RIJNSTREEK VRIJDAG 5 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCKE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 NOORDWIJK. Uitzending naar Steenwijk stopgezet. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat de Minister van Sociale Zaken na ampele overweging besloten heeft, voorloopig van de verdere uitzending van werklaozen naar de werkverschaffing te Steenwijk af te zien. Onze werkloozen zullen dus voorloo pig niet meer naar Steenwijk behoeven te worden gezonden. Leven in de brouwerij. B. en W. heb ben aan den heer J. P. Kok te Velsen, ver gunning verleend voor het bouwen van 16 woonhuizen aan de Quarles van Ufford- straat te Noord wijk aan Zee. Met den bouw is belast de heer Zeegers uit Amsterdam. Secretarie. B. en W. hebben to volon tair ter gemeente-secretarie, alhier, toege laten den heer mr. J. J. G. M. Walenkamp te Warmond. De Northgo-ruiters. Door de landelij ke Rijvereeniging, waarbij de Northgo-rui ters zijn aangesloten, is in Hotel „Royal" een goed geslaagde propagandavergade- ring gehouden ter bevordering van de lan delijke rij-sport en voor ontwikkeling van het landbouwpaard. Deze avond werd ge opend door wachtmeester de Munnik, in structeur van Noordwijk, waarbij hij allen hartelijk welkom heette in het bijzonder den Burgemeester van Haarlemmermeer, eere-voorz. der Federatie, mevr. Schwartz, eere-pres. der afd., den initiatiefnemer voor de oprichting der plaatselijke atdeeling, den Federatie-secretaris, den heer Slob en den filmoperateur, den heer Stok. Spr. hoopte, dat de vertooning op het witte doek een goede leering voor allen zal zJjn n.l. pro paganda' voor onze mooie Ruitersport en dat de opgewekte belangstelling dan zal worden omgezet in het toetreden als lid of donateur. Hierna werd de film „Voorwaarts' ge draaid, waarin naast veel landelijk natuur schoon op voortreffelijke wijze werd uit gebeeld het veelzijdige gebruik van het paard, zoowel in bedrijf als voor sport, waarbij de heer Slob de noodige toelichting verschafte. Noordwijk Bloemenbadplaats. Een driekwart jaar geleden is hel ongeveer, dat de heer v. Wely voor den dag kwam met het plan, om Noordwijk, reeds populair als badplaats, nog aantrekkelijker te maken, door het organiseeren van bloemen feesten; dit in navolging van badplaatsen in het buitenland, waardoor deze een wereldver maardheid hebben gekregen. Door de voortvarendheid van den heer v. Wely kwamen er op een bijeenkomst van V.V.V. en enkele genoodigden plannen ter tafel, waarop men heeft doorgewerkt en de uit slag heeft de verwachting ver overtroffen. In het voorjaar is er en Bloemenfeest tot stand gekomen, dat er wezen mocht en waaraan tot ver over de grenzen een groo- te bekendheid is gegeven. Dit resultaat moest nu nog bestendigd worden en dank zij de groote medewerkipg van Burgemees ter v. d. Mortel en de volijverige Tulpen- feest-commissie, thans omgezet in Bloem bollen-commissie, is tijdens het badseizoen nog een goed geslaagd Bloemenfeest ge houden in het Casino, terwijl de Bloembol- lenplantdag bij allen nog versch in het ge heugen lig. Om een en ander nog eens de revue te laten passeeren heeft gisterenavond deze commissie een propa°anda-bijeenkomst ge houden in Hotel „Royal", waarvoor een goede belanfstelling bestond, hoewel wij nog meerdere hotel- en pensionhouders misten bij deze voor hun bedrijf toch ook belangrijke bespreking. De heer v. Wely opende deze bijeenkomst met een kort wel komstwoord. waarbij hij mededeelde, dat thans 300.000 bloembollen in de duinen zjjn uitgeplant, waarvan alleen op het Koningin Emma-duin 40.000 stuks staan, zoodat wij in het komende voorjaar een grootsch bloe- men-schouwsnel zullen kriigen. onmiddel lijk aan zee en strand. Hoe schoon onze badplaats reeds is werd nu op een film van Noordwijk vertoond, aangevuld met film-flitsen van het Bloemenfeest en Elosmbollennlantdag. welke vertoond wer den. Door de welwillendheid van mevr. Niekerk werden de aanwezigen nog vergast op een gekleurde film van het gehouden Bloemencorso en de verschillende mozaiken. Deze mooie opnamen kregen een dankbaar applaus. Nog werden door den heer Roos een serie rdaatjes vertoond van het Flora park 1932, de eerste symptomen van Noordwijk als Bloemenplaats en van het Tulpenfeest en den Bollenplantdag. Met een korte beschouwing over da vele goede pers-versla gen is de commissie er ten volle in geslaagd de belangstelling voor de te houden bloemenfeesten warm te hou den en wij vertrouwen, dat het verzoek om aller daadwerkpliike medewerkin® hierdoor ten volle verzekerd zal zijn en Noordwijk als Bloemenbadplaats in de toekomst een wereldreputatie zal veroveren. WASSENAAR Reddingsbrigade. In het Wapen van Wassenaar hield de W. R. B. een druk be zochte algemeene ledenvergadering. Na het zingen van het clublied door de aan wezigen, werden door den voorzitter, den heer D. van Barneveld, de leden allen hartelijk welkom geheeten en in het bij zonder een 20-tal nieuwe leden. Spr. hoopte, dat deze nieuwe leden zouden be- teekenen weer 20 nieuwe kameraden. Ver der hoopte hij, dat deze avond zou mogen verloopen zooals dit bij de W. R. B. ge bruikelijk is, n.l. vlot en prettig met al leen het belang der brigade voor oogen. Het doet spreker buitengewoon genoe gen, dat onder de 20 nieuwe leden er ve len zijn op een meer middelbaren leeftijd, immers de leeftijd speelt geen rol om als nog goed te leeren zwemmen, juist die ca tegorie van personen zijn uitermate wel kom in de brigade, waarmede dan tevens wordt verkregen dat het leeftijdseven wicht in de vereeniging wordt behouden. P/Iet deze algemeene vergadering viert de W. R. B. het 6-jarig bestaan en dit is wel de hoofdoorzaak van de feestelijke ver gaderzaal. De brigade heeft onder haar leden vele gediplomeerden, n.l. 9 met het diploma C, 30 met diploma B en 60 met diploma A, terwijl er een dertigtal leden in het bezit zijn van 't diploma E.B.B.O, Oranje IjLruis. Het meet den leden dan ook wel prettig zijn te weten, dat zij lid zijn van een ver eeniging die niet achteraan komt. Na het afsluiten van deze 6 jaren begint de W. R. B. weer met iets nieuws n.l. het organiseeren van zwemcursussen voor kinderen beneden den leeftijd van 15 ja ren. Reeds nu is gebleken, dat dit dubbele winst kan beteekenen, want niet alleen komen de kinderen, doch de ouders van eenige kinderen traden eveneens tot lid toe. Aan het jaarverslag ontleenen we het volgende: De activiteit der brigade in het afgeloo- pen jaar is weer zeer groot geweest, ter wijl e\eneens de opkomst gedurende het winterseizoen voor de oefeningen in de zweminrichting aan de Mauritskade te Den Haag zeer goed genoemd mag wor den. Er werd geoefend in groepen als be ginnend zwemmer, meer gevorderd zwem mer en candidaten voor de examens A, B en C. Voo** de A en B candidaten weiden bo vendien door den leider meerdere theorie avonden gehouden, terwijl voor de C can didaten de heer van Gelderen, voorzitter van de Technische Commissie voor het district Z. Holland, een cursus gaf. Ook de E.H.B.O.-opleiding stond even als vorig jaar onde rleiding van de dokto ren Bergsma en Hubbeling voor de man nelijke en dr. Janse voor de vrouwelijke leden. De lokalen van het gemeentehuis bleken helaas niet meer vopr de cursussen be schikbaar te zijn, zoodat de post uitgaven vooral betreffende zaalhuur beduidend is gestegen. Voor de examens gehouden door den Ned. Bond tot het Redden van Drentelin gen, gehcuden in Juli en September, slaag den voor het diploma A: 8 dames en 16 heeren, voor het diploma B: 2 dames en 7 heeren en voor het diploma C 8 dames en 8 heeren. Voor het examen E.H.B.O. Oranje Kruis, afgenomen loor dr. Molhuysen, slaagden voorts 4 dames en 4 heeren, aldus wer den 43 diploma's behaald, zoodat in totaal de leden thans in het bezit zijn van 105 dipluma's in reddend zwemmen, verdeeld over 61 personen, terwijl ook 43 leden, te weten 16 dames en 27 heeren in het bezit zijn van 't diploma E.H.B.O. Oranje Kruis. Deze cijfers spreken voor zichzelf. Uit de gepubliceerde cijfers in het or gaan van den Bond blijkt bovendien, dat slechts Amsterdam met duizenden leden het in cijfers van W. R. B. wint, doch dan volgt Wassenaar. Ten opzichte van het aantal leden staat de W. R. T. zeer ver aan de spits. Bo wijze van proef werden verleden jaar zwemlessen gegeven aan kinderen der le der. De resultaten hebben de verwachtin gen verre overtroffen, zoodat het bestuur besloot die cursussen oök open te stellen voor kinderen van niet-leden, onder den leeftijd van 15 jaren. Reeds een 20-tal leerlingen werden reeds geboekt, waaruit het bestuur concludeert, dat hiermede in een groote behoefte van Wassenaar wordt voorzien. Tijdens het badseizoen zijn er op het strand te Wassenaar geen gevallen van verdrinking voorgekomen, hoewel een mooie redding in samenwerking met eeni ge zwemmers werd verricht. De dankbare ouders stelden de W. R. B. een gift ter hand, terwijl voorts een ingezetene oogge tuige van het geval een belangrijk bedrag aan de W. R. B. schonk, De materialen werden o.m. uitgebreid met waarsehuwingshoorns en reddings- stokken met grijptouwen. Gedurende het seizoen werden weder vele zoekgeraakte kinderen opgespoord en vele tientallen grootere en kleinere ver- wondigen verbonden. De verstandhouding met -het publiek was ook het afgeloopen jaar weder uitstekend en de W. R. B. m. mocht allerwege sym pathie en waardeering ondervinden. De eigendommen werden geheel gespaard en de reddingskastjes, welke een geheel sei zoen met hun inhoud op het strand hez- ben gestaan, konden- alleen weer onge schonden worden geborgen. Tweemaal nam de W. R. B. deel aan zwemwedstrijden, eenmaal te Rotterdam, waar een 2den prijs werd behaald en ver der aan den jaarlijkschen 2 K.M. wed strijd van Z.I.O.S. aan den Vliet, waar door de dames een eersten prijs en een vijfden prijs en door de heeren eveneens een eersten en vijfden prijs werd behaald. Ook dit jaar zullen de zwemlessen wor den gehouden in de zweminrichting aan de Mauritskade te Den Haag en wel des Zaterdags en des Zondags op gereserveer de uren. Het ledental bedroeg per 1 October 141 werkende leden, terwijl het aantal begun stigers 98 bedraagt. Nadien is het ledental j reeds weer beduidend uitgbreid. I Doordat de laatste jaren belangrijk meer j jeugdige leden en adspiranten toetraden dan ouderen, is er eenige ongewenschte verschuiving naar beneden in den gemid delden leeftijd der leden. Het bestuur ziet het mcmenteel echter nog niet donker in en hoopt dat het evenwicht niet verder zal l worden verstoord. I Ket verslag eindigt met de conclusie, dat j met voldoening op het- afgeloopen jaar mag worden teruggezien, daarbij een woord I brengende van dank aan allen die tot deze mooie resultaten hebben bijgedragen, waarvoor vanuit de Brigade in het bij zonder werden genoemd het Gemeente- J bestuur, de Politie-autoriteiten, de dokto ren-cursusleiders dr. Bergsma, dr. Hubbe ling en dr. Jansse en den heer C. van ALPHEN AAN DEN RIJN. Controleur steunverleening. Onze plaatsgenoot J. C. van Elk is met ingang van 8 November benoemd tot controleur bij de gemeentelijke steunverleening. Ingekomen: Gijsbert van Dam en ge zin, zonder beroep, v. Boetzelaerstraat 34, van Ter Aar. Eeltje A. D. Petersen, zon der beroep, Raadhuisstraat 239, van Utrecht. Paulus H. Schroder en gezin, caféhouder, Gouwsluisscheweg 106, van Utrecht. Vertrokken: Meija G. van 't Wout, zonder beroep, Raadhuisstraat 39 naar Den Haag. Gerrit Lammers, los werkman, Rozenstraat 19, naar Bodegraven. Wil helmus P. Bruines, broodbakkerskn, Pr. Hendrikstraat 21rd, naar Stompwijk. Jo hanna Verrburg, dienstbode, Kr. Ziende- weg 1, naar Amsterdam. Piet Th. Papon der en gezin, stationschef, Stationsplein 4 ^ood naar Ede. Gijsje B. van der Kraan, dnenstbode, Hoogedijk 9, naar Diemen. Hendrik van Varik en gezin, electricien, Hooftstraat 53, naar Amsterdam. Anto- nius van de Wiel en gezin, koopman, Dwarsstraat 11, naar Zoeterwoude. Ger rit J. Nab, propagandist N. C. R. V., Raad huisstraat 44, naar Ede. Teuuntje A. Quispel, naaister, Raadsstraat 44, naar Dor drecht. Geboren: Johanna Helena d. van Hen drik A. Overbeek en Helena C. Nobel. Johanna Helena d. van Johannes P. Ver- heule en Johanna Schouten. Gerardina Hendrika d. van Anthonie M. de Bruin eri Rebekka Kersbergen. Johannes Petrus Maria z. van Nicolaas A. Groen in 't Wout en Margaretha C. van der Vlugt. Tilly Maria Anneke, d. van Lambertus K. Kuil er Anna M. de Jeu. Jacobus z. van Ja cobus Jongeneel en Wilhelmina Lekx. Maria Margaretha d. van Jurrie A. Schou ten en Cornelia A. Kroon. Gehuwd: Cornelis Vis 24 j. met Cor nelia Berendina Seinen 24 j. Overleden: Epke Lommerts 47 jaar gehuwd met Justus Johannes Schollaardt. Wilhelmina van Leeuwen 64 j., gehuwd met Willem de Vos. Cornelis van Klave ren 79 j. weduwnaar van Gerritje van der Graaf. Gelder, cursusleider voor de C-candidaten. Uit het hierop uitgebracht verslag van den penningmeester blijkt, dat de inkom sten hadden bedragen 1784.90 en de uit gaven 1654.43, zoodat het jaar werd af gesloten met een batig slot van f 130.47. De financieele controle-commissie had een rapport ingediend, meldende, dat alle bescheiden in orde waren bevonden en on der dankzegging werd den penningmeester volledig décharge verleend. Vervolgens werd overgegaan tot ver kiezing van een 4-tal bestuursleden. Geko zen werden D. van Barneveld, voorzitter (aftr.), G. Versteeg, Secretaris (aftr.), W. Sloedman, Penningmeester (aftr.) en L. Muller (vacature). Hierop werden mededeelingen gedaan in verband met de diverse cursussen, o.a. dat de cursus E.H.B.D. zal aanvangen Maandag a.s., terwijl een cursus wordt ge houden voor ouderen, en op 15 Nov. a.s. voor de reeds gediplomeerden weder een hernalingscursus wordt aangevangen. Tot leden van de Kascontrole-commissie werden hierop benoemd de heeren Grün- hagen, Otterloo en van der Mast en tot plaatsvervangers de heeren van Vliet en J. Nell. Hiermede was het officieele deel van de veigadering ten einde, waarop een gezel- ling onderling samenzijn volgde, waarbij de Borreman's Band met de conferencier Hairy Has het hare toe bijdroeg, terwijl door de jonge leden aardige kluchten op het tooneel werden vertoond. ZEVENHOVEN. INBRAAK IN PROTESTANTSCHE KERKEN. De dieven hoopten op rijke collecte. Waarschijnlijk verleid door de aan gekondigde en na afloop van de Woens dagavond gehouden buitengewone col lecte in verband met de kerkrestau ratie, ontdekte men den anderen mor gen, dat was ingebroken in de consis torie, waar alles overhoop gehaald was. De dieven zijn binnengekomen door de nieuwe zij-deur van den toren, die daar door, evenals de stijl, onherstelbaar vernield is. Ten alle tijde zal de noo dige reparatie daarvan zichtbaar blij ven, wat zeer jammer is. De kasten in de consistorie zijn eveneens alle open gebroken en alle busjes en doosjes zijn nagegaan. Met een kleine buit van on geveer twee gulden heeft men zich te vreden moeten stellen. De opbrengst van de collecte was n$fee naar huis ge nomen na afloop van den avonddienst. Ook in de Gereformeerde Kerk is op dezelfde wijze ingebroken; uit alles blijkt, dat het vakmenschen zijn ge weest. De deur was hier niet te ope nen, zoodat men een ruit heeft uitge sneden. t)e deur vanuit de consistorie naar de kerk is weer op dezelfde wij ze verbroken. Hier bedroeg de buit slechts één dubbeltje. HAZERSWOUDE Door de brug gezakt. Gisteren is bij den landbouwer Th. V. in het Westeinde een zware vrachtauto door de valbrug ge zakt. Persoonlijke ongelukken- hadden niet plaats, doch de materieele schade is groot. NIEUWKOOP. Poldervergadering. Donderdagmorgen werd in hotel „Het Vliegende Paard" een epoedeischende vergadering gehouden van stemgerechtigde ingelanden van den pol der Nieuwkoop (Droogmakerij). De belangsteling was niet groot, men moest nog moeite doen om het verelschte quorum bijeen te krijgen. Behandeld werd een voorstel van het be stuur om per 1 December af te lossen de restanten van de 3 3/4 pet. leeningen van 1893 en 1895 en het restant van de 4 pet. leening 1921, op 1 December nog groot 129.000 en dit geld opnieuw te leenen te gen 3 1/2 pet,, van dc Hollandsche Socië teit van Levensverzekeringen N.V. te Am sterdam. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Aangenomen werd mede een voorstel om het crediet voor een kasgeldleening tot een maximum van 25.000 tegen 4 3/4 pet. met de Coöp. Boerenleenbank te Alphen aan den Rijn te bestendigen. Bij de rondvraag werd nog besproken de verhuring van de wegbermen, welke verhuring publiek in de maand December geschieden zal. Besproken werd ook de verbetering van den zoogenaamden rooden dijk tusschen Noorden en Zevenhoven. Ook kwam nog ter sprake het pogen om de verlaten spoorbaan geschikt te maken voor autobaan. Men bleek eenparig van gevoelen, dat hierin geen polderbelang zit, meer zou mep dan gevoelen voor het ver beteren van den Ziendeweg. Speldjesdag. In den loop van de vol gende week hoopt de plaatselijke commissie voor Bijzondere Nooden in Nieuwkoop en Noorden eeq speldjescollecte te houden, waarvan de opbrengst zal dienen om be hoeftige inwoners van brandstoffen in den komenden winter te voorzien. De commis sie hoopt op een ruime bijdrage der in gezetenen want de behoefte is groot. Zij vertrouwt dan ook, dat vele speldjes meer dan het traditioneele dubbeltje zullen op brengen. De bedoeling is de brandstof fen in de gemeente te koopen en er wordt ten slotte nog de aandacht op gevestigd, dat het geheele opgehaalde bedrag in Nieuwkoop blijft. Geboren: Agatha Maria d. van E. H. van Dam en A. M. Blom. Ondertrouwd: C. A. Kleijweg 53 j. won. te Schipluiden en A. M. Valkenel; 53 j. Overleden: P. H. van der Laan 38 j., echtgenoot van A. Kwakkenbos. WOERDEN. Feestavond. Woensdag werd een zeer gezellige feestavond gegeven in het Patro naat, aangeboden aan de ouders der jon gens en belangstellenden. De avond werd geopend door de directeur, de weleerw. pater v. Gorkum, die voornamelijk sprak over de Jonge Wacht. Deze instelling telt een 60-tal leden, welk aantal volgens spr. veel te gering is in verhouding met het ge tal Katholieken in Woerden. Spr. hoopte dan ook, dat de Jonge Wacht in ledental sterk mocht toenemen. Ten slotte wenschte pater van Gorkum de goe dbezette zaal een gezellige avond. De muziekvereeniging „St. Caecilia", onder leiding van den heer W. Visser, gaf hierna een nummer ten beste, waarna het doek opging voor de vertoo ning van bet blijspel „De Geleende Vrouw" (van A. M. Copini) door de tooneelvereeni- ging „D. O. K." Het blijspel mag, gezien de bijvalsbetuigingen van het publiek, een succes genoemd worden. De spelers deden, naar best'vermogen, alles om hun rol zoo goed mogelijk te vertolken. Het was de eerste uitvoering in het Patronaat (wie had het ooit kunnen denken), waarbij da mes hun medewerking verleenden. Of schoon eenigen van haar nog wat aan de bekende „plankenkoorts" leden, kan deze proefneming toch als geslaagd worden be schouwd. In ieder geval deden ze niet on der voor hun mannelijke tegenspelers. Een herhaling van deze opvoering vindt plaats Zondag a.s. des avonds te 8 uur. ZWAMMERDAM. Geboren: Willem z. van H. Hoogen- doorn en A. A. L. Alberts. Anna d. van A. van 't Hoog en E. Boekhout. Ondertrouwd: J. W. Boeijenga 23 j. en A. van Achterberg 20 j. K. Fennema 26 j en E. Uithol 27 j. te Alphen aan den Rijn. Gevestigd: Mej. L. N. Wezelenburg van Oudewater. Mej. W. Wezelenburg van Oudewater. M. van Vliet van Bod® graven. ZEVENHOVEN. Werklooze spaarders. Het aantal werklooze spaarders ingevolge de circu- ^ire van den Minister van Sociale zaken van 1 Oct. j.l. bedraagt thans 10. Mogen velen dit voorbeeld kunnen volgen. /(■Si Mijnheer de Redacteur, Vriendelijk verzoek ik U een kleine plaatsruimte in uw geëerd blad; bij voor baat mijn hartelijken dank. In uw blad van 30 Oct. j.l. heb ik in de driestar gelezen de wijziging van de dienst plichtwet. Naar aanleiding hiervan wil ik gaarne mijn meening te kennen geven, na melijk, dit: dat een gedeelte van het Ne- aerlandsche volk gedupeerd is, is volkomen waar, vooral de groote gezinnen met hun zonen, die een voor een zullen moeten dienen; en het andere gedeelte door de be lastingdruk. Doch de werkloosheid zal zeker afvloeien, wanneer er 32.000 man meer dienst zullen moeten nemen, wat men toch zeker zal ontkennen. Er schijnen ook be- bezwaren te worden geopperd vanwege het gebrek aan kader, (ook onderofficieren). M. de R., er is herhaalde malen gevraagd om kader; vrijwillige dienstneming en voor zes jaar, met een "/ooruitzicht, dat na zes jaar een vaste betrekking bij Rijk of Gemeente wordt verkregen. Maar, wat is hiervan de strekking. Een onderofficier krijgt boven kost en kleeren een vergoe ding van 3.zegge drie gulden. U be grijpt M. de R., voor de jongeman van 22 of 23 jaar die dienstplichtig onderofficier is geweest en gaarne als capitulant in aan merking wenscht te komen, is die vergoe ding veel te kort en daarom werkt dit remmend om voldoende kader te krijgen. Ik beschouw een sergeant voor zijn sectie als een onderwijzer voor de klas; en een arbeider is toch zijn loon waard. Men mag toch niet aannemen, dat van regeerings- wege wordt gedacht: er is gebrek aan werk, ze komen wel; daar mag geen sprake van zijn; en de overheid is verplicht bij een dergelijk aanbod dat het aanvaardbaar is. Wanneer dit eens herzien werd, Zou meer kader zich aanmelden. M. de R., nogmaals dankend voor de plaatsruimte. Van der Meer. Sassenheim 3010'37. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert op Woensdag 10 November des namiddags te 2 uur. De agenda vermeldt: Voorstel tot het verleenen van toestem ming aan de Bodegraafsche Gasfabriek tot Verkoop van perceeltjes grond. Voor stel tot wijziging der Bouwverordening. Advies inzake het vonnis van de Arron- dissements-Rechtbank te 's-Gravenhage betreffende de N.V. Bodegraafsche Wa terleiding. Vaststelling van Pensioen grondslagen. Benoeming leden der Com missie tot wering van schoolverzuim. Be handeling gemeente-begrooting en begroo ting electriciteitsbedrijf voor 1938. Botsing. De heer M. reed in de Brug straat bij het oversteken pardoes tegen een auto op, waardoor het voorwiel van zijn fiets geheel in elkaar werd gedrukt. Overigens liep het zonder ongelukken af. Geboren: Roelof Pieter z. van J. A. van Leeuwen en W. Pels. Gevestigd: G. Lammers, los werk man, Emmakade 101, van Alphen aan den Rjjn Wed. J, Ooms geb. Muhl, huis houdster, Kerkstraat 111, van Zeist W. Blonk, machinist groote vaart, Buiten kerk 4a, van Haarlem. Vertrokken: J. A. Mulder, zonder beroep, naar Rijssen, Spuitstraat 1 J. H. J. Huisman, zonder beroep, naar den Haag, Laan van Meerdervoort 246 A. van der Kuil, kappersbediende, naar Schoonhoven, Korte Dijk 26 A. van Bergen Bravenboer, dienstbode, naar Utrecht, Riouwstraat 67 K. van der Ben en gezin, koopman, naar Utrecht, Croesestraat 24 Joha. Hoogendoorn, hulp in de huishouding, naar Rotterdam, Vredehof 16a S. C. Luijendijk, zonder beroep, naar Emmen, Groenendijk 124 J. M. Kuipers, hulp in de huishouding, naar Hilversum, Stationsstraat 33. De moedercursus. Gistermiddag is de moedercursus gegeven door Zr. Hoskamp aan 27 deelnemers en uitgaande van het Wit-Gele Kruis gesloten. De pastoor dank te Zr. Hoskamp voor haar schoone lessen uit naam der cursisten en hoopte dat het gegeven onderwijs goede vruchten zal dragen. KOUDEKERK Acht soldaten. Voor de nieuwe lich ting 1939 hebben zich in deze gemeente 15 personen aangegeven, waarvan 7 vrij stelling wegens broederdienst hebben aan gevraagd. Collecte. Woensdag 20 November a.s. zal door eenige jongedames langs de hui zen en op straat on deze gemeente een in zameling worden gehouden voor het na tionale kleeding-, schoeisel- en dekkings fonds aan werkloozen. Schouw. Het bestuur van den Honds- dijkschen Polder maakt aan belanghebben den bekend, dat op Maandag 15 Nov. a.s. schouw zal worden gedreven over al de polderwerken, als: kaden, wateringen, zwetten, slooten, enz. tot gemelden polder behoorende. Gevestigd: Albertje Schonewillev. Alphen a. d. Rijn L. van der Leden en gezin van Alkmaar W. van Wageningen van Lisse H. Korrelboom van Muiden. Vertrokken: H. van der Maas en gezin naar Leiden M. J. Schellinger hout naar Alphei^ a. d. Rijn R. van Va- rik naar Puttershoek N. van Diggele en gezin naar Den Haag J. Bervoets naar Alphen M. Schellingerhout naar Val kenburg J. H. Need Zeist M. J. Groen en gezin naar Leiden J. Sladek naar Leiden J. J. de Rooij en gezin naar Zoeterwoude Overleden: G. van Sluijs 54 j.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7