GBQOTE miUEWEDSTBIJD lat. Fonds voor Bi|z. looden RIJNSTREEK HOOFDPRIJS to LUCHTVAART MARKTBERICHTEN KERKNIEUWS VRIJDAG 12 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 Deze fraaie en comfortabele Ford V-8 club-coupé Verder: Eng. boisk. mah. ciré, waarde f. 400.-, Vroom Dreesmann; Dameskleeding naar keuze f. 275.-, Gebr. Lampe, Amsterdam, Rotterdam, Utrecht; Dameskleeding naar keuze f. 275.-, Haagsch Modehuis, Den HaagGoederen t.w.v. f250.- naar keuze, N.V. Mag. De BijenkorfPhilips' Radiotoest. .Arabesque", type No. 802A, waarde f. 249.- en 1324 andere fraaie prijzen. Knip onderstaande stukjes uit, voeg ze samen en plak ze op een briefkaart. Men vindt dan In een symmetriscben rand een kernachtige spreuk door H.K.H. Prinses Juliana, Eere-Voorzitster van het Nat, Fonds voor Bijzondere Nooden, uitgesproken bij de installatie van het Bestuur van het N.C.C. L Inzenden vóór 20 December 1937, laatste buslichting, aan het Nationaal Fonds voor Bijz. Nooden. Den Haag. 2. Boven de gewone porto minstens 25 ct. aan postzegels bijplakken welk meer-bedrag door de Posterijen aan het N.F.v.B.N. vergoed, tenvolle aan Uw noodlijdende landgenooten ten goede komt. 8. Iedereen kan aan den wedstrijd deelnemen en zooveel oplossingen inzenden als hij wil. mits Iedere briefkaart voorzien is van minstens 25 ct. extra porto. Indien meerdere goede oplossingen binnen komen, beslist het lot. Naam an adres afzender In blokletters vermelden. HOOGMADE. Spaarregeling. Wij vernemen, dat en kele instellingen van weldadigheid, arm besturen en diaconiën besloten hebben voor met name aangewezen werkloozen een bijdrage te verleenen aan de gemeen te, teneinde voor deze personen de moge lijkheid te scheppen deel te nemen aan de spaarregeling. Een der diaconiën was zelfs bereid voor alle tot het kerkgenootschap behoorende werkloozen de bijdrage van 25 ct te betalen. Dit is echter alleen moge lijk voor die werklooze gezinnen, die meer dan één kind hebben. Deze geste der bijzondere armbesturen dient volle waardeering. Filmavond. Wederom zal door de N.V. Filmafd. K.S.A. te Leiden in de zaal J. Wit- teman een tweetal filmvertooningen worden gegeven op Zondag 14 Nov. a.s. Des middags half vier een spciaal kinderprogramma, des avond 8 uur met de hoofdfilm „De twee weezen". Deze film is voor personen boven 14 jaar toegankelijk. KOUDEKERK. Burgerwacht. De leden van de Burger wacht alhier worden er op attent gemaakt, dat de schietoefeningen in plaats van Dins dag a.s gehouden zullen worden op Maan dag 15 Nov. a.s. op dezelfde tijd en plaats. Collecte. De door een zestal jonge da mes in deze gemeente langs de huizen ge houden collecte ten bate van het Nat. klee ding-, schoeisel en dekkingsfonds, heeft op gebracht 47.12. WINKELWEEK OP HANDEN. Sint Nicolaas komt eigen persoon. In het café van den heer J. C. v. Graas hield de Leimuidensche winkelweekver- eeniging haar laatste voorbereidende ver gadering voor de in het tijdvak 25 Nov. 6 Dec. a.s. te houden winkelweek. De voorzitter der vereeniging, de heer Ph. Muys opent te ruim 8 uur de vergade ring met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen; het zijn in totaal ruim 20 neringdoenden. Daarna werden de notulen voorgelezen door den secretaris, den heer C. Buiks, welke onveranderd vastgesteld werden. De voorzitter doet daarna enkele mede- deeiir.gen over de a.s. winkelweek. Hij deelt mede, dat evenals vorige jaren weder een winkelweek-courant huis aan huis in de gemeente en in de naburige plaatsen zal worden verspreid. Op 25 November zal de winkelweek we der geopend worden met de inhaling van St. Nicolaas. Deze zal met muziek vanaf de Vriezen brug door de gemeente trekken. Het stemt aen voorzitter tot vreugde te kun nen mededeelen dat de muzikale medewer king dit jaar weder verleend zal worden door het plaatselijk muziekgezelschap „Symphonie". De inhaling geschiedt bij den Vriezen weg omdat vlak bij dezen weg de R. K. School gelegen is, daarna gaat de optocht door het dorp naar de brug over ce ringvaart en naar het Oosten. Besloten is om de schoolkinderen met behulp van de onderwijzers weder te tracteeren. Den dag na 25 Nov. a.s. zal aan de kinderen op schooi een tractatie worden uitgereikt. Des avonds te half acht zal op 25 Novem ber de officieele opening van de winkel week plaats hebben in de zaal van mej. de Wed. J Sneeboer. De burgemeester heeft zich weder bereid verklaard een openings woord te spreken, terwijl deze ook een voor woord zal schrijven in de winkelweek courant Van Burgermeester en Wethouders is voor het slagen der winkelweek weder alle mogelijke medewerking verkregen. Des avonds zal na de opening het muziek corps nog een muzikale rondgang door het dorp maken. Spr. hoopt dat alle deelnemers hun etalages zoo zullen eialeeren dat deze noodigen tot kijkers en koopers. De voorzitter deelt mede dat weder een etalage-lint wedstrijd zal worden gehouden; als eerste en tweede prijs wordt hiervoor beschikbaar gesteld resp. een rijwiel en een wollen deken. Op Maandagavond 29 November zal we der een film worden vertoond in het café van Mej. de Wed. Sneeooer. Vertoond zal worden de film „De pechvogels" een film die tot lachen uitnoodigt. Op 29 November zal des middags voor de kinderen een aardige film worden ver toond, terwijl aan de kinderen een aardige tractatie zal worden gegeven. Al met al belooft de winkelweek weder een succes te worden. Nadat de voorzitter alle deelnemers op het hart gedrukt heeft om van hun etalages te maken wat er van te maken is, sluit hij deze geanimeerde vergadering. ZWAMMERDAM. Geboren: Hendrik, z. van P. Buitelaar en N. Keijzer Neeltje, d. van D. van Wijk en L. Griffioen Jacob, z. van D. van Zwieten en T. de Leng. Gehuwd: J. W. Boeijenga 23 j. en A. van Achterberg 20 j. A. N. Jansen 27 j. en J. Wieman 24 j. Gevestigd: Mej. E. P. Zevenhoven van 's Gravenhage Mej. C. Zimmerman van Nieuwkoop Mej. A. van Wensveen van Boskoop. Vertrokken: Mej. J. Wieman naar Zeist Corn, ten Brink naar 's Graven hage. ZEVENHOVEN. WEGENVERBETERING. Wie drie jaar geleden door het dorp kwam in de richting Nieuwveen waande zich met recht in de binnenlanden, waar toe de zeer slechte dorpsweg het zijne voor bijna honderd procent bijdroeg. De gemeentekas stand geen afdoende verbetering toe, omdat daarmede nu een maal zooveel geld gemoeid was, dat het gemeentelijk budget dat niet dragen kon. Het grootste gedeelte van bedoelden weg is eigendom van den polder Nieuwkoop Vanzelfsprekend leidden de besprekingen over de voorgenomen verbetering tot een samengaan met dien polder. En, het mag gezegd worden, alle mede werking verkreeg het gemeentebestuur en gevolg der onderhandelingen was dan ook, dat de Raad besloot 4100 ineens aan den polder uit te keeren, die zich daartegen over contractueel verplichtte den weg in zijn geheel te verbeteren en gedurende vijftien jaar het onderhoud daarvan .op zich te nemen. Wij kregen toen een goed wegdek in den vorm van een teerdek; het was nog niet alles, maar in ieder geval voor ons dorp een belangrijke verbetering, en voor do aan wonenden een besparing van een ge regeld modderbad der passeerende auto's zoodat het mopperen voorbij is. Er zat echter een leelijke schaduwzijde aan deze verbetering. Er werd vanuit den Haag een straat- of wegbelasting geëischt. Een jaar had de Raad uitstel van deze onsympathieke be lasting kunnen verkrijgen, maar bij de kapitaalsuitgaaf voor de verbetering ging dat niet langer en sindsdien worden onze ingezetenen langs den verbeterden weg elk jaar verblijd met een biljet, dat het deftige hoofd straatbelasting draagt, en wij mee- DOOR AUTO WEG GESLINGERD Doodelifk ongeluk Ie Woubrugge Gisteravond heeft op het kruispunt langs den Heerenweg een ernstig ver keersongeluk plaats gehad, waarbij de ongeveer 60-jarige landbouwer Visser uit Langeraarop slag werd gedood. Omtrent de toedracht van dit droevig ongeluk vernemen we het volgende. Een drie-tal wielrijders, waaronder genoemde V., kwamen uit de richting Woubrugge. Op het kruispunt geko men, naderde tegelijkertijd een perso nen-auto uit de richting Alphen. Twee der wielrijders stopten, om de auto te laten passeeren, V. echter reed door en werd door de auto gegrepen, en over de motorkap van den auto r.l.m. 50 Me ter ter zijde geslingerd, met gevolg dat hen onmiddellijk werd gedood. De Bur gemeester van Woubrugge, benevens de politie uit Woubrugge en Alphen, waren spoedig ter plaatse, teneinde een onderzoek in te stellen. 'Het lijk va nhet slachtoffer werd met de ziekenauto, grage Vreeswijk te Al phen, naar het lijkenhuisje te Wou brugge overgebracht. nen te weten, dat de belastingbetaler zich daarmede tracht te troosten, en daarom gaarne voor zijn nieuwe weg offert. Als basis geldt enkel 3 pet. der gebouwde eigendommen, en dat de belasting niet van het meestal toch zoo zwaar belaste onge bouwd wordt geheven, is ook voor velen een troost. Buiten den dorpsweg hadden wij om onze kom nog verschillende andere, ook slechte, wegen. En met eere mag van het voortvarend bestuur van den polder Nieuwkoop gezegd worden, dat ze de verbetering daarvan goed hebben aangepakt, en niet minder dan negen K.M. grintweg werd gemaakt tot een vier Meter breede asphaltbetonweg, waar mede ongeveer f 50.000 gemoeid was. En sedert dien is Zevenhoven.vanuit de „buitenwereld" langs zeer goede wegen te bereiken. Jammer, dat de polder Zevenhoven nog niet volgt. Een proefstukje van honderd Meter bij het kruispunt in het dorp is be doeld als voorganger van een groote ver betering. Als dat „proeven" nu maar niet te lang moet duren. In de kom en het gedeelte Noordeind zijn twee slechte gedeelte straatweg overge bleven. Elk jaar besteedde de gemeenteraad daar aan een behoorlijk onderhoudsbedrag, wat feitelijk geld weggooien was. We kunnen dan ook begrijpen, dat in de raadsvergade ring bij de behandeling van de gemeente- begrooting voor 1938 de voorzitter met het voorstel kwam, eens een eind te maken aan dat geld verspillen en een begrooting en plan te doen maken tot afdoende verbe tering in den vorm van alles in-eens goed onderhanden te nemen, te dekken uit een 15-jarige geldleening, en zoo mogelijk op- nieu wte bestraten of op andere wijze te verbeteren, zoo mogelijk met dezelfde kos ten aan rente, aflossing en (geringer) on derhoud, dan nu jaarlijks wordt uitgege ven. In een der eerstvolgende raadsverga deringen zulen wij met belangstelling het resultaat van het onderzoek afwachten. Slaagt de Raad, dan zal weer een stuk weg beter zijn geworden. Alleen nog in de richting Nieuwveen is de weg slecht; deze weg is geheel van pol der Nieuwkoop, en ligt grootendeels op grondgebied van Nieuwveen. Mede vooral terwille van de eenige autobusdienst heeft onze Burgemeester zich reeds enkele ma len tot den polder gewend, om oök hier verbetering te verkrijgen. Een klein begin is gemaakt door terug plaatsen van de heining en tegelijkertijd verplaatsen van de palen van het boven- grondsch electriciteitsnet. Als de polder nu het laatste stukje, de i Limeerweg, eens goed onderhanden nam, was aan een wensch van velen voldaan. Nog kort geleden schreven we, dat de spoorbaan een autobaan zal worden. Daarbij schijnt wel he voorbehoud te zijn ge maakt, dat de betrokken localiteit mee werkt, in dit geval herinneren we aan een beginsel-toezegging in onzen Raad, als de eenige betrokken localiteit, die op voorstel van den Burgemeester, in het belang der gemeente, een dergelijke stap deed. Iets naders is hieromtrent echter thans nog niet bekend, zoodat we daarop hopenlijk nader terug mogen komen. van Jezus, den Eerw. pater N. C. van den Idsert, tot kapelaan te Alkmaar, H. Domi- r.icus, den Eerw. pater A. J. M. Keijser, tot kapelaan te Schiedam, O. L. V. v. d. H. Ro zenkrans, den Eerw. pater Th. J. M. Ter- windt, tot kapelaan te Rotterdam, H. Domi- nicus, den Eerw. pater C. H. A. Terstegen, tot kapelaan te Rotterdam, H. Hart van Jezus, den Eerw. pater Th. W. Hagemans, tot kapelaan te Rotterdam, H. Dominicus, den Eerw. Pater J. Schaeffer, tot kapelaan te Amsterdam, H. Thomas van Aquino, den Eerw. Pater P. J. A. Jansen, tot assistent te Amsterdam, H. Thomas van Aquino, den Eerw. pater H. W. C. van de Ven, tot ka pelaan te Alkmaar, H. Dominicus, den Eerw. pater M. L. J. Hoenselaars, tot assi stent te Alkmaar, H. Joseph, den Eerw. pa ter W. H. P. Marcelis en tot assistent* te Alkmaar, H. Joseph, den Eerw. pater H. A. Geveling. Receptie Mgr. Huibers. Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, zal ter gelegenheid van zijn verjaardag op Maandag 15 November a.s. receptie verleenen aan de Religieuzen (Broeders en Zusters) en aan de leeken van 11 tot 12 uur, en aan de Priesters van 12 tot 1 uur. VIER DOODEN BIJ EEN VLIEGTUIG ONGELUK. Een lijntoestel van den dienst Krakau— Warschau is te Piaseczno bij Warschau ge vallen en vernield. Vier inzittenden kwa men om het leven, zes liepen verwondin gen op. Een der slachtoffers is een Zweedsch industrieel, de andere zijn Polen. EEN VLIEGTUIG VOOR HONDERD PERSONEN IN AANBOUW Binnenkort zal te Baltimore een aan vang gemaakt worden met den bouw van een vliegtuig, plaats biedende aan 100 per sonen, waarvan 66 in bedden. Het vlieg- bereik zou zoodanig zijn, dat het toestel de vlucht over den Stillen Oceaan zonder tusschenlanding zou kunnen volbrengen en- zelfs aan één stuk van de Vereenigde Stalen naar Europa en terug zou kunnen vliegen. BENOEMINGEN PATERS DOMINICANEN. Z. H. E. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Leeuwarden, H. Dominicus, den Z. E. pater M. C. P. J. Helling, tot kapelaan te Leeuwarden, H. Dominicus, den Eerw. pater C. J. M. Strij- bos en tot assistent te Tiel, H. Du.ninicus, den Eerw. pater Fr. J. J. Jansen. Z. H. E. de Bisschop van s'-Hertogen- bosch heeft benoemd tot pastoor te Nijme gen, H. Dominicus, den Z. E. pater J. A. A. M. Busch en tot assistent te Nijmegen, H. Hart van Jezus, den Eerw. pater J. J. van der Heijden. Z. H. E. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot pastoor te Rotter dam, H. Hart van Jezus, den Z. E. pater L. J. A. Oorsprong, tot pastoor te Alkmaar, H. Joseph, den Z. E. pater W. A. J. M. de Mol, tot assistent te Rotterdam, H. Hart LEIDEN, 12 Nov. Vee. Aanvoer totaal: 840 runderen, 324 kalveren. 559 schapen, 808 varkens, 10 paarden, 32 bokken of geiten. Prijzen: 19 stieren 180—260, schoon gewicht 58—64 cent, handel kalm; 151 kalf- en melkkoeien 180—300, handel vlug; 529 varekoeien e. a. 120200, han del vlug; 141 vette koeien 170—290, schoon gewicht 52—72 cent, handel matig; 196 graskalveren 24—60, handel stroef; 22 vette kalveren 50—115, schoon ge wicht 6696 cent, handel tamelijk; 106 nuchtere kalveren 7—13, handel vlug; 75 vette schapen 26—34, 300 vette lam meren 1724, 184 weideschapen 16— 24, handel matig: 366 mestvarkens 22 46, handel zeer kalm; 413 biggen 15—19, handel kalm; 10 paarden 125—200, han del lui; 32 bokken of geiten f 25 handel slecht. Kaas. Aanvoer 60 partijen, waarvan 52 partijen Goudsche kaas le soort 28— 29, 2e soort 2627 en 8 partijen Leid- sche kaas 2e soort 24—25 per 50 kg. Handel matig. 's HERTOGENBOSCH, 12 Nov. Boter. Aanvoer 14.325, Hoogste prijs 1.49, Laag ste prijs 1.44 en Middelprijs 1.47 p. kg. LEEUWARDEN, 12 Nov. Vee. Aanvoer: 36 Enter stieren 120—230, 80 Twenter stieren 230—350, 281 vette koeien 130 280 per stuk, 4767 cent pesr kg.; 402 melk- en kalfkoeien 120205, 65 pinken 65155, 12 vette kalveren 2265, 803 graskalveren 25—90, 373 nuchtere kal veren 510, 306 vette schapen 137; 185 weideschapen 14—26, 262 lammeren 1323, 450 vette varkensc 45160 per stuk, 5561 cent per kg.; 35 magere var kens 2250, 96 kleine biggen 917 per stuk, 39 bokken of geiten, 24 paarden. To taal aanvoer 3449 stuks. Kaas. Sleutelkaas 26, Nagelkaas 9 16, Goudakaas 40, Edammerkaas f 22 24. Aanvoer 2231 kg. Boter. Mijnboter f 1.40, veilingboter 1.37ƒ1.33 per kg. Aanvoer 7 zesde en 2 twaalfde vaten. Commissie 1.04, (hef fing 0 40). ALKMAAR, 12 Nov. Kaas. Aangevoerd: 38 stapels, zijnde 78.000 kg. Fabriekskaas kleine 24, Boerenkaas kleine 23.50; Boerenkaas commissie 22.50 per 50 kg. Handel vlug. BOSKOOP, 12 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 30 52 cent, Wendland 4065 cent, Hadley 18—30 cent, Claudius Pernet 3040 cent, Briarclif 20—33 cent, Butterfly 2046 cent, Steward 1421 cent, Wilh. Kordes 15—26 cent, E. G. Hill 30—43 cent, Rosa- landia 2038 cent, Florex 20—41 cent, Phoebe 2046 cent, Duisburg 44 cent, Edith Helen 4068 cent, Aug. Noack 18 28 cent, Else Poulsen 1221 cent, Ellen Poulren 1527 cent. Paul Grampel 3046 cent, Rosa Mundi 4060 cent, Ingar Ohl- son 3057 cent, Queen Mary 2025 cent, Vierlanden 27 cent, Pink Perfection 30 45 cent, Chrysanten, grootbloemig 4080 cent, idem tros 613 cent, Gynerium 30 cent, Pernettia 3052 cent, Gerbera 22 cent, Clematis Prins Hendrik 1.60, An dromeda 812 cent. NIEUWVEEN, 12 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 528 kippeneieren 5.906.40 en 50 eendeneieren 3.153.50 per 100 stuks

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10