SPOMT RECHTZAKEN I AGENDA Academfenleuws DINSDAG 16 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ren weer derwaarts, maar nu stroomde er ook een groote menigte volks toe, om van de gedragingen der kinderen, aan wier uiterlijk duidelijk zichtbaar is, wanneer het oogenblik aanbreekt, waarop de verschij ning zich vertoont, getuige te zijn. De verschijningen herhaalden zich tot op den laatsten dag waarvan onze inlichtin gen dateeren, dat is j.l. Dinsdag, iederen avond. De kinderen bidden en zingen en ook het volk geeft door bidden en zingen uiting aan zijn godvruchtige gevoelens. Een familielid van één onzer zegslieden is op één der avonden van de verschijnin gen naar de plaats daarvan gegaan. Het volk bad daar den Rozenkrans en de Li tanie van Maria en zong Marialiederen. De kinderen baden en zongen voor zich apart en zagen opnieuw de verschijnin. Toen het volk het Marialied „Maria zu lieben" begon te zingen, begon de ver schijning te glimlachen en bleef glim lachen zoolang de menigte zong. De tyd der verschijning duurde volgens de ver klaring der kinderen en volgens de oogge tuigen die de houding der kinderen gedu rende de verschijning observeerden onge veer 20 minuten tot een half uur. Op Donderdagavond (4 November) vroe gen de kinderen aan de verschijning: „Moe der, wat wenscht Gij? Moeder wat moeten wij doen?" De verschijning gaf echter geen antwoord. Als de kinderen, en in navol ging van hen de hen omringende men- schen, op de knieën vallen en beginnen te bidden, dan begrijpen de verder afstaan- den, dat de verschijning weer daar is en knielen ook eerbiedig neder. De persoon, op wien wij boven doelden, heeft Zondagmorgen 7 November met een der kinderen gesproken en ook met de moeder van dat kind. Zij hebben toen de juiste plaats aangewezen, waar de kinde ren de verschijning waarnemen. Des avonds was de betrokkene getuige van den toestand der geestelijke verheffing der kin deren, als men het zoo noemen mag, ge durende de verschijning, die weer een klein half uur duurde. Vele personen, ook vreemde geestelijken, komen de kinderen ondervragen. Maar hun verhaal over het geen zij gezien hebben luidt telkens weer hetzelfde. Nog nimmer heeft Heede zulk een gewel dige massa volk aanschouwd. Volgens som- miger schatting zouden er op een dag 15000 menschen in Heede zijn geweest, dat zelf een duizendtal inwoners telt. Ook ver scheidene Nederl. kwamen om zich van de gebeurtenissen op de hoogte te-stellen. Natuurlijk wijken de verhalen, zooals die omtrent het gebeurde de ronde doen, in de tails van elkaar af, het kan niet anders. Zoo zouden volgens een ander relaas niet enkel meisjes, maar ook jongens behoord hebben tot het groepje van vier kinderen, dat de verschijningen zegt gezien te heb ben en worden ook andere leeftijden der kinderen genoemd (9 tot 11 jaar). Ook is er in sommige verhalen sprake van, dat Maria den éénen keer in een bruidskleed, den anderen keer in een wit kleed zou zijn verschenen. Dat er bij het oververtellen onjuistheden worden medegedeeld, kan nu eenmaal niet anders. Het heeft trouwens niet zooveel beteekenis, in vergelijking met de hoofdzaak Binnen niet al te langen tijd zal wel een in alle onderdeelen juist re laas voorhanden zijn. Inmiddels is de politic begonnen met den toeloop van het volk te stuiten door het terrein, waar de gebeurfenissen zich af spelen, af te zetten. Het geloovige volk van de streek ziet hierir een onderdrukkings- maatregel der nazi-politie en is over deze afzettingsmaatregelen naluurlyk niet erg goed te spreken. Kwamen er aanvankelijk meer vrouwen en kinderen, na de afzetting zijn het voor al de mannen, die in groeten getale komen opdagen, om te zien wat zich ter plaatse voordoet. Wij vernamen nog, dat de eenvoudige menschen uit het dorp en zijn omgeving, diep onder den indruk als zij zijn van de anti-christelijke maatregelen, die ook in die streken zijn genomen, als het verwij deren van kruisbeelden uit de scholen, en de wandaden, die er op kerkhoven en an dere plaatsen door het vernielen van kruis beelden bedreven zijn, in de gebeurtenissen een bemoediging te mogen zien in hun groo- ten geestelijken nood. Jjoe.ii QhC-oimdeX student was hing dit oude pijpenrek op zijn kamer. Daar hingen altijd drie gouwenaars in: één van hemzeli, de andere van zijn 2 beste vrienden Die stopten ze s avonds met heerli ke, milde Oud-Hollandsche tabak, en ze hielden zware gesprek, ken, terwijl ze dampten als schoorsteenen. Die tijd komt nooit weer, maar die Oud-Hollandsche kunt U nu weer rooken. hb^J Oub-ftoHanfoche Pijptabak HOE WORDT HET WEER? TOENEMENDE BEWOLKING. De BUI seint: Verwachting: Aanvankelijk zwakke, ver anderlijke, later toenemende wind uit Zui delijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, later toenemende bewolking, weinig of geen regen, koude nacht, iets zachter overdag. Hoogste barometerst.: 767.7 te Nancy. Laagste barometerst.: 738.7 te Isafjord. Gistermiddag begon de luchtdruk op IJs land snel te dalen en hedenmorgen ligt tusschen IJsland en Groenland een actief minimum, dat nog bezig is, zich uit te die pen. De depressie in het Zuidwesten geeft thans storm langs de kust van Portugal en in den Golf van Biscaje met hooge tempera turen en zware regens. Het minimum in de Oostelijke Oostzee vult snel op. Het gebied van hooge luchtdruk trok zich geheel naar het vasteland terug, de hoog ste barometerstanden worden thans in Oost- Frankiyk en Zwitserland gevonden. In de omgeving van het luchtdruk-maxi mum is het weer windstil en nevelig en daalde de temperatuur tot ver onder het vriespunt. Langs deJDuitsche Oostzee-kust komt ook vorst voor en in het gehesle binnenland van Zweden heerscht matige tot strenge vorst. In geheel Scandinavië zijn de barometers stijgende en komt een nieuwe maximum van de luchtdruk tot ontwikkeling. In het gehesle Westen werd het veel warmer; een contrast tusschen de lage tem peraturen in het Oosten er. de hooge in het Zuidwesten bleef onveranderd bestaan. De Alpentoppen melden nog lage tempe raturen en de Saentis nog krachtigen wind, doch de lucht is er thans helder en op het Jungfrauw-jceh uitermate droog. De depressie bij IJsland vormt een ernstige bedreiging voor het mooie weer in onze omgeving en za, waarschijnlijk in de eerstvolgende dagen de bewolking doen toenemen en zachter weer met regen bren gen. LUCHTTEMPERATUUR. 7.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 4 37 uur tot Woens- oagmorgen 6.54 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 17 No- vembei voorm. 1.14 uur en nam. 1.41 uur. VOORDRACHTAVOND •COR BOUTERSE. In het keurige en stemmige zaaltje van het Leidsche Volkshuis aan den Apo'he- kersdijk gaf gisteren Cor Bouterse met me dewerking van Rita Kattenburg een intie- men voordrachtavond. Deze Rotterdamsche kunstenares trad met haar voordrachtskunst gisteren voor het eerst voor een Leidsch genoor op en wij mogen gerust constateeren, dat zij haar auditorium direct voor zich heeft ingeno men. Haar kunst is gaaf, beheerscht en uiterst verzorgd. Zij weet de juiste nuanceering met onfeilbare zekerheid te treffen in de dichtwerken van de verschillende auteurs, welke zij declameert. Met zuiver aangevoeld begrip van den subtielen inhoud draagt zij de rijke ver scheidenheid van haar programma met een weloverwogen maar daarom niet minder krachtige uitbeelding voor. De niets ver bloemende en van leed doordrenkte ver zen van Henriette Roland Holst worden met gedrukt accent weergegeven, Boutens „Bea trijs" vol lieflijkheid en naieviteit. Maar ook het dramatische genre durft zij aan, zooals in het vers van M. Nijhoff „De sol daat, die Jezus kruisigde". De epische poë zie schijnt haar het best te liggen, maar in de momenten, waarop zij zich gisteravond even kon laten gaan in lyrische vervoering, trilde er zoo'h innerlijk doorvoelde tinte ling van echte beleving door haar voor dracht, dat wij van deze begaafde jonge vrouw nog meer kunnen verwachten. Rita Kattenburg begeleidde haar op den vleugel met het juiste begrip voor hetgeen van ondersteunende muzikale begeleiding vereischt wordt. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 1270. Sint Crispijn, Lei den. Steenstraat 21, schoenwinkel. Uittr. E.: Wed. J. F. Bayer-de Keuning, Leiden, d.d. 15 Nov. 1937. 4796. W. J. Zwaan, Katwijk a. Zee, Zuid- stiaat 24, kruidenierszaak en galanterieën. Wijz. handelsn. in: W. Joh. Zwaan. Wijz. uitgeoef. bedr.: winkelier en grossier in chocolade, suikerwerken en koloniale wa ren. 7036. Luxor Theater, Leiden, Stationsweg 19. Volmacht verleend aan R. Uges, Leiden en A. Uges de Goede, Leiden (B.P.). Van onze Adverteerders OPTICIENZAAK J. J. V. d. WIEL. In het pand Watersteeg 2 opent morgen middag de heer J. J. van der Wiel een zaak in optische artikelen. Na een 34-jarige werkzaamheid bij de firma v. Deene heeft de heer v. d. Wiel thans een eigen zaak op gezet. Dat zijn deskundigheid goed gefun deerd is, daarvan mag men verzekerd zyn, want de ondernemer heeft door zijn jaren lange arbeidzaamheid in dit vak voldoende vakkennis opgedaan. Het begin dezer zaak moge al bescheiden van opzet zijn. men kan verzekerd zijn van deskundige bediening en behandeling der optische artikelen. Een bezoek bevelen wij daarom gaarne aan. SHOWROOM A. DE WIT. Hedenmiddag opent de heer A. de Wit in zijn zaak, Oude Vest 111, een showroom, waarin evenalé in de zaak zelve een fraaie collectie radio's, stofzuigers, naaimachines, electrische ornamenten, kinder- en pop penwagens is geëxposeerd. Deze showroom, grenzend aan den win kel en uitzicht gevend op de Voldersgracht, is een nieuwe goede aanwinst voor deze rijk gesorteerde zaak. Door een betimme ring in modernen stijl, uitgevoerd door den heer v. d. Molen, komen de geëtaleerde ar tikelen nog beter uit. Wij verwijzen voorts naar de advertentit in ons nummer van a.s. Donderdag. „DE DRIE KABOUTERTJES". Wij wijzen er even op, dat voor de mooie operette op morgenavond te 8H uur in den Leidschen Schouwburg nog kaarten ver krijgbaar zijn bij de firma v. Zwicht, Bree- straat, en mevr. Creyghton, Hooigracht. Waar men niet alleen zeker is van een goed. spel, maar ook, dat de baten zijn be stemd voor een goed doel verwachten wij een uitverkochten schouwburg. R.K. SLAG^P.SGEZELLENBOND „ST. JORIS". Zondag heeft de afd. Leiden van den R.K. Slagersgezellen-Bond „St. Joris" haai jaarlijksche feestpropaganda-vergadering gehouden. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis en gemeenschappeliike H. Communie, waarna eemeenschanoelijk ont bijt in den R.K. Volksbond. In dit gebouw werd 's avonds ook de feestvereadering ge houden. Om acht' uur werd aangevangen met de feestmarsch. Hierna opening door den voorzitter, den heer'Velzeboer. die met eenige goed gekozen woorden het wel en wee schetste van de afd. Hierna was het woord aan den bon-dsafgevaardigde, den heer v. Riiswijk. Al dienen, die nog naast de afd. staan en v. Riiswiik hebben ge hoord. zuPen zieh onverwiild aangeven als lid van „St. Joris". Ook de dames werden door den heer v. Rijswijk aangesDoord om toch vooral te zorgen, dat hun mannen ler vergadering komen. Immers daar worden hun belangen besproken. Hierna was het woord aan 't Jazz- en Cabaret-Ensemble „Full SDeed". onder leiding van Aad Han sslaar. Dat dit gezelschao vo'doening heeft gegeven bleek herhaaldelijk uit 't gulle applaus. Vooral de humorist-conferencier, de heer Louis Zitman, was uitstekend. Er was een schitterende tombola, die in alie opzichten aan het gestelde doel beant woordde. Een collecte ten tate van de werkloozen bracht vijf-gulden twintig cent op. Met een dansje werd de feestavond be sloten. VOETBAL NEDERLAND—LUXEMBURG. Naar wij vernemen zal de landen-wed- strijd NederlandLuxemburg, weJke Zon dag 28 November a.s. te Rotterdam wordt gespeeld, door den Duits<hen scheidsrech ter Weingaertner geleid worden. HAAGSCHE RECHTBANK. Poging tot doodslag en zware mishandeling. Op den 30sten April van dit jaar kwam zekere H. aanloopen bij mej. M. J. L. te den Haag. Daar zag hij den vroegeren ver loofde van mej. L., den Haagschen koetsier F. de C., pogingen in het werk stellen om zijn vroegere verloofde te wurgen. Daartoe had hij haar op het bed geworpen en kneep met een hand haar keel dicht. Toen H. bin nen trad liep het bloed mej. L. uit mond, neus en ooren. H had toen pogingen in het werk gesteld om verdachte los te rukken van zijn slachtoffer. Deze pogingen wa ren inderdaad geslaagd, want na veel moei te was verdachte, die zeer overspannen was, in een aangrenzende kamer gebracht. Daar was de woede van verdachte weer opgelaaid. Hij had de tusschendeur stuk getrapt en was met een scheermes H. te lijf gegaan. Deze had daarbij eenige snij- en steekwonden opgeloopen in zijn arm. Tenslotte was de politie in het geval ge mengd en had verdachte meegenomen. De aanleiding tot deze daad van verdach te was een zekere jaloersheid van de zijde van verdachte. Hij was eenige jaren verloofd met mej. L., maar toen hij zonder werk was gekomen was de liefde van het meisje aanmerkelijk bekoeld. Zij ging nu veelal met haar zwager H. uit. Ook dien WAT GEBEURT ER TE HEEDE? KINDEREN BEWEREN VERSCHIJNINGEN VAN MARIA TE HEBBEN GEZIEN. Duizenden menschen komen toestroomen. Wij hebben indertijd in dit blad de be ginselen uiteengezet, waardoor wij ons meenen te moeten laten leiden bij de be richtgeving over de gebeurtenissen, als die van Fatima, Beauraing, Banneux e.d. Wij hebben er daarbij op gewezen, dat een uit gebreide en gedetailleerde verspreiding van betrouwbare njededeelingen over zulke fei ten steeds aan een eventueele kerkelijke uitspraak over de beteekenis van het ge beurde moet voorafgaan. Zoolang zulk een uitspraak niet heeft plaats gehad, is de be richtgeving en discussie daarover vrij. Wij kunnen het niet genoeg herhalen Lourdes, Fatima en andere namen herinne ren ons aan de waarheid hiervan dat er altijd is en haast vanzelf altijd moet zijn een zoo veel mogelijk gedetailleerd ver haal. steeds met begrijpelijke reserve, voor zichtigheid, wantrouwen, vaak, ontvangen, en dan het soms jaien durende onderzoek der kerkelijke instanties, wier uitspraak in dergelijke materie, zooals men weet. niet de beteekenis heeft van een geloofspunt, maar van een gezaghebbende beslissing. In zake Lourdes duurde het bedoelde onder zoek als we ons niet vergissen, vier jaren, inzake de gebeurtenissen in Beauraing, waarmede die in Banneux een sterken sa menhang vertoonen, duurt het nu reeds bijna vijf jaren. Het dacht ons goed, deze beginselen nog eens naar voren te brengen, alvorens wij onze lezers gaan inlichten over gebeurte nissen, die zich, naar ons ter oore kwam, in het Duitsche plaatsje Heede, niet ver van de Nederlandsche grens (ter hoogte van Boertange in de provincie Groningen) hebben afgespeeld. In het nog geen twee uren gaans van de Nederlandsche grens gelegen plaatsje Hee de dan is volgends de verhalen, die ons be reikten, het volgende gebeurd. Vier meisjes, twee van 13 en twee van 11 jaar, begaven zich op Allerheiligen avond kerkwaarts, toen één der meisjes plotseling opmerkte: ..Nee, maar zie nu toch eens, nu heeft onze pastoor het Moeder Godsbeeld uit de kerk gehaald en in de le- vensboomen (bedoeld zijn de tot de cy- presachtigen behoorende altijdgroene tujo- boomen) op het kerkhof gehangen". Tot goed begrip diene, dat het kerkhof om de kerk heen ligt, zooals dat in meer kleine plaatsen het geval is. Toen de andère kinderen keken naar de plaats, door het eerstgenoemde meisje aan gewezen, zagen alle vier de kinderen vol gens hun verklaring een verschijning van de H. Maagd. De verschijning vertoonde zich in een sneeuwwit gewaad en was van een wonderbare schoonheid. Ze had een gouden kroon op het hoofd en een scepter in de hand. Zij droeg het Kindje Jezus op den arm, dat een zilveren bal met een klein kruis in de har.den hield. De kinderen begaven zich naar den pas toor om hem te vertc"en, hetgeen ze gezien hadden, maar deze geloofde hen niet. Met een zeker wantrouwen nam hij de kinde ren één voor één in verhoor en probeer de hen door strikvragen op tegenstrijdig heden in hun verklaringen te betrappen. Maar de kinderen die min of meer boos waren, omdat de pastooi hen niet wilde gelooven, gaven elk afzonderlijk hetzelf de relaas omtrent hetgeen zij hadden waar genomen. Op AUerzielenavond gingen de kleinen opnieuw naar de plaats, waar zij de ver schoning gezien hadden. Zij hadden den geestelijke en een broer van één der kin deren medegenomen. Wederom zagen zij nu volgens hun ver klaring de Maria-verschijnin, maar dit maal zonder het Kind. Maria was in een groote wolk gehuld. Zij keek ernstig en had den rechterwijsvinger dreigend opge heven. De pastoor en de broer, van wien zooeven sprake was, zagen echter niets. De kinderen begrepen hier niets van, daar zooals ze ~eiden, zij naast de Moe der Gods knielden. Op den derden avond gingen de kinde avond was dat het geval geweest, want zij had haar gewezen verloofde verteld, dat zij met H. ging dansen. Daarop was ver dachte, die haar alles wat hij tijdens zijn werk verdiende had gegeven, in woede ont stoken met het bovengenoemd gevolg. Vanaf 30 April zit de 30-jarige dader thans in voorloopige hechtenis en heden morgen diende zijn zaak voor de Haagsche rechtbank. Na het slachtoffer en den zwa ger als getuigen gehoord te hebben wer den eenige rapporten voorgelezen van des kundigen, welke tot de conclusie waren ge komen, dat verdachte gehandeld had in overspannen toestand. Tijdens zijn daad was een ziekelijke stoornis in zijn hersens opgetreden. De deskundigen waren dan ook van meening, dat verdachte in zeer ver minderde mate zijn daad toegerekend kan worden. Daarna was het woord aan den Officier van Justitie mr. S. Hoekstra, die de feiten nog eens naging. Spr. wilde ten deele wel rekening houden met de rapporten. Maar geheel vrijuit gaat verdachte toch niet. Re kening houdende met alle omstandigheden was de eisch een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden met aftrek van twee maanden voorarrest. De verdediger van verdachte kwam in zijn pleidooi tot de eindconclusie, dat ver dachte, gezien de deskundige rapporten, ontslagen moet worden van rechtsvervol ging. Of mocht de rechtbank daar niet op ingaan, een veroordeeling met aftrek van de geheele preventieve hechtenis, zijnde de volle zes maanden. De rechtbank zal een en ander nog eens overwegen en over 14 dagen vonnis wijzen. „Maasbode". A. M. HOOGE RAAD. DE KWESTIE IN ZAKE HET „BLAUWE ZAND" TE AMSTERDAM. Zooals men zich herinnert, ontstond bij het gebeurde op 14 Mei j.l. tijdens het bezoek van ir A. A. Mussert aan eenige leden van de N.S.B., wonende aan het Blauwe Zand te Amsterdam, een worsteling met diverse tegenstanders. Een hunner, zekere P. Mol- chers, die denheer Mussert zou hebben bedreigd, had zijnerzijds een klacht inge diend tegen ir. Mussert, die bij de pogin gen om zich te verdedigen, den man met een zweepje zou hebben geslagen. De Amsterdamsche Rechtbank heeft evenwel bij beschikking van 7 October j.l., ir. Mussert buiten vervolging gesteld. In hooger beroep vernietigde op 22 Oc tober j.l. het Amsterdamsche Hof die bui- ten-vervolging-stelling en het verwees ir. Mussert naar de terechtzitting. Hiervan ging mr. van Vessem namens ir. Mussert in cassatie bij den Hoogen Raad, welk college thans, overeenkomstig de conclusie van den proc.-generaal, het cassatieberoep heeft verworpen. De Hooge Raad overwoog o.a., dat, In dien mocht komen vast te staan, dat ir. Mussert het eerst heeft geslagen, uit vrees, dat hij zou worden aangerand door Mel- chers, die volgens hem een dreigende hou ding aannam, deze vrees niet tot rechtvaar diging kan strekken van het alvast zelf tot den aanval overgaan en het daarbij begaan van een strafbaar feit, immers een drei gende houding kan bij een bedreiging blij ven, en dat derhalve vooralsnog niet is ge bleken, dat ir. Mussert niet strafbaar is. 'ju' LEIDEN. Tot en met 29 November expositie „Wim van Woerkom", Nieuwe Rijn 33. Dinsdag. „Geloof en Wetenschap", lezing Gonda van Dam, met muzikale il lustratie, Kleine Gehoorzaal (Aal markt) te 8 uur. Dinsdag, Jongerenafd. R. K. Staatspartij, spreker mr. H. Donders, café Royal, Doezastraat 43, 8.30 uur. Woensdag. Operette „De Drie Kabouter tjes", Leidsche Schouwburg, 8 u. Woensdag, Vergadering R.K. Gemeente raadsleden in den Statenkieskring Leiden, Den Burcht, 8 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging, afd. Leiden, zitting gebouw St. Vine.-Ver., Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. Donderdag: „St. Raphael", Ledenvergade ring. Bondsgebouw 8 uur. Donderdag, Societeits-avond en cursus bridgen o. ausp. v. d. Ned. Reis- ver. v. Kath., Den Burcht, 8.15 u. Donderdag, Die Lustigsn Weiber von Wind sor, Uitv. Mij v. Toonkunst door Ned. Operagroep, Leidsche Schouw burg, 8.15 uur. Maandag, Accordeon-demonstratie der fa. Guldemond, Zomerzorg, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 13 tot en met Vrijdag 19 No/, a.a. waargeno men door de apotheken: D. J. v. Driesum, Mare 110, tel. 40S, E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 23, tel. 3553 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Geneeskunde de hee- ren J. M. Flohil, Loosduinen, H. Th. Jansen, Oegstgeest. ■A Sportfondsenbad. Zooals men door de advertentie elders in dit nummer zal kunnen zien, ben ik, op grond van de talrijke bij mij ingekomen verzoekschriften, overgegaan tot het uit schrijven van een vergadering op Vrijdag 19 November des avonds half negen in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal, ingang Aalmarkt. Het doel hiervan is in de eerste plaats een commissie te benoemen, die officieel aan gewezen zal zijn, de belangen der ontevre den spaarders voor het .Sportfondsenbad" in den meest uitgebreiden zin te beharti gen, nu men, terecht of ten onrechte, aan de mogelijk goede bedoelingen van de di rectie gaat twijfelen. Hoewel den heer Bierenbroodspot, direc teur der N.V. de Sportfondsen, reeds gerui- men tijd geleden is gevraagd, een datum op te willen geven, waaraan hij tusschen 14 en 19 November de voorkeur zou geven, ble ven mijn brieven onbeantwoord. Hem is echter toch nog verzocht den 19 November aanwezig te willen zijn, om zoo mogelijk in het openbaar de ons inziens terecht gegron- de'bezwaren te weerleggen. A. J. WAGEMANS, Oldenbarneveltsiraat 27.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2