NIEUW WERELDRECORD VAN RAGNHILD HVEGER VIERDE BLAD - PAG. 15 OP DE 400 M. BORSTCRAWL. MAANDAG 15 NOVEMBER 1937 R.V.C—LUGDUNUM 7—2 DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. DE LEIDSCHE COURANT NOORD-DUITSCHLAND—NOORD NEDERLAND 3—0. Voor 5000 toeschouwers werd te Hanno ver een ontmoeting gespeeld tusschen een Noord-Duitsch elftal, dat geheel uit spe lers van den gouw Saksen bestond, en Noord-Nederland, welke wedstrijd met een 30 overwinning van de gastheeren eindigde. In de eerste helft hadden onze landge- nooten den wind mee en waren zy in het veld iets sterker, doch konden dit niet in doelpunten uitdrukken. Het samenspel was zeer behoorlijk en vooral In snelheid munt ten de Noord-Nederla*»ders uit. De rust ging in met blanken stand. In de tweede helft waren de Noord-Duit- schers iets meer ln den aanval, dank zij den wind, dien zij in den rug hadden. Het achtertrio van Noord-Nederland met den G.V.A.V.-er Top aan het hoofd, verde digde uitstekend, doch kon niet verhinde ren, dat de linksbinnen, Fricke van Armi- nia tweemaal achter elkaar scoorde, ter wijl de midvoor Wente (Hannover) den stand op 30 bracht. Ondanks krachtige pogigen van de Noord-Nederlandsche aan- valslinie, waarin vooral de rechter vleu gel, bestaande uit Meulema en Bonsema, goed werk deed. gelukte het niet een te- genpunt te maken. Zoo kwam het einde met een 30 zege van het Noord-Duitsche elftal, cijfers, die zeer zeker geflatteerd kunnen worden genoemd. TWEE BULGAARSCHE SPELERS LEVENSLANG GESCHORST. De Bulgaarsche voetbalbond heeft beslo ten de spelers Rafailoff en Bajkuschoff le venslang te schorsen voor het feit, dat zij weigerden, uit Frankrijk naar Sofia te ko men om daar deel te nemen aan de voor bereidingen voor den voetbalwedstrijd te gen Tsjecho-Slowakije. Zooals men weet, is deze wedstrijd, wel ke in de voorronde van het wereldkam- pioenschapstournooi gespeeld werd, Zon dag j.l. een 11 gelijk spel geëindigd. HOCKEY NEDERL. HOCKEYBOND. De uitslagen. Heere n. Ie klas West: GooiBMHC 13. Om den Fresling-beker: Leiden IRijs wijk 100; Togo IVLeiden II 23. D a,m es. Ie klas West: AmsterdamHDM 30; HH Y CBDHC 3—0; HOC—Rood Wit 3—2. Overgangsklasse: LeidenBHV 51; BDHC IITogo 12; KievitenAmster dam II 21. 3e klas B: BDHC IV—BDHC V 0—1; ZandvoortHBS II 61; Leiden II HBS I 2—1. 4e klas A: Leiden IIIHDM IV 62. R.K. DAMESHOCKEY#-COMPETITIE. Sportraad van de Graal De uitslagen van gisteren luiden: Oypmpia, LeidenLHS, Alkmaar A-team 21. Hurry-Up I, O verveenQuick, Haar lem A-team 51, B-team 20. The Unity, AmsterdamNVA, Amsterdam afgelascht. Thor, Amsterdam—Wilskracht II, Amster dam, afgelascht. Wilskracht I, Amsterdam Hurry Up II, Overveen, afgelascht. Olympia—LHS 2—1 LHS was onvolledig. Beide partijen wo gen tegen elkaar op. In het begin waren goede aanvallen van LHS, welke eenige corners ouleverde. Na goed combinatie spel van de voorhoede van Olympia volgde 't eerste doelpunt. Na de mid.bully tracht ten de gasten hun schade in te halen, het mocht hun echter niet gelukken. Een voor half-time mocht het Olympia andermaal gelukken, door een goed opge zette aanval van den voorhoede het 2de doelpunt te scoren. Zoodat de rust met 2 0 in ging. Na de rust kon men het de gasten aan zien, dat ze vast besloten waren hun ach terstand in te halen, hetgeen hun dan ook na 10 min. spelen gelukte. In het laatste gedeelte van den wedstrijd hadden beide partijen vele score-kansen die niet benut werden. Zoodat de 2e thuis- l wedstrijd met een 21-overwinning ein- digde. j ZUID-HOLLANDSCHE HOCKEY-BOND. ZuidwijckTempo (dames) 02. Ook gisteren is het de Zuidwjjck-dames niet mogen gelukken de overwinning te be halen, ofschoon zeker niet gezegd kan wor den, dat zij de minderen waren van de be zoeksters. Voor de rust was Tempo wel in de meerderheid en dat leverde dan ook en kele strafcorners op, waarvan echter geen doelpunten het gevolg waren. Mej. Ponte in het doel deed enkele malen verdienste lijk werk, en ook de Leidsche achterhoede was vrij safe, ofschoon zij zich soms niet vlug genoeg herstelde. Kort voor de rust scoorde Tempo onhoudbaar uit een scrim mage voor l*2t Leidsche doel. Na de rust kwam Zuidwijck in de meer derheid. De spil, mej. Goudsmit, legde den grondslag voor enkele goed-opgebouwde aanvallen. Mej. Van Noort dribbelde dik- 1 wijls met den bal om verschillende tegen standsters heen, maar de schutterscapaci- teiten ontbraken. Enkele opgelegde kansen werden gemist, doordat bijna de geheele voorhoede over den bal heen maaide. Een i moeilijke kans werd door den rechtsbinnen goed benut, maar het schot ging juist naast. Enkele Rotterdamsche aanvallen strandden op buitenspel, maar tenslotte brak één der voorhoedespeelsters alleen door, en maakte de overwinning voor haar club met een houdbaar schot tot een feit. Blijft nog te vermelden, dat de linksbinnen kort na de I rust uitviel, zoodat de Leidsche voorhoede wel gehandicapt was. Nieuw Eur. record heeren tieeren 200 M. schoolslag MAAGDENBURG, 14 November (ANP). In het tot de laatste plaats bezette Wil- helmsbad te Maagdenburg zijn Zaterdag en Zondag internationale wedstrijden gehou den, waaraan, behalve de beste Duit3che zwemsters en zwemmers, van Deensche zijde werd deelgenomen door Ragnhild Hveger. Ragnhild Hveger slaagde er giste ren in het wereldrecord over 400 meter borstcrawl, dat op haar naam stond met een tijd van 5 min. 14 sec., geves tigd op 3 October j.l. te Gent, te ver beteren op 5 min. 12,4 sec. Op 12 Juli 1934 bracht Willy den Ouden het wereldrecord op dezen afstand op haar naam met een tijd van 5 min. 16 sec. En kele jaren heeft onze landgenoote dit re cord op haar naam gehad tot op 10 Fe bruari 1.1. Ragnhild Hveger te Kopenhagen het record veroverde met een tijd van 5 min. 14,2 sec. Te Gent haalde zij onlangs 0,2 sec. van haar eigen wereldrecord af en thans ging het al weer 1,6 sec. sneller. Steeds scherper komt dit wereldrecord, dat vanzelfsprekend ook een Europeesch record van de Deensche zwemster is, te staan en het zal wel geruimen tijd duren alvorens eem andere zwemster Ragnhild Hveger op dezen afstand zal onttroonen. De beste Duitsche zwemster op dezen afstand was Inge Schmitz met een tijd van5 min* 42,7 sec., waarmede zij een nieuw Duitsch record vestigde. Een tweede fraaie prestatie verrich te de Duitsche schoolslagzwemmer Ar thur Heina, Hij is er n.l. in ges'ragd een nieuw Europeesch record 200 meter schoolslag te vestigen door dezen afstand af te leggen in den tijd van 2 min. 38,9 sec. Het oude Europeesche record stond op naam van den Franschman Carton- net met een tijd van 2 min. 39,6 qic. gevestigd op 4 Mei 1935 te Parijs. Het wereldrecord is in het bezit van den Amerikaan Jack Kasley, die op 28 Maart 1936 te New Haven een tijd van 2 min. 33,2 sec. maakte. Ver is het Eurojeesch re cord dus niet meer van het wereldrecord verwijderd. Heina verbeterde met zijn prestatie na tuurlijk het Duitsche record, dat Sietas in 1936 te Hamburg met een tijd van 2 min. 40.1 sec. had gevestigd. Ragnhild Hveger won de 100 meter rug slag in 1 min. 18,5 sec. Een goeden tijd ZuidwijckTempo II (heeren) 10. Zuidwijck is er in geslaagd tegen het tot gisteren ongeslagen Tempo II, een der sterkste ploegen uit de tweede klasse, de overwinning te behalen. Deze overwin ning is niet gemakkelijk geweest, maar daarom niet onverdiend. Tempo speelde vrij zwaar, doch was hier voornamelijk zelf de dupe van. Voorts kon de Zuidwijck-ach- terhoede den buitenspelval nogal eens met succes openzetten. Het samenspel bij Zuid wijck was weer beter verzorgd dan de vo rige week. Nu eens werd met korte slagen aardig gecombineerd, dan weer met een lange pass een heel ander deel der ploeg aan het werk gezet. Als de ex-Docosspelers, die gisteren voor het eerst mee konden spelen, wat meer ingeburgerd zijn, zal het onderling verband nog wel beter worden. Voor de rust werden geen doelpunten gemaakt. Tempo speelde meer aanvallend, Zuidwijck meer teruggetrokken, waardoor de bal dikwijls angstig dicht voor het Leidsche doel kwam. Van der Bijl was ech ter op zijn post. Eenmaal kon hij niet voor komen, dat de bal in zijn doel belandde, maar even te voren was terecht voor een fout van Tempo gefloten, zoodat geen doel punt werd toegekend. Na de rust werd Zuidwijck aanvallender, hoewel de Tempo-aanvallen steeds gevaar lijk bleven. Na schitterend solo-spel van Van Ommen kon P. Jansen met een zacht tikje den R'damschen keeper passeeren. Door stug verdedigen werd deze voorsprong behouden, waarmede het einde kwam van een wedstrijd, waarin het voortdurend aopelleeren der Tempo-spelers hinderlijk was. Volgende week komt de andere kam- pioens-candidaat, N.O.A.D., op bezoek. KORFBAL NEDERL. KORFBALBOND. De uitslagen. Ie klas Z.H.: Ons EibernestHSV 12. 2e klas A: HBSGymnasiasten 43; HSV II—HKV II 4—1. 3e klas A: Achilles IIALO 12; Gym nasiasten IIde Algemeene 60. Ie klas N.H.: LutoBlauw Wit 25; DVDSwift 33; WesterkwartierDTV 7—3. Ie klas Gelderland: 't Overschotje Vada 52; EkcaZKC 32; Mercedes Onder Ons 31. Ie klas Overijsel: DOSGroen Zwart 72; HKCNaas 11; Rigtersbleek— Achilles 41. SCHERMEN OEGSTGEESTER SCHERM- VEREENIGING. Van Zuylen wint den wisselbeker. In de schermzaal van de O. L. School aan den Terweeweg is Zaterdagmiddag voor leden van de Oegstgeester Scherm- maakte de Deensche wereldrecordhoudster op de 100 meter borstcrawl, welke zij in 1 min. 8 sec. zwom. Gisela Arendt tikte 0,1 sec. later aan. Bjoern Borg kwam op de 400 meter borstcrawl uit en toonde vooral een betere keerpunt-techniek. Hij kwam als eerste aan met op de tweede plaats de Duitscher Plath, die tevens een nieuw Duitsch re cord vestigde. Ook op de 200 meter won Borg voor Plath. NIDA SENFF GESLAGEN. Onder vry groote belangstelling zijn gis teravond, in het Sportfondsenbad te Am sterdam, internationale zwemwedstrijden gehouden, georganiseerd door den Am- sterdamschen Kantoor-zwembond, ter ge legenheid van zijn vijfjarig bestaan. De 100 meter borstcrawl voor heeren le verder al dadelijk een verrassing op, door dat Moolenaar met zeker 11/2 meter ver schil van Scheffer won, die blijkbaar niet bijzonder op dreef was. Reeds na 50 meter leidde de IJ-zwemmer om ten slotte, onbe dreigd, als eerste aan te tikken. Een nog grootere verrassing echter was de nederlaag van Nida Senff op de 100 M. rugslag. Reeds op de eerste 25 meter had den Corrie Kint en Iet van Feggelen een kleinen voorsprong genomen, welke na 50 Meter, gegroeid was tot ruim een meter. Mejuffrouw Kint en mej. van Feggelen le verden een feilen strijd om de eerste plaats, welke ten slotte, na een fraaie eind spurt van Iet van Feggelen, door de IJ- zwemster gewonnen werd. Nida Senff moest zich met hand en tand verdedigen om de laatste plaats te ont gaan. Zij tikte gelijk met Dini Kerkmees ter aan in den voor haar slechten tijd van 1 minuut 18 seconden. Haar trainster me vrouw de DoodKoenen deelde ons mede, dat Nida zich niet bijzonder fit gevoelde. Een keurige prestatie venichtte ook Ali Stijl, die de 100 meter borstcrawl won in den goeden tijd van 1 minuut 9.1 sec. Een tijd, welke zij wel eens bij haar training, doch nog nooit tijdens wedstrijden had ge maakt. Greet Sweres werd tweede vóór Tini Wagner, die niet zoo soepel zwom als men van haar verwachten mocht. Het was vanzelfsprekend, dat Jopie Waalberg de 200 meter schoolslag won, al was haar tijd, 3 min. 3 sec. ook al niet bijzonder voor haar, doch Jopie Stroom- berg kwam 4 sec. later aan, terwijl de der de plaats bezet werd door een jong ZIAN- zwemstertje, de 13-jarige Kraayenlbrink, die nog voor mej. Klijnoot wist te eindi gen. vereeniging een onderlinge personeele wedstrijd voor floret gehouden om het zaalkampioenschap 1937. Hiervoor was een fraaie wisselbeker beschikbaar gesteld. Doordat eenige leden plotseling waren verhinderd, traden elf schermers aan op twee loopers onder leiding van de hee ren de Jager en Haerden. Het is een mid dag van sportief genot geworden, want er is met een werkelijk verheugend elan getrokken, waarbij vanzelfsprekend ver rassingen niet uitbleven. Het vorige week voor oogen gestelde doel heefNdezen middag een zeker effect opgeleverd. Over den wedstrijd vermelden wij, dat van Zuylen het zaalkampioenschap be haalde met 9 gewonnen en 1 verloren partij, 12 ontvangen en 39 gegeven tref fers. In deze wedstrijd werd no. 2 de Troye Jr. die bijzonder opviel om zijn produc tiviteit en in het felst van den strijd net jes de punt in het gevechtsvlak wist te houden. Hij won 8 partijen met 17 ont vangen en 35 gegeven treffers. Dreef werd no. 3 met eveneens 8 ge wonnen partijen, 18 ontvangen en 37 ge geven treffers. Doordat hij even één der veteranen on derschatte, ontging hem de tweede plaats. Witmans maakt een inzinking door en werd no. 5. Eenzelfde verschijnsel deed zich eenige weken geleden ook bij van Zuylen voor, dus verwachtten wij dat dit ook bij Witmans slechts van tijdelijken aard moge zijn. De prijzen werden met een kort aan moedigend woord aan elk der winnaars uitgereikt door den heer M. de Troye, nadat deze vooraf de heeren de Jager en van Haerden hartelijk dank had gebracht voor de bekende correcte hoofdleiding waarmede elke schermer ingenomen was. Immers een vaste en onpartijdige leiding werkt opbouwend ten opzichte van de schermsport. De voorzitter, de heer Bouters wees daarop in zyn sluitingswoord nog eens nadrukkelijk en dankte dan den schenker van den wisselbeker. Hij dankte tevens de dames die zonder een enkele storing te veroorzaken deelnemers en vele be langstellenden van een heerlijk kopje thee hebben voorzien. Een schermwed- strijd bijwonen zonder toegangsprijs te betalen en bovendien op tijd een wel kome verfrissching te ontvangen, zooiets kent men blijkbaar alleen bij die scherm sport waar de beoefenaars steeds toonen, behalve ridderlijke tegenstanders, ook goede gastheeren te zyn. En dat moge zeer worden gewaardeerd. Op Zaterdag 27 November zal een sa bel wedstrijd worden gehouden om het zaalkampioenschap waarvoor een wissel- beker is beschikbaar gesteld. Het vermoeden dat Lugdunum na den wedstrijd van verleden week, nu tot beter resultaten zou komen, ls niet bewaarheid geworden. Integendeel: het werd Groen-Wit's grootste nederlaag in dit seizoen tot dusverre geleden en meer dan ooit verkeerd Lugdunum in een lang niet denkbeeldig degTadatie- gevaar. Toch deed het spelbeeld deze enorme ne derlaag niet vermoeden, doch goed veld spel bezorgt een ploeg hoogstens de sympa thie van het publiek, maar punten worden er niet mee behaald. Ontegenzeggelijk was het veldspel der Leidenaars beter dan dat der Hagenaars, doch voor het doel geko men was er niet een, die tot een behoor lijk schot kon komen, in tegenstelling tot de gastheeren, die van de tien scorings kansen er niet minder dan zeven wisten te benutten. Hoe ongelooflijk het ook moge klinken: Lugdunum woog in het veld vol komen gelijk met de Hagenaars op, was zelfs beduidend in de meerderheid voor de rust en in het eerste kwartier der tweede helft en toch zoo'n ongezouten nederlaag. De oorzaak ligt o..i in de toegepaste tac tiek der ploegen. Waar Lugdunum, ondanks de modderige doelgebieden, volhardde in te kort spel, vee] te kort en een kolfje naar de hand der Haagsche backs, stelde R.V.C. daar een vlot long-passing tegen over, dat de Leidsche defensie geheel uit haar verband rukte. Zoodoende verschenen Caluwe c.s. bij herhaling vrij voor keeper Koet, die dan bij voorbaatkansloos was. Dit verschil in spelopvatting is zonder twijfel de oorzaak van deze groote Leid sche nederlaag. Weliswaar was het eerste Haagsche doelpunt, reeds in de eerste mi nuten door midvoor v. Osch gescoord, in overduidelijke buitenspel-positie gemaakt (10), doch het tegenspel onzer stadge- nooten hield beloften in voor het verdere verloop der kamp. En weinig scheelde het of de Lange had de balans reeds weer in evenwicht gebracht, doch de Haagsche keeper redde goed. Voor de strijd een kwar tier oud was, stond Groen-Wit reeds met 3 0 achter; door keurige aanvallen over den linkervleugel geleid, waarna rechts binnen Caluwe voor de rest zorgde. Fana tiek kwam Lugd. nadien opzetten en bij een fraaie scoringskans werd midvoor de Lange wat al te hardhandig tegen den grond gewerkt met een strafschop tot ge volg. v. Berkel bracht hieruit de achter stand to 31 terug. Een langdurigen druk op de Haagsche veste vermocht geen wij ziging in stand te brengen en juist voor de rust benutte Caluwe andermaal een voor zet van zijn broer op den linkervleugel en met een onverdiende 41 achterstand ging de rust in. Vol goeden moed werd aan de tweede helft begonnen, die echter nog geen minuut oud was, toen midvoor v. Osch de stand reeds op 51 had gebracht. Een waar beleg volgde op het Haagsche doel, dat echter dusdanig werd bewaakt dat van alle goede aanvallen er niet een werd benut. Slechts toen Groen-Wit zich een free-kick wegens vasthouden zag toe gewezen, zag Koolloos kans het leer langs den Haagschen doelman te jagen (52). Schoten van de geheele Leidsche voorhoede brachten de R.V.C.-doelman veel werk, doch weinig benauwde oogenbliken, daar voor waren zij te zacht of te slecht ge plaatst. Plotseling ging de linksbuiten der gastheeren er alleen van door en voor men het besefte lag no. 6 in de Leidsche tou wen (62). Dit bracht de gasten den ge nadeslag toe. Want terwijl een stortbui veld en bal nog gladder maakten, waren de laatste 5 minuten geheel voor de thuis club, die door middel van hun rechtsbuiten den eindstand op 72 brachten. A.S.C.—IDELERITAS 2—5. Zulk een slechten wedstrijd als ASC gis teren speelde, zagen we dit seizoen nog niet. En dat dit juist tegen een der zwak ste clubs der afdeeling was, pleit aller minst voor de rood-zwarten. Er lag over de geheele ploeg 'n matheid, als we niet ge wend zijn, maar vooral de voorhoede maak te zich daaraan schuldig en te erger is dit, wijl het aantal kansen voor het Celeritas- doel legio was. De gladheid van het veld moge eenigszins hinderlijk zijn geweest, doch Celeritas wist onder dezelfde omstan digheden toch wel kansen te benutten en goals te maken. We kunnen niet zeggen, dat ASC in het veld de mindere was, zij was zelfs veel meer in den aanval dan Ce leritas, doch niet te ontkennen valt, dat de gapingen in het middenveld den gasten steeds opnieuw gelegenheid gaf tot het op zetten van aanvallen en de Hagenaars de den dat uitstekend. ASC trof het niet, dat ten Cate, toen de verdediging het na een kwartier wat be nauwd had, in eigen doel schoot (01), doch het werd al bedenkelijk toen, nadat Mooten vruchteloos geprobeerd had de Haagsche verdediging te verschalken van Gogh den voorsprong tot 02 opvoerde na 25 min. spelen. Wel kwam ASC toen even tot bezinning en het onmiddellijk gevolg was, dat Mooten drie min. later op een voorzet van v. Duuren hard inschoot. De Vreede in het Haagsche doel stopte welis waar den bal, doch v. d. Meer had geen moeite te doelpunten (1—2). In een perio de van voortdurend ASC-overwicht wist Langeveld na een hevige schermutseling voor het ASC-doel 13 te maken. In de tweede helft wist de la Blje uit een goeden pass van Mooten den achter stand te verkleinen (23). Er was toen 5 min. gespeeld en een Leidsche zege was nog heel goed mogelijk, doch op onbegrij pelijke wijze werden verschillende gemak kelijke kansen steeds niet benut. Aan den anderen kant daarentegen lukte het wel. v. Gogh maakte er onverwachts 24 van. Toch was het Celeritas niet genoeg. On danks belegeringen van haar eigen doel door ASC trok de voorhoede er steeds weer op uit en Roland maakte uit een corner 25. De ASC-voorhoede bleef ondanks op gelegde kansen onmachtig tot doelpunten en onveranderd kwam het einde. AjaxD. W. S. 22. Na zes minu ten kon van Wijngaarden met een listig schot doelpunten, toen het uitzicht van den doeiverdediger belemmerd werd (10). D.W.S. bleek niet ontmoedigd en pakte de zaken met veel geestdrift aan. Gedurende eenigen tijd ging het spel nog geiyk op, doch daarna kwamen de bezoe kers geleidelijk in het offensief. Caiden- hove die weer een goeden wedstrijd speelde, wist de gevaren voor zijn doel te bezweren en stuwde, geholpen door de middenlinie, zyn voorhoede ten aanval. Intusschen kreeg Keizer het zeer druk en de verdediging der thuisclub had wel eens groote moeite met het wegwerken van den bal. Na de hervatting ging D.W.S. weer tot den aanval over. De druk op het Ajax- doel werd zeer hevig en na vijf minuten scoorde Wiertz van dichtbij den gelijkma ker, nadat Draeger den bal van de lijn af tot dicht voor het doel had opgebracht (11). Van Reenen, die bij het samen spel niet de sterkste man was, maakte veel goed door, na 14 minuten, op een voorzet van Bijl onhoudbaar in te schie ten (21). Vrij onverwacht kwam D.W.S. opnieuw gelijk, toen Melchers Sr. een pass van Draeger inschoot (22). H. B. S.—H. D. V. S. 5—1. H.D.V.S. nam spoedig na den aanvang door een scherp schot van Borani de leiding, maar na ongeveer 10 minuten spelens kon van Kesteren met een vliegend schot de par tijen op gelijken voet brengen (11). 25 minuten later benutte van Vliet een voor zet van Oldemans door met een mooien kopbal H.B.S. de leiding te geven (2—1). Ofschoon H.D.V.S. in de tweede helft met den vrij sterken wind in den rug speelde, had H.B.S. reeds na een minuut succes toen v. d. Vegt uit een voorzet van Ta verne den bal in den hoek schoot, onhoud baar voor v. d. Tuijn, die den inmiddels uitgevallen Beun verving. Vijf minuten later maakte van Vliet er by een plotse- lingen doorbraak 41 van en dezelfde speler bracht in de laatste minuut van den strijd op dezelfde wijze den eindstand op 51. D. F. C.Excelsior 21. Zoodra Excelsior zich wat meer vrij kon spelen kreeg vooral Maaskant verscheidene kan sen, waarbij hij ten slotte via de paal zijn club de leiding bezorgde. D. F. C. laat het er echter niet bij zitten maar moest zich toch tot het uiterste inspannen om twin tig minuten later Ponte de kans te geven den gelijkmaker te scoren, wat hij ook onberispelijk deed. In de tweede helft ble ven de verdedigingen steeds meester van het terrein, hoewel beide doelen vele ma len ternauwernood aan doorboring ont snapten. Vijf minuten voor het einde trapte Maatje in eigen doel (21), zoodat D. F C. on verdiend een overwinning boekte. V. S. V. R. F. C. 34. In de eerste helft werd aan beide kanten vlug gespeeld, maar het elftal van V. S. V. toonde eenige zwakke plekken. Vooral Carton hoort in het elftal niet thuis. De rust kwam met den stand 13. Door schoten van Van Dijk, Bout en Drok aan de eene en door een schot van Van ier Lugt aan de andere zijde. Na de rust bracht Var Dijk den stand zelfs op 14 maar vóór het einde scoorde Sterk tweemaal. Hard vocht V. S. V. om den gelijkmaker, maar deze bleef uit. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn: Eerste klasse. ArsenalWest Bromwicht Albion 11, BlackpoolBirmingham 03, Bolton Wan derersStoke City 10, BrentfordMidd lesbrough 33, Derby CountryLeeds United 33, EvertonChalsea 41, Hud- dersfield Town Portsmouth 20, Leicester CityPreston North End 10, Manchester CityLiverpool 13, SunderlandGrims by Town 2—2, Wolverhampton Wanderers Charlton Atheltic 11. De stand is nu: gesp.gew.gel.verldoelp.pnt. Brentford 16 9 3 4 33—24 21 Wolverhampton 15 7 5 3 24—18 19 Chelsea 15 8 3 4 34—27 19 Bolton Wanderers 15 7 4 4 30—22 18 Leeds United 15 6 6 3 23—18 18 Preston North End 15 6 7 3 21—18 17 Charlton Athletic 15 5 7 3 21—18 17 Sunderland 15 7 3 5 26—28 17 Stoke City 15 6 4 4 26—16 16 Arsenal 15 5 5 5 27—19 15 Huddersf. Town 15 6 3 6 21—21 15 Manchester City 15 6 3 6 27—27 15 Middlesbrough 15 6 3 6 26—27 15 Birmingham 15 4 6 5 22—20 14 Grimsby Town 15 4 6 5 18—23 14 W. Bromwich Alb. 15 6 2 7 27—34 14 Derby County 15 4 6 5 22—32 14 Leicester City 15 5 4 6 19—32 14 Everton 15 6 1 8 27—29 13 Liverpool 15 5 2 8 28—31 12 Blackpool 16 3 4 9 17—29 10 Portsmouth 15 0 5 10 17—36 5 Tweede klasse. Aston VillaBurnley 00, Blackburn RoversNewcastle United 21, Bradford Bury 11, ChesterfieldManchester Uni ted 17, FulhamBarnsley 00, Norwich CityTottenham Hotspur 21, Plymouth ArgyleStockport County 21, Sheffield WednesdayLuton Town 40, Southamp tonNittingham Forest 20, Swansea TowndSheffield United 35, West Ham UnitedCoventry City 00. HONGARIJE—ZWITSERLAND 2—0. De 17e landenwedstrijd tusschen Honga rije en Zwitserland werd gisteren voor slechts 10.000 toeschouwers te Boedapest gespeeld en door Hongarije met 20 ge wonnen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 15