte zijn humaniora en theo logische studieën achtereenvolgens te Wernhóutsburg en Helden—Panningen, waar hij op, 27 April 1919 uit de hand-m van Mgr. Schrijnen de Heilige Priesterwij ding ontving. Geruimen tijd was Mgr. Verhoeks werk zaam als Professor in Moraal en Keraelijk Recht te Helden-Panningen. In 1933 werd Mgr. Verhoeks benoemd tot Procurator van den Provinciaal en in Februari 1934 tot Superior Localis te Nijmegen. Tweede Kamer REDE VAN Dr. COLIJN. Vergadering van heden. RIJKSBEGROOTING 1938. Voortgezet worden de algemeene be schouwingen over de Rijksbegrooting voor 1938. De Minister van Algemeene Zaken, de heer H. Colijn, zal nu de sprekers beant woorden. Verschillende familieleden van dr. Co- lijn zijn in een der loges gezeten; ook zijn in loges aanwezig o.a. de voorzitter der Eerste Kamer, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, het oud-Kamerlid en oud gouverneur-generaal van Ned. Indië mr. D. Fock. alsmede andere oud-Kamerleden. MINISTER COLIJN vangt aan met een woord van dank aan die sprekers, die het Kabinet met welwillendheid zijn tegemoet- getreden en aan hen die zich hebben aan gekondigd als Hr. Ms. „loyal opposition". Opmerkingen van sprekers tegen elkaar zal spr. laten rusten: de Ministers zijn diena-" ren niet van partijen doch van de Kroon en dus van het geheele volk. Sommige onderdeelen van wat gezegd is, kunnen bij andere hoofdstukken worden behandeld. Zoo de Zondagswet en het vraagstuk der echtscheidingen. De heer Albarda vroeg, wat de voor keur verdient, fondsvorming of omslag stelsel; dit kan beter behandeld worden bij Sociale Zaken. Doch bij afschaffing van fondsvorming wordt men geheel afhanke lijk van den stand der schatkist. Den heer Deckers merkt spr. op, dat de regeering zich reeds bereid verklaarde, wijziging der begrafeniswet met de Kamer te behandelen. Zoo kunnen verschillende punter, by de hoofdstukken worden besproken. Naar aanleiding van de wonderlijke stel ling, dat het kabinet bij de grondwetsher ziening, had moeten aftreden, zegt spr., dat dan geen enkele regeering zoodanige her ziening aanhangig zou maken, a's ze niet tevoren van 2/3 der stemmen was verze kerd. Spr. merkt voorts op, dat de schuld ein de 1937 niet zoo heel veel grooter is, dan die van 1922. Spr. wijst op de bijzondere oorzaken der stijging van de staatsschuld niet te toijten aan het regeerbeleid der laatste jaren, doch aan de werkomstan digheden. Dat verschillende leeningen deflatie zouden moeten veroorzaken, betwist spr. want er zijn geen faciliteiten genoten van de emissiebank. Telken jare zegt de heer Kersten, dat de regeering de ware Kerk moet steunen. Hij verzuimt echter te zeggen, hoe de over heid moet uitmaken, wat de ware Kerk is. Meer zal spr. moeten zeggen over het program van het kabinet en zijn vorm. Hoe men over zijn oorsprong oordeele, het is er nu eenmaal en heeft zijn program bekend gemaakt. Dit program omvat in hoofdzaak de pun ten, de grondslagen èn van het financieel beleid der regeering èn van baar sociaal- economische beleid en de militaire plannen, Bij de behandeling van het financieel beleid gaat de regeering in het algemeen ervan uit, dat de toestand eerlijk onder de oogen moet worden gezien, niets verdoeze lende en nergens op speculeerend. De heer Schouten ziet den toestand donkerder in. dan de minister van financiën, met den heer Teulings is het tegendeel het geval. De toestand is zoo, dat de grootste toe wijding en krachtsinspanning noodig zul len zijn van regeering en Staten-Generaal, om te komen tot een gezond evenwicht. De hooge schuldenlast is niet een ge volg van de crisisjaren alleen. De goede jaren 1924—1930 en de slechte jaren 1931 1936 hebben goeddeels, zij het niet ge heel, tegen elkaar opgewogen. Hoe het zij, alle krachten moeten worden ingespannen, om schuldvermeerdering zooveel mogelijk tegen te gaan, tenzij mon verwachten mocht, dat, zooals in sommige andere lan den, er maar een streep zal worden gehaald. Dit standpunt is niet dat van de regee ring, die ons land wil doen blijven een fatsoenlijke natie. Wie kan zeggen, hoe de toestand in Ne derland in 1940 b.v. zal zijn? En wat 1938 en 1939 betreft, het zijn de eerste jaren, waarin we met de nieuwe militaire uitga ven te doen zullen hebben, aangenomen dat de Staten-Generaal er mede accoord gaan. De regeering is geenszins gekomen met militaire plannen zonder voor de dekking te zorgen;'ze is niet van plan, de militaire uitgaven met tekorten te financeeren. Spr. wyst voorts op vele vernomen wen- schen, als uitbreiding der ouderdomszorg, verzwaring der leerlingenschaal, enz. Den heer Albarda merkt spr. op dat er voor alle uitgaven dekking moet zijn. Dat er voortgang zal moeten zijn in de mi litaire maatregelen, kan niemand ontken nen. Maar het kan niet anders, wegens alles wat er om ons heen gebeurt, ter wille van onze nationale zelfstandigheid. Elke zwak ke plek in het defensie-systeem in West- Europa is een gevaar voor den wereld vrede. Dus neemt inderdaad de defensie een unieke plaats in in onze samenleving. Hier uit volgt niet, dat de regeering niets anders ziet dan de defensie. Hat financieel beleid moet gericht zijn op het algemeen welzijn van ons volk. Sommige belangen kunnen niet zonder ernstige schade voor het volks welzijn terzijde worden gesteld; dat hesft de regeering trouwens reeds lang erkend. De regeering heeft ook een open oog voor alle andere volksbelangen, maar zag altijd de gezonde financiën als een basis voor een gezond staatkundig leven. De schuldvermeerdering moet binnen de engst mogelijke grenzen worden gehouden. Dit bedenke men ook ten aanzien van de werkloozenzorg. Bij het betrokken hoofd stuk zal hierover meer gesproken worden. Bijzondere hulpmiddelen trouwens hebben ten deze beperkte beteekenis; dit is de er varing in vele landen. Beteekenende ver mindering van de werkloosheid kan alleen komen van bloei van hei bedrijfslèven. Spr. zegt, dat er geen reden is, opnieuw in den breede op het plan van den arbeid eter soc. democraten terug te komen. Het gaat in tegen de these dat schuldvermeer dering moet worden tegengegaan. Boven dien heeft men elders weinig resultaten gezien. Zoo in Zweden, waar aan stimulee ring met overheidsgeld is uitgegeven in de cris.sjaren niet meer dan voor 109 millioen. De opleving is dus aan het bedrijfsleven meer ie danken. Er is geklaagd over vaagheid der regee- ringsaankondigingen. Maar wat had men dan van de Troonrede verwacht? De be sprekingen dienaangaande kunnen worden gevoerd bij ue betrokken wetsontwerpen. De regeering zal haar sociale roeping in dezen tijd niet uit het oog verliezen. Wat de economische politiek betreft, de crisismaatregelen voor zooveel ze niet in het normale leven een nuttige factor kunnen zijn zullen zooveel mogelijk wor den verwijderd. Naarmate het aantal arti kelen dat gesteund moet worden, afneemt, nadert men het oogenblik om op andere wijze het bedrijfsleven te helpen. Het ge vaar dreigt echter, dat de belemmeringen in het handelsverkeer nog veel grooter zul len worden. Het ziet er naar uit dat de re geering aan nog meer wapenen in haar tuighuis behoefte zal krijgen, wegens de on derhandelingen met het buitenland. Verschillende voorstellen ten deze zyn nog van het vorig kabinet, waarvan som mige leden thans tot hr. ms. loyal oppo sition behooren. De regeering bedoelt aller minst met die voorstellen oogmerken te bereiken, weLke liggen buiten het door haar afgebakend terrein. Dit is ook onmo gelijk, want anders zou het kabinet eerst zyn Homogeniteit moeten prijsgeven. De regeering heeft haar bevoegdheden, een volmacht, tegenovei het buitenland noodig, want ze kan niet alle vijf m.nuten bij de Kamer aankloppen. Spr. moet voor de kabinetsformatie iets zeggen over de verkiezingen. Spr. deelt veler voldoening, dat uiterste stroomingen teruggedrongen zijn. Men mag niet echter Zxch laten verieiden tot stille gerustheid. Wie denkt, dat er geen kou meer in de lucht is, vergist zich. De methoden mogen veranderen, het doel en de volharding daarvoor van het Communisme blijven. Het Fascisme besprekend, zegt spr., dat dit n.et dfhanxelyk is van bepaalde personen. Het kent, hoe onderling verscheiden, slechts af keer van elk parlementair stelsel. In een onderhoud, dat spr. eenige jaren geleden had met Mussoiini, verklaarde spr., dat het ltaliaansche volk fascistisch is, om- iat het steeds dieperen tegenzin kreeg te gen het parlementaire stelsel in Italië. (In terrupties). Het parlement in het algemeen in alle landen ook in Nederland, bedenke dat het fascisme door niets méér bevorderd wordt dan door een gebrekkig parlementair stel sel. De kiezers hebben gesproken. Er zou een kabinet zijn verlangd op breede basis. Wie zijn de kiezers, daarmee bedoeld? De R.- Katholieke kiezers, die der S.D.A.P.? Wil- I den die een kabinet op breede basis? Het- zelfde geldt ook voor de nat.-soc. kiezers en die van verschillende andere partijen. I Daar is de verkiezingsstrijd niet gevoerd onder de leuzen voor een kabinet op bree de basis. Men mag hier niet spreken van „de" kiezers. In al zijn spreekbeurten heeft spr. met geen enkel woord over de ka binetsformatie gesproken. Wel neemt spr. aan, dat er vele kiezers nu ter wille van de nationale eenheid op de anti-revolutio naire lijst hebben gestemd, die vroeger op andere lijsten stemden. Men houdt te wei nig rekening met de groote, ongeorganiseer de middenstof. Alle partijen hebben veel meer stemmen den georganiseerde kiezers. De verhouding is gewoonlijk varieerend van 1 tot 7 en 1 tot 10. Waarom zou men aan de stem der on georganiseerde kiezers een grootere waar de moeten toekennen dan aan die der ge organiseerde kiezers? Bovendien, het gaat niet aan, die stemmen te analyseeren, en ook spr. heeft zich bij het zoeken der ka binetsformatie niet gezet aan het speuren naar niet na te gane motieven. De drie groepen, der voormalige coalitie zijn sterk uit den strijd gekomen. Ook zon- der neuzentellerij bleek er een stemming I in het land voor een kabinet op breede ba- j sis. Dit was een strooming in menige po litieke groep. Bij de moeilijke tydsomstan- j digheden was veler samenwerking wen- schelijk, inderdaad. Doch ook naast ons bedenke men, dat scherpe partijstrijd ko ren zou zijn op de molen der vijanden van I het parlementaire stelsel. I (Wordt vervolgd). HET BESTUUR DER NEDERLANDSCHE PADVINDERS BIJ PRINS BERNHARD. Z. K. H., Prins Bernhard heeft hedenmid dag ten paleize Noordeinde ontvangen de leden van het bestuur van de Nèderlandsche Padvinders die hem door den hoofd verken ner staatsraad J. J. Rambonnet zijn voor gesteld. DE DRAAIBARE ANTENNE VAN DE PHOHL Tien jaar werelduitzending. Tien jaar geleden heeft H. M. de Konin gin den P. C. J.-zender te Eindhoven ge opend. Het was de eerste zender in Europa, die werelduitzendingen verzorgde. Toen kort daarna ook de Phohi-zender in gebruik werd genomen, heeft de P C. J. hoofdzake lijk gediend voor bijzondere nationale uit zendingen, welke de Phohi later heeft over genomen. Sindsdien kreeg de P. C. J. een aparte reputatie met zijn programma's „The happy stations of Holland" luchtige pro gramma's, die door het internationale pu bliek zeer worden gewaardeerd. Vandaag heeft de P. C. J. in de studio te Hilversum zijn tienden verjaardag gevierd, de vreugde was dubbex. omdat tevens de nieuwe draaibare antenne in gebruik werd genomen. Door middel van het Philips Mil- ler-systeem kon hierop een heruitzending p aals hebben van de verjaardagspartij, die onlang* te Londen in werkelijk is opgeno men. De ceremoniemeester van het feest, de befaamde omroeper en programma verzor ger van Phohi en P. C. J. de heer Edward Startz, sprak een pittig welkomstwoord en dankte voor de rapporten, die van luiste raars uit alle werelddeelen binnen komen er die voor de experimenten van deze zen ders van zeer groot belang zijn. Een menge ling van cowboy-liederen, min of meer ge voelige voordrachten en dansmuziek, wer den hierna den wereldaether ingezonden. Dezen ochtend speciaal naar het vasteland van Australië en Nieuw Zeeland. Vanmid dag zullen van 18 20 tot 20 50 uur Oost-Afri- ka en Zuidwest Azië volgen. Morgen Cen traal- en Zuid-Afrika. PAUL KlèS EN ZES ANDEREN GEROYEERD ALS LID DER S.D.A.P. Naar „Het Volk" meldt, heeft het partij bestuur der S.D.A.P. in zijn vergadering van 13 Nov. besloten tot royement van de leden P. Kiès, J. H. Anema, S. de Groot, J. D. van der Mei, A. van Wallinga-Veld- man, H. Eisenga en A. H. Loots. STRAFZAAK TEGEN OUD-NOTARIS TE ROTTERDAM. Onmiddellijke gevangenneming van verdachte. De Rotterdamsche rechtbank deed voor- loopig uitspraak in de strafzaak tegen den 61-jarigen Rotterdamschen oud-notaris J. A. Molenaar, die zich schuldig heeft gemaakt aan drie gevallen van verduistering en een geval van valschheid in geschrifte, i.e. het vervaischen van de balansen. De rechtbank achtte het onderzoek niet volledig en gelastte voortzetting van de be handeling op 9 December a.s., waarby ver schillende stukken nog eens nagegaan zul len worden, terwijl het ook gewenscht wordt geacht meer licht te werpen op de financieele manipulaties van verdachte. Voorts gelastte de rech bank de onmid dellijke gevangenneming van verdachte, daar onmiddellijk gevaar bestaat voor vlucht naar het buitenland. De verdachte was niet verschenen. De eisch luidde twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. ONEERLIJKE POSTBEAMBTE BETRAPT. Een 45-jarige postbeambte, die als brie venbesteller te Amsterdam werkzaam is, en gisteren belast was met het sorteeren van brieven, had reeds eenigen tijd, ook bij zijn colega's achterdocht gewekt. Gis termiddag nu hebben zijn medebeambten hem bij het brieven sorteeren er op betrapt, dat hij een pakje ter zijde legde en later in zijn zak stak. Zij deden hiervan aangif te bij de politie van het bureau Warmoes straat, die den man gisteravond arresteer de en opsloot. Naar aanleiding van deze gebeurtenis, merkte de commissaris van dit politiebu- erau, de heer Voordewind, op, dat het pu bliek in vele gevallen ook zelf aan mis drijven als deze medeschuldig is. Hoe vaak Het Comité van Katholieke Actie „Voor God" schrijft ons i De Katholieken moeten zelf een eigen goede pers en een eigen radio omroep stichten. In het be heer der stedelijke theaters en bioscopen moeten zij bun invloed doen gelden. Zoolang in dit op zicht nog niets of weinig bereikt is, moeten de katholieken zich tot regel maken alleen die uitvoerin gen te bezoeken, waarop uit een oognunt van geloof en zedelijk heid niets valt aan te merken. Mgr. KUPKA. LEIDEN. Geboren: Jacoba Maria, d. v. C. de Groot en C. J. Colpa Elisabeth Maria, d. v. J. J. v. Steenbergen en C. M. de la Ri- vière Elisabeth Francisca Maria, d. v. A. J. M. Bakkeren en M. J. A. Manders Jacob, z. v. D. Kan bier en M. J. Vincourt Maria Sophia, d. v. W. F. Neuteboom en J. Fielemon Margaretha Maria, d. v. H. v d. Heijden en C. P. v. d. Reijden Ge- rarda, d. v. M. Hoefman en A. G. Juffer mans Adriaan Philippus Jacobus, z. v. A. I. Jansen en J. J. P. de Jong Wilhel- mina, d. v. J. Nieuwenburg en M. W. Poe- liejoe Pieter, z. v. P. v. Helden en A. F. Tronchet Adrianus Johannes Cornells, z. v. J. C. Aartman en J. G. J. Lampe Jan z. v. C. v. Waveren en F. de Groot Anto- nius Johannes, z. v. J. A. Rademaker en A. P A. v d. Maat Jan, z. v. M. Zwaan en E Timmers Cornelia Theodora, d. v. S. Th. Verbij en J. L. Bakker Nicolaas Ber nard us Franciscus, z. v. F. N. Vosse en H. B W. Wezenberg Petrus, z. v. P. v. Roo- de en M. C. H. Lamboo Jurianus Petrus, z. v. Th. A. B. Laken en E. J. J. Vreeburg Johanna, d.v. P. J. Stryk en J. de Gunst. G e h u w d: J. Dirriks gesch. en J. Dek ker gesch. P. Vorhoff jm en M. M. Köp- ken jd. Overleden: J.J. Jansen m 69 j. J. H. Smit-Straatman wed.e 75 j. J. P. C. Popp-v. d. Meer wed.e 75 j J. G. Heuzen wedn. 84 j. W. Musers-Mulder vr. 60 j. komt het immers niet voor, dat kostbare zendingen, zooals colliers of bankbiljetten, eenvoudig als gewone brief worden verzon den. Roekeloosheid als dit onvoorzichtig verzenden, aldus de heer Voordewind, werkt onvermijdelijk ontvreemdingen in de hand. De beambte in kwestie is reeds acht jaar in dienst en vader van een gezin. Het ver moeden is groot, dat deze diefstal niet de eenige is en dat hij nog meer malen brie ven of pakjes, die per post werden verzon den, zich heeft toegeëigend. MISLUKTE INBRAAK IN EEN BIOSCOOP. In den afgeloopen nacht heeft een inbre ker gepoogd zijn slag te slaan in het kan toortje' van een bioscoop aan de Haarlem merstraat te Amsterdam. De dief was reeds goed met zijn „werkzaamheden" aan den gang toen hij echter bij het boren van gaten rondom het slot in de brandkast zoo veel lawaai maakte, dat dit de aandacht van een aldaar surveilleerend agent trok. Deze slaagde er in den 21-jarigen jonge man te betrappen en gevankelijk naar het bureau Warmoestraat over te brengen. De aangehoudene blijkt reeds een langen slaat van diénst in het inbrekersvak te hebben. Hij weigert echter een bekentenis af te leggen. HET INCIDENT HAITI—SAN DOMINGO HAVANA (Cuba), 16 Nov. (A.N.P.) De vrees voor nieuwe en nog gevaarlijker complicaties, voortspruitende uit den ge spannen toestand tusschen Haiti en de Dominicaansche republiek, heeft presi dent Stenio Vincent van Haiti er toe ge bracht, aldus is in bevoegde kringen ver- nomen, om de goede diensten te aanvaar- den van de Vereenigde Staten, Mexico en j Cuba bij het onderzoek naar de bloedige incidenten, welke zich onlangs aan de grens van beide republieken hebben af gespeeld. OP ZOEK NAAR EEN BENDE ARABISCHE REBELLEN. HAIFA, 16 November. (A.N.P.) Drie compagnieën Britsche troepen, gesteund door vliegtuigen en politie, hebben giste ren een begin gemaakt met de opsporing van een bende Arabische rebellen in de heuvels rond Safed. Er werd gisteren hevig gevuurd, waaruit kan worden af geleid, dat men de plaats, waar de rebel len verscholen waren, gevonden heeft. HAIFA, 16 Nov. (A.N.P.) Naar ge meld wordt, zijn drie bandieten gedood tijdens het gevecht in de heuvels rond Safed. Een Britsch soldaat werd gewond. Uit Jeruzalem wordt vernomen, dat het uur, waarna niemand zich meer op straat mag bevinden, bepaald is op 21 uur 30 in plaats van 17 uur. REGEERINGSWIJZIGING IN MEXICO OP KOMST? EL PASO (Texas). 16 Nov. (A.N.P.) Generaal Nicolas Rodriguez, de leider van de Mexicaansche fascistische organisatie, welker leden zich de „goudhemden" noe men, heeft voorspeld, dat binnen twee maanden tijds het regiem van den tegen- woord i gen president, Lazaro Cardenas, zal ineenstorten. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. LEIDEN, 16 Nov. Vette varkens. Totaal aangevoerd 195 stuks, waarvan 180 zwaar en 15 licht, Prijs zwaar 6163 cent per K.G. levend gewicht. Handel sleepend. 15 Nov. Groentenveiling. Roode kool 1.103.60, savoye kool 1.202.40, groene kool 1.403.50, boerenkool 1.50 3.00, rapen 1.30, prei 1.502.70, kroten 1.402.20, kroten gekookt 4.007.00, uien 2.908.80, peen 1.003.00, spruiten 2.00 7.00, andijvie 2.003.00, sla 2.003.00, Nero 4.906.80, druiven 1020, snijboonen 1331, pronkboonen 35, stamboonen 3335, per 100 K.G.; witloof 416, spina zie 514, tomaten A 413.80, idem B 4—16.20, idem C 4—8.20, idem CC 4—5.20, per 100 K.G.; andijvie 6090 ct., bloemkool 1.5011.40, salade 602.00, knolselderie 2.003.90, per 100 stuks; pieterselie 30 1.70, selderie 3050 ct., peen 2.505.40, raapstelen 6080 ct., per 100 bos. ROTTERDAM, 15 Nov. Buiten!andsche granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek en van der Schalk). Stemming flauw. Rogge 76/77 kos. Noord-Russische dis ponibel 8.25, 73/74 kos. Zuid-Russische disponibel 8.20, Amerikaansche no. 2 disponibel 7.80, Canada no. 3 disponibel 8.20. Gerst 66/67 kos. Zuid-Russische dispo nibel 154, Canada no. 3 aangekomen 145, Amerikaansche no. 2 disponibel 144, id. no. 3 disponibel 142, id. no. 3 stoomend 140. Haver 51/52 kos. La Plata Clipped, aan gekomen 6.55, 55/56 kos. id. id. aange komen 6.80, 55/56 kos. id. id. stoo mend 6.60. Mais per 2000 kg. Gele La Plata aange komen 136 y2t id. id. stoomend 136, La Plata Cinquantino aangekomen 142, idem stoomend 142. Afrikaansche no. 2 disponibel 133, id. no. 2 stoomend 132 y2, id. no. 3 disponibel 132, id. no. 3 stoomend 131. gele Amerikaansche no. 3 per s.s. Veen dam 11 December ver wacht 131. ROTTERDAM, 16 Nov. Vee. Aanvoer. 3210 totaal; 126 paarden; 5 veulens; 862 magere runderen: 715 vette runderen; 45 vette kalveren 300 graskalveren; 881 nuch tere kalveren; 138 schapen en lammeren; 12 varkens, en 126 bokken of geiten. Prij zen per kg.: vette koeien 74, 65 en 5054 cent, vette ossen 72, 65 en 5054 cent, stieren 65, 60 en 55 cent, vette kalveren 110, 100 en 8085 cent, schapen 54, 49 en 44 cent, lamnjeren 63, 58 en 53 cent, graskalveren 55 en 44 cent, nuchtere kal veren 52, 48 en 44 cent, slachtpaarden 50, 45 en 40 cent. Prijzen per stuk: schapen 302723; lammeren 201715; nuchtere slachtkalveren 1297; nuch tere fokkalveren 201816; slachtpaar den 220180120; werkpaarden 340 290—200; hitten 200—160—100; stieren 290—250—180; kalfkoeien 270—240— 170; Melkkoeien 275—245—180; vare koeien 20517Ó140; vaarzen 175 150115; pinken f 155125100; graskal veren 405025; bokken of geiten 12 —8—4. t 's-HERTOGENBOSCH, 16 November. Boter. Aanvoer 11.450 kg. Hoogste f 1.48, Laavste f 1.44, Middel f 1.47. BODEGRAVEN, 16 Nov. Kaas. Aanvoer 226 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 11.790 stuks, wegende 106.110 kg. Prijs met rijksmerk le soort 23—30, 2e soort 2627, zwaardere 31. Handel matig: VVISSELNOTEER1NGEN AMST* ROAM> Londen 9 02?/s Berlijn 72 90 Parijs 6 12% Brussel 30 71 Zwitserland 41 77 Knoenhagen 40 321/2 Stockholm 46 571'* Oslo 45.371/o New York 1.HP ]6 Praag 6.34l/o Vergadering van ontevreden spaarders op Vrijdag 19 November des avonds half neqen in de Kleine Zaal van de de Stadsgehoorzaal, ingang Aalmarkt Benoeming van een commissie tot behartiging van onze be landen. Toegang uitsluitend op vertoon van het Aandeel in het Sportfondsenbad. Deze vergadering is uitgeschreven op grond van de bij onder- geteekende ingekomen brieven. A. J. WAGEMANS. Oldenbarneveltstr. 27

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3