m BRUGBOUW TE HEDEL. De avontuurlijke opdracht ^e£eidócli&0ou4atit Ter opening van het seizoen hield de Kon. Ned. Jachtvereeniging Zaterdag in de omgeving van Amersfoort een groote St. Hubertus-jacht De jagermeester met de meute op de Leusderheide Z. Exc. minister Romme kwam niet onbeslagen ten ijs toen hij Zondagmorgen een bezoek aan de Amsterdamsche kunstijsbaan bracht, waar hij zijn kinderen de eerste be ginselen van het schaatsenrijden trachtte bij te brengen In «Stadt Eiber leid» te Amsterdam is Zaterdag een kleur-kanarletentoonstel- ling geopend. Een der ingezonden «pietjes» ondergaat de keuring van den keurmeester Nederland bouwt bruggen - Aan de groote verkeersbrug over de Maas bij Hedel wordt de laatste hand gelegd. Een interessante foto genomen op den nok van de boog, welke de rivier overspant De Zuid-Hollandsche Jachtvereeniging hield Zaterdag in de omgeving van de Residentie haar jaarlijksche St. Hubertus-jacht. - Een toto van den start bij het Huis ten Bosch Eenige F.K 51 - vliegtuigen, door de Koolhoven-tabr leken voor rekening van het Neder landsche Leger gebouwd, zijn te Rotterdam overgedragen. Door militairen werden de toestellen naar Sne«»e'bera oe^'ooen Te 's Hertogenbosch werd Zondag door de Zuidelijke 1ste klasse van den K N.V.B. de voetbalwedstrijd B.V.V. Longa gespeeld, welke in een 3 1 overwinning voor de Bosschenaren eindigde FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 25) Thurloe zou denken, dat. hij door een ge lijkenis misleid was maar als het niet zoo gemist hadDat was het beroerde van dat geverfde haar als je je hoed op had zag niemand er iets van. Nu, Thurloe was hij m ieder geval kwijt. Hij bereikte de lantaarn, die de stoep van Restow's huis verlichtte en stond van aangezicht tot aangezicht met Jimmy Thurloe! Jimmy bevond zich nog geen me ter van hem af en staarde hem met groote oogen aan. Lindsay keek terug, zooals men een toevalligen onbekenden voorbijganger aanziet. Hij liep den stoep op en hoorde toen Jimmy's stem vlak naast zich. Neen, maar Trevor. Lindsay keerde zich om. Eh.pardon? Ik ben Thurloe. Bent u niet Trevor Lindsay Trevor? Mijn naam is Trevor Fothering. Hij had zijn mond scheef getrokken, sprak met hooge stem en terwijl hij bleef staan, nam zijn hoed af in de hoop, dat het licht van de lantaarn helder genoeg zou zijn om het roode haar tot zijn recht te doen komen. Hij stelde vast, dat dit inderdaad het ge val was. Thurloe was zichtbaar van zijn stuk gebracht. Ikl... het is een verbazingwekkende gelijkenis! Ja, antwoordde Lindsay. We wa ren neven mar hij had geen rood haar. Jimmy stond met een voet op de onder ste trede. Werkelijk verbijsterend! Ik ik heb een boodschap voor u neen voor hem wel verdraaid, nu weet ik waarachtig niet voor wien die boodschap eigenlijk is. Mijn neeft heeft een paar dagen gele den bij een vliegtuig-ongeval het leven ver loren. Ja, dat weet ik. Zij wist dat ook. Toch is het misschien goed, dat ik u de bood schap maar geef. Ik denk niet, dat die voor mij bedoeld kan zijn, meende Lindsay. Hij liep een trede verder, maar Jimmy was vasthoudend en volgde hem. Ik zal het u toch maar zeggen. Dan kunt u zelf uitmaken of de boodschap voor u bestemd is. Ze komt van Elie Manning. Lindsay draaie zich andermaal om. Een boodschap van Elsie beteekende een bood schap voor Trevor Fothering. Wat is het? Ze vraagt u onmiddellijk bij Santa te komen. Ze heeft u iets heel belangrijks mee te deelen. Zeg haar, dat ik komen zal, antwoord de Lindsay. Terwijl hij sprak, liep hij de stoep weer af en verdween zonder verder een woord te zeggen in den mist. HOOFDSTUK XVII. Toen hij bij Santa's winkel kwam, vond Lindsay het venster onverlicht en op zijn kloppen verscheen niemand. Hij probeer de de deur te openen, doch deze bleek ge sloten. Hij bleef een poosje heen en weer loopen en na een minuut of vijf passeer de Elsie Manning hem met haastige pas sen. Hij hoorde haar den sleutel in het slot steken en voegde zich bij haar. Zonder zich om te keeren verzocht ze: Zeg niets maar kom direct binnen. Hij volgde haar den winkel door, naar de kleine achterkamer waar ze al eerder dien avond samen gepraat hadden. Ze knipte het licht aan, ging zitten en verzocht hem hetzelfde te doen. U wilde mij spreken? Ze klemde de lippen een oogenblik opeen. Tja.... Toen, ra een pauze: U hoeft alleen maar te luisteren. Lindsay knikte. Hij was benieuwd wat er komen zou. Ze begon te praten. Mabel Walace en ik moesten met een collectie hoeden bij een zekere madame Ferrans, 3 Cannington Place komen.... Lindsay haalde een notitieboekje en een potlood uit zijn zak. Ze zweeg onmiddel lijk. Dat adres mag niet blijven slingeren. Daar hoeft u niet bang voor zijn. Ik maak voor mezelf graag notities, maar u zult zien, dat ik ze weer verscheur voor ik hier vandaan ga. Vertelt u alstublieft ver der. Ze nam hem critisch op, fronste de wenk brauwen en vervolgde: Madame Ferrans was uit. We moesten in de hall wachten. Mabel viel in slaap. Toen de voordeur openging, hoorde ik de stem van een man. Het was de man, van wien ik u vertelde. Degeen, die u tot Restow's huis volg- i de? Ze knikte heftig. Ja. Restow's huis maar acht jaar geleden noemde hij zich niet Restow. Zoo als ik zei, ik hoorde zyn stem en vloog de eetkamer binnen. Waarom? Omdat ik liever dood ben, dan hem te ontmoeten. Lindsay dacht na. Er lagen heel wat vra gen op zijn tong. maar hij kon haar beter eerst laten vertellen wat ze op het hart had. Er was een andere kamer, die aan de eetkamer grensde. H ij die man ging daar binnen. Madame Ferrans stuurde Mabel naar boven om te wachten. Daarna ging ze naar hem toe. Ik stond achter de gordijnen. Ik kon niet weg, omdat madame Ferrans de deur aan de zijde van de hall op slot had gedaan. De eenige manier om weg te komen was door de kamer, waar zij aan het praten waren. Kon u hooren, wat ze zeiden? Ja. Er waren schuifdeuren en ze wa ren niet heelemaal dicht. Ik luisterde. Ik dacht, dat u misschien wilde weten, wat ze bespraken. Ongetwijfeld. Hij zei haar, naar Parijs terug te gaan. Waarom denkt u, dat ze vijftien hoeden op zicht wilde hebben, als ze op het punt staat naar Parijs te vertrekken? Onze hoe den zijn heel aardig, maar het zijn geen Pa- rijsche modellen. Misschien wist ze niet, dat ze naar Parijs zou gaan, toen ze de hoeden bestel de. Elsie knikte. I Misschien niet misschien ook wel. I— En wat zeiden ze? Ze zou naar Parijs teruggaan en ze moest ik geloof, dat het F. was hij noemde geen namen, alleen letters F. en J. en ik geloof N., maar dat weet ik niet precies meer. Spraken ze Engelsch? O, ja. Ga voort, als u wilt. Ze moest F. zeggen dat hij niet vol deed zijn artikelen waren niet scherp genoeg. Neen wacht even.... Elsie hield haar vingetroppen voor de oogen als een kind, dat zich inspant om iets in zijn her innering terug te roepen. Hij zei: F. voldoet niet voert zijn opdracht niet naar behooren uit En verder: Hij krijgt geen tweede waarschuwing. Een een be slist provoceerend artikel moet de volgen de week verschijnen dat was alles over F. Hij zei, dat J. zeer voldeed, maar hij moest meer dan nadruk leggen op de Ita- liaansche kwestie. Toen vervolgde hij: Hier zijn een paar notities voor N. N. moet ze voor zijn eerstvolgende rede in de Ka mer gebruiken. Hij moest een vijandige rede houden, zoo prikkelend dat alle bui- tenlandsche bladen er aandacht aan zou den wijden. Elsie liet de handen in den schoot zak ken en slaakje een zucht van verlichting. Dat was alles. Meer hebt u niet gehoord? Daarover niet. Ik hoorde iets over u Dat wil.... Ze zweeg plotseling. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5