OMGEVING "ET BETGOVERDE BOSCH VRIJDAG 12 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM DOOR EEN AUTO GEGREPEN Groentenhandelaar zwaar gewond Woensdagmiddag slipte een auto, ko mende uit de richting Leiden, op de tramrails tegenover het Hof. De groen tenhandelaar Th. S., wonende aan de Wee- resteinstraat werd gegrepen en tegen den grond gesmakt. Het bleek, dat hij een schedelfractuur had bekomen. Ter plaatse werd de jongeman verbonden door E.H.B. O. en dr. Versluys, terwijl mede geeste lijke hulp werd verleend. De ongelukkige werd daarna naar de Mariastichting ge bracht. Zijn toestand is zorgelijk. Ons Eigen Blad. Als bewijs welk een krachtige actie onze St. Josephgezellen ontplooit, diene de nieuwe uitgave vao een eigen orgaan. Na een kernachtig voorwoord van den vice-praeses, kapelaan Voortwist, vinden we er het geheele win- terprogramma in afgedrukt. Dit alleen moet ieder aansporen, zich als Kolpings- zoon op te geven. Het frissche blad zal zeker den vriendschapsband verstevigen. R.K. Vrouwenbond. Onder groote be langstelling hield onze afdeeling haar eer ste seizoen-ledenvergadering. De presiden te, mej. C. M. W. Hoogervorst, opent met gebed en een hartelijk welkom, bizonder gericht tot kapelaan A. Loerakker van Amsterdam, spreker van.dezen avond. Spr. behandelde het onderwerp „Chris tus Koning in ons gezin". De lezing werd met onverdeelde aandacht gevolgd en oogstte een verdiend applaus. Vervolgens werd de te geven zuivelcur- sus en de moedercursus besproken, het Bondslied ingestudeerd en vlot gezongen. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze ZILK. Diefstal. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn bij den bloemist V. drie zakken Anemonen gestolen ter waarde van ruim 300. KATWIJK AAN DEN RIJN. TUINBOUWOVERZICHT. De gang van zaken week dit tijdvak al niet veel af van het vorige. Sommige pro ducten, voornamelijk koolsoorten, gingen slecht. Met name de gele kool ging al bij zonder slecht. Soms ging gele kool tot 1.60 per 100 kg. doch er waren ook vei- lingsdagen dat de noteering niet hooger kon komen dan 1.20 per 100 kg voor de beste kwaliteit. Dan ging, begrijpelijk, ook een gedeeltj voor den minimumprijs van 1.terwijl tevens een kwantum doordraaide. We zouden thans wel kunnen zeggen: „eet meer gele kool". Een heele gulden per 100 kg. kan toch geen beletsel zijn. Met roodekool ging het iets beter. Ge zien echter het geoogste kwantum, want dit product stond overal slecht in het ge was, is de financieele uitkomst voor de tuinders nog zeer slecht. Betaald werd van 2.002 80 in de beste kwaliteit. Wat iets afweek ging voor 1.502.10 per 100 kg. Groenekool g'ng ook wat trager met iets lager prijs, van 1.502 20 per 100 kg. Voor spruiten is het den geschikten tijd nog niet. Het zou even gevroren moe ten hebben. De kwaliteit kon ook daarom wat beter zijn. Er werd gekocht voor 6.00 8.00 per 100 kg. Met uien bleef het goed aan, ook al was de prijs even gedaald. Al eenige dagen kon de prijs van 7.30—7.50 gehandhaafd blijven. Intusschen is er al aardig wat geruimd, en als het overal zoo gaat bestaat de kans dat dit artikel op een redelijk prijsniveau zal blijven dezen win ter. Knolselderie is moeilijk Je verkoopen. Het weer was ook steeds te mooi. Het is meer een winterproduct. De prijs bleef steeds staan op f 2.den minimumprijs tot 2.50 per 100 stuks. In waschpeen kwam weinig wijziging: de prijs bleef on geveer op hetzelfde peil, van 5080 cent per kist van 25 kg. Nu de bloemkool wat gaat ruimen wordt van waschpeen een grooteren aanvoer verwacht. Het product komt met dit prachtige najaarsweer bui tengewoon goed en gemakkelijk in de kuil en zal dientengevolge beter bewaarbaar blijven dan normaal het geval is. Breek- peen die alleen voor conserven gekocht wordt werd gekocht voor 3.203.80 per 100 kg. naar gelang van kwaliteit. Een buitengewone vraag is er nog niet ge weest naar dit artikel. Toch bleef de prijs op ongeveer dezelfde hoogte. Bospeen is goed gevraagd. Het mooie weer komt ook aan dit product ten goede. De kwaliteit is best. In de prijs was soms nogal eenige schommeling. Meestal was de noteering van 5.tot 6.80, een enkele maal werd van 7.008.20 per 100 bos betaald. Van bloemkool ging de aanvoer, zooals we vo rige week al voorspeld hadden, verminde ren. In prijs is nog eenig verschil waar van de oorzaak natuurlijk aPeen in de kwaliteit te zoeken is. Extra partijen brach ten geregeld van 7.008.60 per 100 op doch - het groote kwantum 1ste soort ging voor 4.206.90 per 100. Tweede soort werd betaald met 2.605.10 terwijl derde soort gekocht werd voor de zoute- rijen voor 1.502.20 per 100. Ook ging nog wat tweede soort voor de zouterijen weg. Het is iets buitengewoons dat, zooals thans het geval is, de nachtvorsten zoo lang uitblijven waardoor bijna alles wat aan kool buiten staat, vermoedelijk ge oogst zal kunnen worden. Meermalen was soms in October het hakken van bloem kool al afgeloopen. Kroten, het grove pro duct bij uitnemendheid, bleef steeds goed gaan. Zelden is voor dit artikel zoo lan gen tijd aaneen zulk een prijs betaald ge worden 2.003.10 per kg. Er zal niet veel aanleiding zijn om dit product, zooals te doen gebruikelijk is, in te kuilen tot laat, soms zeer laat, in het voorjaar. Veel al werden in Mei nog groote kwantums kroten'vernietigd omreden er geen koo- pers meer voor te vinden waren, 't Zal thans niet noodig zijn. LISSE. Lichtpaal omgereden. Gisteren werd door een luxe-auto, bestuurd door den heer N. uit Sassenheim, door het slippen van zijn auto de lichtpaal, staande op de tram vluchtheuvel bij de Vuursteeg omver ge reden. De paal werd geheel en al eenige meters verder op de straat gedeponeerd. De auto bekwam hierdoor aanzienlijke materieele schade en werd per kraanwa gen weggesleept. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De politie heeft de 2aak in onderzoek. Geboren: Adrianus Jacobus, zoon van H. J. van der Wiel en A. M. van Zeist Theodorus Cornelis Cornelia, zoon van L. B. Jonkman en C. C. de Brabander Divera Adriana, dochter van Th. H. van Kampen en G. J. van der Ploeg Martha Maria, dochter van J. de Kooper en G. Daudeij Marinus, 2oon van A. Obdam ën M J. Lubert Dirkje Jeltje, dochter van H. Meijer en T. de Jong. Ondertrouwd: Nicolaas Noort, 29 jaar, te Voorschoten met Maria Schalk, 27 jaar te Lisse. Overleden: Maria Anna Elisabeth van Poll Suijkerbuijck, 73 jaar, echtg. van F. X. A. Nieberg Johanna de Vries, 60 jaar, wed. van G. Marinus. Gevestigd: M. Th. Lefeber uit Voor schoten J. Hoebe uit Oude-Niedorp A. de Vos uit 's-Gravenhage E. M. D. Hendrikren uit Amsterdam P. J. Hoge- nes uit Heemstede J. M. Noordermeer uit Sassenheim L. Kuipers uit Haarlem mermeer J. Rijsbergen uit Leiden C. A. Duinhoven en gezin uit Hillegom. Vertrokken: L. Goldberg naar Zoe- termeer G. C. de Croix naar Bussum W. Meij waard naar Rotterdam C. M. Noordermeer naar Hillegom P. M. V. Uljee naar Amsterdam P. A. M. van Bentheim naar Bloemendaal E. de Kwaasteniet naar Sassenheim B. Ver doorn en echtg. naar Ned. Indië M. F. Weijers naar Millingen V/. Tromp naar Noordwijk. NOORDWIJK. UITBREIDING R. K. JONGENSSCHOOL. De inzegening. Gisterochtend had de plechtige inwijding plaats van de drie bijgebouwde leslokalen van de R. K. Parochiale Jongensschool aan de Zeestraat alhier. De plechtigheid werd bijgewoond door de Weleerw. Heeren Ka pelaans Sluis, Watervis en Abelen. Voorts waren aanwezig de heeren W. de Ruyter, notaris A. B. ter Haar en C. Th. van den Berg van het Schoolbstuur, de architect, de heer H. A. J. van Wouw en de aannemer, de heer G. H. Krau, voorts de heeren J. Baak Jr., inspecteur van het Lager Onder wijs, inspectie Leiden, K. Sanders, namens de Commissie van Toezicht op het L.O., H. de Boer. hoofd der school en A. Witte- man en F. de Lincel, onderwijzers. Bij ontstentenis van den Hoogeerw. Heer J. H. W. Borsboom, deken van Noordwijk, verrichtte kapelaan Sluis de inwijding. Be gonnen werd met het zingen van de hymne Veni Creator Spiritus door de 4de en 5de klasse in een der nieuwe lokalen. Nadat de jongens deze hymne op Keurige wijze had den gezongen volgde de ceremonie van de zegening van het nieuwe gedeelte der school van buiten en daarna van binnen van de nieuwe leslokalen. Ten slotte had de be wierooking plaats en de wijding van de kruisbeelden, waarna deze aan de wanden der klassen werden geplant. Na de Kerkelijke plechtigheid werd het woord gevoerd door kapelaan Watervis, die zich verontschuldigde, dat hij wegens on- gestledheid van den deken onvoorbereid moest spreken. Hij bracht dank aan den architect voor de vele goede zorgen en richtte een apart dankwoord tot den aan nemer. De heer Baak, inspecteur L.O. ver heugde zich over de totstandkoming van deze uitbreiding en memoreerde, dat door gerezen moeilijkheden vele jaren moesten verloopen aleer deze uitbreiding haar be slag kon krijgen. De heer Sanders sprak namens de plaat selijke schoolcommissie, waarna tenslotte het hoofd der school, de heer de Boer, uiting gaf aan zijn vreugde over de ver- I grootiiig van zijn school. Hij bracht dank aan de dames, die zijn vrouw hadden ter- I zijde gestaan om het inwendige zulk een 1 verzorgd aanzien te geven, dat het ieders bewondering afdwong. Dit was in korten tijd geschied en blijkbaar was hun geen moeite te veel geweest. Deze school, waarvan in 1906 de eerste zes lokalen weiden gebouwd, beschikt nu over 12 lokalen en kan zich o.i. met de best geoutilleerde scholen in den lande meten. Een gouden jubilaresse. Dinsdag 16 November a.s. zal het een halve eeuw geleden zijn, dat Soeur Mar cello, in de wereld mej. Lien Paardekoo- per, haar intrede deed in het klooster der Eerw. Zusters van het Gezelschap J.M.J. te 's Hertogenbosch. Verschillende onzer oudere ingezetenen zullen zich deze oud-plaatsgenoote (doch ter van wijlen Marcelis Paardekooper, eer tijds bollenkweeker alhier, en van Elisa beth van der Meer) wellicht nog wel her inneren. Zij was een der eerste religieusen uit deze parochie (zoo niet de eerste?), die haar ouderlijke woning, haar geboorte plaats en daarmede de wereld, vaarwel zei om in de serene rust en eenvoud het offer van den kloosterlijken staat te gaan vol brengen. Als zoodanig mag zij zeker als een der pioniers voor Noordwijk worden aangeteekend. Daarom is dit jubileum voor ons van meer dan gewone beteekenis, wijl deze ju bilaresse den weg heeft gewezen, die ve len onzer daarna hebben gevolgd, al is een gouden jubileum op zich reeds een feit, dat slechts aan enkelen ten deel valt! Soeur Marcello, die ook als een der eerst toegetreden en tot de Orde van J.M.J. de groei en ontwikkeling harer Orde nage noeg van den beginne heeft medegemaakt, heeft een zeer arbeidzaam leven achter den rug. Als overste van diverse kloosters in den lande, onder anderen te Nieuwkoop, welke functie zij al spoedig bekleedde, wist zij leiding te geven op een wijze, die aan allen, welke met haar in aanraking kwa- en, bewondering afdwong. Eenigen tijd geleden heeft zij evenwel n gezondheidsredenen haar functie van overste moeten neerleggen. Momenteel vertoeft zij in het klooster te Nederassell (N.-Br.). Moge 16 November een blijde dag voor haar worden en mogen de jaren, die haar nog zijn toebedeeld, vele zijnl N.Z.H. Reddings-Maatschappij. „Schip in Nood", onder dit parool heeft het station Noordwijk van de N.Z.H.R.-Mij. nog eens terdege de aandacht gevestigd op de nood zakelijkheid, dat overal op onze zeekust Reddingsbooten zijn gestationeerd en een ieder opgewekt deze hoogst nuttige in stelling in stand te helpen houden. Het zal velen totaal onbekend zijn, dat de kosten van het Reddingswezen uitsluitend uit vrij willige bijdragen van de bevolking bestre den moeten worden ert waar jaarlijks een bedrag van 150.000 hiervoor noodig is, be hoeft het geen betoog, dat niemand, die hiertoe in staat is, zich eraan mag onttrek ken om daadwerkerlijk het reddingswezen langs onze kust, hetwelk ook in het bui tenland een zéér goeden naam heeft, te helpen in stand houden. Aan bewondering voor den heldenmoed der redders is geen gebrek, bewondering alléén is echter niet genoeg, de tijden zijn moeilijk, maar dit mag geen excuus zijn om mindere zorg aan de reddingsmiddelen te besteden. Ook thans stranden er schepen als zware "stormen onze kust teisteren en trotseeren reddingboo ten de woedende zee om menschenlevens te redden. De mannen van de Reddingboot wagen vrijwillig hun léven, de waardee ring hiervoor is alleen uit te drukken door een daadwerkelijke medewerking van allen. Het was daarom een verheugend feit, dat zoovelen aan den oproep van de plaatse lijke afdeeling hadden gehoor gegeven, zoo dat de groote zaal van Hotel „Royal" ge heel bezet was. Namens de bemanning der Reddingboot sprak Je heer S. Verloop een welkoms woord uit, in 't bijzonder tot Bur gemeester v. d. Mortel, tot den secretaris van het H.B., den heer H. de Booij, den heer Taat uit Katwijk, bootsman Jonker en zijn bemanning en de plaatselijke boots man en zijn collega's-roeiers. In het kort vestigde hij nog de aandacht op het feit, dat 11 November het Reddingswezen in ons land 113 jaar bestaat, een feit hetwelk door den heer de Booij dezen avond nader zal worden toegelicht. De geschiedenis van de N.Z.H.M., welke lang niet onbewogen is, werd door den heer de Booij aan de hand van lantaarn-plaatjes en film op dui delijke wijze toegelicht, terwijl hij ook uit het archief der Maatschappij interessante mededeelingen deed over het station Noord wijk en de activiteit van de leden daarvan bij de hulpverleeningen. In de film zagen wij nog met welke groote moeilijkheden de redders te kampen hebben, zoo zelfs, dat reeds meerderen hun leven opofferden bij de pogingen tot het redden van schipbreu kelingen. Op het witte doek zagen wij nog de heldenfiguren van een Dor us Rijkers. Koen Bot, Klaas v. Hurk, Douwe Tot, A. P. Smit, Toxopens en anderen, figuren welke niet alleen bewondering voor hun heldenmoed afdwingen, maar ook hun on verschrokken voorbeeld zal zeker nu en in de toekomst bewerkstelligen dat ons Reddingswezen op peil zal blijven. Laat ieder hiertoe medewerken! OEGSTGEEST. Hanze. In „St. Willibrord" hield de Hanze een alg. vergadering onder voorzit terschap van den heer W. F. de Rooy, die bij de opening zijn voldoening uitsprak over de opkomst. Toch had spreker voor dezen avond meerdere winkeliers ver wacht. Naar aanleiding van een schrijven van het hoofdbestuur, betreffende het stem recht voor de Kamers van Koophandel, werd den voorzitter opgedragen eens te informeeren bij bevoegde instanties. Van het bestuur der Oranjevereeniging was een verzoek ingekomen tot medewer king voor de te houden fancy-fair. Het voor en tegen werd door de aanwezigen breed voerig besproken, De tijd, waarop deze fancy-fair zal worden gehouden, achtte men zeer ongunstig, in verband met de St. Ni- colaas-drukte. Besloten werd, dat een twee tal bestuursleden met andere winkeliers, die daartoe worden aangezocht, een onder houd zullen aanvragen met het bestuur der Oranjevereeniging. Voorts kwam in bespreking het feit, dat een alhier verschijnend advertentieblad (Kringblad) zich heeft bezig gehouden met het organiseeren eener winkelweek en daarbij eenigszins medewerking ondervond van middenstanders-winkeliers( die zich inmiddels allen hebben teruggetrokken). Betoogd werd, dat het houden van winkel weken moet uitgaan van de gezamenlijke middenstandsvereenigingen. De organisa tie en verdere uitwerking zal kunnen ge schieden door een te benoemen comité, waarin dan bestuursleden der Midden standsorganisaties ook zitting hebben. Op plaatsen, waar slechts één Middenstands organisatie is, moet het initiatief uitgaan van die vereeniging. Medegedeeld werd voorts, dat zeer vele winkeliers het met de actie van bedoeld ad- vertentie-blad geenszins eens waren, en daarom een vergadering hebben belegd, waarvan het resultaat nog niet kan wor den medegedeeld. Het is echter heel goed mogelijk, dat daaruit een afdeeling van de Christelijke Middenstandsver. en ook een i afdeeling van den Kon. Ned. Middenstands bond wordt geboren. Men hoopte dan ook, dat uit het verkeerde iets goeds= ontstaat. Wegens vergevorderd uur zal 't verslag van den Centralen Raad op de volgende vergadering worden behandeld. Bij de rondvraag besprak men eenige za ken van huishoudelijken aard, waarop slui ting volgde. De Fancy Fair der Oranjevereeniging. Het staat thans vast, dat de fancy fair der O. V. waarvan de opbrengst hoofdza kelijk zal worden bestemd tot het ver strekken van een feestgave aan de Oegst- geester schoolkinderen en behoeftige ge zinnen zal worden gehouden op Donder dagavond, Vrijdagavond, Zaterdagmiddag en -avond, resp. 25, 26 en 27 Nov. in het Patronaatsgebouw, De officieele opening zal plaats hebben Donderdagavond, 25 dezer, des avonds om half acht. Er is een groot comité van instemming en aanbeveling gevormd, bestaande uit ruim 60 vooraanstaande personen in de gemeente, waaronder de burgemeester, de wethouders en alle raadsleden. De commissie, gevormd uit het bestuur der O. V., die zich belast met het organi seeren der fancy fair heeft beslag weten te leggen op een groot aantal bijzondere en nieuwe attracties, die op zich zelf al een bezoek overwaard zijn. Genoemde commissie maakt met dank gewag van het beschikbaar stellen van diverse voorwerpen door de inwoners. Toch wordt op meerdere giften gehoopt. Vrijwel iedereen immers heeft wel iets voor deze goede zaak af te staan. Even een berichtje aan den secrearis, Emma- laan 82, tel. 3490, én hetgeen men wil be schikbaar stellen wordt afgehaald. Gezien den korten tijd van voorbereiding, die nog rest, is spoedig bericht aan bovenge noemd adres uiteraard zeer gewenscht. Hoewel er nog wel gelegenheid is en komt tot een bijzondere opwekking deze fancy fair in grooten getale te bezoeken, zal men er thans reeds goed aan doen een of meer avonden van 2527 Nov. vrij te houden. Voor de kinderen zijn er op Za terdagmiddag tal van spelen en attracties, zoodat de ouders hun kinderen een pret- tigen middag kunnen bezorgen. Het doel dat met het houden van deze fancy fair wordt nagestreefd zal ieders sympathie hebben, daarom wordt hierbij een beroep op alle ingezeten«m onzer ge meente gedaan om zooveel als in het vermogen ligt te steunen en mede te wer ken. VEUR-LEEDSCHENDAM. St. Nicolaas-Winkelweek. Onder voorzitterschap van den heer J. Schuijt kwam gisteravond de Vereeniging van winkeliers bijeen in Café „De Zwaan" ter nadere bespreking van het voorstel van een der leden, welk voorstel in de vorige week gehouden vergadering was gedaan en welk voorstel door een toen benoemde commissie nader zou worden uitgewerkt. Na een welkomstwoord van den voorzit ter, deelt deze mede, dat Burgemeester Kejjzer alle medewerking heeft toegezegd voor het welslagen van de winkelweek. Door de Commissie is het bestuur als volgt samengesteld: J. Schuijt, voorzitter, C. Groene wegen, secretaris en C. v. d. Togt, penningmeester. Evenals vorige jaren wordt een bonnen stelsel ingevoerd, welke bonnen zullen ca deau gegeven worden aan de klanten. Op de 1000 nummers worden 4 prijzen beschik baar gesteld, terwijl 5 premies worden uit geloofd voor hen, die het grootst aantal bonnen hebbeh; deze bonnen moeten wor den ingeleverd voor de trekking. Deze pre mies bestaan uit een karpet, een eiken dres soir, een electr. klok, een gascomfoor en een strijkijzer. Besloten Wordt alle prij zen en premies te koopen bij de deelne mende winkeliers. De deelnemende win keliers mogen niet meedoen aan het ver krijgen van het grootst aantal bonnen om daardoor in het bezit te komen yan een der premies. Nog wordt besloten iedere deelnemer in het bezit te stellen van een vlag, welke het eigendom blijft van de vereeniging; het bedrag voor deelname te stellen op 1. en dat een krant zal Verschijnen met een voorwoord van den' Burgemeester. De winkelweek zal gehouden worden van 27 November tot en met 6 December. De prijzen zullen worden tentoongesteld in den winkel van den heer Van Haastrecht aan de Damlaan te Veur. Getracht zal worden ter opluistering van de winkelweek de Harmonie eenige malen een muzikale rondwandeling te laten ma ken door het dorp. De opening van de win kelweek zal geschieden door den Burge meester. VOORHOUT. Veiling D. V. V. De prijzen varieer den voor slachtkonijnen van 0.851.80, halfwas van 2065 cent, kippen van 25 60 cent, duiven van 10—16 cent, jonge hanen van 5065 cent. Alles per stuk. Ondertrouwd: Marinus van Em merik, oUd 29 jaar en Anna Margaretha de Groot, oud 28 jaar, beide won. alhier. WARMOND. De Graal. In Hotel de Zon vond een groote feestavond plaats van de Vrouwe lijke jeugdbeweging Voor Katholieke ac tie „De Graal", waarvoor zeer groote be langstelling bestond. Deze feestavond was georganiseerd in verband met het eerste lustrum van de Graal. Het was ruim half negen toen de Graalleidster Mej. C. Burck- sen de feestelijke bijeenkomst opende met een woord van hartelyk welkom tot de aanwezigen, inzonder tot den Pastoor, Kapelaan, de vertegenwoordigers van de diverse jeugdvereenigingen. Van den Bur gemeester en van het Bestuur van de K. J. C. was bericht binnengekomen dat zij tot hun spijt op dezen avond niet aanwe zig konden zijn. Het deed spreekster op recht genoegen, dat, naast de ouders en donateurs der vereeniging, zoo vele be langstellenden waren giekomen om eens nader kenris te maken met de werkwijze van de Graal. Na allen nog een genot vol len avond te hebben toegewenscht, werd door Mej. C. Schakenbos het ontstaan der Graal op voortreffelijke wijze gedecla meerd. Hierna werd een revue opgevoerd in drie tafereelen: Hoe kwam de Graal in Warmond? De Graal op de schoolzolder en De Graal van heden. Deze revue, die was samengesteld door Mej. Machen, Hoofd-leidster, viel bij de aanwezigen zeer in den smaak. Alles was keurig samenge vat en gaf een duidelijk overzicht van het doel en de werking van de Graal. Hulde werd gebracht aan Pastoor Oudejans, die na hét vertrek van de Zusters uit het St. Nicolaasgesticht naar Huize St. Liduina, alles gedaan heeft om de Graal tot groo- ter bloei te brengen en bereidwillig het St. Nicolaas-gesticht in bruikleen aan de Graal afstond. Vervolgens werden eenige zeer oged verzorgde zangnummers en rei dansen uitgevoerd. Na de pauze werden eenige zeer interessante film afgedraaid, waarbij Mej. Sprc-nk, hoofdleidster van de Graal, te Leiden de noodige explicatie gaf. Deze film gaf een duidelijk overzicht van het streven der vereeniging en de verschillende spelen die steeds door de Graal worden uitgevoerd. Geen wonder dan ook, dat de Pastoor na afloop in een slotwoord verklaarde, dat hij geen woor den genoeg kon vinden om de- leidster en de overige graalmeisjes dank te brengen voor deze avond in welke hulde hij ook wilde betrekken de vertegenwoordigster van de Vrouwen van Nazareth die met eigen muziek en film-installatie zooveel tot het succes van dezen avond hadden bij gedragen. Hij deed een beroep op de aan wezigen om ook in de toekomst de Graal te blijven steunen, waardoor deze ons nog menig genot vollen avond zou kunnen ver schaffen. WASSENAAR. Personalia. Voor het examen Apothe ker-assistent is geslaagd mej. F. Hooyer. (SPROOKJE) 61. Alles deed hem pijn, maar hij had geen tijd om te zien of hij zich bezeerd had. Op de tast vond hij zijn lampje en zoo strompelde hij in het dónker verder. Gelukkig zag hij in de verte de lichtjes van het paleis. 62. Op zijn kloppen deed de paleisbewaker hem open. Deze lichtte hem met zijn lantaarntje eerst eens bij, om te zien of dat modderige mannetje met die buil op zijn hoofd werkelijk Flipje was.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9