RECHTZAKEN Laatste feerfcüiten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAAK'DAG 15 NOVEMBER 1937 DE LF.in.SCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 TOONEELVEREENIGING „MOLIèRE". Gisterenavond gSf de tooneelvereeniging „Molière" een uitvoering in de groote zaal van Den Burcht. De burchtzaal was aardig gevuld en de aanwezigen hebben zich eeni- ge uren kunnen vermaken met het blijspel in drie bedrijven „Halr laatste wil.". De geschiedenis speelt zich af in een villa ten plattelande, waar de familie en aspirant-erfgenamen van een overleden mevrouw, als laatste wilsbeschikking van deze, zijn uitgenoodigd eenige dagen daar te logeeren. De bedoeling van deze logeer partij was de onderlinge verhouding tus- schen de familie te controleeren om daaruit den geschiksten erfgenaam te kiezen. Voor dit doel waren er ook twee notarisklerken aanwezig. De situaties, die uit deze logeer partij voortvloeiden waren dol komisch. Dat de geheele erfenis in handen kwam van degenen, die er het mii op gerekend hadden, spreekt van zelf. De regie was in goede handen bij den heer D Haverkorn, die, de jeugdige leef tijd der spelers in aanmerking genomen, het stuk er goed heeft ingekregen. De ty pen voor de verschillende rollen waren goed gekozen, wat dank zij de grime van den heer Hoppezak, veel bijdroeg tot het slagen van dit stuk. Bijzondere zorg was besteed aan de aan kleeding van 't tooneel, welke welwillend was afgestaan door de firma Poptie. De gezelligheid werd voortgezet met een dansje, waaraan de „Jumble Jacks" hun medewerking verleenden. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Gipsafdrukken als stille getuigen. C. M. N., bloemistknecht uit Sassen- h e i m, had met een plaatsgenoot J. G. Everts afgesproken om op het land van hun wederzijaschen patroon boonen te gaan poten. Daartoe zouden zij elk de helft van de zaadboonen betalen. De boonen waren inderdaad in den grond gedeponeerd om te groeien en alzoo eenige huisgezinnen aan wintervoorraad te heipen. Maar er was een kink in den kabel ge komen. De patroon vond het niet erg ple zierig, dat een ieder maar op.zijn land rond wandelde, waarna Everts tegen N. had ge zegd, dat hij de boonen wel zou verzorgen, maar dat N. zich niet ongerust behoefde te maken want hij zou precies de helft van de oogst krijgen. Maar N. had zijn compagnon niet het ver trouwen kunnen schenken wat deze ver diende en had toch zijn eigen boonjtes wil len „doppen". Toen dit niet ging was N. boos geworden en had de reeds ontluikende boonen van zijn compagnon en van zich zelf juist boven den grond afgeschoffeld. En aangezien dat volgens het Ned. Straf wetboek vernieling genoemd wordt, moest N. hedenmorgen in het verdachtenbankje van den Haagschen Politierechter plaats nemen. De voornaamste getuige was Everts. Deze getuige begon te verklaren: „Ik ben veel te goed geweest". Politierechter: „Maar dan ook te goed voor U zelf, want U hebt toch ook maar boonen geteeld op het land van uw pa troon". Getuige: „Maar ik had hem toch de helft beloofd". Verdachte: „Jij hebt zoo dikwijls wat be loofd, maar jij volbracht het nooit". Getuige: „Wat en toen danvolgde een heele serie goedheden, die de getuige aan den verdachte heeft bewezen. Nadat de veldwachter W. nog verklaard had, dat er gipsafdrukken waren gemaakt van de voetsporen van den verdachte, wel ke precies klopten, nam de Officier van Justitie het woord die verdachte schetste als koppig, eigenwijs en driftig. Spr. vindt het een gemeane streek van verdachte om de boonen af te schoffelen omdat hij zijn compagnon in deze niet vertrouwde. Voor deze minderwaardige streek past een on voorwaardelijke gevangenisstraf en wel een straf van drie weken. Verdachte bleef ontkennen, maar de po litierechter nam dit niet aan, doch wilde verdachte toch nog een kans geven en ver oordeelde hem tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van een maand met een proef tijd van drie jaar, verder betaling aan Everts van een bedrag van 26 voor ge leden schade binnen twee jaar te voldoen en tot slot een onvoorwaardelijke geldboete van 10 subs. 10 dagen. Het was voor een zangers- vereeniging. De pensionhouder J. W. uit Amsterdam was bij het bestuur van de harddraverij- vereeniging te Warmond gekomen met een verhaal, dat hij president was van een zangvereeniging te Lisse en dat hij met de vereeniging, bestaande uit 38 leden, graag de harddraverijen wilde bezoeken. Maar het entrée van 1.per persoon werd wel wat hoog gevonden en of ze geen reductie konden krijgen. Na eenig overleg had verdachte inder daad 38 entréebewijzen gekregen voor den halven prijs, zijnde dus 0.50. Later was dit prachtige verhaal gebleken verzonnen te zijn, want een der bestuursleden van de harddraverijvereeniging, de heer J. Berg man, uit Warmond, had gezien, dat ver dachte de kaartjes bestemd voor zijn „me dezangers" verkocht in het hotel „De Stad Rome" voor het bedrag van 1.— waar door hij een „winstje" maakte van 100 pet. Politierechter: „U geeft toe de harddra verijvereeniging opgelicht te hebben door u als president van een zangvereeniging uit te géven, terwijl u wist, dat u de eenige ger van de vereeniging was". -dachte: „Het was een gewone koop- uc". Politierechter: „Dat noemen wij hier op lichting". De Officier achtte het feit bewezen en noemde het een gewone oplichting, waar voor spr. een geldboete eischte van f 50 subs. 50 dagen. Uitspraak conform. De brug ging niet vlug genoeg open. Vervolgens moesten terecht staan H. H. schipper uit Leiden en de Leidsche controleur J. P. C. Het geval had zich als volgt voorgedaan. Toen de pleizierboot van de firma Harland de Pauwbrug te Leiden genaderd was, ging deze brug niet vlug genoeg naar den zin van de verdachten open. De reden hier van was, dat er juist werkzaamheden aan de brug verricht werden. En omdat het niet vlug genoeg ging waren verdachten den brugwachter D. A. v. d. Berg uit gaan schelden, o.a. hadden zij het minder mooie woord „vuile luibak" gebruikt. De brug wachter had dat niet „genomen" en kwam met twee getuigen een en ander nader uit eenzetten. De Officier vond, dat het gebruiken van deze woorden niet behoorlijk was en eischte tegen H. een geldboete van 25. subs. 25 dagen en tegen C. een geldboete van 10.subs. 10 dagen. De politierechter veroordeelde H. tot een geldboete van 30.subs. 30 dagen en C. tot een geldboete van 7.subs. 7 dagen. Hij nam het voor een ander op. C. J. V. uit Voorschoten had ge zien hóe tijdens het Koninginnefeest te Voorschoten Kuilenburg Waaijer een klap gaf. Maar aangezien deze laatste geen par tij voor K. was, althans volgens idee van verdachte, had hij niet geaarzeid, maar had Kuilenburg op zijn beurt een mep ge geven, waardoor deze de maan voor een Edammer kaasje had aangezien. De Officier eischte een geldboete voor het geven van de klap van 20 subs. 20 dagen. De verdediger achtte de straf te zwaar en vond het van K. niet fideel, dat hij deze zaak had aangegeven. „Ze hadden het be ter af kunnen drinken", was de slotcon clusie van het pleidooi. De politierechter halveerde den eisch en legde een geld boete op van 10 subs. 10 dagen. Ruiten ingegooid. L. A. K., meubelmaker uit Leiden had veel last van een boven buurvrouw, die reeds gedurende een negenta weken zijn vrouw uitmaakte voor al wat mooi en leelijk was. Verdachte had dit mei langer kunnen aanhooren en was in groote woede ontstoken. In deze gramschap had hij zijn opgezweepte woede gekoeld op eenige ruiten. Deze hadden de schokken r iet kun nen doorstaan en waren als gruizels naar beneden gekomen. Vast kwam te staan, dat de bovenbuur vrouw gescholden had, dat vertelde zelfs het politierapport. Daarmede rekening houdende was de eisch een geldboete van f 10 subs 10 da gen. De politierechter meende, dat verdachte niet zijn eigen rechter had mogen spelen. De geldelijke omstandigheden van ver dachte zijn echter niet rooskleurig en daarom wilde de politierechter het an ders met verdachte doen en veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van. een week maar voorwaardelijk met een proellijd van een jiar. Alleen rnoet verdachte de scha de aan oenadeelde betalen binnen een jaar. Aangehouden zaak. M. H. uit L e i d s c h e n d a m had eeni ge weken geleden terecht moeten staan we gens een diefstal. De Officier had toen een gevangenisstraf geëischt van vier maan den. De politierechter had echter aanhou ding gevraagd om een rapport in te win nen. Dit rapport was hedenmorgen aanwezig en, aangevuld met de verklaring van een reclasseeringsambtenaar, drong het op een voorwaardelijke straf aan. Dien overeen komstig werd de uitspraak een voorwaar delijke gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden met een proeftijd van drie jaar. De zinken bak. A. L. G. Z. uit Wassenaar, had toe stemming gekregen om wat oude rommel mee te nemen. Onder dezen ouden rommel behoorde ook een zinken bak, welke we gens een lekkage weg was gegooid. Ver dachte had toen gedacht, dat de zinken bak bij de verderen rommel behoorde en had alles opgeladen. De eigenaar van de bak was het daar niet mee eens geweest, temeer daar het zink in waarde gestegen was, en had aangifte gedaan wegens dief stal. De Officier van Justitie, mr. Rouffaert, noemde het ook diefstal en eischte, gezien het nog blanke strafregister, in dit geval een geldboete van f 30 subs. 10 dagen. De politierechter was een andere mee ning toegedaan en vond, dat de eigenaars dan hun ouden rommel maar niet zoo weg moesten gooien, dat een ieder er bij kon komen. Spr. kon geen diefstal in dit geval zien, temeer daar verdachte toestemming had gekregen om den ouden rommel mee te nemen. Verdachte werd daarom vrijge sproken van het ten laste gelegde. Een zware straf voor het rijden zonder rijbewijs. Zekere H. P. S. had op den Zijdeweg te Wassenaar auto gereden zonder rijbe wijs. Hij had zijn papieren niet vergeten, maar deze waren, en dat was leelijker voor WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN OUDERS, WAAKT1 Bekende gebeurtenissen uit de laatste dagen geven de antirev. Rotterdam mer aanleiding tot het schrijven van een waarschuwend woord: Nu in Rotterdam alleen in enkele da gen twee kinderen spoorloos verdwenen zijn (het derde geval is reeds opgehel derd, maar geeft toch ook te denken) en in twee gezinnen diepe rouw en pij nigende onzekerheid zóó groote ontroe ring brengen, dat niemand zich in staat acht troost te bieden en wij slechts de zwaar beproefden Gods genade kunnen toebidden; nu moet het waarschuwend vermaan uitgaan: ouders waakt over uw kinderen! O, wij weten het, de twee gevallen kunnen wel in geen enkel opzicht, op elkaar lijken; maar alleen het eerste, waarbij de oorzaak met vrij groote ze kerheid is aan te geven is voldoende om tot verdubbelde waakzaamheid over de jonge levens aan te sporen. Wij waren het zoo gewoon dat uit wendige 'veiligheids-maatregelen en al gemeen-christelijke opvattingen de openbare veiligheid voldoende verze kerden. Dat het politie-toezicht nim mer in staat zal zijn elk misdrijf te voorkomen is duidelijk. En dat er vol doende misdadigers zijn om een be volking te verontrusten, ervaren we dagelijks. Daarom is ieder onzer verplicht steeds waakzaam te zijn over eigen en zooveel het kan ook over anderer kroost en elk verdacht geval onmid dellijk bij de politie te rapporteeren. Wij moeten doen wat mogelijk is al is het nog zoo weinig, om deze boosheid te keeren". verdachte, ingehouden. Verdachte was n.l., wegens het veroorzaken van dood door schuld, door het Haagsch Gerechtshof ver oordeeld tot een hechtenisstraf van drie maanden en intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van één jaar. De Officier vond het hoogst ernstig, het geen verdachte gedaan heeft. Het Hof neemt van een beroepschauffeur maar niet zoo dadelijk zijn rijbewijs af. Doet dit rechtscollege zooiets wel, dan zijn er zeer zeker ernstige redenen voor. Deze rede nen waren voor verdachte aanwezig ge weest. wat tot gevolg had intrekking. Gaat hij dan toch maar rijden dan moet hij ernstig gestraft worden. Spr. eischte voor dit hoogst ernstige feit een gevange nisstraf voor den tijd van drie maanden. Ook de politierechter vond dat een ge vangenisstraf hier op zijn plaats was en veroordeelde verdachte tot twee maanden. HOOGE RAAD. De uniform van den nationalen jeugdstorm. Overeenkomstig de conclusie van den advocaat-generaal, mr. Berger, heeft de Hooge Raad heden in den zaak betreffende de uniform van den nationalen jeugdstorm het cassatieberoep verworpen. Zooals men zich herinnert had de Haagsche Kanton rechter in deze zaak ontslag van rechtsver volging gegeven, welke uitspraak in hoo- ger beroep door de rechtbank werd beves tigd, van welk vonnis de officier van jus titie in cassatie ging. Visschen zonder geldige akte. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van J. J. van der V., j die wegens het visschen te Haarlemmer- liede met twee peuren terwijl hij niet voor zien was van een voor die visscherij ver plichte akte, door den kantonrechter te Haarlem strafbaar was verklaard zonder oplegging van straf. Van der V. was in het bezit van een geldige kleine akte tot het visschen met één peur en van dito tot het visschien met een tiengel, geaasd met visch, en hij meende, dat hij op deze twee k'eine visch-akten met twee peuren mocht visschen. Maar de opvatting van den procureur- genraal, die zich aansloot bij 's Hofs over weging te dezer zake, kan moeilijk worden aangenomen, dat verstrekking van een kleine akte in meervoud aan één persoon in de bedoeling der wet heeft gelegen, zoo- dat aan requirant ten onrechte twee kleine vischakten zouden zijn verstrekt, daar hij aan éér, zoodanige akte genoeg had om te j zijner keuze te kunnen visschen, hetzij met een peur, hetzij met een hengel geaasd met visch, hetzij met een sleephengel. Voor het gelijktijdig visschen met meer dan een van de genoemde vischtuigen is een groote vischakte vereischt. Arrest 13 December. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Mishandeling. Voor den Politierechter stond terecht ae 36-jarigen P. v. R. uit Haarlemmermeer zonder beroep, wien bij dagvaarding ten laste was gelegd, dat hij op 13 Augustus j.l. te Hillegom zijn vrouw, met wie hij in onmin leeft, geschopt en gesla gen heeft De kwestie ging over een kind, hetwelk bij zijn vrouw thuis is en welk kind verdachte van tijd tot tijd komt be zoeken. Verd. was in overspannen toe stand, toen hij een medeminnaar in haar gezelschap aantrof. Vervolgens werd nog een ander getuige gehoord, die een en an der nad gezien. De officier van Justitie vond het feit zeer ernstig en afkeurings- waardig. Spr. eischte tegen verdachte een geldboete van 75, subsidair 9 dagen hechtenis. De politierechter was het vol komen eens met den officier van justitie over verdachtes optreden en veroordeelde hem tot een geldboete van 12 subsidair 6 dagen hechtenis. Mishandeling. Vervolgens moest terecht staan J. v. K. uit H 11 e g o m. Verd. was niet versche nen. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 22 Augustus j.l. toen hij onder den invloed van sterken drank verkeerde in een op het Vierkant te Lisse aanwezig zijnde taxi was gestapt om naar Hillegom vervoerd te worden en, door den eigenaar der taxi E. v. d. S. er uitgezet, aan v. d. S. eenige klappen er. stompen had toegediend. Als getuige werd nog gehoord de zoon van den taxi-ondernemer M. v. d. S., die bei den gescheiden had. De officier van Ju stitie eischte tegen verd een gelidboete van J 10.— subsidair 5 dagen hechtenis. Overeenkomstig de eisch werd verdachte veroordeeld. DE AANBIEDING AAN HET PRINSELIJK PAAR VAN HET GESCHENK DER LANDMACHT. Hedenochtend om half twaalf heeft een deputatie van de koninklijke landmacht aan prins Bernhard op het paleis Soestdijk het huwelijksgeschenk van de koninklijke landmacht aangeboden, dat, zooals men weet, bestaat uit een 5-deelig kamerscherm. De deputatie bestond uit den chef van den generalen staf. luitenant-generaal I. H. Reynders, als oudsten opperofficier, en ver schillende andere legerautoriteiten en ver tegenwoordigers van lagere rangen. Verder waren aanwezig de commissie, welke het geschenk tot stand heeft ge bracht onder leiding van luitenant gene raal b.d. jhr. Röell, bestaande uit gene- raal-majoor b.d. van Oorschot, de architect Kropholler, kapitein van den Heuvel, se cretaris van de commissie van proefneming, de kapitein der militaire administratie Jon ker, de le luitenant der grenadiers van Buu- ren, terwij] tevens aanwezig waren ir. van Eldik, chef van dienst der artillerieinrich tingen en de reserve-majoor Douwes, beeld houwer. Generaal Reynders en luitenant-generaal jhr. Röell stelden de beide groepen van aanbieders en ontwerpers aan Z. K. H. prins Bernhard ,die vergezeld was van zijn adjudant kapitein de Roo van Aldewerelt, voor. H. K. H. prinses Juliana was tot haar leedwezen verhinderd bij de plechtigheid tegenwoordig te zijn. Luitenant-generaal Reynders hield een toespraak, waarin hij deed uitkomen, dat alle onderdeelen van het leger tot dit ge schenk hebben bijgedragen. Luitenant-generaal Röell gaf vervolgens een korte uiteenzetting van den aard van het geschenk. Z. K. H. prins Bernhard dankte en be tuigde zijn bijzondere ingenomenheid met dit geschenk. Hij verzocht generaal Reyn ders ook de dank van H. K. H. prinses Ju liana te willen overbrengen. DRIE KINDEREN IN EEN ZANDKUIL BEDOLVEN. Vijfjarig jongetje gestikt. Zondagmiddag waren te Valthermond (Groningen) drie kinderen van schipper A. van der Laan in een zandgraverij aan het spelen. Plotseling liet een groot stuk aarde los, waaronder alle drie bedolven werden. Men wist twee kinderen spoedig te bevrij den, doch het derde, het vijfjarig zoontje, bleek te zijn gestikt. HET STOOMGEMAAL IN SCHELLINGWOUDE IN WERKING. Wegens den hoogen waterstand. Het stoomgemaal te Schellingwoude is hedenmiddag in werking gesteld. De oor zaak hiervan is, dat het boezemwater te Amsterdam van het Binnen IJ abnormaal hoog is, en IJmuiden door den noordweste- lijken wind weinig of niet kan spuien. De waterstand bedraagt op het oogenblik 12 min N.A.P., hetgeen ongeveer 40 c.M. hoo- I ger is dan normaal. Ook de sluizen te Amsterdam worden in j gereedheid gebracht om te schutten, zoo- I dat de scheepvaart, bestemd voor de bin nenvaart, door de sluizen van Amsterdam geschut zal moeten worden om de binnen stad te bereiken. Het was de bedoeling tus- schen 2 uur en half drie hedenmiddag alle sluizen te sluiten. DE VAL VAN SOETSJAU IN ZICHT De Chineesche „Hindenburg-linie" faalt SJANGHAI. 15 November (ANP). De z.g. Chineesche Hindenburg-linie, waarop de Chineesche militaire leiders zoo trotsch gingen, en welke Tstjangsjoe via Soetsjau verbond met Kashing, is thans door de Ja- panneezen definitief verbroken. De Chinee sche stellingen rondom Sjanghai zijn ver- LEIDEN. Geboren: Helena Maria Louisa d. van E. W. C. Langezaal en K. J. v. Rooijen. Ondertrouwd: C. P. Trouwee jra. 21 j. en C. J. de Roode jd. 20 j. J. Wjj- ling jm. 23 j. en C. Pikaar jd. 19 j. A. de la Rie jm. 21 j. en P. Dreef jd. 21 j. Overleden: H. v. Ingen ongh. m. 76 jaar. nietigd en de Chineesche linkervleugel is verdreven. Te Paimao aan de Yangtze, 80 K.M. ten Noordwesten van Sjanghai, zijn gistermor gen Japansche versterkingen aan land ge gaan en hebben Tsjangsjoe, 85 K.M. ten Noordwesten van Sjanghai, bezet. De Chi neesche linkervleugel heeft ook Tatsang enKoensjan mceten ontruimen. Hiermede is de val van Soetsjau, het „Venetië" van China", in zicht gekomen. De Japanneezen richten zich naar deze stad langs drie we gen, en wel vanuit Tsjangsjoe, uit Koen- sjan en uit Pingwao. Bij een opmarsch naar Tsjangsjoe leden de Japansche troepen een verlies van 30 man, terwijl bij de Chinee- zen 400 sneuvelden en 250 gevangen geno men werden. Op 12 en 13 November zijn 5 000 man Chineesche troepen door de Ja panneezen ontwapend en gevangen gezet. LEIDERS VAN DEN KOERDEN-OPSTAND GEVONNIST. ISTANBOEL, 15 Nov. (A. N. P.). In een proces tegen de leiders van den Koerden- opstand zijn twaalf doodvonnissen uitge sproken,. Zeven der veroordeelden, w. o. Sjeik Riza, zijn reeds gisteren terechtge steld. Van de vijf anderen is het vonnis wegens hun hoogen leeftijd veranderd in levenslange tuchthuisstraf. NIEUWE RECORDVLUCHT NAAR KAAPSTAD. LONDEN, 15 Nov. (A. N. P.). Mevrouw Betty Kirby Green en de vliegofficier Clouston zijn gisteravond om even voor tienen van het vliegveld Croydon opge stegen om te trachten het record Engeland Kaapstad en terug te verbeteren. Zij ho pen tegen Zaterdagavond de retourvlucht te hebben volbracht. De machine, welke zij voor hun poging gebruiken, is de Co- met, waarmede Scott en wijlen Campbell Black drie jaar geleden de Melbourne- race hebben gewonnen. Het tegenwoordige record voor de heen reis staat ten name van Amy Johnson, die het in Mei van het vorige jaar heeft ge bracht op 3 dagen 6 uur en 26 minuten. Het record voor de terugreis is in handen van Brooks, die het traject in 4 dagen en 20 minuten heeft gevlogen. ONRUST IN PALESTINA JERUZALEM, 15 November (ANP) In den nacht van Zondag op Maandag zijn in verscheidene plaatsen van Palestina 30 revisionnisten leiders gearresteerd. Deze arrestaties hebben groot opzien gebaard. In den loop van den nacht zijn in Jaffa en Jeruzalem wederom bomaanslagen ge pleegd. De aangerichte schade kan nog niet geraamd worden. RUSSISCH VLIEGTUIG GEEFT ZOEKEN NAAR LEWANEFSKI OP FAIRBANKS (Alaska), 15 November (ANP). Een Sovjet-Russisch Sikorsky- vliegtuig, dat heeft deelgenomen aan de nasporingen naar een vermisten vlieger Lewanefski, stend gisteren gereed om naar Moskou terug te keeren en daarmede het zoeken op te geven. ROTTERDAM, 15 Nov. Vee. Aanvoer to taal 2188. Vette runderen 625, vette kal veren 168, nuchtere kalveren 1, schapen en lammeren 923, varkens 451, bokken 2. Prijzen per kg. vette koeien 74—66, 5054 cent, vette'ossen 7265, 5054 cent, vette kalveren 1.101.00, 0.800.85; varkens (levend gewicht) 64, 63 en 62 cent, scha pen 53, 48 en 43, lammeren 62, 57 en 52 cent. Pruzen per stuk: schapen 29, 26 en 22, lammeren 19.501614. AMSTERDAM, 15 Nov. Vee. Ter vee- mrkt waren heden aangevoerd: 402 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7076, 6068 en 5258 cent, 62 melk- en kalf- koeien 170230 per stuk, 68 vette kal veren 2e kwal. 6468 cent en 3e kwal. 5662 cent per kg. levend gewicht; 52 nuchtere kalveren 813 per stuk, 55 schapen, 431 varkens: vleesch var kens, we gende van 90110 kg. 7575 cent, zware 7374 cent, vette 7273 per kg. slachtge- wicht, 17 paarden 100150 per stuk. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen aan voer matig, handel stug, prijzen onveran derd. Vette kalveren aanvoer zeer matig, handel kalm, prijze vast. Nuchtere kalve ren aanvoer gewoon, handel vlug, prijzen onveranderd. Schapen aanvoer matig, han del kalm, dezelfde prijzen. Varkens aan voer klein, handel vlug, prijzen prijshou dend. VVI.SSELNUTEERINGEN (AMSTERDAM)) Londen 9 02% Berlijn 72.95 Parijs 6 131/4 Brussel 30.73 Zwitserland 41 69 Kopenhagen 40 30 Stockholm 46 55 Oslo 45.371/o New York 1.80H/16 Praag 6.35

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3