RIJNSTREEK MAANDAG 15 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURAN1 VIERDE BLAD - PAG. 12 NOORDWIJK. St Josephsgezellen. Voorafgegaan door een Triduum onder leiding van den oud Vice-Praeses Rector S. Braakman, hebben de Josephsgezellen zich gfisteren opnieuw gesteld onder de hoede van het H. Hart, door een hernieuwing der intro- nisatie van het H. Hart van Jezus. Na de kerkelijke viering met een algemeene H. Communie kwamen de gezellen met ver loofden en vele ouders in het Juvenaat bijeen, waarbij Rector Braakman de ver wachting uitsprak, dat bij alle Gezellen door de voorbereidende oefeningen en de de hernieuwing van de Intronisatie van 't H. Hart iets meer moge achterblijven dan oppervlakkige indrukken en dat allen een klein beetje dichter bij Christus zijn geko men en zullen trachten te leven naar zijn voorbeeld. Z.Eerw. had volgaarne de uit- noodiging van den Vice-Praeses aangeno men om dit Triduum te leiden, omdat nog zooveel dierbare herinneringen hem aan Noordwijk bonden door het Jeugdwerk, dat hier op hoog peil staat, waardoor hij gaarne bij deze gelegenheid een eere-sa- luut wilde brengen aan de heeren A. Cas- pers en J. W. Roodenrijs. Met een pittig woordje om het mooie streven van het Ka tholieke Jeugdwerk en van de Gezellen- vereeniging te blijven waardeeren, ver richtte de Vice-Praesses de acte van toe wijding, waarbij allen het Intronisatie-ge- bed uitspraken. Het gezellige gedeelte van dezen avond werd verzorgd door „Utile Dulci", met een tweetal blijspelen, welke door deze öillettanten op een buitengewoon keurige en geestdriftige wijze werden vertolkt, die daardoor allen een bijzonder aangenamen avond hebben bezorgd. WARMOND. Kleeding, Schoeisel, Dekking. De in deze gemeente gehouden inzameling ten dienste van het kleeding-, schoeisel- en dekkingsfonds ten bate der werkloozen heeft een bedrag opgebracht van ƒ250.11. Bovendien zijn nog verschillende giften toegezegd. IJsclub. De bestuursleden, de heeren van Hulst, van Noort, v. d. Sleet Stijnman en Sikking der Warmondsche IJsclub, zijn als zoodanig afgetreden. In de eerstvolgen de vergadering zal een nieuwe bestuurs verkiezing plaats vinden. Verkooping. Bij openbare afslag is het huis van H. Wassenaar alhier verkocht voor den prijs van 4600.Kooper de heer de Blanken, terwijl het pand van de Wed. Blom in de Nederburghlaan is verkocht voor den prijs van 1200, kooper Alb. Papot. Gevallen. Het zoontje van den heer v. d. M. uit 's Gravenhage is, toen het op de duo van #e motor van zijn broer zat, hiervan afgegleden. Het werd met een lichte hersenschudding opgenomen. Het kind is per auto naar den Haag vervoerd. HILLEGOM. Posterijen. Onze plaatsgenoot, de heer L. van Ruiten, brievenbesteller alhier is met ingang van heden overgeplaatst naar Lisse. Granietwerken. De granito-werken van 40 woningen te Haarlem zijn opgedra gen aan den heer F. Damo alhier. As gebroken. Bij de Hillegommer- brug brak van een met bloemkool beladen vrachtauto de achteras, juist op de tram rails. De trampassagiers moesten voor en kele trms overstappen.. Diefstal. Door verbreking van een glasruit is ingebroken in de bloembollen- schuur van den heer V. aan de Beeklaan Een 3-tal manden met Anemonenpitten werden ontruimd. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Blindenavond. Vrijdagavond wordt hier een propaganda-avonii voor den Ned. Blindenbond gegeven. Medewerking verlee- r.en Mej. Cor Igesz, begeleid door mej. Rie Eielle, die, ten gehoore zal brengen aria's van Mozart en Jfèderen van Diepenbrock, Loots en Kuiler. Streekverband Bloembollenstreek van Ver. voor Ziekenhuisverpleging. Het StreekJverband „Bloembollenstreek van vereenigingen voor Ziekenhuisverple- den Vergulden Turk" te Leiden in verga- ging in Nederland kwam Vrijdagavond „In dering bijeen. De vergadering werd druk bezocht. De voorzitter van het Streekverband, de heer P. P. de Koning van Leiden opende de vergadering en sprak een woord van welkom tot de talijk aanwezigen. Daarna werden de notulen gelezen en vastgesteld. Een uitgebreide gedachtenwisseling werd gehouden over de werking van het insti tuut „Controleerend Geneesheer" .Zoowel door de beide controleerende geneeshee- ren, dr. Rassers van Leiden en dr. den Boer van Noordwijk werden verschillende aan gelegenheden naar voren gebracht en bleek bij deze besprekingen het zeer groote nut dezer instelling. Verschillende practische wenken werden gegeven waarmede de vereenigingen hun winst kunnen doen in het belang der plaatselijke vereenigingen. Na de benoeming van een kas-commissie werd de rondvraag gehouden. Hierbij kwa men enkele zaken van internen aard aan de orde en werden aan een besperking on derworpen. De gevoerde besprekingen waren zeer belangrijk en stonden op hoog peiL Deze vergadering bewees wel, dat het Streek verband „Bloembollenstreek" zeer nuttig werk verricht in het belang der aangeslo ten vereenigingen. ALPHEN AAN DEN RUN. Raadsvacature. Naar we vernemen heeft de heer C. den Uyl (S.D.A.P.), in verband met zijn werk zaamheden, als raadslid bedankt. Zijn op volger op de lijst is F. Bogaar, die evenwel geen benoeming zal aanvaarden. Thans zal Mej. Houtman-v. d. Schee als eerste vrouw haar intrede in den Raad doen. Herdenking vierde lustrum van de Ma ria vereeni ging. Zooals reeds bekend viert de Mariavereeniging in November haar 20-jarig bestaan. Op Dinsdag 23 No vember zal hiertoe een feestuit voering worden gegeven in de Sint-Josephzaal. Voor het voetlicht zal door de dames van deze nuttige geheelonthoudersvereeniging wor den gebracht een Japansch stuk in vier be drijven „De witte Iris" genaamd. De repu tatie van het optreden der dames-tooneelis- ten is in den loop der jaren van dien aard geworden, dat een aanbeveling tot een be zoek dezerzijds overbodig is. Een bonte avond. De Vereenigde Al- phensche Revuespelers zullen wederom zorgen voor een avond met eindelooze lach salvo's zooal6 de ondervinding den meesten der bezoekers van vorige uitvoeringen heeft geleerd. Op 25 October en zoo noodig ook op 26 November zal dit gezelschap op treden in de Sint-Josephzaal in samenwer king van de R. K. Harmonievereeniging „Leo XIII" met het schoone, vooropgezette doel de totale baten van dezen avond (of avonden) af te dragen ten gunste van de arme kindertjes van de Parophie. Is een op wekking om te gaan nog gewenscht? DE KWAKEL. Op vrije voeten. Vrijdagnacht trof de politie op het erf van de firma Albert Heijn een man aan, die, bij fouilleering bleek, verschillende inbrekerswerktuigen bij zich had. Hij werd tot den morgen in verzekerde bewaring gesteld, waarna hij weer in vrijheid gesteld werd. BODEGRAVEN. St. Josephsgezellenvereeniging. Gis teravond hebben de leden van de St. Jos. Gez. Ver. een gedeelte van hun na jaarsprogram afgewerkt met de najaars uitvoering, welke bestond uit het drie be drijvige tooneelspel „Wie volgt", naar het EngeLsch van Reginald Simpsom en James Wedgwood, vertaling van J. Ros S.J. De praeses, Kapelaan W. de Lange, open de de bijeenkomst met 'n welkomstwoord, in 't bijzonder tot den Zeereerw. Heer Pastoor en de wethouders van Bodegraven en Zwammerdam. Spr. gaf een toelichting op het te spelen stuk, waarna een aanvang gemaakt werd met het stuk. De leiding hiervan berustte bij den heer C. Twaalfhoven, aan wien alle lof, zoowel voor de regie als de inrichting van het too- neel. Verschillende oude bekenden, welke we al meermalen op de planken gezien heb ben vertolkten op uitstekende wijze hun rol, zonder de nieuwelingen hiermede te diskwalificeeren. Onder de pauze bracht „Musik muss sein" er de bekende stemming in. Na afloop bedankte de praeses alle be langstellenden en sloot hierna. BODEGRAVEN HI—GROENEWEG 3—0 Bodegraven III heeft onze verwachtingen niet beschaamd en door een goede 30 ze ge is zij weer eenige sporten op de compe titieladder omhoog geklommen. Het samen spel was bij de thuisclub veel beter dan bij de gasten, die aldoor harde trappen in het wilde gaven, maar slechts zelden gevaarlijk waren. Wel heeft de Bodegravendefensie nog veel werk gehad, doch zij huldigde daarbij het standpunt: Beter een corner weggeven, dan een doelpunt en zoo kon het gebeuren, dat Groeneweg zoowel voor als na de rust een groot aantal corners te ne men kreeg, welke echter doorgaans slecht genomen werden en geen enkele maal suc ces opleverden. Daarentegen waren de open aanvallen van Bodegraven veel gevaarlijker en reeds na 15 minuten zwenkte de goed spelende rechtsbuiten handig naar binnen en scoorde onhoudbaar Het was de links binnen van Bodegraven, die na een ingezon den schot de door den doelman van Groene weg onvoldoende weggewerkte bal in het net deponeerde 20 terwijl even daarna een fraai schot van denzelfden speler rakelings naast ging. Met 20 werd gedraaid. Ook na de thee was 't weer een hard zwoe gend Groeneweg tegen een meer beheerscht spelend Bodegraven, en nadat eerst de rechtsbuiten, vervolgens de linksbinnen en ten slotte de linksbuiten een goede kans niet hadden weten te benutten, was het uit eindelijk laatstgenoemde, die een zuivere en strakke voorzet van den rechtsbuiten van Bodegraven onhoudbaar benutte 30. Groe neweg was nu een geslagen team en met Bodegraven in den aanval floot de goed lei dende Hilgers voor de laatste maal. L.F.C. H—BODEGRAVEN H. Bodegraven II heeft zijn kans, om de on derste plaats te verlaten, leelijk laten glip pen, door met groote cijfers van L.F.C. II te verliezen, dat hiermede tevens de eerste maar dan ook rake zege boekte. Nu troffen de rood-zwarten het niet, dat zij zonder enkele van hun prominente spelers moesten aantreden, maar nog zou de nederlaag niet zoo groot zijn geworden, ware het niet, dat de beide eerste doelpunten van L.F.C. uit geheide buitenspelpositie werden gescoord, hetgeen den heer van der Wel, die een uiterst nerveusen indruk maakte, niet be lette, deze beide goals toch toe te kennen. Bodegraven raakte hierdoor zoo van streek, dat het voor de thuisclub een klein kunstje was, nog voor de rust de score tot 40 op te voeren. Wel was na de thee het verschil in overwicht wat kleiner, maar de voor hoede van Bodegraven had doorgaans te veel tijd noodig, om iets goeds te doen met den bal en door onnoodig treuzelen gingen verschillende goede kansen verloren. L.F. C deed het beter en met snelle open aanval len had zij nog viermaal succes, zoodat ten slotte het einde kwam met een smadelijke 80 nederlaag van Bodegraven, dat zelfs geen kans zag om de eer te redden. 9 BOSKOOP. Gezellenieuws. Onderafdeeling Schaak club „Steeds Hooger". Deze onderafdeeling heeft haar seizoen reeds goed ingezet met een overwinning op hun Goudsche tegen standers. Zondag had de ontmoeting tusschen „St. Jan" en „Steeds Hooger" plaats te Gouda. Hoewel van weerszijden niet met volledig tiental gespeeld kon worden en de krach ten wat ongelijk waren verdeéld, heersch-- te er een opgewekte, sportieve stemming, welke èn spel èn spelers zeer ten goede kwam. Na een zeer interesante wedstrijd ver loop bleek „St. H." echter in de meerder heid te zijn en boekte dan ook een over winning van 10 1/25 1/2. Biljartclub „Adolf Kolping". Ook deze onderafdeeling heeft niet over succes te klagen. Het derde tiental kreeg de Poede- lars II uit Woerden op bezoek. Aangezien gespeeld werd met gemiddelde plus voor- gift kreeg „A. K." 100 punten voor. Bo ven verwachting was deze voorgift niet noodig want Boskoop wist er nog 20 bij te maken, zoodat met 120 caramboles werd gewonnen. Gaat zoo door „Adolf Kolping". De Deken van Rooyen-beker lacht je in een blij verschiet tegemoet. HOOGMADE. B.V.L. Vrijdag vond te Hoogmade on der leiding yan den heer de Goede uit Al phen aan den Rijn, een serie-schietwed strijd, tevens jaarlijksche schietwedstrijd plaats van afdeelingen van den B.V.L. Deze tweede wedstrijd (waarvan de eer ste plaats vond te Ter Aar) leverde, met inbegrip van de vorige maal, den volgenden uitslag: Ter Aar 473 punten, Woubrugge 456, Hoogmade 450, Langeraar 439, Papen veer 435. In totaal kunnen 500 punten be haald wórden. De volgende wedstrijden zullen plaats vinden te Langeraar, Woubrugge en Papen veer. Voor deze wedstrijden is door Majoor Bootz van de B.V.L. een wisselbeker be schikbaar gesteld, welke momenteel berust in handen van Ter-Aar, terwijl de heer Ver hulst te Leiden een wisselprijs beschikbaar heeft gesteld wanneer 3 maal achtereen- het hoogst aantal punten wordt bereikt. HAZERSWOUDE. Geboren: Cornelia Anna d. van W. L. van der Meer en C. P. Overdevest. Ali- da d. van N. van Zwieten en G. Dorrepaal. G e h u w d: A. den Hertog 22 j. en A. Op- pelaar 24 j. J. Groen 20 j. en G. van Brakel 17 j. Vertrokken: P. M. de Groot, naar Stompwijk. J. Th. Kramer naar Zoeter- meer. M. C. Kraan, naar Ter Aar. G. C. Alkemade, naar Ilpdendam. A. H. Dompeling, naar Zoeterwnude. P. H. Vellekoop, naar Apledoorn. M. van Velde, naar Leiden. HAZERSWOUDE (H.R.). 2c Lustrumviering van de Tooneelvereen. „St. Michaël". In het najaar 1927 kwa men eenige Hazerswoudsche jongemannen in het Café Lieverse bijeen om te komen tot de oprichting van een tooneelclub. Dit pogen is geslaagd en na ongeveer een half jaar van moeitevolle, maar plezierige repetities kwam de eerste uitvoering, die bijzonder in den geest van het publiek viel. En nu, na 20 succesvolle uitvoeringen, viert deze vereeniging haar 10-jarig be staan op 22 en 23 November. Wat de club beteekent voor tooneel- minnend Hazerswoude kunnen zij getuigen, die trouwe bezoekers waren van de steeds puik-verzorgde avonden. Al is iedere vorige uitvoering steeds met succes bekroond, deze lustrum-viering zal alles nog overtreffen. Het is de wensch van de jubileerende ver eeniging dit feit op een gezellige wijze „met het publiek" te herdenken. Een woord van dank aan bestuur en leden die ons zoovele gezellige avonden geboden hebben, is hier zeker op zijn plaats. Op dezen avond, die gevuld zal worden door to on eel, muziek en pret, mag niemand ontbreken. NIEUWVEEN. Bazar Nïc Boys. De bazar van de R.K. Sportvereeniging „Nic Boys" behoort al weer tot het verleden en mag als uitste kend geslaagd genoemd worden. In de verwachting, in onze vorige be richten uitgesproken, zijn wij niet teleur gesteld. Een groot aantal bezoekers heeft de ba zar in de keurig versierde zaal van den heer Schreuder mogen ontvangen. Nauwe lijks binnen, werden de bezoekers door de met verkooplust bezielde dames bestormd en een aanval op de beurs ondernomen. Succes kon op de aanhoudende, ja soms byna smeekende uitnoodiging, om eens te sjoelen, schieten, hengelen enz. niet uit blijven. De weerspannigsten moesten voor de welsprekendheid der dames zwichten. De portemonnaie werd, hoe diep ook in de zak verborgen, voor den dag gehaald, waar op de eerste aderlating volgde. Niet alleen de dames maar ook de heeren hebben zich duchtig geweerd. Zij wilden zich door de dames niet laten overvleugelen en zoch ten steeds naar een prooi die zij vaak op listige wijze in de netten wisten te ver strikken. Allen waren zich er bewust van 'n goede zaak voor te staan, dat hun zeker de moed en kracht heeft ingestort, die twee avonden met onvermoeide volharding te trachten de geheele voorraad aan den man resp. aan de vrouw te brengen. Op schitterende wijze zijn zij daarin ge slaagd. Men kan het op het gelaat van het bazarcomité en Nic. Boys-bestuur afle zen, dat het naar wensch ging. Het liep te gen twaalven, de voorraad was al zooverre geslonken, dat er niet veel meer was aan te bieden. Sluiting kon niet ver meer af zijn. Twaalf uur werd de verkoop geheel stop gezet, waarna de voorzitter, de heer Th. Haakman, tot sluiting overging. Op de eerste plaats ging spr.'s dank uit alhoewel niet meer aanwezig naar den zeereerw. heer pastoor C. M. Mol, voor de groote me dewerking in verschillende vormen te heb ben mogen ondervinden. Niet 't minst bracht spreker dank aan het bazar-comité, hetwelk onder leiding van mevr. I. M. Schoorl zich zoo beijverd heeft en niets on beproefd heeft gelaten alles zoo grootsch op te zetten. De leiding was in uitstekende handen, dit zal niemand betwisten. Ver volgens brengt spr. dank aan de dames en heeren, die elk in hun stand alles hebben in 't werk gesteld, de aan hen toevertrouw de goederen in klinkende munt om te zet ten, welke taak zij gezien de geplunderde stands op voortreffelijke wijze ten einde hebben gebracht. Ook brengt spr. dank aan de koopers en aan allen die zich offers hebben getroost, alsmede voor de vele schenkingen in zoo'n groote hoeveelheid ontvangen. Ook hier voor den schenkers hartelijk dank, in 't bij zonder aan een onbekende geefster voor een bijdrage van 10. Dan brengt spreker een hartelijk woord van dank aan den heer Ant. v. d. Hoorn, van Langeraar, die de aanwezigen op buiten gewone wijze van zijn voortreffelijk voorge dragen muziek heeft laten genieten. Aan de lijst van dankbetuigingen is nog geen ein de. Spr. dankt vervolgens den heer Schreu der voor de royale beschikbaarstelling van zijn gezellig lokaal, de pers voor de mede werking, den Rijksveldwachter dén heer C. Udo, voor de rustige leiding. Verder een hartelijk dank aan allen, die op welke wijze dan ook hun medewerking hebben verleend. Spr. wenscht allen een goeden nachtrust en behouden thuiskomst. Wij meenen te mogen veronderstellen, dat de uitkomfct niet onbevredigend zal zijn. Het zijn een paar dagen geweest, vol van vroolijkheid, waaraan de smaakvolle ver siering van de zaal, welke kosteloos door den plaatselijken bloemist, den heer P. v. Tol Jzn., was verzorgd, veel heeft bijge dragen. Ten slotte kunnen wij nog mede- deelen, dat de bruto opbrengst van de ba zar bedraagt 539. Naar de netto op brengst is door 160 personen geraden. De juiste uitkomst zal een dezer dagen ook in dit blad bekend gemaakt worden. ROELOFARENDSVEEN. Gouden echtpaar. Gisteren was het vijftig jaar geleden dat het echtpaar P. v. d. Hoorn en N. Cozijn in het huwelijk traden. Bruid en bruide gom, resp. 74 en 73 jaar, genieten nog een uitstekende gezondheid en de bruidegom werkt nog dagelijks op z'n tuinen juist zoo als vóór vijftig jaar. Om Ï0 uur werd de Hoogmis in de groote parochiekerk opgedragen tot intentie van dit feest, waarna het zangkoor der kerk op voortreffelijke wijze het meerstemmige Jubilate" ten gehoore bracht. Geheel vol gens den wensch van de oudjes werd de feestdag verder rustig gevierd in de in tieme huiselijke kring. In den middag bracht de harmonie van het dorp voor de woning van het gouden echtpaar een „Lang zullen ze leven" uit op het feestpaar. Vele gelukwenschen stroomden binnen en jong en ouü leefde mee met dit heugelijk feest. Moge het gouden paar met Gods zegen nog vele jaren toegedacht zijn. WOUBRUGGE. Personalia. Wij vernemen, dat de plaat selijk gestationeerde rijksveldwachter, M. Dammers, overgeplaats zal worden naar Waddinxveen. T.z.t. zal vermoedelijk een nieuwe titularis op deze standplaats be noemd worden. ZOETERWOUDE. ALS DES ZONDAGSAVONDS DB DORPSMUZIEK SPEELT. Zevende jaarfeestuitvoering van de Sint Jansfanfare. De Sint Jansfanfare heeft in populariteit nog steeds gewonnen; geen wonder want elk feest en jubileum wordt door „de mu ziek" opgeluisterd en met honderden kwa men dan ook gisterenavond de belangstel lenden naar de jaarfeestuitvoering. Hoewel deze belangstelling niet uitslui tend uit „kunstlievenden" bestond, was de aandacht en stilte veel beter dan vroeger. Deze goede waardeering duidt op een voor uitgaand muzikaal gevoel en beschaving van de nieuwe generatie. De weleerw. heer A. Duyvenstija sprak als voorzitter van de vereeniging het ope ningswoord. Spr. mocht den edelachtbaren heer Burgemeester van Zoeterwoude wel kom heeten. Waardeerende de komst van zoovele jaarfeest-vierende gasten, die met zooveel verschillende redenen naar dit feest zijn gekomen, beschouwt spr. de belangen die er zijn tot en in de Skit Jansfanfare. Het voornaamste belang noemt spr. de Sint Jansfanfare voor de spelers zelf, om dat daarin gelegen is een voornaam mid del tot ontplooiing van de persoonlijkheid in den persoon van den muzikant. Hier worden talenten, die sommigen van God ontvangen hebben, zooals zij dat verplicht zijn, ontplooid. De opvoeding houdt ver band met de bovennatuur en de wilvor- ming is onmisbaar bij den moeilijken strijd, die de Jeugd te voeren heeft. Wüvorming is te bereiken in de muziek; het begin van de muzikale studie is vaak zeer moeilijk, eischt uithoudingsvermogen, trouw volgen van repetities en is daarmede een krachtig middel tot wilvorming, tot overwinning op ons-zelf. Het saamhoorigheids-gevoel wordt ver sterkt door te leeren harmonieeren in de muziek, in samenspel en ook in omgang. De stiptheid, als een ander belang tot wils vorming, moeten de spelers zich eigen ma ken. Alles vraagt bij de beoefening van de muziek soepelheid in omgang en in samen werking. Nog vele Zoeterwouders zijn geen dona teur en toch is van hunne bijdrage afhan kelijk of de Sint Jansfanfare zal blijven be staan. Hierna begon de afwerking van het eer ste gedeelte, acht muzieknummers onder leiding van den directeur, den heer P. J. van den Berg. In sommige partijen is de bezetting zeer zwak, in andere instrumenten is goede voor uitgang te waardeeren. Vooral de drie saxophoons komen steeds beter bezet. Toch blijft het een voortdurende zorg voor den directeur nieuwe leerlingen op te leiden en wij moeten veel respect hebben voor zijn volhardng om steeds weer nieuwe bla zers te vormen. Zoeterwoude telt misschien wel honderd mannen, die eenmaal aan de Sint Jansfanfare (en aan de oude Fanfare) hebben meegeblazen. Wat zou Zoeterwoude de prachtkorps hebben als zij zoo volhar dend waren geweest als de directeur. Weer heeft de heer van der Berg zijn trompetten niet bezet kunnen houden, goed opgeleide bas-blazers zijn heengegaan en met een ijzeren wilskracht begint hij maar weer van voren af lesje voor lesje in de „methode" te leeren aan een nieuwe lief hebber, die weer zoo vaak na enkele weken geen wilskracht genoeg blijkt te bezitten er, weer komt bedanken. De stemming had in zuiverheid gewon nen, hoewel ook de instrumenteering noo dig vele voorzieningen vraagt, heeft de voortdurende zorg voor deze eerste eisch van den directeur de goede stemming het toch gewonnen. Toch zijn er nog vele van de leden, die niet vooruitgaan; als er niet gestudeerd wordt, staat de beste di recteur machteloos. Zoo weinigen worden muzikant die geen nootje laat liggen. En toch moeten alle partijen volmaakt zijn, wil het geheel in de uitmuntendheid komen. Wij hebben echter heerlijk genoten van de muziek en zouden een tweede avondje zooals vroeger wel eens gegeven is voor de ernstige muziekliefhebbers zeer waar deeren. Want, als is het beter als vroeger, de stemming in de zaal is toch nog niet die van een concertzaal. En wij moeten de uit voering van onze Fanfare „ons" concert noemen, zóó door een uiterst fijne belang stelling de muzikanten prikkelen tot nog hoogere stiptheid in de muziek. Na het eigen program volgde het vroo- lijke gedeelte dat zeer goed verzorgd was door den humorist Spaanderman en daar na, toen de personen beneden 18 jaar waren heengegaan, het Jazz Gezelschap „De Roto Colous Players", met een dansje. Twaalf uur werd het vroolijk feest be ëindigd.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12