Academienicuws SPORT Laatste berichten Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 8 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Hebt gif werk, helpt dan mee! De inzameling van gelden voor de verstrekking van kleeding, schoeisel en dekking, een onderdeel van de groote, nationale inzameling, welke georgani seerd werd door Z.Exc. den Minister van Sociale Zaken, zal in Leiden plaats hebben op Zaterdag, 13 November a.s. Op dezen dag zal een beroep op de of fervaardigheid van de Leidsche burgerij worden gedaan en de Commissie voor den Extra-steun aan ondersteunde werkloozen vertrouwt, dat dit beroep niet vergeefs zal zijn. In onderscheidene gezinnen is in ern stige mate een tekort aan kleeding, schoei sel en dekking ontstaan en vanzelfsprekend zal zich dit in de wintermaanden het sterkst doen gevoelen. Het doel, waarvoor thans een offer zal worden gevraagd, leent zich bij uitstek voor een gave uit" dankbaarheir, dat men zelf voor den geesel der werkloos heid is gespaard gebleven en in het alge meen voor een gave uit medege- voor den nood van een medeburger. Niet alleen financieel kunt u medewer ken om de inzameling te doen slagen. U kunt ook door U op te geven als c o 1 e c t a n t(e) h elpen om de collecte tot een succes te ma ken. In de eerste plaats verwacht de commis sie, dat dames en heeren, die maatschap pelijk werk verrichten, zich na het lezen van d/it bericht onmiddellijk als collec- tant(e) aanmelden. Doch ook andere personen, die aan dit mooie werk willen medehelpen, worden ver zocht zich als collectant (e) aan te melden in het Raadhuis, Rapenburg 12 (bodeka mer). HELPT MEDE! ER IS NOOD! HET GOUDEN FEEST DER ST. JOS. GEZELLEN. Herdenking op het kerkhof. Terwijl het gouden herfstloover uit de boomen neer-dwarrelde op de stille graven van het stille kerkhof, is het Gulden Jaar feest der St. Joseph's Gezellen heengegaan. Het applaus was verstomd, de feestjubel geëbd. Er stonden vele ernstige jonge man nen tusschen de graven van jongemannen die op z'n tijd van een pretje niet afkeerig zijn, doch het groote doelwit van het leven, dat is: te sterven, niet willen missen. Stram en strak stond Kolpings lijfwacht met haar banieren onder het kruis; in een kring rond het priestergraf geschaard de andere gezellen het waren er gelukkig zeer velen. De vice-praeses, kapelaan Schrama, met superpli en stola bekleed, heeft op dit af- scheids-feest van een gouden jubileum, een pakkend woord tot de. jongemannen ge sproken. Vice-praeses had tot tekst gekozen: „De nacht komt, waarin niemand meer werken kan". Wij zijn hier bijeengekomen om te ge denken al degenen, die ons zijn voorge gaan. Deze bijeenkomst is een passend slot van ons gouden feestjaar. Dat feest van onze vereeniging was het,symbool van het leven, dat ook zijn opgaan kent, zijn hoogte punt en eindelijk het afdalen naar het graf. Hier zijn we bijeengekomen op de plek, die ons allen zoo dierbaar moet zijn, waar op wij in stilte en eerbied in herinnering terugroepen de droeve dagen, toen wij hier kwamen om onze dierbaren- in het graf neer te laten. Hedenmorgen werd reeds de H. Mis op gedragen voor al degenen, die gedurende de vijftig jaren gearbeid hebben voor de Gezellen-vereeniging van Leiden. Bij dat offer hebben wij gebeden en gedacht aan de ontslapen leden en weldoeners. Thans komen wij hen herdenken op het kerkhof. Het is niet noodig daarbij vele woorden te gebruiken: deze plaats zelf is een pre- dicatie. Hier spreken de dooden Het is een ernstige gedachte, waarmede wij dit goud-jaar besluiten; wij overden ken, dat al ons werken van het laatste jaar ondergeschikt behoort te zijn aan het eeuwig doel, door God gesteld. Hier hooren wij de waarschuwende stem: dat al ons werken niet zal baten, als we ze niet ver richten met een goede intentie: het ver werven van de zaligheid voor ons zelve en voor anderen. Hier klinkt de waarschuwende stem, toch te begrijpen, dat alles op aarde vergankelijk is. Wanneer we gaan in feestjubel en alles loopt ons mee, dan denken we niet aan het kruis, dat ons misschien in de toekomst wacht, dan denken wij niet aan ons sterf uur. En toch is het heilzaam tijdens het leven aan ons sterven te denken; dan zullen we, voor Gods rechterstoel staande, de verant woording van ons leven kunnen dragen. Laten wij niet vergeten voor onze dier bare dooden te bidden, doch laten wij ook bidden t o t de overleden Gezellen, die in den Hemel gekomen zijn en hun vragen, onze groote voorsprekers te zijn bij God. Laten wij huiswaarts gaan van deze dood en- herdenking met het voornemen zóó te leven, dat wij, voor Gods rechterstoel staande, de verantwoording ervoor zullen kunnen dra gen. Na deze toespraak werd door den senior, den heer Steph. Menken, een ruiker witte chrysanthen op het priestergraf gelegd. Met het bidden van het Rozenhoedje ein digde deze dooden-herdenking. De boomen strooiden gouden loovers bij het slot van dit gouden feestgetij. R.K. VOLKSBOND AFDEELING LEIDEN. Bovengenoemde vereeniging hield Zon dagavond haar 43e jaarfeest in de Stadsge hoorzaal, welke tot in de uiterste hoeken gevuld was. De voorzitter, de heer Nijhuis, heette al len hartelijk welkom. In het bijzonder de muziekvereeniging „Franz Schweitzer" met haar ijverigen directeur en de tooneelver- eeniging „Vondel", die den verderen avond zou verzorgen. De voorzitter maakte tevens bekend, dat de collecte, die Zondagmorgen, aan de ker ken der stad, gehouden werd, in 't totaal de somma van 126.52 y7 had opgebracht. Daarna was de beurt aan het tooneelge- zelschap met het sociale spel „De familie van Ingen". Het eerste bedrijf leed eenigs- zins door een gebrek aan handeling, het geen echter in de beide andere bedrijven rijkelijk werd goedgemaakt. De strekking is juist in dezen tijd bijzonder op z'n plaats. Wij organiseeren ons in Roomsch ver band, omdat er bij ons nog andere belan gen gelden, dan alleen de stofefilijke. Sla gen gelden, dan alleen de stoffelijke. Sla- Katholieke vakvereenigingen te verbeteren, dan is dat de schuld van de niet aangeslo ten werkgevers en werknemers, die zich niet bij ons aansluiten en eigenbelang bo ven het geweten stellen. Aldus is de ten- denz van dit spel. De spelers waren over de heele linie goed en zeer rolvast. Onder de pauze riep de heer Nijhuis nog een welkom toe aan professor Cleophas, die, evenals pastoor Beukers, juist gearri veerd was. Hij verzocht den geestelijken ad viseur vooral een woordje te wijden aan d i e leden van den Volksbond, die wel op den feestavond maar niet op de vergade ring komen. Prof. Cleophas liet zich niet onbetuigd en sprak de aanwezigen toe: Het valt, aldus prof. Cleophas, nog al mee, wat er op de vergaderingen komt. Het kan de vergelijking met andere plaat sen zeker doorstaan. Wij hebben een flinke kern regelmatig komende leden. Kort geleden, was bij de eerste leden vergadering de zaal te klein, zoodat er stoelen bij gehaald moesten worden. Dat was goed om het bestuur in verlegen heid te brengen. Zooiets moet u meer aan het bestuur bereiden! Binnenkort komen weer de regelmatige ledenvergaderingen met daarnaast de zorg voor de werkloozen. Het voornaamste van de ledenvergaderin gen is de groote opkomst. De toekomst mag geen slaperigheid en rust brengen. Wij moeten onze mannen paraat houden. Dat gaat niet, als de mannen thuis blijven, dat wordt trouwens vervelend op den duur. Is 't niet zoo, dames? Stuur ze toch weg. Wij moeten de mannen doordringen van den geest van Quadr. Anno, van rechtvaar digheid en naastenliefde. Zy moeten opgevoed worden. Hiermee bedoel ik speciaal de sociale opvoeding. Daarvoor moeten wij met elkaar contact houden. Denk nu niet op de vergaderin genik geloof 't wel. Wij moeten elkaar daadwerkelijk steunen en helpen om man nen te krijgen, die pal staan, die van zich doen zeggen, wat men van de eerste Chris tenen zei: „Ziet hoe zij elkander lief heb ben". Deze katholieken zijn anders dan de anderen. Wij moeten den geest hebben van naastenliefde, ook tegenover andere ver- eenigingen. Dit moeten wij bereiken in den komenden winter, opdat wij met reuze schreden vooruit mogen gaan. Na afloop vond de uitreiking der prijzen van de verloting plaats, waarna allen vol daan huiswaarts keerden. De collecte na afloop van het jaarfeest gehouden heeft opgebracht ƒ12.37. CARILLON STADHUIS Het Carillon-comité Stadhuis Leiden ver zoekt allen van wie het Comité tot dusverre bijdragen door overschrijving per bankgiro of postrekening no. 302400 mocht ontvan gen en verder allen, die hunne of hare bij dragen op deze wijze nog zullen doen over schrijven, beleefd het afschrijvingsformu lier van de Bank of van den Postchèque- en Girodienst als ontvangstbewijs der bij dragen te willen beschouwen. Voor bijdragen, die op andere wijze dan door overschrijving door het comité ont vangen worden, zal door den penningmees ter een ontvangstbewijst worden verstrekt evenals dit tot dusverre geschied is. Tevens maakt het Comité gaarne van de gelegenheid gebruik, allen van wie bijdra gen ontvangen zijn, hartelijk daarvoor dank te zeggen. Schoorsteenbrand Hedenmorgen te half tien heeft de poli- tiebrandweer, die uitgerukt was met de motorspuit, een schoorsteenbrand ge- bluscht met de ramoneur in het perceel Potgieterlaan 35, bewoond door de 33-ja- rige N. H. In bewaring gesteld Zaterdagavond is, als verdacht van dief stal van ijzeren roosters uit een voortuin aan de Zoeterwoudsche Singel, door de po litie aangehouden de 46-jarige F. H. N., zonder vaste woon- of verblijfplaats, gedo micilieerd te den Haag. Hij is in verzeker de oewaring gesteld. TUINTJES-VEREENIGING „ONS BELANG" Feestavond en prijsuitreiking. Zaterdagavond had de prijsuitreiking plaats van de deelnemers aan den Tuin en Kweekerswedstrijd van de Tuintjesver- eeniging „Ons Belang", waarvoor genoem de vereeniging een feestavond had belegd in de groote zaal van „Den Burcht", wel ke geheel gevuld was. Te ongeveer kwartier over acht, werd dooi den voorzitter met een kort wel komstwoord deze feestavond geopend. In het bijzonder gold dit welkom den afge vaardigden van zusterorganisaties, den raad van commissarissen van de Bouwver- eeniging en verder het voltallige bestuur van de Bouwvereeniging zelf. Voorts had hij een extra woord voor de jury, welke dit seizoen met het houden van drie keu ringen bijzonder veel werk had gehad, waarvoor hij haar dank bracht. Na verder nog te hebben gewezen op een goed en op gewekt vereenigingsleven, gaf hij het woord aan „The Blue Rhythm Boys", aan wie 't muzikale, gedeelte was opgedragen en die werden bijgestaan door den heer L. Zitman, humorist-conférencier. Vrij spoedig had dit gezelschap de stem ming erin en nadat ze eenige nummertjes ten beste hadden gegeven, volgde de clou van den avond, n.l. de uitreiking der prij zen, welke bestonden uit luxe en huishou- delijKe voorwerpen. Uitgereikt werden voor de groote achter tuinen: 14 eerste, 5 tweede, 11 derde, 9 vierde en 5 vijfde prijzen.' Voor de kleine achtertuinen: 1 eerste, 1 tweede, 5 derde, 10 vierde en 6 vijfde prijzen. Voor de klei ne voortuinen: 2 tweede, 3 derde, 3 vierde en 3 vijfde prijzen. Voor den kweekwedstriqd werden uitge reikt' 2 eerste, 1 tweede, 4 vierde en 4 vijfde prijzen. Hoewel deze prijsuitreiking vrij veel tijd vroeg, liep toch alles betrekkelijk vlug van stapel. De heer Galjaard Sr., heeft, als lid van de jury, hierna nog in een kort woord zijn indrukken weergegeven en met eenige wijze raadgevingen de leden aange spoord het volgend seizoen nog beter voor den dag te komen. Het verdere deel van den avond werd gevuld door de Boys, die op voorbeeldige wijze de stemming erin hebben gehouden. Ook de heer Zitman als humorist heeft er slag van zijn auditorium te boeien. Er is hartelijk gelachen en de wijze waarop hij optrad als zangleeraar was allervermake- lijkst. Zijn liedjes werden spoedig uit volle borst meegezongen. De voorzitter van de Bouwvereeniging, sprak in den loop van den avond een pro pagandistisch woord, waarna men, na een gezellig dansje ,in de beste stemming huis waarts keerde. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7050. Bens dorp N.V. (f). Leiden, Steenstraat 12, hoofdz Bussum. Fabriceeren van en han del in cacaopoeder chocolade, suikerwer ken enz. Het Comité van Waakzaamheid van Anti-nationaalsocialistische Intellectueelen, organiseert in samenwerking met eenige studentenvereenigingen aan alle universi teiten van Nederland een Vrijheidsweek, die in Leiden geopend zal worden op Woensdag 10 November met een openbare bijeenkomst in De Koornbeurs, 's avonds 8 uur, waar prof. H. Bolkestein zal spreken over „De vrijheid der wetenschap", waar na gelegenheid tot discussie zal worden ge boden. Het overzicht der vervoersopbrengsten der N.V. Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. gedurende October (ongecontroleerd) geeft de volgende cijfers: Totaalopbrengst 1937 244.253, 1936 ƒ239.028. LEIDEN, Geslaagd: Examen volgens artikel 135 der Hoo- geronderwijswet: de heer C. van Wermes- kerken, Den Haag. VOETBAL OM DEN GOUDEN ONAFHANKELIJKHEIDSBEKER. Het bondselftal. Voor den wedstrijd om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker, welke op Zon dag 14 November a.s. op het Spartaterrein te Rotterdam zal worden gespeeld tusschen een Rotterdamsch elftal en een Bonds elftal, spelend onder den naam „Rest van Nederland" is dit bondselftal als volgt samengesteld: Doel: Dijkstra (Z.F.C.); Achter: Wilders (Blauw Wit) en Cal- denhove (D.W.S.); Midden: Pellikaan (Longa), Anderiessen (Ajax) en Looys (Ajax); Voor: Blomvliet (Ajax), Heetjans (Tu- bantia), de Boer (K.F.C.), Smit (Haar lem) en Bergman (Blauw Wit). Ir. E. C. W. VAN DIJK OVERLEDEN. Lid van de directie der Nederïandsche Spoorwegen. Op 60-jarigen leeftijd is hedenmorgen te Amsterdam overleden ir. E. C. W. van Dijk, lid van de directie der Nederïandsche spoor wegen te Utrecht. DOODELIJK ONGEVAL. Uit Dokkumernieuwezijlen wordt ge meld: Vanmorgen is de ruim 60-jarige C. van der Horn, wonende te Kollum, die een wagenvracht palen voor het electrisch net vervoerde, onder zijn wagen terecht gekomen en op slag gedood. Toen van der Horn met zijn wagen, waarvoor een paard was gespannen, ter hoogte van de sluis tp Dokkumernieuwezij len was gekomen wilde hij, omdat de weg ter plaatse nogal hellend is, den wagen te genhouden. Hij kwam hierbij te vallen en beide wielen gingen hem over hoofd en borst. De dood trad onmiddellijk in. KINDJE VERDRONKEN. Vanmiddag is de vijfjarige Okkie van Komen, aan den Frieschen wal te Zwolle, te water geraakt. Toen het ventje, na een kwartier dreggen, werd opgehaald waren de levensgeesten geweken. DE VERMISSINGSEPIDEMIE TE ROTTERDAM. Sedert 26 October wordt uit zijn woning aan de Eerste Wandeloordstraat te Rotter dam vermist de 53-jarige schoenmaker J. Heemskerk, die den laatsten tijd nog al zwaarmoedig was, waarom men veronder stelt dat hem een ongeluk is overkomen. MUSICI VEROORZAKEN EEN RELLETJE Zooals gewoonlijk was het Zondagavond erg druk in de Spuistraat te 's-Gravenhage. In dichte,aaneengesloten rijen zochten de wandelende en slenterende menschen zich een weg door deze smalle hoofdstraat. Op een gegeven moment achtten eenige mu sici uit Tyrol, die in een hotel aan deze straat logeerden, zich geroepen, het pas- seerende publiek op een nummertje vroo- lijke muziek te vergasten. Zij posteerden zich op het balkon van hun kamer en produceerden een pittige marsch, waardoor hoe kon het anders een compacte me nigte zich voor het hotel opstelde. De sur- veilleerende agenten, die de samenge stroomde menigte moesten verspreiden, on dervonden veel tegenstand, waardoor zij gedwongen werden van de sabel gebruik te maken. Toen ging de menigte uit el kaar, waarna spoedig een einde aan het relletje was gemaakt. Een 20-jarige chauf feur, die verzet pleegde, werd meegeno men naar het bureau aan de Prinessetraat. Een der agenten kreeg nog een slag in het gezicht, waardoor de tanden hem in de bo venlip drongen, doch overigens werd nie mand gewond. VOOR 200 GULDEN AAN SIERADEN GESTOLEN. Tijdens afwezigheid van de bewoners werd Zaterdag te Den Haag ingebroken in 'n woning aan de Zwaluw laan. Aan de ach terzijde van het huis hadden de daders zich door verbreking van een ruit toe gang verschaft Alle kamers bleken door zocht te zijn. Vastgesteld moest worden, dat een aantal sieraden zijn ontvreemd. De gezamenlijke waarde hiervan bedraagt 200 gulden. INBREKERS AANGEHOUDEN TE ENSCHEDE. De politie te Enschede heeft de drie ge broeders R. en een zwager aangehouden. Zij worden verdacht van het plegen van een groot aantal inbraken. Uit het onderzoek is gebleken, dat de aangehoudenen reed sedert 1932 in Ensche de en omgeving hebben geopereerd. Vele tientallen inbraken zijn door de bende gepleegd. Voorts is gebleken, dat zij uit een textielfabriek groote hoeveelheden goe deren hebben gestolen. De vier aangehoudenen hebben bekend. Eén van hen, die bemerkte, dat zijn broers groote uitgaven deden, is eerst kort gele den in het complot gekomen. Hij heeft maar aan enkele inbraken meegedaan. De 30-jarige B. R. schijnt de hoofddader te zijn. Hij heeft tot nu toe bekend, aan niet minder dan 44 inbraken schuldig te zijn, waarbij groote bedragen aan geld en goe deren werden buitgemaakt. Van het geld is vrijwel niets teruggevon den, maar van de goederen kon een be langrijk deel in beslag worden genomen. Men had eenige geheime bergplaatsen in de woning ingericht, welke echter spoedig door de politie werden ontdekt. B. R. heeft bij eenige inbraken dertig gouden tientjes gestolen, welke hij bij een bank te Amster dam voor twaalf gulden per stuk inwis selde. Vandaag is de politie nog overgegaan tot de aanhouding van drie andere mannen, geen familieleden van de verdachten, die bij enkele inbraken betrokken zijn ge weest. 15 LEIDEN. Geboren: Apolonia Antonia d. van M. G. D. J. de la Rie en E. C. Ernst Geer- truida Johanna d. v. H. Benschop en J. Brussee. Ondertrouwd: B. Blijleve jm, 25 j. cn M. M. Redegeld jd. 22 j. G. Tegelaar jm. 27 j. en E. P. Swinkels jd. 22 j. G. Pouw jm. 24 j. en C. L Mioch jd 21 j C. v. Ede jm. 20 j. en G. Borsboom jd 18 j. Overleden: H. Wallaart z. 18 j. H. Jonge z. 25 j. EEN ONRUSTIGE ZONDAG IN PALESTINA. JERUZALEM, 8 Nov. (A.N.P.) Gis teren hebben zich verschillende inciden ten voorgedaan, met name in het dorp Siloan, waar het ingestelde onderzoek naar de moordenaars der twee Britsche soldaten tot een bloedige botsing heeft geleid, waarbij twee Arabieren zijn ge dood en 17 gewond. Een groot deel der bewoners is in de bergen gevlucht. Ook in Trans-Jordanië was het onrustig. Er zijn bomaanslagen gepleegd op verschei dene openbare gebouwen. In verschillende plaatsen zijn de telefoonlijnen doorge sneden. AMSTERDAM, 8 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 556 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7076, 58—68 en 5056 cent per kg. slaohtge- wicht; 39 melk- en kalfkoeien 170230 per stuk, 76 vette kalveren 2e kwal. 58 66 cent, 3e kwal. 50—56 cent per kg. le vend gewicht; 53 nuchtere kalveren 7 12 per stuk, 49 schapen 1832 per stuk; 444 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 kg. 7475 cent (enkele hooger), zware 7374 cent, vette 7273 cent per kg. slachtgewicht. 2 paarden. Aangevoerd: 1 wagon geslachte runderen uit Dene marken. Overzicht: Runderen ruimen aan voer, stuggen handel, onveranderde prij zen. Melkkoeien matigen aanvoer, tragen handel, vette kalveren matigen aanvoer, zeer stuggen handelden hooge prijzen. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, vlug gen handel, prijzeh onveranderd. Schapen matigen aanvoer, gedrukten handel, prij zen onveranderd. Varkens matigen aan voer, gedrukten handel, hoogere prijzen. Zeer beste vleeschvarkens iets hoogere noteering. ROTTERDAM, 8 Nov. Vee. Aanvoer: 2312 totaal, 551 vette runderen, 201 vette kalveren, 9 nuchtere kalveren, 967 schapen en lammeren^ 584 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 66 en 5054 cent, vette ossen 73, 66 en 50—54 cent, vette kalveren 1.10, 1.00 en 80—85 cent, varkens (le vend gewicht) 62, 61 en 60 cent, schapen 54, 49 en 44, lammeren 63. 58 en 53 cent. Prijzen per stuk: schapen 302723, lammeren 201715. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer aanmerkelijk grooter, handel lui, prijzen le en 2e kwal. lager, 3e kwal. onveranderd, prima koe 78, os 77 cent, vette kalveren aanvoer iets i-uimer, handel redelijk, prijzen hooger, prima kalf 1.20, schapen en lammeren aanvoer veel grooter, handel vlot, prijzen als vorige week; varkens aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen niet geheel prijshou dend, pr. ex. ging tot 1 cent boven notee ring. Eenige partijen schapen werden voor export gekocht. BOSKOOP, 8 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 20 —37 cent, Wendland 40—70 cent, Hadley 2035 cent, Claudius Pernet 2548 cent. Briarclif 1826 cent, Butterfly 2040 cent. Steward 25—43 cent, Wilh. Kordes 1527 cent, Mme Jules Bouché 20 cent, Rosalandia 2038 cent, Florex 3056 cent. Phoebe 4061 cent, Pink Perfection 18—31 cent, E. G. Hill 30—43 cent, Edith Helen 2541 cent, Aug. Noack 1528 cent Else Poulsen 1525 cent. Ellen Poulsen 10 17 cent, Paul Grampel 2540 cent, In- ar Ohlson 3053 cent, Queen Mary 1£26 cent, Vierlanden 25—40 cent, Chrysanten, grootbloemig 4080 cent, idem tros 816 cent. Pernettia 60 cent, Clematis Prins Hendrik 1.001.30, Ligustrum 13 cent, Pot chrysanten 11 cent per stuk. W1SSELNOTEERINGEN <AMST*RDAI*D Londen 9 031/2 Berlijn 72.85 Parijs 6 Hbo Brussel 30.74 Zwitserland 41 90 Kopenhagen 40 45 Stockholm 46 60 Oslo 45.35 New York 1.801/g Praag 6.33

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3