NIEUWS! Voorstellen aan den Leidschen gemeenteraad DINSDAG 16 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BI AD - PAG. 11 De Gemeenteraad van Lelden vergadert op Maandag 22 November 1937, des na middags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", Steenschuur 21. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: 1. Prae-advies op het verzoek van A. Coert om ontslag als Directeur van het Stedelijk Museum „de Lakenhal". 2. Benoeming van een regent van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinder huis. 3. Benoeming van een Directeur van het Stedelijk Museum „de Lakenhal". 4. Benoeming van een hoofd van de school voor buitengewoon lager onder wijs, verbonden aan het zwakzinnigenge sticht „Voorgeest", te Oegstgeest. 5. Benoeming van een onderwijzeres aan de o. 1. school aan de Vrouwenkerk steeg A. 6. Voorstel tot het verhuren van ver schillende perceelen wei- en teelland. 7. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening en tot het vaststellen van den des- betreffenden begrootingsstaat. 8. Voorstel inzake het aangaan van kas- geldleeningen gedurende het eerste kwar taal 1938. 9. Voorstel inzake het beleggen van kas gelden. 10. Voorstel inzake het wijzigen van de met de N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's Gravenhage, bij raadsbe sluit van 6 Juni4 Juli 1932, aangegane rekening-courant-overeenkomst. 11. Voorstel tot het wijzigen van de ver ordening, betreffende het verleenen van een bijslag op de pensioenen aan gemeen te-ambtenaren en hunne weduwen en wee zen toegekend. 12. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen J. Thomas, te Al phen aan den Rijn, strekkende tot vergoe ding aan de gemeente van de schade, haar toegebracht door aanrijding van een lan taarnpaal en een afsluithek van de Sche- luwbrug. 13. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het bestuur van de R. K. Pa rochiale Jongensscholen onder R. K. Pa rochiaal Kerkbestuur tot het aanschaffen van schoolmeubelen en leermiddelen ten behoeve van zijn school voor uitgebreid lager onderwijs aan het Pieterskerkhof no. 4 en tot het vaststellen van den des- betreffenden begrootingsstaat. 14. Voorstel tot het aankoopen van het huis met tuin aan de Langebrug No. 58 en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat. 15. Voorstel inzake het verstrekken van brandstoffen aan daarvoor in aanmerking komende werkloozen gedurende het win terseizoen 19371938. 16. Voorstel tot het wijzigen van de verordening, regelende de heffing van be lastingen voor het gebruik van het Open baar Slachthuis te Leiden. 17. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met Curatoren der Rijks universiteit alhier, inzake de huisvesting van de psychiatrische kliniek in „Rhijri- geest" en tot het in verband daarmede beschikbaarstellen van gelden. 13. Voorstel tot het wijzigen van: a, het Ambtenarenreglement 1934; b. de Wachtgeld verordening 1934. 19. Prae-advies op het verzoek van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij om toestemming tot het uitbreiden en verbe teren van de waterwinningsmiddelen in de duinen onder de gemeenten Wassenaar en Katwijk. 20o. Prae-advies op het voorstel: a. van mevrouw Braggaarde Does in zake het verstrekken van schoenen met de daarbij behoorende reparatie, in plaats van klompen, aan behoeftige leerplichtige kinderen; b. van den heer van Eek inzake uitbrei ding van het aantal gemeentelijke verte genwoordigers in het bestuur van de ver- eeniging „Schoolkindervoeding en -klee ding"; c. van den heer Goslinga om warm voed sel verkrijgbaar te stellen voor daarvoor in aanmerking komenden en tegelijker tijd de schoolkindervoeding te beëindigen. 21. Voorstel tot het wijzigen van dc ver ordening op het Bouwen en Sloopen. 22. Voorstel tot het vaststellen van een Monumentenverordening, met bybehoo- rende voorwaarden voor gemeentelijken steun tot behoud en herstel van monumen ten. Alle prae-adviezen op deze voorstellen geven wij hieronder, behalve dat bij punt 20 en 22, welke reeds gepubliceerd zijn in een vorig nummer. DIRECTEUR „DE LAKENHAL". In verband met het aan den heer A. Coert te verleenen eervol ontslag als Di recteur van het Stedelijk Museum „De Lakenhal" heeft de Commissie een aanbe veling gedaan van twee personen ter be noeming van een nieuwen Directeur: lo. E. Pelinck, Doctorandus in de Kunstgeschie- dertis te Amsterdam; 2o. Mej. H. van Gul- dener, Doctoranda in de Kunstgeschiede nis, te Amsterdam. HET AMBTENARENREGLEMENT. Een afvloeiingsregeling. Het College van B. en W. heeft aan het G(eorganiseerd) O(verleg) advies ge vraagd omtrent een ontwerp-afvloeiïngs- regeling, welke overeenkomt met de bij het Rijk geldende regeling, behoudens de wij zigingen, die noodig zijn om haar in het systeem van he ambtenarenreglement van de gemeente te doen passen. Het desbe treffend ontworpen nieuwe artikel 91bis luidt: „1. Bij ontslag wegens verandering in de inrichting van een dienstvak geschiedt het ontslag der in vasten dienst aangestelde ambtenaren/werklieden in de volgende rangorde: a. zij, die zulks wenschen; b. zij, die 35 of meer voor pensioen gel dige dienstjaren hebben, waarbij ongehuw- den, die geen kostwinner van een gezin zijn, vóór de overigen en in beide groepen ouderen in leeftijd vóór jongeren gaan; c. zij, die den leeftijd van 35 jaren nog niet hebben overschreden en niet 6 maan den of langer hetzij gehuwd, hetzij kost winner van een gezin zijn, te beginnen met hen, die de minste dienstjaren hebben; d. zij, die de minste dienstjaren hebben. 2. Wanneer het dienstbelang zulks vor dert, kan bij de verleening van ontslag van de rangorde, bedoeld in het vorige lid, wor den afgeweken, met dien verstande, dat, indien de omvang van de voorgenomen af vloeiing daartoe aanleiding geeft, deze ge schiedt naar een bepaald, vooraf vastge steld en aan de betrokkenen kenbaar ge maakt plan". Met de in het eerste lid opgenomen rang orde van ontslag kunnen de Algemeene Ambtenaren- en de Algemeene Werklieden- Commissie zich vereenigen. Wat echter het tweede lid betreft, gaven verschillende vertegenwoordigers de voorkeur aan een bepaling, volgens welke over een af- vloeiïngsplan het G. O. zou worden ge hoord. De meerderheid van het College van B. en W. heeft echter zeer ernstig bezwaar tegen het hooren van het G. O. over een afvloeiïngsplan; zij acht het ten eenenmale onjuist de toepassing van algemeen ver bindende voorschriften in casu het af- vloeiïngs plan, vast te stellen ingevolge de afvloeiïngs regeling bij het G. O. ter behandeling te brengen. Dit behoort niet tot de taak van het G. O. De minderheid van het College sluit zich aan bij de opvatting van die leden van de Commissies, die zich hadden verklaard voor het hooren van het G.O. over het af vloeiïngsplan. Het ontmoet voorts by het geheele Col lege overwegend bezwaar, gevolg te ge ven aan het subsidiair gedaan verzoek, om- de dienstcommissie over een afvloeiïngs plan te hooren. Er zy'n nog een tweetal andere punten ter sprake gebracht, t.w.: De pensioenpremie van wacht gelders. lo. vergoeding aan de wachtgelders van de kosten van behoud van weduwe- en weezenpensioen; 2o. verlenging van wachtgeldtermijnen bij herplaatsing van wachtgelders. Wat het eerste punt aangaat zij opge merkt, dat de wachtgelders voor hun we duwen en weezen behoud van pensioen kunnen verzekeren tegen betaling van de normale premie van 5 y2 pet. van den pen sioensgrondslag (over een maximum van 3000.Het College van B. en W. staat niet afwijzend tegenover het denkbeeld van 'het verleenen van een tegemoetkoming in deze'kosten, omdat door de daling van het inkomen het aan de wachtgelders inder daad dikwijls moeilijk kan vallen deze pre mie te betalen, in het bijzonder, wanneer de wachtgelden de periodieke verminderin gen hebben ondergaan. Met het G. O. is overeenstemming be- reikt over een in de wachtgeld verordening cp te nemen bepaling, volgens welke aan den wachtgelder 6/11 van de premie wordt vergoed, zoodat practisch 3 pet. van den grondslag door de gemeente zal worden be taald, met inachtneming van de in de ont werp-verordening aangegeven beperking. De kosten worden globaal geraamd op ƒ3000.per jaar. Verlenging wachtgeld-termijnen. Ten slotte de bedoelde verlenging van de wachtgeldtermynen. Ook door enkele leden van de Algemeene Werklieden Commissie was op een regeling betreffende dit onder werp aangedrongen; men wenschte n.l. de wachtgeldverordening te zien aangevuld met een bepaling, dat bij wederindienst- stelling van wachtgelders op arbeidscon tract bij denzelfden tak van dienst binnen 6 maanden na het ontslag, de wachtgeld termijnen met den duur van die tewerk stelling worden verlengd. Blijkens de toe lichting van bedoelde leden was blijkbaar hun voorstel ontsproten aan de vrees, dat personeel door fouten in de reorganisatie ten onrechte of op te korten termijn kun nen worden ontslagen; door dit personeel later weer op arbeidscontract in dienst te nemen zouden de wachtgeldtermijnen ten voordeele van de gemeente worden ver kort. Het College van B. en W. acht echter geenerlei aanleiding aanwezig om bedoel de bepaling in het leven te roepen. HET AANGAAN VAN EEN GELDLEENING. Het College van B. en W. ontving een vertrouwelijke aanbieding voor een geld- leening op langen termijn van 487.500. op de in de offerte genoemde voorwaarden. De opbrengst kan worden aangewend voor algeheele aflossing van het restant van een in 1936 gesloten 40-jarige leening met een hooger rentepercentage. Aangezien de aanbieding aan de Com missie van Financiën en B. en W. aanne melijk voorkomt, geven zij den Raad in overweging: door vaststelling van het over gelegde ontwerp-besluit bij de daarin ge noemde instelling een geldleening van 487.500.aan te gaan, zulks tegen een rente en onder de voorwaarden, mede in dat ontwerp-besluit vermeld. Kasgeldleeningen. B. en W. geven den Raad in overwe ging te besluiten, gedurende het le kwar taal 1938, zoo noodig, kasgeldleeningen aan te gaan tot zoodanig bedrag, dat op geen enkel tijdstip in dat kwartaal de kasschuld, met inbegrip van het in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten op te nemen bedrag, de som var. 1.000.000 te boven gaat. Beleggen van kasgelden. Voor de belegging van overtollige kas gelden wordt jaarlijks een besluit van den Raad vereischt. Onder verwijzing naar het Raadsbesluit d.d. 9 November 1936 geven B. en W. mits dien in overweging, wederom eenzelfde be sluit te nemen. VERLAGING SLACHTTARIEVEN. De Directeur van het Openbaar Slacht huis heeft wijziging van enkele tarieven voorgesteld, waarmede de Commissie voor het Slachthuis zich geheel kan vereenigen. Wat in de eerste plaats het slacht-keur- loon van nuchtere kalveren betreft on der dit recht is tevens het gebruik van het koelhuis begrepen dit tarief bedraagt thans 1. Met het oog op een en ander komt het ons met den Directeur gewenscht en ook in het belang der gemeente verantwoord voor, het slachtkeurloon voor nuchtere kal veren met pl.m. 30 pet. te verlagen en dus te brengen op 0.70. Bedoelde verlaging zal tevens gelden voor het slachtkeurloon voor een lam, niet ouder dan 3 maanden, alsmede voor een bok, geit of varken niet zwaarder dan 25 K.G. levend gewicht; het aantal slachtingen van deze diersoorten is zeer gering, zoo dat de verlaging van het slachtrecht ook voor deze dieren op de inkomsten van het slachthuis geen merkbaren invloed zal heb ben. Het invcerkeurloon bedraagt thans voor spek, borst- en buikingewanden, kluiven, koppen en pooten 2 cent per K.G. en voor vleesch (in engeren zin) 3 cent per K.G. Neemt men als gemiddeld slachtgewicht van de te Leiden geslachte varkens 145 K.G., dan zijn de gewichtsverhoudingen der onderdeelen daarvan ongeveer als volgt: vleesch 60 K.G., reuzel 6 K.G., spek, kop en pooten 79 K.G. Naar de thans geldende tarieven bedraagt het invoerkeurloon dus van zulk een varken: vleesch en reuzel, 66 K.G. a 3 cent is ƒ1.98, 79 K.G. spek enz. a 2 cent is ƒ1.58, in totaal dus ƒ3.56, terwijl het slachtkeurloon van de alhier geslachte var kens ƒ4.75 bedraagt. Het verdient, aldus de Commissie, aan beveling, over te gaan tot verhooging van het invoerkeurloon en wel in dien zin, dal in die verhooging alleen het eigenlijke vleesch, het meest waardevolle gedeelte, wordt betrokken. Wordt voor dit gedeelte het keurloon ver hoogd van 3 tot 5 cent per K.G., dan komt het totaal aan keurloon ongeveer overeen met hetgeen aan slachtrecht hier ter stede wordt geheven. Uit de volgende bereke ning moge zulks blijken: 60 K.G. vleesch a 0.05 is 3.6 K.G. reuzel a 3 cent is 18 cent, 79 K.G. spek enz. a 2 cent is 1.58, tezamen ƒ4.76. Ten overvloede stelt de Commissie voor, in de desbetreffende verordening nog eerr bepaling op te nemen krachtens welke bij invoer van geheele of halve dieren de rech ten tot geen hooger bedrag worden geheven dan overeenkomt met de rechten, verschul digd voor binnen de gemeente geslachte dieren. Instellen van een rechtsvordering. Eenigen tijd geleden werd door een auto, toebehoorende aan J. Thomas te Alphen aan den Rijn, door aanrijding schade ver oorzaakt aan een lantaarnpaal en een af sluithek van de Scheluwbrug. Aangezien voornoemde Thomas voor de daardoor aan gerichte schade, in totaal ƒ24.98 bedragen de, aansprakelijk is te stellen en het, on danks daartoe aangewende pogingen, tot dusverre niet is mogen gelukken deze vor dering voldaan te krijgen, zal dit bedrag thans langs gerechtelijken weg moeten worden ingevorderd. Verhuring teelland en weiland. Op 31 December a.s. eindigt de huur van verschillende perceelen teelland en land, zoodat opnieuw tot verhuring van deze perceelen moet worden overgegaan. Met alle pachters is overeenstemming be reikt over de verlenging van de verpach tingen. f De pachtprijzen voor de weilanden zijn een weinig hooger dan de geldende pacht stynmen; voor het teelland zijn de pacht prijzen ongeveer gelijk gebleven. BRANDSTOFFENBIJSLAG. B. en W. deelen den Raad mede, dat ge durende het tijdvak van 31 October 1937 tot en met 2 April 1938 aan ondersteunde en bij een werkverschaffing geplaatste werklooze gehuwde of ongehuwde kostwin ners, zoomede aan werkloozen, die steun voor alleenwonenden ontvangen, een brandstoffenbijSlag mag worden verstrekt van ten hoogste 1.— per week (voor ka merbewoners ten hoogste 0.50 p. w.). In verband met de thans geldende kolen- prijzen zal de verstrekking aldus geregeld kunnen worden, dat 18 weken een hoeveel heid van Yt H.L. parelcokes en Y H.L. eierkolen per week wordt beschikbaar ge steld, daarna 1 week 1 H.L. eierkolen en vervolgens 3 weken H.L. eierkolen. Het bedrag der verstrekking zal dan gemid deld ƒ1.per week beloopen. Voor de verstrekking komen mede in aanmerking de kastrekkers, indien en voor zoover hun kasuitkeering minder bedraagt, dan het steunbedrag, hetwelk zij zouden ontvangen, wanneer zij volgens de steun regeling werden ondersteund, vermeerderd met het bedrag van den brandstoffenbij- slag. In de kosten van de verstrekking van den brandstoffenbijslag aan vorengenoemde categorieën van werkloozen, welke kosten worden geraamd op pl.m. 50.000, wordt eenzelfde bijdrage uit het Werkloosheids- subsidiefonds toegekend als in de overige kosten van steunverleening en werkver schaffing. Volledigheidshalve deelen B. en W. den Raad nog mede, dat wij de Gemeentelijke ^Commissie voor Maatschappelijk Hulpbe toon hebben verzocht aan de daarvoor in aanmerking komende door haar onder steunde armlastigen een gelijke brandstof- fenverstrekking te doen plaats hebben. VERORDENING OP HET BOUWEN EN SLOOPEN. Achtergevelrooilijnen. Indertijd zijn pogingen gedaan om te ko men tot vaststelling van bijzondere achter- gevelrooilijnen voor verschillende bouw blokken in de binnenstad. Deze pogingen zijn opgegeven, omdat bleek, dat het on mogelijk was een regeling te ontwerpen, zonder dat grove onbillijkheden tegenover een deel der huiseigenaren werden begaan. Desniettemin moet het wenschelijk worden geacht met betrekking tot de achtergevel rooilijnen voor de binnenstad een nadere regeling te treffen, aangezien de thans gel dende, algemeene bepalingen, betreffende de bouwdiepte, in de Verordening op het Bouwen en Sloopen de slechte toestanden achter de achtergevelrooilijnen in de bin nenstad bevriezen. Ook ten opzichte van de bouwhoogte be vat de zoo juist genoemde verordening be palingen die een gezonde ontwikkeling van de binnenstad in den weg staan. Het ver dient aanbeveling deze hoogte zoodanig te stellen, dat in bouwblokken van 2632 M. nog een bovenwoning kan worden gebouwd. Ongetwijfeld zal door de voorgestelde wij zigingen van de Verordening op het Bou wen en Sloopen de vrije ruimte achter de woningen en de lichtinval in de binnen stad in sommige gevallen geringer worden dan thans wordt geëischt. Men mag echter niet vergeten, dat de huidige toestand daar ter plaatse thans nog veel ongunstiger is. Deze wijzigingen scheppen volgens de meerderheid van die Commissie voor de strafverordeningen die dit advies uit brengt de mogelijkheid een ongezond krot te verbouwen tot een behoorlijke wo ning, terwijl naar haar meening toetreding van licht en lucht behoorlijk blijft verze kerd. Zij acht deze bepalingen dan ook in derdaad in het belang van de Volkshuis vesting. De voorgestelde bepalingen kunnen n.l. in de practijk worden gehanteerd in te genstelling veelal tot de thans geldende. Deze komen in de practijk herhaaldelijk in botsing met redelijke belangen van par ticulieren, hetgeen ten gevolge heeft, dat wenschelijke verbeteringen achterwege blijven. Een lid is h*»t met deze gedachten- gang niet eens en wenscht de thans vigee- rende bepalingen onverzwakt gehandhaafd te zien. Voorgesteld wordt de bouwdiepte voor de binnenstad met 2 M. te vergrooten. Voor de geheele stad wordt echter vastge legd, dat de afstand tusschen 2 achtergevel- rooilijnen tenminste 6 M. moet bedragen. Ook buiten de singels bestaan enkele smalle bouwblokken. In dit art. wordt aan Burgemeester en Wethouders een vrijstel lingsbevoegdheid gegeven, opdat daar in bijzondere gevallen op dezelfde wijze kan worden gebouwd als voor de binnenstad uitdrukkelijk is toegestaan. Art. III. Er bestaat een aantal bouwblok ken, zoo smal, dat de meeste perceelen vóór en achter aan een straat grenzer. Ook voor de perceelen. waarbij dit niet het geval is. kan geen achtergevelrooilyn worden vast gesteld. De hierbedoelde verordening kun nen op deze bouwblokken dus geen toepas sing vinden. Voorgesteld wordt de formule voor de berekening van de bouwhoogte met 3 M. te vermeerderen. Dit heeft echter ten ge volge, dat in de binnenstad, waar de ach tergevelrooilijn 2 M. is achteruitgezet, slechts 1 M. hooger mag worden gebouwd. Voor het stadsdeel buiten de singels ont moet deze bepaling geen bezwaar. De grootst mogelijke meerderheid van de Commissie van Fabricage kan zich met het voorstel vereenigen. Bijslag pensioenen. Onder verwijzing naar hun in vorige ja ren gedane voorstellen geven B. en W. den Raad in overweging, te besluiten, om ook voor he jaar 1938 weer een bijslag op de in die voorstellen bedoelde pensioenen te verleenen, overeenkomstig de thans gel dende bepalingen. AANKOOP PERCEEL LANGEBRUG. Aan de gemeente is voor den prijs van ƒ7000.te koop aangeboden een perceel met achtertuin aan de Langebrug No. 58, groot 183 M2. Aankoop van dit perceel is voor de ge meente van belang, omdat het grenst aan de brandweergarage; door verbouwing, waarvan de kosten op 2600.worden ge raamd, is het pand geschikt te maken voor twee woningen ten behoeve van personeel der politiebrandweer. Dit is vooral ook daarom van belang, vermits dan het per ceel Garenmarkt 4a vrijkomt, welk per ceel thans door een hoofdagent van de po litiebrandweer wordt bewoond, doch waar over moet worden beschikt voor de uitbrei ding van bureau-ruimte voor den Gemeen telijken Dienst voor Sociale Zaken. DE PSYCHIATRISCHE KLINIEK VAN „RHIJNGEEST". B. en W. kunnen zich met een voorstel van de Commissie van Beheer over de ge stichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest" tot het aangaan van een over eenkomst met Curatoren der Rijksuniver siteit alhier in zake de huisvesting van de psychiatrische kliniek vereenigen. Zij ge ven den Raad daarom in overweging: a. met Curatoren der Rijksuniversiteit alhier een overeenkomst aan te gaan over eenkomstig het overgelegde ontwerp; b. door vaststelling van den overgeleg- den staat tot wijziging van de begrooting van de gestichten „Endegeest" c.a., dienst 1937, ten behoeve van de in verband met de sub a bedoelde overeenkomst te treffen voorzieningen, een bedrag van 4000.be schikbaar te stellen, te betalen uit de mid delen van het afschrijvings- en vernieu wingsfonds dier inrichtingen. Door de Commissie van Beheer over de Gestichten zijn gedurende geruimen tijd met Curatoren der Rijksuniversiteit alhier onderhandelingen gevoerd omtrent een eventueele huisvesting van de psychiatri sche kliniek dier Universiteit in eenige der gestichtsgebouwen. Lag het daarbij aan vankelijk in de bedoeling van het Rijk de neurologische kliniek gevestigd te laten in het hoofdgebouw van het sanatorium „Rhijngeest", waarin zij gedurende bijna 30 jaren is gehuisvest, tijdens den loop der onderhandelingen heeft het Rijk daarvan afgezien en nader besloten de neurologie onder te brengen in beschikbare localitei- ten van de chirurgische kliniek op het ter rein van het Academisch Ziekenhuis. Aan gezien na deze beslissing alleen nog in de huisvesting van de psychiatrische kliniek moest Worden voorzien, zijn de verdere on derhandelden tot dit onderwerp beperkt gebleven. Hieromtrent is met Curatoren algeheele overeenstemming verkregen op de basis van een ontwerp-overeenkomst, waarmede ook de Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen zich inmiddels heeft vereenigd. Bedoelde ontwerp-overeenkomst heeft derhalve tot gevolg, dat de psychiatrische kliniek als het ware in de plaats komt van de neurologische kliniek, welke naar het Academisch Ziekenhuis wordt overge bracht. HOOFD VAN DE SCHOOL AAN „VOORGEEST". Ten gevolge van het aan den heer A. M. van Sermondt verleend eervol ontslag is de vacature ontstaan van hoofd van de school voor buitengewoon Lo., verbonden aan het zwakzinnigengesticht „Voorgeest" te Oegstgeest. Voor deze vacature worden voorgedra gen: lo. D. Dullemond, onderwyzer aan een openbare school voor buitengewoon Lo. te Gouda; 2o. J. P. de Ligny, onderwijzer aan een openbare school voor buitengewoon Lo. te Apeldoorn; 3o. A. Groenendijk, onderwyzer aan een bijzondere school voor buitengewoon Lo. te IJmuiden. BENOEMING ONDERWIJZER. Tengevolge van de overplaatsing van den onderwijzer L. Boerstra van de o.l. school aan de Vrouwenkerksteeg A naar die aan de Drie Octoberstraat, zal aan eerstge noemde school een vacature ontstaan. In die vacature zouden B. en W. wen schen te voorzien door benoeming van een leerkracht, die, kort geleden, door de ge meente op wachtgeld werd gesteld. B. en W. dragen voor: lo. Mej. L. G. Tuk, onderwijzeres aan een 0.1. school te Nieuwpoort; 2o. Mej. E. Meewis, onderwijzeres aan een o.l. school te Emmen; 3o. Mej. E. E. K. Scholz, onderwijzeres aan een o.l. school te Rijnsburg. Verzoek schoolbestuur. Door den Raad werd om praeadvies in handen van B. en W. gesteld een verzoek van het bestuur van de R.X, Parochiale Jongensscholen onder R.K. Parochiaal Kerkbestuur alhier, om op grond van ar tikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920 me dewerking te verleenen tot de aanschaf fing van meubelen en leermiddelen ten be hoeve van zijn school voor uitgebreid lage*- onderwijs aan het Pieterskerkhof, zulks in verband met de toeneming van het aantal leerlingen (400 gld.). B. en W. stellen voor, aan dit verzoek te voldoen. Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. Het College van regenten en regentessen van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis doet de navolgende voordracht voor de benoeming van een regent, ter voorziening in de vacature dr. A. Beets: 1. de heer mr. R. P. Cleveringa, hooglee raar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. 2. de heer mr. H. A. Idema, hoogleeraar aan I de Rijksuniversiteit te Leiden

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11