HET AFGRAVEN VAN DEN LEKDIJK TE WIJK BIJ DUURSTEDE. De avontuurlijke opdracht Yvon Delbos tij dens zijn tede op de mogendheden- conterentie te Brussel De bouw van de groote verkeersbrug bij Hedel the op 18 December as. otticieel in gebruik zal worden gesteld, vordert goed. Een overzicht van den stand der werkzaamheden Door de Vereemging voor Veilig Verkeer weiden Donder- dag te Amsterdam aan beroepschauffeurs de jaardiploma's uitgereikt Als de mist hangt over ons land. Een typisch stemmingsbeeld van de pont aan het Renkumsehe veer bij Heteren De kunst-skibaan, die in het Circus te Scheveningen is aangelegd, is Don derdagmiddag gceed gekomen, van welke gelegenheid terstond eenige skisportliefhebbers gebruik maakten om een «proeftocht» te maken De Lekdijk te Wijk bij Duurstede, welke onlangs ten behoeve vbn de doortrekking van het Amsterdam - Rijnkanaal door de genie werd opgeblazen, wordt thans ve'der afgegraven. Een overzicht der werkzaamheden De Amsterdamsche kunstijsbaan is Donderdag weer voor de liefhebbers van de schaatssport geopend FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 23) Elsie had geen idee waar dit alles over ging. Een ding was duidelijk genoeg dat Trevor er iets mee te maken had. Trevor was veilig en wel in het buitenland, maar die ander, die er als Trevor uitzag en het niet was.... die was niet veilig, daaraan lieten de woorden van den man geen twij fel. En zelf was ze ook niet in een be nijdenswaardige positie! De deur van de kamer waarin ze zich bevond, was aan de hallzijde afgesloten. Ieder oogenblik kon den ze hier weer binnenkomen. En als die man het eens in zijn hoofd kreeg, het gor dijn op te lichten.Hoe kwam ze in vre desnaam hier vandaan? Als ze het raam maar durfde openenZe dorst het niet. Ze hoorde nog steeds de stemmen in de achterkamer, maar niets van wat er ge sproken werd, drong meer tot haar door. Haar heele denken was op de mogelijk heid van ontvluchten geconcentreerd. De stemmen leken verre geluiden te worden, ze schonk er geen aandacht meer aan. Op eens waren de stemmen uitgedoofd, met een klik ging het licht in de achterkamer uit. Ze hoorde voetstappen en het dicht slaan van de voordeur. Toen een licht en gezegend geluid het omdraaien van een sleutel. Madame Ferrans had een eind ge maakt aan haar gevangenschap! Een seconde hield Elsie haar adem in. Gesteld, dat ze binnenkwam.... Ze kwam niet binnen. Ze ging naar boven. Een deur werd geopend en gesloten. Elsie rende de kamer door, de hall in en met een zucht van namelooze verlichting trok ze de voordeur open. HOOFDSTUK XV. Elsie Manning stond op de bovenste tre de van de stoep en sloot de straatdeur van mevrouw Ferrans' huis zacht en behoed zaam achter zich. Haar handen beefden. Ze moest ze in bedwang houden. Als ze ook maar het minste geluid maakte, zou er iemand kunnen komen. Ze slaagde er in, de deur geruischloos te sluiten, maar op het moment dat ze haar hand van de deur knop nam, werd ze door een panischen schrik bevangen en rende ze blindelings de stoep af. Er was maar één gedachte, die haar bezielde, weg te komen vóór iemand uit het huis kwam en haar pakte. Ze had voor het oogenblik zelfs vergeten, dat de man, voor wien ze zoo bang was, het huis reeds verlaten had. Ze holde den mist in. Die was dikker dan een uur geleden. Ze liep maar door, zon der te weten waar ze liep Ze hoorde niets, tot plotseling een mannenhand op haar arm gelegd werd. Ze kon zich later niets meer herinneren of ze gegild had of niet het was het vreeselijkste oogenblik van een vreeselijke nachtmerrie. En toen wat een opluchting Jim my's onthutste stem; Kalm aan, Elsie! Waar moet je in vre desnaam heen? Ik ben het maar. De mist werd zwart voor Elsie's oogen en ze voelde zich als een verschrikt konijntje in Jimmy's armen gevangen! Hij moest beide armen om haar heen slaan om haar te steunen. Elsie zeg, wat is er? Ze antwoordde: Het is al weer over, met een stem, die zoo ver weg klonk, dat hij die nauwelijks als de hare herkende. Hij klopte haar op den schouder. Wat is er toch, Elsie? Elsie haalde diep adem en kwam een beetje tot zichzelf. Ik o, Jimmy, heb je wel eens ooit een geest gezien? Jimmy grinnikte. Ja zoo juist! Ze dacht, dat het plagerij aan haar adres was. Jimmy, je bent onuitstaanbaar! Zoo mag ik het hooren. Nu herken ik je weer. Vertel me nu nog maar eens, wat er aan de hand was. O, ik stelde me aan als een idioot! Ja, kindje, dat kan ik helaas niet ont kennen. Maar wat zei je eigenlijk over een geest? Elsie dacht even na. Ik zag iemand waar ik altijd doodsbang voor ben geweest. En toen raak te ik mijn hoofd kwijt! Dan kunnen we elkaar de hand rei ken, verklaarde hij ernstig. Als jij een geest gezien heb dan heb ik er ook een ge zien. Wat zag jy dan? vroeg ze ademloos. Jimmy kon hem toch niet kennen? Jimmy legde zijn arm vaster om haar schouders. Wat sta je toch te bibberen, arm kind! Tien tegen een, dat mijn geest niets met de jouwe te maken heeft. Wie was het? klonk het beverig. Dat zal ik je vertellen. Ik was bij Santa en hoorde van dat kind met haar geperoxyde haar.... Gladys. Goed van Gladys dan dat je er met een paar hoeden op uitgetrokken was en ook, waarheen jij je schreden had ge richt, dus ging ik dezen kant uit om je niet mis te loopen en vond mijn moeite be loond. En je geest? Luister verder. Ik sloeg juist den hoek van het plein om, toen een windvlaag den mist uiteen dreef en ik even den straat kon zien. Wat zag je? Een geest. Wien? Iemand, dien ik heel goed kende. Aardige kerel, die gisteren bij een vliegon geluk omgekomen is! O! Het was een zucht van verlich ting. Hij stond op den rand van het trottoir en zag er heel gewoon uit. Zeker iemand, die erg veel op hem leek. Hm ik weet het niet. Ik zag, dat hij mij herkend had. Hij keerde zich om en ging er vandoor en het volgende oogenblik werd de mist weer net zoo dik als hij ge weest was. Gekke geschiedenis, hè? Bijzon der bevriend waren we niet, maar toch mocht ik hem graag, 'n rustige, sympa thieke kerel. Hoe heette hij? Lindsay Trevor. Elsie Manning zei: O! Een wild# .40» dedans van gedachten warrelden door haar hoofd. Lindsay Trevor Trevor Trevor Fothering Trevor. Wien had Jimmy gezien? Ze voelde zich duizelig worden. Hij was in den mist voorbijgegaan de man, dien ze nooit vrijwillig een naam gaf de eenige man ter wereld die in staat was haar te doen sidderen van angst. hij was voorbijgegaan. En om streeks denzelfden tijd had Jimmy een ge storvene in den mist zien wandelen: Lind say Trevor. Ze had een idee dat zij Lindsay Trevor ook ontmoet en gesproken had. Ze was er niet zeker van, maar ze meende, dat de man, die zich Trevor Fothering noem de, best Lindsay Trevor kon zijn. Als ze hem weer zag..,. De herinnering aan wat ze had afge luisterd drong scherp in haar bewustzijn naar voren. Ze moest hem weerzien. Ze kwam dicht bij Jimmy en fluisterde: Jimmy, denk niet, dat ik gek ben, maar ik zou joüw geest dolgraag zien. Je schijnt den smaak te pakken te hebben van geest-verschijningen! Neen ik maakt geen grapje. Jim my, je weet niet, hoe ernstig het is. Ik kan je er niet meer van vertellen, maar ik ge loof, dat ik weet waar we hem kunnen ont moeten. Wil je met me mee gaan zonder iets te vragen? Maar, kindjelief. Toe Jimmy, laten we geen tijd verlo ren laten gaan. Wil je meegaan7 Goed waarheen? Naar Blensheim Square. Jimmy Thurloe barstte in lachen uit. Dat bolwerk van eerbiedwaardigheid! Meisjelief, wat een eigenaardig avontuur. Vooruit dan maar! (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9