Instantine Het Engelsch vrachtschip „Ino" bij het Wandelaar-lichtschip gezonken RADIO-PROGRAMMA'S FAILLISSEMENTEN [AAK'DAG 15 NOVEMBER 1937 OF I.EIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 1 JE TUIT OPK'JK E N hoe gauw ]e opknapt! Als ik hoofdpijn heb, neem ik altijd Instantine! Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen! GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Man door een trein overreden en gedood. Zaterdagavond is er op den gevaarlijken onbewaakten overweg bij den Zwarte Weg te Gouda een doodelijk ongeluk gebeurd. Trein 634, die om 6 uur 29 van uit Utrecht te Gouda moet aankomen, heeft daar den l56-j?rigen gehuwden Duitschen colpor teur h. Diehn, uit Reeuwijk, aangereden en op slag gedood. Ooggetuigen hebben waar genomen, dat het slachtoffer bij den over weg van zijn rijwiel stapte en in de rich ting van den naderenden trein keek. Mis- scnien dacht hij nog juist daarvoor over te kunnen steken. De machinist heeft van fcet ongeluk niets bemerkt en is doorgere den naar Gouda. In Den Haag was men door do politie te Gouda gewaarschuwd en hier vond men de overblijfselen van het rijwiel aan de voorzijde tegen den lo comotief aan. Het deerlijk verminkte lijk is ruim 100 meter verder gevonden Het is per ziekenauto van den G. G. D. naar het Van Iterson-ziekenhuis gebracht. ERNSTIG VERKEERSONGELUK DOOR HET SPRINGEN VAN EEN BAND. Een doode, een zwaar gewonde. Gisteravond omstreeks zes uur reed een motorfiets, waarop twee personen uit Eind hoven gezeten waren, op den Tilburg- schen weg onder Huiten, gemeente Gilze- Rijen in razende vaart, toen plotseling de achterband sprong. De berijders werden op den grond geslingerd en bleven ernstig gewond liggen. Achter de motorfiets, die in de richting Tilburg reed, kwam een be stelauto van de firma J. de Jon uit Breda, De chauffeur trachtte nog de slachtoffers te ontwijken, maar dit gelukte slechts bij een hunner. De ander, de bestuurder van de motorfiets, zekere Trier, werd door den bumper van de auto geschept en dertig me ter medegesleurd. Hij werd dood opgeno men. De duorijder is, nadat dokter Gla- daek uit Rijen de eerste hulp had ver leend, in zorgwekkenden toestand naar het ^ziekenhuis te Tilburg vervoerd. Ook het stoffelijk overschot van den motorrijder is daarheen gebracht. De koninklijke marechaussee heeft het onderzoek in handen. BAKFIETSRIJDER DOOR AUTOBUS AANGEREDEN. Aan verwondingen overleden. De 21-jarige D. van Bazel, u'.t de Weelstraat te Rotterdam, kwam toen hij komende uit de Roentgenstraat met zi' carrier de Oranjeboomstraat te Rotter dam wilde oversteken in botsing met een uit de richting Nassaukade komende autobus, bestuurd door den 41-jarigen IvL K. uit Rijsoord. De jongen werd van zijn carrier ge slingerd en kwam een eind verder op den weg terecht. De carrier werd gedeeltelijk vernield. Met zware verwondingen is van B. in deerniswekkenden toestand naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij by aankomst reeds bleek te zijn overleden. IN EEN REGENBAK GEVALLEN EN VERDRONKEN. Gistermorgen is de 28-jarige mejuffrouw Groen te Bedum in een regenbak bij haar woning gevallen. Toen haar vader uit de kerk kwam, vond hij haai, doch de genees kundige hulp, welke onmiddellijk werd in geroepen, mocht niet meer maten. VERDACHT VAN KINDERMOORD. Echtpaar te Venlo gearresteerd. Zaterdagmorgen heeft de gemeentepoli tie te Venlo op last van den officier van justitie aangehouden den 32-jarigen werk- looze J. J. en diens 22-jarige echtgenoote. Het echtpaar wordt ervan verdacht in het begin van dit jaar een kindje van enkele weken moedwillig den verstikkingsdood te hebben doen sterven. Ofschoon de vrouw blijft ontkennen, heeft de man een gedeel telijke bekentenis afgelegd. Het misdrijf is door de recherche achterhaald dank zij een twist tusschen de gearresteerde vrouw en haar buurvrouw, waarbij eerstgenoem de is mishandeld: Bij het onderzoek om trent deze burentwist ontving de politie aanwijzingen, welke er op wezen dat het kind moest zijn gedood De gearresteerde vrouw moet, na het plegen van haar mis drijf, aan een buurvrouw hebben medege deeld, dat haar kind dood was. Toen deze buurvrouw in de woning der gearresteer de vrouw binnenliep, bleek haar dat een kussen op het gezicht van het kind lag, terwijl dit nog teekenen van leven vertoon de Het kind is daarna gestorven en zon der dat er iets van het misdrijf is uitge lekt, begraven. Na verhoor door de recher che zijn beide aangehouden en in de straf gevangenis te Roermond opgesloten. „Vad." KATWIJKS VISSCHERSVAARTUIG BINNENGEBRACHT. Door uitgaand stoomschip. Zaterdagmiddag omstreeks zes uur ont moette het Nederlandsche stoomschip ..Ransdorp" dat om kwart over drie de haven van IJmuiden had verlaten, op de Noordzee op vijf mijl westnoordwest van Noordwijk het Nederlandsche motorvis- schersvaartuig K.W. 77, „Twee Gezusters" schipper van Duin. Deze verzocht den ka pitein van de „Ransdorp"' den heer Schu ring, assistentie te verleenen, daar de Katwyker motorschade had gekregen en te stranden. De „Ransdorp" heeft hierop het visschersvaartuig op sleeptouw geno- mgen, behouden te IJmuiden binnenge bracht. Tegen elf uur meerde de K.W. 77 aan den touristensteiger. De „Ransdorp" heeft hiiema zijn reis voortgezet. De opvarenden door Belgi sche loodsboot opgepikt Een hunner overleden Gisteravond werd bericht, dat het Engel- sche stoomschip „Ino" op ongeveer zeven mijl van het Wandelaar lichtschip in zin kenden toestand verkeerde. De „Ino" is van de Bristol Steam Navigation Compa ny. De bemanning die. het schip verlaten had, bevond zich aan boord van een Bel gische motorloodsboot. Een lid van de be manning was overleden. Het lyk werd eveneens aan boord van de loodsboot ge bracht. De „Ino" is een,schip van 1240 bruto ton, dat in 1899 te Campbeltown in Engeland is gebouwd. De opvarenden te Oostende aan wal gezet. Wij vernemen nadat, dat de „Ino" een weekdienst onderhield tusschen Bristol en het vaste land. Het schip was ook te Rot terdam een goede bekende. Thans was het vermoedelijk onderweg naar Antwerpen. Het weer was buiig en de zee ruw, doch van stormweer kan niet worden gesproken. De geheele geredde bemanning van de „Ino" bestond uit 8 koppen, waarvan één is overleden. De Engelsche zeelieden zyn te Oostende aan land gezet. Nadat de Belgische loodsboot radio-tele fonisch rapport had uitgebracht, zijn de sleepbooten uitgevaren. Zondagavond om tien uur was het wrak van de „Ino" nog drijvende. Oorzaak verschuiving van de lading. Omtrent het zinken van het Engelsche vrachtschip „Ino" wordt nader gemeld, dat dit moet worden toegeschreven aan een verschuiving van de lading, welke uit mi neralen bestond Het schip kwam van Bris tol met bestemming Antwerpen. Een passeerend motorschip rapporteer de Zondagavond om half twaalf, dat het schip 30 graden slagzy aan bakboordzijde maakte en dat het voor anker lag. De red dingsboot aan stuurboord ontbrak, terwijl de davits waren uitgedraaid. De Neder landsche loodsboot uit Vlissingen was te gen middernacht bij de „Ino" aangekomen. Te middernacht zijn de sloepbooten „Go liath" en „Noordzee" bij het s.s. „Ino" aangekomen. Het schip ligt ten anker met zware slagzij. Een der reddingbooten is verdwenen en men vermoedt, dat de op varenden daarmede zijn weggeroeid. De bemanning van de sleepbooten heeft zich aan boord begeven en een sleeptros van de „Noordzee" vastgemakat, doordat transport van het schip kon evenwel nog geen aanvang worden gemaakt, doordat een anker uitstaat, dat niet wil slippen. De „Ino" gezonken. Te vijf uur hedennacht is te Rotterdam bericht ontvangen, dat het de sleepbooten niet gelukt is de „Ino" weg te sleepen. Het schip is ter plaatse gezonken. HAAGSCHE BINNENSTAD IN REP EN ROER. Vreemde capriolen van een dronken automobilist. Het was een zeer sensationeel en op windend incident, dat zich Zaterdagnacht in de binnenstad van de Residentie af speelde. Een gratisvoorstelling voor de ca fébezoekers, die tot het sluitingsuur in de stad waren gebleven en zich nu huis waarts spoedden. Onder hen bevond zich een verlofgan ger uit Singapore, die tydelijk in de Hof stad vertoeft en die zich dien avond in een bar in de Hofstraat kostelijk had geamu seerd. Hij was vergezeld van zijn echtge noote. Het tweetal stapte ongeveer kwart na één in den auto, de motor werd gestart en er zou niets bijzonders zijn gebeurd, wanneer er niet een surveilleerende agent was geweest, die voor den automobilist een bijzondere belangstelling had, omdat het wegrijden met noodeloos veel lawaai geschiedde Het geluid van den claxon vooral verscheurde de nachtelijke stilte op een wyze, welke op dit tijdstip en in deze omstandigheden geheel overbodig was en bovendien: de automobilist was daarmede in overtreding. De agent van politie wandelde naar den auto toe en gaf den bestuurder een waar schuwing. Maar dat hielp niets, integen deel, de reactie was juist het tegenover gestelde van wat men zou verwachten. Met veel geraas en steeds maar signalen ge vend, draaide de wagen met een zwaai de Poten in. Toen werd de agent boos. Hij posteerde zich midden op de straat, gaf den automobilist een stopteeken, maar de ze reed door zonder zich om het stopiee- ken van den agent te bekommeren. Was de agent niet vlug op zij gesprongen dat zou er zeker niet best voor hem hebben uitge zien. De agent sprong onvervaard op de tree plank en dwong den bestuurder te stoppen. Dat gebeurde niet midden op de straat, maar op het trottoir. De wagen kwam te gen de pui van eenr winkel tot stilstand. Met donderend geraas viel een groote spie gelruit van de étalage in stukken, ter wijl de auto vrijwel op hetzelfde moment in brand vloog. Agent, bestuurder en zijn naast hem zittende echtgenoote werden door de glasscherven gewond. Alleen de da me moest zich laten verbinden. De ernstig beschadigde auto werd naar het hoofdbureau van politie gesleept, na dat de brandweer het vuur met een klei nen straal had gebluscht. De bestuurder die onder den invloed van sterken drank was, werjj overgebracht naar het bureau in de Prijstraat, waar hem een verhoor werd afgenomen.1 Hierbij kwam de politie tot merkwaardige ontdekkingen. In de eerste plaats bleek, dat hij in het politieblad stond gesignaleerd, omdat hij nog een boete moest betalen van 36 gulden subs, een hechtenis moest ondergaan van tien dagen wegens overtreding van het mo tor- en rijwielreglement. In de tweede plaats verzocht de ambte naar van het O. M. in het kantongerecht Amsterdam beteekening van het vonnis, gewezen door den kantonrechter te Am sterdam .waarbij deze verlofganger ver oordeeld is tot 5 dagen hechtenis en hem bovendien de bevoegdheid om motorrij tuigen te besturen is ontzegd voor den tijd van één jaar wegens overtreding van ar tikel 22b van het motor- en rijwielregle ment (onder invloed van sterken drank een motorrijtuig of een rijwiel besturen). Zijn gedrag van Vrijdagavond zal uiter aard nog twee proces-verbalen tot gevolg hebben, één wegens het onnoodig signalen geven en één wegens het niet gehoorza men aan het stopbevel van den agent. Zoo zal deze avond den verlofganger ook wanneer hij in Singapore is terugge keerd ongetwijfeld nog langer heugen. DADER VAN EEN ROOFOVERVAL AANGEHOUDEN. Het is de Heerlensche recherche gelukt de aanhouding te verrichten van den ze ventienjarigen J. K. te Terwinselen, die Maandag j.l. te Terwinselen een roof overval pleegde op den chauffeur D. van den gemeentelijken autobusdienst uit Heerlen. K. bedreigde den chauffeur toen met een revolver en eischte diens geldtasch, maar kreeg op bijna hetzelfde momen 'n trap van den chauffeur waardoor de ko gel boven in de bus terechtkwam. De jon geman was gemaskerd met een rooden doek en verdween in de duisternis toen de overval mislukte. Uit verschillende aanwijzingen kon de Heerlensche recherche tot de arrestatie van K. overgaan. Hij legde een volledige bekentenis af. Hij had met zyn meisje naar de kermis willen gaan, maar had daartoe geen geld gehad. De roode doek, waarmede hij tijdens den overval zijn gelaat bedekt had, werd bij de bushalte gevonden. De moeder van K. wist bij het verhoor aanvankelijk niet veel mede te deelen, doch later gaf zy toe van den overval af te weten. De revolver had zij van achter den spiegel weggenomen en aan een ken nis ter hand gesteld. Drie scherpe patro nen een een leege huls had zy in het clo set geworpen. K. zal Maandag naai Maastricht wor den overgebracht. ONEERLIJK BOEKHOUDER. Bij de N.V. Zaadhandel en Boomkwee- kerij Wed. P. de Jongh te Goes is een ge val van ernstige fraude aan het licht ge komen, dat zich over verscheidene jaren uitstrekt. De schuldige, de boekhouder Van D., is ontslagen. De justitie te Middelburg stelt een onderzoek in naar de toedracht van de zaak. In totaal zou een bedrag van ongeveer ƒ5000 verduisterd zijn. DINSDAG 16 NOVEMBER. HILVERSUM I 1875 M.: KRO-uitzen- ding. 4.005.10 HIRO. 8.00 Gramofoon- platen. 9.30 Vondelherdenking (H. Mis). 10.45 Gramofoonplaten. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gra- mdofoonplaten. 2.00 Vrouwenuur. 3.02 Moedercursus. 4.00 H. I. R. O. 5.10 De KRO-Melodisten en solist .(Om 5.45 Felicitatie-bezoek). 6.*0 Esperanto-cur- sus. 7.00 Berichten. 7.15 „Het cadeau stelsel", interview. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 KRO-Symphonie-orkest en soliste. (Om 9 05 Voor schakers). 10.05 Gramofoon platen. 10.10 Bela Kiss en zijn Hon- gaarsch orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Boys en solist. 11.20 12.00 Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzen- ding. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl). 10.30 Jetty Cantor's ensemble. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Jet ty Canto'rs ensemble. (Vervolg). 12.30 AV RO-Dansorkest. 1.00 Renova-kwintet. 1 45 Gramofoonplaten. -- 20.00 Omroepor kest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Gramo foonplaten. 4.00 Pianovoordracht. 4 20 Gramofoonplaten. - 4.30 Kinderkoor zang. 5.00 Voor de kindoren. 5.30 Gra mofoonplaten. 6.00 Omroeporkest. 7.00 Voor de kin deren. 7.05 AVRO-Dans- orkest en soliste. /.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. Re portage schaakmatch. 8.15 Gramofoon platen. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Reportage schaakmatch. 10.20 Bridge-cursus. 11.00 Berichten ANP. Reportage schaakmatch. 11.10 AVRO- Dansorkest. 11.4012.00 Cica Jonesco Gaïna's Ensemble. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.45 Gramofoonplaten. 12.05 Kamaran-Trio. 12.35 Revue-programma. 1.10 Orgel concert. 1.352.20 BBC-Variëté-or-kest. 4.20 Actueele causerieën. 4.35 Gra- fomoonplaten. 4.50 Het Dulay-kwintet en solisten. 5.20 Het AVRO-Kovacs Lajos' orkest. 5.50 De Westminster Players. 6.20 Berichten. 6.45 Het Crook kwintet. 7.20 Uit Motala: Zeemansliederen-pot- pourrie. 7.50 „Come Pitfalls", causerie. 8.20 Radiotooneel. 9.00 Harpsoli. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie „The So lomon Islands". 10.00 Het Cembalo-trio en solisten. 10.40 Het Krish-Septet. 11.20 Grosvenor House Dansorkest. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.). RADIO-PARIJS 1648 M.: 7.50 8 50, 10.40 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.40 Baily's orkest en zang. 3.05 Gramofoon- palten. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Piano voordracht. 5.20 Derveaux-orkest. 8.35 Radiotooneel. 10.35 Kamermuziek.. KEULEN, 456 M.: 5.50 Militair orkest. 7.50 H. Hagestedt's orkest. 11.20 Ver- zoekconcert. 12.35 Omroep-Amusements- orkest. 3.20 Omroep-Amusementsorkest. 4.50 Amusements-sextet. 5.20 Vocaal concert. 6.30 Omroeporkest en orkest van Spoorwegpersoneel. 8.35 Kamermu ziek. 10.10 Willy Giebel's orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M.: 322 M.t 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonor kest. 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gra mofoonplaten. 5.20 Kleinorkest en gra mofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Bonte Avond. 9.20 Radiotooneel. 10.05 Salonorkest. 10.3011.20 Gramo foonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. 1.302.20; 5.20 en 6.35 Gramofoonplaten. 6.50- Zang en piano. 8.20 „Dido and Aeneas", opera. 10.30 11.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M.: 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Berichten, politiek dagbladoverzicht. 8.35 Met Lutz- kwartet. 9.20 Berichten. 9.50 Altvilool en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20 —11.20 Oskar Joost en zyn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF. 3de Programma. 8.00 Keulen. 10.35 Parys R. 11.20 Keulen. 12.20 Brussel (V.). 14.20 Di versen. 15.05 Parijs R. 15.20 Keulen. 16.20 Londen Reg. 16.50 Keulen. 17.20 Brussel VI. 18.50 Keulen. 20.20 Berlijn of div. 20.50 Diversen. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.30 Diversen. 10.35 Londen Reg. 13.10 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 16.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.40 Droitwich. 19.50 Lon den Reg. 20.20 Praag of div. 21.20 Droitwich. 21.40 Weenen of div. 22.00 Droitwich. De geünieerde kerken in het Oos ten. Door C de Clercq, doctor in de Oostersche Kerkelijke Weten schappen. Uitgave „De Gelder lander", Nijmegen 1937. Nog dezer dagen hebben wij in de krant kunnen lezen, hoe uit de reis van Mgr. Joe Pin blijkt, welk belang Rome hecht aan de Katholieke Kerk in China. Nu na dert het aantal Katholieken daar de drie millioen, terwijl er ruim acht millioen ge- unieerden in het Oosten zijn, plus nog een driehonderdduizend over de heele wereld verspreid. Alleen het bezien van deze ge tallen moet ons dus attent maken, dat het hier gaat om een groot belang der Kerk. Want juist dezen Oosterschen Christenen wacht een zwaar en moeilijk apostolaat: den terugkeer te bewerken van hun afge scheiden broeders tot de eenheid, tot de eenheid, wel te verstaan, met Rome. Daar naast immers behouden zij hun eigen ge woonten en gebruiken, zooals zij die sinds onheugelijke tijden hébben ontwik keld en aangenomen. Iets, wat zich al aan stonds uit in hun eigen ritus. De oude Christenvolken vonden het immers iets vanzelfsprekends, wanneer zij hun eigen stempel drukken op de uitingen van hun eeredienst. En ook bij ons, Westerlingen, waar de kerktaal nog steeds het Latijn is, is dit ook te zien als een bewijs, hoe diep de Latijnsche beschaving hier is doorge drongen en nog steeds den grondslag blijft vormen van onze cultuur. Want tot den tijd, dat onze huidige talen voor het eerst gebruikt zijn, om wetenschappelijke of letterkundige gedachten uit te drukken, was Latijn de taal voor alles, zoodat het in zich niet zoo vreemd is, dat pas Lambertus van Maastricht in Limburg's Brabant de volkstaal gebruikte in zijn preeken (aan het einde van de 7de eeuw). Maar op vele plaatsen in het Oosten is nu de zelfde toestand als bij ons: de taal der li turgie is ten deele of in haar geheel niet meer die van het volk. Hoezeer zij desondanks aan hun eigen ri tus gehecht zijn, blijkt hieruit, dat zij lie ver overgaan tot het schisma dan zich te laten verlatijnschen. Maar dit is ook niet noodig en zelfs ongewenscht. Te vaak im mers wordt eenheid en eenvormigheid juist hier verwisseld. En daarom is een boekje als het boven vermeldde van be lang. Want het stelt ons in de inleiding dui delijk voor oogen, hoezeer de Pausen, niet het minst Pius XI, zich voor de Oostersche Katholieken hebben geïnteresseerd. Een eerste hoofdstuk geeft een algemeene be schouwing, waarna achtereenvolgens de verschillende groepen behandeld worden: Grieken en Melkieten, Russen en Ruthe nen, Serviërs en Bulgaren,Roemenen en Armeniërs, Syriërs en Chaldeeën, Ma ronieten, Kopten en Ethiopiërs. Bij alles wordt eerst een historisch overzicht gege ven, en daarna de hedendaagsche toestand I beschreven, kort, zakelijk en met kennis I van zaken. Het is goed in zulke moeilijke kwesties meer het verstand dan het hart aan het woord te laten. Maar toch is het I echt jammer, dat schr,, juist als Zuiderling, niet meer zyn groote liefde voor het Oos ten heeft laten spreken. Want de moeilijk heden, die zich daar in de practijk voor doen, zijn niet op de allereerste plaats kwesties van verstand, maar van gevoel. Men oordeele zelf naar het volgende voor beeld: enkele jaren geleden bezocht een Russische orthodox het Russicum te Ro me. Hij was vol lof over het werk, dat daar werd gedaan, en was er zelfs niet af- keerig van, om tot de eenheid terug te keeren. Om hem in elk opzicht ter wille te zijn, zorgde men voor een audiëntie bij den Paus. Maar by zijn terugkeer was hij geheel gedesillusioneerd. „Want, zei hij, hoe kan iemand opvolger der Apostelen zijn, als hij geen baard draagt?" Het boekje is een vertaling van de Fran- sche uitgave, die enkele jaren geleden ver scheen. En dit is maar al te goed merkbaar. De laatste zin is b.v. geen Nederlandsch, terwijl de transcriptie van eigen- en plaats namen meer dan eens onjuist is. Had dit niet met weinig moeite voorkomen kunnen worden? De uitstekende Beknopte Bibliografie is ons èen raadsel: op één na zijn alle titels in het Italiaansch, Latijn, Fransch, Duitsch of Engelsch. Iemand, die daar zijn voordeel mee kan doen, heeft dus geen reden om zich het boekje zelf in vertaling aan ta schaffen. Waarom niet een poging gewaagd, de meestal over tijdschriften verspreide Nederlandsche literatuur over dit onder werp eens te ordenen? Dan zou men tot de verheugende ontdekking komen, dat er in den loop der jaren reeds heel wat over geschreven is. Misschien kan dit gebeuren in een nieuwe oplage, waarvan wij vol gaarne hopen, dat zij spoedig noodig zal zijn. Want, zegt prof. Brandsma in zijn „Ter Inleiding: „Meer zicht over het bree- de veld, waarover de Afgescheidenen ver strooid zijn, zal de moeilijkheid van het Hereenigingswerk niet lichter doen schij nen, maar die moeilijkheid zal veler ijver en liefde prikkelen, veler geestdrift wek ken voor dit heerlijk Apostolaat. Na tien jaar telt het Apostolaat der Her- eeniging in Nederland bijna 40.000 leden. Nog tien jaar na voorlichting,, als in dit werkje geschiedt, en ons getal is vertien voudigd. Evenveel als er thans in Neder land van de Missie spreken, spreken dan tevens van dit Apostolaat." Moge dit gebeuren! Koopt en leest. J. JANSSEN. Uitgesproken: Maria van Heeswijk, wed. van Cornelia Henricus Ketelaars, Tilburg, Korvelsche- dwarsstr. 4; cur. mr. J. C. J. van der Valk, Tilburg. C. P. van den Berg, Oisterwijk, Moer- gestelscheweg 170D ten huize van J. Lan- genberg; cur. mr. A. A. Struycken. Behalve de nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10