OMGEVING BINNENLAND LUCHTVAART BIOSCOPEN MAANDAG 8 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 L. F. GUIT f In het R.K. Ziekenhuis te 's Gravenhage is op 52-jarigen leeftijd overleden de heer L. F. Guit, lid van de Haagsche gemeente raad, oud-lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland, oud-lid der Tweede Kamer. De heer Guit is te 's Gravenhage gebo ren 16 December 1884. Hij oefende eerst het beroep uit van timmerman en was gedu rende tien jaren werkzaam aan de Ge meente-Telefoon te Den Haag. In April 1918 kwam hij in gesalarieerde dienst van den Ned. R.K. Bond van Over heidspersoneel „St. Paulus", "waarvan hij in Januari 1919 tot voorzitter werd be noemd. Dit voorzitterschap heeft hij tot zijn dood bekleed. In den Haagschen raad had hij zitting sinds 1919. Korten tijd is de heer Guit geweest lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland en ook lid van de Tweede Kamer. In 1924 werd hij in het bestuur gekozen van het toenmalige R.K. Vakbureau. Hij was thans nog bestuurslid van het R.K. W erklieden-V erb ond Sedert de instelling van de Centrale Commissie van Georganiseerd Overleg voor het rijkspersoneel, vertegenwoordigde hij daarin als lid de R.K. Centrale van Burger lijk Overheidspersoneel en sedert 1920 was hij lid van de Commissie van Advies voor de Arbeidsvoorwaarden van Rijkswerklie den (commissie-De Wilde). De begrafenis van het stoffelijk over schot zal plaats hebben Woensdag a.s. na de plechtige H. Mis van Requiem om half elf in de parochiekerk van de y. Theresia, te 's Gravenhage. De heer Guit was vóór alles ijveraar en werker voor de belangen van het Over heidspersoneel. Alle andere werkzaam heden ambieerde hij slechts inzooverre deze met zijn voornaamste en eerste taak goed vereenigbaar waren. De Katholieke arbeidersbeweging verliest in den heer Guit een krachtig pleitbezor ger; de Haagsche gemeenteraad een actief en toegewijd lid. Mogen velen hem in hunne gebeden ge denken. HEFFING EN TOESLAG OP BOTER. De heffing en de toeslag op boter zijn met ingang van heden vastgesteld op 30 cent per K.G. Behoudens tusschentijdsche wijziging zal de volgende vaststelling .der heffing plaats hebben op Donderdag a.s. BELGIë VERLAAGT INVOERRECHT OP BOTER. Met 1 franc per kilogram! Als gevolg van de verminderde productie zijn de laatste weken de boterprijzen op de binnen- en buitenlandsche markt gestegen. Om een verdere stijging tegen te gaan en om de bevolking in de gelegenheid te stel len zich een zekere hoeveelheid buiten landsche boter te verschaffen, die ander zijds het seizoentekort der binnenlandsche productie moet aanvullen, heeft de Belgi sche minister van Landbouw besloten het invoerrecht op buitenlandsche boter met 1 franc te verlagen, waardoor het van frs. 6.50 op frs. 5.50 per K.G. wordt ge bracht. DE KOSTEN VAN HET LEVENS ONDERHOUD IN OCTOBER 1937. Het indexcijfer der kosten van het levens onderhoud voor arbeidersgezinnen in de hoofdstad bedraagt in October 1937 (op de basis van het peil der prijzen vóór den oor lof 100) 139.7, tegen 138.8 in September j.L en 132.0 in September 1936, de maand der devaluatie. Het is derhalve 0.6 pet. hooger dan in September 1937 en 5.8 pet. hooger dan in September 1936. Voor voeding alleen is de stijging groo- ter, n.L 1.4 pet. sedert September 1937 en 7.8 pet. sedert September 1936 zulks als ge volg van de omstandigheid, dat van het overige gedeelte van het budget de meeste rubrieken onveranderd zyn gebleven; hier van vertoont alleen de post brandstof (anthraciet en briketten) een toeneming van eenige beteekenis. Wat daarentegen de voeding aangaat, is een stijging te vinden bij een aantal posten en wel melk, eieren, vetten (natuurboter), aardappelen en groenten en, in geringere mate, ook bij kaas en grutterswaren, waar tegenover een daling te vermelden valt al leen bij fruit en vleesch. Laatstgenoemde daling is het gevolg van prijsverlagingen van rundvleesch en schapen vleesch, welke- slechts voor een gering gedeelte door een priisverhooging van kalfsvleesch konden worden gecompenseerd. DE KRO EN HET A.S. EUCHARIS TISCH CONGRES TE BOEDAPEST Audiëntie bij kardinaal Innitzer Zooals dezer dagen gemeld werd, vertoe ven pater J. Dito, directeur van het Inter nationaal Katholiek Radiobureau, en de heer H. Schaffers, programchef van den KRO, op het oogenblik te Boedapest, om aldaar de voorbereidingen te treffen voor de uitzijdingen van het a.s* Eucharistisch Congres. Te Weenen voerden zij besprekingen met de directie van den Ooshenrijkschen Om- rop (Ravag), die ook de diverse plechtig heden zal uitzenden. De technische voorbereiding eischt ech ter veel zorg en arbeid, omdat juist de veelsoortigheid en de omvangrijkheid van de gebeurtenissen een goede technische Officieële Crisispublicaties PERIODIEKE VERHOOGING DER TOE WIJZING MESTVARKENS AAN PLATGLASTUINDERS. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland maakt bekend, dat voor plat- glastuinders, die beschikken over een toe wijzing mestvarkens, de gelegenheid is opengesteld in de periode van 15 October t/m 14 April ten hoogste 30% meer var kens te houden dan hun toewijzing aangeeft, met dien verstande, dat in de periode van 15 April t/m 14 October daaraanvolgend de oorspronkelijke toewijzing wordt ver minderd met een aantal, gelijk aan dat, waarmede deze in de wintermaanden werd overschreden. Deze regeling is getroffen om betrok kenen in de gelegenheid te stellen zelf in hun behoefte aan broeimest te voorzien. Alleen op aanvragen van hen, die wer kelijk een daarvoor in aanmerking komend bedrijf bezitten, zal gunstig kunnen worden beslist. Belanghebbenden, die van deze gelegen heid gebruik willen maken, kunnen zich wenden tot den secretaris van het district, waaronder him bedrijf ressorteert. verzorging buitengewoon bemoeilijken. De reportagewagen van de Ravag zal hierbij echter de KRO goede diensten kunnen be wijzen. Met de directie van den Oostenrijkschen Omroep werden pater J. Dito en de heer Schaffers door Z. Em. kardinaal Innitzer van Weenen in audiëntie ontvangen. De kardinaal toonde vele belangstelling in den voorbereidenden arbeid voor het congres, gezien van radiostandpunt. De kardinaal bleek het werk van den KRO. in Nederland van nabij te kennen. Met zeer veel interesse liet de kardinaal zich o.a. de plannen voor de nieuwen KRO studio voorleggen en uiteenzetten. Verder deed Z. Em. den bezoekers enkele mede- deelingen over de „Kulturwoche", welke in Weenen na het Eucharistisch Congres zal worden georganiseerd en wees hij nog maals op de cultureele en vriendschappe lijke banden, welke Oostenrijk en Neder land verbanden houden. Te kardinaal sprak de hoop uit, dat vele Nederlanders op hun terugreis uit Boeda pest na het Eucharistisch Congres niet zou den verzuimen, van de gelegenhelid ge bruik te maken om de katholieke Oosten- rij ksche cultuur van nabij te leeren ken nen. 'f Ter Aar, 7 November. De rijweg Korteraar—de Veiling. Wij hebben in het raadsverslag van Ter Aar, gehouden op Woensdag 3 Nov., j.L kunnen lezen, dat er een voorstel tot wegen verbetering behandeld is. Dat voor stel is, behoudens de goedkeuring die daarop gevraagd moet worden, door den raad aangenomen. Wij zijn er allen van overtuigd, dat wij met het oog op 't druk ke en zware verkeer goede wegen moet ten hebben, doch de groote kosten, die daarvoor noodig zijn, vormen menigmaal een zwaar vraagstuk. Maar als ik nu lees van verfraaiing, dan zou ik me beter neer kunnen leggen bij wat P. Hooger- vorst Kz. voor de zooveelste keer bespro ken heeft: om de rijweg KorteraarVei linggebouw door te trekken, waartoe zes jaar geleden al besloten is. Dat zou niet alleen een verfraaiing zijn, maar het zou ook in een groote behoefte voorzien. Als men weet, dat de afstand vanaf het veilinggebouw tot aan Korteraar vijf mi nuten loopen is, en dat vorig jaar een verzoek aan den Raad gericht is met 70 onderteekenaars, uitsluitend uit Korter aar, om den weg te verkrijgen, dan be hoeft men niet te vragen, of er belang bij is. Een inwoner van Ter Aar. EEN FILM VAN DE KRUISVAART In besloten kring had dezer dagen te 's Gravenhage de eerste vertooning plaats van een smalfilm, onder den titel „de Kruisvaart roept", vervaardigd door een der werkgroepen van de „Kafilgro", in opdracht van de centrale leiding der „Kruisvaart." Voor deze film, die een vertooningsduur van ongeveer een half uur heeft en een suggestief beeld geeft van dit deel der katholieke jeugdvorming werd het ont werp en draaiboek geschreven door den letterkundige A. J. D. van Oosten, terwijl de bekende smalfilmers Piet van der Ham en Goof Bloemen de opnamen en montage verzorgden. De geluids-begeleiding voor deze film, waarin verschillende motieven uit de eigen liederen der „Kruisvaarders" zijn oogenomen, is van studio „Lumirex" te 's-Gravenhage. Bij gelegenheid van deze première, werd door de „Kruisvaart-leiding" een overzicht gegeven der plannen voor de eerste lustrumviering in 1938 tevens viering van het zevende lustrum van het jongens- jeugdwerk in het Bisdom Haarlem. Aan den regisseur Anton Sweers te Bussum is het ontwerp en de leiding dezer lustrum viering opgedragen. De oDenins-Dlechtigheid is vastgesteld oo Zondag 23 Januari a.s. te 's-Gravenhage alwaar djor de Kruisvaart een hulde aan haar priester-directeuren zal worden ge bracht. Verder zal een zomerfeest gehou den worden in de verschillende districten, waarbij wedstrijden en demonstraties op het program staan, terwijl in Seotember een algemeene leidersdag zal worden ge houden, mede als aanvang voor het nieuwe arbeidsjaar in de „Kruisvaart". DE KWAKEL. R. K. Ver. v. Kraamverzcrninn voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 3U, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. PER VLIEGTUIG NAAR DE MISSIE. Beide machines behouden in Congo aangekomen. De twee Missievliegtuigen Pelikaan O.H. S. en de Phalene M.C.E., bestuurd door den Redemptoristenpater Bradfer en Piloot De- hart, die op 20 October j.l. van het vlieg veld Deurne bij Antwerpen voor een vlucht naar de missie van Belgisch Congo waren gestart, hebben thans op 5 Novem ber het doel van hun reis bereikt. Déze beide Caudron-eendekkers hebben op hun tocht met allerlei moeilijkheden te kampen gehad. De Fransche autoriteiten te Marseille wilden de machines en piloten niet laten vertrekken, daar zij bang waren, dat beide piloten zich naar een der oorlog voerende partijen in Spanje wilden bege ven. Eerst toen was komen vast te staan, dat beide vliegtuigen voor de missie be stemd waren, konden de piloten starten. Ook in Sardinië ondervonden de piloten eenige moeilijkheden, daar de militairen beweerden, dat zij over verboden terrein waren gevlogen. Dank zij de welwillende houding van een Italiaanschen generaal, kon de reis na een oponthoud van drie da gen worden voortgezet. Gedurende de geheele reis hebben de pi loten met buitengewoon slecht weer te kampen gehad, vooral boven de Middel- landsche Zee en de Sahara, zoodat vaak op een hoogte van 3000 meter gevlogen moest worden. Vrijdagmiddag werd het doel van de reis bereikt. Weliswaar kon de tocht niet vol gens het vooropgesteld schema worden vol bracht, doch de machines zijn veilig en wel op hun bestemming gearriveerd. Na een grondige revisie zullen ze onmiddellijk in dienst van het Missiewerk worden gesteld. 1 HEATER HOOFFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Proces met gesloten deuren (Olga Tsche- chowa Sabine Pe ters). Hoogspanning! Le vensgevaarlijk. (Pat O'Brien Margaret Lindsar). Speelfilm Sensatie Dag. 8._511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Lido: Born to dance (Elea nor Powell). Muziek- en dansfilm Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Dond., 2 uur Matinee, Zaterd. Woensdag en Donderdag. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Het Geheim van Charlie Chan (War ner Oland). Om hun kind (Shir ley Temple). Detective Speelfilm Dag. 8—11, Zondags bovendien 47 en 8—11 uur. Matiné Zaterdag en Woens dag 2.30 uur. Goedg:keurd. Luxor: Sherlock Holmes (Hans Albars, Heinz Rühmann). Een soldaat en een jong meisje. (Barba ra Stanwyck). Detective Speelfilm Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Donderd., 2 uur Goedgekeurd v. volwassenen Aanbesteding. J.L Vrijdag werd door den architect H. v. d. Zijden te Uit hoorn aanbesteed een gewapend beton- brug in de Drechtdijk. De inschrijving luidt als volgt: C. G. Rijneveld, den Hoef 1892; N. Gortemul der, Uithoorn 1912; Fa. J. M. Strijland, Uithoorn 1939; W. de Horde, de Kwa- kel 1970; C. Reijneveld, Uithoorn 1985; A. J. de Beus, Uithoorn 2292; Fa. C. Rij neveld, Mijdrecht 2390. HILLEGOM. Winkels open op Zondag. De win kels mogen hier op Zondag 5 December geopend zijn (in verband met het St. Ni- colaasfeest). Gestolen rijwiel. Een rijwiel, dat voor de St. Josephkerk geplaatst was, werd ontvreemd. Later vond men aan de overzijde der straat een zeer goed rij wiel, zoodat men vermoedde, dat hier een „ruiling" was gebeurd, al was dat dan niet met goedvinden der respectieve eige naren. Bij onderzoek is komen vast te staan, dat het laatstgenoemde rijwiel te Leiden was gestolen. Motorwedstrijden. Bij de te Vrieze- veen gehouden motorwedstrijden werd onze plaatsgenoot de heer F. Visbach no. 1 in de 125 c.c. klasse op Sparta. LISSE. Het JaXiuari-comité. In deze gemeen te is bovengenoemd comité opgericht. Het stelt zich ten doel om in de maand Januari behoeftige kraamvrouwen van alle ge zindten van een baby-uitzet te voorzien. Om dit doel te bereiken is geld noodig. Daarom zal door de dames van bovenge noemd comité in de a.s. week een lijst wórden aangeboden om giften hiervoor te verkrijgen. Dames, die voor dit doel willen breien, haken of naaien kunnen zich hiervoor opgeven. Het comité is samengesteld als volgt: Eere-voorzitster mevr. Baronesse van WijnbergenMichiels van Kessenich; voorzitster mevr. B. ,van Dijkvan Doorn; secretaresse mevr. L E. Dankelman Mulder; penningmeesteresse mevT. G. Kraakvan der Kreeke; leden: mevr. J. MarcusHermanides, mevr. F. de Meul- derTakkenberg, mej. H. J. Minderman, mej. E. B. Nieuwenhuis, mevr. T. Pijnac- kerKirch, mevr. A. H. RuysBelgraver en mevr. H. TichelaarWinckel. Dienstbodenopleiding. Voor de cursus van Januari 1938 voor dienstbodenoplei ding, welke uitgaat van de R. K. Com missie voor Dienstbodenopleiding, kunnen zich gegadigden wenden tot mej. J. Vree burg, Heerenweg 347 Lisse. Deze cursus duurt 3 maanden. De les sen worden gegeven in de R. K. Huishoud en Industrieschool te Haarlem, terwijl als internaat beschikbaar is gesteld het ge bouw van de R. K. Vereeniging tot Be scherming van meisjes. Hierin zullen dus de meisjes gedurende 3 maanden haar te huis kunnen vinden. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door mej. J. Vreeburg voor noemd. Spaarregeling. De in deze gemeente gehouden collecte ten bate van de B- steun (spaarregeling) heeft de schitteren de som van 681.opgebracht. NOORDWIJK. DE R.-K. JONGENSSCHOOL VOLTOOID. De kroon op het werk. Nu aan de jongste uitbreiding van de R.-K. Jongensschool de laatste hand wordt gelegd en het nieuwe gedeelte as. Donder dagmorgen plechtig zal worden ingezegend, komt het ons gewenscht voor in enkele kor te trekken de totstandkoming en groei van dit gebouw, dat een belangrijk aandeel vormt in de groei en ontwikkeling van ons katholiek onderwijs in Noordwijk, te schet sen. Nadat in 1882 de eerste gecombineerde R.-K. Jongens- en Meisjesschool in de Bronckhorststraat werd geopend, werd tien jaren later in 1894 besloten om het la ger onderwijs van de meisjes aan de eerw. Zusters toe te vertrouwen. De meisjes school bleef alzoo gevestigd in de Bronck horststraat, terwijl de jongens het tot schoolgebouw ingerichte huis aan de Voor straathoek Doelensteeg (thans gebouw voor Chr. Belangen) betrokken. Wegens de slechte kwaliteiten van laatstgenoemd gebouw kwam deze school in 1904 niet voor subsidie in aanmerking, tengevolge waarvan besloten werd tot stichting van een nieuwe R.-K. Jongens school. Daartoe werd in 1905 een stuk bouwter rein aan de Zeestraat aangekocht en werd onder leiding van den bekenden architect Nic. Molenaar, die ook de R.-K. kerk en het Raadhuis heeft ontworpen, een zes-klas- sige school gebouwd door den aannemer, den heer C. G. J. Alkemade Sr., voor de somma van 27.717. Dit gebouw, alleen bestaande uit zes lokalen, de tegenwoor dige benedenverdieping dus werd in 1906 na de zomervacantie in gebruik genomen. In 1911, om slechts een willekeurig jaar tal te noemen, telde de school nog 238 leer lingen, maar toen dat aantal in 1917 tot 271 steeg was uitbreiding noodzakelijk. Zulks geschiedde dan ook aan het einde van 1918. Op den rechtervleugel van het gebouw werden een drietal lokalen en op het mid den een ontvangkamertje gebouwd door den heer W. P. de Vreede, aannemer en ar chitect. Helaas moest hierbij het architecto nische karakter van het gebouw noodza kelijkerwijze worden prijsgegeven! Intusschen hadden in de twintiger ja ren belangrijke inwendige verbeteringen plaats. De verlichting werd electrisch, het sanitair werd gemoderniseerd, terwijl het interieur der schoollokalen geleidelijk aan aan een fcelangrijke hervorming werden onderworpen. Ook de speelplaats werd ge moderniseerd door betegeling van de ge heele oppervlakte. In 1930 moest opnieuw een lokaal worden bijgebouwd, waarvoor een gedeelte van den linkervleugel werd benut. De bouw ge schiedde ditmaal door den heer C. G. J. Alkemade Jr. Maar al spoedig bleek, dat men de leergierige mannelijke jeugd van Noordwijk ook in 10 lokalen niet zou kun nen herbergen. Dies werd naar een tijde lijke oplosing gezocht, want de tijden wa ren slecht! De oplossing werd gevonden door de in gebruik name van één lokaal van de voormalige openbare school aan den Sint Jeroensweg in 1934. Maar op den langen duur kon die toestand zoo niet bestendigd blijven en toen in 1936 ook een tweede lokaal van die school noodzakelij kerwijze in gebruik moest worden geno men, werd tegelijk besloten tot den bij bouw van twee nieuwe lokalen, waarmede de linkervleugel, alsmede de geheele bo venverdieping gecompleteerd werd. Doch in een school van bijna 500 leerlingen werkt één toegang te traag en is zulks met het oog op het ontstaan van eventueel brandgevaar ook niet verantwoord. Zoo dat tevens besloten werd tot den bijbouw van een tweede trappenhuis. Architect H. A. J. van Wouw maakte een ontwerp, het werk werd openbaar aanbesteed en ge gund aan den laagsten inschrijver, den heer G. H. Krau, voor de somma van rond 12000.— Dit werk is nu onlangs voltooid. Het „fi liaal" aan den Sint Jeroensweg, zooals de tijdelijk in gebruik genomen twee lokalen werden genoemd, is verleden week opge heven en bijna 500 leerlingen zijn thans weer in een 12-tal lokalen onder één dak ondergebracht, waarmede deze school ze ker wel tot een der grootsten van ons land kan worden gerekend. De nieuwbouw ziet er keurig uit. Vooral het nieuwe trappen huis is op bijzonder fraaie wijze uitgevoerd. Zooveel mogelijk is gestreefd naar sober heid, maar met kleurencombinaties (ook in tegels) en glas in lood is heel wat te bereiken! Den heer Krau komt hiervoor een woord van lof ten volle toe! Al is dan het uiterlijk aanzien van het gebouw, zoo als wij reeds opmerkten uit architecto nisch oogpunt er niet op verbeterd (het kon ook moeilijk anders!), zeker niet in verhouding tot de tegelijk met het aange bouwde woonhuis van het hoofd der school, dat eveneens van 1905 dateeert, vast staat, dat het interieur van het school gebouw volkomen aan de huidige behoefte eener modern geoutilleerde school voldoet. Maar men beoordeele de juistheid hiervan zelf! Want wij vernamen, dat het school bestuur binnenkort voor iederen belang stellende het gebouw op een nader te be palen dag zal openstellen Al wie dan een kijkje gaat nemen, zij van harte welkom! Belangrijke Raadsvergadering. Mor genmiddag te twee uur 'komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de navol gende punten: 1. Mededeelingen. 2. Inge komen stukken. 3. Vaststelling notulen. 4. Begrooting schoolartsendienst voor 1938. 5. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten, voor buiten gewone uitgaven tot 31 Dec. 1938. 6. Vast stelling plan van uitbreiding voor de ge meente met bijbehoorende bebouwings verordening. 7. Voorstel tot wijziging van de bouwverordening. 8. Voorstel tot vaststelling van een bouwstratenverorde- ning. Geboren: Leendert Simon z. van S. W. Heemskerk en J. Vliet Vlieland. Wilhelmina Alida Maria d. van C. de Haas en H. Steenvoorden. Cornelis z. van A. v. d. Luijt en M. v. d. Niet. Clara Alida d. van J. v. Leeuwen en E. A. de Haas. Theodora Margaretha d. van J. C. Meeu wenoord en M. H. v. Nobelen. Johan nes z. van W. C. Rietmeyer en J. J. Steen voorden. Josephus Johannes z. van J. de Haas en A. H. v. Oosten, Angelberta Ma ria d- van H. van Bourgondiën en M. J. M. Alkemade. Ondertrouwd: A. A. Verhaar en M. v- Zolingen. F. F. Wiering en W. M. v. Winsen. A. P. Steenvoorden en M. Ver- hart. A. G. Geerlings en C. J. Sieme- rink. Getrouwd: A. D. Guldemond en J. C. v. d. PoeL P. Pet en J. Korving. J. A. Steenvoorden en A. M. Wijnands. Overleden: Gijsbertus v. d. Niet 73 j geh. met P. Tuit. Arie Breed veld 85 j wedr. van N. Muilwijk. Margaretha Johanna Catharina Rietmeijer 59 j. Pe- tronella Johanna Bierman 65 j. Anna Penning de Vries 71 j. KATWIJK. Geboren: Arie, z. v. J. de Vreugd en A. Ouwehand Weintje, d. v. Nic. van Leeuwen en G. Remmerzwaal Cornelis Pieter, z. v. P. v. d. Meij en Nic. v. Beelen Maartje, d. v. A. van der Bent en K. Haasnoot. Ondertrouwd: A. de Vreugd en A. E. Hooglander W. van der Plas en W. van Dijk. Getrouwd: J. van Prooien en W. Paap Overleden: Jacobus Kuyt, 27 j. z, v. A. Kuyt en G. de Jong Keetje Klazina van der Bent, 6 mnd., d. v. C. van der Bent en C. Guyt Martinus Dirk Heidoorn, 76 jaar, gehuwd met G. R. Storm Jacob de Best 72 jaar, echtg. van J. Wassenaar.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7