Siscces^rol AGENDA Heeren Zak- of Armband Hor'oge of Dames Armband Horioge of Vu!penhouder met Gouden pen MAAKCAG 15 NOVE"^ER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? HET BLIJFT GUUR. De Bilt seint: Verwachting: Meest matige Noord-Wes telijke tot Zuid-Westelijke wind, gedeelte lijk bewolkt tot betrokken, tijdelijk regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 767.3 te Valentia. Laagste barometerst.: 747.3 te Vardö. Het luchtdrukverschil verandert in de tails, doch blijft in hoofdtrekken dezelfde. Een lang gerekt gebied van hoogen lucht druk, dat van den Oceaan ten Zuiden van IJsland over Midden-Frankrijk tot Zuid- Oost Europa reikt, vormt de stijging tus- schen een gebied van lagen luchtdruk in het Noord-Oosten en een tweede in het Westen. In het eerste heerscht groote kou de. In het binnenland van Zweden vriest het streng, en in Oost-Duitschland en in de Baltische Staten valt sneeuw. In het tweede is het daarentegen zeer warm en in Portugal heerschen zomertemperaturen. Sarna in Zweden meldt min 19 graden en Lissabon plus 19 graden. In ons land blijft de wind tusschen Noord en West en krimpt tijdens de regenbuien naar Zuid-West. Kleine daal- en stijggebieden van den lucht druk, die langs de rand van het gebied van hoogen luchtdruk trekt, geeft perio diek aanleiding tot regen en opklaringen In het gebied van hoogen luchtdruk zelf valt geen regen en het weer is er mooi en windstil, met in den nacht vorst en in den ochtend nevel. In de Alpen is het zeer koud (Santis min dertien graden, Jung- fraujoch min zestien graden). Er waait om de toppen een krachtige storm uit Noord- West. Er zijn nog geen aanwijzingen, dat het weertype veranderen zal en het gure weer zal in de eerste etmalen nog aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR. 9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.ï Van Maandagnamiddag 4.39 uur tot Dinsdagmorgen 6.52 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 16 Nov. voorin. 0.35 en nam. 1.02 uur. EEN MOOIE ZEGEL VAN DEN NIEUWEN STADHUISTOREN De Commissie, die met zulk een bewon- derenswaardigen ijver gelden inzamelt, voor de aanbieding van het carillon in den Stadhuistoren, heeft nu ook een sluitzegel uitgegeven, 't Is een keurige afbeelding van den nieuwen stadhuis-toren 'n zeer aar dig, sierlijk zegeltje. Wij zijn ervan overtuigd, dat de Commis sie met dezen sluitzegel succes zal hebben. SINGELMARSCH VAN DE R.K. WELPEN Het was Zaterdagmiddag feest voor de welpen van de Katholieke nordes, een echt welpenfeest. Honderd jonge wolven ver zamelden om half drie met hun leidsters bij het Noordeindspiein, alwaar de start van de Singeimarscn plaats had. Even nog staken de oude wolven hun wijze koppen bij eikaar om te beraadslagen, of het weer wel te vertrouwen was, maar de welpen zelf hadden het allang beslist: „Wij zijn niet bang", werd er gezongen en vooraf gegaan door een stel flinke trommelaars en hoornblazers van de Kruisvaart werd de tocht aanvaard. Het ging om de eer van de horde, dat wist iedere welp en daarom waren ze vast besloten: „£r valt niemand uit". De regenbuien waren de eenigen, die wel uitvielen en zoo werd de marsch een feest van echte, blije, gezonde Holland- sche jongens. Op het eind werd menig klein woifje een beetje moe en velen had den koude neuzen en pootjes, maar, toen aan het slot van de marsch een heerlijk kampvuur allen verwarmde, was alle ver moeidheid en kou vergeten en straalden de snuitjes van trotsch over de behaalde prestatie. En nog meer straalden ze, toen allen uit de handen van Commissaris Su- tonus het herinneringsspeldje aan deze marsch mochten ontvangen. Na een dank- yell en gebedje voor allen, die dezen mid dag voor de welpen mogelijk gemaakt hadden, besloot de Commissaris het kamp vuur en keerden de jonge wolven terug naar hun diverse holen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 7007. Sigarenmagazijn „Zuid" (f.Leiden, Korevaarstraat 3, hoofdz.: Bodegraven, Kerkstraat 17. Het fi liaal te Leiden is opgeheven, met ingang van 15 November 1937. DE LEIDSCHE KOOP- EN GESCHENKENWEEK. Zooals reeds per annonce in ons blad werd aangekondigd, begint Vrijdag a.s. „De Leidsche Koop- en Geschenken week''. Vele weken lang is er onder „hoogen druk" gewerkt, maar de organisatie-com missie is er van overtuigd, dat de inspan ning, die ze zich heeft getroost, niet ver- geefsch is geweest en dat zij succes van haar arbeid mag verwachten. Een bewijs daarvan is wel gelegen in het feit, dat het aantal der deelnemende zaken nog gestadig toeneemt en nog dagelijks aanmeldingen bij den secretaris, Oude Vest 29, binnenko men. De deelnemende zaken zullen dezer da gen getooid worden met de fleurige raam- biljtten, die den deelnemers zijn toegezon den, en die het publiek er aan zullen her inneren, dat in de winkels met deze biljet ten bij aankoop van elk bedrag van 0.50 een bon wordt verstrekt. De commissie prijst zich gelukkig er in geslaagd te zijn het winkelpand Prinsesse- kade No. 4 in huur te krijgen. De vele ge schenken, welke uitgereikt zullen worden, kan men binnen enkele dagen in smaakvol le etalages in dit pand bewonderen. Wij besluiten dit artikel met de mede- deeling, dat Vrijdagavond a.s. deze „Week" zal worden ingeluid met een muzikale wandeling, over welke route nog nadere mededeelingen zullen verschijnen. Verder verwijzen wij naar de advertentie elders in dit nummr. CHR. ORATORIUMVEK. „CON AMORE". Bij haar zilveren jubilem. Een vereeniging, die in het Leidsche mu- ziek-leven een belangrijke plaats inneemt, de C. O. V. „Con Amore" hoopt in dit sei zoen haar 25-jarig bestaan te herdenken. Het zal ongetwijfeld velen lezers welkom zijn, iets uit de geschiedenis van deze oude, maar nog jeugdig-frissche bekende te vernemen. Den 21sten November 1912 kwamen een aantal dames en heeren bijeen, om zoo mogelijk een Christelijke Zangvereeniging op te richten. Het plan slaagde: „De Lofstem" werd ge boren. Tot dirigent werd benoemd het be kende schoolhoofd, wijlen de heer M. v. Wijk en onder diens leiding streefde het koor een vijftal jaren het zoo simpel ge stelde doel, „het zingen van eenvoudige Christelijke liederen" na. Een deel van de leden koesterde echter hoogere aspiraties en toen men in 1918 voor de noodzakelijk heid kwam te staan een nieuwen dirigent te benoemen werd als zoodanig de heer D. Smink gekozen met het vooropgestelde doel om onder diens bekwame leiding Ora toria met medewerking van orkesi en so listen te gaan uitvoeren. De naam van de vereeniging werd toen ook gewijzigd in „Christelijke Zangvereeniging voor Ge mengd Koor" later in Christelijke Orato-, rium Vereeniging „Con Amore". Sindsdien ging het snel bergopwaarts. In 1920 werd de eerste uitvoering onder den nieuwen dirigent gegeven, gevolgd door een achtbare reeks van concerten, waarop veelal oratoria, di° in Leiden niet eerder waren uitgevoerd, ten gehoore wer den gebracht. Een hoogtepunt in het leven der vereeniging was het wel, toen zij ter gelegenheid van haar 2e lustrum uit voerde „Quo Vadis", met medewerking van Mia Peltenburg, Max Kloos en Jac. Ph. Caro en het Residentie-orkest. De Stadsge hoorzaal bleek toen te klein om den ge weldigen stroom van bezoekers in zich te kunnen opnemen. In datzelfde jaar breidde „Con Amore" haar arbeidsterrein uit, zij ging Kerkcon- certen geven. Hoe velen zullen nog met een zekere devotie terugdenken aan die uren van verstilde genieting, als de serene zang door de Gothische gewelven van on ze prachtige HooglancLche kerk ruischte. Ook op hoogtijdagen verleende „Con Amore" 'n enkele maal haar medewerking. In 1923 trok de vereeniging naar Amster dam om ter gelegenheid van het 25-jarig regeeringsjubileum van onze Vorstin me de te werken aan de zanghulde onder lei ding van Kor Kuiler op den Dam. En in 1924 luisterde zij den dienst in de Pieters kerk op, waar, in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin en Prins Hendrik, het ontzet van Leiden werd herdacht. Zoo is er in de afgeloopen 25 jaren veel en moeilijk werk verzet. Waardeering viel de vereeniging in engeren en breederen kring in ruime mate ten deel. Wanneer de N. C. R. V. een concert had uitgezonden ontvingen dirigent of bestuur meermalen vleiende beoordeelingen, soms zelfs tot uit het buitenland. Maar wie eenigszins met het koorleven in een stad op de hoogte is, weet, dat de financieele resultaten van een uitvoering zelden aan de artistieke voldoe ning evenredig zijn. Met name de econo mische depressie van de laattse jaren heeft het bestuur veel hoofdbrekens gekost. Maar men heeft aan alle moeilijkheden het hoofd kunnen bieden en zoo is er dan stof te over om, Gode dankbaar, aanstonds een blij herdenkingsfeest te vieren. Reeds heeft zich een eere-comité ge vormd, waarvan de burgemeester eere voorzitter en dr. J. G. van Es voorzitter is Het bestuur hoopt 22 November a.s. van 8 tot 9 uur in Huize Bruijns, Rapenburg 8, te recipieeren. Feestelijkheden in intiemen kring wor den voorbereid. Maar „Con Amore" zou de Muzen slecht dienen, als zij haar jubileum niet vóór alles vierde met een „klinkend" concert. Het hoogtij in haar vierdagen zal daarom de 19e Januari 1938 zijn; dan zal de vereeniging uitvoeren „De komst des Heeren" een hier te lande nog vrijwel on bekend werk van den thans nog levenden Vlaamschen componist Joseph Rijelandt, geschreven voor twee koren, solisten en or kest. Als tweede koor zal aan het con cert medewerken het Chr. Gem. Koor „Pro Rege" te Den Haag dat evenals „Con Amo re" den heer Smink tot dirigent heeft. Het is ongetwijfeld een sympathieke ge dachte van de vereeniging geweest om als solist allereerst uit te noodigen een zan ger, die evenals zijzelf in het zilver staat: Louis van Tulder. Voorts werken mede Ankie van Wickevoort Crommelin, so praan en Theo Baylé, bas en het Neder- landsch Kamerorkest in volledige sympho- nie-bezetting. Het in studie genomen werk stelt zeer hooge eischen, maar de vele muziekmin- nende Leidenaars, die de bekwaamheden en de toewijding van den heer Smink en zijn schare kennen, zullen terecht hooge verwachtingen van dit concert koesteren. Er blijkt nu reeds veel belangstelling voor te bestaan: moge de nu eens niet-belang- looze belangstelling op den avond van den 19en Januari overweldigend blijken. Cabaretavond „Werkmans Wilskracht". Ten bate van het bouwfonds organiseer de bovengenoemde vereeniging Zaterdag avond in de Stadsgehoorzaal een Cabaret avond, waaraan medewerking verleenden het Cabaretgezelschap O.K., het Dubbel mannekwartet „Sempre Avanti", de acro- batengroep „The Young Fellows" alsméde het W.W. dansorkest. Te 8 uur opende de voorzitter, de heer J. By, dezen avond, met een hartelijk welkom aan allen en in 't bijzonder aan de vereeni- gingen, welke voor deze uitvoering be langloos haar medewerking toezegde. De reden, die er toe geleid heeft dezen avond te organiseeren is, aldus spr., dat de ver eeniging door het sloopen der gebouwen van de Leidsche Katoen-Maatschappij, haai repetitielokaal hebben moeten missen. Als gevolg hiervan heeft het bestuur in over leg met de leden, een bouwfonds gesticht, met het doel om zoo spoedig mogelijk over een eigen lokaal te beschikken. Reeds is hiervoor een bedrag van i 200 ontvangen, maar wil de vereeniging haar wenschen verwezenlijkt zien, dan moet dit minstens ƒ2000 worden. Dit kan en moet met „Wils kracht" en dit laatste ontbreekt niet. Na de aanwezigen een prettigen avond te heb ben gewenscht kon met het programma een aanvang worden gemaakt. Het goed verzorgd en uitgebreid pro grammaboekje, dat ons werd toegezonden, deed ons een gezelligen avond verwachten en deze verwachtingen zijn dan ook niet teleurgesteld. Het Cabaretgezelschap O.K. voerde en kele goedgeslaagde nummers uit, waarvan o.m. „De 7 vroolijke vinken" een groot suc ces werd. Ook de „O.K." Girls zetten, zoo wel figuurlijk als letterlijk, haar beste beentje voor; zang en dans waren uitmun tend. Ook „Sempre Apanti" liet zich zooals ge woonlijk van een goede zijde zien of beter hooren. Het publiek toonde zijn dankbaar heid door een langdurig applaus na eder nummer. Acrobatiek en krachttoeren werden uit gevoerd door de acrabatenclub „The Young Fellows" Het was een lust om deze boys te zien werken, de verschillende stands, die door hen werden gemaakt, getuigen van behendigheid en kracht. Zeer leuk was de bijdrage van de kinde ren der leden van „W.W.". De „Tinnen soldaatjes" oogstten veel succes; niet al leen was dit een alleraardigst nummer, maar ook was dit een groot succes uit het oogpunt van propaganda voor het bouw fonds. De conferencier J. v. d. Broek, hield de volle zaal, tusschen de verschillende num mers door, voortdurend aangenaam bezig; naast een amusant verteller, bewees hij ook, dat hij aardige liedjes kan voordra gen. Een gezellig bal met medewerking van W.W.'s dansorkest, besloot dezen goed ge slaagden propaganda-avond. Nadat Vrijdagavond een voordracht met lichtbeelden over Gravensteen was gege ven, hebben Zaterdagmiddag een aantal raadsleden ter plaatse zelf het oude Gra vensteen bezichtigd. Ook hier werden de Paadsleden ver welkomd door den voorzitter der commissie voor het herstel van Gravensteen, ir. G. L. Driessen. Ir. van Jerle leidde het gezelschap rond door alle gangen en ver trekken en onderaardsche kerkers. Met groote belangstelling werd den heer van Oerle in zijn verklaringen van het histori sche bouwwerk gevolgd. Aan het einde van den zeer interessan ten rondgang dankte de heer Wilmer de heeren Driessen en v. Oerle, gaarne on- derstreepend wat den vorigen avond door den burgemeester uas opgemerkt. Spreker meende de verzekering te kunnen geven, dat de Raadsleden het op prijs zouden stel len, als zij te zijner tijd hun medewerking zouden kunnen geven aan een herstel van het om aesthetische en historische redeem zoo merkwaardige Gravensteen. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgen de personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3, Be hangers 25, Betonvlechters 16, Betonwer kers 63, Fundeeringwerkers 1, Glazenma kers 1, Glazenwasschers 11, Granietwer kers 10, Grondwerkers 92, Heiers-Hulp 2, Metselaars 141, Opperlieden 106, Schilders 196, Sloopers 6, Steenhouwers 1, Hulp- Straatmakers 11, Stucadoors, Witters 43, Timmerlieden 261, Uitvoerders 8, Voegers 18, Ongesch. Bouwvakarb. 7. Totaal 1024. Fabrieksarbeiders: Bleekers 18, Lompen sorteerders 12, Vellenblooters 2, Steenfabr.- ar. 125, Zeepfabr.-arb. 5, Ongesch. Fabr.- arb. 55. Totaal 217. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 110. Reizigers, Colp. 42, Winkelbedienden 33, Etaleurs 2, Incasseerders 18, Musici 7, On derwijzers 9, Overheidspersoneel 9, Ver plegers 4. Totaal 234. Hotel-Café-personeel: Huispersoneel 10, Kellners 50, Koks 9. Totaal 69. Houtbewerkers: Beddenmakers 4, Hout- beweerkers 74, Kistenmakers 7, Kuipers 6, Lijstenmakers 3, Mandenmakers 2, Meu belstoffeerders 21, Meubelmakers 28, Poli- toerders 2, Ongesch. Fabr.arb. 32. Totaal 179. Kleermakers: Kleermakers 54, Kappers 8, Schoenmakers c.a. 16. Totaal 78. Land- en tuinarb.: Bloemisten 38, Land arbeiders 31, Tuinlieden 36, Warmoeziers 11, Ongesch. Landarb. 6. Totaal 122. Metaalbewerkers: Bankwerkers 102, Blik- bewerkers 24, Burgersmeden 32, Electri- ciens 62, Gasfitters 13, Gasmetermakers 2. Gereedschapmakers 2, Instrumentmakers 4, Isoleerders 1, Kettingsmeden 19, Klinkers 10, Kopersalgers 5, Lab. Bedienden 1, Las- schers 5, Loodgieters 61, Machinisten 19, Metaalboorders 7, Metaaldraaiers 3, Metaal slijpers 1, Metaalzagers 2, Monteurs 19. Pianostemmers 3, Polijsters 1, Ponsers 4, Rijwielherstellers 16, Rijtuigschilders 2, Scheepstimmerl. 6, Stokers 24, Tegenhou- ders 14, Hulp-Verw. Monteurs 12, Voor- slaanders 5, Voorwarmers 6, Vulcaniseurs 1, Vuurwerkers 11, Wagenmakers 5, IJzer- werkers 39, Zandspuiters 2, Zandvormers 2. Oongesch. Arbeiders 48. Totaal 595. Sigarenmakers: Sigarenmakers 22, Sig. Sorteerders 2, Sig. Strippers 1. Totaal 25. Technici, Opzichters: Bedrijfsleiders 8 Ingenieurs 3, Technikers 3, Teekenaars 15, Werkmeesters 22. Totaal 51. Textielarbeiders: Hekelaars 7, Katoen drukkers 22, Kluwers e.a. 9, Luikers 5. Plaatsnijders e.a. 20. Schrobbelaars 2, Spin ners 64, Spoelers 2, Staaldraaddraaiers 6, Sterkers 2, Stijkers 13, Wevers 116, Wol bewerkers 41, Ongesch. Textielarb. 69. To taal 378. Transportarbeiders: Emballeurs 6, Chauf feurs 140, Exp. knechten 17, Koetsiers 12, Loopknechten 44, Schippers 86, Magazijn knechten 56, Spoor- en Trampers. 20, Wa kers 7, Transportarbeiders 81, Losse Ar beiders 529. Totaal 998. Typografen: Boekbinders 20, Boekdrux- kers 18, Fotografen 4, Hulp-Vakarbeiders 5. Letterzetters 29, Steendrukkers 2. To taal 78. Voedingsmiddelenarb.: Bakkers 86. Ove- nisten 4, Slagers 70, Suikerwerkers 21, Wijnkoopersknechten 13, Zoutzieders 2, Zuivelbereiders 5, Ongesch. Fabr.arb. 40. Totaal 241. Vrouwen: Beh. Naaisters 1, Apothekers- ass. 2. Kapsters 3, Naaisters 11, Strijksters 2, Maasters 1, Kooksters -1, Winkeljuffrou wen 13, Serveersters 3, Buffetjuffrouwen 3, Linnenjuffrouwen 1, Kantoorbedienden 41, Verpleegsters 7, Bedrijfsleidsters 1, Tee- kenaressen 1, Onderwijzeressen 7, Ass. en Huishoudsters 11, Dienstboden d. en d. en nacht 40, Kinderjuffrouwen 1, Werksters 108, Fabr.arb. 28. A.V.O. 9. Totaal 295. Alg. totaal 4584; 12 November 1936 4850; 13 November 1935 4362. Ben. 43 Ged. Werk- loozen en 16 jeugdwerkverschaffing. Uit Leiden vertrokken: P. Belgraver, Oegstgeest, W. de Zwjj- gerln. 41 A. C. Blöte, Leiderdorp Linde laan 7 Wed. M. de Groot-den Boef, Rhoon, Dorpsstr. 7 C. A. B. Bokern, Maasstricht, Wilhelminasingel 31b E. D. Bokern, Maastricht, Wilhelminasingel 31b M. Bokern, Maastricht, Wilhelminasingel 31b K. F. C. Bösecke, Hilversum, Neu- weg E 59 J. v. Boven, den Haag, Boek- horsstr. 22a G. Th. Breuring, Eindhoven, v. Somerenstr. 1 J. v. Bruggen, Rotter dam, Gaffelstr. 23a E. C. Cohen, Am sterdam, Kastanjeplein 3 A. C. M. Die ben en fam., Voorschoten, aan boord C. Dominicus, Amsterdam, v. Tuyl v. Seroos- kerkew. 158 J. v. Duyvenbode, Sassen- heim, Hoofdstr. 132 L. C. v. Egmond, Amsterdam, Celebesstr. 46 III C. Miere- met-v. Es en fam., Soerabaia E. W. Kriek-Fukken, Noordwijkerhout, Heeren- weg 146c H. J. v. Gasselt, Amsterdam, W. de Wlttstr. 40 III M. de Gunst, den Haag, Yperschestr. 3 B. A. v. Halderen, New York, Produce Eschange A. P. Bol- LEIDEN. Tot en met 20 November expositie „Wim van Woerkom", Nieuwe Ryn 33. Dinsdag. „Geloof en Wetenschap", lezing Gonda van Dam, met muzikale il lustratie, Kleine Gehoorzaal (Aal markt) te 8 uur. Woensdag. Operette „De Drie Kabouter tjes", Leidsche Schouwburg, 8 u. Woensdag, Vergadering R.K. Gemeente raadsleden in den Statenkieskring Leiden, Den Burcht, 8 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging, afd. Leiden, zitting gebouw St. Vinc.-Ver., HoogL Kerkgracht 32, 89 uur. Donderdag: „St. Raphael", Ledenvergade ring. Bondsgebouw 8 uur. Donderdag, Societeits-avond en cursus bridgen o. ausp. v. d. Ned. Reis- ver. v. Kath., Den Burcht, 8.15 u. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 13 tot en met V r ij d a g 19 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: D. J. v. Driesum, Mare 110, tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Hannaart, Rotterdam, Libellenstr. 16a J. Hasselbach en fam., den Haag, Isingstr. 249 E. J. Heemskerk, Noordwijk, Zandv.- straat 23 F. A. F. Hendriks, Zoeterwou- de, H. Rijndijk F* 128b D. v. d. Hoek, Warnsveld, Rijksstr.weg 78 F. Hoenen, Laren N.-H., Vredelaan 4 C. Hoppen brouwer en fam., Voorschoten. Vernède- park 69 H. Hoppenbrouwer, Voorscho ten, Vernèdepark 69 J. v. Person en fam„ den Haag, Merkusstr. 34 M. A. Kalmijn, Utrecht, Wagendwarsstr. 42bis W. P. Ketting, Sassenheim, Hoofdstr. 305 R. Keijzer, Alphen a. d. Rijn, Hofzichtstr. 6 J. de Koning en fam., Zoeterwoude, Park die Leythe F 10c W. N. M. Storm v. Leeuwen-Kooiman, Djocjacarta A. J. Koopal en fam., Amsterdam, Kinkedstr. 151 III J. Korringa, Heemstede, Bron- steeweg 16 I. P. C. Korswagen, Amster dam, Rolof Hartstr. 7 Lie Hong Tjiang, Oegstgeest, Regentesseln. 12 K. N. Lim, den Haag, Lubeckstr. 79 C. v. Loef, den Haag, Huygenspark 27 W. Lous, Meppel, Schuttevaerstr. 15 P. J. M. Luypen, Was senaar, Eikenlaan 5 H. C. Luijt, den Haag. Rusthoekstr. 10 M. A. H. Marsé, den Haag, Tasmanstr. 188 C. F. Marsman, den Haag, Wassenaarschew. 71 J. J. H. v. Meteren, Amsterdam, Bentinckstr. 591 H. Modderman, Gouda, Krugerlaan 130 H. J. v. Oortmerssen en fam., Ede, Talma- laan 21 G. Oosthuizen en fam., Terschel ling G. W. Overdijk en fam., Voorburg, v. Deventerln. 11 M. J. A. Peeters, Am sterdam, Sarphatistr. 106 E. A. Penrhyn Lowe, den Taag, Nicolaistr. 57 H. W. v. d. Reijden, den Helder, Marine-kazerne W. F. de la Rie en fam., Olst, Dijk A 43 Jhr. W. F. Röell, Haarlem, Nieuwegr. 7 J. M. C. de Roo en fam., Vlissingen, K. Buskenstr. 14 J. Rijsbergen, Lisse, Hee- reweg 351 A. Schipper, Wassenaar, Ha- vm 3a J. W. Schrijvers en fam., Was senaar, Hallekensstr. 45 A. F. Sloet v. Oldruitenborgh, den Haag, Ln. v. N. O. In- dië 102 B. Sloet, Sassenheim, Menneweg 161 G. V. M. v. Spaandonck, Rotterdam, Westzeedijk 108a C. H. J. Staats en fam., Voorschoten, Leidschew. 491 H. W. v. d. Steeg, Oegstgeest, Spaargarenstr. 32 A. Streng, Apeldoorn, Wol weg 11 A. Uit hol enfam., Alphen a. d. Rijn, Steekter- weg 72 Wed. F. G. Faber-Vellekoop, Oegstgeest, Terweeweg 64 J. Verhoeven en fam., Batavia C. Vinkhuijzen, Wasse naar, v. Z. v. Nyeveltstr. 32 P. C. Visser, Amsterdam, v. Speijkstr. 18 J. v. d. We reld, Alphen a. d. Rijn, Dorpsstr. A. H. Witte, Oegstgeest, Rynzichtweg 17 H. Th. Wittekampf, Schiebroek, Molensingel 200 A. M. v. d. Kwast-v. Zuijlen, Tjipanas N. O. I. Is ons offensief geweest met het parool: In elk Katholiek gezin een Katholiek Dagblad. Op aandrang van meerderen stellen wij vanaf heden nogmaals voor korten tijd een premie beschikbaar voor dengene, die ons een nieuwen abonnè voor minstens drie maanden aanbrengt. Wij stellen hiervoor ter beschikking: Onze tijd gebiedt: weest Katholiek In woord en daad, 't Is Uw Katholiek Dagblad, dat U hierbij ter zijde staat

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2